Jak opravit elektrický sporák doma

Jak opravit elektrický sporák vlastními rukama

V posledních letech jsou elektrická kamna stále více obsazena centrálním místem v kuchyni, jehož rozsah na moderním trhu je úžasný ve své rozmanitosti. Široké rozdělení tohoto typu kuchyňského vybavení je také usnadněno skutečností, že byty v nově postavených domech (s počtem podlah jsou více než 16) jsou vybaveny elektrickými kamny, jako jsou Lysva, ZVI 417 a podobné. Kromě toho nejnovější modely elektrických pecí, které používaly nejnovější úspěchy v oblasti elektroniky (jako v moderních vzorcích Hansa, Whirlpool atd.), také přilákat potenciální spotřebitele se zvýšenou funkčností.

Navzdory široké škále lze všechny elektrické destičky rozdělit do skupin, vedené takovými propojovacími kritérii, jako je typ krbu a materiálu, z něhož se vyrábí varná hodnota.

Typ krbu

Moderní elektrická kamna jsou vybavena postavenými.v ohřívačích (hořáky) různých typů. Standardní množství je 4 prvky, ale 6 ohřívačů lze také nalézt v samostatných modelech. Výjimkou jsou některé rozpočtové modely, ve kterých jsou nainstalovány 2 hořáky.

Průmysl produkuje takové typy krbu:

Hromady jsou zpravidla uzavřeny litinem „palačinky“, ale mohou být provozovány bez nich (stolní elektrická sporák „Dream 010N ELNA“ a dalšími.). Rychlé ohřívače se používají k uspořádání expanzních zón pro moderní destičky. V elektrických kamnach z předchozích let byly spirály Nichrome skryty uvnitř litinového „palačinky“ nebo umístěny na otevřenou keramickou základnu (vzácné elektrické dlaždice).

Důležité! Halogenové, páskové a indukční typy topení lze nazvat pouze podmíněně, protože strukturálně jsou jejich prvky odděleny a na varnách jsou elektrická kamna vizuálně zobrazena oblasti, ve kterých musí být nádobí nainstalovány.

Materiál varné desky

Při výrobě varů se používají varná a zahraniční elektrická kamna:

 • Slitinová ocel, na které se aplikuje silný antikorozní smalt, který má vysokou odolnost vůči vysokým teplotám;
 • nerezová ocel;
 • Skleněná keramika.

Skříňky na troubu

Téměř všechna domácí elektrická kamna, kromě desek s hořáky, mají pece, které mohou být:

 • statické, t.E je vybaveno dvěma HET (horní a dolní) a poskytuje rovnoměrné vytápění produktů ze všech stran;
 • Princip konvekce pro práci pro práci, zatímco jednotné rozdělení vyhřívaného vzduchu v celém objemu trouby se provádí pomocí ventilátoru.

Algoritmus vyhledávání a eliminace

Elektrický sporák je poněkud komplikované zařízení, které v obecném případě zahrnuje:

 • elektrické hořáky;
 • teplotní senzor;
 • trouba s topnými prvky (topné prvky) a ventilátorem;
 • Kontrolní panel;
 • Terminální krabička;
 • Síťový napájecí kabel atd.

Navzdory vysoké spolehlivosti elektrických kamen se mohou stejně jako všechny domácnosti čas od času zlomit. V případech, kdy elektronické jednotky, které řídí provoz elektrického sporáku, vycházejí ze systému, může je může opravit pouze osoba, která má hluboké znalosti v oblasti elektrotechniky a mikroelektroniky. Kromě toho by měla mít řadu měřicích zařízení nezbytná pro diagnostiku a následnou konfiguraci těchto komponent.

Jednoduché poruchy, ke kterým často dochází během neustálého provozu elektrického sporáku, se však můžete pokusit opravit sami. Za tímto účelem stačí mít znalosti o bezpečnostních požadavcích a základech elektrotechniky a také mít sadu jednoduchých nástrojů.

Potřebné nástroje

Když začnete opravit elektrický sporák vlastními rukama, musíte připravit multimetr, sadu zkřížených a plochých šroubováků, kleště a bradavky (boční řezačky). Budete také potřebovat tepelnou trubici s montážním nožem a jemně získaným brusným papírem. Nejdůležitější věcí je vzít sondu napětí, sadu klíče, baterky, pinzety a kladivo.

Krok 1

Před diagnózou je nutné se ujistit, že poruchy nebyly způsobeny porušením pravidel provozu elektrického sporáku. Takové poruchy v obecném případě zahrnují:

 • nedostatek napájecího napětí;
 • oslabení nebo oxidace kontaktních sloučenin;
 • Poškození přepínače provozního režimu;
 • poruchy topení;
 • Breakings a další.

V každém případě začne diagnostika a oprava elektrických kamen kontrolou přítomnosti napětí v zásuvce napájecí sítě a vizuální kontrolou síťového kabelu. Napětí je zkontrolováno pomocí multimetru nebo ovládací žárovky. Pouze poté, co jste se ujistili, že vývod je v pracovním stavu, a síťový šňůra nemá vnější poškození, můžete pokračovat v rozebírání elektrického sporáku.

Pozornost! Chcete.li bezpečně rozebírat elektrický sporák, musíte nejprve odstranit zástrčku z zásuvky napájení napájení.

Krok 2

Dále je nutné odstranit varnou desku. Strukturálně se elektrická kamna liší od sebe navzájem, ale vložky mnoha moderních elektrických kamen (Gefest, Beko atd.) připevněné šrouby umístěnými v rozích pouzdra. Odšroubováním je povrch úhledně zvednut a přesunut na stranu. V tomto případě se otevře přístup do vnitřních částí elektrického sporáku.

Rada! Aby nedošlo k poškození varné desky, musí být od případu odpojen. Chcete.li to provést, odstraňte všechny dráty přicházející z krbu a přepínače.

Další fronta je kontrola přítomnosti napětí na kontaktech terminálové krabice, kde jsou dráty shrnuty z téměř všech prvků obvodu (krb, přepínače atd.). Poté, co se k ní dostali, měří každý kontakt s multimetrem. Pokud je napětí přítomno všude, pak hledání chyb pokračuje dále. Ale pokud to není v žádném kontaktu (přerušení drátu, oxidace terminálů atd.), pak vady eliminují a teprve potom (v případě potřeby) pokračují v práci.

Důležité! Měření napětí na kontaktech koncové pole se provádí s napájecím kabelem zahrnutým v síti. Aby se zabránilo vážným zraněním, která jsou v případě náhodného dotyku na živé části možné, doporučuje se vykonávat práci v přítomnosti asistenta. Jeho úkolem bude během postupu poblíž výstupu a v případě potřeby okamžitě de.doručte rozebíranou elektrickou sporák.

See also  Elektrický kotle připojujeme k teplé podlaze

Po takové kontrole můžete okamžitě vyvodit několik závěrů.

 • Pokud dojde k napětí na alespoň jednom kontaktu koncového pole, pak kontrola síťového kabelu a zásuvky nepotřebuje.
 • Pokud není v kontaktech terminálového pole žádné napájecí napětí, měla by být porucha hledána buď v síťové vidličce, nebo v elektroshshnur. Důvodem nedostatku napětí může být také přestávka na dráty nebo špatný kontakt.

Dále pokračujte k hledání vadných uzlů nainstalovaných uvnitř pouzdra elektrického sporáku.

Typické poruchy

Navzdory schématickým, technickým a konstruktivním rozdílům různých typů elektrických kamen je proces eliminace poruch poruch pro všechny modely stejný.

Spínač elektrického sporáku

V elektrických kamnach různých výrobců lze nainstalovat přepínače, které se liší v principu provozu. Existují vzorky s následujícím nastavením výkonu:

Typ spínače určuje typ hořáku a naopak. Regulátor kroku tedy zajišťuje přítomnost palivového dříví s několika spirály a hladký přepínač může pracovat pouze s firewally, které mají jednu spirálu. Zároveň může hořák v prvním případě selhat částečně (jedna ze spirál je vyhořena) a ve druhé. úplně. úplně. úplně. úplně.

Vypínače lze obnovit pouze pod podmínkou, že příčinou poruchy je oxidace kontaktů nebo oslabení kontaktních sloučenin. Oxidované kontakty jsou čištěny brusným papírem a oslabené sloučeniny jsou obnoveny pomocí kleště nebo šroubováků. Ve všech ostatních případech (rozpis vnitřních detailů, deformace bimetalických desek atd.) Potřebujete výměnu spínače.

Přináší

Elektrické bodnutí, které mají podobu litinových „palačinek“ (Ariston, Electrolux atd.) mohou přestat pracovat z následujících důvodů:

opravit, elektrický, sporák, doma

Obnovení roztrhaných vodičů a kontaktních připojení je poměrně jednoduché. Pokud jde o krb a topení nainstalované v troubě, musí být „zazvonění“ pomocí multimetru. Pokud kontrola ukazuje integritu spirál, pak musí hledat chyby na jiném místě. Jinak budete muset vyměnit hořák.

Důležité! Hagulární lampy a indukční cívky nainstalované pod skleněnými.ceramickými deskami moderních elektrických kamen (Gorenye, Indesit, atd.).

Termostat (tepelný předmět)

Zařízení, pomocí kterých v elektrických kamnach organizovala kontrolu teploty zahřívání krbu na varné desce a ohřívače nainstalované v troubě, mohou selhat ze dvou důvodů:

Pokud po obnovení spolehlivého kontaktu na terminálech, výkon těchto uzlů se neobnovil, pak jsou vystaveny náhradě.

Modul správy

Pokud existuje podezření, že elektronický řídicí modul selhal, musíte okamžitě kontaktovat servisní službu, která má k dispozici kvalifikované specialisty a má potřebné náhradní díly. Je téměř nemožné opravit elektronický modul doma.

Další poruchy

Pro každý typ elektrického sporáku existují charakteristické poruchy nebo poruchy. Navíc se vyskytují nejčastěji kvůli porušování provozních pravidel stanovených výrobcem a také kvůli přirozenému opotřebení odpovědných částí. Taková porušení zahrnuje:

 • použití pokrmů, jejichž průměr spodní části neodpovídá velikosti topné zóny (relevantní pro indukční destičky a moderní elektrické modely);
 • Zahrnutí palivového dříví bez nainstalovaných nádobí;
 • použití hrnců (pánve, konvice) s konvexním dnem;
 • Nepřesné řízení řídících orgánů a T. D.

Rada! Před zahájením diagnostických opatření byste se měli ujistit, že základní operační doporučení.

Do.it.it.samostatně oprava elektrických sporáků

Podívejme se na sovětské elektrické sporák “Neva 1”. S dvojitým spirálovým ohřívačem, kapacitou 1 kW. klasický příklad řešení pro letní chaty, bakalářské apartmány, domácnosti slunce. Nemyslíme si, že všechny moderní elektrické destičky jsou velmi odlišné od konkrétně pořízených. Je zábavné podívat se na vzorek starověku: zařízení má asi třicet let. Funguje to, i když potravinový drát začal vylíhnout ve věku starého věku, vnitřní vodiče vypadají rezavě, na některých místech Cambric slzy, které odhalují dráty. Oprava elektrického sporáku nebyla v období provozu samo o sobě potřeba.

Dvojitá spirála ohýbá šnek, postel visí ve vzduchu. není opravena. Vypadá to, jako by zvláště zanechala stupeň svobody zjednodušit čištění. Ocelová miska je připevněna ke stolům ke stolu. Sloučenost je skládací. Upevňovací prvky budou poškozeny. bude jednorázové. Spirála je volně navinutá na drátu. pod ním můžete vyšplhat, vyčistit misku. Na začátku řekli: Elektrický sporák Neva 1 neznal opravu. možná bylo poskytnuto mírné přehánění. Možná na začátku operace vyšplhala dovnitř hlavní škola: Incident označuje přítomnost jednoho šroubu s hlavou pod křížem mezi zbytkem slotu.

Spirály jsou kombinovány s ocelovou mřížkou, hrnce a pánve jsou umístěny nahoře. Všechno je spojeno třemi hvězdami z kovové pásky. Design má výhodu: první spálení topení, druhý bude i nadále zahřívat. Power 1 KW je okamžitě označen pro obě spirály: vaření bude trvat trochu více času.

Deska se skládá z pouzdra, dvou bočních nohou. Spodní část listu profilované podél okrajů oceli se drží na úkor plastových bočních stěn vybavených ve spodní části výčnělků, nahoře je elektrický sporák nahoře. Dvojitá noha je připojena se dvěma šrouby s přirozenou spirálovou vláknou. Vyhodnotit pohodlí řešení! Šroub je zahrnut do ocelového slotu vnitřního postele, má standardní krok vlákna. Hlavní škola nahrazená spojovací prvky křížovým způsobem se změnila. Slot konstantních sestav, zúčtování. měli byste si vzít šroub silnější, design bude znovu fungovat. Plus sovětským designérům za promyšlenost ohledně udržovatelnosti elektrického sporáku.

opravit, elektrický, sporák, doma

Nohy s malými hřebíčky ze spodní části dna. místo vstupu ocelové desky. Pokud je dokování nepřesné, elektrický sporák nadále správně pomáhá majiteli. Podstata sovětského průmyslu: příliš líný na úpravu detailů. bude to stále fungovat.

Dvojitá noha elektrického sporáku Neva 1 je držena na dvou šrouby. Odšroubujeme, odstraníme dno. podívejte se dovnitř spotřebiče pro domácnost:

 • Šňůra vstupuje do dvojitého bloku: pípnutí ve vzhledu, malý. Jste překvapeni dobou trvání práce. Čtyři šrouby opravují drát. nejhorší metoda instalace. Podložky nejsou viditelné, drát se rozprostírá na každé straně uvnitř, zpožděné v směnových kontaktech. Pokud vodič nevážete, připojení se snadno rozbije. Napájecí kabel visí po stranách, nepevněný. mínus struktura. Neexistují žádné pojistky.
 • Dva dráty z podložek. země, fáze. jdou k programátorovi. Rukojeť pro ovládání teploty sedí na hřídeli: Vybaven 5 pěst sekce. Během rotace se zavírají, otevřené v požadované sekvenci 5 reléových kontaktů. Jeden pracuje na žárovce, dva jsou počáteční výkon na ohřívači, jeden z vodičů, jeden kontakt pracuje na neutrálním, jeden relé visí ve vzduchu. Na rukojeti jsou 4 režimy, nepočítající důstojníka (světlo na předním panelu Burns. HET jsou odpojeny). Myslel jsem, jak získat čtyři teplotní režimy na dva nebo tři topné prvky-nic nepřišlo s čímkoli. Čtenáři uhodli: V elektrickém sporáku Neva 1 jsou pouze tři provozní teploty (obě deset, prvních deset, druhý topení). Pokud byly tři spirály, čtyři režimy tyto možnosti nepokryjí. Návrháři zajistili přítomnost Trojice. Čtyři režimy by znamenaly střídání, samostatné zahrnutí každé sekce a kolektivní práce. Jedno relé visí ve vzduchu, můžete použít kontakt podle uvážení hlavního. Podívejte se na tento detail podrobněji. Pěsti na hřídeli jsou vyrobeny ze silného, ​​hladkého plastu pevné šířky. Potvrzujeme: Elektrický sporák je oprava. Pokud je vačka vymazána, zvětšete se s lepidlem nebo svařováním „titanu“, plastové proužky. Plus sovětští návrháři.
 • Mínus: Lampa z počtu nestandardních. Produkt můžete snadno změnit na kopii ze sady kuchyňských kapucí. Existují LED, halogenové žárovky. Účel prvku v indikaci dostupnosti energie. Při opravě elektrického sporáku vůbec vylučujte část.
 • Spirála je pozoruhodná. Double, na místě elektrického kontaktu je krabice tepelné keramiky (nebo plastu). Chrání terminály šrouby. vypadá to pevně. Pokud elektrický sporák ztratí část, nic se nestará. Měl to utéct polévku, dostane se dovnitř, kolem visícího bloku spirály, bude zkrat. To se stane: Tenes z cílů není izolován. Jen segmenty trubkových topných strojů, zakřivené správným způsobem. plus produkty. Nakupujte na trhu segmenty topení nebo hotových prvků, ohýbejte správným způsobem, demontujte staré prvky z podložky, dejte nové. Design dá plus moderní zařízení. Jeden konec topných topných prvků je Divas, druhý jedí samostatně. dostává tři dráty. Zařízení elektrického sporáku je promyšlené.

Různé typy poruch

Před samostatně rozebíráním situací s různými typy poruch elektrických kamen uvádíme seznam běžných typických poruch:

 • Problém s tepelným.-subjektem (nejčastěji se to vztahuje na troubu nebo troubu);
 • Problém s deseti v hořáku;
 • problém s časovačem;
 • problém s přepínačem režimu;
 • problém se slabým kontaktem;
 • Problém s blokem terminálu;
 • Problém napájení (napětí).
See also  Bossch vaření sporáků hrad

Řešíme problém s napájecím zdrojem

Pro kontrolu napětí v různých elektrických metrech sporáku použijeme speciální zařízení. multimetr. Nejprve byste měli zkontrolovat zásuvku, pak se objeví řádek terminálového bloku, topné prvky a spínače režimu brány firewall.

No, rozebíráme rozetu destičky a změříme napětí. Předpokládejme, že jeho ukazatele jsou normální: dvě stě dvacet dvacet voltů. Nicméně nespěchejte sbírat a zavést zásuvku. Nejprve tam nalepte zástrčku (vidličku) a zapněte elektrický sporák. Pokud napětí zmizí. S vysokou mírou pravděpodobnosti by se měly hledat problémy na elektrickém vedení a ne v samotném každodenním zařízení. Pokud je náš elektrický sporák připojen ke standardnímu utopenému Dodgerovi, vypneme napájení a přejdeme na dva důležité „postupy“.

  Nyní vyzvednutí vysoce kvalitních zásuvek pro elektrické desky není tak jednoduché. V případě zásuvky pro zařízení pro domácnost vám doporučujeme nainstalovat kompresi U739M místo toho. Pokud mluvíme o zásuvce. Nejprve pečlivě uvidíte, jak jsou s ním připojeny dráty. Kontakty jsou často vážně deformovány. Důvodem může být to, že dráty byly vloženy do terminálů nesprávně. Ten, kdo nainstaloval zásuvku, věřil, že dráty byly spolehlivě pokryty, ale ve skutečnosti to vůbec není, vzhledem k tomu, že kontakty byly deformovány. Pokud si nejste jisti jako zásuvka, otočte malé prsteny na koncích drátů a teprve pak se utáhněte. V tomto případě bude pravděpodobnost deformace kontaktů nízká.

Řešíme problém s blokem terminálu

Takže jdeme do terminálového bloku kuchyňské jednotky. Terminální polštářky jsou od sebe vynikající, ale kterýkoli z nich pracuje jeden a tento princip. Toto zařízení nejčastěji poskytuje schopnost změnit spojení na tři, dva nebo jednofázu. Za tímto účelem jsou v sadě balíčků různé typy speciálních skokanů. Nejprve tedy pečlivě prozkoumáme blok a pokusíme se najít roztavený kontakt. Pokud je detekován, měl by být odpovídající šroub utažen. Před zahájením utahování šroubu musíte vypnout elektrický sporák ze sítě. Předpokládejme, že se snažíme zpřísnit šroub roztaveným kontaktem a pochopit, že je již zkroucený, dokud se nezastaví. V tomto případě se nemůžete dělat bez úplné analýzy kamen. Pokud se šroub otáčí (to je, byla slabost), je pravděpodobné, že po této manipulaci s elektrickým sporákem začne pracovat normálně. Optimálním řešením v této situaci však bude nahradit blok terminálu.

Každý hořák je připojen k různým kontaktům fáze koncové podložky. Proto, pokud je odmítnuto jedno nebo dvě palivové dříví, nejprve zkontrolujte každou z podložek bloku, možná nebyly při instalaci sporáku jednoduše zpřísněny. Další možnost. svetr není dostatečně těsný. Jak víte, nedostatečná hustota kontaktu vede k vytápění a tání. Pokud všechny hořáky nefungují najednou, je nepravděpodobné, že důvodem problému je terminály. Dále zapneme sporák do sítě a zkontrolujeme napětí bloku terminálu. Současně nejdůležitější není kontrolovat dráty, ale samotné šrouby. Budeme tedy schopni pochopit, zda je napětí přítomno na samotných terminálech, s nesprávnými upínanými dráty. Předpokládejme, že s napětím na terminálech plného řádu v tomto případě přecházíme k analýze elektrického sporáku. Poté, co je jednotka rozebrána, zkoumáme každé spojení na zadní straně bloku.

See also  Levný plynový sporák s dobrou troubou

Jaké závěry tedy lze vyvodit po důkladné kontrole napájení desky? Pokud zařízení funguje částečně (například část palivového dříví a trouby), měli byste se zaměřit na kontrolu skokanů, v takovém případě je zbytečné pohrávat si s výstupem. Pokud zařízení v zásadě nefunguje, zkontrolujte všechny kontakty v zásuvce, pak (pokud je vše v pořádku) v bloku terminálu. Kontakt nemusí být v Shtepsel nebo na jedné z částí drátu.Špatný slabý kontakt v elektřině je obzvláště nepříjemný, protože když se zahřívá, často zmizí a po nějaké době se znovu objeví. Pokud tedy nějaká funkce vaší elektrické kamny funguje a nefunguje střídavě, hledejte nekvalitní kontakty. Takovou práci můžete provádět pouze s napětím, pohybovat se podél schématu sekvenčním způsobem.

Do.it.it.samostatně Oprava elektrických kamen: Hlavní potíže

Oprava elektrických kamen je složitá v závislosti na:

Nicméně každý, kdo je schopen držet šroubovák a porozumět elektrickému obvodu elektrického sporáku v ruce, může opravit desku.

Čtyři.grader deska s troubou

Pro ty, kteří již mají zkušenosti s opravou, není tento program vždy nutný. Není to také nutné při hledání nejtypičtějších poruch nalezených v elektrických kamna. Zde jsou:

Zvažte, jak tyto poruchy najít a eliminovat.

Do.it.it.samostatně Oprava elektrických kamen: Hlavní potíže

Oprava elektrických kamen je složitá v závislosti na:

Nicméně každý, kdo je schopen držet šroubovák a porozumět elektrickému obvodu elektrického sporáku v ruce, může opravit desku.

Čtyři.grader deska s troubou

Pro ty, kteří již mají zkušenosti s opravou, není tento program vždy nutný. Není to také nutné při hledání nejtypičtějších poruch nalezených v elektrických kamna. Zde jsou:

Zvažte, jak tyto poruchy najít a eliminovat.

Jak opravit elektrický duch sám?

Když už mluvíme o elektrickém sporáku, máme na mysli kombinované zařízení trouby a varné desky, které jsou uzavřeny v jedné kovové krabici. Proto před zahájením opravy musíte pochopit, jak se dostat do samotné trouby. Koneckonců, vizuální vyšetření zevnitř prakticky neposkytne žádné informace o problému.

Chcete.li pochopit, s čím se můžete uvnitř setkat, musíte znát design desky. Tato znalost pomůže zmatená při demontáži a opravě trouby.

Jak se opravit?

Elektrický sporák je považován za domácí spotřebič se zvýšeným nebezpečím, takže musíte provést opravy vlastními rukama s maximální odpovědností. Pokud je problém vážný, pak je obnovení výkonu nejlépe svěřeno zaměstnanci specializované služby. Self.Repair of Electric Castove ve většině případů spočívá v nahrazení částí, které selhaly. Například topný prvek nelze opravit, bez ohledu na složitost jeho zhroucení. Pokud to nefunguje správně, budete jej muset nahradit novým.

Totéž platí pro regulátor teploty: Pokud není možné nakonfigurovat kvůli problémům v práci, budete muset vyměnit. Při kontrole napájecího zdroje a jeho opravy musíte být elegantní. Nejprve se však můžete pokusit nahradit pouze vlak, ale v případě neexistence pozitivního výsledku budete muset koupit nový modul. Ve většině případů je oprava nebo výměna spínače elektrické desky následující.

 • Odpojte sílu a zajistí bezpečnost Master. V žádném případě byste neměli provádět opravy, když je napájení zapnutá.
 • Termostat musí být obrácen na minimální teplotu, dokud nebude slyšet kliknutí. Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že zařízení selhalo. Pokud si přejete, můžete provést další kontrolu termostatu tím, že jej jednoduše necháte v centrální poloze a obsluhujte mi. V tomto režimu by se termostat měl vypnout každých 30 sekund.
 • Nyní můžete sundat kliky. Předtím byste se měli seznámit s pokyny výrobce, protože některé modely mají tuto část nevegetable.
 • Nejprve musíte odstranit úchyty, které jsou zodpovědné za externí nastavení, a teprve potom můžete jít na předním panelu.
 • Pod čelním panelem je tyč, který stiskne přepínače.

Dalším častým problémem je prasklá spirála, kterou musí být nahrazena novým. Tento proces je následující.

 • Elektrická dlaždice je vypnutá ze sítě. Obvykle nemá smysl pokusit se opravit spirálu, takže je lepší koupit nový najednou.
 • Odstraňujeme pravý panel s hořáky. Ve většině případů jsou pro ohřívač díry.
 • Část je oceněna pomocí malého šroubováku a odstraněno. Je nutné se starat o odstranění vodičů a kontaktů předem, aby proud neprošel.
 • Podle stejného schématu je nainstalována spirála.

Oprava elektrického sporáku vlastními rukama je tedy složitý proces, který vyžaduje určité dovednosti, znalosti a speciální nástroje. Během opravných prací musíte být velmi opatrní, protože integrita a výkon zařízení v budoucnu závisí na tom. Pokud vaše zařízení zasáhne proud při zapnutí, sklo se zlomilo, zastavilo se to vypnutí nebo slabě zahřívá, pak se musíte nejprve rozhodnout o příčině problému. Oprava můžete pokračovat až po identifikaci možného zdroje poruchy.

O tom, jak opravit elektrický sporák vlastními rukama, sledujte další video.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS