Jak správně nakonfigurovat automatizaci kotle na pevné palivo

Jak správně nakonfigurovat automatizaci kotle na pevné palivo

Mezi hlavní funkce automatické řídicí jednotky patří:

 • Nadávka vzduchu pro spalování.
 • Kontrola nad výkonem generátoru tepla.
 • Nepřímá regulace tepelného výkonu v závislosti na teplotě chladicí kapaliny.
 • Specifická regulace energie vzhledem k teplotě vzduchu v kritériu domu nebo počasí.
 • Zajištění provozní instalace hotelu v režimu bez Hazardu.
 • Automatické dodávky paliva.
 • Zapálení a splácení pece jednotky.

Pozitivní body použití automatizace:

 • Ukazatel provozovatelnosti kotle se zvýšil.
 • Není třeba provádět konstantní kontrolu nad procesem spalování.
 • Ekonomická spotřeba paliva.
 • Udržování nezměněné teploty v topném systému.
 • Úroveň zabezpečení při provozu jednotky se zvyšuje.
 • Interval mezi plánovanými kontrolami se zvyšuje.
 • V případě selhání části je signál pro řídicí jednotku aplikován se speciálními senzory a vytápěcí systém se automaticky vypne (zastaví svou práci).
 • Nejvyšší cena. Přítomnost dalších možností v automatizaci významně ovlivňuje náklady na zařízení.
 • S ohledem na energetickou závislost řídicí jednotky je třeba získat nepřetržitý zdroj energie, nebo můžete použít mechanický regulátor trakce.

Nastavení automatizace kotle a tlaku

Rekonfigurace se provádí, pokud automatizace funguje příliš často. Tato porucha se nazývá takt a vyskytuje se v důsledku nadměrného růstu teploty chladicí kapaliny. Snižte přívod plynu do hlavního hořáku, takže chráníte kotel před opotřebením.

Metoda má také náhradní možnost. stačí otočit jeřáb před kotlem. Pamatujte, že neúplné spalování paliva vede ke zvýšení objemu kouřových plynů a hořáků.

Místo instalace kotle v kuchyni: plyn může být snížen klepnutím po oční linii i při opomenutí, pokud to nezasahuje do provozu desek a jiných plynových zařízení

správně, nakonfigurovat, automatizaci, kotle, pevné

Chcete.li se zbavit hodinek, přeneste termostat místnost (pokud existuje) na chladnější místo nebo snížte teplotu vzduchu v instalačním místě. Zvyšte množství chladicí kapaliny v topném systému. Vyměňte hlavní hořák, pokud se hodiny objeví kvůli jeho zvýšené síle.

Problémy s automatizací a časté vypnutí jsou pozorovány za následujících okolností:

 • napětí padlo nebo skočilo;
 • Hořák uhasil silný vítr;
 • snížil křížový kříž;
 • Tlak plynu se snížil.

Chcete.li zlepšit provoz automatizace, ponořte rukojeť automatického bloku (plynový ventil) do polohy „Iskra“. Vůně (pilotní hořák, vůně hořáku) se rozsvítí). Ponechte rukojeť po dobu 30 sekund v této poloze a poté se vraťte do pozice „OFF“. bílý kruh.

Kotle se vyrábějí s termostaty (termostaty), denní a týdenní programátoři. Termostat vypne kotel, když nastavená teplota dosáhne, pak je zařízení automaticky zapnuto. Zatímco hostitelé jsou pryč, mohou se spolehnout na regulátor se 7denním obdobím práce. Denní zařízení odstraňuje potřebu konstantního ovládání kotle.

Týdenní programátor pro plynové kotle Computherm Q7, na kterém si můžete vybrat prahovou hodnotu citlivosti, nastavit parametry přechodu mezi vytápěním a chlazením a blokovat tlačítka

Na automatickém bloku je stanoven tlak. Například vezměte Eurosit 630. Jednotka podporuje teplotu vody v topném okruhu a zastavuje přívod plynu v nebezpečné situaci. Na Eurosit 630 je pero, které se točí a má 7 režimů plamene. přiveďte jej k poloze „1“, odstraňte víko a zašroubujte šroub nalevo pod držadlem. Twist The Clock. dodávka plynu bude menší a plynulejší, automatizace bude fungovat lépe.

Nakonfigurujte také maximální režim. Vytáhněte rukojeť na „7“ a připevněte šroub na dně jednotky, nyní proti směru hodinových ručiček. Ze snížení úrovně plamene se tlak plynu a účinnost hořáku kotle při stejném nastavení výkonu sníží.

Nejprve určete nezbytné strany na automatickém bloku. Povrch se stranou kliky. Jednotka je nainstalována různými způsoby: někdy je tato strana ze strany, někdy shora. Nemíchejte potřebné šrouby (pozlacené) s spojovacími prostředky.

See also  Označení jídel pro indukční desky

V takových případech musí být snížen tlak:

 • Plamen vyjde krátce po opalování; 2
 • Když zapalování je bavlna;
 • Plamen jde nad rámec limitů přidělených mu;
 • Červená nebo červená oranžová barva ohně.

Tlak obvykle stoupá v zimě: Distribuční společnosti plyn zvyšují hodnotu z 200 na 280 mm vodního sloupce. Nastavte regulátor tlaku nebo snižte krmivo prostřednictvím dovolené.

Atos (atos)

Automatizace z Polska se dobře osvědčila v kombinaci s různými typy topných kotlů s kapacitou 25-50 kW. Mezi výhody patří možnost zapalování paliva za jakýchkoli povětrnostních podmínek, zvýšení účinnosti kotle při udržování stabilní teploty chladicího rostlin, podle zavedené hodnoty.

Řídicí jednotka je kompaktní, s jednoduchým celým celém číslem a vytočením pro dvě číslice pro instalaci všech klíčových parametrů.

Instalace dlouhého hořícího systému na kotli pevného paliva. Jak dosáhnout pálení po dobu 48 hodin?

Ahoj všichni, skladby znovu s vámi ! Jednoho dne jsem nainstaloval dlouhý hořící systém Polster C-11

Milovníci vizualizace a moje videa zde:

Navrhuji tedy okamžitě objasnit, jak to funguje na svém vlastním příkladu. Zapnu systém, připravuji kbelík palivového dříví. Poté, co palivové dříví vyhořelo, jsem na horké uhlí položil plnou pec uhlí (4 kbelíky).

Díky ventilátoru kotel nechodí ven, ventilátor fouká uhlí a tah bude 100%. Potom jsem nastavil teplotu a jdu o své podnikání.

Nastavil jsem systém jako je tento: ventilátor 75 wattů, 120 mm pracuje na 30% revoluce (to stačí pro hladký provoz, téměř spálené dveře a rošty za 85%).

Ventilátor nafoukne palivo, čerpadlo zapne při 30 stupních, fouká, dokud se teplota v potrubí nezačne přiblížit k ovladači (například 60), při 57 otočeních, aby se hladce pokleslo, dokud se nestane 60 toto je nakonfigurováno).

Když je dosaženo nastavené teploty, ventilátor se vypne a v něm je vzduchový tlumič prakticky zablokovat přívod vzduchu do kotle.

Neexistuje žádný kouř bez ohně a oheň bez kyslíku =) Proto kotel půjde do doutnajícího, po kterém čerpadlo, které pohání vodu, pomůže radiátoru dát teplotu do místnosti, teplota systému klesne, ventilátor bude zahrnut, systém půjde do aktivního pálení a začne ho znovu nafouknout. A tak v kruhu.

správně, nakonfigurovat, automatizaci, kotle, pevné

Poté, co teplota klesne pod 30 stupňů (melodie) s ventilátorem s ventilátorem, systém pochopí, že palivo skončilo, dává zvukový signál a vypne čerpadlo a ventilátor.

Řadič ventilátoru vypadá takto:

V systému je také senzor teploty vody a přístup k cirkulačnímu čerpadlu. Napsal jsem o čerpadle v minulém příspěvku, pokud se chystáte dát. přečtěte si https: // pikabu.ru/Story/Ustanorka_tsirkulyatsionnogo_nasosa_.

 • Systém má mnoho funkcí a úprav, podrobnější informace o tomto systému lze na internetu snadno najít.
 • Vlastně zde popíšu některé důležité body, zbytek je ve videu.
 • –Ah Volba ventilátoru: Přístup k ventilátoru 220 V., to znamená, že můžete nainstalovat levnější ventilátor, například pro ventilaci:

Je škoda, že pouze tlumič nestojí za to, ale existují mezery pro ventilaci. Stručně řečeno, kdo chce zachránit a je tu hlava, přijde s tím, jak (stále můžete dát fanoušek ze kamen auto)

 • Tady je ve skutečnosti všechno. Možná jsem na něco zapomněl na něco ve videu, hledal v komentářích) a napsal, co si o tom myslíte)
 • Přátelé, ještě ne zima, ale výsledky jsou již následující:
 • -2,5 kbelíky antracitu (10 l kbelíků) hoří déle než 13 hodin, při teplotě systému 55 stupňů a průměrná denní teplota mimo okno 8 stupňů;
 • -4 Buckets of Antracite spáleno déle než 24 hodin.

Během spalovacího procesu poskytuje pokládání paliva smrštění, což umožňuje načíst více paliva. Popel můžete také čistit jednou denně, takže v peci je více místa. Spálení skutečně neomezeného času tedy lze udržovat. Mám více než 2 dny. Může to být víc, ale já tam prostě nežiji.

Děkuji za vaši pozornost, přihlaste se k odběru, jel jsem udělat něco nového ! Hodně štěstí ve vaší firmě !

Společné připojení dvou kotlů

Pro zvýšení pohodlí vytápění soukromého domu mnoho majitelů stanovilo dva nebo více zdrojů tepla pracujících na různých energetických nosičích. V současné době jsou nejdůležitější kombinace kotlů na:

See also  Jak vypnout zahřívání na boschu kotle

V souladu s tím musí být kotel plynu a pevné paliva připojen tak, aby druhý automaticky nahradil první po spálení další části palivového dříví. Stejné požadavky jsou předloženy na páskování elektrického kotle se dřevem. To je poměrně jednoduché, když se kontejner vyrovnávací paměti účastní páskovacího obvodu, protože současně hraje roli hydraulické brokovnice, která je znázorněna na obrázku.

Například napájecí vedení kotlů se spojují do horních trubek akumulátoru tepla, opak. na dolní část

Rada. Informace o výpočtu objemu nádrže na nádrž najdete v samostatné publikaci.

Jak vidíte, vzhledem k přítomnosti mezilehlého nádrže-akumulátoru mohou 2 různé kotle sloužit několik distribučních obrysů vytápění na jednou a teplých podlahách a kromě nakládky nepřímého topného kotle. Ale ne každý vložil akumulátor tepla s TT Kotlol, protože to je drahé. V tomto případě existuje jednoduché schéma a lze jej namontovat na vlastní ruce:

Obvod bere v úvahu zvláštnost elektrického kotle. budované cirkulační čerpadlo vždy funguje

Poznámka. Schéma je spravedlivé jak pro elektrickou, tak pro generátor plynového tepla pracujícího s pevným palivem.

Zde je hlavním zdrojem tepla topení dřeva. Po položení palivového dříví začíná teplota vzduchu v domě padat, že je zaregistrován senzor termostatu místnosti a okamžitě zapne vytápění elektrickým kotlem. Bez nového zatížení palivového dříví se teplota v napájecím potrubí snižuje a strojní mechanický termostat vypne čerpadlo pevné palivové jednotky. Pokud je po nějaké době osvětlit, pak se všechno stane v opačném pořadí. Podrobně o této metodě připojení kloubu je popsán v

správně, nakonfigurovat, automatizaci, kotle, pevné

Nezbytné jednotky a uzly pro připoutání kotle TT

Úplný seznam vyztužení pro připoutání kotle se systémem závisí na vybraném schématu, přítomnosti nebo nepřítomnosti kapacity vyrovnávací paměti a dalším zařízením. Se standardním připojením budou vyžadovány následující vazby:

 • Pro stabilizaci zahřívání chladicí kapaliny a zabránění přehřátí a jeho vaření a jeho vaření a jeho vaření a jeho vaření a jeho vaření a jeho vaření, a vaření druhého a jeho vaření, a vaření druhého a thermosmelovací ventil.
 • Expande Tank. poskytnuto v jakémkoli schématu vytápění. Expanzní nádrž na membránu je namontována v uzavřených systémech s nuceným oběhem chladicí kapaliny. V gravitačních schématech, v nejvyšším bodě vodního obvodu, je nastaven otevřený kontejner.
 • Cirkulační čerpadlo. nainstalováno v uzavřených a otevřených systémech s nuceným cirkulací kapaliny ve vodním obvodu. Některá řešení, protože použití kapacity vyrovnávací paměti, dvě rovnoběžné připojených kotlů, vyžadují instalaci dvou modulů oběhového zařízení najednou.
 • Zkontrolujte ventil. koordinuje orientaci tepelného toku tekutiny. Používá se při připojení membránové nádrže. Zabraňuje vzhledu duplicitního toku při připojení elektrických a pevných palivových kotlů.
 • Sběratel. Používá se při připojení teplých podlah a radiátorů. Bez sběratele nemůžete dělat při výrobě radiačního systému vytápění, když samostatný potrubí vede ke každému topnému zařízení. Sběratel v systému vytápění je zapotřebí pro většinu moderních schémat vytápění.
 • Air Dumer. Automatický ventil zahrnutý do standardní konfigurace skupiny zabezpečení. V automatickém režimu vytáhne vzduch z topného systému.
 • Systémový krmení ventilu. řídí tlak a celkový objem chladicí kapaliny v systému. Když klesne pod minimální hodnotu, otevře se a doplní vodní obvod kapalinou.
 • Tlakový senzor v systému je také součástí skupiny zabezpečení. Ukazuje nominální tlak v topném systému, často první, který naznačuje přehřátí chladicí kapaliny. Vzhledem k usmíření odečtů teploměru a tlakového senzoru (tlakový měřidlo) je vhodné nastavit nezbytný pracovní režim a nakonfigurovat řadič automatického trakce.
 • Drtivý filtr. nainstalován na návratu, bezprostředně před cirkulačním čerpadlem. Doporučuje se, aby byl filtr namontován před kapacitou vyrovnávací paměti, rozšiřující nádrž a další citlivé prvky topného systému.
 • Hydraulická šipka. Hydraulický přestřelku v topném systému je nutný pro kotle pomocí principu dlouhého nastavení napájení a modulace napájení. Prakticky. toto zařízení nahrazuje kapacitu vyrovnávací paměti a má obecný princip provozu.
 • Míchací uzel nebo uzel uzlu. mísí horkou a chlazenou vodu z topné kogue, aby se zabránilo varu a snížení rozdílu mezi dodávkou a chladicí kapalinou.
See also  Čerpadlo pro kotle na pevné palivo, jak si vybrat

Proč potřebujete termostat pro pevný palivový kotel

Regulátor spalování pro kotle na pevné palivo je navržen tak, aby řídil intenzitu trakce. Vzduch vstupující do pece podporuje palbu. Snížení tahu vede k útlumu, zvýšení pro zvýšené spalování.

Zařízení, bez ohledu na návrh, fungují automaticky, otevírají a zavírají vzduchový tlumič v závislosti na vytápění chladicí kapaliny. S pomocí regulátoru je udržováno jednotné spalování a zabrání přehřátí chladicího kapaliny. Další výhodou použití je snížení spotřeby paliva o 10-15%.

Termostaty se rozlišují návrhem mechanismu a principem provozu. Spotřebitel nabízí mechanickou a elektronickou automatizaci pro kotle na pevné palivo.

Automatizace zařízení na pevné palivo

Regulátor trakce funguje perfektně, ale pouze v případě, kdy existují podmínky pro vytváření trakce. Hlavním problémem přirozené trakce je závislost na počasí: čím menší je rozdíl mezi teplotami vzduchu na ulici a v domě, tím horší touha. „Oleje do ohně“ přidejte moderní hermetické domy s kovovými plastickými okny, ve kterých je přítok vzduchové směsi zcela nepřítomný nebo omezený. Pro vyřešení problému trakce byla vynalezena automatizace. Ovládáním provozu ventilátoru a cirkulačního čerpadla se rozhoduje o stabilizaci teplotních ukazatelů chladicí kapaliny.

Moderní automatizační systémy zahrnují:

Některé modely zahrnují čerpadlo, které poskytuje nucený oběh chladicí kapaliny.

Jak nainstalovat a nakonfigurovat automatizaci pro kotel na pevné palivo pomocí vlastních rukou? Řadič čte informace o aktuální teplotě chladicí kapaliny přímo z termočlánku, který je vždy dodáván s automatizační jednotkou a je nainstalován na výstupu obvodu kotle nebo v technologickém otvoru určeném pro toto. Vstřikovací turbína je nainstalována namísto vzduchového tlumiče kotle s pevným palivem a je připojena k ovladači. Pokud je v tomto automatizačním systému uvedeno cirkulační čerpadlo, je připojeno k terminály řadiče a samotného řadiče. do sítě pro domácnost 220 V pro domácnost 220 V.

Klávesy pro výběr teploty chladicí kapaliny Nastavují požadovanou hodnotu. Změna rychlosti rotace páry vstřikovacího ovladače ventilátoru reguluje spalování paliva v palivové komoře. Úpravou výkonu cirkulačního čerpadla je automatizace dosažena přesnějším dodržováním vlastních nastavení. Některé modely, kromě teploty chladiva, si přečtěte teplotu výfukových plynů v komínu. To vám umožní řídit práci kouřových vyčerpání, což výrazně zvyšuje účinnost a bezpečnost používání pevných palivových kotlů.

Jak dát a nakonfigurovat regulátor

Ve většině případů instalace termostatu s vlastními rukama znamená vyprazdňování vodní košile kotle. To nevytvoří velký problém, pokud se provádí správné páskování kotle na pevné palivo a systém vytápění vody lze odříznout jeřáby. Jinak budete muset vypustit celou chladicí kapalinu. Poté je zástrčka odstraněna z rukávu a zařízení je místo toho zašroubováno a systém je opět naplněn vodou.

Chcete.li nakonfigurovat regulátor trakce, musíte zapálit kotel a postupovat podle pokynů:

 • Bez připojení řetězce ke dveřím jej otevřete pro přístup k vzduchu.
 • Na nastavovací rukojeti uvolněte šroub. fixer.
 • Vložte rukojeť do polohy odpovídající požadované teplotě, například 70 ° C.
 • Po teploměru kotle připojte řetězovou jednotku k bariéře v okamžiku, kdy ukazuje 70 ° C. V tomto případě by měl být tlumič pootevřený pouze o 1-2 mm.
 • Utáhněte upevňovací šroub.

Pozornost! Je nutné se ujistit, že volný řetězový úder nepřesahuje 1 mm.

Dále byste měli zkontrolovat provoz termostatu ve všech režimech, až na maximum. Je třeba mít na paměti, že mezi okamžikem uzavření tlumiče a poklesem teploty chladicí kapaliny na nějakou dobu prochází a ne ve spěchu k překonfigurování zařízení. Generátory tepla pevného paliva se vyznačují zpožděním, protože palivové dříví nebo uhlí v palivu nemohou vyjít v jednom bodě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS