Jak ušit dvojitou jehlu na bratra stroje

Jak jsou uspořádány dvojité jehly?

Strukturálně se dvojitá jehla skládá z následujících prvků:

 • Dvě standardní šicí jehly navržené pro linku na domácím stroji.
 • Držitel sboru. Nejčastěji je vyrobeno z plastu. Tento prvek drží dvojí jehly do jediného designu.
 • Baňka. Navrženo pro instalaci dvojitých jehel do držáku jehly šicího stroje.

Dvojitá jehla může být použita v jakýchkoli šicích strojích s funkcí klikat. Ve své tlapce a jehlové desce je pro volný průběh dvou jehel vyžadován podlouhlý slot.

Jak ochutnat dvojitou jehlu?

Nejprve nastavte dvojitou jehlu, jako obvykle single: Oslavte šroub, vyjměte singl, vložte dvojnásobek a znovu utáhněte šroub. Nyní musíte vyplnit vlákna. V mém stroji je nahoře nainstalována standardní cívka s nitěmi a na vinutí spreje je nainstalována další tyč pro cívku. Pak doplňujeme obě vlákna jednou cestou, protože obvykle doplňujete šití s ​​jednou jehlou. Hlavní věcí je tankování a ujistěte se, že se vlákna někde na cestě neotočila. Když přivedete vlákna na jehlu, nejprve natáhněte první vlákno jedním uchem, druhý. Přes jiné. Nastavte vlákno cívky jako obvykle.

Vždy používáme dvojitou jehlu pro šití s ​​přímkou, takže stroj umístíme na režim „přímý řetězec“. Nejlepší účinek šití je dosažen delším krokem, takže jsem nastavil krok 4. Nejprve je nejlepší vyzkoušet na kousku látky, protože mnoho věcí závisí na látce, vláknech. Možná budete muset upravit napětí, abyste dostali krásný klikat. Nastavil jsem napětí vlákna na 6, zatímco se používá 3,5.

Blog Ekaterina Yazvikova

Pro mnoho začátečných jehel způsobuje šití s ​​dvojitou jehlou skutečnou hloupost, protože to, co se nejprve ukáže, daleko od ideálu. Dnes ukážu, jak nastavit vašeho asistenta, aby byl šev krásný, elastický a ne utažený.

Abychom mohli začít, doplňujeme stroj. Druhou cívku jsme položili na další tyč a natáhli jsme vlákna z obou cívek jako jeden skrz všechny potřebné trhliny. Pak rozdělíme vlákna. Jeden v jehly, procházející pravítkem Nitheno a druhý. Obcházení ho. Délka stehu jsme dali 3,5 mm.

Zkusme se sešit se standardním nastavením. Dostaneme krásnou linii z obličeje a zevnitř. Vysoce prodloužené závěsy horní nití a téměř přímku pro ořízkový spodní vlákno.

Logika naznačuje, že se musí zvýšit napětí horního nit. Pokus. Zvyšujeme se o jednu divizi a snažíme se blikat. Dostaneme to samé, možná ještě horší.

To je taková chyba, kterou mnozí. Smyčky na nesprávné straně nejsou ze skutečnosti, že horní nit je mírně natažený, ale ze skutečnosti, že dolní!

Opravit! Odšroubujte jehlou desku, vyjměte ji a vyjměte spapeller. (Dostane dokonale ruku, potřeboval jsem pintazón, aby moje prsty na fotografii nic neblokovaly.) Mimochodem, protože otevírali střevo automobilu, dobře ho čistěte, jistě existují vyznamenání a prach. 😉

Pití Jsme čepice cívky a viděli, že to bylo na dvou šrouby. Správně, s křížovým zářezem nepotřebujeme. Připojuje napínací desku a v žádném případě se jí nedotkl! Ale levý šroub s plochou přilbou je právě vytvořen, aby upravil napětí. Pro práci potřebujeme malý šroubovák.

Označte pro sebe počáteční polohu šroubu ve směru řezu (t.E. Místo na pouzdře, kde je nasměrován zářez na šroubu, mám tam červený bod). Nejprve jsem právě poškrábal řez na pouzdře, abych vrátil šroub do mé předchozí pozice s přesností milimetru. Poznamenat? Nyní otočte šroub proti směru hodinových ručiček na třetím zatáčku se šroubovákem (mám tuto polohu označenou zeleným bodem). To je obvykle dost. Položte spongelera na místo a utáhněte jehlou desku.

Zkuste blikat. Vzorek linky je již mnohem lepší! Smyčky z horních nití se zmenšily a spodní vlákno se začalo zapadat do zjevného klikata. V zásadě již můžete šít a tak. Ale chci víc. ))

Můžete se pokusit znovu utáhnout horní nit. A pak dostaneme linku na vzorku lépe? Vůbec ne!

