Jak připojit regulátor teploty k ohřívači

Ovládání infračervených ohřívačů pomocí termostatů

Pro zajištění vysoce kvalitní práce termostatu by mělo být namontováno na místě bez dopadu jakýchkoliv zdrojů tepla, včetně slunečního světla. Výška místa instalace by měla být 150 cm od úrovně podlahy. Doporučuje se položit vrstvu tepla izolačního materiálu mezi stěnou a zařízení, aby se zabránilo negativnímu účinku nízkých teplot k přesnosti systému. V každém pokoji musíte nainstalovat samostatné zařízení, které může ovládat provoz několika ohřívačů instalovaných v této místnosti.

Po instalaci termostatu ve vybraném místě jsou vodiče z infračerveného ohřívače připojeny podle schématu. V tomto případě některá schémata naznačují sekvenční připojení ohřívače přes termostat, a některé. paralelně. Paralelní připojení více ohřívačů do jednoho regulátoru je znázorněno na obrázku 1.

Všechny manipulace musí být prováděny při vypnutí. Připojovací vodiče zároveň nejsou zahrnuty do termostatu, takže by měly být zakoupeny nezávisle. Pokud aktuální zatížení překročí maximální přípustnou hodnotu, která je pro mechanické regulátory 16 A, a pro elektronické. 8 A, musíte použít několik regulátorů nebo stykače.

Poptávka po infračervených systémech se každoročně zvyšuje. To je hlavně kvůli skutečnosti, že se svou prací je teplo, podobně jako energie slunečního světla. S pomocí infračerveného ohřívače připojeného přes elektronický nebo mechanický termostat můžete vytvářet pohodlné podmínky pro ubytování, vyhýbání se sušení vzduchu.

Funkce infračervených ohřívačů

Infračervený ohřívač může být namontován na dřevěném povrchu

Infračervené ohřívače. jedinečná příležitost, aby se život pohodlný v pokoji, byty, soukromé domy. K dnešnímu dni jsou taková zařízení také velmi poptávkou v kancelářích a dalších podobných zařízeních, kde potřebuje regulační termální systém.

Je možné použít infračervený ohřívač jako jednotný topný systém? Velmi zajímavá otázka, která může určitě odpovědět kladně. Tento typ vytápění je inteligentní, a to jak pro hlavní systém topení, tak jako doplněk. Rozdíl bude vyjádřen výhradně v vypočteném výkonu.

Tento typ vytápění má několik výhod:

 • Nevyžaduje obrovské náklady; žádné peníze nebo práce navázat výkonné struktury.
 • Charakterizované tichou prací a automatizací.
 • Zaručuje bezpečnost a čistotu životního prostředí.
 • Poskytuje možnost zonálního vytápění. Může si zachovat různé teploty ve dvou různých zónách.

Zařízení může být instalováno pro zonální vytápění

Infračervený ohřívač se snadno instaluje, připojit a používat. Rychle spustí provádění svých funkcí, což zajišťuje vysokou úroveň pohodlí v zóně svých akcí. Obrovská výhoda použití tohoto typu zahřívání je malé procento poklesu vlhkosti uvnitř. To není žádné problémy s suchem.

Pro maximální užitek použití takové užitečné instalace je nutné správně implementovat.

Blok: 2/6 | Počet znaků: 1569

Bezpečnostní připojení

Bezpečnost při použití infračervených ohřívačů, as, nicméně, a jakékoli jiné elektrické spotřebiče by měly být vždy na prvním místě.

POZOR: Připojení infračerveného ohřívače by mělo být provedeno v přítomnosti diferenciálního ochranného zařízení, což je transformátor uvnitř skříně.

Jeden transformátor vinutí chytí vstupní proud a druhý výstup. V případě sebemenší nerovnováhy se jádro přichází do pohybu a otevírá mocenské relé.

Pojistky, které jsou potřebné k ochraně infračerveného ohřívače z přetížení, jsou také zahrnuty do diferenciální ochrany.

Aby byla taková ochrana účinně pracovat, je nutné uzemnění. Je nutné vyhnout se vrácení elektrického proudu. Uzemnění z hlediska jeho vlastností je do značné míry připomínající nulový pohon, ale na rozdíl od něj umožňuje opustit proud, ne spadající do obránce. Uzemnění musí mít minimální odpor. Tloušťka odporu by měla umožnit přeskočit únikový proud libovolné hodnoty. Vědět, jak připojit IR ohřívač s přihlédnutím ke všem bezpečnostním standardům, můžete se chránit před nepříjemnými následky.

See also  Studená voda nevstoupí do kotle

Blok: 2/7 | Počet znaků: 1186

Hlavní možnosti pro termostravě

Pro infračervené ohřívače můžete použít mechanický nebo elektronický typ termostatu. Obě možnosti mají čtvercový nebo obdélníkový plastový případ a princip provozu a vnitřní zařízení se liší.

Plastové pouzdro obsahuje funkční prvky, které zajišťují provoz řídicího systému

Na vnější straně plastové krabice mechanického regulátoru je kulatý přepínač, který umožňuje plynule nastavit potřebné parametry. Jedna divize může mít jiný význam, který závisí na modelu zařízení. Například v některých případech umožňuje, aby jedna divize umožňuje nastavit teplotu o 1 ° a jsou zde také možnosti s hodnotou 2 °, 3 ° a více. Světelný indikátor stavu zařízení a tlačítko ZAP / OFF je také umístěn na plastové krabičce. Mechanické zařízení je v případě, kdy se lidé neustále umístí, což umožňuje vypnout termostat. Tato adaptace neposkytuje dálkové ovládání.

připojit, regulátor, teploty, ohřívači

Elektronický termostat má displej, na kterém jsou zobrazeny všechny informace

V elektronickém typovém zařízení dojde k ovládání teploty s tlačítky a hlavní indikátory se zobrazují na displeji. Moderní modely mohou mít smyslové a dálkové ovládání. Takové zařízení lze důvěřovat kontrole teploty v místnosti i v nepřítomnosti vlastníků.

Výběr specifického typu termostatu se provádí v závislosti na typu místnosti, požadované funkčnosti zařízení. Například v zemi, kterou jsou vlastníci často navštíveni, je elektronická verze vhodná. S pomocí dálkového ovládání můžete zahřát prostor s infračerveným ohřívačem před příjezdem. Mechanické modely mají nižší náklady a jsou vhodné pro rezidenční prostory.

Co si vzít v úvahu při výběru termostatu

Pro tuto položku nastavenou. EL / MECIONICKÉHO MECHANICKÉHO TEMOCTOROVÁNÍ PODPOROVÁNÍ Teplota na úrovni, kterou uživatel instaloval. To je dostačující, pokud je někdo neustále v domě, nebo se mění v mikroklimatu v místnostech v malých limitech. otázka je zanedbatelná. Účinnost vytápění závisí na řadě dalších faktorů. Například, pokud jde o izolační dveře a okenní otvory, “růže větrů”, klimatické rysy v regionu a podobně

Je důležité a jak jsou umístěny infračervené ohřívače, jejich parametry. Ve většině případů jsou mechanické modely dostačující

Plně se vyrovnávají s cílem a zdůvodňují náklady.

Další věc, pokud jednotnost ohřevu obydlí. Stanovení teploty je například nutná určitými typy vnitřních rostlin, které jsou chováni majiteli. Nebo pokud nájemníci pravidelně chybí. při práci, na služební cestě, a upravovat topení ručně nikdo. Termostat tedy není nejlepším řešením. A pokud někdo zavádí IR ohřívače v domácí inkubátoru nebo králíka na pozemku, ve skleníku a tak dále, pak pro takovou aplikaci byste měli koupit pouze programovatelné druhy.

Na rozdíl od relativně jednoduchých termostatů jsou charakterizovány velkými schopnostmi a jsou vydávány v několika modifikacích. Docela populární zařízení pod značkou Eberle připojené k různým ohřívačům jsou reprezentována jako mechanický a programový termostat. Ten, v závislosti na sérii, může pracovat ve spojení s různými typy senzorů, se liší v paměti a tak dále.

Je snadné spočítat, pokud vidíte pas termostatu a určit předem, na který se přesně připojuje.

Některá dokumentace termostatu označuje, že mohou být použity současně spravovat více IR zařízení. Protože všechny pokoje se liší v jejich specifikách, taková “všestrannost” ohřevu způsobuje pochybnosti. Specialisté nejsou vůbec informováni, aby to udělali. riziko selhání termostatu.

Typická schémata správného spojení

Chief “Sovětchik”. Produktový pas. Další. pouze běžné nuance práce. Bez ohledu na typ nástroje IR, všechny modely ohřívačů do sítě jsou připojeny termostatem. To je význam regulace teploty v prostorách.

See also  Jak připojit LG stroj k telefonu

Zpravidla se přistoupí na principu 1 termostatu. 1 ohřívač. Zařízení má 2 páry svorek. fáze a nulu (vstup a výstup, resp.). Ve skutečnosti je nutné prolomit napájecího napájecího řetězce IR ohřívače a instalovat termostat. Hlavní věc není zaměňovat vodiče (nula a fáze) a zvolit správné místo pro připojení. Jeho instalace hodně.

Ti, kteří věří, že doporučení o nežádoucím přistoupení k jednomu termostatu několika IR zařízení nejsou pro ně, pozornost by měla být věnována přesnost stanovení maximálního zatížení proudu. V opačném případě se zařízení rychle nezdaří

Zde je jeden z typických obvodů pro připojení infračervených ohřívačů přes termostat, který je obecným ovládacím tělesem:

Spojení může být paralelní nebo sekvenční. Ale v každém případě budete muset nainstalovat a řadu dalších prvků schématu. Na obrázku je magnetický startér. Ať už bude možné všechno vypočítat a správně instalovat. další otázka.

Označit Série Typ termostatu Regulační rozsah, ° C Přesnost nastavení, ° C Tok, A Maloobchodní cena, Rubles
Eberle Instat 3r elektronický 5. 30 0.5 deset 5 270
3563 E-mail / mechanický od 0 do 35 jeden šestnáct 970
6121 850
6163 deset 1 080
Zilon ZA-1 10. 30. 30 1.5 šestnáct 980
AOX T25 jeden 880
TERNEO ROL 0. 35 1 240
Balula Nmt1 10. 30. 30 1.5 deset 690
E91 программируемый от 5 до 95 0.5 šestnáct 2 380
Hranice TH-920D 5 – 35 4 560

Tipy pro výběr

На рынке представлены модели, отличающиеся по цене, размерам, функционалу и дополнительными возможностями. Однако если стоит задача обеспечить бесперебойное регулирование температуры воздуха в помещении, не обязательно покупать самые дорогие модели. Достаточно обратить внимание на их технические характеристики. Často, rozpočtová mechanická zařízení vhodnější koupit než drahé modely s dálkovým ovládáním přes internet.

Napájení

Napájení je určen typem instalace a rozsahem údržby teploty, ale neměl by být pro termostat povoleno. Pokud je regulátor navržen pro zatížení 2 kW, pak není teplota více než zadaný parametr. Požadovaný výkon je povinen být 25-30% méně uvedeno na zadní straně zásuvkového ovladače. Různé modely mají svůj vlastní rozsah.60 až 1200s. Častěji nastavení potřeb pro domácnost v určeném rozsahu:

Také množství kanálů ovlivňuje výkon:

 • Jedno-kanál: Automatická nastavení a bezpečnost teploty na jednom rovném zařízení.
 • Vícekanálový: upevnění teploty standardních tepelných senzorů. Použitý systém pro monitorování průmyslových zařízení, v laboratořích nebo národním hospodářství.

Pro středního bytu jsou relevantní jednorázové možnosti. Pokud je potřeba ovládat teplotu na centrální úrovni, lze použít multikanálové možnosti. V tomto případě hovoříme o vestavěných možnostech v síti se společnou řídicí jednotkou.

Účel

Účelem regulátorů regulace teploty vzduchu je jeden. řízení teploty v rámci specifikovaných parametrů. V technických vlastnostech průmyslového a domácnosti. Vzhledem k tomu, že průmyslové regulátoři jsou mnohem dražší než rezidenční modely, to nestojí za přepravu těchto možností.

Funkce

Další regulátory jsou přítomny v programovatelných modelech. Mechanická zařízení nemají takovou funkci. Existují modely, které umožňují ovládat nejen teplotní rozsah, ale také mají následující funkce:

 • Topné režimy. časovač, manuální a odjezd;
 • Detekce okna k větrání. V případě prudkého poklesu teploty je vytápění pro účely ekonomiky vypnuto o 30 minut;
 • nastavení pro měření teploty v jedné rovině. buď na podlaze nebo ve vzduchu;
 • Délka programování. od 3 do 16 dnů provozu v jednom režimu;
 • tepelná ochrana před přehřátím;
 • práce s časovým zpožděním;
 • Fungování při nehodě.

Přeplatka v tomto případě není výhodou v případě, že nájemníci jsou neustále v bytě, je tam kontrola. Pokud majitelé často odjíždí, cestují, pak je nutná potřeba kontroly.

See also  Je možné připojit myčku nádobí k horké vodě

Výrobci

Počet termostátorů, a to jak z domácích výrobců, a od zahraničí, spíše rozsáhlé. Trh obsahuje domácí a průmyslové regulátory z:

 • Ariston.
 • Teploux.
 • Auraton.
 • Bosch.
 • Danfoss.
 • Protherm.
 • Techný.
 • Terneo.
 • Sardo.
 • Tessla.
 • Verol.

Stupeň ochrany

Většina spotřebičů je naprogramována na IP20, která neumožňuje použití zařízení ve vlhkém prostředí. Takové modely za cenu nižší než odolnost proti vlhkosti. IP44.

generátor studeného kouře termostat ventilátor topná spirála

Barva a tvar

Vzhled teplotního regulátoru také hraje velkou roli při navrhování místnosti. Barva a forma umožní harmonicky doplnit interiér prostoru, můžete si vybrat kompaktní model nebo možnost vybavenou blokovacím systémem pro rodiny s dětmi.

Možnosti připojení

Připojení termostatu do teplého podlahového systému

Standardní termostat pro teplou podlahu je součástí dodávky s podrobnými pokyny pro připojení zařízení do teplých podlah. Můžete připojit TD sami, využít označení pod terminálem.

Na zadní straně regulátoru jsou tři páry terminálových zásuvek pro dráty. První pár je navržen tak, aby připojil síťový kabel dvou bytů. Hnízdo “l”. fáze, “n”. nula.

Druhá dvojice NOCKETS je navržen tak, aby byl připojen k vyhození teplé podlahy. L1 a N1. Pátý a šestý terminál slouží k připojení k teplotním čidlu.

Regulátory teploty podlahy mohou být vloženy do opačného nebo namontovaného na stěnu. Tepelný senzor je jako vložen do tělesa zařízení a instalován na konci vzdáleného kabelu.

V prvním případě teplota vzduchu uvnitř. Ve druhém provedení senzor měří stupeň ohřevu podlahového povlaku.

Připojení termostatu k opálení

Připojení termostatu do elektrického ohřívače musí být provedeno prostřednictvím magnetického startéru. Důvodem je skutečnost, že síla regulátoru je daleko neporušená s výkonem opálení.

Magnetický startér (MP) je zapotřebí při řízení termostatu najednou s několika topnými zařízeními. MP pád do fázového vodiče paralelně s termostatem. Nastavení režimů stínů se provádí termostatem, přívodní proud prochází MP. To umožňuje použít třífázový výkonový mřížku, která umožňuje využít prvky vysokého výkonu.

Mnoho pokusů je vybaveno elektronovými mikroprocesory, které jsou navíc vydávány úrovní vlhkosti, tlaku a času potřebné k dosažení hodnot uvedených parametrů.

Připojení termostatu k ohřívači

Termostaty jsou mechanické a elektronické akce. Druhé modely v poslední době aktivně přemístí své mechanické analogy. Použití moderní elektroniky umožňuje efektivněji řídit režim teploty v daném prostředí.

Tr pro ohřívače prostor jsou vloženy do sboru kaloricátů nebo přinese odstranit z topných zařízení. Regulátor, především se připojuje k elektrické síti, pak přes řídicí obvod připojený přímo k tepelnému senzoru.

dodatečné informace. Infračervené ohřívače jsou spojeny s termostatem ve většině možností prostřednictvím magnetického startéru. Chcete-li provést správné připojení přístroje, musíte přísně dodržovat položky přiložené instrukce.

Úvody, jak připojit regulační zařízení regulace teploty závisí na typu topných zařízení. Může to být jednojádrové nebo dvoukázové připojení Řekl podlahy. Připojení dvoufázového termostatu k topným prvkům třífázového proudu pouze prostřednictvím magnetického startéru. Pro ohřev vody je termostat přímo do chladiče. V každém případě existuje vlastní schéma připojení termostatu.

Instalace Tipy

Člověk někdy nerozpozná počet oblastí obklopujících termostat. Pevně ​​vstoupili do života. Jejich práce přináší značné úspory nákladů v elektřině.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS