Jak udělat fanoušek od přítelkyni

Ohřívač ventilátoru Udělej to sami: Jak udělat ohřívač ventilátoru

Ohřívač ventilátoru. zařízení extrémně pohodlné: mobilní, jednoduchý v provozu, odolný vůči poruchám, účinné. Obývací pokoj s pomocí takového spotřebiče může být v teple během několika minut.

Funguje to tak, že pokud je to žádoucí, můžete provést ohřívač ventilátoru s vlastními rukama. Část materiálů potřebných k implementaci takového projektu lze nalézt i mezi všechny odpadky akumulované v garáži.

A jak to udělat a co přesně bude potřebovat. to všechno zvážíme v našem článku. Podáváme 4 pokyny pro výrobu různých ohřívačů ventilátoru od přítelkyně. Pro přehlednost bude materiál doplňovat fotodidy a video pokyny na montáž různých možností zařízení.

Lepidlo, lepenka, motor z hračky

Pro výrobu malé vrtule budete potřebovat kus vlnité lepenky 30 × 30 cm.

Podpěrné lepidlo ve 2-3 vrstvách, čtverec ne méně než dva dlaně. Stojan pro motor, který děláme ve formě hranolu s výškou 10-15 cm. Pro řezání používáme papírový nůž. Design gnome podle linie.

Jak vytvořit mini fanoušek odolný a stabilní? Používáme lepicí pistole. Žádný jiný lepidlo vám umožní splnit připojení jako spolehlivé.

Dále, nejtěžší: vrtule. Centrální rukáv není nutně vyroben ze dřeva nebo plastu. Odřízněte ji ze stejné lepenky.

Připojujeme termoklarování a jak je to možné, jak je to možné: Design by se měl ukázat jako monolitický. Blades mohou být vyrobeny z tenčí lepenky. Vhodné balení z příslušenství pro mobilní telefon.

To je nejzodpovědnější prvek: lopatky by měly být naprosto stejné ve tvaru a hmotnosti. V opačném případě bude váš vrtule vibrovat při práci a rychle pádu.

Bloky hůl (pečlivě) na lepenkové pouzdro, pozorování aerodynamiky. Letadla musí být nasazena o 30-45 stupňů v opačných stranách. Pro snadnější design sbíráme ventilátor USB s vlastními dvěma lopatkami. Jsou jednodušší rovnováhy, a s ochlazením taková vrtule nebude vyrovnat ne horší než třípodlažní.

USB fanoušci: funkce

Takový model nebude snadný. Jedná se o vynikající volbu pro individuální chlazení při práci v počítači. Takové zařízení se získá s dostatečným výkonem, stejně jako spotřeba energie mírněji. Pro zařízení tohoto návrhu bude nutné:

 • CD CD pro počítač;
 • šňůra s vidličkou USB;
 • dráty;
 • Starý motor, taková obvykle instaluje na dětské hračky;
 • Víno zástrčka;
 • Cylindrický karton;
 • Lepidlo a nůžky.

První věc je vyříznut na čepelí. Síla proudění vzduchu závisí na přítomnosti čepelí než jejich, silnější bude odfouknut, ale samotné segmenty by neměly být malé.

Pouze jeden disk je řez, druhý bude použit jako stojan.

Musí být otočeny jedním způsobem. Když bude disk s lopatkami připraven, je do středu vložena zástrčka a otvor se provádí v něm.

Aby se drát vhodný pro použití, je venkovní vinutí odstraněno z jednoho konce USB kabelu, pod kterým je umístěno 4 zapojení. Spárování lze oddělit, připojit se k motoru a výstavě.

Práce v létě u počítače, nebo jen na dovolené někdy chcete slabý vánek, “místní” cool. Průtok vzduchu kancelářské klimatizace nevytváří roztomilý komfort odvozený ze slabých a řízených foukání, které poskytuje mini-fanoušek. Udělej to sami velmi snadno provedou takové zařízení.

Jak vytvořit ventilátor z konvenčního elektromotoru

Pravděpodobně nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak dostat self-made samoobslužný fanoušek, je najít obyčejný motor, který se nejčastěji nachází v hračkách.

Standardní elektromotorová hračka

Řádu taková věc není obtížná. Kromě toho, dnes, aniž by zastavil na minutu, karavany různých cetek z prostředního království. A pokud ne, stačí koupit levný hračkový stroj a odstranit motor.

Ale rozhodně to nestojí za to, aby čekalo na nemožné. Spíše může jen mírně řídit vzduch. Ale pro stolní model bude zcela sestoupit. On bude vyhodit tvář osoby sedící u počítače.

JAK JSEM SBALIL PŘÍTELKYNI ANEB IZOLEPA VE VLASECH!

Pro takový fanoušek můžete použít absolutně cokoliv. Hlavní části budou:

V opačném případě bude limit myšlenky uvězněn pouze v mezích fantazie.

Poté, co je motor připraven k použití, má smysl postarat se o výživu. To může být baterie, jako v hračce, pro kterou byl motor určen. Ale určitě tato energie nebude trvat dlouho. Existuje však plus. přístroj udrží kompaktnost a mobilitu.

See also  Jak odstranit horní kryt myčky nádobí

Druhá možnost je napájení ze sítě. Ale v tomto případě musíte zastavit. Přímé připojení přes zástrčku. správný způsob, jak zajistit, aby byl motor spálen. Takže experimentujte, snažíte se propagovat motor na velké revoluce. Na hračkách jsou elektromotory obvykle vypočítány 3-4,5 volty a touha poskytnout více otáčení v důsledku výkonných zdrojů energie, za prvé, bude rychle naplánovat zdroj (pokud je to baterie), za druhé, bude vážně snížit zdroj ventilátoru až do poruchy. Motor se začne zahřát, kartáče mohou roztavit.

Ale zde moderní nabíječky konvertují napětí v síti, což jej snižuje do zadaných parametrů. Můžete najít napájení, včetně prodeje, který je vhodný pro motorový motor.

Chcete-li vytvořit lopatky, které již můžete vzít libovolný materiál. Hlavní věc je, že je to světlo. Vzhledem k slabosti motoru, tím menší jsou lopatky nošení, tím rychleji bude rotace, a to znamená, účinnost práce.

 • Nejjednodušší možností je zapojit z konvenční plastové láhve, která bude sloužit jako upevnění čepelí. V láhvi provést otvor ve velikosti otáčení osy elektromotoru.
 • Čepele mohou být vyrobeny z obvyklého disku CD. Ve středu je díra ve velikosti korku z láhve. Kruh disku je rozdělen do 8 sektorů. Jsou na chvíli vyříznuti, ale ne do centra. Po disku musíte ohřát oheň, abyste snadno porazili čepele. Pro tento oblek lehčí.
 • Připojte disk na zástrčku může být lepidlo. Druhou možností je, když otvor zůstane uprostřed pro zástrčku. okamžitě připojte design. Plastové plastové ztvrdnutí a bude pevně držen.
 • Po tom, co je tento design připojen k sobě. Drát je vhodný pro stánek. To je možná nejjednodušší volba. Ano, a pro takové lehké zařízení, nebudete myslet lépe. Nápravy můžete dostat takovým způsobem, aby se tam naneste baterie. Nebo pečlivě spusťte napájecí vodič, který jde do motoru.
 • Obvod by neměl být vždy uzavřen, pokud používáte baterie, takže musíte tlačítko na tomto případě opravit. Udržuje levně. Můžete ji použít z hračky, se kterou byl motor zastřelen.

Další možností vrtule zařízení je použití papíru, pouze husté. Metoda je ještě jednodušší, ale méně praktická.

Rada! Experimentování, nezapomeňte, že čím větší je oblast lopatka ventilátoru, tím více hlučné. Na druhou stranu nejsou malé lopatky tak účinně pronásledovány.

udělat, fanoušek

Blok: 2/7 | Počet znaků: 3690

Desktop ventilátor od odpadků

Dobrý den, milí čtenáři. V tomto článku se podíváme na výrobu nejjednodušších, ale zároveň spolehlivým stolním ventilátorem. Myšlenka není nová, existuje mnoho různých verzí těchto fanoušků na internetu, ale jsou to příliš nespolehlivé, takže jsem se rozhodl, že to bude moje metoda. Myšlenka sama o jeho stvoření vznikla téměř okamžitě s novým problémem: Při práci u stolu byl dusný a musel otevřít okno. Ale z okna fouká příliš mnoho a ne tam, kde bych mě chtěl, a určitě jít. Kromě oken je vzduch studený. Všechno přichází na to, že z takového “foukání” můžete vydělat studenou bez opuštění domova. Ventilátor má explicitní výhody: cirkuluje vzduch, který je uvnitř, a to (vzduch) má teplotu mírně prostoru níže (protože “urychluje” ventilátor) a samozřejmě je vzduch poslán, kde je a v tomto případě obličej.

jeden. Pro ventilátor potřebujeme následující věci:

jeden.jeden. Nástroje. Všechny následující objekty jsou v každém domě (dobře, téměř), a nebude těžké se dostat. Jejich seznam:. papírnický nůž Teroklay na tyčích páječka. jeden.2. Materiály. Pro ventilátor hlavně používané části od analýzy a stavebního odpadu. Výjimkou byla vrtule pro letadla rám z ISO.

udělat, fanoušek

Po pájení, pevně palivem termoklarování, aby nedošlo k poškození kontaktů motoru.

Je docela možné, myslel jste si, že dalším krokem by byl balíček drátu pro připojení k portu USB počítače. Ale to není. Teď se budeme zabývat sborem. Chcete-li začít, vezmeme plastový rám z Isol a vytvořili díru pod tloušťkou USB drátu s velmi malou akcií. To lze provádět různými způsoby: vrtání nebo mzdu, vyřešit vás. Zaplatil jsem, takže jsem musel vyčistit ohřívače plastu pomocí šablonového nože.

A právě přejděte na instalaci připojovacího drátu. Nejdříve je třeba se otočit v díru a opravit zevnitř, uzel uzel. Pro větší pevnost, dále nalít uzel a místo kloubu a rámu lepidla. Určitě čekáme na jeho plné lití. Jemně odstraňte celkovou izolaci. Pod ním jsem měl jen dva dráty, které se očekávalo od levnějšího čínského kabelu. Nemusíte mít dva, ale čtyři (ve velmi vzácném případě pět) drátů. Jejich barva může být velmi odlišná, takže nebude schopna určit potřebné. Ale pro takové případy je multimetr, a pokud to není, můžete použít stejný motor jako aktivní zatížení: Použijte různé kombinace konektivity, jsou pouze osmi. Pak budete muset zvolit požadovanou polaritu připojení motoru: určuje směr otáčení hřídele. Poté, co jste našli všechny potřebné vlastnosti výše uvedeného, ​​uvolníme dva dráty, které potřebujete, a otočte je s kvalitativně.

See also  Jak připojit LG stroj k telefonu

V plastové trubce podporujeme motor s dráty takovým způsobem, že na jedné straně byl motor, na druhé straně byly dráty. Musí být také vyčištěny z izolace a načítání. Komplexnost se může vyskytnout s tlustými dráty, ale tento proces může být zjednodušen, pokud jsou předem vyčištěny s brusným papírem a ponořte se do roztavené borové pryskyřice (také známý jako rosin). A pak je dejte do kapky tekuté pájky. Musí proniknout všechny žíly, bude poskytovat spolehlivost a nízkou odolnost proti opletení. Zametejte USB vodič a vodiče z motoru, ujistěte se, že hřídel motoru se otáčí správným směrem. A zakryjte místo pájení s izolací. Jako izolace jsem použil termocony (které však multifunkční věcí), ale ideálně by tam měl být zmenšující trubka.

Opravte potrubí na rámu z pásky. Ano ano, veškerý stejný termoklar. Nemám litovat lepide, pečlivě “impregnovat” všem švy, síla výrobku v budoucnosti závisí na jeho množství. Všechny vodiče uvnitř, dejte do potrubí.

Nyní vybereme nejpopulminálnější polohu motoru na horní části trubky. Mělo by to být tak stálé na stole, motor byl směrován tam, kde potřebujete. Udělal jsem to zaměřené na obličej.

Opravit v takové situaci s termoklarem, a pak bude potřeba hodně. To bude trvat “nalije” motor v trubce. Ale musíte pečlivě držet tak, že není náhodou, že náhodou nenaplňujete lepidlo uvnitř motoru nebo neblokujte hřídel.

Pájení a izolace drátů

Vezměte vodiče chladiče a USB kabel, bez izolace asi 10 mm a otočte je tak, aby se červený drát spojuje s červenou a černou. s černou. Dále budete potřebovat pájecí železo pro zvýšení zkroucených konců a tím dávat sílu spojení. Pro to musíte udělat:

 • Zahřejte pájecí železo a připravte kus kosy nebo tok;
 • Šroubové dráty se připojují k kosanu nebo navlhčení v toku;
 • Taví se na závěrce pájky kus pájky nebo cínu;
 • Strávit zastaralý na kroucených drátech, pokud jsou zpracovány tokem, nebo je připevnit k kusu rosinu a tlačit mírně žihadlo.

Tento proces se nazývá zavazadla vodičů nebo zpracování kontaktních míst s horkým cínu. Rosin potřeboval tak, že cín je lépe spojen s povrchem holého USB drátu.

Nyní je třeba izolovat vodiče tak, že při připojení k konektoru USB počítače není zkrat. Upozorňme si plátek délky pásky asi 3-5 cm a přeskočte mezi pájenými vodiči. Sledujte jeden drát tak, že kontaktní místo pokryté cínem bylo spolehlivě izolováno a plátky holého vodiče se podobaly vrstvám. Dále musíte odříznout kus pásky a udělat to samé s druhým drátem.

Vydržet

Je čas přemýšlet o stánku pro váš fanoušek, který jste právě dělal s vlastními rukama. Bude to trvat kus mědi nebo hliníku. Vezměte segment drátu a udržujte jej ve formě písmene “P”. Pod chladnějšími šrouby konce se končí dolů dvěma otvory. Ohněte drát a těsné konce do horních otvorů. Nyní můžete upravit úroveň sklonu ventilátoru.

Pokud je spousta fanoušků

Můžete vytvořit celou baterii ventilátoru s vlastními rukama. Chcete-li sestavit ventilátor čtyř nebo více chladičů, je třeba vědět, jak je připojit k zdroji napájení (USB konektor), stejně jako jak připojit tyto fanoušky mezi sebou.

Kabelové připojení

Ze školního roku fyziky víme, že sloučeniny jsou dva typy. konzistentní a paralelně. S prvním typem připojení musíte vzít červenou (plus) jádro z USB kabelu a připojit jej k červenému jádru prvního chladiče a černé jádro prvního chladiče se připojit od červeného druhého chladiče a tak dále. Poslední, černá, spojuje s rezidenčním USB kabelem stejné barvy.

Paralelní spojení je mnohem jednodušší: Všechny červené dráty jsou shromažďovány v jednom twistu, stejně jako černé. Červené vodiče jsou připojeny k červenému drátu kabelu USB a černé, k černému. Pro větší spolehlivost kontaktu musíte udělat bahno a držet pásku z místa kontaktu, jak je popsáno výše.

Blok: 5/20 | Počet znaků: 2702

Proces výroby výfukového ventilátoru z dostupných materiálů

Hřídel motoru je osvobozen od ořechů, kladek, zástrček, příruby a dalších zařízení. Od překližky s rozměry 400 × 400 mm pomocí ruční frézovacího stromu s univerzálním frézovacím stolem s kruhem 250 mm s použitím univerzálního frézovacího stolu.

See also  Jak udělat mrkev čerstvý bez odšťavňovače

Uvnitř otvoru je vyroben o průměru rovný průměru oběžného kola motoru (50 mm).

Z kruhu oříznutí o průměru 1-2 mm méně než otvor, takže je to zdarma.

Otvory pro upevnění elektromotoru jsou vyvrtány, pak jsou zkroucené zenkerem nebo tlustým vrtačkem pro pár milimetrů skrýt čepice šroubů. Motor přišrouboval na překližku.

Kruh drží válec menší takovou výšku, takže spolu uzavřou hřídel motoru.

Uvnitř otvoru je vyvrtán v průměru rovném tloušťce hřídele. Konstrukce je úhledně natřena na hřídeli přes dřevěnou distanční vložku, aby se nerozdělil, nepoškozoval.

Dva identické “kytary” jsou vyříznuty z pozůstatků překližky a druhého listu. budoucího těla čističe vzduchu.

Z tenkých plechů překližky jsou dva kruhy řezány o průměru o něco méně než před asi 230 mm.

Na jednom z nich, neslyšící radiální drážky frézy 6 mm hloubku 3-5 mm. V tomto případě 8 kusů.

Ukazuje turbínu podobnou tomu, která se používá ve vysavači.

S pomocí ručního nebo stacionární kotoučové pily z tenké překližky jsou obdélníky řezané. Jejich délka překračuje délku drážek pár milimetrů, šířka. 58 mm.

Ribra mezi bočními hranami, které jsou vloženy do drážek v drážkách. Tyto mezery zjednoduší instalaci lopatek v drážkách. Při mletí, musíte zajistit, aby prsty byly pod brusným papírem. Drážky jsou mazány s truhlářskými lepidly, všechny díly jsou do nich vloženy.

Druhé kolo je umístěno koaxiálně a design je připojen zatížením pro lepení.

Po vysušení uvnitř báze turbíny se sání vzduchu suší poloměrem 43 mm. Ve středu druhého kruhu je otvor o průměru s tloušťkou menšího válce na hřídeli motoru vyvrten v průměru 230 mm.

Konstrukce je umístěn na motoru a šroub se šrouby přes předem vázaných otvorů.

Spustí se motorem a překližka je vyrovnána s pružnou sukní nebo úhlovou bruskou s ním jako začlenění preventivních opatření. Horní kruh je lepen k nožem. Konstrukce je upevněna pomocí svorek. Se přizpůsobuje úhlovému brusku s emery kruhu nebo broušením.

Pokud jsou lopatky silně vypouštěny mimo kruhy, musí být pečlivě oříznuty ručně pila s rezervou pár milimetrů.

Motor začíná zašifrovaným nástrojem pro vyrovnání okrajů a centrování turbín, aby se minimalizovaly vibrace.

Totéž se provádí zarovnat horní povrch. V horní “kytaru” se otevírací otvor provádí rovna průměru kruhu s elektromotorem, takže je to pevně zadáno. V dolní “kytarové” sání vzduchu s poloměrem 43 mm.

Z kusu plechu je řez 110 mm výška, rovný délce kruhu “kytary” s okrajem.

V šířce ohýbá na uvedené délce.

Ve vzdálenosti 10-15 mm od okraje podél délky plechu jsou místa šroubů šroubů šroubů zakryté každých 40-50 mm.

Jsou navrženy k opačnému okraji pásu s pomocí čtverce nebo analogu. Aby se zabránilo štěrbinům kolem obvodu kovového kontaktu s překližkovým lepidlem. Kovové šrouby na dno základny.

Z spodní strany krytu, 4 otvory o průměru 5-6 mm jsou vrtány ve vzdálenosti ~ 7-8 mm od okraje, m5 nebo m6 šrouby do nich přišroubují. S pomocí výšky stromu 81 mm, kryt je instalován na místě.

Poté. přišroubuje samonasa pro kov. Přebytečný kov je odříznut.

Blok s motorem je vložen na místo. Na šroubech používejte podložky a šroubované jehňata pro upevnění jednotky uvnitř zařízení. Design lze testovat. Po úspěšném startu. Připojte k potrubí pro odstranění znečištěného vzduchu a nástrojem přes adaptéry.

Nebojte se, pokud přístroj musí demontovat několikrát pro nálepku druhé těsnicí vrstvy mezi překližkou a kovem, další broušení pro odstranění vibrací. Pro motor je žádoucí vytvořit ochranné pouzdro ze stromu nebo oceli plechu a její kontakty izolují před prvním spuštěním.

Materiály a hlavní fáze práce

Pro výrobu domácího stolního ventilátoru budou požadovány následující materiály: dřevěné polotovary různých velikostí, plastové láhve, malý elektromotor (RF-500 nebo DR.) a převodový motor. Bude také nutné připravit jeden převodový stupeň z plastu, plastových kork, dvou šroubů s maticemi a podložkami, mikro USB konektoru, dvě inkluzní knoflíky a dva clothespins.

Z dřevěných dílů pomocí termočlenu a šroubu s maticí, shromažďujeme otočnou plošinu, na kterém je elektromotor připojen. Od zbytku otvorů vytváříme pouzdro ventilátoru a pak nainstalujte motorový motor, který bude řídit gramofon. Základna je vyrobena ze dvou skimpů, mezi nimiž musíte držet clothespins (pro montáž na stůl).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS