Jak přidat Xiaomi vysavač v domácnosti

přidat, xiaomi, domácnosti

Gateway Aqara Hub, interakce zařízení v ekosystému inteligentního domu Xiaomi

Dosud mohou být stovky zařízení z různých výrobců zahrnuty do ekosystému Smart House of Xiaomi Mijia. Všechna tato zařízení mohou navzájem interferovat a pro organizaci této interakce potřebujete nějaké připojení. Na principu komunikace lze přístroj rozdělit do tří velkých skupin. Wi-Fi, Bluetooth a ZigBee.

Wi-Fi zařízení. nutně mají externí výživu, přímo z napájení domácností nebo prostřednictvím napájecích zdrojů, nejčastěji 5 V. Autonomní napájení, Wi-Fi bude zasadit docela a docela rychle. Příklady takových zařízení. hodně, klimatické stroje, osvětlení, IP kamery. což prostě potřebuje rychlé přípony vysílat video stream.

Proto pro tato zařízení, která fungují autonomně. výrobce používá ekonomičtější utrpení, jako je Bluetooth ve specifikaci BLE. což umožňuje pracovat několik měsíců od jedné baterie, i když ukládá tvrdá omezení na množství přenášených dat. video pro Takové strany nelze dopravovat.

Třetí skupina obsahuje zařízení pomocí protokolu ZigBee. to je ještě energeticky účinnější než sítě BLE, přičemž má vlastní organizační a samozřejmost buněčnou topologii. Tento protokol umožňuje použití alarmového relé. například zásuvky zigbee, které slouží jako mezilehlé uzly mezi koncovými senzory a řídicím zařízením.

Konečně jsme dostali stejným způsobem do řídicího zařízení, jehož příklad je průzkum hrdina. multifunkční brána Aqara.

Přijde brána ve standardním balicím ekosystému, zvláštní pozornost Výrobce platí podporu pro Apple HomeKit. Upozorňuji, že v rámci tohoto přehledu nebude tato interakce zvážena.

Na zadní straně krabice jsou označeny parametry zařízení, které vysvětlují, proč se nazývá brána. Hlavním účelem gadgetu je ovládat snímače zigbee, takže má podporu pro tuto inteeis. Pro spárování lokální sítě a internet. Wi-Fi 2 se používá.4 GHz.

V počátečních verzích firmwaru zařízení pracovalo výhradně s senzory Aqary, ale v okamžiku, kdy jsou také podporovány senzory MIJIA.

Budeme pokračovat na zkoumání obsahu. S problémy dodávek nevznikly, brána přišla bezpečně a konzervace.

přidat, xiaomi, domácnosti

Kromě brány v krabici je jen tenká instrukce v čínštině. I když jsem opakovaně splnil pokyny pro více jazyků, a to i s ruským jazykem.

Brána má kulatý tvar, přední část má otvory pro reproduktor, v centru. logo výrobce.

Formulář je velmi podobný klasickému kole MIJIA Gateway, jen on má více konvexní případ, kdy Aqara brána je spíše konkávní uvnitř.

Nahoře je tlačítko, jedno stisknutí, na kterém se zapne / vypíná podsvícení, double. ochranný režim, trojitý režim párování se senzory a více než 5 sekund retence. resetuje se do továrního nastavení.

Napájecí konektor. jako verze Mijia. Triple, Australan-Chinese-New Zealand Standard. Ačkoli vstup do mezinárodního trhu by mělo vést ke vzniku méně exotických vidlic.

Přes boční povrch prochází průsvitnou plastovou vložkou, pod kterou se nachází podsvícení LED. brána může provádět roli nočního světla.

Chcete-li pracovat s bránou, použiji obvyklou aplikaci. Mihome, připomínám vám o potřebě instalovat oblast Čína pevniny. Pro uživatele iOS existuje další domácí aplikace Aqara. což je kompatibilní s Apple HomeKit. Osobně dávám přednost Android.

Připojení Wi-Fi zařízení inteligentního domova, prochází stejným scénářem. Po zapnutí se gadget zapne v režimu přístupového bodu, vytváří síť Wi-Fi. Aplikace MiHome detekuje tuto síť a jeho názvem určuje typ zařízení. Dále, během procesu připojení, váš smartphone je odpojen od hlavní sítí a připojuje se přímo k zařízení. Úkolem je přenášet nastavení hlavní sítě Wi-Fi. Po obdržení SSID a síťové heslo se přístroj restartuje a připojuje k němu.

See also  Dodávka vody ve vysavači Xiaomi nefunguje

Existuje nuance. to se stane, že průvodce připojení Mihome. prostě nemá čas čekat, když připojený gadget restartuje a dostane do sítě a hlásí chybu připojení. Ačkoli ve skutečnosti. vše je v pořádku, můžete jít do hlavního okna aplikace. zařízení je s největší pravděpodobností nalezeno ve výchozím pokojové místnosti. to se stalo tentokrát. Obvykle po prvním zahrnutí přichází aktualizace firmwaru a v případě brány. dokonce dvakrát denně, přidání ještě více zařízení na podporu.

Gateway plugin. téměř totožný s pluginy Mijia. Dvě záložky na obrazovce hlavní brány umožňují ovládat podsvícení a funkci nastavení a odstranění. Auto Tab. Obsahuje možnosti pro nastavení brány a vytváření skriptů.

Karta Zařízení. obsahuje seznam připojených zařízení, zatímco pouze brána. Změna na IT. Otevře se nastavení barev a jas podsvícení, světelných scén, hlasitost reproduktoru, přidávání zařízení ZigBee. Sekce “Síťové rádio”, která se zde přesunula v pluginu Mihome Gateway. ne.

Při přidávání seznamu podporovaných gadgetů je k dispozici. nyní to není jen Aqara, ale také téměř všechny existující ekosystémové senzory, nevšiml jsem si, že něco chybí.

Jak začít. Nastavení aqara Hub?

Proč začneme? Musíme mít v ruce aqarský rozbočovač. Pokud máte evropskou verzi, je to dost, ale pokud máte kopii Číny, budete potřebovat také adaptér pro polskou vývod. Chcete-li to provést, musíte mít domácí aplikaci MI. Proč si musíte vybrat Mi Home místo Aqary domů? Protože MI domov nabízí stejnou aplikaci Aqara, stejně jako všechny Xiaomi, Roborock a několik dalších filmů.

Zároveň můžeme začít s bránou vyhledávání (Aqara Hub). Mělo by se nacházet v centru domu nebo bytu. Je to s ním, že všechna zařízení budou komunikovat, tedy, pokud je to možné, je pro každou z nich relativně blízko.

První pokus

Tento odstavec nikdy nebyl proto, že nikdy nepotřeboval. Nicméně, Xiaomi Gateway 3 uložil nám to. Je to proto, že první spojení skončilo úplným odmítnutím. Hub pracuje na principu, že přidáváme “dětská” zařízení, například senzory. Takže, pokud jste použili k cíli, například, Aqara Hub, musíte ho odtud odstranit a přidat do svého cíle. Zní to jen? Bohužel, v praxi Xiaomi Gateway je tak snadné dát.

První problém po přidání brány do aplikace, pokud máte v polštině. To pochopí, co je vynaloženo. Má mnoho funkcí a jsou všichni v čínštině. Známky doslova nalijte obrazovku a hádejte, co se stane. Po chvíli však najdete možnost přidat zařízení a provést jeho párování. Zde a problém začíná. V první chvíli jsem si vzal 2 hodiny, abych přidal obyčejný senzor dveří a okna! Snímač byl neustále odpojen od branky, který byl z něj přibližně v měřiči.

Po chvíli byl však senzor přidán, a to by mohlo být přidáno do jedné ze čtyř režimů. Neměl jsem ponětí, co znamenají (čínská známka), tak jsem ho připojil k prvnímu. To fungovalo, i když nevím co. Začal jsem přidat senzory vody. První první, pak druhý. V tu chvíli první zmizel. Tak jsem přidal první a třetí znovu. Ztratil druhý a okenní senzor. Po chvíli jsem nefungoval, a aplikace ukázala chybu. Byl to signál, který je čas spát a dá mu příští den šanci. Můj chytrý domov musel čekat. Podpora aplikací nebyla schopna.

Aqara rozbočovač od vedení Xiaomi. Vše, co potřebujete vědět, do práce správně!

Aqara Hub. To je srdce vašeho inteligentního domova, pokud je založen na produktech Aqara nebo Xiaomi. Ale možná ne všechny v konfiguraci zařízení se zbláznil, i když jste sledovali pokyny? Pokud jste z tohoto důvodu, a máte nějaké problémy s aplikací, pak níže uvidím vás, jak to, aby zařízení fungovalo krásně. A pokud jste první konfigurace, je ještě lepší! Menší stres, šťastnější muž

See also  Xiaomi Viomi Smart Kettle Bluetooth Teapot

Pokud se zajímáte, co je aqara rozbočovače, posílám vám k mému recenzi, ve kterém popisuji své zkušenosti v detailu tohoto zařízení. Odkaz. V tomto příspěvku se zaměřím na krok za krokem nastavení Aqara Hub. Zůstaňte v místech, kde mohou problémy. Některé kapitoly budou také rozděleny do iOS (iPhone) a Android (Samsung, Xiaomi, Huawei, LG, Sony a T. D.). Protože některé akce děláme v nastavení telefonu.

Xiaomi kompatibilita s domovem

Takže, Xiaomi gadgets z Xiaomi byly vybrány jako zařízení pro osvětlení, přesněji, jeho sub-nosil. Yeelight, který se specializuje na inteligentní lampy, žárovky a další podobná zařízení. Za prvé, to je poměrně rozpočtová rozhodnutí a můžete splnit malou částku; Za druhé, v arzenálu značky jsou lampy s podporou pro domácnosti a některé dokonce pracovat s Alice Yandex. V případě, inteligentní dům z Apple se obtěžuje a chce odrůdu.

Ve skutečnosti, Xiaomi má svůj vlastní dobrý systém inteligentního domova. MI domů, který zahrnuje stejnou aplikaci pro iOS. Z toho, můj známost začal s ekosystému společnosti, najednou v posledním apartmánu jsem nainstaloval několik kamer, snímač pohybu, a pak koupil hydratační krém, který je strmý regulován z aplikace. Tam můžete stále nastavit různé scénáře použití, jako je skutečnost, že když je snížena vlhkost vzduchu (pro to je samostatný senzor) zvlhčovač se zapne. Také jsem chtěl vyzkoušet ecosystém Apple jako alternativu. a tady je to, co předběžný plán osvětlení vypadá v novém bytě.

Předběžný plán mého bytu s inteligentním světlem

Koupit všechna tato zařízení se rozhodla v Rusku. Ano, najdete někde “na Ali” levnější, ale nemám žádnou touhu pochopit desítky obchodů s přístroji inteligentního domova (již prošla). A někdy můžete “dostat” tak, aby se zdá, že podpora domácích je uvedeno, a pak se ukáže, že to není. Nebo místo globální verze poslat čínštinu. Normální prodejci vrátí peníze, ale splňují a poslouchají. Kromě toho vše je další plýtvání nervy a času. A včas jsem jen omezený.

Domů pro všechny inteligentní zařízení

Pokud hrajete all-in v domácích, jeden velký problém je, jak malá inteligentní zařízení podporují. Například jediná věc, která omezuje některé levné inteligentní žárovky, je to nedostatek domovské podpory. Výběr Amazonka pro inteligentní žárovku. to jsou čtyři sady z Teckin. který v době psaní tohoto článku stojí asi 40 dolarů. méně než jeden lifex žárovka.

Samozřejmě, že nejsou tak prémie, jako je Lifex; Barvy nejsou tak jasné, a jsou publikovány v koupelně slyšet hum, ale pro 10 dolarů za kus jsou nepřekonatelná hodnota.

Hlavním problémem je však, že nemají žádnou podporu domekit. Nejsou to docela hloupé. pracují s aplikací Google Home, Alexa, ALFTTT a výrobce. Jsou dobré pro ty, kteří mají jen Smart Teckin žárovky.

Vzhledem k tomu, že nemůžete přistupovat z domácích, nemůžete je spravovat z domácí aplikace, widgetu v řídicím centru nebo siri. Můžete také zahrnout je do scén se žárovkami z jiných značek nebo je používat v automatizaci. Pokud jste již investovali do domů, s největší pravděpodobností je to porušák.

Inteligentní domov od nuly: Zařízení xiaomi mihome

Dobré téma K dispozici pro každého: Inteligentní domácí systém založený na modulech Xiaomi. Všechny moduly jsou integrovány do aplikace Mihome: senzor a senzory, brána, pohony a automatizační moduly, stejně jako domácí spotřebiče.

Všechno je ve volném prodeji, získávání a instalaci nezávisle.

Chcete-li začít, seznam pracovních kupónů pro AliExpress:

AliExpress. kupón 8 při nákupu od 80 (začíná pracovat 6. května). Vyberte si Saúdskou Arábii a klikněte zde.

Kupóny mohou být použity od 6. května 10:00 Moskevské čas do 13. května 09:59.

Chcete-li vytvořit inteligentní domov založený na Xiaomi MI domů je lepší koupit výchozí sadu (5 zařízení) Xiaomi.

1 xiaomi maijia mi 5 v 1 inteligentní domácí bezpečnostní výstroje inteligentní domovská souprava Jedná se o malou sadu senzorů a senzorů s bránou Xiaomi. Brána je nutná pro vysílání zařízení s kanály RF433 a ZigBee prostřednictvím Wi-Fi.

See also  Jak přidat vysavač pro mi lidi

Souprava obsahuje: 1) Snímač dveří okna. Má vestavěnou baterii CR2032 (2 roky práce). 2) Bezdrátový přepínač pro domácí spotřebiče Smart Wireless přepínač. 3) Snímač pohybu místnosti (senzor lidského těla) na baterii CR1632. 4) brána pro zařízení Mihome (Gateway) 5) Inteligentní výstupní zásuvka s definicí napájení spotřeby, statistiky, ochrana proti přetížení a dálkovém zapnutí / vypnutí.

Nyní velmi ziskové akce, kupón kupónových kupónů ALI 5/35 (nebo kupóny na seznamu výše).

Kompaktní bezdrátový senzor připojený přes bránu. Senzor překládá aktuální teplotní a vlhkostní hodnoty v místnostech nebo mimo okno. Připojené k bilaterální skotskému. Připojení k Dodatku Xiaomi SMART HOME.

Univerzální infračervená konzola, která vám umožní vysílat příkazy z aplikací do domácích zařízení: TV, klimatizace, hudební centrum a t.P. Všechny příkazy jsou nakonfigurovány. stačí přidat zařízení ke kontrole ze seznamu. Existuje režim učení. Úplně nahrazuje běžné dálkové ovládání.

Nové zařízení zařízení z Xiaomi s připojením Bluetooth 4.0. Zobrazí čtení teploty a vlhkosti, včetně smartphonu.

Univerzální dálkové ovládání s vestavěným akcelerometrem. Příkazy jsou naprogramovány na určitých gestách a pohybech. Například prostě mávat závěsy nebo vařit konvici.

Autonomní tlačítko (na baterii CR2032), připojené k obousměrné pásky. Malý, snadný, kompaktní. Funkce stisknutím jsou konfigurovány. můžete zapnout a vypnout domácí spotřebiče, osvětlení a t.P. Lze použít jako tlačítko tísňového volání. Můžete dát dítětovi, aby se v noci zapnula noc. V šortku vyberte 1-2-3-4 tlačítka.

Novinka. Drive pro válcované záclony. Otevření záclon můžete automatizovat na skriptu (například ráno, nebo osvětlení) nebo správu vzdáleně, například z postele nebo na dovolenou z pláže.

Jmenovitá rychlost: 17 RPM Průměr 35 mm Úroveň ochrany: IP44 Jmenovitý výkon: 98 W Jmenovité napětí: 220 / 230V ~ 50 / 60Hz jmenovitý proud: 0.43A Velikost% 594x41x39 mm Více možností pohonu.

Toto zařízení je vložené “Smart” relé na 2 kanálech. Instalace při instalaci zapojení. Poskytuje řízení dvou zařízení, jako jsou dva kanály osvětlení. Maximální zatížení: 10A / 2500 W.

9 XIAOMI MIJIA AQARA AQARA AQAARY SENSOR IP67 Snímač vody Snímač vody. Má ochranu IP67. Spojuje se k bráně protokolem ZigBee. Nachází se na podlaze a upozorňuje, zda na to spadne vlhkost / voda. Skutečná pro koupelnu, WC, kuchyně.

Pokud již máte Xiaomi Smart Home zařízení, to znamená, že má smysl koupit samostatnou bránu pro bezdrátová zařízení. IOS verze (Apple HomeKit Devices)

Všechna zadaná zařízení jsou připojena k aplikaci bez problémů a přístup je k dispozici prostřednictvím Internetu v libovolném místě zeměkoule. Zařízení jsou mnohem větší než umístěna do výběru, plánuji později přidat seznam senzorů a ovládacích relé pro inteligentní domov.

Charakteristika

Funkce: Sání, Sweep Self nabíjení: Ano Sání (PA): 1800pa pracovní doba: 2.5Hbattery Typ: Li-iontová kapacita baterie: 5200MAHProduct Hmotnost: 3.800 kg hmotnost balení: 6.650 kg Velikost produktu (L X W X H): 38.00 x 33.00 x 8.00 CMPACKAGE SIZE (L X W X H): 56.60 x 43.30 x 15.20 CMPACTAGE Obsah: 1 x Xiaomi MI robot vakuum, 1 x CN Zástrčka adaptér, 1 x nabíjení

12 různých senzorů. Mapování a pokládání trasy. Automatický nabíjení. Pokračující čištění z zastávky. Mocný fan. Plovoucí domácí kartáče Dynamická rychlost nastavení cihly Vzdálenost vzdálenosti od stěny v 10 mm. Minimalistický design. Velká baterie v 5200mAh. Další konektor MicroUSB. Ovládání pomocí smartphonu z libovolného místa zeměkoule s internetem. Kompaktní velikost.

�� Обзор Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner Light


| Denial of responsibility | Contacts |RSS