See also  Pračka stroje s horním nakládacím elektroluxu

Pak znovu vytáhnu postřikovač a trochu více oslabuji spodní nit. Dostanu vzorek na zdraví! Co je potřeba!

Vyvodíme závěry: Při šití s ​​dvojitou jehlou se hlavní nastavení nejde na horní část napětí horní nití, ale šroub na spapelieru. Kolik jsme se pokusili regulovat horní nit, to nedává výsledek, s výjimkou zatažení čáry do válce. Může se zdát, že toto nastavení je složité a pracné. Zpočátku ano, a pak zvyk a zkušenost z něj stane druhý podnik. A jak vidíte, krásná řada stojí za to!

Hodně štěstí, poslušné látky a přesná nastavení! Uvidíme se brzy znovu. Přinesu teplákovou soupravu pro svůj první grader. ))

Jak jej správně používat?

Našijte dvojitou jehlu na šicí stroj a také obyčejné. Hlavní věc je vybrat si to správně. První věc, na kterou je třeba věnovat pozornost, je maximální šířka mezery jehlové desky. Nesprávný výběr jehly může vést k jejímu zhroucení během šití, protože mezera v desce se dotkne. Zde je nejlepší směrnice maximální přípustná šířka linie klikata.

Před zahájením práce najdete v tom, jaký režim je umístěn spínač výběru švu. A tady potřebujete pozornost. Dvojitá jehla by měla být pouze v režimu přímky.

Musíte to přísně sledovat, abyste se náhodně nepřepnuli do jiného režimu. Jakákoli jiná pozice povede k rozpadu prvku.

Snižte rizika rozpadů umožňuje malou vzdálenost mezi jehlami (0,16-0,25 cm). Pro důvěru nejprve zkontrolujte, jak jehla bez vlákna v Idle. Měl by to volně procházet, aniž by se dotkl okrajů jehly.

Měli byste také používat kvalitní vlákna. Vyberte tenký a elastický. Aby se stehy bez mezer a se správným napětím a se správným napětím, mělo být jedno vlákno menší než.

ušit, dvojitou, jehlu, stroje

Dvojitá jehla.

Známý každému z nás, který pracuje (nebo si odpočívá, stává se to také) za šicím strojem, ale opraveno pouze v jednom držáku a pouze s jednou baňkou pro dva.

 • Zahušťování (klobása). V zadní části kužele je holohlavá (plochá část baňky), která při instalaci dvojité jehly v držáku jehly musí být přísně otočena zpět.
 • Tělo dvojité jehly. S pomocí této části jsou dvě, téměř obyčejné jehly připájeny do jednoho dvojitého.
 • Jádro.
 • Dlouhá drážka.
 • Krátká drážky.
 • Ucho.
 • Test.

Nejslavnější a nejoblíbenější spotřebitelé jsou dvojité jehly pro Scmetz, Hemline, Prym, Singer atd.D.

V době psaní se vytvářejí čtyři typy dvojitých jehel.

 • Universal (Universal). Některé univerzální dvojité jehly také slouží jako výšivka.
 • Pro pletené obrazy (Stretch).
 • Pro práci s kovovými vlákny (kovový).
 • Pro džínové tkaniny (džíny).

Různé typy dvojitých jehel jsou navrženy tak, aby pracovaly s různými materiály. Jehly se proto mezi sebou liší:

 • Velikosti (tloušťka tyčí jehel a vzdálenost mezi jehlami);
 • Barva pouzdra (držitel);
 • Tvar konců jehel;
 • Velikost uší jehel.

V článku se seznámíme se všemi těmito rozdíly a „stejnými“ dvojitými jehly.

Dvojité jehly produkují takové velikosti: 1,6 mm, 2, 2,5, 3, 4. Stejně jako dvojité jehly s obzvláště velkou vzdáleností mezi jehlami. 6 a 8 mm.

Nejpočetnější jsou univerzální dvojité jehly (7 různých velikostí).

Jako běžná jehla je velikost dvojité jehly určena také tloušťkou tyče.

Nejtenčí dvojité jehly. pro elastické tkaniny. mají číslo 75. Číslo (velikost) dvojité jehly 80. pro šití s ​​metalizovaným vláknem. 0, 90, 100 jsou univerzální (výšivky) jehly. Jehly džínové. mít velikost 100.

Pokud jde o tělo dvojité jehly. Existuje několik barev: modrá, modrá, bílá, červená (oranžová), žlutá. Někteří výrobci vyrábějí dvojí jehly v budovách pouze dvou barev. Například: červená a modrá. Jiní, pro stejné materiály, v jiných barvách: modrá, červená (oranžová), bílá, žlutá.

Takže orientace na barvu těla dvojité jehly, jako znamení příslušnosti k konkrétní skupině jehel. falešná cesta. Další věc je, že na těle dvojitých jehel nás výrobci nechávají „důležitá zpráva“, o vzdálenosti mezi jehlami stejné dvojité jehly (1. číslice) a o jeho velikosti (skrz lomítko (šikmým prvkem) 2. číslice ).

See also  Jak nainstalovat vytápěnou ručníku v koupelně

Neexistuje žádná speciální tlapka šicího stroje pro práci s dvojitými jehly. Můžete jednoduše nainstalovat a pracovat s dvojitou jehlou pouze na těch šicích strojích, které provádějí linii klikaté. A to znamená:

a 2) na pracovní ploše šicího stroje, jmenovitě na desce jehly

Jsou poskytovány rozšířené sloty pro pohyby jehly na strany středu.

Jak správně vložit dvojitou jehlu do šicího stroje?

 • S pomocí létajícího kola šicího stroje musí být držák jehly nainstalován v extrémní horní poloze.
 • Pak musíte snížit nohu šicího stroje.
 • Poté, držte obyčejnou jehlu (pokud je tam) levou rukou, oslabujte upevňovací prvek pravou.
 • Otočíme dvojitou jehlu s plochou částí baňky od vás,

Vložíme ji na místo předchozího (pokud tam bylo), dokud se jehla s okrajem baňky nedotkne omezovače.

Jak zastrčit vlákno do dvojité jehly?

Pro šití dvojité jehly budete potřebovat dvě vlákna vláken. Chcete.li získat úhlednou a rovnoměrnou linii s dvojitou jehlou, vlákna na obou cívkách by měla být stejná (kvalita, tloušťka). Barva však může být jiná (podle modelu, volitelné).

Přesto by vlákna obou cívek měla „jít ven“ stejnou rychlostí. Aby se zajistil takový synchronismus ve své práci, může být dokonce zabalen do dvou identických cívek (nebo malých cívek), aby se oba současně vešli na jeden špendlík pro cívku s vlákny.

Pro provedení čáry s dvojitou jehlou jsou dvě horní závity zastrčeny do šicího stroje stejným způsobem, jako by bylo doplněno pouze jeden z nich.

Všechny šicí stroje jsou samozřejmě uspořádány různými způsoby. Mají odlišný design, jsou „přeplněni“ s různým počtem možností atd.D. a t.Str. A tankování vláken: že horní část, že dolní je také mírně odlišný. Všechny šicí stroje však mají:

Pro práci budeme potřebovat:

Dvojitá jehla může být nainstalována na všech strojích s řadou klikata.

K provedení ohybu jako profesionála použijeme dvojitou jehlu, dvě cívky s vlákny a jednu cívku. Nainstalujte dvojitou jehlu stejným způsobem jako singl. Bald (Saw) jehly by mělo být směrováno zpět (sám) a kulatá strana jehly baňky. sobě. Dolní vlákno v cívce se střídá současně se dvěma horními vlákny a zevnitř vytvoří linku „klikat“. Proto musí být uvolněn. Musíme také oslabit napětí a horní vlákna, protože dvě vlákna projdou vláknem vlákna.

Moderní šicí stroje (Janome, bratr, Juki a další.) mít dva stojany pro cívky, spárované vlákny a vlákny, ve kterých jsou horní vlákna samostatně doplňující tankování. Pokud máte nainstalovaný pouze jeden stojan na cívku, podívejte se, v soupravě by měl být druhý (například na fotografii níže).

Rod pro další cívku může být umístěn na klikaté navíjecí zařízení nebo do speciální díry v těle stroje. Umístěte druhou cívku s vláknem shora na tyč.

Pokud má váš stroj jedno vlákno, pak obě vlákna procházejí všemi vlákny, včetně napínače horní vlákno. Sdílíme vlákna pouze na posledním vláknu (na základně jehly). Pokud je spodní vlákno jedna, pak nakreslíme levé vlákno vláknem a pravá je předána vedle pravého a do ucha pravé jehly.

Pokud váš stroj není vybaven další tyč pro druhou cívku, můžete obě cívky umístit s vlákny, kde byste umístili jednu cívku s vlákny, nebo umístit druhou cívku do malé dutiny poblíž. Poté vložte druhé vlákno do stroje jako obvykle.

Levá vlákno je doplněno v levé jehle, pravé. Pravá (na fotografii níže ukazuje stroj se dvěma spodními vlákny).

Rozbití

Two.Star Platform lze použít pouze ve strojích, které mohou čmárat klikaté. Přímé šicí stroje (jako je Podolsk a některé populární modely od zpěváka) nemohou pracovat s multi.rockerovými systémy, protože v jejich talířích není žádná podlouchací štěrbinu pro současný průchod dvou jehel.

Jehla nevhodná pro konkrétní tlapku nebo ocelovou desku se často zlomí v důsledku kolize s pevnými překážkami. Hodnota maximální šířky linie podobné klikatě na šicí stroji, kterou budete používat, použije optimální velikost jehly.

V Moskvě jsou náklady na konkrétní opravu tvořeny především výpočtem nákladů nahrazenou část a obecnou podmínkou vnitřních mobilních prvků zařízení.

See also  Jak dát jehlu v šicím stroji

Při práci s pokožkou nebo koženou koženou je třeba neustále sledovat stav držáku a prutů, protože jedna z jehel se může snadno ohýbat a poškodit nejen materiál, ale také nohu, a dokonce i raketoplán.

Pokud váš šicí stroj. ať už se jedná o zbrusu nový PFAFF nebo Babushkin Podolsk. přestal fungovat správně, nebo pokud nevíte, jak nainstalovat dvojité jehly, nespěchejte, aby se zařízení rozebíraly nebo se zbavili, je lepší je lepší Zavolejte Master pro profesionální zkoušku a opravu doma.

Jak používat dvojitou jehlu

Pokud má váš šicí stroj pouze jedno místo pro vlákno s vláknem a v soupravě není žádná další tyč, můžete si koupit další tyč pro cívku. Je připojena přímo k vinutí squel.

Není nutné koupit dvě identické cívky vláken, aby se šíli dvojité jehlu. Část vláken můžete převinout na prázdnou cívku nebo cívku z vláken.

Když doplňujete vlákna do šicího stroje, pravé vlákno projde na pravé straně vláktoru a levé vlákno. Z levé strany.

Filamentor nefunguje při používání dvojité jehly. Dvojitá jehla je široká, takže tlapka a deska jehly by měly být navrženy pro šití s ​​praškou klikatou. Poté, co nití spojíte do stroje, pomalu otočte setrvačník, abyste zjistili, zda jehla prochází nohou šicího stroje.

Nejdůležitější část. Použití termoclay pásky. Zabraňuje tvorbě „tunelu“ mezi liniemi a protahováním tkání.

Abych vám ukázal, že záležitosti s lepicí páskou jsem udělal několik příkladů dvojitých řádků pomocí a bez použití tepla.milestone pásky. Horní tkanina. plátěná látka, střední. elastická látka pro plavky, nižší. Knitwear (Chlashpandex).

Horní čára každého vzorku je prošívána pomocí termokleické pásky a dolní. bez.

Tkanina plavky nevyžaduje pásku podél okraje. Čtyři vrstvy tkaniny (vnější podšívka) z něj činí docela husté. Kromě toho je obtížné donutit pásku, aby se držela na syntetickou tkáni, aniž by tání tkaniny samotné.

Při šití s ​​dvojitou jehlou neměňte pokyny. Po šití nechte dlouhé konce vlákna.

Při šití pleteného oblečení natáhněte okraj tak, aby při nošení vlákna nebyla roztrhána.

Na konci šití zatáhněte všechna vlákna u otvíráku dovnitř. Připojte vlákna ve dvojicích a nakrájejte konce vlákna a ponechejte 1 cm.

ušit, dvojitou, jehlu, stroje

Pokud se potýkáte s tím, že vlákno je při šití přilepeno, použijte eloflexový elastický nit Eloflex ve spodní vládě. Jedná se o speciální vlákno pro pěstování vysokoelastických tkanin, v důsledku toho bude získáno silný elastický šev.

Jak vyrobit zábaly?

Různé dokončovací švy jsou a koktejly. Instalační obaly lze provádět dvěma způsoby.

Pokud máte stroj s přímým řádkem, pak zábaly lze provést pouze prvním způsobem položením linky na záhybu látky, druhá metoda se provádí na psací stroj s klikatám dvojitou jehlou. Objekt je vytvořen kvůli zpřísnění tkaniny mezi dvěma řádky na Rib.

Chcete.li to provést, musíte stroj znovu nakonfigurovat. utáhněte vlákna. Nejprve utáhněte šroub v čepičce tak, aby čepice klesla se silným třesem. Pokud vytáhnete vlákno, nemusí se to vůbec dostat z čepice nebo vytáhnout z položené čáry. Experimentálně utáhneme horní nit. Předběžně na 8-9. Možná dokonce 10.

Výhodou těchto čerpadel je, že nebudou rozdrceny a leží si různými směry. Tyto rány můžete provést šňůrou, která dá koktejlům více reliéfní a krásnější výhled. Jsou obzvláště dobré na prosté a saténové tkanině. Chcete.li provést tahy s okrajem, potřebujete kantskou nohu (odkaz) s drážkami.

Dnes jsme se naučili, jak ušit dvojitou jehlu na šicí stroj, jak používat dvojitou jehlu, pro to, jaké účely je potřeba? Myslím, že lekce byla užitečná.

Budu rád z recenzí v komentářích. Zeptejte se, napište o své zkušenosti. Sdílejte článek v sociálních sítích s přáteli.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS