Jak udělat krb s litinou pece

Instalace krbu s litinovou pec s vlastními rukama

Není možné jednoznačně říci, že uzavřené ohniště je lepší nebo naopak. Volba závisí na souboru faktorů a podmínek a stojí za to zavést s nimi před zahájením instalace s vlastními rukama.

Výhody

 • V uzavřeném ohniště nad účinností, zejména pokud je vybaven pohony tepla.
 • Obrovský výběr modelů, které se liší velikostí, vzhledem, tvarem skla a t. D.
 • Záruka výrobce na vysoce kvalitní provoz pece a stažení kouře.
 • Uzavřené litinové pece slouží déle než otevřené od chamných cihel a vypálené části mohou být vyměněny.
 • Nedostatek otevřeného ohně poskytuje lepší požární bezpečnost.
 • Nižší celkové náklady na krb ve srovnání s podobnými modely s otevřeným ohništěm z chamotte cihel.
 • Rychlá a jednodušší instalace, která může být provedena s vlastními rukama a bez “mokrých” práce.

nevýhody

 • Malý přehled ohně, zejména s ekonomickými modely.
 • Sledování ohně je přes sklo, které je třeba pravidelně čistit (viz. Skleněné krby).
 • Vysoce kvalitní litinové pece, zejména v kombinaci s portálem v jednom designu, jsou poměrně drahé.
 • Standardní barva vločka. černá. Pokud chcete, přidejte jeho mosazný, pozlacený nebo stříbrný rámec bude muset zaplatit dobře.

Zařízení krb

Před skládáním Jméno koem, s vlastními rukama, je nutné zjistit, ze kterých jsou díly podobné návrhy obecně, studovat zařízení krbu a jeho součástí.

Jakýkoliv krb zahrnuje následující prvky:

Nejdůležitější věcí, ze které závisí kvalita krbu a jeho účinnost, je volba materiálů pro jeho uspořádání. Dobrá volba bude design vyložená z cihel. Pec je obvykle stanovena z chamed cihel, odolávat vysoké teploty a zbytek zdiva se provádí z obyčejných červených keramických cihel. Pokud budujeme cihlový krb s vlastními rukama, si můžete koupit hotovou kovovou komoru a už kolem něj ležela zbytek krbu.

Na otevřený krb cihel byl dostatečně spolehlivý, ohniště vyžaduje vysoce kvalitní tepelnou izolaci. Tato položka je zvláště důležitá v dřevěných domech, kde je riziko požáru výrazně vyšší než v budovách z kamene nebo cihel. Je také důležité věnovat pozornost zbytku prvků krbu provozu za vysokých teplot. tyto díly musí být umístěny v souladu s pravidly požární bezpečnosti.

Technologie Zednické bydlení

Není těžké odhadnout, že každý mistr začíná pracovat na svém osobním schématu, ve kterém je uvedena podrobná instrukce. Popisujeme nejoblíbenější z nich.

 • Více vrstev cihel s pravým tvarem odložit. Má dutinu, která bude sloužit jako válec, ale hlavní část vzduchu prochází mezerou mezi stěnami krbu a floppingu.
 • Neuvádějte spěch při práci, protože tato fáze vyžaduje zvláštní stupeň přesnosti. Zkontrolujte po úpravě dalšího řádku. Cilles cihly mohou být. Okamžité fragmenty roztoku jsou okamžitě odstraněny.
 • Solnik překrývá čtvrtý vedle úplně, ale jak zajistit podporu cihel nad neplatností? Odpověď je aplikovat rohy, které jsou superponovány paralelně, tyto rohy budou podporovat zdivo. Spojení úhlové brusky každé cihly, stavět základnu, ke kterému budeme výrobek nainstalovat. Nezapomeňte na úroveň, zkontrolujte.
 • Než nainstalujete krbový ohniště s vlastními rukama, nechte zdivo sušit trochu, možná budete muset udělat nějaké změny. Druh litinového krbu musí mít krbový regiment, jedná se o horizontální povrch, který je dekorativní. Police lze vyplnit z kusu porcelánu. Tvář jejího kontaktu se stěnou je ponořena, poskytuje dodatečnou podporu. Teď je vše připraveno pokračovat.
 • Instalace pecí litinového železa není nic složitého. Oblast kontaktu skříně pece a desek se zpracuje s tepelně odolným tmelem nebo lepidlem. Firebox nelze přesunout v blízkosti stěny. Několikrát změřte vzdálenost od zadní stěny kamery k zdi domu s jedním a na druhé straně. Indikátory rovnosti říká, že design je přímý a symetrický.
 • Všechny spoje, které tvoří instalovaný ohniště a krbové police jsou utěsněny sádrovým roztokem. Upínání litinových pecí je sníženo na skutečnost, že rámování cihel je vyloženo kolem něj. Jako předtím musí být pozorována úroveň při pokládání. Další podobná deska je připojena k zdiva nahoře. Doporučuje se použít více lepidel pod ním, protože bude pravděpodobně musí regulovat požadovanou úroveň. Zbytky lepidla jsou okamžitě odstraněny.
 • Umístění obkladu můžete použít kreativitu. Je-li extrémní cihly s každým z nich, aby se předávala dopředu dopředu, vypne římsy kolem obvodu portálu a některé čelní cihly jsou již speciálně připraveny pro to, zůstanou jen v poslední řadě.
See also  Jaké palivové dříví utopí krb se sklem

Montáž Montáž Firecatter rámy z Castoone

Tyto pece umožňují vybavit základnu pod krbem přímo na podlaze, nicméně to nemůže být provedeno pouze tehdy, pokud je potěr, který je na podlaze plovoucí.

Instalace litinových ohniště začíná uspořádáním základny, na které bude. Nabízíme prozkoumat instrukce, která pomůže provést veškerou práci kvalitativně:

Začněte instalovat krb. Tento prvek by měl být dobře patrný z jakékoli části místnosti. Poté je základna umístěna na tomto místě, pro výrobu, z nichž bude požadována zesílená cementová potěr.

Po sušení se vyrábějí hydroizolační práce, v přítomnosti dřevěných podlah je také instalována izolace. Minimální tloušťka potěru je 100 mm a bude vyžadovat kovovou síťovinu pro jeho zpevnění.

Poté, co může potěr vyschnout a získat potřebnou sílu, podstavec by měl být proveden pro instalaci ohniště. Pro tyto účely, cihlová nebo plynová banka. Kromě toho je možné vybrat podstavec přírodního kamene.

Pokud je překrytí dostatečně křehké, pak je nejlepší zvolit palivo k výrobě krbu, protože tento materiál má nejjednodušší váhu, jen s ním pracovat. Další dekorace provzdušněného betonu se provádí takovými materiály jako keramický dlaždice nebo kusový kámen.

Bloky jsou naskládány se speciálním lepidlem nebo roztokem na bázi písku a cementu. Pro vyrovnání povrchu podstavce by mělo být omítnuté.

Další fázi zahrnuje provádění prací souvisejících s okamžitou montáží pece z litiny. Před provedením tohoto procesu je tepelný izolační materiál umístěn na podstavci ve formě železné nebo čedičové vlny.

TIP: Během definice místa, kde bude krb vybaven, zvažte skutečnost, že by měla být vzdálenost mezi pecí a stěnou, která bude konvekční mezera.

Pro správnou instalaci pece je nutné umístit dřevěné tyče pod ním, s nímž bude jeho poloha upravena. Pro výrobu komínu připravte ocelovou objímku nebo potrubí,

Pokládání komínového potrubí

Po pokládání hlavní části krbu je plně dokončeno, je nutné přistoupit k konstrukci komínové trubky.

DŮLEŽITÉ: V závislosti na tom, jak rychle se chcete vyrovnat se všemi stavebními prací, můžete udělat jako nejjednodušší komín, který má standardní rovné obrysy a formy a složitější (mají tendenci k postupnému zúžení).

Jak dát krb cihla, krok za krokem průvodce pro montáž zúžený komín:

 • Vypočítejte optimální úhel náklonu design. Úhel by neměl být více než 4-5 centimetrů, může vést k přerušení a nesprávnému fungování trakčního mechanismu;
 • Každý řádek by měl mít stejný úhel sklonu;
 • Aby byly vyhřívané vzduchové hmotnosti výstupu a usnadňují osvětlení místnosti, v nadmořské výšce 25-35 centimetrů, musíte udělat několik malých otvorů, které budou provádět roli ventilace;

Jednoduše provedl komínový přímý tvar

Sestupný komín strávený na střeše

Široký cihlový komín s ventilačními kanály

DŮLEŽITÉ: Optimální výška pro vytvoření tohoto ventilačního kanálu je 40-55 centimetrů. Tato výška je bezpečná. Vzhledem k vysokému ohřevu vzduchu a nízkých otvorů, je zde možnost požáru nebo tavení, v případě kontaktu vzduchu s hořlavými předměty.

 • Dále položte několik řádků, od 1 do 3, po kterém je komín přichází do styku s trubkou z oceli;
 • Aby se dále maximálně snížila možná ztráta tepla, doporučujeme navíc používat speciální tepelné izolační materiály. Stejně tak je důležité sledovat těsnost každého kloubu a přípojek.
See also  Jak rozebrat Rowenta CV 7430

Můžete nastavit krb ohně s cihly jak vytvořit jedinečný a jedinečný styl vašeho krbu a za účelem zvýšení účinnosti, tepelné čerpací komory. Tato metoda není nejjednodušší a nejlevnější, nicméně, životnost takové instalace je velmi dlouhá. Výskyt možných poruch v pravidelné péči, čištění a jasné dodržování všech fází práce. minimum.

AdviСe

Pro zlepšení krbu nepoužívejte provzdušněný beton a nestabilní na vysoké teploty silikátové cihly. Všimněte si, že jílový roztok se nebude držet cihly špatné kvality nebo bude velmi špatné. Cihly Při pokládání se doporučuje udělat vodu. Je nutné lépe pochopit s roztokem.

Zahradní krb s udírnou. stavba / DIY building outdoor fireplace with smoker and grill

Minimální tloušťka potěru. 10-15 mm. Ztuhlost je dosažena zesílením kovových tyčí nebo mřížky. Tloušťka podstavce by neměla překročit 1,5 cm.

Pro pohyb vzduchu v krbu musí být přítomna díra. Zpravidla je hit kyslík organizován přímo z ulice. Pro tento připravený otvor ve zdi nebo stropu.

Proveďte práci na instalaci komínu v souladu s pravidly požární bezpečnosti. Například, tam jsou obecně přijaté normy možné odchylky trubky ze svislé polohy. Úhlová odchylka na délce pěti metrů by neměla překročit 45 stupňů. Čím větší je délka komínu, tím menší jsou indikátory odchylky.

Pokud je vybavený typ zařízení, zvažte vzdálenost ke stěně. V domě s dřevěnými stěnami by mělo být nejméně 50 cm, v domě s betonovými stěnami. nejméně 10 cm.

Vyberte nejbezpečnější pece uzavřeného typu pro Mantelter. Speciální obrazovka od žáruvzdorného skla zpomalí palivové dřevo v centru pozornosti, zatímco teplo ze spalovacího dříví bude stále spadat do místnosti. Výfukové plyny eliminují z fotoaparátu v komínu.

Vyberte ochranné obrazovky pecí v souladu se základními vlastnostmi, které jsou založeny na jejich hmotnosti a rozměrech, stejně jako zajištěné trvání hořící.

Všimněte si, že se špatnou volbou prvků a porušení pravidel pro instalaci instalací může vzniknout ohrožení ohně. Dodržujte sebemenší podrobnosti o montáži krbu ve všech fázích potřebné práce.

O tom, jak nezávisle namontujte krb v venkovském domě, podívejte se na následující video.

Aby byl interiér soukromého domu s útulným a estetickým, jedním z řešení, která je schopna pomoci v tomto. instalaci krbového ohniště. Tento prvek nejenže poskytne každému prostoru nádherný vzhled, ale pokud je to nutné, poskytne další ohřev obydlí.

Jedním z obtíží, které se často vyskytuje v procesu této práce, je instalace krbového ohniště, protože instalační práce v tomto případě vyžaduje vážné úsilí a pokud je to možné, dostupnost speciálních stavebních dovedností. Po studiu dalších fotografických a video materiálů schopných pomoci při instalaci, jakož i podrobných pokynů pro realizaci všech činností, instalace požární pece může být provedena a provedena.

Pokyny pro stavebnictví

Nejjednodušší a cenově dostupnější výrobce je sádrokartonový portál. Vhodné pro biokaminy a elektromotory. K jeho výhodám lze přisuzovat:

 • Snadná instalace, instalace a demontáž;
 • Možnost poskytnutí jakékoli formy;
 • schopnost používat nejrůznější povrch;
 • Snadné při výrobě dalších polic, které zvýší funkčnost krbu.

Celý proces je rozdělen do tří fází: vývoje kreslení; výkon ve formě uspořádání výrobku; Výrobní portál:

udělat, pece

Dělat portál pro krb s vlastními rukama

 • Skica se doporučuje v plné velikosti. Pomůže si představit, jak bude krb vypadat na vybraném místě. Na listu papíru stojí také za to vystavovat výzdobu obklady.
 • Potřeba uspořádání (prováděné pomocí pěny a lepidla) je, že může být jasně vizualizována tak, aby viděla sníženou kopii portálu, poskytne nevýhody návrhu a opravte je v konstrukční fázi, a také vypočítat počet potřebných materiálů.
 • Stavební proces se skládá z několika fází:
 • Především je rámec rámce rámu vyroben (krabička kovových výrobků, vyrobených pomocí vodicích a regálových prvků) v souladu s velikostí výkresu. Rám je základem celého produktu, a proto by měl být bezvadný, to je spolehlivě připojeno ke stěně a polo s perfektně zvětralých horizontálních a vertikálních letadel. To bude vyžadovat úroveň a olovnici.
 • Během rámce rámu se používají samořezné šrouby a šroubováky. Ve stejné době, pokud projekt poskytuje složitější design, pak sádrokartonová deska je připojena ve dvou vrstvách, ne-li, pak v jednom.
 • Pokud je to nutné, v krbovém polici (v nepřítomnosti falešného komína) je věnována pozornost své velikosti. Pokud se tedy výstup police předpokládá pro rám, je upevněn pomocí dalších vodítek a zastavení, což výrazně zvýší celý design. Pro montážní police budou potřebovat alespoň dvě vrstvy sádrokartonu.
 • Putování krabice se provádí podle pravidel pistole sádrokartonu. Především se povrch provádí, což vám umožní vytvořit film odolný vůči vlhkosti. Potom s použitím samolepicí pásky “Serpian” je utěsnění spár a jám, které mohou být vytvořeny v důsledku šroubovacích šroubů. Stejným způsobem jsou upraveny úhledné úhly. Poté začne hlavní shtpocking, přičemž se nutně používá výztužná mřížka. Jděte do tenké vrstvy.
 • Pro výrobu potrubí potrubí bude také nutné kovové krabice a sádrokarton. Veškerá práce v přesnosti odpovídají konstrukci spodního boxu a jeho povrchu. Můžete však vybrat pár nuancí: první. počet montážních prvků závisí na hmotnosti struktury; Druhá je velmi důležitá pro poskytnutí odvzdušňovací otvor, který musí být umístěn ve středu portálu. Jeho velikost se liší asi 40 x 10 cm.
 • Portálová dekorace je nejsmírnějším typem práce, protože vzhled celého krbu závisí na tom. V závislosti na preferenci můžete zvolit následující možnosti dekorativního designu:
 • ručně malované;
 • Imitace cihlového zdiva;
 • jemná mozaika (ze skla nebo vícebarevné kameny);
 • Umělý kámen a dr.
See also  Jak udělat vich

Stále nejhorší krby jsou kámen a dřevěné, ve stavbě, které se uchýlí k následujícím materiálům:

 • Přírodní strom;
 • Dřevo-čip a fibreboard;
 • Dřevěné výrobky (překližky nebo dřevo);
 • Kovový profil a sádrokarton;
 • Parketová deska pro laminát.

Pro podšívku a výzdoba výzdoba nejoblíbenější:

 • Samolepicí film;
 • Falešný diamant;
 • Polyuretanový štuk;
 • Tepelně odolná barva;
 • Gobelín;
 • Dřevěné sloupy s řezbou a dalšími.

Následující akce jsou mimo tuto situaci:

 • Za prvé, použité dřevo by mělo být bez viditelných vad (trhliny, čipy, víry, deformace atd.) a pre-dobře sušené.
 • Zadruhé, celý design je pečlivě impregnován antiseptikem a pokryté ochranným lakem odolným proti teplem.

Operační rychlost krbu

Aby se krbový systém slouží co nejdříve, je důležité nejen prozkoumat foto a video materiály na instalaci, ale také držet se řady požadavků, a to:

 • Náhrada dřeva jako základní palivo do druhé v procesu práce Krb je velmi nedoporučeno, protože taková touha zvýšit rychlost hoření může nepříznivě ovlivnit jeho provoz;
 • Používat vodu jako požární prodlužovače je kategoricky zakázáno;
 • Čištění krbu a další služby je vyžadováno s periodicitou alespoň jednou za dva měsíce.

Pokud je ohniště krbu uzavřena, pak je na sklo ze spalování ze dřeva obvykle tvořena Naiga, která může být snadno odstraněna obvyklým čisticím prostředkem skla. Vnitřní stěny se doporučuje čistit speciálním tuhým štětcem, který pomůže zbavit se plaku a popela. “Jak udělat krb v dřevěném domě. krok za krokem”.

Můžeme také vybavit speciální díru, s níž můžete snadno dostat i na nejvzdálenější rozích pece.

Shoda se všemi těmito požadavky a jasné po instalaci pravidla umožní vybudování spolehlivého a vysoce kvalitního krbu, který může dlouhodobě sloužit bez nutnosti jakékoli opravy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS