Jak si vybrat kotel na náměstí domu

Kotly pro vytápění soukromého domu: Druhy, funkce, jak si vybrat to nejlepší

Kompetentně, vyzvednutí kotlů na vytápění soukromého domu, jsou nezbytné pro autonomní systém. Je to topná technika, která bude poskytovat pouzdro s teplou a teplou vodou. To vytvoří mikroklima pro život. Kromě toho bude dokonalé. Je to tak?

Řekneme vám, jak si koupit kotle, který splní vaše požadavky a přání. Jsme demontováni všemi kritérii, pro které byste měli věnovat pozornost, při pohledu prostřednictvím katalogů online obchodů nebo rozsah specializovaných prodejen. Uvedené problémy, které lze dojít před a po nákupu.

Vliv tepelné ztráty na kvalitu vytápění

Poskytovat vysoce kvalitní topení doma, je nutné, aby topný systém mohl plně naplnit tepelné ztráty. Nechává limity budov přes střechu, podlahu, okna a stěny. Z tohoto důvodu, před výpočtem kapacity kotle pro vytápění doma je nutné vzít v úvahu stupeň tepelné izolace těchto pouzdrových prvků.

Někteří majitelé nemovitostí dávají přednost vážně řešit hodnocení tepelné ztráty a odpovídající výpočty jsou objednány od specialistů. Pak mohou na základě výsledků výpočtů vyzvednout kotel v oblasti domu, s přihlédnutím k ostatním parametrům topné konstrukce.

Provedením vhodných výpočtů, materiály, z nichž stěny, pohlaví, stropní překrytí, jejich tloušťka a stupeň tepelné izolace jsou postaveny. To také záleží, které okna a dveře jsou instalovány, zda je systém napájení vybaven a jeho výkon. Ve slově je tento proces obtížný.

Existuje další způsob, jak zjistit tepelné ztráty. Můžete jasně vidět množství tepla, ztraceného stavbou nebo místností, používáním takového zařízení jako tepelného obrazu. Má malou velikost a skutečné ztráty tepelné energie jsou viditelné na jeho obrazovce. Zároveň je možné zjistit, ve které zóny odtok je největší a přijmou opatření k odstranění.

Často se lidé mají zájem, ať už je to nutné pro byt nebo pro soukromý dům při výpočtu kotle na pevném palivu nebo jiného typu topné jednotky, aby to udělal s okrajem. Podle odborníků je denní práce takového vybavení na limitu možností nejvíce negativně odráží po celou dobu jeho služby.

Přístroj s rezervami výkonu by proto mělo být zakoupeno, což by mělo být 15. 20% vypočteného výkonu, bude stačit k poskytování podmínek pro provoz.

Zároveň je výběr kotle s významnou rezervou dostatečně daleko, protože tím více je tato charakteristika zařízení, tím dražší. Rozdíl je významný. Z tohoto důvodu, pokud není plánováno zvýšit ohřívaný prostor, není nutné získat jednotku s velkým výkonem.

Co je místnost pro ztrátu tepla?

Každá místnost má určité tepelné ztráty. Teplo vychází ze stěn, oken, podlah, dveří, stropu, takže úkolem plynového kotle je kompenzovat množství tepla odchozí a poskytnout určitou teplotu vnitřní. To vyžaduje určitý tepelný výkon.

See also  Baxi kotel nejde o horkou vodu

Automatické kotle SAS- jak si vybrat kotel, radí jednatelka TopEko24

Experimentální cesta je zřízena, že největší množství tepla prochází stěnami (až 70%). Přes střechu a okna, až 30% tepelné energie může procházet prostřednictvím ventilačního systému. až 40%. Nejmenší tepelná ztráta u dveří (do 6%) a podlahy (až 15%)

Následující faktory ovlivňují tepelnou ztrátu domu.

 • Umístění doma. Každé město má své vlastní klimatické rysy. Při výpočtech tepelné ztráty je nutné zohlednit kritickou negativní teplotu charakteristiku regionu, jakož i průměrnou teplotu a trvání topné sezóny (pro přesné výpočty pomocí programu).
 • Umístění stěn Vzhledem k stranám světa. Je známo, že větrná růžice se nachází na severní straně, takže tepelná ztráta stěny umístěné v této oblasti bude nejvyšší. V zimě se západním, severem a východem, chladný vítr fouká s velkou silou, takže tepelná ztráta těchto hradeb bude vyšší.
 • Čtvercová vyhřívaná místnost. Ze velikosti místnosti, plocha stěn, stropů, oken, počet odchozích teplů závisí na dveřích.
 • Stavební konstrukce tepelného inženýrství. Jakýkoliv materiál má svůj vlastní tepelný odporový koeficient a koeficient přenosu tepla. schopnost projít samotným množstvím tepla. Chcete-li zjistit, musíte použít tabulkové daty, stejně jako aplikovat určité vzorce. Informace o složení stěn, stropů, podlah, jejich tloušťka lze nalézt v technice pouzdra.
 • Okno a dveře. Velikost, modifikace dveří a dvojklaslých oken. Čím větší je oblast okna a dveří, tím vyšší je tepelná ztráta. Je důležité vzít v úvahu charakteristiky instalovaných dveří a dvojklaslých oken během výpočtů.
 • Větrání účetnictví. Větrání vždy existuje v domě bez ohledu na přítomnost umělého výfuku. Prostřednictvím otevřených oken se prostor provádí, pohyb vzduchu je vytvořen při zavírání a otevírání vstupních dveří, chůze lidí z místnosti do místnosti, což přispívá k péči o teplý vzduch z místnosti, jeho oběh.

Znát výše uvedené parametry, můžete nejen vypočítat tepelnou ztrátu domu a určit sílu kotle, ale také k identifikaci míst, která potřebují další izolaci.

Plynový kotel pro standardní konfigurační domy

Vypočítejte výkon plynového kotle pro domy vytvořené typickým projektem není příliš obtížný. V takových budovách nepřesahuje výška stropu tři metry. Chcete-li to provést, použijte vzorec: Mk = Sumy / 10, kde

 • MK je vypočtený výkon kotle v kW;
 • S. celková plocha místnosti v KV.m;
 • CMD. specifická kapacita kotle, která by měla mít každých 10 kV. M.

Druhý indikátor je stanoven v závislosti na klimatické zóně a je:

 • 0,7-0,9 kW pro jižní regiony;
 • 1.0-1,2 kW pro střední pás;
 • 1.2-1,5 kW pro v blízkosti moskevských oblastí;
 • 1.5-2.0 pro severní regiony.

Podle tohoto vzorce, vypočtený výkon kotle pro dům 200 metrů čtverečních. M., který se nachází ve středním pruhu, bude: 200×1.1 / 10 = 22 kW. Upozorňujeme, že tento vzorec ukazuje, jak vypočítat výkon kotle, který se používá pouze pro domácí vytápění. Pokud se předpokládá, že používají dvoukřídlý ​​systém, který zajišťuje ohřívací vodu pro potřeby domácností, měla by být kapacita zařízení zvýšena o dalších 25%.

See also  Kondenzační plynový kotel s zkapalněným plynem

Banální otázka. Co znát požadovaný výkon kotle

Navzdory tomu, že se otázka zdá být rétorická, stále viděla potřebu dát pár vysvětlení. Skutečností je, že někteří majitelé domů nebo bytů stále dokládají, aby umožnily chybám, padají do jednoho nebo jiného extrému. To znamená, že získání vybavení nebo vědomě nedostatečně nedostatečného tepelného výkonu, v naději na úsporu, nebo silně nadhodnocené, ve svém stanovisku, se zaručuje s velkým množstvím zajistit teplo v každé situaci.

Oba jsou zcela špatné a negativně ovlivňují jak poskytování pohodlných životních podmínek a trvanlivosti samotného zařízení.

 • No, s nedostatkem kalorické hodnoty, vše je více či méně jasné. Když dojde k zimním chladným počasím, kotel bude pracovat na plném výkonu a není to skutečnost, že zároveň bude pohodlný mikroklima. Takže budete muset “zachycovat teplo” pomocí elektrických topných zařízení, která bude znamenat extra značné výdaje. A samotný kotle fungující na limitu svých schopností, je nepravděpodobné dlouho. V každém případě, po roce, majitelé bydlení rozhodně realizují potřebu nahradit jednotku silnějším. Cena chyb funguje velmi působivou.

Bez ohledu na to, jak je vybrán topný kotel, jeho tepelný výkon musí odpovědět na určitou “harmonii”. zcela překrývající potřeby domu nebo bytu s tepelnou energií a mají přiměřenou provozní dodávku

 • No, proč nekupovat kotel s velkým okrajem, co to může zasahovat? Ano, samozřejmě, vysoce kvalitní topení místnosti bude zajištěno. Nyní však uveďte “minusy” tohoto přístupu:

Zatřetí, můžete čelit nečlenění topného systému. část stráveného energetickými zdroji bude vynaloženo ve skutečnosti zbytečné.

Ceny pro populární topné kotle

Přebytek výkonu kotloru bude vhodné pouze v případě, že je plánován připojit systém ohřevu vody pro ekonomické potřeby. nepřímého kotle topení. Nebo v budoucnu je plánováno rozšířit topný systém. Například v plánech hostitelů. výstavba rezidenčního rozšíření do domu.

V určení elektrického kotle pro byty

Pro výpočet výkonu topení kotle v apartmánech se norma používá také norma 10 m 2/1 kW teplo. Pro úpravu potřebujete další parametry. První věc je třeba vzít v úvahu. je tam z horní nebo dolní nevyzařované prostory.

Algoritmus pro další kroky, jak vypočítat kotle pro dům:

 • Pokud je dolní nebo v horní části studené místnosti, musíte použít koeficient 0,7.
 • Pokud jiný nevymupaný byt chybí, výsledek je ponechán bez korekce.
 • Přítomnost vyhřívaného suterénu nebo podkroví zahrnuje použití koeficientu 0,9.

Během výpočtu si také vezmete zdi.

Rohové prostory potřebují více tepla:

Tato povinná místa jsou oblastí, jejichž největší teplo je ztraceno pomocí toho. Někdy je zohledněn počet oken. Pokud mluvíme o moderních dvoulůžkových oknech, není provedena žádná korekce. Přítomnost starých dřevěných výrobků vyžaduje použití koeficientu 1,2. Nicméně, to má také způsob, jakým se byt nachází. Přesně stejný nárůst výkonu vyžaduje použití dvojitého obvodového kotle pro teplomě.

Co potřebujete vědět pro výběr ohřívače

Není možné prostě jít do obchodu a koupit plynový topení. Chcete-li vybrat vhodný model, musíte připravit seznam požadavků pro jednotku. pro určení tepelného napájení, nezbytné funkce, metoda instalace a další zdrojová data.

 • Vypočítejte množství tepla potřebného pro vytápění chaty nebo bytu.
 • Obrys rozsah úkolů pro plynový kotel. měl by jen zatraceně budovu nebo kromě podání ohřívače vody pro ekonomické potřeby.
 • Udělejte si místo pro instalaci generátoru tepla. Pravidla mohou dát topné zařízení dodávající plyn v kuchyni (výkon. do 60 kW) připojené kotelny nebo v jiné oddělené místnosti umístěné v blízkosti vnější stěny obydlí.
 • Určete způsob instalace kotle. venkovní nebo stěny. Pro apartmány pouze namontované možnosti.
 • Zvažte princip vašeho topného systému. Pod gravitačním schématem s přirozeným oběhem chladicí kapaliny (tzv. Samonec), je vybrán vhodný ne-volatilní ohřívač, pracující bez elektřiny.
 • Nastavte úroveň automatizace zařízení podle vašich přání. Příklady užitečných funkcí: Udržování teploty uvnitř na harmonogramu nebo signálům externího snímače počasí, dálkového ovládání přes internet a tak dále.
 • Spočítejte ceny různých kotlů a zjistěte, kolik jste ochotni strávit na nákup plynového kotle.
See also  Jak začít kotlový plynový kotel Ariston

Poznámka. Pravidla pro umístění a propojení plynových instalací určených pro vytápění a přívod teplé vody jsou uvedeny v publikaci na montáži dvouvodopředokopruhu.

Než si vyberete nový nebo změníte zastaralý plynový kotel pro vytápění soukromého domu, doporučujeme konzultovat s oddělením účastníka GorgaZ (nebo jiné manažerské společnosti). Proč je nutné:

 • Kromě obecných pravidel, v krajských úřadech existují vnitřní pokyny, které omezují použití plynového vybavení, tyto momenty by měly být zjištěny;
 • Nový nebo vyměnitelný kotel musí být proveden do projektové dokumentace, jinak riskujete křičet pokutu pro instalaci bez koordinace;
 • Odborníci pomohou řádně umístit generátor tepla v domě.

Vyjasnění vnitřních pokynů. Gorghades často zavádějí své vlastní omezení, například mohou zakázat instalaci atmosférického kotle v blízkosti kuchyně nucené kapoty. Příčina. Žádný kompenzační přívod vzduchu.

Dalším příkladem: Chcete vyrábět horizontální (koaxiální) komín z místnosti, ale kancelář nesouhlasí s tímto řešením, protože vyčnívající potrubí kazí vzhled fasády. Chcete-li pochopit všechny jemnosti, budete muset zjistit stávající odrůdy plynových ohřívačů, ale první.

vybrat, kotel, domu

Konstruktivní prvky budovy

V různých budovách a podmínkách provozu jsou kotle stejný výkon dávají zcela jiné výsledky. Vše proto, že tepelná ztráta skrz stěny, překrývání a okna ovlivňují celkový obraz. Čím vyšší je tepelná ztráta, tím vyšší je korekce výkonu topných zařízení.

Mohou být nepochopitelné označení skla. Všechno je zde poměrně jednoduché, například, 4-16-4 znamená, že mezera mezi dvěma sklenicemi o tloušťce 4 mm je 16 mm. Písmeno “K” znamená energeticky úsporné sklo, “AR”. fotoaparáty naplněné argonem.

vybrat, kotel, domu

Byly tam otázky? Určete je v níže uvedených komentářech. odpovíme!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS