Jak rozebírat chladicí chladič do kovového šrotu

Lednička pro kovový šrot |

Dodávka starých domácích spotřebičů do kovového bodu šrotu je možností pro ty, kteří mohou samostatně analyzovat ledničku a mají k tomu potřebné nástroje (rohové broušení, sekáč atd.). Předáním vybavení jako celku můžete pomoci malé množství a také riskovat působivé výdaje na přepravu celkového a masivního objektu: průměrná hmotnost modelů vyrobených před 90. lety je 30-80 kilogramů.

Nedostane se pokutu a získání analýzy zařízení pomůže. Ceny za šrot železničních a neferózních kovů závisí na oblasti bydliště, ale v průměru jsou 9 na 1 kg. Teoreticky, pro celou ledničku předanou na 720, ale při přepravě lze utratit až 2000 více z hmotnosti zařízení odečte přibližný objem blokády. nejméně 10 %. Proto je nejziskovější možností předem narušit zařízení a předat v částech.

Je v chladničce nějaká měď, kolik je a v jakých podrobnostech je přítomno

Jediným detailem, ve kterém můžete detekovat měď, je kompresor. Je nutné komprimovat páru chladicí látky. Je třeba mít na paměti, že měď v lednici je v dostatečném množství.

Pokud máte dvoukambirovou lednici, pak má dva kompresory. Proto může být z něj extrahován dvakrát tolik nevolný kov.

Odkaz. V některých modelech lze měď nalézt pod pouzdrem, které maskuje chladič, stejně jako v mikroprostojích.

V závislosti na modelu a výrobci může být hmotnost nevolného kovu od 700 do 1200 gramů:

 • Většina běloruských „Atlanteans“ je vybavena velkými kompresory. Hmotnost může dosáhnout sedmi kilogramů. V takových modelech najdete asi 1 kg mědi.
 • Staré sovětské chladničky, například Zil Birus a další, se mohou pochlubit velkým množstvím nevolného kovu ve srovnání s moderními modely. Z jedné malé jednorázové ledničky můžete extrahovat více než kilogram mědi.
 • Kompresory moderních dvou kambirových modelů obsahují asi 1,5 kg neferózního kovu. Hmotnost samotné části však může dosáhnout deseti kilogramů.

Odkaz. Moderní modely chladicího vybavení obsahují nejen železné a neferské kovy. V některých strukturálních prvcích lze detekovat stříbro nebo zlato.

Pravděpodobně jste nebyli ohromeni množstvím nevolného kovu, který obdržíte po demontáži. To je však dobrý nárůst množství, které můžete pomoci pro ledničku. Alespoň náklady na přepravu zařízení budou odůvodněny.

Kromě toho přispějete k úsporám přírodních zdrojů. To se může zdát mírný důvod. Ale pokud se domníváte, že ujištění vědců, zůstalo v útrobách na Zemi méně než pět miliard tun mědi, což je výrazně menší než počet jiných kovů.

Kromě toho není měď přítomna ve své čisté podobě a množství prázdné rudy může dosáhnout 95 %. Zpracování a obohacení vyžaduje velké množství zdrojů a elektřiny. Nedávno se tedy začaly otevírat neosvětové a železné kovy.

Odkaz. Frostové kamery některých modelů jsou vyrobeny z hliníku, což je dražší než měď. Pokud tedy vynaložíte malé úsilí, můžete těžit z zbytečné ledničky.

Bezpečnostní pravidla pro těžbu mědi z chladničky

Je nebezpečné rozebírat ledničku v bytě! Lepší to udělat na ulici na zahradě. Faktem je, že existuje freon, který je pro lidské tělo nebezpečný. Ačkoli se věří, že v těchto objemech obsažených v chladničkách pro domácnost nemůže tato látka poškodit zdraví. Ale ne riskovat a když je rozebrán, měli byste zařízení zničit z této vody. Chcete.li to provést, opatrně odstraňte chladič (cívka), který je umístěn na zadní stěně.

See also  Jak rozebírat vysavač bosch runn n

Chcete.li demontáž ledničky rozebírat, musíte nejprve odstranit plastové opláštění pomocí šroubováků (kříž a plochý). Pokud lovíte po dlouhou dobu a přesnost není zásadní, můžete použít kladivo a sekáč. Chcete.li chránit oči před létajícími kousky plastových nebo železných lupínků, stojí za to ochranné brýle s onemocněním.

Po odstranění kůže budete potřebovat nástroj pro práci s kovem. Nejoblíbenější pro to je úhlová bruska. Kompresor bude velmi dlouhý a obtížně řezán kompresor: kovový kov je docela silný. Sabrická pila také není vhodná pro.

Měli by být odříznut pouze lidé se zkušenostmi a pro pohodlí si oblékli pogumované rukavice. Toto zařízení musí oříznout závěsy a spojovací prvky kompresoru. Samotný kompresor byl zapečetěn, takže se nesnažte najít šrouby, aby jej otevřely. Opět musíte použít rohovou brusku, kladivo a dlát. A nejdůležitější krok: Jak nyní rozebírat motor z chladničky na měď? Musíte oříznout jednu stranu rohovým mlýnkem a zdá se, že je řezán na dva.

Dále je nutné propagovat šrouby nebo znovu použít rohovou brusku. Pak můžete odstranit kompresor. Je pohodlné odříznout vinutí mědi z jedné poloviny a pak si zbytek získat. Další možnost: snížit případ, o kterém dochází k vinutí. Ale pak získávání navíjení mědi bude muset být trochu problematičtější a po dlouhou dobu.

U lidí, kteří již mají zkušenosti s tímto procesem, celý proces rozebírání ledničky a extrakce mědi odjede asi 20 minut. A nezkušení se budou muset naštvat alespoň hodinu. Ale výsledek stojí za to. Zbytky kompresoru lze také podávat pro kovový šrotek.

Takový makar lze zvýšit cenou servírovacího zařízení. Pokud to jen předáte do bodu přijetí kovu, můžete to udělat skvěle. Se schopností používat tipy z tohoto článku k pomoci dalším prostředkům v PT metallum.

Přibližný výpočet: Pokud lednička váží 60 kg, lze za něj získat asi 400 (pro 1 kg kovu platí od 4 do 9). A pokud odstraníte měď bez pomoci ostatních, například 1 kg, můžete navíc získat dalších 300. Celkem vyjde 700. Pro sběratele je výhodnější zapojit se do extrakce samotných nevolných kovů, ale volba je vaše.

Demontáž bez použití brusky

Chcete.li oddělit tmavý kov od mědi, musíte nejprve rozebrat kompresor. Přijdeme na to, jak rozebírat zařízení bez použití rohové brusky (rohová mlýnka), protože rohový mlýnek je relativně špinavý nástroj, bude spousta prachu, jisker, hluk a řezací disk bude stříkat materiály kolem sebe na pracovišti).

Pro mazlení je pouzdrem celý železnými produktem obsahujícím řadu svarů vyrobených pomocí automatického svařování.

Kompresor je celé zařízení

Proto se můžete vyhnout rohovým brusky pouze pomocí hackerské kresby pro kov. Tloušťka kovu může být více než 3 mm. Pokud jde o rotor a stator, rohová bruska není vyžadována, neměla by být používána na všech krocích demontáže.

Jak získat měď z chladničky. kovy a jejich zpracování

Velké velikosti domácnosti, jako je lednička, způsobuje určité potíže k likvidaci. Je třeba pochopit, že házení takového obsluhovaného vybavení na obyčejné skládce je zakázáno, je to plné pokuty. A vystavování vybavení poblíž skluzu na odpadky je ještě horší.

Chcete.li problém vyřešit, existují dva způsoby: Vyjměte jednotku na centrální skládku (ale pro toto musíte nejprve získat povolení) nebo ji předat do příjmu kovového šrotu. K tomu můžete pomoci velmi malé množství.

A vzhledem k tomu, že bude muset být doručen do recepčního bodu samostatně, je nepravděpodobné, že by to dokonce pokrylo náklady na dopravní společnost. Existuje však způsob, jak mírně zvýšit náklady na zbytečnou lednici.

See also  Jak dlouho by měly být vlasy pro odstranění chloupků

Chcete.li to provést, musíte zjistit, jak nezávisle rozebrat chladničku pro měď.

Předejte chladničku pro kovový šrot | Doporučení LLC “SDM

Co dělat s neúspěšnými domácími spotřebiči, jako je lednička nebo pračka? Někteří udržují vybavení, které se v zemi stalo nepoužitelným, jiní ho hodí na skládku. Existuje však alternativní řešení. předat staré ledničky pro kovový šrot. Jak se provádí likvidace domácích spotřebičů a kolik to stojí? O tom budeme mluvit v našem článku.

Proč je výhodné brát chladničky za kov?

Hlavním plusem kapitulace kovového šrotu je to, že výrobky obsahují velké množství nevolných a železných kovů, což znamená, že z prodeje můžete získat dobrý zisk.

Nejcennějším detailem ledničky je kompresor. Obsahuje velké množství mědi, která je považována za jeden z nejdražších kovů (cena za kilogram se liší do 350). Nejméně cenné prvky jsou chladicí gril umístěný za jednotkou, kovové police, staré zapojení atd.D. Samotný případ je zpravidla vyroben z oceli.

Je také důležité projít lednicí pro kovový šrot z jednoduchého důvodu, že spotřebiče domácnosti obsahují freon. toxickou látku sestávající z metanu a etanu v určitém poměru. Proto je s nezávislým demontáží důležité dodržovat bezpečnostní pravidla. Racionální rozhodnutí bude odvoláním na body přijetí, kde odborníci tuto práci vykonávají na nejvyšší úrovni.

Je možné projít starou lednicí pro kov šrotu? Potřeba! Likvidace kovových odpadků a jeho sekundárního zpracování vám umožňuje přispívat k udržování ekologie a zachování přírodních zdrojů.

Jak rozebírat ledničku pro kov šrotu: Popis fází demontáže

Nezávislá analýza spotřebičů domácností není obtížná. Neměli byste však zapomenout na bezpečnost a ochranu. Demontáž ledničky lze rozdělit do několika fází:

 • Odpojení od sítě;
 • Eliminace polic, palet a dalších odnímatelných částí;
 • Odstranění dveří prostoru chladničky a mrazničky;
 • Demontáž čelních materiálů;
 • Eliminace chladicí mřížky;
 • Odstranění kompresoru;
 • Demontáž prvků a t.D.

Je důležité si uvědomit, že před analýzou návrhu by mělo být chladivo odstraněno. Je možné předat ledničku pro kovový šrot společně ve Freonu? Ano, buďte však připraveni na skutečnost, že za demontáž budete muset zaplatit navíc. Abychom analyzovali kompresor, bude vyžadována úhlová mlýnka a kladivo. Doporučuje se pečlivě oříznout strukturu na švu a odstranit vinutí kompresoru mědi měď. Nekovové detaily mohou být bezpečně odeslány na šrotu.

Kolik stojí lednička na šrot kovu?

Ledničku můžete předat kovovým šrotem za poměrně vysokou cenu, což závisí na řadě kritérií:

 • Množství a kategorie kovu použitého při sestavování jednotky;
 • Přítomnost nebo nepřítomnost nečistot ve slitinách (procento chemického blokování);
 • Radiační pozadí;
 • Přítomnost nebo nepřítomnost znečištění, rez, nekovové inkluze;
 • Relevantní ceny na světovém trhu;
 • Celkový objem strany.

Kde předat ledničku pro kovový šrot? Moskevská region dosud provádí své činnosti obrovské množství přijímacích bodů a každá z nich nabízí své vlastní podmínky spolupráce. Ujistěte se o spolehlivosti vybrané společnosti, přečtěte si licence a recenze zákazníků.

Podrobné informace o tom, kolik můžete předat ledničku pro kovový kovový stav, můžete získat podrobné informace o tom, kolik můžete předat chladničku. Také s cenou a zjistit nejnovější relevantní ceny za barvu.

Komentáře 3

Jsou to v poměrně moderních kompresorech tolik mědi.A ve starých modelech, které jsou starší než 15 let a v sovětské mědi mnohem více.Jejich kompresor je obvykle větší a těžší a měď od 900 do kilogramu.Je pravda, že říkám 125 mm 125 mm najednou pro takový kompresor nemusí stačit.Ocel je mnohem silnější a nakrájejte ji mnohem těžší.Bez rohové brusky můžete takový kompresor nakrájet pomocí plynového acetylenového hořáku, například s kyslíkem v režimu řezání kovů.Můžete také použít pilu pro kov, ale říkám okamžitě, velmi dlouhé a drsné, abych viděl kompresor, zejména starý.Je tedy lepší použít rohovou brusku.Je žádoucí, aby měla vypočítat kruh od 180 a více.Je žádoucí řezat na straně, na které jsou kontaktní kolíky pro připojení elektrického motoru kompresoru.Takže ve starých modelech je snazší vytáhnout vinutí mědi.Protože ze strany zkumavek pro freon nebo chladivo se obvykle dostanete k samotnému pístu a poté je přístup k vinutí mědi obtížný.Nedoporučuji vám řezat a navíjení mědi je často mnohem snazší odstranit bez řezání.Říkám to z osobní zkušenosti.Poté může být samotný měděný drát použit pro jiné účely, a ne pro samotné odevzdání jako kovový šrot.Je pravda, že to je nejčastěji snazší dělat se starými kompresory, kteří jsou mnohem více než deset let.Takže volba je pro vás v této věci.Mnohokrát jsem takové věci analyzoval a mám nějaké zkušenosti.Ale pokud je váš cíl přesně kovový šrot, pak ano, je to pravděpodobnější, a co je nejdůležitější, je pravděpodobnější, že všechno sníží všechno.

rozebírat, chladicí, chladič, kovového, šrotu

Možnosti demontáže pro kompresor

Existují dvě metody demontáže: vyřazení a řezání zadního klobouku. Při vyřazení jsou velmi snadno odchod z tenkých zdívých modelů, je téměř nemožné vyřadit starší modely, abyste vyrazili více starých modelů. Pokud byl veškerý olej předem vyvolán, můžete okamžitě začít řešit bez provedení zkušebních řezů. Vyřízněte „zadní klobouk“ pomocí hackerské kresby pro kov.

See also  Geely MK Chladicí ventilátor se nezapne

Jedna trubice nedovolí klobouku opustit pouzdro, stačí jej řezat. Po demontáži můžete vidět celý motor zevnitř.

Šrouby jsou viditelné a propagují, které můžete uvolnit celý mechanismus a odstranit jej z těla.

Bez řezání konců kompresoru je nemožné jej rozebrat, protože všechny kompresory jsou vyrobeny jako monolitická struktura. Obě strany skořápky jsou vařeny a šrouby schopné problém vyřešit pod vrstvou hustého kovu a svarů.

Po otočení podpůrných šroubů je detekován motor, převodovka, stator a rotor. Chcete.li odstranit vinutí mědi a jádra, neměli byste používat rohovou brusku a odříznout skořepinu zevnitř. Všechno drží na šrouby a snadno se rozebírá.

Analýza motorového kompresoru

Kompresor staré ledničky je monolitický prvek v černém případě připomínající hlaveň. Obsahuje nejméně 700 gramů mědi v závislosti na modelu. Chcete.li rozebrat motor z ledničky, budete potřebovat:

Prvním krokem je odstranění části pouzdra s úhlovou bruskou. Pokud má kompresor vertikální umístění, musíte odříznout pouze horní část a okamžitě přejít k extrakci cenných prvků. Pokud je umístění jiné, musíte snížit oba konce pouzdra a poté provést další řez podél „potrubí“ motorem. To je nutné k otevření bydlení a snadnější extrakce kovů.

Můžete také uvést oznámení „Prodám starou nepracovní ledničku“, možná ji koupí opraváři, kteří sbírají pracovní chladničky a jsou zapojeni do jejich opravy, ale pokud tato možnost nefunguje, pak jediná cesta ven vůle Vezměte ledničku na kovový.

Jak vidíte, pro starou ledničku neexistuje žádná jediná výnosná metoda, v některých případech bude výhodné předat ledničku pro kovový šrot, v některých, prodat ji u samostatných opravářů. Ale plus se odevzdání kovového šrotu spočívá v tom, že nemusíte získat žádné povolení, kdokoli bude platit peníze. Ale pamatujte, že po rozdávání ledničky nebudete zbohatnout na kovový šrot. nebudete schopni pomoci hodně peněz.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS