Jak připojit parní generátor ve sprchové kabině

Lázně ve vašem domě se sprchovým kabinou

K dnešnímu dni si koupíme sprchu, samozřejmě si vybereme pro sebe ve směru pohodlí a praktičnosti. Některé z prvních modelů byly tak jednoduché, že to byli obyčejný stánek, který se osprchoval. Pak nebylo ani pochyb o dalších možnostech, které by mohly poskytnout pohodlí tento každodenní postup. V dnešní době byly sprchové kabiny tak vylepšeny, že některé z nich jsou téměř celý lázeňský komplex. Generátor parní pro sprchu získává popularitu. V takových kabinách se můžete nejen osprchovat, ale také po náročném dni získat obrovskou relaxaci. A zapnutím funkce vany nebo sauny můžete dokonce ošetřit mírné nachlazení.

Sprcha vybavená parním generátorem je přístroj, který je vybaven řídicím systémem, který může produkovat páru potřebné teploty a vlhkosti. Takové kabiny se populárně nazývají parníky. Sprchová kabina, ve které je nainstalován párový generátor, během adopce sprcha vytváří účinek lázeňského domu.

Velmi důležitým bodem je skutečnost, že výsledná pára, která vstupuje do kamery, nepřesahuje 60 stupňů. Proto jsou vodní postupy příjemné a velmi pohodlné. Pokud je to nutné, můžete nastavit vlhkost na 100%, ale pro některé lidi je to nepřijatelné ze zdravotních důvodů. Na základě toho je hlavní věc, že ​​můžete ovládat a dát si tepelný režim a vlhkost sami sebe.

Sprcha, spolu s parním generátorem, dnes docela běžný jev. Tyto produkty jsou klasifikovány jako nejvyšší kategorie zboží. Koneckonců, takové kabiny mohou zahrnovat funkci hydromassage a aromaterapie. Hygienická opatření s touto technikou se proměňují ve skutečný lázeňský postup. Takové modely sprchy mohou obsahovat takové pomocné funkce jako namontovaný telefon, přítomnost stereo systému, mají další ventilační systém a mnoho dalších neméně užitečných funkcí.

parní, generátor, sprchové, kabině

Čipy na výběr

Postup pro výběr sprchové kabiny s parním generátorem by měl být rozdělen do dvou složek:

V závislosti na principu topné vody položené v designu jsou páry generátory rozděleny do tří skupin:

 • Elektroda: V nich jsou topné prvky. elektrody. umístěny do nádrže s vodou.
 • Teno: V takových strukturách se častěji používají „suché“ topné prvky mimo nádobu s vodou.
 • Indukce: Vypříutí prvky v tomto případě jsou vysokofrekvenční emitory. Přenášejí svou energii přímo na stěny nádoby, ze které se voda zahřívá.

Elektrické páry se používají v levných kabinách. Ale elektrody často selhávají v důsledku hromadění měřítka na jejich povrchu. Postup jejich výměny je však jednoduchý.

Tenas jsou dražší než elektrody, zejména pro „suché“ ohřívače. Ale protože se nekontaktují vodu, jejich životnost je velká.

Indukční páry jsou nejdražší. Jak spolehlivé jsou, záleží na kvalitě elektroniky nainstalované v zařízení. Mnoho výrobců, kteří se snaží snížit náklady na výrobky, používají čínské komponenty, které negativně ovlivňují trvanlivost paručí generátoru.

Náklady také ovlivňují náklady. čím vyšší je, tím dražší je zařízení pro generování páry. Hraje důležitou roli a jeho výkon se pohybuje mezi 2,5-8 kg/h. Tyto parametry ovlivní rychlost přívodu páry do pracovní oblasti.

Nejlepší výrobci

Sprchy dostupné široké škále kupujících, s generátorem páry vyrobené v Číně. Docela slavná značka SSWW. Model SSWW B106B je úspěšný. Kromě hlavních funkcí: hydromassage a turecký lázeň poskytuje řadu dalších možností.

See also  Po tom, kolik vlasů roste po epilátoru

Další populární čínská značka Apollo. Instalatérské vybavení této značky je ve všech ohledech podobné předchozí možnosti.

Evropští výrobci jsou také široce zastoupeni na našem trhu.

Model Am.PM Bliss 3/4. Produkce Německa.

Model Timo (Finsko). 64 700.

Všechny tyto kabiny mají vysoce kvalitní, multifunkčnost a integritu struktur.

Chtěl bych si všimnout ruského výrobce. Teplodar. Jejich vybavení není horší než zahraniční analogy a

Samo.manipulace zařízení

Ti, kteří si přejí vyrobit pární generátor s vlastními zvláštními problémy se shromážděním, nebudou vzniknout. Stačí si vybrat správný případ a integrovat do něj elektrický topný prvek. Nejčastěji si domácí mistři vyrobit domácí plynový válec. V této kontejneru jsou potrubí vloženy, aby dodávaly vodu a odstranění páry, a topný prvek je nainstalován uvnitř.

Není obtížné provést homogenní domov vytvářející páru, ale jeho použití pro zamýšlený účel může být nebezpečné pro zdraví amatérského

První mínus domácí instalace pro výrobu páry v každodenním životě je nízká účinnost, takže je pro ně obtížné konkurovat továrním modelům.

Druhý mínus je bezpečnost aplikace. Na jedné straně je to voda a elektřina a na druhé straně tlak vytváří páru. Zde jsou možné léze s elektrickým šokem a potenciální mini-exploze. V budově s multistorey se nesmírně nedoporučuje zahrnout takový pára do sítě. Po uložení továrního zařízení můžete platit zdraví a získat spoustu peněz, které bude muset být utraceno za opravy ve vašem bytě a od sousedů.

Schéma připojení a instalace

Okamžitě je třeba poznamenat, že odborníci nedoporučují instalaci parního generátoru přímo vedle kabiny. Nachází se samostatně a do kabiny se přinese pouze trubka pro podávání páry.

Ale maximální rozsah od sprchy po umístění generátoru je 10 metrů! Pokud je namontována na zdi, pak je výška nejméně 0,5 metrů. Pokud je zařízení umístěno na zeď, pak je připevněno k vlastním šroubům.

Poté pomocí kovové hadice připojte kulový ventil k přívodu vody. Parní deska je připojena k generátoru pomocí měděné trubky. A už s plastovou trubicí se spojíme s kanalizací.

Pouze po dokončení těchto manipulací je přinášena elektřina do generátoru.

Jaké jsou?

Pojďme nejprve zjistit, jaké páry jsou obecně. Lze je rozdělit na 3 hlavní typy podle principu operace:

Elektrický. Voda v takových zařízeních se zahřívá a proběhne na páru, když prochází elektrický proud. Hlavní výhodou tohoto designu je nedostatek měřítka.

S obyčejným deseti Ohm. Toto je nejběžnější a nejpříjemnější typ parních generátorů, které jsou nainstalovány ve většině moderních stánků. Jsou vybaveny známými topnými prvky ve formě trubek. A princip jejich práce je podobný obyčejnému kotli.

Izolace balkonu a instalace na něm Ir Cannes

Balkon je o něco více než 3 kV.m. Bylo rozhodnuto to izolovat a nainstalovat infračervenou kabinu.

Začalo to instalací trojitého okna s dvojitou. Rozhodl jsem se izolovat a zlepšit sám balkon. Podobnou událost jsem poprvé udělal, takže přísně neposuzujte.

-Začal jsem 220 V na balkon, osvětlil jsem se a zásuvky

-Na jedné straně balkonu vytvořil skládací stůl

-Na druhou stranu IC nastavte kabinu (vyrobenou na objednávku)

Na výdaje, izolujte a pochlujte balkon (bez okna s dvojitým glazzem), vyšlo asi 50 tisíc.R.

Odrůdy

V závislosti na principu vytápění se rozlišuje několik typů páry.

Elektrický. Takové modely jsou vybaveny elektrodami. Prostřednictvím nich je napětí dodáváno do vody, v důsledku toho, že voda je zahřívána elektrickým proudem. Tento typ je vhodný pro pokoje s dokonalým provozem zapojení.

 • Zařízení vybavená topnými topnými rostlinami, které při zahřátí způsobují vroucí vodu. Liší se nejnižšími náklady ve srovnání s jinými systémy. Při nákupu jednotky s ohřívačem je nutné zvolit model vybavený teplotním senzorem (zabraňuje přehřátí topných prvků) a čisticím systémem (pomáhá očistit topné ohřívač)).
 • Indukční zařízení, která díky vybudované indukční systémy vyzařují vysokofrekvenční vlny. Posledně jmenovaný, působící na kapalinu, přispívá k jeho vytápění. Takové ohřívače fungují rychleji než ostatní.
See also  Parní generátor Tefal bliká žárovka žádná voda

V závislosti na použitém generátoru parní může mít sprcha různé možnosti.

Turecká sauna

Sauna s tureckou vanou se vyznačuje vysokou vlhkostí (až 100%). Teplota zahřívání je 50-55 ° C. Sauny s hammamem mohou být malé struktury, jejichž strany jsou 80-90 cm.

Finská sauna

Zde je vzduch sušička a teplotu lze zvýšit na 60-65 ° C. Mikroklima v takovém boxu je vhodná pro ty, kteří milují koupel s vysokou teplotou, ale nemohou příliš dýchat mokrý vzduch.

Klasifikace pára generátoru se provádí v závislosti na jeho síle. V průměru ve verzích domácnosti je to 1-22 kW. Předpokládá se, že k zahřívání 1 kubického metru kabiny je vyžadován 1 kW výkonu páry. Samozřejmě můžete použít méně výkonná zařízení, ale vytápění bude muset počkat déle a samotný pára samotný rychle selže a pracuje na maximum svých schopností.

Rozdíly se také vztahují k objemu nádrže pro vodu. Nejoblíbenější tanky jsou považovány za 27-30 litrů. To však ovlivňuje rozměry sprchové kabiny. takové páry jsou příliš těžkopádné. Pro domácí použití dostatek nádrže s objemem 3-8 litrů. Toto množství tekutiny zpravidla stačí pro hodinové „shromáždění“ v kabině. Výkon takového nádrže se může lišit do 2,5. 8 kg/za hodinu. Čím vyšší je poslední indikátor, tím rychlejší je, že pár dokáže vyplnit sprchovou krabici.

Použití sprchy s parním generátorem je pohodlnější a funkční, pokud v něm existují další možnosti.

Hydromasage

Krabice s hydromasem jsou vybaveny mnoha tryskami, které jsou umístěny na různých úrovních a jsou charakterizovány různým tlakem vody.

Režim tropického sprchy

Tento efekt se znovu vytvoří pomocí speciálních trysek, díky kterým se získávají velké kapky. Spolu s párou vytvářejí atmosféru maximální relaxace.

Provozní princip

Podle principu provozu se instalace parního generátoru neliší od typického kotle kotle. Pokud není řízení parametrů tak přísné.

Senzor vstupního ventilu a hladiny vody

Generátor sprchového parního generátoru je součástí sítě. Poté (v pohotovosti) to záleží na algoritmech stanovených výrobcem. Elektromagnetický vstupní ventil stojící na vstupu se může otevřít pro vyzvednutí vody z potrubí (přes síť). Řada výrobců může normalizovat tlak (3, 4 bar atd.), takže musíte poskytnout požadované. V opačném případě není výkon systému zaručen, až do té míry, že generátor parníků vůbec odmítne pracovat.

Jakmile je elektromagnetický vstupní ventil připraven na tlak a vyplní nádrž. V tomto případě je přebytečný objem vzduchu protažen výkonem pro páru (dostat se do kabiny). To může být doprovázeno vzhledem nepříjemných pachů. Proces sběru vody probíhá, dokud senzor nehlásí o plnosti systému. Poté je odstraněna síla normálně uzavřeného elektromagnetického ventilu. Pokud je senzor uzavřen, systém nebude schopen pochopit, kdy je čas zastavit plot. Voda je nashromážděna na podlaze sprchy a hypoteticky může nalít všechno kolem. Z tohoto důvodu nelze pracovní tureckou vanu ponechat bez dozoru s dopravní zácpou v odtoku.

Doporučuje se dát snímač úniku. Nebo ji umístit někam do okolí. Jen málo lidí se rozhodne zeptat se, proč je korek potřebný v odtokové díře vedoucí k kanalizaci. Není příliš příjemné sedět a cítit vůně vycházející od sousedů (nebo vlastních).

Ohřívač se rozsvítí relé signálem konce vodního plotu (takže nevypálí v prázdné nádrži). Toto je typický trubkový topení, který je umístěn, kdykoli je to možné. V pračkách, ohřívačích vody typu vody atd. Trubkový topný prvek může mít jeden nebo dva kroky energie a musí splňovat všechny požadavky na izolaci (20 maminky) vzhledem k pouzdro. Pokud tomu tak není, pak je produkt vadný nebo vadný. Deset prací prostřednictvím relé ze sítě 220 nebo 380 v.

See also  Jak zkontrolovat solenoidový ventil parního generátoru

Deset napájení přímo závisí na hodnotě aktivního napětí. Přechod z 220 V na 230 mění úroveň asi o 9%. To pozitivně ovlivňuje rychlost vytápění, ale může vést ke spalování vlákna vytápění HET vyrobeného z Nichrome nebo divokého. Vytápěcí prvek je připojen u některých výrobců prostřednictvím pojistky. Z vody vstupující do vody (když je skořápka zničena), je to ohřívač okamžitě roztrhán a musíte si koupit nový. Proto jsme doporučili použít pouze filtrovanou (čištěnou) vodu pro parní generátor.

Nádrž na pára obvykle neobsahuje anodu, která zabrání elektrochemické korozi ze zřejmých důvodů. Toto je další omluva k ochraně před takovým nebezpečným vybavením jiných spotřebitelů sítě (včetně oceli). Vytápěcí skořápka je nejčastěji vyrobena z mědi pro nejlepší návrat tepla.

Blok elektroniky

Řídicí deska páry je velmi jednoduchá. Obsahuje několik relé a nejjednodušší logické mikrocociny. Přestože některé možnosti jsou mimo jiné vybaveny přijímači elektromagnetických vln přenášených ovládacím panelem. A v každém případě existuje nějaký mechanismus zpětné vazby. Instalace produkuje páru, dokud teplota v kabině (vydaná senzorem) nebude rovná danému. Mnoho systémů je digitální a používá své vlastní protokoly pro přenos dat.

Elektronická jednotka zpracovává senzory signály. Někdy se to stane přímo. Pokud jde například, když voda dosáhne dané úrovně, uvolní se síla elektromagnetického vstupního ventilu. Jsou možné jakékoli jiné možnosti.

Ventil role

Pokud neložíte obtokový ventil na výstup z kotle, pak existuje možnost pro vývoj událostí, když instalace jednoduše exploduje. Což bylo v minulosti často pozorováno v případě kotlů motorů. Kromě toho musí být ventil ovládán tak, aby instalace mohla spustit nebo zastavit generaci kdykoli. Po celou tu dobu se voda v nádrži nachází poblíž bodu varu. Otečechovný ventil je tedy regulován dvěma senzory:

 • Teplota v kabině se měří termočlánkem. Tento parametr dává příkazu začít nebo přestat fungovat.
 • Teplota v nádrži se používá k řízení režimu. Tento senzor je postaven.v a nepotřebuje další instalaci.

Kontrola zařízení

Po dokončení procesu montáže je vyhodnocena těsnost připojení a správná provoz systému. Chcete.li to provést, otevřete přívodní ventil vody, zapněte zařízení pomocí klávesy napájení umístěného na bočním panelu. Poté začíná proces topné vody. Pokud po 5 minutách je prostor kabiny naplněn párou a po vypnutí zmizí, zařízení funguje správně. Testování zahrnuje spuštění několika pracovních cyklů.

Zlomení dochází, když je zařízení časté. Jsou spojeny s nízkou kvalitou vody, napěťové přepětí v síti. Pokud generátor nefunguje, je nutné provést komplexní diagnostiku. Hlavní poruchy jsou:

 • ukončení výkonu páry;
 • Zařízení se nezapne;
 • nízká teplota zahřívání vody;
 • Únik v místech spojení;
 • Místní vzdělávání na deseti.

Self.repair zařízení je komplikovaná, takže byste se měli obrátit na specialistu. Testuje, obnovuje vadné komponenty, čistí zařízení ze stupnice.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS