Jak stiskne ložisko v pračce

Jak nahradit žlázu v pračce bez původního mazání

Mycí automaty jsou nepostradatelné a hlavní asistenti našich domácností. Zachraňují masu naší doby, kterou můžeme navíc utratit za práci, váš koníček nebo rodinu.

Automatizované agregáty s velkou přesností ušetří elektřinu, vodu a prací prášky, čímž se zdůvodňují a jeho značné náklady. Při mytí ve stroji se používá méně vody, než u ručních časově náročných procesů, je prášek konzumován méně, aby se dosáhlo detergentního roztoku požadované koncentrace.

Ale stejně jako každá technika, pračky vyžadují pravidelnou údržbu a opravu.

Navzdory přímému kontaktu s vodou mnoha detailů těchto výrobků je mnoho komponent praček chráněno před vlhkostí od vstupu do nich.

Mnoho uzlů je chráněno speciálními těsnicími těsněním, manžetami a žlázami, a pokud jsou poškozené nebo opotřebení těchto bezpečnostních prvků rychle poškozeny jiné části. Aby nedošlo k dodatečným nákladům na opravu asistenta a řádně vyrábět preventivní práce a údržbu produktu.

 • Při prvních známkách poruchy potřebujete přijmout opatření k odstranění. Při úniku není nutné odstranit těsnost sloučenin prefabrikovaných uzlů, ale když nastal hluk, věnujte pozornost ložiskovému uzlu.
 • Hluk při velkých rychlostech nebo vzhledu mazání na věcech říká, že musíte změnit ložiska na pračce. GUM ve tvaru prstence nese funkci izolace ložiskové sestavy z možného pronikání vlhkosti v důsledku koroze ložisek a jejich selhání.
 • Běžná příčina rychlého opotřebení žlázy. to je časté používání slov při vysokých teplotách. Pryž, která je vyrobena částí, zahrnuje takové vytápění, ale díky častému tepelnému zpracování ztrácí svou pružnost.
 • Při výměně ložisek je žláza k novému, která je zase mazána se speciálním mazivem. Složení mazání praček pro žlázy by mělo být při vysokých teplotách vyrobit vodou odpuzující a nezměňující vlastnosti. V tomto článku zvažte, jak to je správné a co mazat detail pračky.

Ložisko buben: Slabé místo pračky

Pračka. docela komplexní domácí spotřebiče a práce ve vysokém zatížení. Nejzranitelnějším místem tohoto domácího pracovního prádla je ložisko bubnu. položka, díky které se to děje, vlastně proces mytí v psacím stroji. Je načase změnit, aby se změnil velmi jednoduchý: Pokud je vadný ložisko, jednotka v procesu práce začíná zveřejňovat zahraniční zvuky, což, pokud nic nezvyšuje, v průběhu času. Ale to není nejvíce nepříjemný. Když selže s ložiskem, buben přestane pracovat normálně. A to znamená, že je velmi brzy pračka se konečně zlomí, a budete muset zaplatit za svou opravu vůbec.

Průměrná životnost kvalitního ložiska bubnu je 6-8 let. Vzhledem k nepravidelnému provozu stroje, zničení žlázy, korozi v důsledku úniku a t.D. Rozbije se mnohem rychleji. Proto by přístroj neměl být přetížen: Ve většině případů jsou důvody pro rozbití ložiska zvýšené intenzity tření a v důsledku toho nadměrné zahřívání konstrukčních prvků části.

Pokud se rozhodnete nahradit ložisko bubnu sami, bude to muset udělat s gland. Můžete si je koupit v obchodě nebo na trhu, pečlivě vysledovat pro kvalitu dílů a jejich soulad modelu pračky.

Jak diagnostikovat, že ložiska pračky byla chycena

Diagnóza rozbití je obvykle omezena externími značkami, může to být:

 • charakteristické klepání;
 • vibrace během spřádání;
 • Buben “jde” ze strany na stranu při nakládání prádla;
 • Drum přestává spřádání.
See also  Když zapnete pračku, klepe pult

Pokud neopravíte zhroucení včas, může vést k vážné deformaci hřídele tyče, motor pračky může spálit, a také v důsledku nadměrného vibrací hnací pás, mohou být poškozeny důležité uzly a jednotky, který prakticky ve sto případech ze sto, vede ke ztrátě pračky bez možnosti obnovení její práce.

Co může vyvolat výstup ložiska:

 • Přetížení nádrže Machine Lodge;
 • Mycí těžké oblečení bez ochranné mřížky (například mytí obuvi a sportovního vybavení by mělo být prováděno ve speciální mřížce), což může vést ke zvýšení vibrací a zatížení motoru během lisování;
 • poškození žlázy a vstup do vody (v tomto případě může dojít k úniku);
 • Poškození těsnicí dásní v důsledku mytí ostrých předmětů, střetů, paprsků, pásů a tak dále.

Odpověď na poštovní internet

Rozhodl jsem se změnit poskytovatele před několika lety. V mém domě RT Monopolist, stále ADSL byl a optika pro našeho domu nechtěl táhnout, i když to už bylo kolem. Vydal se mladý poskytovatel a rychle se rozvedená optika každému domu, v každé vstupní box s kříže a víry do vitu. No, nebudu si myslím, že jsem řekl, řekl jsem, že chci internet, řekli, že pocházejí od 10 do 12, bude držet. Musel jsem si udělat půl dne na své vlastní náklady z práce, ale probudil jsem, že jsem pochopitelný, jak pracovat v 7 hodin ráno. Všechno přísné mýdlo byly vyrobeny, dokonce jedl 2 boty a pít šálek kávy. A já jsem sám halturu Windows sítí a opravy všech telefonů, myslím, že sedím, pak se tam kroucil, konektory a frishes, udělám věc. Vzal jsem záliv Sedlovaný kabel přes stěny, to elegovalo všechny hřebík držáku přibité, dokonce i krajinu s číslem bytu na konci kabelu zavěsil, sedím čekám v okně. Jeli kluci, získejte záliv nástrojem s nástrojem Steplaying, vykřikl jsem to z oken 2. patra, jako byste neberte nic, co jsem udělal všechno. Jedna růže se podívala na mé úsilí, přihlásila papíry, přilepil svůj kabel k přístavu, nazvaný operátor, který by port zamrzl, a na tom, bez ohledu na to, jak. Přišli jsme s nimi kouřit, ukázalo se, že je to nová kancelář, neexistují žádné zvláštní zaměstnanci a já jsem přišel spojit majitele této kanceláře s instalačním službou. zatímco kouření se seznámil, řekl, že tvarování ještě není nakonfigurováno, pokud mluví do portu gigabitu, aby se držel tam, bude hodně) a ne 100mbits jako v tarifu, dobře, a zavolal mi, abych pro ně pracoval. Musel jsem odmítnout, protože mám trvalou práci s vyšší platbou.

HUB BEAR

Kromě generátoru se mnozí čelí ložiskem kol, nebo spíše jeho náhradou. Je pozoruhodné, že jeho opotřebení nepřináší další hluk nebo nepohodlí.

Nicméně, lámání, okolává auto

Vadná ložiska. pračka vrchní plnění

Proto je důležité vědět, jak nahradit ložisko náboje vlastními rukama. Proces oprav je poměrně jednoduchý

Za prvé, musíte auto zvednout, odstraňte kolo, odstranit všechny šrouby. Další, demontážní brzdové díly, bez pružné hadice.

Proces oprav je poměrně jednoduchý. Za prvé, musíte auto zvednout, odstraňte kolo, odstranit všechny šrouby. Další, demontážní brzdové díly, bez pružné hadice.

Stejné je třeba opakovat s brzdovým kotoučem. Odpojte poloosovou matici spolu se špičkou tahu řízení, spodní páky a stabilizátoru.

Další úhledně odstranil rozbočovač. Vyjmutí blokovacích prvků, můžete nahradit a utáhnout ložisko. Paže se speciálním stahovým.

Krok za krokem

Doporučení pomůže nováčkové opravy, aby se odstranily a vyměnily poškozené ložisko s pračkou, takovým způsobem, aby problém zhoršil a vyhnout se jiným vážným poruchám.

See also  Proč není klimatizace v pračce umytá

Výběr nového

Začneme s nákupem ložisek, z nichž volba přímo závisí na modelu a značce stroje. Jde o to, že tyto podrobnosti nepatří do počtu jednotných. Proto je třeba je vybrat ve velikosti uvedené v návodu k použití.

Pokud je instrukce ztracena, můžete vyhledat vhodné náhradní díly na internetu nebo požádat manažera specializovaného obchodu pro nalezení příslušné náhrady.

Ve všech ostatních případech před nákupem nových ložisek budete muset rozebrat psací stroj a získat poškozené položky, abyste se podívali na jejich označení.

Teprve poté, co můžete jít do obchodu, kde si můžete koupit vhodné části otočením na:

 • o integritě obalu;
 • Přítomnost vozidla s hlavními charakteristikami dílu;
 • nedostatek vad;
 • pověst výrobce;
 • Dostupnost záruky.
ložisko, pračce

Svítání nádrže pračky

Začneme demontáž poškozených ložisek s vypnutým podložkou ze všech komunikací. Pak vytáhneme spodní prádlo z bubnu nebo se ujistěte, že v nepřítomnosti, vypusťte vodu, a také stroj umístěte tak, aby poskytoval volný přístup ze všech stran.

Demontáž automobilu

V této fázi demontáže a nahrazení poškozených ložisek musíte jednat podle následujícího schématu:

  Vyjměte horní kryt. Odšroubujte šrouby umístěné vzadu a jemně přesuňte tento panel dopředu, vyjměte a vyjměte na stranu.

V této fázi demontáže práce se doporučuje střílet na fotoaparátu smartphonu každý z jeho činnosti, aby nedošlo k chybám během montáže.

Jak vytáhnout

Další akce závisí na konstrukci nádrže, která má být rozdělena na dvě části. Nejčastěji v tomto případě je nutné odšroubovat upevňovací šrouby, ale existují i ​​jiné typy spojovacích prostředků.

Po vykostění nádrže je nutné odstranit řemenici, drží buben. Jen odšroubujte a vystupte ze stroje.

Nyní musíte vyrazit ložisko z bubnu, vytáhnout, který může být speciální stahovák nebo kladivo s kovovou tyčí. Potřebuje to velmi opatrné, aby se zabránilo sebemenšímu poškozené části.

Proto v nepřítomnosti stahováku stoupá kladivem (s výhodou mědí) přes měděnou tyč nebo rozbitý dláto, je nutné rovnoměrně aplikovat poškozenou část kolem obvodu. Na konci této fáze odstraňujeme průchodku, která je také nahrazena.

Jak mazat ložisko v pračce

Specialisté se řídí stěrkou i uzavřenými ložisky. True pro tuto operaci Litol a další maziva automobilů se nehodí. V tomto případě je v tomto případě speciální mazivo odolný proti vlhkosti tlustou konzistencí, dobré tepelně odolné vlastnosti a absence agresivního dopadu na gumové části.

Ve skutečnosti jsou takové maziva velmi mnohem, a musí být použity takto:

 • Odmazání ložiska a otřete jej čistým a suchým hadříkem;
 • Interně kroužek nebo klip je pevně uzavřen plastovým sáčkem;
 • Odřízněte trubku o průměru vnitřního řezu;
 • Pevně ​​zatlačte trubku a lubrika stiskněte, dokud se nerozpustí na druhé straně ložiska;
 • Udělejte několik otáček a vyčistěte přebytek.

Jak nainstalovat

Na začátku této fáze je nutné pečlivě vyčistit upevnění z nečistot a rzi, a pak ji naplnit speciálním mazivem. Dále jednáme podle následujícího schématu:

Pokud jsou na nádrži nebo kříži hluboké trhliny, budou muset předběžnou změnu nebo opravit a tyto poškozené části.

Postup analýzy pračky

Oprava strojů pračky různých značek a modelů se může lišit. To je způsobeno rysy návrhu a umístění detailů. Výměna ložisek v pračkách s vertikálním zatížením firem Zanussi a Electrolux nebudou způsobit potíže s tímto úkolem můžete vyrovnat. V takových modelech se dostat do nádrže, stačí odstranit boční panely, řemenici a pohon.

Některé složitější věci jsou s horizontálními agregáty Indesit, Ariston, Samsung, Hotpoint, LG. Užitečné tipy a podrobné pokyny však pomohou vyrovnat se s úkolem.

Před zahájením opravy je důležité zjistit, kde jsou ložiska umístěna. Nacházejí se v zadní stěně bubnu. Pro přístup k detailům musíte demontovat pračku a vyjmout nádrž.

See also  Samsung pračka zamrzne při tikání

Za prvé vypněte jednotku z přívodu vody a elektřiny. Vytáhněte zásobník prášku a ujistěte se, že je buben prázdný.

Začněte demontáž od odstranění horního krytu. K tomu, s pomocí křížového šroubováku, odšroubujte dva šrouby, které jsou umístěny na zadní stěně stroje. Pak sklouzněte a zvedněte víko. Odeslat prvek těla stranou.

Demontáž pračky začíná odstraněním horního krytu. Poté vyjměte horní a spodní panel střídavě, stejně jako zadní kryt

Dalším krokem je odstranění horních a dolních panelů. Během práce dávejte pozor, abyste nepoškodili o elektroinstalaci a vypouštěcí hadici.

Chcete-li odstranit řídicí panel, odšroubujte šrouby. Mohou být umístěny na různých místech v závislosti na značce a modelu pračky. Některé z nich jsou v otvoru, kde je vložen práškový zásobník.

Dále odstraňte všechny čipy s vodiči z hnízd. Označte značku vzájemně provázaných prvků. To umožní při montáži správně instalovaných vodičů do příslušných hnízd.

Bezpojení nemůžete odpojit, ale během další demontáže existuje vysoké riziko poškození. Kromě toho visí na panelu drátů bude zasahovat a vytvářet další nepříjemnosti.

Nyní musíte odstranit spodní panel. S přímým šroubovákem najdete západky, které ji stanoví. Odstraňte panel a odečte stranou.

Dále pokračujte do demontáže manžety. To je guma, která doufá, že pro nádrž a přední panel. Připojila se s svorkou. Právě by to mělo být odstraněno jako první. Prozkoumejte manžety, abyste našli pružinu spojující konce svorky. Patty plochý šroubovák a odstranit. Vyjmutí svorky, zvedněte přední okraj manžety a vyplňte jej do nádrže.

Nyní můžete odstranit celý přední panel. Chcete-li to provést, odšroubujte šrouby a odpojte drát jít do zámku šrafu. Vyjměte část na stranu.

Postup pro odpojení nádrže pračky:

 • Odšroubujte šrouby, které upevňují plnicí ventil na zadní stěně jednotky.
 • Vyjměte šrouby, odpojte vodiče a trysku. Vyjměte horní panel.
 • Odšroubujte vypouštěcí potrubí z nádrže. Chcete-li to udělat, najděte svorku a odstraňte ji. Nezapomeňte, že voda zůstane v trysce, takže v této fázi může být sex hadr.
 • Odpojte všechny vodiče vedoucí k theta, motoru, čerpadlo.
 • Odstraňte protizávaží a trysku, která vede k senzoru hladiny vody.
 • Rozdělené spodní šrouby upevňující tlumiče nárazů.
 • Pečlivě odstraňte nádrž z pružin. Opatrně jednejte, abyste nepoškodili upevňovací prvky.
 • Rozšíření nádrže, odpojte pás, motor a tlumiče nárazů.

Pro přístup k ložisek musíte odstranit tělo. Chcete-li to udělat, odšroubujte všechny šrouby a vytáhněte čipy s vodiči z hnízd

Jak vyměnit ložisko v pračce “Zarussi

Navzdory poměrně vysoké spolehlivosti domácích Zanussi stroje, vyžaduje periodicky nahrazení bubnových kuličkových ložisek, zejména s intenzivní operací s maximálním zatížením. V moderních úpravách se zobrazí chybový kód E13 nebo E55 na elektronické tabulce, která poskytuje systém self-diagnostikovat. To indikuje možné úniku žlázy, vzhled vůle nebo opotřebení p / sh. Charakteristická funkce je také bzučení.

ložisko, pračce

Aby bylo možné demontovat a vyměnit detaily, budete muset demontovat psací stroj. Na rozdíl od jiných modelů nemusíte odstranit přední panel, bude stačit k odšroubování zadního krytu pro získání přístupu.

Po konzistentně demontáže jednotky a odstranění nádrže, s pomocí speciálního stahovéhoovače nebo přítelkyně, prvky jsou vyřazeny, sedací místa jsou vyčištěna, pás, Criss, geometrie bubnu a zdraví ostatních částí jsou kontrolovány. Pro usnadnění demontáže je vhodné použít aerosol WD-40.

Pokud je stroj na záruční službě, všechny opravné činnosti by měly být prováděny pouze v servisním středisku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS