Jak promýt tuk z elektrického sporáku

Jak umýt troubu z tuku a Nagaru: tipy a efektivnější způsoby

Trouba, náš slavný asistent při tvorbě kulinářských mistrovských děl, bohužel, je velmi rychle kontaminován. Tuk, šplouchá z přípravy jídel odejde na to ošklivé skvrny. Pokud tuto hodnotu nedáme, pak hoří, praní je stává stále obtížnější a trouba získává velmi neupravený vzhled, jasně neuvádí k kulinářské tvořivosti. Nezahrneme situaci a hovoříme o tom, jak vrátit naši pristinu trouby.

Jak umýt sporák ze skleněné keramiky

Moderní hostesky jsou stále více volí skleněnou keramickou nebo indukční desku. Stejně jako ostatní příprava potravin a topná zařízení má takový zázrak technologie znečištěný majetek.

Jak umýt elektrický sporák? Povrch varu takových elektrospotřebičů je hladký, takže čištění desky je charakterizována jednoduchostí. Jak umýt desku s hladkým povlakem, pokud byly na něj vytvořeny odolné skvrny? Zde jsou některé způsoby:

 • Tukové skvrny čisté tekutými detergenty. Naneste krémovou nebo gelovou látku na měkkém hadříku nebo houbu a pečlivě strávte povrch.
 • Řešení amoniaku použít k odstranění oleje a mléčného rozvodu. Směs 200 ml vody a 50 ml alkoholu amoniaku. Použijte řešení na panelu. Počkejte 20 minut a otřete měkký hadřík.
 • Barvicí skvrny z Nagara musí být důkladně třel. Chcete-li to provést, použijte hlídku gumy nebo silikonu.

Jak čištění skleněné keramické desky: YouTube / Hostess

V každodenní péči a provozu je nutné dodržovat některá pravidla:

 • Odstraňte stopy zbytků tuku a potravin po zcela vychladnutí zařízení. V opačném případě můžete poškodit hladký povrch dlaždice, stejně jako hořet ruce během procedury čištění.
 • Pokud se plast, polyethylen se dostal na sporák, stejně jako cukr a další sladkosti, okamžitě odpojte sporák a otřete stopy měkkým hadříkem nebo houbou.
 • Použijte speciální nádobí s hladkým dnem a vysokou tepelnou odolností. Než začnete vařit, ujistěte se, že pánev a pánev jsou perfektně čisté a spuštění cizích předmětů, které mohou poškrábat panel.
 • Pro čištění desek nepoužívejte abrazivní nástroje (prášek, sůl), stejně jako kovové kartáče a sredbs. Jsou schopni poškrábat povlak.

Metody toho, jak se zbavit Nagara

Zůstává v čase neopodstatněného tuku nebo uniklého mléka tvoří Nagar, s nímž deska vypadá nedbalý a nepříjemný. Proto je nutné se ho zbavit. A pak se obrátí: Jak prát elektrickou desku z Nagara, ne poškrábání zranitelného skla keramického materiálu? Pro tyto účely se vyrábí speciální kovové škrabky. Nejprve musíte zvládnout povrch s neabrazivním detergentem, počkejte čas uvedenou v pokynech a zvažte škrabku Nagar, mírně stisknutí. Zbytky špíny jsou odstraněny měkkým ubrouskem. Při použití speciálního nástroje pro sklo-keramiku se sporák vyučuje jako nový, bez použití úsilí.

Pokud umýváme povrch v přítomnosti potřebných nástrojů je poměrně jednoduchý, pak s malými prvky desky, práce je více malířství. Čištění rukojeti, spínače a hořáky jsou zjednodušeny, pokud jsou odstraněny a umístěny do roztoku mýdla. Po určité době musí být vyčištěny houbou, opláchněte a osušte. Zubní kartáček pomáhá vyrovnat se s těžkým znečištěním.

V nepřítomnosti času na důkladném promývání můžete provést expresní čištění kapiček anýzu a alkoholem amoniaku. Je třeba navlhčit bavlněný tampón v jejich řešení a rovnoměrně zpracovávat rozmazané díly. O pět minut později, všechny nečistoty se snadno odstraní mokrou houbou.

See also  Čip na indukčním sporáku než uzavření

Fondy, které jsou vždy po ruce

Každý, kdo má zkušenosti vaření na sporáku a následné čištění ví: znečištění je lepší vyčistit hned, dokud nejsou z tepla pro kov nebo skla. S moderními varnými panely, reprezentující pevný skleněný keramický povrch bez prasklin a další části jednodušší: stačí, aby opláchli s měkkým nástrojem a otřete suché. Senzorický ovládací panel také nezpůsobuje potíže. Ale s plynovým sporákem nebo elektrickým zásobníkem s hořáků bude muset drhnout všechny prvky designu, mezery a mezery. Proto je tak důležité vybrat si vhodný nástroj, který usnadní práci, vám umožní rychle odstranit všechny skvrny a naary.

Existuje několik obecných bezpečnostních pravidel, která by měla být dodržena, startovní čištění:

 • Pro ochranu kůže rukou použijte domácí rukavice;
 • Mělo by být přesně zacházet s žíravými látkami a roztoky. kyselinami, sodem, octem, dodržovat pokyny pro použití;
 • S obecným čištěním postihujícím všechny prvky desky je nutné jej zapnout, blokovat přístup k plynům;
 • Pro čištění se používají houby, speciální ubrousky z mikrovlákna, bavlněné hladké tkaniny;
 • Na plynovém sporáku nejprve odstraňte mřížky, pak hořáky a ventily. Instalovat po čištění v opačném pořadí;
 • Plynové sporáky hořáky vyžadují zvláštní pozornost. Všechny otvory, kterým je plamen uniká, musí být čisté, bez spálené kůry. Vyčistit je, jehly nebo tenké pokračování, disintenzovaný klip, kolík;
 • Před použitím čisticího činidla se suché drobky zametají měkký kartáč nebo suchý hadřík.

Čisticí prostředky s abrazivními částicemi, stejně jako abrazivní strana houbů, se nedoporučuje: jsou schopni nechat škrábance i na tvrzené oceli, nemluvě o sklo nebo smaltování.

Bikarbonát sodný. Skutečný asistent hostesky v kuchyni. Demáhne dokonale, korozivní nečistoty ne horší než patentované prostředky, brilanci a krásu. Současně je soda dostatečně jemná, tak, aby nenazkala varné panely indukčních desek, smaltovaných a oddělených částí konstrukcí.

 • Obvyklý prášek se zředí malým množstvím vody do stavu kazelu a aplikuje se na špinavé oblasti, ponechte půl hodiny. Může být mírně ztracena touto hmotností, ale velmi opatrný neopustit mikroskopické škrábance. Pak musí být Kashitsa odstraněna smáčeným ubrouskem, otřete ji a osušte. Kromě varné desky, stejným způsobem, rukojeti jsou zpracovány, elektrické hořáky cívky. Pokud jsou rukojeti neodnímatelné, malé kartáče na dlouhých rukojeti se používají pro pohodlí. zubní nebo specializované. Kromě toho jsou zlé mřížky plynového kamny dobře vymazány sodou. Za tímto účelem je činidlo ponecháno 2-3 hodiny a umýt se pod jeřábem, s úsilím, které se otírá tvrdou stranu houby.
 • Soda s octem. další účinný činidlo v boji za čistotu desky. Za prvé, 6-9% ocet se aplikuje na znečištěný povrch, pak se soda usne. Reakce proběhla účinně odstraňuje všechny ošklivé skvrny. Poté je dostačující k odstranění pěny a utřít sucho.
 • Soda s mýdlem dobře odstraňuje tuk a inspirovaný Nagar. K tomu je obvyklé kapalné mýdlo smícháno s práškem v podílu 1: 1 a je aplikován na problematické oblasti po dobu deseti až dvaceti minut. Pak to zůstane jen umýt plazení spolu s bahnem.
 • Chcete-li rychle vyčistit solární Nagar a rozvod, bude to trvat 3 st. L. Soda kalcined, 100 ml pracího prášku, 1. st. L. Šablony silikátového lepidla a 200 ml teploty vody. Směs se aplikuje na skvrny, vlevo po dobu dvaceti třiceti minut, vyplavená.

Jak umýt desku ze starého tuku: tradiční pomocníci a moderní prostředky

Kuchyňský sporák neustále v práci. Výsledkem aktivního denního provozu. znečištění, při praní, musíte použít. Po vaření není čas otřít povrchu a mřížku.

Vklady se hromadí, vrstvené. Když je hořák zapnutý, objeví se nepříjemný zápach. Jak čištění desky z tuku a negaru? Existují lidové a tradiční způsoby, jak vyřešit problém.

Každý je dobrý svým způsobem a vyžaduje dodržování nekomplikovaných pravidel.

See also  Jak opravit elektrický sporák doma

Jak udržovat čistotu

Pravidelnost a stálost jsou důležitá v péči o všechny kuchyňské spotřebiče. V ideálním případě by měl být ubrousek, speciálně navržen tak, aby eliminoval toky a kapky tuku. V praxi, hosteska letí ze sporáku do stolu, odvádí k jiným obavám a nemá čas otřít povrch, vyčistěte víko hořáku. Mytí mříže je odloženo a bez detergentu nemůže dělat.

Povrch

Plynový sporák je pohodlný a praktický. rychle se zahřívá, intenzita požáru se snadno nastaví a spuštěné kontaminanty jsou obtížné. Favorizující mléko nebo kávu, ropy šplouchá, vodní kapky se proměňují v hustou vrstvu, aby se eliminovala, která:

 • Čistící prostředky. Kuchyňské pravidelné jsou vhodné. sodová, sůl, octová nebo kyselina citronu. Пригождается бытовая химия – нужно обратить внимание, подходит ли средство для решения проблемы.
 • Салфетки и губки. Обычные поролоновые брусочки помогают равномерно распределить моющее по поверхности и оттереть наиболее злостные загрязнения. Салфетки целлюлозные и влагопоглощающие используются для завершения мытья.
 • Rukavice. Руки нуждаются в защите от воздействия химических реактивов. Хозяйственные перчатки – лучшие друзья хозяек, которые заботятся о здоровье кожи и ногтей.

Постоянный уход – залог чистоты и долгой службы газовой плиты

Решетка и ручки

Как отмыть решетку и ручки на газовой плите? Для изготовления решетки в основном используется чугун. Металл не склонен к деформации и невосприимчив к высоким температурам. На темной чугунной или эмалированной поверхности капли жира практически не заметны. Но постепенно накопления дают о себе знать нагаром и неприятным запахом. Vyžaduje se pro čištění:

 • Prostředky pro rozpouštění tuku. Voda a další kapaliny jsou téměř okamžitě odpařeny horkým povrchem. Tuk a Nagar zůstávají. Péče je zbavit se snížení hodnoty čistoty a distributora nepříjemných pachů. Rozpuštění znečištění. nejefektivnější způsob.
 • Kapacita pro mytí. Předběžné “namáčení” v roztoku mýdla usnadňuje nepříjemný postup pro čištění vozu.
 • Rukavice. Přizpůsobit husté nákupní rukavice. Jednorázová může zlomit.

Mřížka je namočená několik hodin v teplém mýdlovém roztoku nebo poslaném do myčky nádobí. Když se tuk a naars změkčují, prkna a tyče jsou vyčištěny mechanickým způsobem. Je výhodné použít silikonovou škrabku, aby nedošlo k poškození skloviny a nepoškrábejte kov.

Husté rukavice Vyberte si pro mytí mříže. úsilí musí učinit

Pera trpí kapkami tuku, které zamrzne na plastu. Obtížnější umýt žebrované jeřiséry na starých talících. v některých kuchyních jsou rarity. Pokud existuje taková příležitost, odstraňte rukojeti, umyjte a vysuší.

Je důležité vědět! Litinové mřížky jsou úhledně kalcinovány přes otevřený oheň. vzhledem k hrubému povrchu mytí obtížně a neefektivně.

Konford

V plynových sporákech se návrh skládá ze dvou částí. hliníkové hořáky a litinové víko. Stejně jako mřížka, může být pokryta smaltem. Hořák je kladen na plynovou trubku, kryt je umístěn nahoře. Hlavním rizikem znečištění. tok tekutiny pod základem hořáku.

Výrobci poskytují malé ochranné úrovně kolem “zaměření”, ale ne vždy takové prvky nejsou. Upozornění na znečištění paní není okamžitě, ale detekujte po odstranění hořáku. Při mytí desek se doporučuje odstranit všechny položky pro identifikaci všech dostupných problémů.

Před instalací hořáku a víka pečlivě otřete, abyste zcela eliminovali vlhkost

Klasické způsoby čisticí desky a mříže

Je třeba rychle přivést kuchyň v pořádku, a v ruce není obvyklá chemie. Není třeba trápit než praní plynových sporáků doma. V kuchyni jsou vždy pomocníci v obtížně eliminovat důsledky vaření večeře. Není to skutečnost, že budete potřebovat některé finanční prostředky, s výjimkou standardního setu, který je vždy po ruce.

sporáku

Ošetření vody

Stojí za to pečlivě se podívat na znečištění. Ty mohou být stopy úniku nebo neúspěšně rozlité kávy, cukrového sirupu a jiných netuškových kapalin. Problém odstranění znečištění je řešen jednoduše.

 • Vyjměte mřížku a hořáky;
 • nalil teplou vodní hladinou;
 • Čekání na 15-20 minut;
 • Deska se několikrát čistí ubrousku absorbující vlhkost;
 • otřete
 • Nastavte zpětné položky;
 • Pro získání brilantního výsledku se promyje pravidelným nástrojem pro denní čištění v kuchyni.
See also  Potřebujete speciální pokrmy pro sklo -ceramický sporák

Při čištění rukojeti a dalších prvků použijte sladidla

Jídlo sody. univerzální prostředky

Normální soda. nepostradatelné prostředky pro mytí desky z tuku. Používá se v suchém, pastovitém stavu a v kombinaci s jinými asistenty z paní Arsenalu:

Co umí tablet do myčky / Tipy pro domácnost

SODA. měkký brusivo, které nepoškozuje smaltovaný povlak. Při použití velkých krystalických brusivů se vytvoří poškrábání. Časem jsou povrchové skládky, poškozené oblasti tmavé, ucpané tukem, dalšími kontaminujícími činidly. Eliminovat je téměř nemožné. Soda eliminuje podobné problémy.

 • zvlhčovat pracovní plochu;
 • Kontaminovaná místa sypaná soda nebo pastou. do suché látky se přidá malá voda a míchá se k tvorbě homogenní hmotnosti;
 • Opustit 40 minut;
 • Několikrát otřete houbu nebo ubrousek;
 • Nejvíce kontaminované oblasti vyžadují aplikace úsilí a opakované zpracování;
 • Po dokončení promyje mýdlovou maltou a otřete suché.

Tipy pro péči a provoz

Doporučení pro provoz a každodenní péči o elektrický nebo plynový sporák skleněné keramiky:

 • Před zapnutím nástroje zkontrolujte, zda na povrchu nejsou žádné zbytky potravin nebo kapaliny, jinak budou hořet, což ztěžuje odstranění;
 • Povrch otřete vlhkým hadříkem po každém použití;
 • Po úplném ochlazení vyčistěte desku, protože povlak může pretkat z poklesu teploty;
 • Nepoužívejte abrazivní látky nebo kovové houby. levé škrábance budou bránit povrchu povrchu, který bude rychle vést k havarádi;
 • Nevkládejte plastové, měděné a hliníkové nádoby na desku, vyhnout se bodovým otřesům na povlaku;
 • Po promytí povrchu otřete jej suchý, takže neexistují žádné rozvody.

Umístěte pouze suché a čisté nádobí s hladkým dnem bez poškození skleněné keramiky

Zakupování skleněné keramické desky být připraven k zajištění správné péče. Pro udržení normálního provozu postupujte podle pravidel operace, vykonávejte každodenní čištění a včas odstranit značné znečištění. Po dokončení jednoduchých doporučení uložíte funkčnost a současný pohled na panel po mnoho let.

Jak vyčistit hořák plynového sporáku

Vyčistěte hořák plynového sporáku Někdy je obtížnější než prinectví jeho povrchu. Často na nich popálenina žebříčku a takové znečištění je nepochopitelné, než být vyčištěn, aby se dosáhlo dobrého výsledku. Jak umýt hořáky z desky?

 • Nejlepší je odstranit hořáky, mimochodem, bude snazší vyčistit plynový sporák z Nagara, po kterém je vkládá v roztoku mýdla a vody nebo jiného detergentu;
 • Když hořáky leží trochu v agentu, bude snadné odstranit kontaminaci houbou;
 • Nyní mohou být opláchnuty a důkladně suché hadříkem.

Jak je vidět, problém, jak vyčistit hořák plynového kamna z Nagaru, není příliš komplikovaný, pokud nezapomene na tento postup provádět pravidelně, a ne čas od času.

Způsob čištění páry

Troubu můžete vyčistit s parním generátorem, ale pokud ji nemáte, použijte alternativní způsob:

 • V plechu nebo hlubokém “podvádějším” nalít vodu a 2 lžíce gelu pro nádobí.
 • Válka po troubě na teplotu 150-180 stupňů a nastavte kapacitu vody uvnitř.
 • Po 30-40 minutách vypněte topení a vyčkejte, až se sporák vychladne.
 • Vločko změkčené znečištění s pěnovou houbou nebo hadříkem.

Nepoužívejte tuhé žínky, může vést k vzhledu škrábanců a povrch bude následně znečištěn mnohem silnější.

Takže čištění trouby se nezmění na dlouhý a časově náročný proces, přiveďte jej do pořádku ne méně než 1 čas měsíčně. Jinak budete muset strávit hodně úsilí, aby váš asistent získal slušný pohled.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS