Jak umýt bílé tenisky v pračce

Jak umýt tenisky v pračce?

Tenisky. pohodlná sportovní bota, ve které je pohodlné být celý den. Ale pokud je často nosíte, zejména v tělocvičně nebo na tréninku, nelze se vyhnout nepříjemnému zápachu. V tomto případě můžete umýt tenisky v pračce a pozorovat doporučení výrobců sportovní boty.

Některé produkty se nedoporučují umýt stroj ve stroji:

umýt, bílé, tenisky, pračce
 • Levné boty se mohou rozpadnout po prvním zpracování.
 • Pokud existují reflektory na teniskách, mohou se po interakci s práškem odlupovat.
 • Je lepší nemyt kožené tenisky v pračce. Je vhodné dát manuální čištění sportovní boty z pravé kůže, t. na. Existuje vysoké riziko, že jeho povrch pod vlivem detergentů a následné sušení se sblíží. V důsledku toho se bude starat o nošení nepoužitelné.
 • Výrobci přísně zakazují umýt semišové tenisky ve stroji, které uvádějí v informacích o značce. Je také zakázáno podrobit takové zpracovatelské výrobky s vložkami z přírodního semiše nebo nubuk.
 • Pokud dojde k poškození podrážky, pak při mytí v psací stroji se může zcela rozpadnout a jeho obsah riskuje poškození detailů techniky.

Umývání prací můžete použít s ohledem na textilie a síťové výrobky a vyrobené z umělé kůže nebo semiše.

RAG produkty před postupem čištění by měly být tříděny podle barvy, aby se navzájem neleskly. Pokud jsou tenisky nebo tenisky šité z jasně kontrastní hmoty, je lepší je zvládnout ručně. Levné výrobky mohou být vyrobeny z nízko kvalitní tkaniny s nestabilním barvivem, takže je budete muset umýt pod studenou tekoucí vodou pomocí kartáče s měkkými štětinami.

Zimní boty ve sportovním stylu také praní a jeho proces se neliší od čištění letních možností. Bude muset takový produkt vyschnout mnohem déle.

Bílé tenisky mohou být zpracovány nejen přidáním detergentu, ale také jemným bělidlem. Produkty značky Membrány Nike a Adidas lze omyt v psací stroji, který je označen výrobcem na etiketě. Pouze při zpracování se doporučuje používat kapalné výrobky a instalovat nízké teploty vody.

Je možné automaticky umýt bílé tenisky?

Okamžitě proveďte rezervaci, kterou pračka poskytuje pro praní sportovní boty a má pro to speciální programy. V evropských zemích se s tímto problémem neobtěžují, pokročilí cizinci nikdy neumyjí špinavé boty jemnými kliky.

Musíme však zvážit všechny výhody a nevýhody tohoto provozního a snadného čištění bot v autě.

Hlavní nebezpečí v této verzi praní. nízko kvalitní boty se může jednoduše rozpadnout do komponent.

Druhý nepříjemný okamžik. složitá skvrna nemusí vystoupit z materiálu, protože cyklus promývání sportovních bot je jemné tempo při nízkých rychlostech. Syntetické tmavé tenisky a tkaničky lze automaticky promyt a přitom dosáhnout dobrého výsledku.

Také v psací stroji můžete efektivně umýt mírně kontaminované bílé tenisky, které byly několikrát oblečené. K tomu provedeme metodickou kontrolu bot před mytím. Ohněte látku mírně od podrážky, pokud existují jasně stopy lepidla nebo odloučení již viditelné, je lepší riskovat. Pokud ne, pokračujeme v přípravě.

Je nutné odstranit tkaničky, vložky a zatímco je odložit nebo je namočit do horkého mýdla. Můžete umýt tkané a vložky se světlými věcmi připravenými na intenzivnější mytí.

See also  Když zapnete pračku, klepe pult

Dále je nutné osvobodit podrážku od zjevných špíny a uvíznout v reliéfních vzorech oblázků, větviček, páteřů, pomocí oděvního kartáče. Pak musíte do stroje vložit pár bot, přidat dobrý prášek-automatické, skvrny a spustit praní.

Tato možnost není kategoricky vhodná pro silné kontaminanty. Předpokládejme odstranění skvrn topného oleje při teplotě 30 ° C po dobu 15-20 minut na bílých botách je jednoduše nerealistické. V tomto případě je vhodné použít ruční promytí. Je také velmi nepřiměřené umýt modely kamínky v pračce, zářivkové nálepky.

Jak umýt bílé tenisky

Po odstranění silného znečištění a skvrn můžete přistoupit k hlavnímu mytí. Kožené tenisky, které nelze umýt, lze ošetřit pěnou mýdla na prádlo s houbou, po čištění odstraňte zbytky mýdla vlhkým hadříkem.

Je přípustné zpracovat kožené boty s pastou 1 polévkové lžíce škrobu a 2 polévkové lžíce mléka.

Nechte směs na čtvrt hodiny, otřete houbou a zbytek odstraňte vlhkou hadříkem. Po vysušení musíte použít bezbarvý krém.

Důležité! Pokud dojde k poškození samotného nebo boty, pak je lepší ji umýt ručně, mytí prasat ještě více poškodí.

Mytí vložek a tkaničky

Tkaničky a vložky jsou vymazány samostatně. Vysoce kvalitní praní praní je obzvláště důležité, protože v nich se hromadí mikroby a pot, mohou se stát zdrojem nepříjemného zápachu nebo důvodem rozvoje plísňových chorob.

Tkaničky mohou být nejprve namočeny půl hodiny v kyslíkovém bělidla a poté umyjte domácí mýdlem.

Nejlépe se to umývá v vložkách s mýdlem pro domácnost, pečlivě zpracovává štětec a poté pěnu omyjte.

Poté, co se vložky budou čisté a zcela umyté z mýdlové pěny, musíte ji nechat vypustit přebytečnou vodu a položit je na vodorovný povrch.

Důležité! Vložky poblíž topných zařízení nemůžete vysušit, to povede k jejich deformaci.

Umýváme ručně

Bílé tenisky vyrobené z tenkých tkanin nebo tenisek s poškozením by neměly být položeny v pračce, je lepší umýt ručně.

Abyste si umyli boty, musíte naplnit pánev teplou vodou, přidat do ní mýdlo nebo prací prášek.

Pečlivě zpracovejte produkt na všech stranách štětcem, neustále ho omyjte a změní řešení mýdla, pokud jsou tenisky špatně omyté, pak po sušení dojde k skvrnám.

umýt, bílé, tenisky, pračce

Rada! Kartáč by neměl být tuhý, jinak by během praní poškodil strukturu látky.

Jak odstranit bílé tenisky a tenisky v pračce

Textilní tenisky a bílé tenisky dobře tolerují praní praček. Doporučuje se je umýt při nízkých teplotách ve speciální tašce bez točení.

Podrobněji je proces praní bot v psací stroji popsán v článku o tomto tématu dostupném na našem webu. Číst.

Jak otřete bílou podrážku tenisek

Uvedené metody říkají, jak odstranit znečištění z horní části tenisek tkaniny nebo pletiva. Bílá guma nebo plastová podešev bot je však náchylná ke znečištění a není snadné na něm odstranit nečistoty.

Bílé tenisky můžete otřet na podrážce následujícími způsoby.

 • Soliapy roztok. Bar of Laundry mýdla se tře na struhadlo a poté zředí teplou vodu, dokud se nezíská koncentrovaný roztok. Podrážky tenisek předem propouštěných pod kohoutem jsou ponořeny do vody a ponechány na hodinu. Po této době jsou chodidla ošetřeny tvrdým štětcem a poté důkladně umyjte mýdlo pod kohoutem.
 • Tabulka octa. Voda a octa jsou smíšené v poměru 3 až 1, podrážky bot se omyly pod kohoutkem a poté pečlivě ošetřeny houbou zvlhčenou v octovém roztoku a omyly vodou.
 • Odstranění laku. Různé kontaminanty z bílých podrážek dobře odstraní produkty založené na acetonu, musíte v roztoku navlhčit bavlněnou podložku a poté otřete problémové oblasti. Je však neustále nemožné použít metodu. agresivní znamená poškodit mnoho plantárních materiálů.
See also  Jak umýt šátek dolů v pračce

Obvyklý guma je vhodný pro odstranění černých pruhů a některých dalších míst. Pokud znečištění není absorbováno hluboko do struktury podrážky, žvýkačka je snadno odstraní.

Jak po mytí sušit tenisky

I když v pračce existuje vhodný režim, je lepší jej nepoužívat. to okamžitě zkazí dokonce i drahé boty, zejména to deformuje.

Osušte boty lemované do psacího stroje přirozeně při pokojové teplotě, poté, co dovnitř vložily tenký papír, ubrousky nebo bavlněné ručníky. takže tenisky budou udržovat tvar. Musí být čisté a jasné, jinak barvy a inkoust zbarví vnitřní povlak tenisek. Když plniva absorbuje přebytečnou vlhkost, speciální elektrické sušičky s UV paprsky pomůže urychlit sušení. Dejte na jemný režim, zařízení nejen rychle a efektivně vysuší tenisky, ale také provádí anti.zánětlivé zpracování.

V zimě, pro rychlé sušení, mohou být tenisky položeny na baterii, předtím pod nimi zaseknout jakoukoli hustou látku, aby bota nevysychala a neztratila tvar. V létě je balkon docela vhodný pro sušení. hlavní věcí není zakládat tenisky přímo na slunci, ale čerstvý vzduch a dobře ventilovaná místnost bude správná.

Několik dalších životních hacků pro rychlé vysušení umyté sportovní boty:

 • V každém teniskách dejte tašky s silikagelem, vytáhněte je za dvě hodiny a tenisky přirozeně vysušte na dobře věnovaném místě;
 • Jako možnost. dejte ponožky naplněné předehřátou kuchyňskou sůl na kříže. V případě potřeby lze sůl několikrát změnit;
 • Odstranění trysky z vysavače vysušte každé tenisky hadicí zevnitř po dobu 15 minut.

Jak umýt tenisky v automatickém pračce

Doporučení pro mytí bot v psací stroji jsou uvedena z nějakého důvodu. Pravidla sledují dva cíle současně: Na jedné straně. nekařit věci, na druhé straně. pračka.

Protože oba jsou stejně důležité, je nutné jednat takto:

Důležité! Pokud načtete stroj do 5 kg, nemyjte více než dva páry tenisek současně.

Odkaz. Bílé sportovní tenisky před promytím v psací stroji mohou být namočeny do bělidla, ale pokud jsou vyrobeny z materiálu sítě, nepoužívejte roztok obsahující kyselinu.

 • V některých modelech praček (například ve většině Bosch nebo LG) jsou speciální programy pro boty. Majitelé takové techniky proto musí pouze vybrat správný program.
 • Neexistují žádné speciální programy, pak zvolte „delikátní“ režim a teplotu 30 ° C nebo „studené“. Nezapomeňte vypnout funkce tlačení a sušení. Není žádoucí osušit tenisky v psací stroji, ale budeme o tom mluvit samostatně.
 • Není třeba používat programy krátkého mytí, například jako „sport“ a „rychlý“. Nejsou vhodné pro věci s hustým materiálem, protože po minimální dobu se produkty nerozšiřují tak, jak by měly.
 • Při mytí můžete dělat vložky. Jak jsme již zmínili, lze je umýt na místě s tenisky.

Důležité! Není vhodné umýt tenisky v psací stroji více než jednou za 3 měsíce, jinak nebudou trvat dlouho.

Jak umýt tenisky ve stroji bez sáčku

Tenisky můžete umýt v psací stroji bez tašky. Pokud to stále nebylo po ruce a není tam žádná alternativa (například polštáře), můžete použít další způsob, jak se stáhnout tenisky připravené pro mytí do bubnu spolu s jinými věcmi.

Mohou to být staré svetry, ručníky a mnoho dalšího. Hlavní věc je, že věci nejsou jasné a ne namalované boty.

See also  Jak stiskne ložisko v pračce

Další okamžik-neměly by být přezky, brože a vše, co může poškodit povrch tenisek na „satelitních věcech“. Současně jsou funkce měkkých věcí jednoduché. změkčují bití bot proti zdi stroje.

Proč potřebujete tašku? Tento nástroj pomůže udržet tvar a typ bot. Tašky jsou také bezpečné v používání, nijak nepoškozují psací stroj.

Jak umýt kožené tenisky

Kožené tenisky se obvykle nebojí mytí. Zvláště pokud se jedná o dobře známé značky, například:

umýt, bílé, tenisky, pračce

Obvykle mohou být kožené modely těchto značek bezpečně promyty bez obav, že prasknou nebo ztratí svůj tvar. Je důležité pouze postavit „pro boty“ a nastavit teplotu 40 stupňů.

Existují však výjimky. V pračce nemůžete umýt kožené tenisky:

Všimli jste si, že kožené tenisky se po promytí žluté, žluté skvrny nebo skvrny? Důvodem je jednoduchý. rzi. Nějaký kovový prvek nebyl dobře pokrytý barvou. V kontaktu s vodou bylo železo oxidováno a výsledek této reakce byl na vašich teniskách ve formě skvrn a rozvodů.

Před použitím nějakého druhu vytáčení skvrn to zkuste na nenápadném místě, například na patě. Pokud se tenisky nezhoršily, neváhejte a použijte produkt pro zbytek produktu.

Odstranění takové výkřiku z bílé a dalších tenisek je docela obtížné. Musíte vyzkoušet různé prostředky, protože účinnost závisí na materiálu, životu míst. Můžete se pokusit odstranit se speciální bělostí nebo skvrnou. Pokud to není po ruce, můžete použít běžnou zubní pastu.

Je možné umýt v režimu pomocí přílohy

Stiskne při praní tenisky vyloučené, jako je sušení. Nejenže je nemožné je kvalitativně vytlačit, mohou se zhoršit a úplně se zlomit. Tenisky musí být dovoleny přirozeně vyschnout.

Alternativa ke zvláštnímu případu pro mytí může sloužit jako jakýkoli taška na textilie. například starý polštář. Vhodný je jakýkoli jiný taška s vazbami. Hlavní věc je v tomto případě. takže materiál není mág a nebude schopen malovat tenisky. Nejlepší je používat bílé tkaniny.

Možné problémy po mytí

Po promytí, zejména v pračce, často mohou nastat problémy, které ovlivňují nejen vzhled bot, ale také jeho praktické vlastnosti. Proto musíte přesně dodržovat doporučení výrobců a být také připraveni zhoršovat kvalitu tenisek.

Praní může nejčastěji vést k následujícím důsledkům:

umýt, bílé, tenisky, pračce
 • Rychlé opotřebení povrchu boty;
 • ztráta odpisových vlastností podrážky, když do ní vstoupí voda;
 • loupání podešve, pokud bylo špatně udržováno na lepidle.
 • Vzhled cívek na tkáni a semišových teniskách. mohou být odstraněny pomocí žiletka, hlavní věcí není otírat materiál; Deformace. Abychom dali původní tvar, je nutné pevně naplnit tenisky novinami a osušit je;
 • Žlutá skvrny. Re.promytí s bělidlem pomůže se jich zbavit;
 • Vzhled rozvodů. musíte pečlivě opláchnout boty v čisté vodě;
 • vrzání. je nutné namazat gumu a kožené prvky tenisek mýdlem.

Aby se tenisky mohly být méně často omyté, měly by se používat přípravky pro další péči. Chcete.li zabránit vzhledu zápachu, použijte deodoranty pro boty. Chcete.li chránit povrch před vlhkostí, po každém myčku ošetřete spreje vodou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS