Jak připojit troubu a varné desky

Připojení varné desky a trouby k síti

Je již těžké si představit moderní kuchyni bez elektrických pecí a vestavěného varná. To je dobrý způsob, jak optimalizovat ergonomii místnosti a zlepšit interiér. Hlavní počet uživatelů má potíže s propojením takové techniky s elektřinou. Propojení trouby je dost obyčejného euro.outlet. Varná deska je však díky svému potenciálu a spotřebě energie spojena pomocí pomocného elektrického konektoru, odolávajícího vysokého napětí. Jak připojit varnou desku a troubu, pokud nejsou pro jednu zásuvku vhodné dva různé vidlice?

Elektrická kamna a elektrické obdivy se nepovažují za energetickou ekonomickou (2–9 kW). Proto je podle podmínek bezpečného používání nutné vzít pomocnou zásuvku pro varnou desku a pro troubu z kulometu. Zároveň, pokud jsou elektrické sporák a elektrický vrták navrženy pro samostatné připojení k síti, musíte na elektrický panel dát další zásuvky s dalšími jističi.

Je možné, že elektrická sprcha je až 3 kW přidělena standardní zásuvka přidělená pro napájení konvice nebo jakéhokoli spotřebiče pro domácnost; Pokud byl během instalace soketu použit tříbotní kabel měď; Výměna standardního jističe v jiném proudu proudem do 15 a.

připojit, troubu, varné, desky

V mnoha bytech je nainstalován jeden automatický stroj pro celý komplex vývodů 15–25 a a další. To může vést ke skutečnosti, že při výměně alespoň jednoho kulometu komplexu Roset různými, ke kterým je zařízení připojeno, nebude možné použít zbytek zařízení během provozu elektrického přijetí.

Před přechodem na tuto metodu připojení přemýšlejte. Vážte, co je lepší: utratit za nové kabeláž, odbytiště a spát klidně nebo uložit. Při instalaci trouby na starém výstupu ponechte běžný stroj v štítu.

See also  Jak si vybrat vysoušeč vlasů pro dlouhé vlasy

Požadavky na projekt

Zvláštní pozornost by měla být věnována kvalitě elektrického zapojení, na níž závisí bezpečnost a správné fungování celého systému.

Zohledňují následující faktory:

  • Trouba a varná deska jsou spojeny po zemi. Ve vidličce nebo outletu by měly být 3 nebo 5 kontaktů pro troubu (v prvním případě pro 220 voltovou síť, ve druhé. pro 380 voltů). V úkolech staré budovy nebyl tento stav vždy dodržován. Moderní požadavky se však liší, takže musíte položit nový kabel.
  • Elektrické zapojení je připojeno k distributorovi pouze prostřednictvím RCD (ochranné vypnutí).
  • Zařízení s malou kapacitou (až 2,5 kilowatty) je připojeno k existující energetické mřížce (pokud splňuje moderní požadavky). Chcete.li připojit výkonné vybavení, budete potřebovat vyhrazenou linku pro oříznutí.
  • Optimální část kabelu je 6 čtverečních milimetrů. Drát s tímto průřezem vydrží dlouhé zatížení na úrovni 10 kilowattů. Doporučená třída automatické ochrany. C32. Pokud výkon panelu nepřesáhne 8 kilowattů, bude stačit kabel s částí 4 milimetrů a automatický stroj s ochrannou třídou C25.
  • Správný výběr kabelu je VVGNG nebo NYM. Při nákupu kabelu vezměte v úvahu průměr obvodu. Pro drát s částí 4 milimetrů bude průměr 2,26 milimetrů a pro 6 mm vodič-2,76 milimetrů.
  • Data pro zařízení ochranného vypnutí o jeden bod přesahující obranný stroj. Pro zařízení pro 32 ampér budete potřebovat RCD pro 40 ampér.

Poznámka! Uzemnění elektrického zařízení je nedílnou podmínkou pro zajištění zabezpečení.

Výpočet parametrů pro materiály

Výběr typu a průměru kabelu

  • V závislosti na typu materiálu se rozlišují kabely mědi a hliníku. Hliníkové kabeláž se nachází pouze ve starých domech a prakticky přechází z používání, protože vydrží pouze malé zatížení. Doporučuje se používat měď k připojení trouby a panelu HOB.
  • Schopnost odolat zátěži také závisí na průměru kabelu a čím silnější kabel, tím stabilnější bude kabeláž. Přímé výpočty můžete použít k propojení trouby a varné desky, ale v praxi se lidé nejčastěji zaměřují na standardy PUE. Podle standardu pro napájení skříně je vyžadován kabel s průměrem sekce nejméně 2,5 milimetrů a nejméně 6 milimetrů pro napájení vložky. nejméně 6 milimetrů.
připojit, troubu, varné, desky

Na základě těchto údajů jsme dospěli k závěru, že nejlepší možností by bylo použít kabel s tloušťkou 8-10 milimetrů-stačí k současně připojení obě zařízení k distribučnímu štítu najednou. V tomto případě musí být kabel měď s nesporvatelným vinutím, protože měď dobře toleruje silné zatížení a vinutí minimalizuje riziko požáru kabelu při přenosu elektřiny.

připojit, troubu, varné, desky

Výběr kulometu

K určení technických parametrů stroje můžete také použít přímé výpočty, ale nejlepší možností by bylo použití připravených standardů PUE pro elektřinu. Pro napájení trouby se doporučuje používat stroje s aktuální úrovní 16 ampérů a pro HOB. z 32 ampér. Mistr také musí přemýšlet o koupi ochranného vypnutí zařízení (RCD), které automaticky de.donese doba do provozu při přetížení.

  • Proud podle RCD musí překročit indikátory automatonu tak, aby rybářská linka pro zastřihovač nezklamala. Pro útočnou pušku pro 16 ampér bude stačit 25 ampér pro RCD, pro útočnou pušku pro 32 ampér. 48 ampér na RCD.
  • Doporučuje se také věnovat pozornost indikátoru prahu vypnutí. Optimálním indikátorem našeho případu je 10 Ma (jinak de.engergizace půjde s významným zpožděním).
See also  Jak rychle vyčistit mikrovlnnou troubu doma

Poznámka! K dispozici je také zařízení, které kombinuje automat a RCD. Takové zařízení se nazývá diferenciální automat a při výběru zařízení se musíte zaměřit na běžná čísla.

Výběr zásuvky

Výběr zásuvky

Při výběru musíte také věnovat pozornost zásuvce, aby se během provozu topného zařízení neroztavil. U kabinetu se doporučuje vzít keramickou zásuvku pro 16 ampér a pro Hob. 32 ampér. Typ zásuvky závisí na typu elektrické sítě. V případě sítě s jednou fází se používají zásuvky se 3 otvory (fáze, nula, Země) pro třífázovou síť, používají se zásuvky s 5 otvory (nula, fáze Země 3).

https: // kuchyňský smart.ru/prigotovlenie-edy/duxovka/kak-podklyuchit-varochnuyu-paverxnost-k-darnoj-rozetke.html
https: // 220.Guru/Electroprovodka/Rozetki-Vyklyuchateli/Rozetka-dlya-varochnoj-paneli-i-duxovogo-shkafa.html
https: // domerhdnom.ru/kak-podklyuchaetsya-varochnaya-panel-i-duhovoy-shkaf/
https: // xndtbchbawj2amUelei7b6i.Xnp1ai/podklyuchenie/kak-podklyuchit-elektricij-duhovoj-shkaf-i-varochnuyu-poverhnost.html
https: // domikelelectrica.ru/kak-pravinlo-po-podklyuchit-varochnuyu-indukcionnuyu-panel/
https: // remont-volot.RU/836-KAK-PRAVINNO-PODKLYUCHIT-DUHOVOVOVOY SHKAF.html
https: // domikelelectrica.ru/kak-pravinlo-podklyuchit-duxovoj-shkaf-k-elektroseti-kakoj-nuzhen-provod-i-avtomat-zashhity/
https: // kuchyňský smart.ru/prigotovlenie-edy/duxovka/kak-podklyuchit.html
https: // 220.Guru/FAQ/Mozhno-Li-Podklyuchit-Varochnuyu-Panel-Duxovoj-Shkaf-K-ODNOJ-rozetke-na-kuxne.html [/spoiler]

| Denial of responsibility | Contacts |RSS