Jak používat kyselinu citronovou v pračce

Jak opláchnout pračku pomocí stroje kyseliny citronové

Na mnoha reklamách víte, jak vyčistit topení pračky, které nakonec selže kvůli tvrdé vodě. Inzerované fondy jsou poměrně drahé, ne každý si může dovolit je neustále používat.

Ale stejně jako v mnoha prostředcích, najdete o nic méně efektivní a mnohokrát levné analogy, takže pak zvážíme, jak opláchnout pračku strojem kyseliny citronové, aby se jí nepoškodila a fungovala po mnoho dalších let.

používat, citronovou, pračce

Postup

Proces odstranění samotného plaku není zvlášť obtížný:

  • Před čištěním pračky kyselinou citronovou je buben osvobozen od všech věcí;
  • Nalijte čisticí prostředek do oddělení prášku;
  • Spusťte nejdelší promývací program při teplotě 95 stupňů bez točení.

Po dokončení programu je stroj otevřen, otřen měkkým hadříkem části, na které zůstal plak, filtry jsou vyčištěny. Práškový prostor je očištěn ze zbývajících krystalů kyseliny a otírá ho ragem. Elastický pás bubnu je otřen z kusů měřítka. Je vhodné potom řídit stroj několikrát v oplachovacím režimu se studenou vodou, aby se oplachovala trubky ze zbytků plaku.

Jak správně vyčistit pračku

Jak vyčistit pračku kyselinou citronovou? V každodenním životě každé rodiny je pračka nepostradatelnou jednotkou, která manuálně ulehčí časově náročné praní. Pračka a její opravy jsou významně zasaženy majitelem majitele, takže pokud poskytujete jednotkovou kompetentní péči během provozu, může být život výrazně zvýšen.

Jedním z jejich nejčastějších důvodů selhání pračky je vzhled vápna na topných prvcích (topné rostliny). Pokud si stanovíte cíl, abyste se tomu vyhnuli, můžete si dát trubku, na které voda vstupuje do bubnu, magnetický filtr. Jeho úkolem je zadržet hořčík a vápník, jehož spojení tvoří toto velmi špatně.cutované měřítko. Zmešení vody má také podobnou akci.

Tato opatření samozřejmě neposkytují 100%záruku ochrany proti rozsahu topných prvků. Po 15–20 se doporučuje vyčistit topení. K tomu je v kompartmentu pracího prášku nutné zaplnit půl sklenici kyseliny citronové nebo speciální lék „Antinakipin“. To musí být provedeno v souladu s pokyny na balení. Nemusíte položit prádlo do bubnu, takže začneme v plném proudu promývacím cyklu v režimu s vysokou teplotou. 90–95 ° (vyberte program pro mytí bavlny). V kyselém prostředí se při zahřívání rozpustí alkalické ložiska.

Před provozem pračky byste měli prostudovat pokyny pro pokládání prádla v bubnu. Nedoporučuje se umýt několik věcí, takže naložte buben, pokyny. Neměli byste ani jednotku přetížit, protože to přispívá k rychlému opotřebení tlumičů a ložisek šoků. Před naložením oděvů do bubnu nezapomeňte zkontrolovat kapsy, protože mohou existovat malé předměty, které mohou poškodit gumové těsnění bubnu.

Gumové prvky stroje mohou také poškodit blesky na kalhotách a sukních, kovové detaily podprsenky, šperky. Prací prášek by měl být užíván pouze pro automatické stroje. Manuální prací prášek není kategoricky vhodný, protože tvoří obrovské množství pěny, které může naplnit elektronické jednotky jednotky. „Správný“ prášek by se neměl používat často, protože mnoho pěny může poškodit elektroniku a čistota prádelny se nebude vyšší. Pokud jsou věci obarveny olejovými výrobky, neměly by být omyté do psacího stroje.

See also  Silky beauty sprej na depilaci jak používat

Jak zjistit, že je čas odstranit měřítko?

Zkuste určit přítomnost měřítka na topném prvku na vlastní pěst. Chcete.li to udělat, nemusíte auto rozebírat, jen se vyzbrojte jasnou baterkou. Nasměrovat paprsek světla na dno bubnu. je to pod ním, že je to ohřívač obvykle umístěn. Jemně přejděte buben a opatrně nahlédněte do jeho otvorů. Trochu trpělivost. a můžete vidět obrys topného prvku. Některé modely praček jsou vybaveny speciálními dveřmi, otevřením, které můžete zkontrolovat topný prvek a vyhodnotit jeho stav. Pokud si všimnete nejmenších stop založení měřítka, uspořádejte naši radu a spěchejte, abyste pomohli své pračce.

Master služby pomůže zjistit, zda je čas vyčistit pračku z měřítka

Pokyny pro čištění stroje “limonka

Samotný proces je jednoduchý, pokud postupujete podle pokynů. Pro všechny části stroje potřebujete jiný přístup a metodu praní.

Příprava na čištění

Před zahájením postupu pro zpracování stroje s kyselinou citronovou je nutné prohlédnout buben a zásobník, aby neměly cizí předměty. Podívejte se na stav gumové manžety, která se nachází mezi tělem a dveřmi. Pokud na něm dojde k znečištění, je třeba je odstranit.

Čištění bubnu a topení pračky ze stupnice

Chcete.li čistit buben z měřítka, musíte si koupit 5 balíčků kyseliny citronové 20 g. Produkt se nalije přímo do zařízení zařízení a řídí stroj, spustí režim myčky. Umístěte teplotu na 60 ° bez přechodného odtoku. Pokud umýváte krátkou dobu při nízké teplotě, kyselina nebude mít čas na úplné rozpuštění a nebude mít potřebné účinky. Je nutné zapnout režim promývání po dobu 15 minut, poté zastavit proces pauza. Pokud taková možnost chybí, odpojte zařízení od sítě. Je zapotřebí pauzy, aby kyselina uvnitř bubnu mohla začít ovlivňovat ložiska, jinak se okamžitě omyje. Po mytí a vypouštění vody zapněte režim dvojitého oplachování, abyste úplně umyli nahromaděné usazeniny z povrchu bubnu.

Tubulární elektrický ohřívač ohřívá vodu pro mytí. Má více než na jiných podrobnostech pračky automatického. Masters čas od času doporučuje vyčistit, aby se zabránilo vrstvení. 50 g kyseliny citronové usne do bubnu a stejné množství v práškové nádobě. Spusťte režim promývání nastavením nejvyšší teploty 90 ° –95 °. V tomto případě nemusíte zahrnout dlouhý program.

Jakmile celý cyklus skončí, můžete vidět, že měřítko vločky protéká odtokovou dírou. Je třeba mít na paměti, že jeho velké části mohou získat hodnocení filtru. Po přijetí opatření by to mělo být jistě vyčištěno. Pokud po dokončení čištění tato technika nefungovala lépe, s největší pravděpodobností je dodržovací bahno příliš husté a silné. Pokud poprvé kyselina citronová nepomohla, budete muset stroj navíc vyčistit. Pokud však tentokrát nebylo možné vyrovnat se s vrstvou solí, budete potřebovat silnější prostředky.

See also  Pračka bzučí a neslouží se

Vyčistěte zásobník (kontejner/koupel/dávkovač)

Pokud nevyčistíte kompartment pro prášek, pak se v něm objeví plíseň a špinavý plak. Aby bylo možné opláchnout zásobník, musí být vytažen. Ve většině automobilů stačí jen tlačit na plastové západky umístěné po stranách. Kondicionér pro klimatizaci je vytažen samostatně, musí být vytáhnut. Umyjte tyto části teplou vodou, ve které se přidává kyselina citronová a trochu jedlou sodu. Toto složení by mělo být pečlivě zpracováno dávkovač, poté jej čistit běžnou houbou nebo tvrdým štětcem. Je nutné umýt jak z vnějšího, tak zevnitř.

Čištění filtru pračky (vypouštěcí čerpadlo)

Tato část podložky vyžaduje časté a pravidelné čištění, protože v ní se hromadí hlavní odpadky a nečistoty. Nejčastěji vede porucha filtru k vzhledu poruch v technologii. Než to začnete čistit, zařízení je odpojeno od sítě, vypusťte vodu. Pokud musíte sbírat tekoucí vodu, měla by stát poblíž. Otevřete víko filtru. K tomu možná budete potřebovat něco ostrého nebo se přesunout na stranu panelu. Vytáhnou nouzovou hadici. Vybaví většinu moderních praček. V případě zastavení zařízení je nutné vypustit vodu. Vypusťte vodu v připravené pánvi. Hadice bude zapojena zástrčkou, která musí být vytažena, a poté na stejné místo. Nemusíte filtr úplně kroužit, jen trochu otočit, nahradit kontejner pod ním nebo dát hadro.

Pak je extrahován a odstraněn nečistota. Poté je nutné důkladně opláchnout hadici pod tekoucí vodou. Na jeho povrchu je často kluzký plak, který je nutně čištěn abrazivním činidlem a propláchnutím roztokem kyseliny citronové. Místo, kde se filtr stojí za to, je v něm otřen hadrem navlhčeným a vložte část zpět. Musí přijít přesně. Nezapomeňte to opravit.

Odborníci odborníci doporučují inspekci filtru na nečistotu 1krát každé 2 měsíce. Pokud často umýváte vlněné a terry, bude to velmi rychle ucpat. Různé malé objekty se do toho mohou dostat, takže pokud nevyčistíte, voda nebude schopna úplně sloučit. V důsledku toho bude vonět špatně ze stroje, filtr ucpává, odtokové čerpadlo nakonec selže.

Výhody a nevýhody kyseliny citronové

Proč to znamená, a ne jiní? Způsob čištění pračky z měřítka s kyselinou citronovou má své klady a zápory. Zjevné výhody jsou následující:

  • Dostupnost. Kyselina citronová se prodává všude a je velmi levná ve srovnání s profesionálními nástroji (což je mimochodem také jednou z hlavních složek je přesně kyselina citronová).
  • Bezpečnost. Po kyselině citronové není v Magingce žádný plak a vůně, což by mohlo ovlivnit kvalitu spodního prádla následným praním.
  • Účinnost-Tento prášek opravdu dokonale rozpustí i zkamenělé růst vápna na detaily automatického stroje.

Mezi další bonusy patří skutečnost, že vnitřky pračky se zároveň zbaví nepříjemného zápachu a okno se stane průhledným a zářivým. Jaké jsou jejich nedostatky, pokud tento nástroj nezneužívají a neporušují pokyny pro čištění pračky z měřítka pomocí kyseliny citronové.

používat, citronovou, pračce

Tato výuka samozřejmě nebyla zkompilována výrobcem domácích spotřebičů, ale lidmi. Ale o to spolehlivější a více osvědčené.

Proč vyčistit pračku kyselinou citronovou?

Není obtížné provádět pokyny k kroku.krok, jak vyčistit pračku kyselinou citronovou kyselinou. Vyvstává otázka: Proč je to nutné? Nejčastěji má voda, která je dodávána pomocí potrubí, vysoké procento solí a nečistot. V době vytápění se sůl obsažená ve vodě usadí na povrchu topného prvku vytápění, objeví se stupnice. Totéž se děje s myčkou nádobí a elektrických konvicí.

See also  Thermo vak přenášení ledničky Jak používat

Pokud zařízení nevyčistíte z měřítka v čase, zvětší to čas na topérné vody. Proto se spotřeba elektřiny zvyšuje. Spalování topného prvku není vyloučeno. Z tohoto důvodu by měl být stroj prováděn profylaxe pračky.

S pomocí kyseliny citronové můžete efektivně čistit z měřítka topení a bubnu pračky. Když se voda zahřeje, kyselina reaguje s měřítkem a zničí ji. Vločky Nabbi padají z detailů techniky a omyjte vodou.

Jak čistit

Takže je připravena pračka pro odpovědnou událost, kyselina citronová je také. Co dělat dál, jak vyčistit pračku bez rizika poškození jejích podrobností?

  • Nejprve je kyselina citronová vyplněna v uvedeném množství. Můžete jej nalít místo prášku, do speciálního zásobníku nebo okamžitě do bubnu. Odborníci a jednoduše zkušení uživatelé doporučují usínání prostředků do zásobníku. pak kyselina citronová projde všemi detaily a prvky pračky, zničí vápno plak a plísně v jeho cestě. Ano, a samotný podnos, na kterém se často hromadí pevná ložiska pracího prášku. Můžete to umýt samostatně, ale tak rychlejší a snadnější.
  • Pro nastavení jakéhokoli programu pro mytí je hlavní věc, že ​​teplota vody s ním je nejméně 60 stupňů. Pokud stroj ve vaší paměti nikdy nebyl vyčištěn, můžete nastavit nejvyšší teplotu. obvykle 90 stupňů. V tomto případě bude vybrán, jaký režim bude vybrán. bavlna, čichání nebo jiná. bez ohledu na to. Hlavní věc je, že program je kompletní, to znamená, že zahrnuje namáčení a opláchnutí a stisknutí.
  • Nic jiného nemusí být provedeno. Stroj bude fungovat, omyt a čistit se vápnových komplikací a dalších nahromaděných odpadků. Pokud vaše jednotka není připojena přímo k kanalizačnímu systému, můžete si pro sebe vidět, která voda po první fázi praní a která. na konci, po stlačení.
používat, citronovou, pračce

Možná budete chtít obrátit jej na režim „Opláchnutí“ po dokončení čisticího stroje na čištění pračky. To nebude bolet. pak si můžete být jisti, že z jeho detailů bude jisto.

Nezapomeňte na konci otevřít dveře a otřete gumové těsnění a opět buben osušte. Nezavřete to hned znovu. nechte to být ventilovaní a nakonec vyschnout. Doporučujeme nechat pračku otevřenou po celou noc.

Užitečné tipy a doporučení

Pro dlouhou a dobrou operaci pračky je důležité včas provádět preventivní čištění vnitřních prvků, pracovat pro svůj zamýšlený účel a dodržovat doporučení výrobce.

Vzhled měřítka je nevyhnutelný, proto periodické preventivní čištění, včetně kyseliny citronové, pozitivně ovlivní kvalitu mytí a životnost vybavení. Pracovní práce také přispívá k:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS