Jak snížit rychlost ventilátoru napájení

Snižte rychlost ventilátoru napájení

Jedním ze způsobů, jak vytvořit počítač méně hlučné, je snížit revoluce fanoušků (chladičů) uvnitř systémové jednotky.

Tento úkol můžete vyřešit pomocí speciálních programů, instalací zařízení v počítačovém snižování chladičů nebo kombinaci dvou uvedených metod.

Současně musí být otázka snížení hluku přiblíženo s názvem, protože snížení intenzity otáčení ventilátoru způsobuje zvýšení teploty vnitřních zařízení počítače. Může negativně ovlivnit jejich výkon a dobu trvání služby. Je důležité najít rovnováhu mezi pohodlnou hladinou hluku a přípustným režimem teploty počítače.

Bojový hluk: Dejte chladič pro 7 voltů

Právě jste si koupil nový chladnější termaktejně, ale nemáš rád, že po instalaci počítače jsem začal dělat hluk jako vysavač? Chcete dát modrý Orb na grafické kartě, ale je pro tebe příliš hlasité? A nestaráte se o chlazení. Nepotřebujete zrychlení, potřebujete ticho? Pak vám pomůžeme. Cokoliv, co potřebujete. Snižte stres na chladič. V tomto článku vám řekneme, jak to udělat za pět minut, bez páječky, pokud máte pinzety, nebo vylepšení.

Takže pro startéry. Všechny prodané chladiče procesoru pracují na napětí 12 voltech. Současně se ventilátory rozšíří na deklarovanou rychlost a působí v souladu s nárokovanými charakteristikami. A výkon a hladina hluku ventilátoru jsou napsána pro jmenovité napětí. Ventilátory používají mikromotory běžící na konstantním proudu. Frekvence jejich rotace přímo závisí na dodaném napětí. V důsledku toho, pokud zvýšíte napětí na ventilátoru, začne rychleji otáčet. Pokud snížíme. pomaleji. Získejte do napětí počítače nad 12 V může být na konektoru napájení ATX, ale nepotřebujeme, protože bojujeme proti hluku, což znamená všechno, co potřebujeme. Je to trochu nižší napětí ventilátoru.

V článku “Nová generace Chladiče” jsem zmínil, jak připojit fanoušky. Pojďme se vrátit před dvěma lety a znovu se na ně podívej:

Jak jsou fanoušci připojeni. Fanoušci počítačových chladičů mají dva typy konektivity. přes konektor PC konektor a přes konektor Molex.

PC zástrčka konektor je standardní čtyřvodičový konektor použitý ve většině počítačových zařízení. Výhody je, že jeho použití umožňuje připojení prakticky neomezeného počtu fanoušků (s propustným připojením). Také při použití, můžete nastavit napájení spotřebované ventilátorem. PC zástrčka má čtyři vodiče. Dvě podzemní dráty (černá), drát s potenciálem 5 V a drátem s 12V potenciálem. Pokud vás váš fanoušek otravuje s vaším šumem, můžete snížit napětí dodané do 7B nebo 5V. K tomu musí být v prvním případě připojen ke dvěma extrémními elektroinstalaci. červená a žlutá a ve druhém případě. na červenou a jeden z černých elektroinstalací. V tomto případě pozorujte polaritu a pak se váš fanoušek otáčí jiným způsobem.

Molex konektor. novější. Umožňuje připojení fanoušků na základní desku, automaticky řídí spotřebu energie ventilátoru a sledovat frekvenci otáčení ventilátoru. Nevýhody tohoto konektoru. Omezený počet fanoušků plug-in v závislosti na základní desce, neschopnost ručně snížit spotřebu energie. Výhody je, že s dostatečným chlazením, základní deska snižuje napětí ventilátoru, spotřebovává méně energie a v důsledku toho menší hluk. Také pomocí konektoru Molex je možné sledovat frekvenci otáčení ventilátoru, ale za předpokladu, že senzor haly je instalován ve ventilátoru.

Dnes je 95% všech prodaných chladičů připojeno přes konektor Molex. A protože na základní desce v Molex konektorech je pouze plus a Země (nepovažujeme signál), pak nejjednodušší způsob, jak nedávno bylo považováno za dosaženo dodatečnou odolností proti drátu, který přivádí ventilátor, který je na centrální drát. Není to těžké. Stačí si vybrat požadovanou odolnost pro ventilátor s výkonem dvou až osmi wattů a připojit jej do incize středního drátu. Viděli jsme to v průmyslovém designu na chladiči Zalman CNPS 5000. TRUE, zde byla zařazena odolnost v řezu průměrného drátu na speciálních adaptérech.

S tímto nařízením můžete dosáhnout zcela odlišných napětí. Tato metoda však má řadu nedostatků.

Odolnost je značně zahřívána, když fanoušci pracují

Ventilátor upravený tímto způsobem ztrácí záruku (pokud to bylo)

Samozřejmě, že tyto technologie by zvolili tuto metodu, kdy můžete dát maloobchod (odpor s proměnlivým odporem), ale víme, jak lépe, lehčí a rychleji.

Takže, jak můžete vidět výše, je vždy napětí 7 voltů mezi extrémními vodiči konektoru PCPlug. Je to, jak je pro nás nezbytné. Je téměř dvakrát menší než 12V, což znamená, že chladič nebude méně méně, pravda a chlazení je slabší. Vše, co potřebujeme. Je to, že adaptér PCPlug-Molex prošel k chladiči. Tyto adaptéry jsou dodávány dnes se všemi novými chladiči termakty, se všemi chladiči na grafických kartách a systémových čipech, pokud chladiče jdou do maloobchodu, a ne OEM. A protože všechny tyto chladiče jsou dodávány maloobchodem, pak jste oprávněni požadovat adaptér ze společnosti, který vám prodává počítač s nainstalovaným, řekněme, Dragon Orb 3.

Podívejte se na adaptér. Tady je před námi. Jedná se o sériové propojené připojení dvou konektorů PCPlugu, takže při připojování chladiče neztratíte zásuvku PCPlug. Molex konektor připojený k pánskému konektoru PCPlug (s kolíky). Drát konektoru červeného Molex je připojen ke žlutému na plošné plošině a černé. Na black. S 12V kontaktním pcplugem je tedy potenciál 12V přenášen na střední drát MOLEX-A. Druhý drát (černý) na konektoru Molexu. To je země. Potenciál na tomto vodiči je 0 in. V souladu s tím je napětí mezi dvěma vodiči (potenciální rozdíl) 12V. Je to napětí určuje rychlost otáčení ventilátoru. Proto, aby se snížil potenciální rozdíl mezi dvěma dráty, budeme mít pozitivní napětí na Zemi. Pro to je černý drát Molex-a musí být připojen k červenému drátu na plošném pachu. V důsledku toho bude na jednom vodiči 12V, na druhé straně. 5V, v důsledku toho bude potenciální rozdíl 7V, a protože potenciál zůstane velký na žlutém drátu, směr otáčení ventilátoru se nezmění.

See also  Jak resetovat chybu F28 na vaillant kotle

Jak to děláme? Docela jednoduchý. Veškerá operace vás nebude trvat déle než pět minut. Vše, co potřebujete pro tuto operaci. To je tenký twist, nebo pinzety, možná bude pasatati, ale je to na vůli.

Nastavení pomocí SpeedFan (Universal Option)

Volný multifunkční nástroj, který umožňuje sledovat teplotu komponent počítače, stejně jako monitorování práce chladičů. Mimochodem, “vidí” Tento program je téměř všechny chladiče instalované v systému (ve většině případů).

Jak nainstalovat ventilátor a tím snížit teplotu a prašnost v PC | TUTORIAL

Kromě toho můžete dynamicky změnit rychlost otáčení ventilátorů PC, v závislosti na teplotě součástí.

Všechny variabilní hodnoty, statistika práce atd., Program uloží v samostatném souboru protokolu. Na základě nich můžete vidět grafy změny teploty a rychlosti rychlosti ventilátoru.

Speedfan pracuje ve všech populárních Windows 7, 8, 10, 11 (32/64 bitů). Podporuje rusky (pro výběr, klepněte na tlačítko “Konfigurovat”, potom kartu “Možnosti”, viz. Screenshot níže).

Hlavní okno a vzhled SpeedFan Program

Po instalaci a spuštění nástroje SpeedFan. karta Čtení se musí zobrazit před vámi (Toto je hlavní programové okno. viz. Screenshot níže). I na mém screenshot konvenčním přerušil okno do několika oblastí komentovat a ukázat, co on odpoví.

 • Blok 1. Pole “Použití CPU” označuje zatížení procesoru a jeho jádra. Nedaleko také uspořádány tlačítka “minimalizovat” a “konfigurovat” pro skládání programu a jeho nastavení (resp.). Stále existuje zaškrtnutí “automatické otáčky ventilátoru” v tomto poli. jeho účel je automaticky nastaven na teplotu (řeknu o tom těsně pod);
 • Blok 2. Zde je seznam detekovaných senzorů rychlosti chladiče. Upozorňujeme, že každý má jiné jméno (Sysfan, CPU fan a PR.) A naproti každé hodnotě RPM (t.E. Rychlost rychlosti za minutu). Část senzorů ukazuje rpm nuly. to jsou “odpadky” hodnoty (nemůžete jim věnovat pozornost).
 • Mimochodem, v názvech existují nepochopitelné zkratky (dešifrování jen v případě): CPU0 Fan. Ventilátor na procesoru (t.E. Snímač s chladičem, uvízl v konektoru CPU_FAN na podložce. prkno); Aux Fun, PWR zábava atd. Podobně jako ventilátory RPM připojené k těmto konektorům na podložce. prkno;
 • Blok 3. Teplota komponenty: GPU. Grafická karta, CPU. Procesor, HDD. HDD. Mimochodem, tam jsou také hodnoty “odpadků”, pro které by se nemělo věnovat pozornost (teplota 1, 2 atd.). Mimochodem, vezměte teplotu pohodlně s AIDA64 (a DR. specialista. utility);
 • Blok 4. ale tato jednotka umožňuje snížit / zvýšit rychlost otáčení chladičů (specifikovaných v procentech). Změna zájmu o grafy Speed01, Speed02. je třeba sledovat, který chladič změnil obrat (t.E. Co je zodpovědný).

Seznam některých indikátorů v SpeedFan se nebude vždy shodovat s chladičem, se kterým je podepsán. Ta věc je, že některé počítače jsou připojeny (pro jedno nebo jiné úvahy), například chladič procesoru není v konektoru ventilátoru CPU.

Doporučuji proto postupně měnit hodnoty v programu a podívat se na změny rychlosti otáčení a teploty komponent (ještě lepší, otevřete střechu systému System a vizuálně vidět, jak rychlost otáčení otáčení Změny fanoušků).

Nastavení rychlosti otáčení ventilátorů v SpeedFan

Možnost 1

 • Jako příklad se pokuste upravit rychlost otáčení ventilátoru procesoru. Chcete-li to provést, věnujte pozornost počtu fanoušků CPU 0. je v tom, že by měl být zobrazen indikátor RPM;
 • Dále, střídavě měnit hodnoty ve sloupcích “PWM1”, “PWM2” a DR. Když byla hodnota změněna. vyčkejte chvíli a zjistěte, zda chcete zobrazit otáčky a teplotu (viz. Obrazovka níže);
 • Když najdete potřebný PWM. upravte rychlost chladiče na optimální počet otáček (promluvil jsem o teplotě procesoru zde. Doporučujeme také seznámit se o sobě).

Možnost 2

Pokud chcete být zapojeni do provozu “SMART” (T).E. Takže program dynamicky měnit rychlost otáčení v závislosti na teplotě procesoru), pak je nutné provést následující (viz. Screenshot níže):

 • Otevřete konfiguraci programu (cca.: “Konfigurovat” tlačítko). Poté otevřete kartu “Speed”;
 • Dále vyberte řádek, který je zodpovědný za chladič, který potřebujete (je nutné být nejprve nalezen experimentálně, jak je doporučeno ve verzi 1, viz. o něco vyšší v článku);
 • Nyní ve sloupcích “Minimum” a “Maximum” nastavte požadované hodnoty v procentech a zaškrtněte políčko “Autimenze”;
 • V hlavním okně programu zaškrtněte políčko naproti položky “Automobilové fanoušky”. Vlastně je rychlost otáčení chladičů regulována.

Přidání!

Je také žádoucí jít na kartu “Teplota” a najít čidlo teploty procesoru.

Ve svých nastaveních nastavte požadovanou teplotu, která bude program podporovat a teplota alarmu bude. Pokud je procesor zahříván před touto alarmující teplotou, speedfan se začne otočit chladič při plném výkonu (až 100%)!

Jak snížit nebo zvýšit rychlost ventilátoru v počítači SpeedFan

Instalace je velmi jednoduchá a já se na něm nezastavím, a proto budu okamžitě používat.

Když se nejprve začnete, takové okno se může dostat ven:

Odvážně stiskněte zaškrtnutí “Nezobrazovat znovu” a totat v tlačítku “Zavřít”.

Stručně řečeno, budeme dále vidět takové okno programu:

Pojďme se zabývat tím, co se zde děje, a to jak v novější verzi programu SpeedFan (je to v screenshot výše), stejně jako starší (v níže uvedeném snímku). Mírně se liší s podpisy, ale princip operace je podobný:

Pole “využití CPU” a ukazatele vedle aktuálního zatížení procesoru a jeho jádra. Tlačítka “Minimalizovat” a “Konfigurovat” umožňuje minimalizovat program nebo otevřít nastavení IT.

Zaškrtněte “automatickou rychlost ventilátoru” obsahuje automatické nastavení otáčení. Můžete použít, ale to nemá smysl, jako takový, obecně neexistuje jinak, jinak proč jste tento program dal vůbec, pokud vás vše hodí jako to je?

DŮLEŽITÉ ! Seznam indikátorů se nemusí nutně vztahovat na konkrétní chladič, jak je v programu podepsán! T.E Pokud je to CPU nebo Fan1 neznamená, že se jedná o rychlost chladiče procesoru, t.Vše záleží na tom, co je ventilátor Jest připojen k sběrateli (nebo vás) přímo na podlahové desce a jak správně program přečte data na tomto konektoru! V ideálním případě určete rychlost změnou hodnoty a při pohledu do otevřeného případu.

Dále je soubor proudových rychlostí rychlosti rotace některých fanoušků (vlevo) a teploty komponent (vpravo).

Argus monitor

Argus Monitor. jiný program pro monitorování s výkonnou funkcí regulace rychlosti všech fanoušků. Nástroj má pohodlné a také rusky mluvící Inteeis, ale je zaplaceno (30 dní lze použít zdarma).

Pro každou z počítačových komponent podporovaných počítačem je poskytnuta samostatná karta. Pokud potřebujete upravit rychlost chladiče grafické karty, přejděte na kartu GPU “vpravo od plánu je rozevírací seznam. nastavit” ruční ovládání “v něm (zobrazí se výstražné okno. kde potřebujete souhlasit s riziky následného sledování), nastavte požadovanou rychlost chladiče v procentech a klepněte na tlačítko Použít:

See also  Voda byla vysazena v kotli, co dělat

Vedení fanoušků připojených ke základní desce (včetně chladiče centrálního procesoru) se provádí v “mat. Správa “v pododdílu”. Odvzdušnění.”. Pro každého jednotlivého chladiče jsou zde uvedeny profily nastavení. Například, musíme upravit ventilátor procesoru: v rozevíracím seznamu naproti lince “CPU Vent. 1 “(v našem případě), nastavíte také hodnotu” ruční ovládání “, nastavte rychlost pomocí posuvníku a stiskněte tlačítko” Použít “. Totéž lze udělat s jakýmkoliv extra chladičem.

Výše uvedené pokyny jsou nejjednodušší způsoby, jak ovládat rychlost fanoušků z monitoru Argus. Program je však také schopen převzít kontrolu nad sebou, automaticky měnit rychlost chladiče v závislosti na teplotě součásti, která je ochlazena. Chcete-li zahájit naproti názvu zařízení (ventilátor), musíte nastavit hodnotu “UPR. Program “a stiskněte tlačítko” křivka “.

Další okno se otevírá s pohyblivým plánem (křivka). Posunutím svislých křivkových bodů se nastaví rychlost otáčení chladiče a je nastavena horizontální. teplota, ve které program automaticky nastaví zadanou rychlost. Celkový počet bodů. 7.

Podobně můžete automatizovat provoz grafické karty nebo jiného ventilátoru.

Regulátor otáčí

V prasknutí řetězu 12V, jak je znázorněno na obrázku. Pozornost! Pokud má váš ventilátor 4 výstupy, a jejich barvy: černá, žlutá, zelená a modrá (takový plus výkon je dodáván podél žlutého drátu), pak regulátor je zapnut ve žlutém meze drátu.

Připravený, sestavený regulátor otáček ventilátoru je instalován v jakémkoliv vhodném místě systémové jednotky, například před zástrčkou, pěti-zvednutý prostor, nebo zezadu v prodlužovacích deskách. K tomu je vyvrtána otvor požadovaná pro průměr pro variabilní odpor, který používáte, je vložen do něj a je zpožděna speciálním, která přichází s ním v soupravě. Na ose variabilního odporu můžete nosit vhodnou rukojeť, například ze starého sovětského zařízení.

Stojí za zmínku, že pokud tranzistor v knoflíku bude velmi horký (například s vysokým spotřebním výkonem, chladičovým ventilátorem nebo pokud je několik fanoušků připojeno), pak by měl být instalován na malém radiátoru. Chladič může sloužit kusu hliníku nebo měděné desky o tloušťce 2. 3 mm, 3 cm dlouhý a 2 cm široký. Jako praxe však ukázala, pokud je k regulátoru připojen běžný počítačový ventilátor s proudem spotřebovanými.deset.2 A, pak v radiátoru není potřeba, protože tranzistor se zahřívá vůbec.

Zapněte ventilátor napájení 5 voltů

Je snadné udělat i v těchto elektrických blocích, kde jsou dráty ventilátoru pájeny na hlavní desku. Ve standardním napájecím zdroji instalovanou běžný 12 voltový ventilátor s rozměry 80×80 mm, který může být vypnut a umístěn podobný nebo tenčí a pomalý a pomalý a pomalé 80mm ventilátor, což zase nastavte přeskupit pro 5 voltů.

Jak snížit rychlost ventilátoru napájení

Standardní 80mm ventilátor v napájení

Standardní napájecí zdroj má čtyřnásobný typ “MOM” a “táta” typu konektory s následujícím kabeláží:

PC standardní připojovací kolík

Zmizí nebo vypnout ventilátor z hlavní napájecí desky. Ventilátor je připojen v běžných elektrických blocích se dvěma dráty, v blocích Powerman a řadě dalších výrobců, kteří vybudovali modul řídicího chladiče. Jako pravidlo, pokud je ventilátor připojen ve dvou vodičích, jeden z nich je červený, druhá černá. Pokud má napájecí zdroj vlastní řídicí systém, nestojí za to lámání. Jediný způsob, jak snížit hluk současně, bude obecně vypnout ventilátor. Praxe však ukazuje, že je nepřiměřené. Přinejmenším pokud opustíte napájení uvnitř PC.

Potom pomocí výše uvedené fotografie připojte červený drát na 5 a černý k nejbližší zemi. Ventilátor tak bude pracovat na 5 voltech a otáče znatelně pomalejší. Jako výsledek, hluk ji sníží. Správnější volba. Kontakty ventilátoru do podobného bloku. Pokud jste důkladná osoba, stojí to bez křoviny a pásky.

ALE. S instalací nového ventilátoru.

Odšroubujte 4 šrouby, vyjměte ventilátor z bp

Musíte si koupit standardní 8 cm ventilátor pro systémovou jednotku a překládat jej, jak je popsáno výše, 5 voltů. Chcete-li to provést, odstraňte všechny vodiče ze zásuvek kromě žluté, je to správné. Pak černý drát, ze kterého se odjíždí černý vodič ventilátoru, musíte dát na místo červené. V hotovém formuláři ve výstupu zůstanou pouze 2 dráty žluté a černé. Na webových stránkách www.HardwarePortal.Ru je článek, kde metody podrobně popisují metody pro snížení napětí ventilátoru. Nezapomeňte otestovat design.

Koupit nový fanoušek

Před demontáže napájení, argumentujte jiným než crossover šroubovák více s střapcem (nebo vysavačem) obecně, něco, co lze vyčistit napájení z akumulovaného prachu. Stejně jako nůžky a pásky.

Tohle je. Trochu prachu. Pokud je váš dvoučasový případ dva, pak je vše mnohem horší uvnitř

Vypněte napájecí zdroj z počítače, přede-všechny de-Energized. Vyjměte víko, které je připojeno na 4 malé křížové šrouby. Vyčistěte napájení prachu.

Potom je třeba najít 2 zapojení z ventilátoru napájecího zdroje na desku, červenou a černou, jemně řezat je blíže k místu, kde jsou vojáci. Drátěná páska zbytky. Pokud není páska, pak odřízněte zapojení co nejblíže desku (jako na fotografii).

Odstraněte dráty blíže k desce, pokud není co izolovat

Hlavní věc je, že zapojení pak není rozdrceno. Poté se ventilátor odstraní, což může být použit jako výfuk pouzdra. Místo pravidelného instalovaného nového, právě zakoupeného fanouška. Mimochodem, výběrem nahrazení, hledejte fanoušky s nápisem “Míčové ložisko”, máte na mysli na kuličkové ložisko. Tyto fanoušci pracují tišší a slouží delší než levné analogy.

Hlavní věcí je rozhodnout, že bude fungovat tam, kde bude váš fanoušek pracovat. na foukání vzduchu, nebo na jeho foukání. Na jedné straně, když budete hrát chlazení efektivněji, protože teplota vzduchu dodávaného při vysoké rychlosti je znatelně menší než teplota uvnitř PC. Na druhé straně, v tomto režimu, BP pracuje jako vysavač, neustále oddálit jak uvnitř sebe sama, tak uvnitř PC hmotnost prachu, který je mimochodem vynikající elektrickou vodivost.

Kromě toho je BP obvykle instalován v horní části PC a pracovat na foukání, táhne teplý vzduch, včetně pouzdra.Většina vinobraní nosiče na těle jsou označeny směrem pohybu vzduchu. V každém případě zkontrolujte, zda je tok snadný. Dostatečně připojit ventilátor k napájení.

Dobře upevněte design. Nyní můžete víko zavřít a vrátit napájení na předchozí místo. Dokončený design vypadá takto:

See also  Je možné umýt tenisky v mytí

Dráty mohou být odvozeny buď prostřednictvím ventilačních slotů (viz. Foto), nebo prostřednictvím mezery mezi pouzdrem a pouzdrem v rohu. Připojte ventilátor na volnou výstupu a zapněte systém. (Na 2 výstupu ventilátoru, kde lze připojit 5 voltů, které jsme odstranili z napájecího zdroje nebo jiného).

Fan pracuje nebo ne, je lepší kontrolovat předem. Po instalaci několika dnů, postupujte podle napájení a jeho teplotní režim. Pokud dojde k přehřátí, tělo napájecího zdroje bude horké a charakteristický zápach se objeví, elektronika hořáku, vrátit vše na místo. Z 10 budov, kde jsme to udělali, přehřátí nebylo nikdy pozorováno.

Jak snížit rychlost ventilátoru napájení
 • Snadné prodeje.
 • Další ventilátor.
 • Nízký hluk.
 • Zaručená dostatečná výměna tepla napájení.
 • Solutions Elegance.

Snížení chladičů se speciálními zařízeními

Existuje několik typů zařízení, která snižují intenzitu otáčení chladičů:

jeden. Další odporové zařízení bez nastavení rychlosti. Jedná se o obyčejný odpor, vyřezávaný na kuželový dodavatelský řetězec.

Odporové zařízení s úpravou. Na rozdíl od zařízení prvního typu umožňuje “ručně” změnit otáčky ventilátoru připojeného přes něj (na něm je speciální regulátor).

Toto zařízení je upevněno uvnitř systémové jednotky, která není příliš vhodná, protože změní rychlost ventilátoru, musíte pokaždé otevřít případ počítače.

Reobas, což je vylepšená verze předchozího zařízení.

Reobala umožňuje upravit intenzitu 3 a více fanoušků (v závislosti na modelu). Je instalován v případě počítače tak, aby uživatel neustále měl schopnost změnit otáčky chladičů připojených k němu (obvykle na čelním panelu systémové jednotky v buňce DVD pohonu).

Jak snížit rychlost ventilátoru napájení

Zařízení, která snižují chladiče. znamená univerzálnější a spolehlivější než uvedené výše. Mohou být použity v jakýchkoli počítačích a pro všechny fanoušky.

Hlavní nevýhodou je potřeba utratit peníze na jejich akvizici. Zároveň tyto peníze nejsou tak velké. Například nejdůležitější krokasas bude stát 20-25 dolarů. USA. Náklady na zařízení prvních dvou typů jsou významně nižší.

Když se venkovní teplota přibližuje k sedimentu stupňů na slunci, zdá se, že není velmi včasný rozhovor, který sníží hluk počítače. Poskytnout mu plné chlazení. Na druhé straně, Apple najednou vydal vynikající systém, tzv G4 kostka, která není vybavena fanoušky obecně. Podstatou myšlenky byla v provozu fyzikálních zákonů, to znamená, že pojmy, které studený vzduch, podněcují kvůli rozdílu v níže uvedených teplotách, protože PC prochází mezi složkami, PC je zahříván, a ze stejného důvodu vyšplhání nahoru z bydlení. Bohužel, z řady důvodů pro “kostky” byly odstraněny z výroby a žádné prodávané a moderní počítače dát všechny představitelné záznamy pro hluk.

Pokud jste někdy žili ve stejné místnosti s počítačem, a snažil se to nechat na noc do práce, pak pro vás mluví o poklesu hluku je daleko od prázdného zvuku. V tomto materiálu budeme říct o jednom způsobu, jak udělat PC tišší. Než začnete číst tento materiál, varujeme, že autor nenese žádnou odpovědnost za to, co se může stát s čtenářským počítačem, který se snažil v praxi sledovat poradenství uvedené v tomto materiálu. Text. pouze referenční příručka, nikoli však průvodce. A pamatujte si, že přehřátí vede ke snížení životního cyklu jako PC obecně a jeho části odděleně.

Není tajemství, že v průměrném stolním počítači je ventilátor ventilátoru napájení silnější než všechny. Je zvědavá a skutečnost, že pro provoz ventilátoru napájecího zdroje je teoreticky nepotřebný vůbec, ale v praxi je tato část PC opravdu vyhřívána a potřebuje účinné foukání. Hlavní věcí je pochopit. účinné foukání a hlučné foukání, je to zásadně odlišné věci. Kromě toho se BP ventilátor obvykle nikdy nikdy nečistí prachem a může okamžitě rezonovat se 2 pouzdrem, blokem bloku a počítačem. O tom, jak se vypořádat s rezonancí, řekneme v samostatném materiálu.

Takže, tam je pouze 2 způsoby a hmotnost možností, jak snížit hluk a zároveň ukládat normální teplotní režim bloku.

Odstraňte ventilátor a vyjměte kryt napájení.

V tomto případě se teplota uvnitř pouzdra zvýší poněkud, zpravidla, ne více než stupňů o 2-3. Současně, praxe ukazuje, že vše může fungovat normálně, protože tam je 2 vlastní chladič v napájecím zdroji napájení. V důsledku toho se hluk výrazně sníží. Tato metoda má významnou nevýhodu: Aktivní prvky napájecího zdroje budou otevřeny a mohou se něčím zavřít. Proto má smysl pečlivě sledovat otevřené napájecí prvky (t.E. Ty, které by normálně musely být skryté podle pouzdra), nepřišli do styku s ničím.

Kromě toho nemůžeme toto řešení doporučit pro horké systémy založené na procesorech AMD. Otevřený napájecí zdroj je nejlépe používán tam, kde je kritický pro hluk, například v domovských síťových souborech instalovaných v obytné oblasti na základě procesorů Intel Celeron, Pentium III a 4. Často často používají chlazení pasivního procesoru.

Komentář editor: Byl jsem použit k použití této metody na několika počítači. Někdy se teplota uvnitř systému s otevřeným napájením bez ventilátoru výrazně zvyšuje, to je 5 nebo více stupňů. Kromě toho, v jednom z experimentů se systémem založeným na procesoru Pentium 4 2.2 GHz, v důsledku odpojení ventilátoru v napájení, šum překročil počáteční hodnotu. Důvodem byl ventilátor na procesoru, pomalu otáčející se v základním režimu a točí k maximálním otáčkám s rostoucí teplotou. Pokud byl pro “nenastavený” systém považován za normální, aby pracoval v kancelářských aplikacích při teplotě 38/39 stupňů Celsia na desce / procesoru, poté s odpojením napájecího napájecího zařízení, teplota vzrostla o téměř deset stupňů pro obě hodnoty. Stabilita systému byla navíc znatelně zhoršena, zejména na zdroje intenzivní a herní aplikace. S instalací ventilátoru v napájecím zdroji v pomalejším provozním režimu byly tyto problémy odstraněny. V budoucnu byla pro tento systém použit další způsob chlazení. Komplexnější a komplexní, to umožnilo znatelně klidnější pracovní počítač.

Popište v detailech procesu “ladění” systému s metodou odstranění, nebudeme, protože nic složitého v odšroubování šesti šroubů a odstraňování krytu z napájecího zdroje. Pokud je pro vás stále obtížné, požádejte o pomoc více zkušených známých nebo si přečíst první část další kapitoly.

 • Plný hluk (od bp)
 • Snadný výkon.
 • Nevyžaduje finanční náklady.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS