Jak odstranit zbytek prášku v pračce

Jak a jak čistit práškový podnos v pračce: Jednoduché triky

Limetkový plak, stejně jako zbytky pracího prášku nebo klimatizace, se promyjí obtížemi. Někteří z nich zůstávají v zásobníku. V průběhu času se to všechno hromadí, ve složce se tvoří vápna. Výsledkem je, že detergenty nespadají do bubnu automobilů a mytí se stává neúčinným. A někdy to dokonce vede k rozpadu domácích spotřebičů.

Existují tři způsoby, jak vložit podnos do pořadí:

Ruční čištění

Pokud je prášek přijímač mírně kontaminován, může stačit horká voda a houba k návratu do nedotčené čistoty. Jen navlhčete vodu vodou, důkladně otřete všechny oddíly houbou a znovu je opláchněte. Starou chrup můžete použít k čištění tvrdých míst.

S pomocí speciálních čističů

Měřit správnou částku finančních prostředků (kolik je vyžadováno pro čištění, uvedeno v pokynech). Usněte nebo nalijte produkt do zásobníku. Pokud je tam, odstraňte špinavé oblečení ze stroje. Nastavte režim s teplotou 90–95 ° C a spusťte mytí prázdným bubnem. Po umývání zapněte režim oplachování, píše Mschistota.

Lidové prostředky

 • Kyselina citronová úspěšně nahrazuje chemikálie. Za účelem čištění podnosu z prášku je naplněna kyselinou citronovou a vypuštěno promývání při teplotě 70–75 ° C. S touto metodou je nejen dávkovač vyčištěn z měřítka a nečistot, ale také další části pračky. Kyselina navíc eliminuje nepříjemné pachy.
 • Octa lze použít k namočení podnosu. Chcete.li to provést, nalijte do plastové pánve litru horké vody, přidejte tam sklenici 9%octa a namočte nádobu v tomto roztoku po dobu šesti až osmi hodin. Po extrakci je zásobník čištěn štětcem, opláchnuté a otřete suché. Metoda vyžaduje čas, ale výsledek stojí za to.
 • Soda pomůže vyčistit zásobník z limetkových ložisek a práškových zbytků. Nalijte jej do oddílů a navlhněte je teplou vodou. Můžete nechat trochu stát. A pak pomocí zubního kartáčku prochází celým povrchem dávkovače, nezapomeňte na tvrdá místa Poté umyjte část teplou vodou a otřete ji.

V obchodech najdete všechny druhy prášků, klimatizace, změkčovače a bělení pro mytí spodního prádla. Detergenty se tradičně vyrábějí ve formě prášku, ale může to být gel nebo kapsle. Kterákoli z těchto komponent by měla být přidána do pračky. V tomto případě musí být každá složka péče o prádlo načteno do odpovídajícího oddílu. Při nesprávném nakládání prášku může být výsledek mytí neuspokojivý. Dříve se stalo známo, proč jsou zapotřebí tři oddíly v pračce.

Proč je nutné vyčistit práškový nádobu?

Navzdory skutečnosti, že nádoba je neustále v kontaktu s různými detergenty, které zároveň také změkčí voda, začne v průběhu času znečišťovat. Stěny se drsnou, bílá barva plastu postupně získává nažloutlý odstín. Ve třetím oddílu, který se nejméně používá, se objeví plíseň, která se pak může rozšířit do bubnu a usadit se v oblasti těsnicí gumy. Hlavní příčiny znečištění zásobníku:

 • Při používání nízké kvality a falešného prášku se úplně nevymývá, část z nich zůstává na stěnách až do dalšího mytí.
 • V oddílu pro klimatizaci lze často pozorovat viskózní nájezd. Je vytvořen kvůli skutečnosti, že se nalije před prádelem a poté se omyje. Aktivní látky dokážou „zavěsit“ a zůstat v malém množství v kontejneru.
See also  Čerpadlo nefunguje na pračce

Pamatovat! Veškeré znečištění v zásobníku s každým promýváním v malém množství spadne do prádla s vodou. Za těsněním elastických pásů se mohou objevit plísně.

odstranit, prášku, pračce

Jak můžete vyčistit práškový podnos v pračce?

Pro čištění můžete použít obyčejné dobře známé domácí léky.

 • Prášek do pečiva.
 • Bílý.
 • Práškové výrobky (podle typu komety)
 • bílý ocet
 • Citronová kyselina
 • Kartáč s tvrdou hromadou.

Stojí za to vědět! Kromě práškového podnosu potřebuje pračka pravidelná péče a čištění, jinak se může objevit černá forma. Jak to udělat správně v našem materiálu: Jak se zbavit plísní v pračce.

Manžety

Po čištění praní je nutné čistit manžetu. Toto je únavná a obtížná práce, ale bez ní se nemůžete dělat. Jinak to bude v průběhu času vydržet a ztratit pružnost, a to je plné úniku stroje.

Kromě vlhkosti a nečistot se formuje plísně v manžetě. Čištění výrobků, jako je Pemolux nebo Soda, se s tímto problémem dobře vyrovnávají.

odstranit, prášku, pračce

Pokud existuje mnoho plísní a není možné se zbavit jeho nepříjemného zápachu, pak produkty jako:

Protože všechny tyto výrobky obsahují chlor, nemůžete je při čištění stroje příliš často používat. Jinak lze deformovat gumové díly. To platí zejména pro manžety.

 • Vybraný lék je aplikován na mokrou houbu. Po vytažení manžety musíte opatrně otřete gumu manžety a kovové povrchy těla stroje.
 • Zvláštní pozornost bude muset být věnována dolní části krytí poklopu. Tam se hromadí větší množství vlhkosti a nečistot a proto je tam skrytý zdroj plísní a nepříjemného zápachu.
 • Pokud je stroj s vertikálním zatížením, pak je manžeta špinavá po celý obvod a musíte to vyčistit po celém obvodu.

Aby nedošlo k rozbití a deformaci manžety, na těžkých.na.na místě je lepší používat zubní kartáček. Po dokončení odstranění nečistot z manžety by mělo být otřeno vlhkou a pak suchým hadrem.

Jak umýt práškový podnos v pračce

Stroj na pračku je jednou z nejčastěji používaných jednotek domácích spotřebičů v domě. Spolu s lednicí, sporákem a mikrovlnnou troubou je nedílnou součástí lidského života. Ale problém, nemilosrdně využívající svého „domácího asistenta“, lidé často zapomínají, že se o ni musí starat. V článku vám hlavní instalatér řekne, jak umýt práškový zásobník v pračce.

Zásobník pračky automatického je poměrně špinavé místo, v některých případech je zásobník ucpan detergentem, takže do ní přestane voda proudit a omyt prášek, pouze v nádrži, vypouštěcí trubku a vypouštěcí hadici.

Na rozdíl od nádrže a odtokového potrubí, které je obtížnější získat, čistit podnos mnohem jednodušší, protože je v dohledu. Ukazuje se, že mnoho uživatelů pračky neví, jak je zásobník vytažen a nikdy nepřemýšlel o jeho čištění.

Pokud podnos vašeho vozu není příliš kontaminován, můžete jej vyčistit, aniž byste ho vyřadili z hnízda. Ale pokud je znečištění dostatečně silné, pak pro vaše vlastní pohodlí i pro lepší čištění je lepší extrahovat nádobu. Tento proces u začátečníků může způsobit potíže, ale jak si zvyknete na svůj strojový model, můžete získat zásobník s jedním obratným pohybem rukou.

U různých modelů strojů jsou dosterské zásobníky umístěny odlišně. Proto, než dostanete tuto část z pračky, pečlivě si přečtěte pokyny.

Chcete.li extrahovat zásobník, obvykle to musíte udělat:

Nyní, když je dávkovač ve vašich rukou, můžete použít jeden z následujících způsobů, jak jej vyčistit.

Co se doporučuje při praní práškové kompartmentu:

 • Netřít podnos s velkou horlivostí. To může vést k vymazání značek v oddílech.
 • Místo, kde byl kontejner extrahován, otřete jej zevnitř látkou nebo houbou. Zvláštní pozornost by měla být věnována otvorům zásobování vodou a odchodu z detergentu do bubnu.
 • Po výběru agresivních čisticích prostředků musíte pracovat v gumových rukavicích.
 • V autech s vertikálním nakládáním prádla nejsou podnosy vytaženy. Voda používaná k jejich umytí proudí přímo do bubnu. Proto byste měli být opatrní, jinak můžete zařídit malou povodni.
See also  Klíč na pračce LG je zapnutý

Extrahujte podnos, mokrý a nasměrujte na něj proud mírně horké vody. Důkladně otřete houbou nebo štětcem. Pro větší účinek na čištění můžete na ně použít myčku nebo mýdlo (rozpusťte čipy mýdla na prádlo ve vodě). Pak to znovu opláchněte.

Pokud znečištění stále zůstává na dávkovači, můžete jej nechat ležet v horké vodě několik hodin a poté opakovat postup čištění.

Může se ukázat, že vápno a zkamenělý prášek nelze vyčistit obvyklým fyzickým způsobem, pak chemické čištění přijde na záchranu pomocí zvláštních prostředků.

Následující léky se dobře vyrovnávají s kontaminanty dávkovače a dalších částí pračky:

 • „EON“, „Dr. Ten“, „Antinakipin“ pomůže s mírným znečištěním.
 • Frisch-Akttiv odstraňuje vklady bahen a vápna a také nepříjemné pachy.
 • Sandokkaeb a Bork K8P (korejské fondy) jsou schopni zvládnout i s dostatečně silným znečištěním.

Obtížné čistit vklady jsou odstraněny namočením. Zásobník extrahovaný ze stroje je umístěn v horké vodě s přidáním jednoho z produktů, například „Domes“, „Cometes“, „Silelit“, „TualetNet Duckling“, „Sanfore-Antirzhavchina“. Rozpusťte produkt ve vodě (50 ml na 5 l vody) a namočte zásobník. Po 1,5–2,5 hodiny ho otřete štětcem a opláchněte ho pod proudem teplé vody.

Jak čistit činidla

Doporučuje se pravidelně čistit kyvetu pomocí mýdla na prádlo nebo jídla na mytí nádobí. Pokud není znečištění přístupné, můžete jej namočit v roztoku mýdla po půl hodiny. pak ho vyčistěte měkkou houbou. Po čištění je nutné vyčistit a kompartment, odkud bylo odstraněno, protože v něm se také hromadí zbytky tvrzeného prášku a detergentů.

Pokud se vám nepodaří umýt kyvetu, můžete použít „lidové“ znamená:

 • Citronová kyselina. Rozpusťte balíček kyseliny v horké vodě a vložte unáh do roztoku na jednu až dvě hodiny. Pak se omývá houbou nebo starým zubním kartáčkem, suší a nainstalována na místě;
 • Soda. Soda je rozpuštěna ve vodě ve stejných částech a na půl hodiny je vložena do řešení na kyvetu. hodinu. Potom také vyčistil kartáč, kartáč nebo houbu, omyl, sušil a nainstaloval na stejném místě;
 • Ocet. Sklenice jídelny (9%) octa se nalije do jednoho litru horké vody a udržuje se v roztoku kyvety asi hodinu. Poté čistí, suché a zavedeny;
 • Chemikálie pro domácnost. Speciální lék („semeli“, „toaletní káčátko“, „komety“, „domestos“ a další.) umístěné do zásobníku a po době uvedené v pokynech, vyčištěno houbou nebo štětcem, omytá, sušena a pokračovala v používání pračky.

Důležité: Při používání chemie by měly být rukavice nasazeny, aby se odstranila vstup látky na kůži.

Jak umýt práškový prostor v pračce

Poté, co jste odstranili zásobník z pračky, můžete jej snadno vyčistit, budete ho potřebovat:

Podívejte se na podrobnou instrukci videa o čištění zásobníku:

Pokud má vaše voda hodně vápníku, možná budete chtít bělit oblasti, ve kterých jsou stopy v měřítku.

odstranit, prášku, pračce

Velmi jsem velmi zjednodušil svůj úkol, když byl zatahovací podnos pro prací prášek na chvíli namočen v horké vodě, funguje to obzvláště dobře s bělidlem, který zaručuje, že všechny bakterie budou zničeny a které pomůže odstranit jakékoli hromadění vápna v plaku.

Obvykle je v zadní části nádoby na prací prášek odnímatelná trubice, která tvoří sifon, ve kterém je prací prášek dodáván do stroje. Musí být odpojeno, promyty a vyčištěno, protože pokud jsou na něm silné ložiska a měřítko z zkamenělého prášku, nebude sifon fungovat správně. Téměř ve všech pračkách jsou takové zkumavky velmi jednoduše odstraněny, musí být vyčištěny malým štětcem.

See also  Mytí aut s vlastními rukama z pračky

Jak extrahovat dávkovač?

Pokud podnos vašeho vozu není příliš kontaminován, můžete jej vyčistit, aniž byste ho vyřadili z hnízda. Ale pokud je znečištění dostatečně silné, pak pro vaše vlastní pohodlí i pro lepší čištění je lepší extrahovat nádobu. Tento proces u začátečníků může způsobit potíže, ale jak si zvyknete na svůj strojový model, můžete získat zásobník s jedním obratným pohybem rukou.

U různých modelů strojů jsou dosterské zásobníky umístěny odlišně. Proto, než dostanete tuto část z pračky, pečlivě si přečtěte pokyny.

Chcete.li extrahovat zásobník, obvykle to musíte udělat:

Nyní, když je dávkovač ve vašich rukou, můžete použít jeden z následujících způsobů, jak jej vyčistit.

Proč byste měli umýt zásobník v pračce a jak často

Trvání provozu a funkčnost takového komplexního a drahého zařízení, jako je pračka, závisí na jeho správném provozu. Toto zařízení bude fungovat po dlouhou dobu pouze s péčí o vysokou kvalitu, která zahrnuje čištění oddělení prášku. Podnos. jedno z nejvíce znečištěných míst v psací stroji. Proto je k jeho čištění připojena taková velká význam.

Prodejné výrobky, které se používají v každodenním životě, se liší v široké škále. Někteří z nich mají na stěnách zásobníku se usazující povrchově aktivní sloučeniny a vytvářejí lepkavý film. Voda, částečně mytí zbytků těchto drog, je převede do bubnu s prádlem. Proto je tento nepříjemný film o umyvatelných věcech někdy pozorován.

Je třeba vzít v úvahu, že jednotlivé věci vyžadují jemné praní. Například na barevných tkaninách nemůžete použít bělidlo. Pokud však bělidlo bylo dříve použity při mytí v bílých věcech a zásobník nebyl správně vyčištěn, může se dostat na prádlo, pro které není zamýšleno.

Pokud celý prášek není vyplaven z nádoby, nemusí to nutně znamenat, že se zařízení rozpadlo. K tomu může dojít v důsledku slabého tlaku tekutin v potrubí sítě pro zásobování vodou. Se slabým tlakem bude na stěnách nádoby hodně prášku.

Kvalita pracího produktu také hodně znamená. Prášky se omývají horší než tekuté detergenty. Kapalina je však nebezpečná v tom, že po nanesení může film opustit film.

V mokrém znečištěném podnosu je vytvořeno příznivé prostředí pro život patogenních hub, například plísně. Pokud to nevyčistíte. vůně a spóry plísně se nakonec přepne na promyté spodní prádlo.

Rada!

Aby se zabránilo takovým nepříjemným jevům, které mohou vyloučit veškeré vaše úsilí při mytí věcí a dokonce je přivést k poškození, je nutné čistě a efektivně vyčistit zásobník.

Proč je čištění praček

Periodické čištění pračky je nezbytné, aby se to nechalo nejlepším možným způsobem a zachovala svůj původní lesk. V průběhu času vedou nečistoty a ložiska k vzhledu bakterií a mikrobů v jednotce. Jsou převedeny na věci, které jsou vymazány v autě, a poté na osobu, která bude nosit tyto věci.

 • Písek a rez v odtokovém systému a filtru;
 • Měřítko na topení;
 • Zbytky oplachování a prášku v kyvetě;
 • Plíseň a houba v těsnicí manžetě;

Včasné čištění stroje zabraňuje reprodukci patogenů a umožňuje vám výrazně prodloužit jeho životnost. Doporučuje se auto vyčistit alespoň jednou za tři měsíce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS