Jak rychle umýt troubu doma

Jak čistit troubu kyselinou citronovou a citronem

Na poznámku! Při čištění trouby byste se neměli spoléhat na svou vlastní horlivost. Předpokládá se, že čisticí prostředky se od povrchu omyly až po 70krát. Pokud nechcete doplňovat jídla s chemickými kořeními získanými během odpařování, vyberte přírodní komponenty. Například kyselina citronová.

Citronová šťáva nebo koncentrovaná, prášková kyselina účinně vyrovnává se sazemi a tukem. Doporučuje se používat čerstvou šťávu pro mírné, čerstvé znečištění, pro staré a těžké skvrny, kyselinu citronovou. Metody jsou zpravidla doplněny tepelným zpracováním při 200 ° C. pára zjemňuje tuk a zrychluje rozpad tuku kyselinami.

Vzhledem k poslední chvíli citrón opět vyhraje v chemickém obchodě nebo agresivních domácích prostředcích: škodlivé látky nevyčnívají, když jsou vyhřívány. Fondy pomocí citrusových plodů pomáhají eliminovat nepříjemné pachy v troubě. Chcete.li „zapnout“ funkci, musíte roztok zahřát nebo otřete čerstvou citronovou stěnou kabinetu trouby. Protizávaž citrusů je amoniak a octa, které se často používají také při čištění. Po nanesení ve vzduchu se stále vznáší žíravá vůně.

Účinek citronové šťávy a buničiny třením problémových oblastí pomůže s těžkým místním znečištěním. Stačí k otírání citrusů plátkem citrusů, čekání a odstranění tuku bez zbytečného úsilí.

Boj proti starému znečištění

Pokud výše uvedené metody byly bezmocné, pak byla vaše trouba podrobena vážnému znečištění, které se mohou vyrovnat pouze následující metody nebo jejich kombinace.

Kyselina octová (koncentrovaná)

Kyselina octová je velmi žíravý a silný činidlo, které musí pracovat s osobním ochranným vybavením. Nalijte 1 litr vody do hlubokého plechu s přidáním 2-3 t. Lozhen 70%kyseliny octové. Vložte nádobu do trouby předehřáté na 150 ° C po dobu 30 minut. Pokud byly tukové skvrny napařeny, odstraňte je mýdlem a poté dobře omyjte čistou vodou. V žádném případě neotevírejte dveře trouby během vytápění, jinak můžete získat tepelné popálení nebo vdechování horkých octových párů.

Kyselina octová sůl

Účinek stolní soli na znečištění bude silnější, pokud přidáte trochu kyseliny octové. Ve 300 ml teplé vody rozpusťte 500 g soli. Po ochlazení přidejte 1-2 t. polévkové lžíce kyseliny octové. Nalijte hotovou směs na paletu a položte na spodní polici trouby, zahřívá se na 150-200 ° C. Kapalina by se měla vařit po dobu 30 minut. Když se stěny trouby sotva zahřejí, opláchněte je mýdlem.

Mechanická metoda

Mechanická metoda spočívá v kombinaci jedné z výše uvedených metod pomocí speciální škrabky, která je doporučena pro dokonce i skleněné povrchy, ale je také skvělá pro čištění trouby. Jasná výhoda oproti abrazivní houbě spočívá v nepřítomnosti podvodníků a škrábanců na povrchu po použití síly. Škrabka může být použita pro čištění skleněných dveří. Pokud návrhy skříně umožňují, odstraňte sklo před použitím jakékoli metody. To výrazně zjednoduší úkol.

Chemikálie pro domácnost

Nejextrémnějším způsobem je použití chemikálií pro domácnost. Každá žena v domácnosti má jistě ozbrojené síly, které určitě pomohou. Lidové opravné prostředky mají samozřejmě zjevné výhody. jsou bezpečnější pro zdraví kvůli nedostatku silných chemikálií. Jen si představte, co by mělo být v detergentu, který může na krátkou dobu rozdělit i velmi starý tuk. Nebezpečí aplikace také spočívá v tom, že pokud jsou na vnitřním povrchu trouby škrábance, nemusí být částice produktu úplně umýt úplně. A s následným zahříváním bude s jídlem interagovat pár škodlivých látek. Proto by to mělo být vyčištěno v počátečních fázích vzhledu znečištění, aby se k takovým radikálním opatřením uchýlilo.

Finanční prostředky z obchodu pro čištění trouby

Nejjednodušší způsob, jak rychle čistit auto, je použití speciálních nástrojů. Jsou vhodné pro čištění pecí „Bosch“, „Electrolux“ a domácnosti jiných značek. Takové fondy jsou speciálně navrženy tak, aby odstranily starý tuk z povrchu postavených pecí. Mohou být použity doma.

Takové léky obsahují kyseliny nebo alkaliky, které bez laloků odstraňují uvízlý tuk. Obvykle jsou k dispozici ve formě gelu nebo spreje, které se snadno aplikují na vnitřní povrch trouby. Po jejich aplikaci počkejte od 5 do 30 minut. Pak stačí otřete povrch houbou. Během této doby se sova rozpustí.

See also  Jak rychle rostou vlasy po epilátoru

Věnujte pozornost těmto produktům, které pomohou snadno umýt starý tuk:

Všechny tyto fondy jsou žíravé, musíte s nimi přísně pracovat podle pokynů, musíte vzít v úvahu čas čištění, metodu aplikace.

Nezapomeňte používat gumové rukavice.

Zvažte například, jak umýt troubu pomocí „nomanitu“.

Toto je žíravý lék, který se dokáže vyrovnat s jakýmkoli znečištěním. Často ho používají profesionální kuchaři. Pokud s ní vyčistíte troubu doma, musíte se chovat takto:

 • Nasaďte si rukavice, otevřete okna;
 • Naneste produkt na stěny, dveře;
 • Nechte troubu zavřenou po dobu 5 minut;
 • Odstraňte měkkou houbou;
 • Opláchněte to čistou vodou.

Pokud takový nástroj není doma, můžete si vzít ty chemikálie, které se často používají. Někdy se ženy v domácnosti zajímají, zda je možné umýt troubu „pre.mestosem“. Použijte tento nástroj ve formě krému a poté jej dobře odstraňte ze svých zbytků zevnitř tepelné komory.

Odborný závěr

Odstranění tuku v troubě se nestane problémem, pokud z něj uděláte pravidlo, umyjte jej vždy okamžitě po vaření. Chcete.li odstranit saze, můžete použít sodu, octa, amoniak nebo kyselinu citronovou.

U starých stop tuku budete muset pohrávat. ne každý čisticí prostředek je může odstranit. Ukládat tuky s nimi snadno zvládnout, ale mají mnoho nevýhod.

Nejúčinnější a nejbezpečnější je umýt troubu z tuku a sazem sodou octem nebo práškem na pečivo těsta. Ale bez páru je zcela odstranit veškeré znečištění najednou. Domácí čisticí pasty se ukázaly dobře v akci.

Domácí prostředky pro čištění trouby

V horké vodě zřeďte trochu mýdla nebo prací prostředek na nádobí, nalijte jej do plechu a vložte ji do trouby. Otřete stěny v troubě stejným řešením. Dále pevně zavřete dveře a nastavte teplotu 100-120 stupňů. Dveře během tohoto procesu by měly být zavřeny. Předčasné otevření může zničit všechno. Během půl hodiny se vodní pára rozpustí všechny zbývající jídlo, tuk a spálené kousky. Po 25-30 minutách vypněte troubu a při otevření dveří je trochu vychladnout. Pak si vezměte mokrý hadr a otřete všechny povrchy trouby intenzivním pohybem s intenzivními pohyby. Nečistoty a tuk by měly bez obtížnosti odejít.

Odstraňte hnědý plak z vnitřního povrchu trouby v troubě pomůže sodové zvlhčené teplou vodou. Použijte své místo znečištění a odejděte na 15 minut. Výsledek nebude dlouho přicházet. Stejným způsobem můžete čistit mřížku trouby.

Můžete vyhrát nad znečištěním v troubě pomocí běžného octa. Chcete.li to provést, naneste na chlazený povrch trouby malé množství kapaliny, distribuujte vlhkou hadříkem po celé vyčištěné oblasti a ponechávejte na malé množství času. Pokud byl stupeň znečištění malý, pak to bude stačit, a pak otřete nečistotu vlhkou houbou. A pokud ocet pomohl pouze částečně, pak budete muset pracovat s kartáčem.

Zředit v šálku roztok kyseliny octové v poměru vody 1: 1. Ponořte obyčejný hadr do roztoku, zvlhněte pro ně stěny trouby. Vezměte potravinovou sodu, posypte kontaminovaná místa, nechte ji na krátkou dobu, abyste to ovlivnili.

Vodík uvolněný v důsledku octové reakce se sodou je naprosto neškodný, ale pomáhá odstranit i ty korozivnější nečistoty ze stěn trouby. Nakonec opláchněte troubu teplou mýdlovou vodou a bude znovu svítit jako nový.

Bereme skleněná jídla z mikrovlnné trouby, nalijte 1 litr vody a přidáme lžíci octa 96%. Vložte do trouby a zapněte teplotu 150 stupňů na půl hodiny. Poté vypněte troubu, vytáhněte vidličku z výstupu, a to pro bezpečnost elektrického šoku. Zatímco povrch je teplý a zároveň. mokré, je nutné otírat stěny. Pokud se to ukáže špatně, je třeba tento proces opakovat.

Obzvláště statečný může čistit troubu amoniakem. Chcete.li to provést, vezměte si hadr velkoryse navlhčete do amoniaku a opatrně to otřete všechny povrchy v troubě. Pak pevně zavřete dveře a nechte troubu, aby křičeli celou noc. Ráno v misce s horkou vodou, zřeďte jakýkoli prací prostředek na nádobí a přivlhčování čistého hadr v ní opatrně otřete stěny trouby. Všechny saze a špína by měla odejít bez stopy. Otřete troubu znovu čistou vodou bez mýdla a vytáhněte ji.

Dalším lékem je sůl, musí být nalita na vnitřní povrch a zahřát troubu. Když sůl zhnědla, zbývající sůl je odstraněna nebo odstraněna vysavačem a umyjte troubu a omyjte.

Tuk můžete také odstranit z trouby s konvenčním práškem na pečivo pro těsto. Pokročíte kontaminovaný povrch a přidáváte jej vodou z stříkací pistole, musíte chvíli počkat. O několik minut později se tuk shromáždí v hrudky, které lze snadno odstranit běžným mokrým hadrem. Místo prášku do pečiva můžete použít kyselinu citronovou nebo potravinovou sodu.

See also  Jak umýt pánev v myčce nádobí

V hluboké misce s pomocí graters, vytvořte malý zbytek mýdla na prádlo a nalijte tento čip jiskrou octa a jedlou sodu zředěnou v teplé vodě. Vše důkladně promíchejte, dokud se mýdlo zcela nerozpustí, a pak hustě zakryjte troubu touto směsí stěny a skla na dveřích. Po několika hodinách nalijte teplou vodu do povodí, vezměte čistý had. Mimochodem, toto řešení může být otřeno plechem a pery a grily. Dobře se vyrovná i se starým znečištěním a vůbec nepoškodí smalt.

Chcete.li si vytvořit vlastní čisticí produkt pro troubu, stačí smíchejte vodu (1/4 šálku), sůl (1/4 šálku) a jedlou sodu (3/4 šálku) v misce. To vše by mělo být smícháno v silné pastě. Otřete vnitřek trouby mokrým hadrem a distribuujte pastu na celý vnitřní povrch. Nechte ji přes noc a ráno opláchněte. Možná, když otřete pastu, nebude to vypadat příliš čistě, ale je to lepší než některé jiné čisticí prostředky. Tento nástroj je nejlépe spuštěn, když vaše trouba není špinavá.

Mimochodem, můžete také přidat tekutý čisticí prostředek do domácí čisticí směsi pro vzhled čerstvé vůně a pěny.

Tento nástroj však lze čistit nejen troubou, ale také starou rzi a vápno na kohoutky a duši. Budete potřebovat kyselinu citronovou v prášku, asi lžičku čisticího čističe, jako je Pemolux, a lžíce jakékoli myčky nádobí. Smíchejte sáček kyseliny citronové s „pemoil“ a detergentem, smíchejte. Pastáná hmota by měla ukázat, konzistence kapalné kyselé smetany nebo kefir. Namažte celý kontaminovaný povrch touto hmotou. Odjeďte na 10-15 minut. Pokud je znečištění velmi silné, 15 minut po aplikaci mírně navlhčete troubu tak, aby aplikovaná hmota nevyschla. Pak jemně otřete mokrou houbou. Všechno je bez obtíží odstraněno. Pec několikrát otíráme houbou, dokud se nečiní.

Pozor: Při míchání komponent zřejmě dochází k nějaké reakci a objeví se poněkud ostrý, nepříjemný zápach, takže se pokud možno přesune od smíšené hmoty.

rychle, umýt, troubu, doma

Musíte pracovat pouze v gumových rukavicích. Produkt je termonukleární, ale vše dokonale čistí!

Akce po čištění

Co dělat, když vůně chemikálií zůstane po očištění? Vyzkoušejte následující způsoby:

 • Míchejte několik tablet drceného aktivního uhlí ve vodě a vložte do trouby. Vařte půl hodiny. Uhlí je úžasný adsorbent, takže absorbuje všechny další vůně.
 • Otřete všechny části slabým roztokem kyseliny octové nebo citronové šťávy.

Po dosažení uspokojivého výsledku k odstranění spáleného tuku a sazí nezavřete dveře několik hodin, aby zbývající vlhkost byla vyschlá. Jinak existuje riziko, že se objeví nepříjemná „aroma“.

Jako prevence vzhledu plaku na stěnách je lepší při vaření zakrýt formy víkem, fólií nebo pečicí taškou. To zabrání vzhledu spreje. Ano, a připravte jídlo ve své vlastní šťávě, což znamená, že potřebujete méně oleje, což je užitečnější pro zdraví.

Čistíme sklo

Pokud se postaráte o čistotu své kuchyně, budete muset strávit spoustu času na umytí trouby zevnitř. Naštěstí existují lidové opravné prostředky, které mohou snížit náklady na práci a ušetřit čas.

Špinavé sklo vypadá ošklivě a komplikuje vaření.

Použití jedlé sody

Balení jedlé sody je pravděpodobně téměř v každé kuchyni. Ale jen málo lidí ví, že se jedná o velmi efektivní nástroj v boji proti kapkám tuku a sazí na vnitřní sklenici trouby.

Soda pomůže odstranit starý tuk.

Budete muset vařit sodnou pastu. Smíchejte sodu s vodou na konzistenci zakysané smetany. Potom je naneste na vnitřek dveří a nechte je půl hodiny. Poté, s pomocí houby a teplé vody, opláchněte pastu. Veškeré znečištění s ní odejde. V případě potřeby opakujte.

Metoda je poměrně účinná, ale vyžaduje přesnost. některé typy brýlí, jako takové abrazivní čištění může poškrábat.

Octová kyselina

Mnoho manželek ví, že ocet je účinný v boji proti tlustým místům. To je také relevantní pro místa na vnitřní straně dveří trouby.

Kyselina účinně bojuje proti znečištění.

Vše, co potřebujete, je aplikovat octa s houbou na sklo a věnovat zvláštní pozornost místům znečištění. Nechte to půl hodiny, pak otřete nečistotu a tuk tvrdou stranou houby.

Upozornění: Octa může způsobit podráždění a dokonce aplikovat popáleniny na pokožku. Proto provádějte veškerou práci v rukavicích.

See also  Jak umýt bras v pračce

Citronová kyselina

V této záležitosti to není o nic méně účinné a kyselinu citronovou. Je pravda, že technologie použití v tomto případě je mírně odlišná. Můžete jednat dvě metody.

Pohodlný asistent v boji proti tuku.

Nejprve zřeďte balíček kyseliny citronové v malém množství vody a hustě naneste na sklo. Odejděte na čtyřicet minut, pak otřete tvrdou stranou houbou.

Druhá metoda vám umožní umýt nejen sklo, ale také stěny. Chcete.li to provést, rozpusťte dvě balíčky kyseliny citronové v malém množství vody a nalijte do plochého plechu. Poté vložte troubu do předehřátého na 60-70 stupňů a odejděte půl hodiny. Během této doby bude pára kyseliny schopna změkčit tuk a mlhy a můžete je snadno vysmívat jednoduchou houbou.

Po použití kyseliny citronové nezapomeňte čistit sklo čistou vodou.

Jak vidíte, můžete efektivně a bez zvláštních nákladů bojovat proti skvrnám na skle a stěnách. A co plech na pečení, do kterého byl spálen tuk a zbytky jídla? Nyní na to přijdeme.

Jaké jsou typy technologií?

Nejprve zvažte typy zařízení pro domácnost. Pokrok nestojí a dnes existují zařízení. V zásadě se nemijte. Je to tak? Podívejme se.

Také se nazývají spotřebiče s pyrolytickým vlastním. Jejich charakteristická funkce. stoupání a zbytky potravin se promění v popel při určité teplotě (až 500 ° C). V tomto případě zůstávají dveře chladné. ne více než 55 ° C. Pokud jste šokováni teplotou čištění, můžete být v klidu. Je nemožné spálit a způsobovat poškození sebe nebo dětem v tomto procesu. dveře jsou automaticky zablokovány na tuto dobu. A po ochlazení zůstává jen otřete troubu vlhkou houbou nebo ubrouskem.

Mimochodem, pro mytí fotoaparátu, nemusíte ani odstraňovat gril a plech na pečení. Samozřejmě je to pohodlný a efektivní způsob čištění. nemusíte přemýšlet o tom, jaký stav zůstane po vaření zařízení. Ale za tuto funkci budete muset zaplatit hodně.

Amway Oven Cleaning Tool. Jak umýt troubu pomocí jeho pomocí

Čisticí činidlo z AMVEI je navrženo speciálně pro odstranění uvíznutí a starého tuku z povrchů vystavených silným tepelným vlivům. Jeho složení funguje pro změkčení takových kontaminantů a rozpuštění spálených míst (například spáleného cukru), takže nemusíte utrácet nadměrné úsilí ve snaze je otře.

 • Než začnete pracovat s tímto nástrojem, starejte se o ochranu rukou a očí. strávte všechny fáze hustých rukavic a nedovolte kapkám produktu na sliznice a obličej (a okamžitě ho omyjte vodou).
 • Protože produkt během skladování může být heterogenní. láhev je pevně uzavřena víkem.
 • Odstraňte všechny odnímatelné detaily z listů pečení peky, mřížky, boční kontroly.
 • Použijte speciální štětec ze sady pro aplikaci gelu na všechny vnitřní povrchy. Začněte aplikovat produkt ze zadní stěny (s výjimkou ventilátoru), poté na stranu a horní povrch (vyhýbání se povrchu stínu) a nakonec na dno trouby.
 • Výhodou tohoto neabrazivního čisticího prostředku je to, že je vhodný pro čištění mřížek a palet. Proto zakryjte rošty a paletu gelem. je nejvhodnější to dělat v dřezu. a vložte je zpět do trouby.
 • Produkt bude potřebovat nějaký čas na expozici, takže roztok ponechejte nejméně půl hodiny (pro velmi kontaminované povrchy lze zvětšit čas).
 • Vezměte si pravidelnou houbu a nádobu s teplou vodou a otřete stěny a odnímatelné části. Aby chemikálie nezůstala v prasklinách nebo nepřístupných místech. tento jednoduchý postup opakujte několikrát.
rychle, umýt, troubu, doma

Důležité! Tento nástroj lze použít ve všech typech pecí, s výjimkou těch, které mají funkci s vlastním čištění. Samotočení trouby dochází v důsledku zvláštního povlaku smaltu, který pod vlivem maximální teploty ničí organické usazeniny tuku. Takové povlaky jsou citlivé na různé chemické složení a lze je poškodit. Pokud máte právě takovou troubu, pečlivě si přečtěte pokyny k obsluze. Nejčastěji je takový smalt pokryt nejnepřístupnějším zadním povrchem, kde se nachází konvektor. V tomto případě můžete použít čisticí prostředky AMVEI na zbytku povrchů trouby a vyhnout se spreji na zadní stěně. Pokud je veškerá trouba uvnitř pokryta smaltem s vlastním čištění, je použití jakýchkoli chemikálií nepřijatelné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS