Jak odstranit výměník tepla plynového kotle

Jak odstranit výměník tepla z plynového kotle

Informace navrhované námi vám pomohou rychle, pečlivě a bez pomoci odborníků provádět pravidelnou prevenci jednotlivých nebo dvouvarních plynových kotlů. Pokud jde o kvalitu, čištění výměníku tepla obou kille kotelu nedává způsob, jak pracovat ve službě, za cenu. utratit více než 100, v čase. maximálně 2 hodiny. Zajímavý? Pak přečtěte.

Trochu teorie

Princip provozu jakéhokoliv plynového kotle je zahřívání nosiče tepla při spalování plynu. Konstrukce výměníku tepla, ve kterém je tepelný nosič zahřívaný k určitému teplotním pohybu, je přibližně stejný. Jedná se o zakřivenou trubku z mědi nebo nerezové oceli, která se nazývá cívka. Při transformaci plynu do tepelné energie se zahřívá a voda nebo jakýkoliv jiný chladicí kapaliny se s ním zahřívá, což cirkuluje topným systémem.

Pro ohřev vody v tepelném výměníku odpovídá systému desek, které je externě identické s automobilovým radiátorem. S ním je možné zvýšit teplotu vody, snížit ji nebo poslat na jeden z obrysů, pokud mluvíme o dvojitých kotli.

Je to tento konkrétní, relativně řečeno, “radiátor” plynového kotle a potřebuje pravidelnější čištění, přesněji, mytí.

Proč je nutné čištění plynového kotle tepelného výměníku

Hlavní materiálová výroba cívka. měď nebo její slitiny. A ve své čisté formě, a jako složka, měď je charakterizován dobrou tepelnou vodivostí, ale zároveň je poměrně rychlý oxid, který není možné odstranit ne-mechanický způsob.

Postupně se zvyšuje vrstva oxidu měďnatého. Snížená tepelná vodivost a snížení účinnosti plynového kotle. S stejným průtokem plynu v domě bude v zimě 15-30% chladnější.

Při čištění také potřebují plynové trysky, pomocí kterého je plyn zapsán na desce a ohřívá chladivo.

Odborníci doporučují ročně provádět takový čištění plynového kotle výměník tepla, ale ve většině případů se jedná o preventivní opatření, která odůvodňují práci služby a náklady na provoz. Ve skutečnosti je dostačující vyčistit výměníku tepla 1 čas za 2-3 roky před začátkem topné sezóny být plně jistý v dobrém provozu kotle a výdajů palivových paliv.

Stojí za to věnovat pozornost vaší konvici. Pokud je plaketa významná a po čištění se rychle se objeví, voda je tuhá, a pak se výměník tepla bude muset být vyčištěn 1 za 2 roky. Pokud ne, dost a tříletá přestávka.

Čištění. první etapa

V závislosti na modelu plynového kotle se rozkaz přístupu ke spalovací komoře se může lišit. V některých je dostačující k odstranění krytu z přední strany, odšroubujte šrouby ze spalovací komory a dostanete se do výměníku tepla, v jiných, které musíte odstranit oblasti gumové těsnění a odstraňte žáruvzdorné stěny.

Jakmile byly víčka odstraněna, můžete okamžitě vidět odpadky na spodní straně kotle, který obvykle zpožďuje z ulice. Tento web lze jednoduše dodávat a během prostojů zničilo prach a nečistoty.

Čištění trysek

Trysky jsou umístěny v dolní části komory a plyn pro spalovací plyn je vstupuje přes ně. Udělejte si velmi opatrně, abyste vyčistili, jak to horší, že to uděláte, tím více tepla půjde kolem vašeho domova. V ideálním případě by všechny trysky měly být zcela transparentní. Je-li čištění prováděno pravidelně, stačí to udělat s měkkým hadříkem, pokud jen zřídka nebo dokonce poprvé. pevný kartáč nebo nový kartáček na zuby, mazané s běžným toaletním mýdlem, je užitečné. Je mazeno, že mýdlovitý roztok nebude nalit trysky.

Čištění výměníku tepla

Pro vyčištění tohoto uzlu musí být odšroubován. Adaptéry se používají jako konektory, takže by neměly být obtížné. Snímač teploty také jemně odpojte.

Nejprve mytí výměník tepla plynového kotle venku. Vezměte hluboký kontejner, nalijte vodu a jakýkoliv lék na měřítko. Pokud není pod rukou, je možné činit s kyselinou citrónovou, ale voda by měla být dostatečně horká. 60-70 stupňů. Stroj po dobu 40 minut, po kterém se promyje pod vysokým tlakem vody.

Není možné otírat talíře výměníku tepla buď hadry nebo houbami nebo kartáče. Jedná se o měkký materiál, který je snadno zapamatován.

Nejlepší ze všech, ruční mytí aut míru s proplachováním výměníku tepla kotle, ale je nutné ovládat sílu proudu, takže desky zůstanou celé číslo.

Nemůžete ani dát vyschnutí horní části uzlu a začněte přímo očistit “uvnitř”, nebo spíše cívku, na které se výměníku tepla cirkuluje. Pokud je to pravidlo, pokud je v místnosti měkká voda, neexistuje významné množství stupnice v místnosti mezi službami, ale může být v zásadě, takže by mělo být důkladně vyčištěno a potrubí. Mimochodem, rychlostí vzhledu měřítka a vápenných ložisek, filtry pro domácnost neovlivňují.

Než výměníku plynového kotle

Pokud se i domácí přístroje snadno zvládne venku, bude nutné vážnější přípravek pro čištění vnitřku trubky, ale také z řady domácností.

Dobře osvědčená cilit čištění toaletních misek, odstraňování letu. Nástroj by měl být kapalný a tlustý pro vyplnění celé trubky. Poté je nutné umýt trubku jakéhokoliv optovacího činidla nebo stejné kyseliny citronu rychlostí 30 gramů na litr vody. Nalijte do potrubí a nechte několik minut, vezměte několikrát mocně protřepejte a po pod velkým proudem vody, jsme důkladně opláchni 10krát, abychom plně vymytili všechny zůstatky měřítka.

Video můžete vidět jasně, jak správně a než vyčistit výměníku tepla dvoukoklanového kotelu:

Po. Jak jste vyčistili výměník tepla ze všech stran, vysušte jej a sbírejte v opačném pořadí.

Pro ty, kteří se poprvé rozhodli udělat “čištění”, doporučujeme celý proces střílet na video nebo fotografovat v procesu analýzy. Sbírejte pak bude mnohem snazší a zbytečné detaily se nezobrazí, jak se často děje.

Připojte výměník tepla k kotli a teplotní čidlo a otočte jej na plný výkon. Mělo by být zkontrolováno, jak účinně funguje a během kterých je teplo teplo zahříváno.

Na tomto procesu je u konce. Celkem vynaložené. 62 rublů na kyselinu citrónovou a 2 hodiny. Pro srovnání, v Kirovi. od 300 do 500 v závislosti na modelu kotle.

Jak a jak čištění výměníku tepla plynového kotle

Jakákoliv technika potřebuje údržbu a plynové kotle nejsou výjimkou. Mnoho vlastníků domácností po celá léta a dokonce i desetiletí si nepamatují potřebu umýt výměník tepla, ale dříve nebo později to musí udělat. Pravidelná údržba nejen prodlužuje životnost zařízení, ale také šetří peníze svému majiteli. Pro jaké funkce určují, že oplach kotlů? Jak to vykonávat vlastními rukama?

Proč potřebujete pravidelné čištění plynového kotle většinu roku v topném systému neustále cirkuluje vodu. Postupem času, na detailech zařízení, dochází k plaku ze solí, vápna, nečistoty vstupující do chladiva. Tvrdší voda, tím více minerálních ložisek se objevují na prvcích systému. Zůstávají v tepelném výměníku pro plynový kotel, který negativně ovlivňuje jeho práci.

Princip provozu topné techniky je založen na skutečnosti, že chladicí kapalina je zahřívána průchodem zakřivených kanálů cívky. Pro zvýšení teploty tekutiny se používají speciální desky. Díky těmto dodatečným prvkům, had a vodou, která se do něj spadají sama o zahřívání rovnoměrně. Ve smontované podobě systém vypadá jako chladič.

Účinnost zařízení je z velké části závislá na tepelné vodivosti materiálů, z nichž se shromáždí. Obvykle používají měď nebo slitiny s tímto kovem. Všechna stehna, usazeniny na vnitřní povrchy hadových trubek vedou ke snížení tepelné vodivosti a zhoršení systému.

Preventivní opatření. je to ziskové

Pokud zařízení nevyčistí zařízení, mohou nastat problémy:

Výměník tepla plynového kotle je neustále přehřátý a rychlejší selže. Lze jej vyměnit, ale tato oprava je velmi drahá. Do této částky by také mělo přidávat nepříjemnosti a náklady na domácí vytápění během období, kdy je zařízení odhaleno. Obvykle zahrnují elektrické ohřívače, a to výrazně zvyšuje náklady na opravu.

See also  Stopy na elektrické sporáku, jak odstranit

Vápencový nájezd značně ztěžuje průchod chladicí kapaliny v systému. Čím větší je stupnice, tím vyšší je zatížení cirkulačního čerpadla. Zařízení musí neustále pracovat v avárském režimu, což vede k přirozenému opotřebení náhradních dílů a negativně ovlivňuje jeho provoz.

Skórový výměník tepla kotle funguje méně efektivně. Vyžaduje více energie. V souladu s tím se zvyšuje spotřeba plynu (v průměru o 10-15%). To znamená, že majitel bude přehřát k vytápění a dům se zahřeje horší. Nekomplikované výpočty ukazují, že částka bude vydána pro sezónu v blízkosti jedné platby účtů za celý měsíc.

Jak často čistý výměník tepla v plynovém kotli

Frekvence čištění výměníku tepla závisí především na typu tepla nosiče a konstrukčních prvků samotného agregátu. Je nutné udržet jednochodové kotle v topných systémech, ve kterých se používá čištěná voda jako chladivo. Chcete-li je udržovat v dobrém stavu, stačí provést preventivní údržbu jednou za 4 roky.

Pokud v systému cirkuluje surovou vodu, opláchněte kotle by měl být spláchnut 1 čas za 2-3 roky. Pokud je voda tuhá, poté režim čištění. jednou za 2 roky. Sekundární výměník tepla obvodového kotle musí být propláchnut stejnou frekvencí, t.na. Dodává se s nefiltrovanou vodou z vodovodu s nečistotami.

Nejčastěji údržba vyžaduje zařízení v topných systémech, kde se jako chladivo používá nemrznoucí směs. Mělo by to spěchat nejméně 1 čas za 2 roky. Kromě toho musíte ovládat trvanlivost nemrznoucí směs, nahradit ji včas. V opačném případě se efektivita systému sníží a náklady na vytápění mají růst.

Při čištění výměníky tepla věnujte pozornost vzhled kotlů, trysek a v případě potřeby provádět opravy. Mělo by být také sledováno stavem komíny, včas, aby je očistil od sazí. Tyto nekomplikované činnosti prodlužují životnost topných zařízení, zabraňují poruchám.

Kontaktujte mistři nebo do

Profesionální čištění topných kotlů. drahé potěšení. V závislosti na stavu zařízení a vlastností jeho provozu se množství může pohybovat od několika desítek až po stovky dolarů. Kromě toho mistři zřídka přicházejí do následujících hodin, někdy musí počkat několik dní. Není to pohodlné. Profesionální náklady na čištění se speciální stanicí pro mytí výměníky tepla vyplatí: díly jsou vyplaveny zevnitř do lesku a zařízení funguje mnohem lépe. Ale pokud si přejete, můžete vždy uložit a udělat to samé samé. Výsledek nebude horší, ale pouze váš vlastní čas a úsilí bude muset.

Metody čištění plynového kotle

Existují dva hlavní typy splachovacího plynu kotle výměník tepla. s demontáží jednotky a bez něj. Rozdělit vybavení, budete potřebovat nástroje. Co přesně záleží na návrhu topných zařízení. V některých případech není možné vůbec odstranit výměník tepla, ale můžete přistupovat k němu, odstranění některých částí.

Před zahájením práce připravte vybavení:

Odpojte kotle ze všech zdrojů napájení, vypusťte vodu ze systému a expanzní nádoby. Pro vypuštění chladicí kapaliny musí být k dispozici speciální armatury. Pokud tomu tak není, budete muset vypnout přívod vody do domu, a pak jej vypustit ze systému předem připravené hmotnosti a kbelíků.

Když voda zůstane v systému, můžete začít demontáž vybavení. Nejprve odstraňte přední část pouzdra pro přístup ohřívače. Pokud je kotle obvodový obvod, potom je ohřívač druhého obrysu blíže, hlavní je dále. Chcete-li jej odstranit, musíte demontovat spalovací komoru.

Podrobnosti o konstrukci jsou obvykle kontaminovány. Venku je žádoucí opláchnout speciálními kompozicemi, které odstraňují Szhaj a Nagar. Pokud neexistují žádné takové prostředky, můžete vzít tradiční domácí chemikálie, která se používá pro mytí kamen. gely, čisticí pastu a t.P. Musí být použity pouze v extrémních případech, protože i nejagresivnější chemikálie pro domácnost nejsou schopny umýt Nagar jako vysoce kvalitní jako specializované, ale pro poškození materiálů. může.

Co zahrnuje službu kotle?

Profesionálně, rychlé, spolehlivé

 • Diagnostika.Náš pán zkontroluje práci větrání a celý topný systém (těsnost sloučenin, ochranu kotle atd.). Bude deciphe všechny kódové kódy kotle Protherm a eliminovat problémy podle servisních pokynů.
 • Čištění prvků kotle Protherm.Master vyčistí hořák kotle a filtry. Pokud je to nemožné, nahradí. Jedná se o povinný plynový kotelní služba Protherm.
 • Výměna podrobností.Pokud jsou v diagnostice nalezeny vadné části, náš specialista nahradí. Ve skladu má seznam služeb vše, co potřebujete.
 • Nastavení kotle Protherm.Po odstranění všech problémů bude průvodce konfigurovat režimy provozu kotle pomocí řídicí jednotky Protherm.
 • Ověření automatické práce.Po dokončení práce zkontroluje ovládání automatizačních systémů, provoz regulátoru a teplotním čidlem topného kotle Protherm.
odstranit, výměník, tepla, plynového

Po servisu zvládne Master značku v pasu Protherm Plynový kotel pasu.

Čištění z plynového kotle nebo výměníku kolony

Vytápění vodovody z vodovodu pro napájecí systém teplé vody (DHW) ve dvojitého okruhu plynového kotle nebo v plynovém kolonu se provádí v průtokovém výměníku tepla.

Je známo, že při zahřátí nad 54 OS je krystalizován solemi chemických prvků rozpuštěných ve vodě, hlavně vápníku a hořčíku. Pevné pevné krystaly se usadily na povrchu vytápění výměníku tepla a tvoří na ně pevnou kůru.

Kromě stínových solí jsou další pevné částice částice, které jsou obsaženy ve vodě. Například korustické částice, oxidy jiných kovů, písku, IL atd.

Množství soli ve vodě určuje stupeň jeho tuhosti. Vynikající voda tvrdá, která obsahuje hodně soli a měkký, s malým množstvím soli.

Pokud je zdroj vody z vodovodu řekou nebo jinou přírodní rezervoár, pak je tuhost takové vody obvykle malá. Máš štěstí, voda ve vašem domě je měkká.

Vodní voda z jamky obvykle obsahuje více stiffery soli. A hlubší dobře, čím více solí ve vodě.

Pevná kůra výztuhy, rez, písku, kalu na topném povrchu výměníku tepla zabraňuje přenosu tepla jeho kovovými stěnami. Kromě toho vklady snižují lesk kanálů výměníku tepla. V důsledku toho se teplota ohřevu a hlava horké vody postupně klesá a stěny přehřátí výměník tepla, což snižuje životnost.

Vnitřní zařízení dvouvodičového plynového kotle na příkladu Protherm GEPARD 23 MTV a PANTHER 25.30 KTV (PANTHER). Sekundární výměník tepla TUV je umístěn v dolním prostoru.

Dvojité plynové kotle většinou mají dva výměník tepla. Jeden. primární, ve kterém voda ohřívá vodu pro vytápění. Druhý je sekundární výměník tepla TUV, ve kterém topná voda z primárního výměníku tepla ohřívá vodu z vodovodního potrubí pro TUV.

Existují také dvoupístné kotle, ve kterých je voda pro vytápění a vodu pro teplotu teplé vody zahřívána plynem v jednom kombinovaném bitovém tepelném výměníku. Bi-dopis tepelná výměna rychlejší akumulátů a je těžší vyčistit z měřítka.

Sloupec plynu má jeden výměník tepla TUV, ve kterém je voda z vodovodu okamžitě zahřívána plynem.

Pravidelné purifikace z měřítku je nutné pouze pro výměník tepla TUV, ve kterém dochází k neustálému akumulaci sedimentů výztuhy.

V kanálech výměníků tepla s ohřívací vodou se akumulace stupnice vyskytuje pouze při výměně nebo přidávání sladké vody do systému. Stává se to poměrně zřídka a v malých svazcích.

Pokud je filtr u vchodu do kotle topné vody, pak další nečistoty nespadají do kotle z topného systému a potřebu vyčistit kanály kotle chladicí kapaliny nemusí být pro celou životnost. Čištění z rozsahu primárního výměníku tepla se stejnou periodicitu jako výměníku tepla TUV, není nutný. “Servicemen” bez řádných důvodů často trvají na čištění měřítka a primárního výměníku tepla ve stejnou dobu, jen v případě. Přirozeně zaujme poplatek.

Sekundární lamelární výměník tepla DHW Dvoudní plynový kotel. Dva otvory slouží k oběhu přes zahřívací vodu tepla. Přes ostatní dva. zahrnuje studenou a vyhřívanou vodu TUV. Pravidelné čištění z rozsahu uvnitř. Výměník tepla Bitermický dvojí obvodový plynový kotel. Pravé trubky pro topnou vodu. Vlevo. vodní potrubí.Požadované pravidelné čištění z rozsahu uvnitř a z sazí venku. Sloupec výměníku tepla DHW. Požadované pravidelné čištění z rozsahu uvnitř a z sazí venku.

Jak často kartáčový výměník tepla z měřítka

Výrobci zařízení instruují údržbu plynového kotle nebo sloupec plynu ročně.

Jak probíhá roční kontrola a údržba kotle Intergas

Doporučuji čištění výměníku tepla z měřítka strávit s každou údržbou zařízení, která je ročně.

See also  Jak odstranit vibrace na pračce

Některé “hostitelé” nejsou vhodné pro zařízení, dokud se něco nestane. Ale zpravidla “se stane” na nejvíce inopportune momentu. Závažnost poškození a náklady na opravu výše. Některé vady, externě nenápadné, vést ke zvýšení spotřeby plynu po dlouhou dobu.

Přečtěte si: Jak snížit vysokou spotřebu plynu kotlem pro domácí vytápění.

V “pravidlech pro používání plynu z hlediska bezpečnosti při použití a udržování intrakerenového a uvnitř čtvrtletí zařízení v poskytování komunální dodávky plynu” schválené nařízením o vládě 10 od 14.05.2013.

V souladu se stávajícími pravidly za účelem zajištění bezpečnosti plynovodního vybavení musí spotřebitelé domácností uzavřít smlouvu o údržbě se specializovanou organizací.

V prosinci 2016 byl kodex správních deliktů doplněn článkem 9.23, který stanoví trest, ve formě pokuty až 30 tisíc. rublů pro jednotlivce, za porušení pravidel pro zajištění bezpečného používání a obsahu domácího a intravartického plynu.

 • Vypracování závěru povinné smlouvy o údržbu a opravu plynových zařízení v domácnostech;
 • odmítnout přiznat zástupce organizace k provádění údržby; Vypracování uzavření smlouvy o provádění práce na diagnostice plynového vybavení;
 • Využití plynového vybavení; akce, které vedly k nehodě nebo vzniku bezprostřední hrozby způsobující škodu životu a zdraví lidí;
 • Jemné nebo špatné kvalitní výkon údržby a opravy venkovní nebo uvnitř čtvrtletí plynu.

Domácí mistři provádějí práci na palubě plynu kotle, sloupce nedoporučují. Domácí mistr v případě potřeby může udělat některé jednoduché práce, které se doporučuje provádět při zachování kotle.

Читайте: Техническое обслуживание газового котла

Bieterní výměník tepla plynového kotle, stejně jako výměník tepla kolony plynu, musí být pravidelně vyčištěn nejen ze stupnice uvnitř, ale také z usazenin v sazích venku.

Очистить теплообменник ГВС от накипи внутри и от сажи снаружи домашний мастер вполне может своими руками.

Когда нужно чистить теплообменник?

Přesná doporučení v tomto případě mohou poskytnout pouze výrobce topného zařízení. Obvykle výrobci kotlů doporučují čištění tepelného výměníku jednou za 3-4 ročních období.

Ale tato doporučení vyžadují úpravu. Koneckonců, v zapojení topného systému, je možné vyplnit tuhou vodou z vodovodního kohoutku a destilovanou kapalinou, která neobsahuje “základu” pro tvorbu stupnice.

Kromě toho periodicita čištění závisí na konstrukčním materiálu, ze kterého bylo provedeno vedení topného systému. Koneckonců, rezavlivlivé ocelové trubky “skóre” výměníku tepla s vločky oxidu železa pro pár ročních období a plně inertní polymerní armatury takového nedostatku zbaveného v zásadě.

Tip: Chcete snížit čištění frekvence. vyplňte systém dešťové vody. Bude to stát levnější než destilovaná kapalina a snížit riziko stupnice. Kromě toho sběr systémových elektroinstalace použijte plastové trubky. Zbaví vás z koroze, bodování výměníku tepla pro pár ročních období.

Jak vyčistit výměníky tepla plynových kotlů?

Přeskočit, korozi a další složky korkového výměníku trubku trubkový průřez přináší vodu. Proto v procesu čištění musíme tento proces spustit v opačném směru. opláchněte výměníku tepla se stejnou vodou, která zametá zástrčku v trubkách a odstraní částice “nečistot” z kotle.

Nicméně, vápenec korek se shromažďuje na vnitřních stěnách trubky výměníku tepla několik let a chtěli bychom dokončit proces čištění pro pár hodin. Proto obyčejná voda potřebuje “asistenti”. abrazivní částice a chemická reakční činidla, která urychlí “zpoždění” plaku.

Výsledkem je, že proces čištění výměníku tepla je následující:

 • Jste předloženi do hlavy kotle tvořeného “pomocníkem” vodou. A tok musí být zaslán z hlavy tlaku: Koneckonců se nachází v horním bodě výměníku tepla.
 • Nějaký čas a někdy ihned sbíráte vodu a vločky rez a měřítko v “retroof”.

Poté se výměník tepla doporučuje opláchnout s velkým množstvím čisté vody. umyje zbytky abraziva a chemických činidel.

Jak opláchnout plynový výměník tepla?

Výrobcové kotlů doporučují kupujícím těchto produktů následující metody čištění:

Proplachovací kotle: Čištění výměníku tepla plynu modelu, jak umýt obklopený kotle doma

Tip: Nesnažte se umýt kotl. Každý způsob čištění zahrnuje použití speciálních nástrojů a činidel. Bez určitých dovedností a postupů, v nejlepším případě, v nejlepším případě “selhání”, a nejhorší. poškození výměníku tepla.

Než výměníku plynového kotle?

To vše závisí na způsobu mytí. Chemická volba zahrnuje použití chlorovodíkových a sírových kyselin jako reagencie. V extrémních případech můžete použít kyselinu dusičnou nebo fosforovou. Hydroabrazivní čištění předpokládá použití jako činidlo koncentrovaných suspenzí na bázi abrazivních materiálů. písku, korundu a další.

Kromě toho, v procesu abrazivního a chemického čištění, budeme potřebovat soubor nádrží a tlakových zařízení, která zajišťuje cirkulaci činidel na vnitřní straně výměníku tepla.

Obvykle se role této sady používá hotové řešení. Booster pro mytí výměníku tepla. Skládá se z nádrže pro činidlo a tlakový uzel. čerpadlo. A jako čerpadlo je lepší používat odvodňovací zařízení schopné čerpat přes pracovní komory znečištěné médium.

Booster pro mytí výměníky tepla Aquamax Evolution 10

Nádrž s činidlem je připojena k trysce sacího čerpadla a tlaková trubka jednotky je připojena k horním chladiči kotle. Na tahu je spodní kování topného spotřebiče připojeno k nádrži, nastavení nejjednoduššího filtru na párování.

Booster čerpadlo poskytuje cirkulaci činidel a filtr. “úlovky” vločky rzi a pozůstatky zničeného měřítka.

A čištění s boosterem neznamená úplný demontáž kotle. Pro spuštění splachování stačí vypnout kotle z kabeláže a připojit jeho připojení k odpovídajícím “konektorům” bouse.

Hydrodynamický způsob mytí eliminuje použití některých speciálních činidel. Koneckonců, výměník tepla čistí samotnou vodu. Ale v tomto případě bude booster muset doplnit velmi silné čerpadlo schopné vytvářet vysoký tlak. Ano, a velikost nádrže musí být vhodná.

Tip: Nejjednodušší způsob, jak čistit. chemikálie, ale je to nejnebezpečnější pro umělec a vybavení. Nejbezpečnější způsob čištění je hydrodynamický, ale pro realizaci takové volby je nutná pro speciální vybavení. Výběr způsobu čištění “s vlastními rukama”, zohlednit tato doporučení.

Proč výměníky tepla potřebují periodické čištění?

V procesu práce na tomto prvku usazuje saze. Čas od času je vrstva sazí tak tukem, že účinnost kotle spadá ve skutečnosti dvakrát. V důsledku toho jednotka nemá teplo a majitel musí přístroj odstoupit za plnou kapacitu. Prevence události vám umožňují odstranit tuto sazbu. Objeví se však i plynový výměník tepla. Vzhledem k této stupnici je průchodový kanál nezbytný, chladicí kapalina se zahřívá výrazně pomalejší. Je špatně se odráží na účinnosti topného systému a zvyšuje zatížení. Náklady na energetické prvky navíc rostou.

Aby se zabránilo problémům s vybavením, doporučuje se každé tři roky, aby se čisticí plynové výměníky kotle. Tento proces je komplex prací, které mohou být bez speciálních schopností prováděny s vlastními rukama. V celé řadě činností bude užitečná od jedné a půl hodiny až 4 hodiny.

Co udělá vznik stupnice

Vápno květu na stěnách tepelného výměníku ovlivňuje práci všech plynových zařízení. Můžete přidělit hlavní negativní dopady měřítka.

 • Zvýšení spotřeby plynu. Vápno ve svých fyzikálních vlastnostech má menší tepelnou vodivost, v tomto pořadí, bude trvat další energii k ohřevu tepelného výměníku. Pro každý milimetr, pokoveno je vyžadováno asi 10% plynu. To významně snižuje výkon plynového kotle;
 • Riziko přehřátí výměník tepla se zvyšuje. Letové limetky blokuje zpětný tok kapalného média, v důsledku toho se chlazení uzlu nedochází. Výměník tepla, který neustále pracuje na limitní kapacitě, rychle ztratí své vlastnosti. Ocelové konstrukční prvky hoří. Zařízení kotle přichází v havárii, zpravidla, v zimním období uprostřed topné sezóny. Práce na proplachování a opravách výměníku tepla profesionálního specialisty během tohoto období budou velmi drahé;
 • Práce na omezujících schopnostech výměníku tepla vytváří vyztužené zatížení čerpadla, s jakým chladicím prostředkem cirkuluje. To vytváří dodatečné náklady na obnovení agregátu.

Včasná údržba výměníku tepla, proplachování, odstranění měřítka výrazně sníží náklady na provozní plynový kotel, bude varovat před nákupem drahých prvků a snížit spotřebu plynu.

Známky vzdělávacího měřítka

Na periodicitu promývání výrobců výměníků tepla naznačují pasy na výrobku. Jejich parametry však nejsou vždy použitelné, protože studie byly prováděny v typických podmínkách. Odborníci doporučují umýt výměník tepla před začátkem topné sezóny nejméně jednou ročně.

Je možné určit ucpání uzlu podle následujících funkcí.

 • Spotřeba plynu se významně zvyšuje;
 • Teplota v místnosti se snížila, topné radiátory se staly mnohem chladnější, pro vytápění více času;
 • Snížený tlak ve vodních jeřábech, voda je mírně teplá a je dodávána s tenkým tekoucím;
 • Zařízení začalo pracovat více hlučné.
See also  Jak správně odstranit sušenek z trouby

Pokud je zjištěna alespoň jedna z těchto značek, je nutné přijmout opatření co nejrychleji k odstranění. Mycí výměníku tepla bude nějakou dobu a nízkou cenu. Ale nyní oprava nebo nákup nového prvku plynového kotle bude poměrně drahé.

Možnosti odstranění stupnice

Všechny stávající možnosti čištění pro výměník tepla lze rozlišit ve dvou směrech: rozebrání struktury výměníku tepla a bez demontáže, to znamená, že v klidu provádět postup promývání. S imaginární verzí je nutné použít speciální vybavení.

Skládací metoda skládacího výměníku tepla může být provedena v ručním režimu nebo se speciálními chemickými médii.

Pro ruční splachování výměníku tepla použijte tvrdé kartáče s kovovými štětinami. Po vyčištění je jednotka umístěna do speciálních proplachovacích kompozic. Nevýhoda tohoto provedení v negativním dopadu kompozice na těsnicích prvcích výměníku tepla. Proto po instalaci výměníku tepla v kotli je důležité zkontrolovat těsnost návrhu a uzlů.

Vynikající výsledky jsou mytí výměníku vody s vodou pod vysokým tlakem pomocí speciálního zařízení nebo hydrodynamického čištění. Do vody pro lepší odstranění plaku, můžete přidat jemnozrnný výplň. To je nejúčinnější mytí, ale také poměrně drahé.

Chcete-li odstranit komplexní měřítko nebo korozi, můžete použít chemickou nebo hydrochemickou proplachování. To může být provedeno stacionární, bez odstranění výměníku tepla. Technika spočívá v opakovaně mytí prvků se speciálním chemickým složením přes zesílení. Výměna kapalin dochází ve všech prvcích a směru. V ceně řešení je hydrochemický proplachování docela drahé kvůli nákladům na činidlo.

Reagencie používaná pro mytí

Je nutné kompetentně přistupovat k volbě tekutiny pro mytí uzlů kotlů gáz. Mnoho kyselin agresivně ovlivňuje kov, což snižuje životnost nebo poškození. Pro různé typy výměníku tepla, jejich stupně znečištění aplikují různé reagencie.

 • Herboronic nebo kyselina chlorovodíková v koncentraci od 2% do 5% dobře čistí obrysy mědi, nerezová ocel. Speciální přísady jsou zavedeny pro ochranu kovů před expozicí. Pro používání se toto činidlo nedoporučuje v důsledku agresivního dopadu. Proces je lepší svěřit specialisty;
 • Pro domácí použití může být použit monoamid kyseliny sírové nebo kyseliny sulfamové. Vodní kompozice se skládá ze 2-5% koncentrátu činidla, bezpečného pro používání. Pro lepší čištění a ochranu kovů jsou přítomny antikorozní inhibitory;
 • Další film při mytí výměník tepla poskytuje kyselinu orthfosforečnou. Lze jej použít pro všechny druhy teplotních uzlů. Vodný roztok s kyselým koncentrátem do 13% se snadno čistí jakýkoliv druh kontaminantů;
 • Vyhřívaný na 60 ° roztok kyseliny citrónové má čelní účinek na kovové povrchy, účinně odstranění oxidace vápna. Koncentrace musí být použita na 1,5% kyseliny v závislosti na kontaminaci povrchů;
 • Speciální koncentrované kapaliny pro boostery jsou nabízeny v obchodní síti. Výrobci doplnili účinné látky s různými přísadami, které připojují antikorozní vlastnosti v činidle, čímž se zvyšuje trvanlivost výměníků tepla. Po promytí musí být systém vyčištěn pod tlakem s neutralizátorem, pak vodou.

Pro mytí můžete použít oxální, octovou, sulfosalicylovou kyselinu, koncentrované chemikálie.

Oprava nástěnného kotle s vlastními rukama

Podrobnosti: Oprava nástěnného plynu kotle s vlastními rukama z tohoto průvodce pro Olenord.com.

Publikováno: Admin v opravě s vlastními rukama 06.05.2018 0 114 zobrazení

Na domácím trhu je široká škála plynových kotlů různých výrobců a různých cenových kategorií. Upřímně řečeno, levné zařízení se nerozlišují spolehlivostí, mají minimálně funkci a bezpečnostní automatizace.

Modely předních značek prakticky nemají nevýhody, ale nejsou povoleny v důsledku vysokých nákladů. Z těchto důvodů je mnoho odborníků povzbuzováno, aby zvážily instalace v průměrné kategorii cen, domácích nebo zahraničních výrobců. Jasný zástupce této kategorie je plynový kotel Protherm slovinská výroba.

Pod ochrannou známkou, Protherm produkuje širokou škálu topných zařízení pro domácnost pracující na zemním plynu. Série stacionárních tepláren otevírá Protherm venkovní závorku, nezávislé na elektřině. “Wolves” produkovaly dvě modifikace. 12.5 a 16 kW tepelného výkonu, rozsah účinnosti. 92.5%, nejvyšší v sérii. Výměník tepla oceli. obousměrný, to znamená, že spaliny před tím, než se dostanete dvakrát v různých směrech. Jednoderní atmosférické zapálení hořáků se provádí ručně z piezoelektrického prvku.

Další v sérii venkovní plyn měď Protherm Bear má několik modelů:

KLZ je jediný venkovní dvojitý plynový kotel Protherm s obousměrným výměníkem tepla z litiny s vestavěným kotlem pro TUV s kapacitou 90 litrů. Jednotka je vybavena dvěma expanzními nádržemi. pro systém vytápění a DHW. Napájecí řádek od 18 do 49 kW obsahuje 4 modifikace. Hořák. atmosférický typ vstřikovače, modulace. To znamená, že plynové brusné zařízení může plynule změnit výkon kotle v určitém rozsahu. Spuštění instalace se provádí elektrickým zapalováním.

Tlo je zcela nestálý plynový kotel Protherm. Liší od předchozího modelu, absence expanzní nádoby a obrysu pro přípravu teplé vody. Atmosférický hořák pracuje v jednomódním režimu, podněcuje piezoelektrickým prvkem. Řádek modifikací. 4 jednotka s kapacitou 18 až 45 kW. Zařízení nevyžaduje připojení k elektrické síti, ale také úroveň automatizace je omezena, jsou instalována pouze bezpečnostní zařízení.

PLO. Model s litinovým obousměrným výměníkem tepla a atmosférickým hořákem se dvoustupňovým způsobem provozu. Jako možnost může být instalována pro povinný kouř. Rosge se provádí z piezoelektrické jednotky, regulátor 5 modifikací se překrývá s rozsahem kapacity 18-49 kW. Domácnost Jednorázové podlahové kotle Protherm Bear Po. to je mírně zjednodušená a levnější verze modelu KLZ.

Model KLOM obsahuje 4 modifikace provozu v rozsahu kapacity od 18 do 49 kW. DHW obvod nebo vestavěný kotel je nepřítomný, výměníku tepla litiny je zahříván modulačním hořákem typu vstřikování. Razhigig a spuštění plynového kotle se vyskytují v automatickém režimu z elektrického prvku.

Venkovní plynový kotel Protherm Bear

Kompletní Protherm podlahové vytápění instalace Protherm Bison a Protherm Grizzly, jehož výkon, který dosahuje, resp. 80 a 150 kW. Kromě toho jsou bizonové jednotky Protherm vybaveny dálkovým plynem tavícím zařízením Lamborghini s nuceným přívodem vzduchu pracujícím ve dvoustupňovém režimu.

Tato série vytváří tyto modely plynových kotlů Protherm:

Dvoukruhový plynový kotel Protherm Panther KTV a KOV je vybaven ocelovým nerezovým výměníkem tepla a proudícím prvkem pro přípravu teplé vody. Pravítko obsahuje 2 modifikace s kapacitou 25 a 30 kW, agregáty jsou vybaveny vlastními oběhovými čerpadly a třícestnými ventily. Panther je turbodmychilý dvojitý okruh plynový kotel značky Protherm v IT hořáků pracují v uzavřené spalovací komoře s nuceným přívodem vzduchu ventilátorem. Zařízení Panther KTO a KOO jsou pouze s kapacitou 25 kW a liší se od předchozí verze nedostatku přehledu pro dodávku TUV. Práce kotlů dochází v automatickém režimu, počínaje stupněm zapalování z elektrického prvku.

Méně silné plynové kotle Protherm Cheetah (11 a 23 kW) jsou také vybaveny obvodem DHW, modifikace MOV pracuje na atmosférickém tlaku, MTV. s ventilátorem s uzavřenou spalovací komorou. Automatizace instalace má předehřívací funkci průhybového výměníku tepla pro TUV, což činí teplou vodou téměř ihned po otevření jeřábu. Elektronická jednotka, správa práce geparda, umožňuje připojení automatizace na reakci na změnu teploty vnějšího nebo místnosti vzduchu. Chcete-li to udělat, stačí koupit vzdálený termostat pro plynový kotle Protherm, prodává se jako další vybavení.

Protherm Tiger topné jednotky se liší od jiných modelů namontovaných na nástěnné vestavěné kotle pro potřeby GV s kapacitou 45 litrů. Voda v něm je ve vyhřívaném stavu a kromě další automatizace v Tirovi, časovač je zapojen, to vám umožní získat teplou vodu spotřebitelům ve stanoveném čase.

Společnost vyrábí instalace kotlů pracujících na jiných typech energetických nosičů, jakož i další dodatečné vybavení, jako je například generátor tepla pro plynový kotle Protherm. Jedná se o nepřímý topný kotel, který může být použit k dodání TUV ve velkých množstvích. Všechny ohřívače plynu jsou vybaveny spolehlivým bezpečnostním automatizací, jedním z úkolů, jejichž úkoly je vypnout dodávku plynu při útlumnutí plamene hořáku. Na displeji se zobrazí chyba F29, pro plynové kotle Protherm, to znamená, že hořák vyšel ven a přístup k plynům je blokován.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS