Jak odstranit vibrace na pračce

Pračka s žíháním skákání a vibruje, jaký je důvod?

Během provozu pračky je povoleno lehké vibrace. Nicméně posuny, těžké třesoucí se a řev musí být znepokojen majitelem. Důvody, proč pračka během žíhání skočí nebo vibruje tvrdě, může být odlišná: nesprávná operace nebo složité poruchy. Odstranění důvodů z první skupiny je k dispozici většině uživatelů, druhá skupina. vyžaduje diagnózu a specializovanou pomoc. Nejjednodušší a projevy již během prvního použití faktorů následujících:

Jedním z nejčastějších příčin vibračních psacích strojů během žíhání je špatná volba prostoru pro jeho umístění. Chyby mohou být následující:

 • Podlahový povlak nedostatečné tvrdosti (dřevěné podlahy);
 • Paul je příliš hladký a kluzký;
 • Povrch nerovnoměrný (úroveň kapky pod nohy techniky zvýší shake).

V této situaci je nutné poskytnout pevný a monolitický povlak pod strojem, je povolen gumový koberec. Je důležité dát techniku ​​striktně vodorovně hladinou, upravit polohu nohou, aby se eliminovaly uvolnění. Pomocí úrovně výstavby se ujistěte, že povlak a správnost umístění stroje vzhledem k podlaze (šířkou pouzdra a hloubky, takže neexistují zkreslení).

V pokojích s podlahovými podlahami pro pračku, musíte udělat i pevnou základnu, například z betonu nebo dlaždice. Pokud je nová pračka, instalovaná na úrovni na dlaždice, stále silně vibrován během žíhání, můžete položit gumovou koberec nebo speciální anti-vibrační stojany pod nohama.

Proč může pračka vibrovat?

“Auto může vibrovat kvůli nekvalitní konstrukci nebo montáži,” řekl Oleg Danitsky, vedoucí tělo pro certifikaci spotřebičů pro domácnost “TestBet”. Vysoce kvalitní auto však může vibrovat. “Nebo může [vibrovat] kvůli non-surrozeal instalaci, t. E. S zatažením, “přidává expert. Kromě toho může auto “skok” kvůli skutečnosti, že transportní šrouby nebyly odstraněny, které fixují buben během přepravy. “Někdy to zapomněli,” řekl Danitsky.

Podle výrobců praček může také způsobit oděv od tkání různých hustot a textur nebo příliš objemných věcí. To je vysvětleno tím, že různé materiály jsou různě absorbovány vodou, která se odráží na jejich hmotnosti. Pokud byly výšky odlišného hmotnosti skříně v bubnu, může se objevit nerovnováha a v důsledku toho silné vibrace.

Jak nainstalovat pračku tak, aby skočil

Podlaha, na kterém bude pračka instalována, by měla být hladká, ale ne kluzká. Pokud je stroj instalován v nové budově nebo bytu po opravě, nebudou žádné problémy s hladkým povrchem. A pokud v rezidenčních prostorách, kde nebyla oprava již dávno, pak pro vyrovnání povrchu, je možné dát list dřevěné desky dřevěné vlákno, dřevotřískovou desku nebo speciální koberec. Je obzvláště důležité vytvořit hladký substrát v případě instalace stroje na dřevěnou podlahu.

Pomocí úrovně byste měli nastavit výšku nohou na povrchu a dát na ně anti-vibrační těsnění.

Co dělat?

Před demontáže pračky LG a pokračovat do kontroly uzlů, musíte se ujistit, že důvodem není jednoduchým porušením pravidel instalace a provozu.

V tomto případě odborníci doporučují diagnostiku provádět v tomto pořadí: od snadno přístupných uzlů. do složitého.

See also  Samsung pračka neotevře dveře

Dopravní šrouby

Při přepravě pračky LG na nové místo ze zadní části zadní stěny jsou instalovány dopravní šrouby. Později namísto jejich upevnění.

Šrouby slouží k spolehlivé upevnění nádrže, a zabránit jeho volnému pohybu v případě. Jakmile byl stroj přiveden a instalován na trvalém místě, šrouby mohou být odstraněny.

Použití šroubů se doporučuje nejen při přepravě nového stroje z obchodu, ale také s jinou přepravou praček.

Zůstatek nebo nerovnováhu věcí v bubnu

Věci umístěné v bubnu během mytí a během žíhání jsou vystaveny intenzivním účinkům a pohybu. Stát se těžším z vody, nejsou vždy rovnoměrně distribuovány.

Pokud spodní prádlo sestoupilo do jednoho COM, zatímco praní doslova hodí nahoru a bije o zdi bubnu, je vytvořeno velké zatížení na uzlech. Nerovnoměrně distribuované věci swing buben, stroj LG začne třást a skákat.

Chcete-li odstranit problém, práce podložky musí být zastavena a věci rovnoměrně rozloženy. Mělo by být ověřeno, že neexistuje žádné přetížení.

Přetížení nebo nedostatky

Příliš mnoho věcí v bubnu vytváří větší zatížení uzlů, které jsou zapojeny do procesu. Přetížení nejen způsobuje třepání, ale také zhoršuje kvalitu mytí, a také přispívá k rychlejšímu opotřebení dílů. Řešení problému. zastavit provoz zařízení a vytáhnout některé věci.

K třepání pouzdra může způsobit významné podvros. Kdyby byl poslán pouze jedna malá věc na prádlo LG, praní žena nebyla vždy schopna ji rozdělit do bubnu rovnoměrně. Pokud to není možné, vibrace jsou přenášeny na pouzdro.

Instalace podle úrovně

Správná instalace pračky zahrnuje povinné provedení zařízení pro ubytování. Chcete-li to provést, použijte speciální nástroj. stavební úroveň.

Ale jestliže podlaha je lemována lesklými dlaždicemi, pak s vysoce kvalitní instalací se stroj může třást a skákat, zejména na žíhání. Vyřešit problém, je nejlepší využít speciálních obložení pod nohama stroje.

Pokud je podlahová krytina nerovnoměrná, pak musíte vyrovnat samotnou podlahu nebo musíte udělat malé pódium, poskytující plochou spolehlivou instalaci pračky.

Když nepotřebujete točení?

Při mytí sportovních obuvi by se spin neměl být instalován. Pokud však uživatel šel kolem zákazu, a zeptal se mytí v režimu spin, pračka LG trpět.

Bít o stěnách bicí tenisky, začněte ho silně rockovat. Chcete-li splácet toto vibrace není schopno dokonce dobré tlumiče.

Výsledkem je, že stroj může pevně pracovat tak, že bude dokonce snadno posunout z místa definovaného pro něj.

Mimo předmět: najít a dostat se

Cizí předmět, který spadl do bubnu, může způsobit velké problémy a vážné členění. Pokud je volně válcován do bubnu, pak může porazit o povrchu. S takovou situací musí být proces promývání okamžitě zastaven, voda je sloučena a subjekt se extrahuje.

Pokud nejsou žádné klíče, nehty, klipy a t.D., Mohou se dostat mezi nádrž a buben. Případ je možné otřást poškození integrity nádrže, rušení otáčení.

“Provining” cizí věc, někdy můžete dokonce pry a dostat se z bubnu (například ortéza břicha), ale častěji bude zapotřebí částečná demontáž podložky. S vědomím, že cizí předmět je v nádrži, je nemožné nechat problém bez pozornosti.

Tlumiče nárazů

Systém dvou tlumičů umístěných pod nějakým nakloněním pod nádrží je zodpovědný za stabilizaci polohy nádrže uvnitř pouzdra.

Jsou schopni uhasit ještě významné výkyvy. Ale s opotřebením klapky se nevyrovnává s nákladem.

Nádrž může být tak silná, aby se kolísá, bude bojovat o stěnách stroje, provokující jeho útlak a dokonce skákání. Řešení problému situace je nahrazení dvou tlumičů okamžitě. Jak to udělat, číst zde.

Jak odstranit vibrace na pračce

Pružiny

Nad nádrží jsou tuhé pružiny, které ho drží, zhášení oscilací. S jejich opotřebením může nádrž provádět fluktuace ve velkých amplitudech. Výsledkem je, že stroj LG začne skákat a třást se.

See also  Jak odstranit měřítko s kotelem Tan

Protiváha

Na nádrži nahoře je vážení. protizávaží, které stabilizuje polohu nádrže a neumožňuje mu výkyvy. Ve vzácných případech může tato položka ztratit integritu nebo posun. Pokud je upevňovací prvek uvolněn, mělo by být utaženo.

Rozbití motoru

Když motor nosí v LG, může se vyskytnout nebo zastavit. Výměna tohoto detailu. postup je složitý a poměrně drahý, je prováděn s demontáží.

Nosit ložiska

Ložiska selhala, začnou signalizovat prasknutí nejprve na fázi programu, když otáčení bubnu jde na velké otáčky. Postupem času, pokud se nic nedělo, bude to těžké nejen točením, ale také mytí.

Zničená ložiska potřebná k nahrazení. K tomu, pračka LG demontáž. Tento článek bude informovat o nahrazení ložisek.

Proč pračka silně vibruje během žíhání nebo skákání

Všechny pračky “Procházka” nebo alespoň vibrovat v procesu práce. Hlasité zvuky doprovázející spin, a “skákání” vyděsit mnoho majitelů. Někdy to je důsledek nesprávné instalace, kterou můžete rychle správně. A někdy. Caiga je, že stroj musí být opraven. V článku vám instalatérský mistr řekne, co dělat, když pračka skočí nebo vibruje silně během žíhání.

Výrobci pokaždé dokončit design praček, snaží se snížit hladinu hluku. Buben se točí při vysoké rychlosti při spřádání, takže přírodní vibrace jsou prostě nevyhnutelné. Nejsilnější skoky:

 • Úzké vložené styly. Vzhledem k úzkému případu se referenční část snižuje, takže pokud je stroj špatně pevný nebo postavený, bude se pohybovat na podlaze v koupelně.
 • Sumy s kovovými tanky i při práci.

Při nákupu věnujte pozornost metodám upevnění pračky, stejně jako materiály jeho konstrukce.

Důvody tohoto druhu poruch jsou poměrně hodně, mnozí z nich mohou být odstraněny nezávisle, protože obtíže při jejich eliminaci nebudou vyšší práce. Nejdříve zvážit nejjednodušší problémy, ve kterých stroj začne silně vibrovat, třást, skočit a dělat netypový hluk.

Dali na psací stroj specificky k ochraně mechanismu během přepravy. Po dodání jsou odšroubovány, protože snižují účinnost práce a také vedou k poruchám. Přesné množství a místo připojení těchto šroubů je uvedeno v pokynech.

Poznámka! Odstraněny držáky, nevyhazujte, protože mohou být v ruce s další přepravou vašeho psacího stroje

Jiný častý problém, díky které pračky skoky a posuny během spřádání. to není správná instalace. Hlavní podmínka pro normální provoz stroje, je jeho přísně vodorovná poloha hladkého a ne kluzkého podlahy. Tam jsou nohy zdola, které jsou snadno nastavitelné k klíči, upravte je tak, že nechodí a neustále stál, měli byste jej také nastavit z hlediska úrovně pomocí pomoci.

Nesprávná instalace a provoz zařízení

Důvody, pro které stroje rachoví a skoky v lisovacím procesu je velmi různorodý. od nesprávné instalace jednotky před selháním jeho důležitých komponent. A pokud některé důvody mohou být odstraněny nezávisle, aby se ostatní odstranily, bude potřebovat pomoc kvalifikovaného odborníka. Chcete-li začít, doporučujeme pochopit, v jakých případech mohu vyrovnat se s problémem bez pomoci.

Přepravní šrouby nejsou odstraněny

Pokud je problém zjeven bezprostředně po doručení nových technik, je možné, že případ není v členění zařízení. Často během instalace jednotkových kupujících zapomeňte odšroubovat dopravní šrouby umístěné na zadním panelu. Takové šrouby pevně upevňují hrnec pračky pro ochranu zařízení před poškozením během přepravy.

Během instalace nové pračky musíte odšroubovat dopravní šrouby

Po odstranění dílů, buben volně visí na pružinách, které se zastaví vibracím zařízení při mytí. Pokud nejsou šrouby odstraněny, pevně se pevně vibruje, což způsobuje rychlé opotřebení mnoha vnitřních uzlů. Počet přepravních šroubů se může lišit v různých modelech technologie, takže doporučujeme, abyste se před vyjmutím odstranili. Chcete-li odstranit podrobnosti, budete potřebovat klíč příslušné hodnoty. Pro pračky InSite nebo Zanussi je jeho velikost 10 mm, pro zařízení Samsung, LG nebo Bosch značky. 12 mm.

See also  Jak umýt kožich v pračce

Zařízení je nestabilně stojící na základě

Dalším důvodem pro silné vibrace pračky během žíhání může být jeho nesprávná instalace. Za prvé, věnujte pozornost povrchu, na kterém je zařízení v hodnotě: mělo by být pevné a monolitické (ideálně. betonová podlaha nebo dlažba). Nejčastěji, psací stroj skočí na militantní podlahu: na velkých otáčkách se ohýbá pod váhou zařízení, což zvyšuje vibrační buben vytvořený bubnem. Ve vzácných případech může stroj skočit kvůli skutečnosti, že podlaha v místnosti je příliš hladká a kluzká. Můžete se vyrovnat s řevem v tomto případě tím, že pokládání pod přístrojem gumový koberec nebo dodržování nohou Speciální protiskluzové samolepky. Pokud nedokážete najít podobné samolepky v obchodě, použijte bilaterální stavební skot.

Stabilitu můžete vrátit do pračky nastavením výšky nohou

Rovněž vám doporučujeme věnovat pozornost tomu, jak pevně se otáčí nohy zařízení. Někdy během provozu jejich upevnění jsou uvolněny, což vede k nestabilitě stroje. Chcete-li zkontrolovat sadu nohou, stačí potřást strojem rukama. Pokud to “Lame” znamená, podpěry by měly být nastaveny a upevněny ve správné poloze zajišťování. Můžete také snížit délku nohou, přišroubujte je v základně zařízení. Takže dosáhnete větší stability agregátu na vibrace.

Pračka Candy- vibrace, most watched broken washing machine

Spodní prádlo je nerovnoměrně distribuováno přes buben

Aby se zabránilo mnoha problémům v procesu provozu zařízení, vývojáři doporučují vždy dodržovat doporučení o hmotnosti naloženého prádla. Nerovnoměrná distribuce věcí může vést k přetížení bubnu a způsobit, že auto, ve kterém autoservis během spřádání. Pokud máte podezření, že řev je způsoben nerovnováhou, postupujte podle následujících pokynů: Zastavte točení, vystupte ze stroje části oblečení, zbývající prádlo se rozhodnou na bubnu rovnoměrně, a poté znovu spustit program Rescript.

Jak odstranit vibrace na pračce

Nepřekračujte pračku s ložním prádlem

Jak správně používat pračku tak, aby neskočil, když ticho

Instalace a připojení pračky, po důkladném studiu doporučení výrobce.

Jak odstranit vibrace na pračce
 • Vyčistěte umístění instalace.
 • Nainstalujte psací stroj na rovný povrch (betonový potěr nebo keramická dlažba).
 • Dejte gumový substrát na podlahu, pokud povrch, na kterém má podložka v hodnotě, diapozitivu.
 • Stáhněte si část ložního prádla instalovaného pokyny.
 • Samostatné cykly pro mytí velkých a malých věcí.
 • S velkým šikmým strojem na vibrace šití otvor v potrubí.
 • Zkontrolujte před mytím kapsy, abyste se vyhnuli drobným předmětům v prostoru mezi nádrží a bubnem.

Při nejmenších příznakech poruch se nepokoušejte opravit pračku sami. Zvláště pokud neexistuje vhodná zkušenost. Přítomnost chyby na displeji, cizí hluk, zvýšené vibrace pračky a dalších značek. důvod k okamžitému volání odborníka. Je přísně zakázáno pro další provoz stroje!

Minor a snadno se zastaví první členění vždy vede k vážným závadám. Například, pokud ložisko zaklepe, ale stále funguje. je snadné jej nahradit. Pokud pokračuje v práci, pak bude sečeno, bude rozděleno a zakázat další uzly.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS