Jak povolit elektrický kotel pro vytápění

Instalace úložného ohřívače vody svými vlastními rukama: Step.pomocí průvodce.Normy

Pro majitele příměstských nemovitostí je organizace autonomního systému vytápění vody téměř nutností. Koneckonců, musíte přiznat, jaké pohodlí lze diskutovat, pokud v domě není horká voda? Elektrická zařízení pro topnou vodu jsou velmi oblíbená u organizace autonomního zásobování vodou v soukromém domě.

Taková zařízení mohou být také použita v bytech, takže neexistují žádné problémy s horkou vodou. Stojí hodně, takže instalace úložného ohřívače vody svými vlastními rukama výrazně sníží náklady.

V tomto materiálu budeme hovořit o pravidlech pro instalaci těchto zařízení. Před zahájením instalace vám řekneme, jak fungují a co potřebujete vědět. Také v článku najdete diagramy, které umožňují správné provedení instalace úložného ohřívače vody. Článek pro jasnost obsahuje videa s tipy na instalaci topení.

Výrobce Ariston

Jak povolit model elektronického kotle pro topnou vodu Ariston? Poté, co je kapacita zařízení plně naplněna kapalinou a máte spojení s sítě, počkejte na opalování na panelu indikátoru (k tomu dojde během několika sekund). Poté začnou blikat teplotní ukazatele, to znamená, že ohřívač vody není zapnutý.

Chcete.li jej zapnout, klikněte na tlačítko „Zapněte“, teplota vody v nádrži se v tuto chvíli zobrazí na obrazovce a poté vyberte příslušný teplotní režim. Chcete-li to provést, budete muset stisknout klávesy „“ nebo „-“, s tímto stisknutím zařízení půjde do režimu výběru, hodnoty na monitoru jsou často blikají, je možné zvolit teplotu do 30.75 stupňů.

Existuje také možnost výběru energie. 1 500 wattů nebo 2500 wattů, pomocí krátkého kliknutí na tlačítko „Power“. Toto zařízení není vybaveno funkcí paměti, když se vypnete, všechna nastavení se vypouští.

Dále zvažte, jak spustit mechanický model Ariston. Po zařazení do sítě stiskněte funkci „zapnutí“ pomocí levého klíče, rozsvítí se červeně. Poté, co je voda zahřívána na danou teplotu, vyjde ven.

Síla zařízení je 1500 W, lze jej zvýšit na 2500 W zapnutím pravého klíče. Během provozu svítí a při dosažení režimu nastaveného teploty, drby. Teplota může být nastavena v rozmezí 30-75 stupňů pomocí přepínače přepínače.

Instalace a připojení kotle

Důležitou roli v úsporách světla hraje správná instalace a vazba spotřebiče pro domácnost. Před instalací a povolením ohřívače vody nezapomeňte prostudovat provozní pokyny, zejména pokud se rozhodnete tyto díla dokončit sami. Poskytneme několik obecných požadavků stanovených ve vedení společném jednotky Ariston (Ariston):

 • Chcete.li připojit ohřívač vody k síti, použijte měděný kabel s průřezem 3 x 2.5 mm²;
 • Zařízení musí být uzemněno a napájeno samostatným řádkem s automatickým přepínačem dvoupole a nejen vložte vidličku do prvního výstupu, který podává;
 • Protože hmotnost kotle pro 50-100 litrů je poměrně velká, připojte jej k spolehlivé základně, například k kapitálovému oddílu;
 • Modely určené pro vertikální nebo vodorovnou instalaci namontují v uvedené poloze;
 • Připojení jednotky k síti pro zásobování studenou a horkou vodou provádí podle následujícího schématu:

Důležitou roli hraje kontrolní ventil, který neumožňuje kapacitu vyprázdnit přívod vody v nepřítomnosti tlaku. Působí také jako pojistka. kapky vody se v případě přehřátí rozšiřují. Proto by z „nosu“ ventilu měl být nakreslen do flexibilní trubice v plastové láhvi nebo ji nasměroval do kanalizace.

See also  Jak se starat o elektrický parkovací panel

Nad ventilem musíte dát odpaliště s dalším jeřábem pro vyprazdňování. Pokud se kotel nepoužívá po dlouhou dobu nebo existuje nebezpečí zamrznutí, musí být voda vyčerpána a bez klepnutí je tento postup velmi komplikovaný. Pro pohodlí demontáže zařízení jsou trysky spojeny s posílením prostřednictvím Američana.

Rada. Když neexistuje způsob, jak připojit ohřívač vody ke zdi hlavní zdi, vytvořte jednoduchý kovový stojan 2 potrubí a pruhů, jak je znázorněno na fotografii.

Před zapnutím kotle musíte otevřít nejbližší jeřábu horké vody v bytě a naplnit nádrž studenou vodou, dokud nevytéká z mixéru. Poté ventil přepracovejte a spusťte zařízení do práce.

Jak správně používat ohřívač tekoucí vody?

Postup

Sekvence připojení je vhodná pro akumulativní i průtokové nástroje:

 • Odpojte horkou vodu. Při absenci tohoto kroku se veškerá horká voda půjde do společného stoupačky.
 • Otevřete jeřáb a uvolní zbývající stagnující horkou vodu.
 • Ve spodní části ohřívače vody jsou 2 trubky: jeden s modrou a druhý s červenou. Je to posledně jmenovaná, která slouží k dodávce vyhřívané vody. Otevřete ventil modrou značkou a voda jde do kotle.
 • Otočíme ventil „červené“ trubky a čekáme, až z ní vychází voda.
 • Otevřete kohoutek s faucetem a tam se nalévá voda.
 • Připojujeme naši instalaci k síti a přizpůsobíme se požadované teplotě.

Charakterizace toků a akumulačních sestav

Všechny ohřívače vody podle principu vytápění vody jsou rozděleny na běžecká zařízení a akumulativní modely. Stejná společnost často poskytuje obě možnosti na trh a kupující má právo vybrat, co přesně potřebuje.

Akumulativní zařízení jsou vybavena kapacitou určitého objemu, do kterého se získává voda. Po vyplnění užitečného objemu zařízení se začne zahřívat topnými prvky speciálně navrženými pro to s teplotou uvedenou uživatelem v nastavení.

povolit, elektrický, kotel, vytápění

Modely nabízené v obchodech vám umožňují vybrat optimální sadu funkcí za přijatelnou cenu. Hlavní věc je předem rozhodnout, co se nejlépe hodí pro konkrétní dům/byt

Nádrž takových topení je povinná izolovaná, což přispívá k dlouhodobému zachování teploty vody uvnitř. Jeho objem může být od 10 do 300 nebo více litrů.

Výrobci zajišťují poptávku po celkových zařízeních, která mohou uspokojit potřeby vytápění vody pro velkou rodinu.

Ohřívač 10 litrů může být umístěn na jakémkoli pohodlném místě. Například pod dřezem

Čím větší bude akumulativní zařízení, tím více prostoru bude vyžadováno, aby ho umístilo do domu nebo bytu. Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu.

Druhý typ ohřívačů vody pro domácí použití teče. Liší se výrazně od akumulativního. nemají nádrž pro shromažďování určitého objemu tekutiny.

Možná vás zajímá informace o tom, který typ ohřívačů vody je lepší. tekoucí nebo akumulativní?

Proporační modely zahřívají vodu přicházející z potrubí po otevření jeřábu. Vizuálně mají takové modely výrazně menší velikosti a jsou namontovány vedle jeřábu.

Řada tekoucích ohřívačů je speciální jeřáb. Nevyžaduje to moc elektřiny a může se stát skutečným nálezem pro dávání

povolit, elektrický, kotel, vytápění

V závislosti na spotřebě paliva jsou nejčastěji akumulativní a běžící zařízení:

První má větší počáteční náklady, ale vyplatí se po 2 letech. Druhá je zpočátku levnější než 2-3krát, ale díky vysokým nákladům na elektřinu je používání pro jeho majitele dražší použití.

Tato závislost platí s neustálým používáním.

Proporalové modely topení mohou být vybaveny lijí kuchyní, zalévání sprchy. Jsou namontovány vedle kohoutku, aby se zabránilo velkým tepelným ztrátám

Pokud mluvíme o sezónním pobytu v zemi a používáme malé objemy teplé vody, je potenciální kupující vhodný pro elektrickou verzi.

See also  Deska Hans Jak odstranit sklo z trouby

Koneckonců, elektřina je přivedena do mnoha letních chat a pokud jde o plyn, může být situace s jeho dostupností žalostná. A se vzácným použitím zařízení bude jen velmi málo spotřebovat elektřinu.

Nepřímé topné nádoby

Pokud porovnáme návrhy různých ohřívačů vody, pak je nepřímý kotel nejjednodušší a nejspolehlivější verzí akumulativní nádrže pro DIS. Jednotka nevyrábí teplo samy o sobě, ale dostává energii z vnějšku z jakéhokoli kotle horké vody. Za tímto účelem je uvnitř izolované nádrže nainstalován výměník tepla. cívka, kde je dodávána horká chladicí kapalina.

Vyjasnění. Levné verze ohřívačů vody jsou vybaveny jedinou topnou vodou výměníku tepla v nádrži. Bivalentní modely jsou vybaveny 2 cívkami pro připojení jednotky s několika zdroji tepla, například kotlem a slunečními potrubími.

Struktura kotle opakuje předchozí návrhy, pouze bez hořáků a HETS. Hlavní výměník tepla se nachází ve spodní části hlavně, sekundární. v horním. Všechny trysky jsou odpovídajícím způsobem umístěny, od koroze je nádrž chráněn anodou hořčíku. Jak nepřímé funguje:

 • Chladivá zahřívá na 80–90 stupňů (minimální. 60 ° C) pochází z kotle k cívce k cívce. Cirkulace prostřednictvím výměníku tepla poskytuje čerpadlo kotle.
 • Voda v nádrži se zahřívá až na 60-70 ° C. Rychlost sady teploty závisí na výkonu generátoru tepla a počáteční teplotě studené vody.
 • Disbre.
 • Zvýšení objemu vody během vytápění vnímá expanzní nádrž nainstalovanou na straně „studené“ a odolávání tlaku 7 barů. Jeho prospěšný objem se počítá jako 1/5 z kapacity nádrže, nejméně 1/10.
 • V blízkosti nádrže je nutně umístěn vzduchový větrací otvor, bezpečnost a kontrolní ventil.
 • Pouzdro poskytuje rukáv pro teplotní senzor termostatu. Ten ovládá tři směrovací ventil, který přepíná toky chladicí kapaliny mezi topnými větvemi a horkou vodou.

Důležitý bod. Chladicí kapalina se pohybuje podél cívky z horní trubky k dolní části a poskytuje rozložení ohřívače vody.

Trubky nádrže nejsou podmíněně zobrazeny

Typické schéma pávání

Nepřímé kotle se vyrábějí v horizontálním a vertikálním designu, kapacita. od 75 do 1 000 litrů. Existují kombinované modely s dalším zdrojem vytápění-topným prvkem, který udržuje teplotu v případě zastavení generátoru tepla nebo hoření palivového dříví v TT-Cotl Topk. Jak svázat nepřímý ohřívač s ohřívačem nástěnné nástěn.

Čerpadlo obvodu.expandovaný tepelných zařízení je zapnuto příkazem kontaktního termostatu nainstalovaného v oteplovací kapacitě

Ne všechny kotle dřeva a plynu jsou vybaveny „mozky“. elektronika, která řídí vytápění a provoz cirkulačního čerpadla. Poté musíte nainstalovat samostatnou čerpací jednotku a připojit se s kotlem podle schématu navrženého naším odborníkem ve vzdělávacím videu:

Pozitivní a negativní momenty

Ve srovnání s plynovými modely kotlů jsou „nepřímé“ levné. Například nástěnná jednotka maďarského výrobce Hajdu aq Ind FC 100 l je 290 u. E. Ale nezapomeňte: nádrž na vytápění vody není schopna pracovat samostatně, bez zdroje tepla. Je nutné vzít v úvahu náklady na páskování. nákup ventilů, termostatu, cirkulačního čerpadla a trubek s armatury.

Komentář. Pokud chcete sestavit diagram s recirkulací DHW, budete potřebovat další čerpadlo, termostat a kontrolu ventilu.

 • Zahřívací voda z jakéhokoli tepelného vybavení, solárních sběratelů a elektrických topných prvků;
 • velká nabídka produktivity v DHW;
 • spolehlivost v práci, minimální služba (jednou za měsíc se zahřívá na maximum z legionelly a včasné výměny anody);
 • Lze upravit dobu načítání kotle. Například přenos v noci.

Hlavní podmínkou správné provozu jednotky je dostatečná kapacita instalace tepla. Pokud je kotel čistě čistě čistě v systému vytápění bez rezervy, připojený kotel vám nedovolí zahřát dům nebo zůstanete bez horké vody.

See also  Který kotel je potřeba pro 150 čtverců

Takže že horká voda okamžitě pochází z faucetů, stojí za to namontovat zpětnou rybářskou linii pro zastřihovač recirkulace pomocí samostatného čerpadla

Nevýhody nepřímé vytápění jsou slušné rozměry (malé smyly méně často) a potřeba zahřát kotel v létě za účelem poskytnutí hydraulenu. Uvedené nevýhody nelze nazvat kritické, zejména na pozadí vysokého výkonu a univerzálnosti takového vybavení.

povolit, elektrický, kotel, vytápění

Spuštění kotle po prostojích

„Prostoje“ zařízení se obvykle nazývá období od dvou týdnů do 2-3 měsíců. V této době by měl být ohřívač vody zcela odpojen od elektrické sítě a vody. Období prostojů není vždy doprovázeno úplným odtokem vody z nádrže a drenáží celého systému zásobování vodou, ale pokud víte předem, že po dlouhou dobu nebudete používat kotel, je lepší vypustit Voda z nádrže. Pak se bakterie nebezpečné pro zdraví nebudou v něm znásobit. Tlačítko aktivace na pouzdru kotle by mělo být také převedeno do neaktivního stavu. S dlouhou přestávkou provozu zařízení uvnitř nádrže se mohou mikroby akumulovat, rozvíjet se rzi.

 • Překročte trubku s přívodem horké vody, jinak kapalina zahřívaná kotlem po spuštění půjde do společné trubky.
 • Naplňte nádobu studenou vodou z běžného stoupačky a poté otevřete vyhřívaný výkon kapaliny na kotli (červená značka).
 • Snižte vodu a počkejte na vzhled plochého paprsku, což ukazuje na nepřítomnost vzduchu v nádrži.
 • Zapněte samotný ohřívač vody pomocí tlačítka „Power“ nebo „ON“ (v závislosti na modelu).
 • Připojte zařízení k napájecímu systému, upravte teplotní parametry a vytvořte zkušební vytápění.

Pokud má váš model ohřívače systém ochrany a samoagnostikového systému, pokud dojde k problémům, zařízení je upozorní na zvuk nebo světelnou indikaci. V jiných případech musíte nezávisle zkontrolovat stav ukazatelů na panelu indikátoru každých 10-15 minut, dokud se voda zcela zahřívá, abyste se ujistili o úplném provozu zařízení.

Možné poruchy při zapnutí

Běžné poruchy během provozu zařízení:

 • odmítnutí nebo nesprávný provoz teplotního senzoru;
 • únik tekutiny z drenážního ventilu s odpojeným TENA;
 • Systém vytápění vody kvůli nesprávnému připojení nebo rozpadu.

Nepracovní teploměr

Konstrukce kotle poskytuje teplotní senzor, který řídí práci topení a umožňuje udržovat zadané parametry vytápění. Když zasáhne citlivou měřítko nebo nečistoty, je porušen normální výkon.

Voda se zahřívá nad nastaveným parametrem nebo má nedostatečnou teplotu. Doporučuje se opravit zařízení ve specializovaném servisním centru.

Výčnělek bezpečnostního ventilu

Ventil vám umožňuje kompenzovat tepelnou roztažku vody, Fuse Fitter je připojen k toku kanalizace s flexibilní hadicí. Pokud kapalina proudí na zařízení odpojené, měli byste zkontrolovat tlak v systému zásobování vodou. Pokud tlak přesáhne 4 bar, doporučuje se nainstalovat redukční ventil. Pokud tlak splňuje standardy, měla by být pojistka zkontrolována, příčinou úniku je poškozená nebo ztráta elasticity pružiny.

Ohřívač vody se nezapne

Pokud se při pokusu o zapnutí ohřívače nezahřívá a indikátor ovládání nespaluje, je nutné zkontrolovat správnost připojení a automatické pojistky. Pokud je ovládací lampa zapnuta, je nutné správně upravit teplotu a otočit rukojeť. Dalším důvodem je propracování tepelné pojistky, je nutné vrátit bimetalickou desku do své původní polohy. Chcete.li obnovit výkon, budete muset kliknout na tlačítko umístěné ve spodní části pouzdra.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS