Jak přidat vysavač v domě mi

Upravuje domácí asistent. Vysavač: řízení, interaktivní karta, oznámení.

Zvažte integraci inteligentního vysavače na příkladu Xiaomi MIJIA zametání vysavače 1C. Tento vysavač může být řízen jak lokálně, tak prostřednictvím ekosystému Mihome. Podobně můžete s vašimi modely.

 • Aktualizujte zvukový balíček vysavače.
 • Budeme provádět integraci vysavače v domácí asistenti, místní management.
 • Nastavte ovládací kartu.
 • Uděláme interaktivní čištění zón.
 • Organizujeme oznámení o startu / dokončení čištění.
přidat, vysavač

Výhody MI domova

Úvodní aplikace MI je mezinárodní program určený pro správu systémových zařízení “inteligentního domácího” vyráběné značkou Xiaomi. Tyto zařízení zahrnuje esenciální vysavač Xiaomi vakuové mop. S nepřítomností v seznamu dostupných agregátů přidejte model do aplikace, nebude pracovat ručně.

Výhody, které uživatel přijímá při instalaci domácí aplikace MI:

How to Connect the MI Home App to the MI Robot Vacuum

 • Schopnost ovládat akce robota vysavače odkudkoliv.
 • Přístup k údajům konkrétního modelu čisticího zařízení, které umožní naučit se všechny jeho funkční prvky.
 • Kontrola nad technickým stavem každé části vysavače robota, který vám umožní všimnout si jednoho nebo jiné poruchy včas.
 • Schopnost sledovat úroveň nabití baterie.

Než nastavíte Xiaomi vakuum mop Essential Vacuum Cleaner, je důležité jej správně synchronizovat s aplikací v telefonu.

Refrakční

Je obtížnější pro úkol, jak nastavit hlas na robot-vysavač čističe modelů Roborock a vysavače, protože bude nutné zařízení plně blesk. Tato metoda však nese a další výhody, například existuje dostatečná sada různých hlasů, které bude zařízení “komunikovat”:

 • Hlas Winnie Pooh;
 • Balíček “Kožené bastardi”, který je povolen pouze pro kategorii 18, protože obsahuje obscénní slovní zásobu;
 • Mužský hlas, který bude kontaktovat majitele zařízení s vynikajícími a frázemi, jako “Vaše Veličenstvo”, a tento balíček je nejhlasitější;
 • Hlas robota z “Star Wars”;
 • Alice z Yandexu, který bude hlasovat práci vysavače spolu s karikatura hrdinou Domoenkom Kuzey;
 • Balíček s frázemi z populárního sovětského filmu.

Než víte, jak nastavit jazyk na vysavači Xiaomi Vysavače, je důležité určit okamžiky, které podléhají hlasovému jednání. Ve standardní verzi bude zařízení doprovázet následující kroky práce na žádosti vlastníka:

 • Začněte čištění.
 • Vytvoření mapy.
 • Tvarování virtuální stěny, možné dokování s ním.
 • Návrat do nabíjecí stanice.
 • Proces čištění povrchů od odpadků.

Je důležité zvážit, že takové balíčky nejsou k dispozici pro všechny Xiaomi Idyrobot. Jak nastavit ruština závisí přímo z modifikace.

Nejčastější metodou firmwaru zařízení lze provádět pomocí smartphonu. Existují také dvě možnosti instalace.

Automatické určení parametrů

Pod parametry, definice I-P adres a tokenů. identifikátor vysavače, který je přiřazen při vytváření, nemění, pokud není resetováno na tovární nastavení. Nevěděli tokeny a I-P adresy, Russify telefon nebude fungovat.

Algoritmus, jak nastavit ruštinu do vysavače Xiaomi v automatickém režimu:

 • Stáhnout Xvacuum firmware 4 App.0.0 Ze play trhu nebo Apple Storage, v závislosti na smartphonu. Nemusíte to spustit. Poté stáhněte vybraný hlasový balíček, mělo by být s rozšířením.Pkg.
 • Na samotném zařízení stiskněte obě tlačítka na horním panelu současně, podržte 3-5 sekund. Během této doby bude nastavení Wi-Faya resetovat.
 • Dále byste měli vypnout data buněk na telefonu a připojit Wi-Fi přesně vysavač.
 • Spusťte program XVacuum Firmware 4.0.0, výběr karty Flash Zvuk v hlavním menu. Dále byste si měli jednoduše vybrat balíček, který byl stažen dříve.
See also  Xiaomi Enchen Strupingový stroj

Nakonec bude jen čekat na celou instalaci. Může to trvat určitou dobu.

Manuální definice nastavení

Pokud je nemožné automaticky určit vysavač Xiaomi, než nakonfigurujete ruský jazyk, budete tyto parametry nastavit ručně.

Tyto údaje naleznete podle následujících algoritmů:

 • Vyjměte originální aplikaci MI Home tímto uvedením modifikace z developera VEVS.
 • Přidejte model zařízení do otevřené aplikace. V otevřeném profilu vyberte kartu “Access” a potom “Přístup k přístroji”. Tocken bude zadán nazvaný model. Dost zkopírovat.
 • Dále byste se měli naučit AI-PI, pro který v původní nabídce aplikace MI Home přejděte do sekce “Uživatelská příručka”. Potřebná data budou předložena v informacích “Sériové číslo”.

Zadejte získané data je nutná v aplikaci Firmware XVACUUM v sekci Nastavení, po které by měly být uloženy a restartovat program. Další re-blikající akce jsou podobné algoritmu v předchozí části.

Existuje také způsob, jak nastavit ruský jazyk na vysavač Xiaomi s použitím programu Win-Mirobo-1.jeden.0 min pro PC založený na Windows. Tento algoritmus je však poměrně komplikovaný, obvyklý uživatel je výhodnější přepnout zařízení pomocí aplikací Smartphone.

Možné potíže s připojením

Připojení robota Xiaomi Vacue Cleaner by nemělo způsobit speciální obtíže, obecně, celý proces je intuitivně jednoduchý. V praxi však mají uživatelé někdy různé druhy obtíží. Zvažte, jak jednat v takových situacích.

Wi-Fi Problémy

Pro připojení robota vysavače v nepřítomnosti sítě Wi-Fi se můžete pokusit změnit adresu DNS. To bude vyžadovat:

 • Přejít na síťová nastavení;
 • Otevřete aktivní připojení a zadejte sekci “Vlastnosti sítě”;
 • Dokončete cestou “Změnit síť”. “Advanced”. “Custom” a změnit stránku adresy DNS, která je nainstalována na 114.114.114.114.

Ale neměli byste se zbavit předchozích adres DNS, je lepší jej napsat na kus papíru a při úspěšném připojení Xiaomi do Wi-Fi řídit tuto adresu zpět.

Problémy s aplikací

Momenty vznikají při připojování robota vysavače pro Wi-Fi není možné díky tomu, že MI domov nezadá účet na účtu. To může být spojeno s prací serverů, které z nějakého důvodu nevnímejte odchozí provoz. Snažte se tedy “zamaskovat” odchozí provoz pod jinou zemí prostřednictvím VPN:

 • Nainstalujte hlavní program VPN;
 • Spusťte tento program a klikněte na extrémní ikonu v pravém horním rohu obrazovky;
 • Vyberte si název jiné země, odkud bude provozovat provoz (doporučuje se vybrat Německo nebo Singapur;
 • Zadejte data znovu pro předávání autorizace.

Na konci Xiaomi VPN Master byste měli vypnout stisknutím tlačítka “Odpojit”.

Může existovat také obtíže s nesprávným zavedením přihlašovacího a hesla, nesprávným výběrem regionu, selhání instalace navrhovaných aktualizací a selhání nabíječky xiaomi. Tyto momenty můžete snadno odstranit sami, po kterém budete určitě schopni úspěšně připojit vysavač Xiaomi do telefonu.

Konečně doporučujeme sledovat video přehled fází připojení robota robota pro připojení k Wi-Fi:

Jak spravovat robot vysavač s použitím ALEIS YANDEX Assistant: Příklad přidávání a nastavení robotů Xiaomi

Určitě slyšel, že Xiaomiho vysavač může být řízen sloupcem Yandex.Stanice pomocí asistenta “Alice”. Ano, je to docela reálné a začíná přidáním robota do systému inteligentního domova z Yandexu. Pokusím se o tom, jak to udělat na příkladu vysavače Xiaomi Dreame s samočisticí stanicí.

Vzdálená správa robota a čištění State Control. to je určitě pohodlné a užitečné funkce moderních “inteligentních” technik. Většina vysavače roboty pracují se značkovými aplikacemi. Například pro vysavače Xiaomi Dreame se používá aplikace pro smartphone nebo domácí tablety MI.

Tato aplikace již poskytuje vzdálený start a řízení vysavače prostřednictvím sítě Internetu a Home Wi-Fi. Ale je možné přidat stejný model robota ve službě inteligentní domácí Yandex.Quasar.

Představuje službu Yandex.Quasar Samostatný inteligentní domácí systém s dostupnými zařízeními z samotného Yandexu a pluginů pro zařízení jiných značek. Práce s externími aplikacemi (Alya Mi Home) se vyskytuje prostřednictvím API k dispozici.

See also  Mohu dát ventilátor do větrání

Pracuje s většinou značek a výrobci dodávané vybavení pro inteligentní domov. Xiaomi, Roborock, Redmond, Samsung, LG, Yeelight, Aqra, Tuya, Ecovacs a mnoho dalších. A pokud konfigurujete zařízení IOT od výrobce třetích stran, například v aplikaci Tuya Smart nebo Domů Connect, pak v Yandexu bude fungovat taky.

Ale nejprve. budete muset konfigurovat robota vysavače v podnikové aplikaci. Jak je to o robotu z Xiaomi, bude nutné nainstalovat domácí aplikaci Xiaomi MI. Na příkladu robota vysavače se samočisticí stanicí Dreame Bot Z10 Pro Zobrazit další akce. Přidejte zařízení do seznamu domácích zařízení Smart Home MI domů, je intuitivní a určitě v pokynech na zařízení.

Řada nastavení robota je k dispozici v menu, včetně nastavení INTEAMS, nastavení týkající se provozu navigačního algoritmu, stejně jako možnosti čištění. Poznamenejte si možnost konfigurace pracovních scénářů pro inteligentní domov, když dojde k čištění po spuštění řady podmínek. Aplikace umožňuje instalaci virtuálních bariér a sklizně. Je velmi výhodné, pokud máte zvířecí roh, hračky v dětském pokoji nebo schodišti.

Po přidání robota do aplikace MI Domů, jít do Smart House z Yandexu. Link otevírá obecnou stránku mých domárnic. Dva menu jsou k dispozici. přidávání inteligentních reproduktorů s Alice, stejně jako přidáním dalších zařízení třetích stran. Pro již přidané zařízení, účel jednotlivých místností, skupin, stejně jako vytváření a úpravy pracovního scénáře.

Klikněte na zařízení “SMART HOME”, vyberte ze seznamu výrobce. Pro Dreame Bot Z10 bude to “Xiaomi”. Následuje seznam již existujících zařízení v Mihome. vyberte si konkrétní zařízení.

Stejná operace může být provedena ze smartphonu nebo tabletu. Klikněte na tlačítko “Přidat” v rohu údů, vyberte zařízení xiaomi, vyberte svůj model ze seznamu. Můžete okamžitě přiřadit místnost, kde je zařízení umístěno, přidejte skript nebo změňte název.

Po operacích v seznamu inteligentních zařízení v “Můj dům” z Yandexu se zobrazí vybraný robot vysavač. Nyní můžete jednoduše aktivovat čištění z prostředí Yandex, ale také zvládnout pomocí hlasového pomocníka. Hlavní nastavení a operace z Mihome jsou nyní k dispozici v Yandexu.

Podobná integrační operace do SMART YANDEX Dům byl proveden pro hybridní robot Yeedi rozpočtový model s suchým a vlhkým čištěním.

Po přidání pluginu jsou k dispozici nové základní příkazy pro hlasový asistent Alice. spuštění čištění a výběru provozního režimu, zrušení, pauzu a návrat do základnové stanice. Samotný formát týmu je k dispozici v několika verzích, například: “Alice, stisknutá!”Nebo” Alice, zapnutí vysavače!”. Můžete přidat název zařízení. Například:

Příprava bytu

Pro vysoce kvalitní čištění, nastavení vysavače Xiaomi G1 vyžaduje předběžnou přípravu bytu nebo doma. Je důležité odstranit s podlahovými vodiči, které mohou vést k zastávce zařízení a dokonce jeho poruch. Na povrchech a předmětech by neměly být žádné malé věci, které spotřebiče domácností zachytí spolu s odpadky.

Pro omezení přístupu robota vysavače na určitých plochách byste měli zakoupit a nainstalovat speciální magnetické pásky. Nedoporučuje se používat uměle vytvořené bariéry v této kapacitě, protože může způsobit selhání programu a přinést výzvu. Je důležité omezit přístup robota vysavače na kroky a vysoké prahové hodnoty, ze kterých může spadnout.

Po provedení čisticího cyklu se doporučuje plně udržovat vysavač robota. vyčistěte filtr a nádobu na sběr odpadu, odstraňte nečistoty z kartáčů.

Určete souřadnice:

Chcete-li určit souřadnice, otevřete aplikaci MI Home a přejděte na stránku vysavače tak, aby mapa místnosti viditelná. Dále, pro úvodní souřadnice 25500×25500, toto je tzv. Nulová souřadnice, a začíná z doku vysavače stanice. Vytvořit testovací tok, v době, kdy je spuštěna jízdenka pohybující se toku tutu a přetáhnete kartu MI robota do deseti cínu. Pak musíte nastavit souřadnice X a Y, zapamatujeme si, že vzdálenost je 25500×25500 přidat a snížení hodnoty těchto souřadnic 1000 a provádět tok testu běhu, podíváme se na otevřenou mapu v domácí aplikaci MI. Vzpomínám si, kde se počet bodových bodů pohybuje, tím můžeme navigovat souřadnice, přidat nebo objednat je pro vstup do požadované zóny. Rozhodování se souřadnicovým systémem zkuste přesunout cílový bod v levém dolním úhlu požadované zóny čištění. (Možná, že někdo bude muset přesunout do pravého dolního rohu, nebo dokonce horní, závisí na poloze stanice Dock, ale mám levé dolní)

přidat, vysavač

Scénáře

Nejprve. pojďme zavolat příručku, jsou vytvořeny kliknutím v hlavním okně MI Home Aplikace Top vpravo nahoře. Přidat scénu. Přidat scénář. Seznam takových skriptů lze vidět kliknutím na tlačítko Všechny scény v aplikaci MI Home, když je v zobrazení seznamu.

See also  Motorový ventilátor bzučení, ale neotáčejí

Dostáváme se do okna rozděleného na dvě části. v horním skriptu, který se zobrazí v hlavním okně aplikace, pro rychlé spuštění, v dně. obecně. Kliknutím na dolní pravou stranu ikony libovolného skriptu a podržením malého prstu. aktivujeme režim úprav. ve kterém se můžeme pohybovat, přidat / mazat skripty. Je třeba si pamatovat, že v režimu dálkového ovládání. mřížka. budou stále viditelné.

4 Script. Péče z domu, návrat, režim spánku a probuzení. mají vlastní ikony. Chcete-li upravit skript. musíte stisknout oblast vpravo dole ikony. malé trojúhelníky. V tomto režimu můžete zadat název skriptu v horní části obrazovky a kompilovat seznam akcí. Je také možné přidat pauzu mezi nimi.

Pokud potřebujete přesunout nebo odebrat akci. na pravé straně obrazovky, mírně skrytý nápis provést následující K dispozici je tlačítko Upravit. Po stisknutí. postup je možné odstranit nebo změnit. V pravé horní části okna je tlačítko, které volá nabídku. Můžete povolit / zakázat oznámení o spuštění skriptu, zobrazit ikonu skriptu na ploše nebo jej odstranit.

Typ. pojďme zavolat automatizované scénáře. Mají kromě seznamu akcí. také stav spouště. Podmínky, časovač (v čase a den v týdnu). příchod hovoru nebo zpráv, stisknutím tlačítka, otočte krychli, práci snímače pohybu nebo otevření.

Vzhledem k tomu, že akce mohou být spravovány správou zařízení: Povolit výstupu, žárovku, aktivovat režim ALARM, můžete také přidat hotový skript. například stisknutím tlačítka. aktivujte skript “Péče o dům” a Vypněte a zahrňte stávající scénáře připravené.

Příklady příkladů scénářů. Manuální scénář. péče z domu. nejprve vypnout osvětlení, aktivace režimu alarmu. je nakonfigurován na 15 sekund zpoždění a přes 15 sekund. odstavení světla na chodbě. Po uvedení provedení tohoto skriptu na tlačítko bez povšimnutí v blízkosti dveří. tiše opustit domov. Nejprve zhasne světlo všude kromě chodby a po 15 sekundách a v něm taky, a alarm se zapne.

Automatický skript. který řídí zvlhčovač vzduchu. Zásuvka, ve které je zvlhčovač zapnutý, když klesne vlhkost pod 40%. Podobný scénář. vypne jej, když je vlhkost více než 50%.

Ale nemusíme zvlhčovat, když je místnost větrání. tedy, když je spuštěn senzor otevírání, výstup je vypnut a scénáře pro jeho zařazení jsou deaktivovány. Při zavírání okna. vše se otočí zády.

Na tomto, všechny příklady scénářů jsou také tam a budou se zobrazovat v mém inteligentních domovských recenzích.

Kdo je snazší vnímat informace o audiovizuální verzi této recenze:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS