Jak rozebírat chladicí chladič na mědi

Jak rozebírat chladicí chladič na mědi

Domácí spotřebiče Bulfarit, jako je lednička, způsobuje určité potíže s likvidací. Stojí za uvědomit si, že je zakázáno házet podobné obsluhované vybavení na konvenční skládku, je to plné pokuty. A vystavování vybavení poblíž skluzu na odpadky je ještě horší.

Chcete.li problém vyřešit, existují dva způsoby: Vyjměte jednotku na centrální skládku (ale pro to musíte nejprve získat povolení) nebo ji vzít do příjmu kovového šrotu. K tomu můžete pomoci zcela malé množství. A s ohledem na to, že bude muset být doručeno do recepčního bodu samostatně, je nepravděpodobné, že by to dokonce pokrylo výdaje dopravní společnosti. Existuje však metoda, jak málo zvýšit cenu zbytečného chladicího aparátu. K tomu bude nutné zjistit, jak rozebrat ledničku na mědi bez pomoci druhých.

Je v chladničce nějaká měď, kolik je a v jakých podrobnostech je přítomno

Jediným detailem, ve kterém můžete detekovat měď, je kompresor. Je nutné komprimovat páru chladicí látky. Je třeba mít na paměti, že měď v lednici je v dostatečném množství.

Pokud máte dvoukambirovou lednici, pak má dva kompresory. Proto může být z něj extrahován dvakrát tolik nevolný kov.

Odkaz. V některých modelech lze měď nalézt pod pouzdrem, které maskuje chladič, stejně jako v mikroprostojích.

V závislosti na modelu a výrobci může být hmotnost nevolného kovu od 700 do 1200 gramů:

  • Většina běloruských „Atlanteans“ je vybavena velkými kompresory. Hmotnost může dosáhnout sedmi kilogramů. V takových modelech najdete asi 1 kg mědi.
  • Staré sovětské chladničky, například Zil Birus a další, se mohou pochlubit velkým množstvím nevolného kovu ve srovnání s moderními modely. Z jedné malé jednorázové ledničky můžete extrahovat více než kilogram mědi.
  • Kompresory moderních dvou kambirových modelů obsahují asi 1,5 kg neferózního kovu. Hmotnost samotné části však může dosáhnout deseti kilogramů.

Odkaz. Moderní modely chladicího vybavení obsahují nejen železné a neferské kovy. V některých strukturálních prvcích lze detekovat stříbro nebo zlato.

Pravděpodobně jste nebyli ohromeni množstvím nevolného kovu, který obdržíte po demontáži. To je však dobrý nárůst množství, které můžete pomoci pro ledničku. Alespoň náklady na přepravu zařízení budou odůvodněny.

Kromě toho přispějete k úsporám přírodních zdrojů. To se může zdát mírný důvod. Ale pokud se domníváte, že ujištění vědců, zůstalo v útrobách na Zemi méně než pět miliard tun mědi, což je výrazně menší než počet jiných kovů.

Kromě toho není měď přítomna ve své čisté podobě a množství prázdné rudy může dosáhnout 95 %. Zpracování a obohacení vyžaduje velké množství zdrojů a elektřiny. Nedávno se tedy začaly otevírat neosvětové a železné kovy.

Odkaz. Frostové kamery některých modelů jsou vyrobeny z hliníku, což je dražší než měď. Pokud tedy vynaložíte malé úsilí, můžete těžit z zbytečné ledničky.

Jak získat měď z chladničky

Před pokračováním s demontáží ledničky a extrahováním neferózního kovu byste se měli postarat o opatření:

  • Většina chladniček obsahuje freon. Navzdory skutečnosti, že tato látka je považována za téměř bezpečnou, nemusíte riskovat. Proto je lepší rozebrat jednotku na ulici. Nedoporučuje se to udělat v obývacím pokoji.
  • Měli byste se postarat o ochranu prostředků. rukavice, masky nebo brýle. Chrání vaši tvář a oči před zásahem kovového čipu, který se vytvoří během pily. Rukavice nedovolí, aby se ruce sklouzly, což bude chránit ruce před mechanickým poškozením.
  • Je žádoucí, abyste měli minimální zkušenost s manipulací s nástrojem. Navzdory skutečnosti, že rohová bruska je snadno použitelná, je proces „pitvy“ zraněn pro začátečníky.
See also  Stroj prochází stehy a trhá vlákno

Poté, co jste připravili nezbytný nástroj, můžete začít extrahovat nevolné kovy:

  • Nejprve vypusťte chladicí látku ze systému. Chcete.li to provést, demontujte serpentin umístěný na zadní stěně a vyprázdněte část.
  • Dále můžete pokračovat v demontáži domácích spotřebičů. Přesněji. kůže by měla být odstraněna. S tím vám pomohou křížové a ploché šroubováky. Ale pokud jste ve spěchu a zachování vnější přitažlivosti není hlavním úkolem, vezměte dlát a kladivo.
  • Když je opláštění odstraněno, můžete pokračovat v rozebírání hlavního prvku. kompresor. K tomu je lepší vzít rohovou brusku. Stěny části jsou poměrně silné a husté, takže na řezu pilou nebo hackerskou pilou strávíte spoustu času a úsilí. Nejprve vyřízněte fixační smyčky a zbytek montážních prvků. Potom nakrájejte tělo.
  • Když jste viděli kryt kompresoru, odšroubujte šrouby a odstraňte kompresor. Takže je pro vás vhodné získat měď, oříznout ji pouze na jedné straně a odstranit zbytky kleštěmi.
rozebírat, chladicí, chladič, mědi

Nyní víte, jak nejen se zbavit zbytečných domácích spotřebičů, ale také za to vydělat malou částku. Samozřejmě se nestanete oligarchem, ale náklady na dopravu budou pokryty. Kromě toho, pokud jednoduše předáte vybavení do kovového bodu šrotu, kancelářští pracovníci vás nebudou vzdělávat o přítomnosti nevolných kovů ve staré lednici. sami na tom vydělávají dobré peníze. Pokud tedy plánujete zlikvidovat starou lednici, měli byste použít naše doporučení.

Jak vytáhnout měděné trubice z chladiče

Měď je cenný neferózní kov, takže v okamžiku přijetí pro tuto slitinu vysoké náklady. Měděné výrobky lze nalézt v různých zařízeních, například potrubí z této slitiny se používá v elektronice, automobilovém průmyslu a v jiných chladicích systémech. Chcete.li předat měřič barev, musíte přijít na to, jak vytáhnout měděné zkumavky z chladiče klimatizace nebo z počítače a systémů, kde se tato slitina používá pro chlazení nebo pro vytápění. Díky svým fyzickým vlastnostem je použití mědi rozšířené, ale často je obtížné jej z produktu extrahovat. Jak to udělat, zjistíme tento článek.

Hliníkové radiátory jsou uspořádány tak, že v nich většina tepla absorbuje měď. To vám umožní chránit hliník před přehřátím a poskytovat vysoce kvalitní chlazení chladiče. Chcete.li oddělit měď od hliníku v radiátoru, můžete například použít speciální techniky k ručnímu rozebírání. Můžete se seznámit s tím, jak získat měděné trubice ručně nebo pomocí řezacího nástroje. Pro pohodlí můžete použít kusy, některé pánové jsou doporučeny úhlovou mlýnek. Hlavní věcí je dodržovat bezpečnostní pravidla a pracovat v masce, rukavicích a brýlích.

Zda je přijímán šrot měděných radiátorů

Je výhodné projít měď v Penze na kovových bodech Penza. Společnost poskytuje širokou škálu služeb a nejlepší ceny v regionu za barevný šrot.

rozebírat, chladicí, chladič, mědi

Chceme si uvědomit, že při předávání mědi a hliníku z radiátoru, samostatně vyhrajete nesprávnou částku. Oddělením měděných trubic od hliníkových desek trávíte čas, úsilí a náklady na přepravu odříznutí (nástroje a elektřina), takže specialisté společnosti Penza doporučují úplně radiátory.

See also  Jak rozebírat vysavač bosch runn n

Pokud vypočítáme, celkové náklady na šrot mědi a hliníku jsou rovny ceně šrotu radiátoru. Můžete se porovnat (recepce v G.Moskva):

Pokud jste drahý čas, zdroje a síla, pak je lepší neztrácet čas a strávit šrot v celkovém objemu. Přijímáme radiátory jednotlivě i v množství několika kilogramů, tun. V případě jakýchkoli dotazů kontaktujte kontaktní údaje na webových stránkách společnosti.

Jak rozebírat ledničku na kovový šrot?

Pokud se rozhodne dát zařízení do šrotu na vlastní pěst, má smysl samostatně oddělit kovové části od nekovových. Nejprve se musíte ujistit, že se Freon nedostane do životního prostředí. Ve starých nepracovních chladničkách Freon často chybí. Pokud organizace využívá chladničky ve velkých svazcích, měla by dokumentovat čerpání Freon s certifikovaným specialistou.

Když je problém čerpání chladiva vyřešen, můžete si vzít pro rozebírání zařízení na díly. Kompresor obsahuje měděné části, které za příznivých podmínek přijme nevolné body kovy. Tento detail je snadno odpojen. stačí odšroubovat šrouby. Pak je mřížka rozrušená. Může být také předáno jako barevné.

Kompresor je nejcennější součástí chladničky: obsahuje až kilogram mědi na kg. Odstranění dveří je obtížnější: smyčky starého vybavení jsou často poškozeny rzí. Pokud nejsou prvky smyček odděleny od těla, dveře je snazší snížit rohovou brusku. Bydlení chladničky je řečeno stejný rohový mlýnek na kousky vhodné pro přepravu. Jemný kov nebude vyžadovat mnoho úsilí, ale nezapomeňte na ochranu rukou a očí před létáním kovových trysek a barvy.

Pokud rozebíráte chladničku pro kovový šrot na vlastní pěst, bude možné ji vzít na recepci i v autě.

Při demontáži kovových struktur můžete přemýšlet o přizpůsobení některých podrobností pro další použití v každodenním životě. Police budou stále sloužit v garáži a chladicí gril se stane solárním sběratelem pro top vodu v zemi.

Jak rozebírat ledničku na kovový šrot?

Nejdůležitější a pravděpodobně cennými detaily v jakékoli lednici je samozřejmě kompresor. V kompresoru a mědi je obyčejný černý kov. Ceny mědi jsou dnes poměrně vysoké, takže můžete kompresor prodat ze staré ledničky, abyste získali nevolný kov za příznivou cenu.

Kromě toho je lednička umístěna za chladicí mřížkou, také vyrobená z nevolného kovu. Samotný chladicí gril lze použít k vyřešení otázky, jak si udělat sluneční potrubí. který zahřeje vodu v kotli.

Jak vidíte, ze staré zbytečné ledničky můžete extrahovat docela užitečné věci a pak je předat s radostí, abyste dostali kov, a dokonce za to získat určité množství peněz.

Co lze odstranit ze staré ledničky?

Pokud je kompresor v lednici stále efektivní, můžete z ní také vyrobit domácí stříkací zbraň. Těsnění staré ledničky lze snadno přizpůsobit dveřím na pouliční toaletě nebo kuřecím koňavici a vnitřních částech, policích atd. D., může jít na neomezenou operaci v garáži.

Pokud se pevně rozhodnete, že nic z výše uvedeného pro vás není absolutně vhodné, můžete bezpečně vzít úhlučku s kovovým disku a začít rozebírat starou ledničku pro kovový šrot.

Komentáře 3

Jsou to v poměrně moderních kompresorech tolik mědi.A ve starých modelech, které jsou starší než 15 let a v sovětské mědi mnohem více.Jejich kompresor je obvykle větší a těžší a měď od 900 do kilogramu.Je pravda, že říkám 125 mm 125 mm najednou pro takový kompresor nemusí stačit.Ocel je mnohem silnější a nakrájejte ji mnohem těžší.Bez rohové brusky můžete takový kompresor nakrájet pomocí plynového acetylenového hořáku, například s kyslíkem v režimu řezání kovů.Můžete také použít pilu pro kov, ale říkám okamžitě, velmi dlouhé a drsné, abych viděl kompresor, zejména starý.Je tedy lepší použít rohovou brusku.Je žádoucí, aby měla vypočítat kruh od 180 a více.Je žádoucí řezat na straně, na které jsou kontaktní kolíky pro připojení elektrického motoru kompresoru.Takže ve starých modelech je snazší vytáhnout vinutí mědi.Protože ze strany zkumavek pro freon nebo chladivo se obvykle dostanete k samotnému pístu a poté je přístup k vinutí mědi obtížný.Nedoporučuji vám řezat a navíjení mědi je často mnohem snazší odstranit bez řezání.Říkám to z osobní zkušenosti.Poté může být samotný měděný drát použit pro jiné účely, a ne pro samotné odevzdání jako kovový šrot.Je pravda, že to je nejčastěji snazší dělat se starými kompresory, kteří jsou mnohem více než deset let.Takže volba je pro vás v této věci.Mnohokrát jsem takové věci analyzoval a mám nějaké zkušenosti.Ale pokud je váš cíl přesně kovový šrot, pak ano, je to pravděpodobnější, a co je nejdůležitější, je pravděpodobnější, že všechno sníží všechno.

See also  Jak rozebírat vzhled modelu Elite Flain of Rowenta

Komentáře 3

Jsou to v poměrně moderních kompresorech tolik mědi.A ve starých modelech, které jsou starší než 15 let a v sovětské mědi mnohem více.Jejich kompresor je obvykle větší a těžší a měď od 900 do kilogramu.Je pravda, že říkám 125 mm 125 mm najednou pro takový kompresor nemusí stačit.Ocel je mnohem silnější a nakrájejte ji mnohem těžší.Bez rohové brusky můžete takový kompresor nakrájet pomocí plynového acetylenového hořáku, například s kyslíkem v režimu řezání kovů.Můžete také použít pilu pro kov, ale říkám okamžitě, velmi dlouhé a drsné, abych viděl kompresor, zejména starý.Je tedy lepší použít rohovou brusku.Je žádoucí, aby měla vypočítat kruh od 180 a více.Je žádoucí řezat na straně, na které jsou kontaktní kolíky pro připojení elektrického motoru kompresoru.Takže ve starých modelech je snazší vytáhnout vinutí mědi.Protože ze strany zkumavek pro freon nebo chladivo se obvykle dostanete k samotnému pístu a poté je přístup k vinutí mědi obtížný.Nedoporučuji vám řezat a navíjení mědi je často mnohem snazší odstranit bez řezání.Říkám to z osobní zkušenosti.Poté může být samotný měděný drát použit pro jiné účely, a ne pro samotné odevzdání jako kovový šrot.Je pravda, že to je nejčastěji snazší dělat se starými kompresory, kteří jsou mnohem více než deset let.Takže volba je pro vás v této věci.Mnohokrát jsem takové věci analyzoval a mám nějaké zkušenosti.Ale pokud je váš cíl přesně kovový šrot, pak ano, je to pravděpodobnější, a co je nejdůležitější, je pravděpodobnější, že všechno sníží všechno.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS