Jak si vybrat správnou kolejnici pro koupelnu

Jak si vybrat koupelnu pro koupelnu

Nejlepší ručníky v koupelně: Rozumíme typům energie, metod instalace, formulářů a jemnosti výběru.

Pokud v koupelně není vytápění, nemůžete se obejít bez ručníku. Zachrání místnost před přebytečnou vlhkostí a urychlí sušení příslušenství pro koupání. A moderní produkty mají také atraktivní design, takže se snadno vejdou do stylu místnosti. Jediný problém je v různých modelech, mezi nimiž je snadné zmatení. Přijdeme na to, jak si vybrat vyhřívanou kolejnici pro ručník, aby si potěšil oči a vyrovnal se svými povinnostmi.

Která vyhřívaná kolejnice je lepší: elektrická nebo voda?

Opravdu tomenters s vytápěním z zásobování vodou nebo systémem topení jsou považováni za tradiční. V prvním případě budou celoročně horké, s výjimkou období plánovaného odpojení horké vody. Ve druhé. horké vyhřívané kolejnice ručníky pouze v období vytápění a budete muset hledat náhradu téměř šest měsíců.

Nevýhody vody vyhřívané ručníky zahrnují stacionární. Může být umístěn pouze poblíž stažení horké vody. Jeho přenos na jinou zeď není považován za přestavbu, je však spojeno s technickými potížemi. zkrácením nebo prodloužením potrubí, instalace svorek, analýza části zdi. Instalace by měla provádět pouze specialista. Je lepší hrát to v bezpečí a volat Masters z bytového úřadu tak, aby byla instalace vyhřívaného ručníka prováděna v souladu se všemi komunikacemi domu.

Elektrické ručníky jsou mnohem mobilnější, mohou být nainstalovány na jakékoli koupelnové stěně. Zařízení z Outlet funguje, takže budete potřebovat pomoc dobrého elektrikáře. pro elektrické sítě instalovat vodotěsné zásuvky. Nevýhody zahrnují zvýšenou spotřebu elektřiny. Také, když je elektřina vypnuta, vyhřívaná kolejnice nebude fungovat.

Terminus Lazio P11

Design a materiál. Nerezový ručník s lesklými povrchy se vyrábí ve formě žebříku s nerovnoměrným krokem mezi 11 kroky, složený ve 3 sekcích. Produkt je svařován z obdélníkových trubek s tloušťkou stěny 2 mm, což zaručuje dlouhou životnost. Vyhřívaná kolejnice pro ručník má poměrně velké rozměry 103×53,5×11 cm. Pro správné vyplnění spoušť v horní části struktury byl namontován jeřáb Maevského.

Parametry a připojení. Tento model je navržen pro provoz od 3 do 9 atmosféry při maximální teplotě chladicí kapaliny 110 stupňů Celsia. Má nižší typ spojení s armatury s vláknem G½.

Ručníky v závislosti na metodě instalace

Rozměry a tepelná síla topného zařízení musí odpovídat velikosti místnosti. V závislosti na jejich vlastní váze zahrnují hlavní typy koupelen pro koupelnu na drnu ke zdi nebo instalaci na podlaze.

Podlaha

Podlahové vyhřívané kolejnice. masivní struktury používané v koupelnách s plochou nejméně 7 m 2. Kromě plnění hlavní funkce vytápění často hrají roli nezávislého prvku interiéru zapojeného do územního plánování prostoru. Obvykle jsou upevněny na podlaze, ale pro větší spolehlivost jsou často stále připevněny k nejbližší zdi.

stěna

Modely stěn mají nejčastěji plochý tvar, který je vhodné opravit v malé části zdi pomocí 2-4 závorky. Zabírají minimálně užitečný prostor, takže jsou nejlépe vhodné pro malé a středně velké koupelny.

Spojovací body komunikace jsou obvykle pokryty standardními obrazovkami. Je lepší nainstalovat taková zařízení během hlavních oprav, ale instalace v již dokončených prostorách nezpůsobí zvláštní potíže.

Věž ručníky připevněná ke zdi.

Výběr vyhřívané kolejnice ručníků: Jak vzít v úvahu ruské specifika

Autor Houced Houzz, interiérový novinář. V různých dobách pracoval jako korespondent, editor, šéfkuchařský editor v různých vydáních g.Petrohrad. Aktivně psal o interiérech pro 4ling web.

Doba odstávky v horké vodě je dobrým důvodem k přemýšlení o opravě nebo výměně vyhřívané kolejnice pro ručník. Jak zlepšit vodu a kdy má smysl utrácet peníze za elektřinu? Které zařízení bude trvat déle v ruské realitě. domácí nebo importované? Co může vyhřívaný ručník udělat, s výjimkou sušení ručníků?

Toto je archivní materiál: Článek byl poprvé zveřejněn v roce 2016, aktualizován v roce 2022

Jak pochopit, že čas je čas na změnu

Pokud jsou švy dlaždic známkami houby (a ventilace funguje správně); Pokud černé skvrny na silikonu u dřezu nebo za obrazovkou koupelny; pokud je v koupelně chladná, když běží ručník.

Tento problém lze vyřešit několika způsoby.

Nahraďte starou vyhřívanou kolísání ručníky za objemnější možnosti

Byl p-tvar-vytvořili „vůz s policí“ (viz. Snímek obrazovky). Čím větší je však oblast potrubí, tím chladnější voda projde stoupajícím. to si jistě všimne sousedů.

Pokud je koupelna velká, existuje důvod nezměnit vodu „had“, ale doplnit ji elektrickým modelem.”Laedener”. Tento problém je obvykle vyřešen současně s dekorací místnosti (pro pečlivé odstranění vodičů do zdi).

Přidejte elektrickou teplou podlahu.

Toto je rozumný krok, pokud koupelna není více než 4-5 metrů čtverečních.m. Pak trpíte výběrem, který ručník je lepší. voda nebo elektrická, nemusíte vůbec. Projděte kolejnice za ručníky ve spodní části místnosti. a všechno přirozeně vyschne dokonale.

Důležité! Připojte teplou podlahu vody k stoupačce s horkou vodou v bytovém domě je zákonem zakázáno. Takovým přestavbou se nikdy nebude dohodnout. proto nebude snadné prodat byt. Kromě toho se teplota vody na výstupu nevyhnutelně sníží. což znamená, že rozzlobení sousedé mají všechny důvod ke stížnostem na vás řídící společnost, státní zastupitelství a Sportloto.

See also  Kolik prášku musí usnout ve stroji

Vodové teplé podlahy lze provést pouze v soukromém domě.

V soukromém domě může pravidelný chladič vyměnit vyhřívanou kolejnici pro ručník. Lišta přes topnou baterii vám umožní bez problémů vysušit ručníky.

Ale konvektor můžete použít jako vyhřívanou kolísání ručníků pouze částečně. Takové zařízení může zahřát koupelnu (stupeň prachu a proxy z IP24 a vyšší), ale nelze jej pokrýt ručníkem. Pokud se podíváte, najdete speciální konvektory-Lancers-s držitelem pro ručníky.

Tip: Neváhejte a připojte manažerskou společnost k řešení vašeho problému. Vyhřívaná železniční kolejnice (voda) v ruských domech je zabudována do systému zásobování horké vody nebo do systému vytápění. Vládní vyhláška ze dne 6. května 2011. N 354 určuje následující teplotní minimu pro horkou vodu v bodě analýzy: nejméně 60 stupňů pro otevřené centralizované systémy dodávky tepla, nejméně 50 pro uzavřené (tyto údaje jsou v trestním zákoníku). Úřadující Sanpin 2.jeden.4.2496−09, bez ohledu na použitý topný systém, dává lištu 60 stupňů (teplota, při které infekční patogeny umírají).

Pokud jde o vytápění, zmíněné usnesení se týká veřejných služeb, aby se naše byty zahřívaly na nejméně 18 stupňů, a GOST R 51617-2000 nastavuje konkrétní minimum pro koupelnu-25 stupňů na vnitřní stěně místnosti.Pokud je voda v potrubích chladnější, než by měla být, můžete požadovat přepočítání desky pro teplo a/nebo horkou vodu a přijmout opatření ke zvýšení teploty vody-dochází k tomu, že stačí izolovat trubky dovnitř suterén, nebo odřízněte teplou podlahu vody nebo obrovskou železnici ručníky.

Což je lepší vybrat vyhřívanou kola ručníky. voda nebo elektrická

Stále jste se rozhodli, že je potřeba vyhřívaná kolejnice? Pak určeme, jak dobré bude plnit vaše úkoly ve vaší koupelně.Voda je v průměru levnější než elektrický protějšek na polovinu a nevyžaduje další výdaje. Elektrická vyhřívaná kolejnice na ručník nevyhnutelně zvýší účty elektřiny, ale nemůžete se bát úniků, zapomenout na tlak v trubkách a odpojit horkou vodu. Rozsah elektrických sušiček je obrovský, voda. trochu skromnější. Od sběratelů samozřejmě existují voda se skleněnými vložkami nebo „větvemi“, ale stojí více než standardní elektrické.

Další důležitý bod. Nejčastěji je do systému zásobování horké vody zabudována voda vyhřívaná kolejnice a celý rok pracuje s výjimkou dvou „preventivních“ týdnů. Ale v některých domech. obvykle s plynovými sloupy, je folotener součástí topného systému a vypne se po dobu nejméně čtyř měsíců. V tomto případě můžete také přemýšlet o elektrickém protějšku. Zvláště pokud bojujete s plísní.

Která voda zahřívá ručník na výběr

Při výběru vodopáskové kolejnice, nejprve se musíte podívat na materiál, ze kterého je vyroben. Nejlevnější modely jsou vyrobeny z černé oceli, ale lze je malovat „pod nerezovou ocelí“. V horké vodě, cirkulující přes naše trubky, je hodně kyslíku. společně korodují kov zevnitř (proto jsou běžné trubky pro DHW galvanizovány jako ochrana). Kromě toho je voda plná nečistot kovu, která se usadila na stěnách vyhřívané kolejnice ručníku. Oba pro černou ocel je škodlivé. A chromový povlak rychle začíná odlupovat. Takové modely jsou vhodné pro soukromé domy, kde je voda čistší a tlak slabší. Kromě toho existují modely dvojitého obvodu, kde voda zahřívá nemrznoucí směs. vydrží déle.

Nerezová ocel se nebojí koroze, proto je výhodná než černá. Abychom si nekoupili falešný, podívejte se na certifikát (pas) vyhřívané ručníky před tím, než se rozdělíte na peníze. Materiál je tam nutně uveden. Existuje jen málo mínus nerezové oceli: příliš akutní řezbářství na kloubech (potřebujete dobrou pečeť) a slabou ochranu pro „putující proudy“. ale s tím nemá nic společného.

Dovážené ručníky jsou často vyrobeny z chromové mosazné mosazi a přidávají prvky z eloxovaného hliníku. také se nebojí rzi, ale nejsou vždy připraveny na ruské zatížení. Obecně vypadají chromové modely „dražší“ leštěné, ale také stojí podobně. Pokud jde o kvalitu zahřívání, povlak to neovlivňuje.

Co je to vyhřívaná kolejnice a proč je to potřeba?

Není těžké uhodnout ze jména zařízení, že na něm mohou být zavěšeny mokré ručníky. Ale ve skutečnosti se zařízení hodí jak pro sušení oblečení, tak pro provádění funkcí konvenční baterie. Toto je jeden z hlavních prvků koupelny, který v něm reguluje mikroklima, eliminuje nadměrnou vlhkost, která zabraňuje různým typům plísní a hub.

Pro správný provoz zařízení v koupelně by mělo být dobré větrání, takže při opravě se o to postarejte. Pokud z místnosti nedochází k odtoku ventilace, odborníci doporučují instalaci malého ventilátoru v místnosti, který bude cirkulovat vynucený vzduch.

Vodní ručníky. připojené k systému zásobování vodou s horkou vodou.

Tento typ sušiček je optimální pro použití v bytových domech, ale pro soukromé domy, kde není centralizovaný systém zásobování vodou nebo vytápění, je zbytečný.

Takové sušičky mají různé tvary a velikosti, ale při jejich výběru by se mělo brát v úvahu některé nuance, o nichž budeme diskutovat později. Také vodní ručníky mají také své nevýhody, například s náhlým odpojením horké vody v domě se cívka po nějakou dobu stává běžnou dekorací a jednoduchým věšákem.

Elektrické vyhřívané kolejnice na ručníky. jsou vyrobeny podle stejného principu jako elektrické radiátory.

V trubkách je speciální kapalina. může to být olej nebo nemrznoucí směs. Cívky jsou připojeny k konvenční energetické mřížce a mají řadu dalších regulátorů, jako je nastavení požadované teploty, postavené termostat atd. D. Takové zařízení může být pověšeno jak v koupelně, tak v kuchyni nebo na chodbě pro sušení obyčejných věcí.

See also  Rozdíly Split systémy z klimatizace krátké

Elektrické ručníky jsou skvělé pro instalaci v každém domě jako hlavní nebo pomocný nástroj pro sušení mokrých věcí.

Nevýhody elektrických sušiček jsou klasifikovány skutečností, že práce s elektřinou v podmínkách vysoké vlhkosti není vždy žádoucí, a to ani s vysokými bezpečnostními technologiemi, které používají výrobci.

Vyberte si vodní ručník

Pravý vyhřívaný ručník je celá věda a voda je obzvláště voda. Zde je nejdůležitější forma, velikost a dokonce i umístění ohybů a existují také technické vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu také.

Moderní vyhřívaná kolejnice

Specifikace

Pracovní tlak v systému DHW musí být v rozmezí od 0,3 atm do 6 atm. Tlak v centralizovaném topném systému velmi závisí na oblasti, ale zřídka je vyšší než 10-12 atm (ve výškovém budovách). V souladu s těmito parametry vyberte sušičky vody.

Před výběrem vyhřívané železniční kolejnice věnujte pozornost takovému indikátoru, jako je maximální teplota. Pro DHW je toto číslo zřídka vyšší než 60 ° C, pro vytápění dává jen málo 80 ° C. Z tohoto hlediska jsou všechny sušiče z nerezové oceli vhodné, mají maximální teplotu asi 105–110 ° C. Nicméně nouzové situace, když je voda dodávána předehřát na stovky stupňů nebo dokonce vyšší, takže tato dodávka nebude bolet.

Jsme odhodlaní s formulářem

Sušičky vody pro ručníky mají různé tvary. Mohou být podmíněně rozděleny do několika skupin:

  • P nebo U figurativní. Nejjednodušší forma a mít nízkou cenu. Nevýhody zahrnují jejich malou „užitečnou“ oblast a také ne příliš velké množství tepla, které mohou zvýraznit. Nemůžete na ně zavěsit spoustu věcí. Ale taková sušička v koupelně pro ručník, se správným výběrem velikostí, může „stát“ bez změn bez změny namísto starého podobného tvaru.
  • Had, cívka nebo m ve tvaru m. O něco složitější tvar, užitečnější oblast a uvolněné teplo. Také není příliš obtížné se spojit a mít nízkou cenu.
  • Žebřík. Vyhřívaná kolejnice na ručníky, sestávající z určitého počtu horizontálních příkazů, se spojí podél okrajů s vertikálními sběrateli. Příčky mohou být rovné nebo ve formě hada. Takové zařízení má obvykle dvě metody připojení. boční a nižší. Složitější forma zahrnuje dobře vyvolané schéma, jinak to nebude fungovat. Kromě toho jsou náklady na takové sušičky kvůli velké intenzitě materiálu několikrát vyšší než cívky.
  • Nestandardní komplexní formy. Existují neobvyklé sušičky závěrky, které více připomínají dekorace návrháře, nikoli instalatérské zařízení. Jejich ceny nejsou nízké, navíc je většina doručena „na objednávku“. S jejich připojením často existují problémy, takže musíte správně vybrat schéma a poradit se s odborníkem.

Vyberte si koupelnovou sušičku ve tvaru a jednoduché a obtížné. Musíte vzít v úvahu, jak a kde můžete nainstalovat svou oblíbenou strukturu. Zároveň nezapomeňte, že se musíte připojit k stoupačce, což znamená přitáhnout trubky na zdi k němu. Navíc, s největší pravděpodobností bude těsnění skryté, to znamená, že bude skrytá ve zdi, což znamená, že je nutné je pohladit nebo dát falešnou.

Vybereme rozměry

Při výběru vyhřívané komory pro ručník je nutné vycházet z dostupného volného prostoru pro instalaci. Většinou ze všech otázek je obvykle výběr velikostí „Lesonok“. Jsou velmi vysoké. Je nutné vzít v úvahu pohodlí používání tohoto zařízení. Jeho vrchol může být umístěn ve výšce zápěstí vaší ruky natažené nebo o něco níže, a to je asi 1900-2000 mm. Kde v tomto případě skončí spodní hrana.

Velikost je vybrána na základě dostupného volného prostoru

S hady a p je vyhřívané kolejnice ve tvaru písmene P o něco jednodušší. Jejich horní hrana je obvykle umístěna někde ve výšce lidské výšky. Takže všechny příčky jsou v oblasti dostupnosti a opravdu nezasahují.

A také stojí za zvážení, že rozměry vyhřívané kolejnice ručníky se také odrážejí na umístění vstupních otvorů pro připojení. Čím širší nebo déle je zařízení, tím větší bude vzdálenost mezi trubkami, což znamená, že se nemůžete dělat bez změny zvonků.

Materiály

Nejběžnější materiál, ze kterého se vyrábějí kolejnice na ručníky. nerezová ocel. Ale tento kov může být jiný. V ideálním případě se používá značka AISI 304 a její analogy (v tabulce). Sušičky z nerezové oceli slouží po dlouhou dobu, protože se nevztahují na korozi a na jejich stěnách nevyrovnávají nálet.

AISI 304 ocelové analogy a jejich vlastnosti

Sušička z nerezové oceli může být s matným povrchem nebo se zrcadlovým leskem (povrch potrubí je leštěn), jsou také malovány v smaltech různých barev. Nejběžnější barva mezi barvami je bílá, ale podle pořadí si můžete vybrat z poměrně široké palety. Specifické barvy závisí na výrobci.

Na trhu jsou na trhu vyhnulé kolejnice ručníky vyrobené z černé oceli, obvykle galvanizované. Jejich životnost je velmi krátká, několik let. Jejich povrch může být chrom nebo malován. V podmínkách vysoké vlhkosti v koupelně a obou povlaku jsou velmi krátké.

Nalezeny jsou také měděné ručníky. Spolu se skutečností, že se rozlišují dobrou tepelnou vodivostí, ne těžkých a esteticky vypadající, ale mají problém. Je nemožné je spojit k systému vytápění nebo zásobování vodou, pokud nedochází k ochraně potrubí před kontaktem s vodou.

Nejlepší volbou vyhřívané kolejnice na ručníku na materiálu je tedy nerezová ocel. Doposud opravdu nemá žádnou alternativu.

See also  Jak si vybrat první šicí stroj

Praktické rady ohledně výběru

Teorie je dobrá, ale operace obvykle ukazuje všechny výhody a nevýhody produktu. Odory pokoje nejsou výjimkou. Existuje mnoho nuancí, které je stále lepší vybrat.

Existuje mnoho takových recenzí o probíhajících pokojích pro svařování

Které modely jsou lepší

Začněme výběrem modelů hydraulické cirkulace. Jak víte, existují dámy a jednoduché figurativní. Tyto radiátory jsou vyrobeny z celého kusu potrubí. Je to jednoduše ohnuté v požadované podobě a pokud byla potrubí použito vysoké kvality, bude sloužit po dlouhou dobu.

Jaký výkon by měl být elektrický ručník?

Tento okamžik jsem se již dotkl výše v položce „Provozní náklady“, ale podrobněji se na něm přebývám.

Proč jsou vyhřívané měšťany vysoké síly, od 300 wattů a vyšších?

Spotřebitelé velmi často nemají podezření, že „sušičky“ jsou schopny hrát roli plnohodnotného topení. Proč potřebujete určitou sílu v závislosti na velikosti místnosti. Zajímavý fakt. například modely Atlantiku v certifikátech nejsou označeny jako vyhřívané kolejnice ručníků, ale jako radiátory. Společnost prostě nemá modely s nízkým výkonem. „Počáteční balíček“. 300 wattů, což stačí k zahřátí koupelny až do 3 m². Podle mých pozorování je to velikost koupelny ve velké části bytů v Rusku.

Vyhřívané ručníky s nízkým výkonem s nízkými bubnami se skutečnými nebo ekvivalentními (pro modely vody) s kapacitou až 100-150 W. Taková zařízení nejsou schopna zahřát místnost koupelny a usušit ručník alespoň jeden den. Zároveň mají dostatečnou sílu, pokud jsou potřeby majitele omezeny sušením řeky a dalšími malými předměty z velmi jemných textilií.

Typické řetězce 450 x 650 mm s kapacitou pouhých 99 wattů. Ale pro srovnání, francouzský Atlantik NA 300W je 300 wattů s velikostí 400 x 798 mm s návrhářským malbou „Anthracite“ stojí 13 690

Pokud si navíc chcete koupit samostatný topení, pak raději to neudělejte. Náklady na nákup-asi 3 tisíce plus 3-4 tisíce za ručník. Celkem. rozpočet asi 7 000. Dvě zásuvky, potřeba nainstalovat dvě zařízení místo jednoho.

Konečně, vaše vyhřívaná kolejnice ručník bude s největší pravděpodobností bez termostatu a bude plivat nepřetržitě na plnou sílu. Proto utratíte více za elektřinu než v případě nejlevnějšího Atlantiku 2012 White 300W s kapacitou 300 W za 8 390. S úplnou sadou režimů, jako dražší modely společnosti. Aby vyhřívaná kolejnice nefungovala neustále, ale v případě potřeby striktně a stála vás maximálně 200-300 měsíčně.

Jak si vybrat optimální sílu vyhřívané kolejnice pro ručník?

Souhlasíme, že vybereme moderní vyhřívanou kolejnici pro ručník, což znamená, že je schopen vykonávat úkol plnohodnotného vytápění koupelny. Výrobci zpravidla nabízejí vybrat sílu na základě oblasti koupelny. Od míry 100 wattů na 1 m². Pro úplnost informací objasním, že některé společnosti obhajují korozivnější přístup a zavolají normu 40 wattů pro každý kubický metr prostoru. Což je v zásadě správnější, protože například v Khrushchevch je výška stropu téměř 2.5 metrů a v moderních domech dosahuje 2.7-2.8 metrů.

Velká koupelna s plochou 7 m². Pro vytápění bude vyžadován ručník s kapacitou nejméně 700 wattů

Další důležitá detaily pro GOST 30494-2011, minimální pohodlná teplota v koupelně je nejméně 18 ° C. Doporučené-24-26 ° C. Takže pro ty velmi 18 ° C je dáno 100 wattů na 1 m². Pokud chcete dosáhnout doporučené, ne minimální teploty, je lepší postupovat rychlostí 150 wattů na metr čtvereční.

Pokud z nějakého důvodu nepotřebujete koupelnu, ale je vyžadováno pouze sušení ručníků a oblečení z textilu, zpravidla odborníci doporučují sdílení optimální síly ohřívače vyhřívaného ručníku na dva po dvou.

Jak vidíte, výběr energie je náhodně lekcí, aby ji mírně řečeno, krátkozběr. Proto jsem byl upřímně šokován v některých článcích o Perlových vyhřívaných kolejnicích ručníků, cituji: Cituji:

“Celkově nemá smysl soustředit se na takový indikátor, jako je síla.”. Při výběru je lepší věnovat pozornost vzhledu, protože se hodí do vnitřku koupelny, jeho funkčnost (například nehybná nebo rotační, s časovačem nebo bez něj) “.

Jak se rozbití, aby zaplatil za elektřinu při používání elektronické kolejnice ručníku?

O tom budeme mluvit v další části.

Další funkce. Tiemery a přepínače

Moderní vyhřívané kolejnice na ručníky jsou velmi energeticky účinné a nejúčinnějším způsobem je je nechat je neustále opustit. Důvodem je skutečnost, že energie nezbytná pro vytápění původně chladné vyhřívané kolejnice ručníky je mnohem větší, než je nutné udržovat teplo jednoho dne předehřátého zařízení. Výrobci se však snaží vzít v úvahu přání všech uživatelů a vybavit své výrobky časovačem a přepínači.

Kvůli přítomnosti časovače můžete nastavit zahrnutí vyhřívané ruční kolejnice dlouho před vykoupením nebo sprchou, takže váš ručník je příjemně teplý, když dokončíte mytí. Někteří výrobci nainstalují postavené.v časovačích nebo přepínačích, jiní je nabízejí jako samostatnou možnost. Některé modely jsou také vybaveny termostatem pro udržení teploty vyhřívané kolejnice v ručníku v souladu s vašimi preferencemi.

Snažili jsme se vám dát obecné nápady a pomoci odpovědět na otázku, jak si vybrat vyhřívanou ručník do koupelny. Doufáme, že vám toto vedení pomůže v procesu rozhodování a nakonec najdete svou dokonalou vyhřívanou železnici ručníky.

vybrat, kolejnici, koupelnu
| Denial of responsibility | Contacts |RSS