Jak umýt bílou v pračce

Jak umýt bílé věci v psací stroji?

Produkty Snow White jsou schopny ztratit bezvadný vzhled s nejmenší chybou v péči o ně. A naopak se správným přístupem slouží po celá léta a nemusí být nahrazeny. Jak správně umýt bílé věci, zachovat jejich vzhled a zlepšit je?

Stroj nebo ruční mytí?

Názor, že ruční praní výrazně prodlužuje život na bílé věci, je docela běžný. Ve skutečnosti se doporučuje čistit ručně pouze ty produkty, které jsou kontraindikovány při mytí praček. S výhradou pravidel, trvanlivosti a vzhledu produktů nebude trpět. S rukama, abyste odstranili bílou věc i v psací stroji (zejména pokud má prádlo silné znečištění nebo velké velikosti), je to obtížné. náklady na práci jsou neodůvodněné.

Všechno to začíná třídění

Jakákoli hospodyňka ví o potřebě oddělit bílé produkty od barevných. Někdy však společně s bílým prádlem prosté jasné věci s stěží znatelným odstínem jdou do stroje. Dejte si pozor na takovou praxi! Dokonce i mírně narůžovělý, namodralý nebo šedý kus oblečení může malovat bílé výrobky. Důležité pravidlo: Bílá je vymazána pouze s naprosto bílou! I když existují pouze dvě takové věci. Na první pohled není rozumné „řídit“ stroj pro pár produktů. Se správným přístupem k mytí však mohou být v průběhu let provozovány bílé věci, aniž by na oplátku musely koupit nové. A to je významné úspory.

Produkty z jemných materiálů se promyjí odděleně od jiných věcí s vhodným režimem. Delikátní tkaniny zahrnují:

Bavlna a lněný se nedoporučuje, aby se omyly syntetickými nebo vlněnými výrobky. Věci si mohou koupit šedý nebo nažloutlý odstín.

A konečně, na věci různého stupně znečištění a přístup je nutný odlišný.

Analýza otázky, jak umýt bílé věci, nemůžeme pomoci, ale dotknout se tématu štítků produktů. Při předběžném osídlení prostudujte štítky velmi pečlivě a zohledněte informace uvedené na ně. Zvažte aktuální označení.

Produkt lze umýt;
Vyvarujte se mytí, pouze čištění čištění!
Věc je vymazána v režimu šetření: mírný mechanický efekt, pomalý a úhledně se točí; Kromě toho byste měli přísně pozorovat přípustnou teplotu vody uvedené na štítku;
Je nutný jemný režim: velké množství vody, velmi slabý mechanický účinek, krátký proces opláchnutí;
Maximální teplota vody by neměla překročit 30 stupňů; Obrázek lze označit jakoukoli (40, 60 atd.D.), a musí být přísně dodržován;
Extrémně ruční mytí.
potřebují chemické čištění;
CECK CLEARING je zakázáno.
Produkt lze bělit;
Bleaching je zcela vyloučen;
bez chloru;
Je povoleno používat prostředky obsahující chlor.
Produkt má osušení;
Sušení je zakázáno; Toto označení je ve spojení se zákazem praní;
Vyloučit vyloučení vyloučit;
Moře a sušení v pračce (sušička) jsou povoleny;
Automatické stisk je zakázáno a je také zakázáno sušení elektrického.

Jak bělit bílé věci se směsí prášku, bělidla, oleje a sody

Nalijte 1 šálek (s objemem 250 ml) pracího prášku, 4 polévkové lžíce dobrého práškového bělidla a 1 polévkovou lžíci sody do pánve. Nalijte 4 polévkové lžíce slunečnicového oleje.

Nalijte 10 litrů vroucí vody, smíchejte a vložte tam suché věci. Počet nezbytných komponent lze změnit pozorováním proporcí.

Dejte pánev na pomalý oheň po dobu 15–20 minut a pravidelně smíchejte prádlo. Vyjměte z tepla a odejděte na noc nebo po dobu 6-8 hodin. Poté umyjte věci do psacího stroje.

Lifehakov, jak umýt bílé oblečení tak, aby nechodila do hadrů

Získejte jeden nejúžasnější článek jednou denně. Připojte se k nám a vkontaktte.

Bílé oblečení vždy vypadá velmi krásně, svěží a elegantní. Na oplátku to však vyžaduje opatrnost v ponožce a pečlivé péči, protože je velmi snadné obarvit sněhovou bílou věc, ale vrátit ji k původnímu vzhledu je neuvěřitelně obtížné. Novate.RU říká, jak správně umýt lehké oblečení, aby neskončilo v kbelíku na odpadky.

See also  Jak umýt víčko v pračce

Obecná doporučení

Než přistoupí k bělení věcí, musí být připraveni. Nejprve vyzkoušejte vybranou metodu na malém kusu látky, abyste pochopili, jak na ni bude reagovat. Poté, co se ujistíte, že produkt nenarazí oblečení, můžete pokračovat v práci.

Pokud jsou věci velmi špinavé, nespěchejte je okamžitě poslat do pračky. Nejprve je namočte několik hodin do pracího prášku a teprve poté použijte „těžké dělostřelectvo“.

Studujte štítky na oblečení. tam výrobce označuje užitečné informace týkající se péče o textilie a také píše, které prostředky a techniky jsou v tomto materiálu kontraindikovány.

Nemyjte bílé věci barvou, i když si 99% je jisté, že se netají. Jak se říká, jednou ročně a hůl střílí.

umýt, bílou, pračce

Také nemyjte všechny bílé věci, které jsou v domě: hedvábí a syntetické oblečení se umývá při různých teplotách. Vezměte prosím na vědomí, že horká voda, tím více mikrobů můžete zabít, ale nemusíte překročit maximální teplotu vyznačenou výrobcem.

Neprovádějte věci vroucí. z tohoto postupu se stávají méně odolnými a vizuálně se zdají být staří.

Bělicí tkaniny s různým složením samostatně, ale nedělejte to před každým praním.

Vyberte si mycí program v souladu s typem látky. Například, pokud se chystáte umýt bavlněné oblečení, měli byste nastavit režim „bavlny“. Pokud není složení tkaniny neznámé, zvolte „Syntetika“. Některé pračky mají program smíšeného mytí.

Pokud je to možné, suché věci na slunci.

Životní hack 1: Použijte tablety k očištění protéz

Australský blogger Chantel Mila v jednom z jejích příspěvků sdílel jednoduchý, ale efektivní způsob mytí bílých věcí. Řekla svým předplatitelům, že pro tyto účely používá tablety k očištění prvků vložení ústní dutiny. Například takové fondy obvykle používají lidé, kteří nosí protézy, odnímatelné systémy pro opravu polohy zubů. Jak se ukázalo, rozpustné tobolky nejen pomáhají čistit a dávat vůni černosti těmto systémům, ale také řešit některé problémy s bílým oblečením.

Chantel v příspěvku napsal, že s těmito prášky dříve namočila bílé věci a doslova po 10-15 minutách zmizela vůně potu a stopy nečistot. A co je nejdůležitější, vyberte bezbarvé tobolky, jinak po jejich rozpouštěcí vodě bude natřena modrá, která může negativně ovlivnit bílé oblečení.

Životní hack 2: Přidejte soda

V pračce s práškem nebo gelem byste měli načíst a soda. Tři polévkové lžíce budou stačit pro jeden mycí cyklus. Můžete použít jak obyčejnou jedlou sodu, která je v každé kuchyni a kalcifikovaná. Druhý obsahuje více alkalií, takže je efektivnější. Zkušené ženy v domácnosti říkají, že kalcifikovaná soda se dobře vyrovnává s jakýmikoli místa, včetně mastných, umožňuje vám vrátit čerstvost i základní věci, například ponožky a také dobře zjemňuje vodu. Měla by však být léčena s ní velmi pečlivě, protože s dlouhým kontaktem s kůží může vyvolat spálení.

Poznámka: Kalcifikovaná soda lze použít pouze pro mytí bavlny a prádla. Ale hedvábné a vlněné oblečení se může zhoršit v kontaktu s touto látkou.

Pokud jde o dětské oblečení, pro začátek by měl být namočen několik hodin v deseti litrech vody s přidáním dvou polévkových lžic jedlé sody a poté omyt pomocí speciálního prášku, předem smíchaný se stejnou sodou.

LifeHack 3: Zkontrolujte účinnost perganatu draselného

Můžete bělit věci pomocí Persanganátu draselného. S kompetentním přístupem a s ohledem na všechny nuance se to provede během několika minut. Je velmi důležité pozorovat správné dávkování látky a ne nadměrně přeexponovat oblečení v roztoku sodíkového perganatu, jinak se vaše oblíbená bílá košile stane růžovou.

2,5 litru vody bude stačit pro jeden krystal persanganátu draselného. kapalina by měla získat mírně narůžovělý odstín. Poté, co je řešení připraveno, vložte produkt do kapaliny po dobu maximálně 10 minut. Po čase opláchněte oblečení teplou vodou a pošlete ho na pračku.

LifeHack 4: Najděte v prvním Aitu Aspirinu

Pokud aspirin, který leží ve vaší první soupravě, nepomůže s bolestí hlavy, nespěchejte, abyste ho zahodili. Ukázalo se, že se dokonale vyrovnává s bělením oblečení. složky léku pronikají hluboko do tkáně a eliminují znečištění bez poškození vláken. Proporce by měly být vybrány rychlostí jednoho tabletu na litr vody. Nechte věci ve výsledném řešení v noci a ráno pošlete pračku do bubnu.

Chcete.li zvýšit účinnost postupu, přidejte aspirin do pracího prášku. Budou stačit dva nebo tři tablety. Nezapomeňte je hnout, než usnete lék v práškové kompartmentu a nainstalujte program vhodný pro váš typ tkaniny. Nejdůležitější věcí není používat lék příliš často. Pokud v případě oblečení nebude moci tkaninu zkazit, pak v případě pračky existuje šance poškodit podrobnosti o domácích spotřebiči.

See also  Je možné umýt hliníkové pokrmy v myčce nádobí

Čím lépe umýt černé a bílé věci?

Vhodné jsou prostředky na jemné praní bez chloru a dalších agresivních složek. Můžete si vzít prací prášek na mytí dětí.

Mytí prášky na základě přírodního mýdla čisté a věřit opatrně ovlivňují látku. Jsou vhodné pro mytí černobílých věcí.

Pořadí černé a bílé praní:

 • Nalijte vodu do povodí, teplota. až 30 stupňů;
 • Zamíchejte prášek do praní vody, dokud se zcela nerozpustí;
 • Ponořte věc do vody;
 • Omyjte opatrně, bez tření, ne déle než 10. 15 minut;
 • Několikrát opláchněte v chladné vodě;
 • Během posledního oplachování přidejte z výpočtu 9% octa. jednu polévkovou lžíci na litr vody.

Místo octa můžete přidat kyselinu citronovou do vody pro opláchnutí. jednu polévkovou lžíci na litr vody.

Namáčení bílých věcí před mytím

Silně kontaminované bílé věci musí být před praním namočeny na několik hodin. Lze použít při namočení bělidla.

Whitensery chloru jsou pro zdraví nebezpečné, takže je lepší upřednostňovat kyslíkové bělidlo, nebo můžete použít domácí prostředky pro bělení věcí, jako je soda nebo kyselina citronová.

Po přidání trochu bezpečného domácího nápravného prostředku k přírodnímu pracímu prášku můžete při namočení bílých věcí dosáhnout významného účinku bělení.

Bezpečné bělení je velmi důležité pro věci pro děti. Rodiče často oblékají malé děti do bílého oblečení. Pokud používáte prostředky chloru nebo jiných škodlivých látek pro mytí a namáčení dětí, můžete ublížit zdraví dětí.

Můžete použít: Bhiten Children White Things:

Jak umýt bílé věci v pračce

Zdá se, že není nic jednoduššího než házet oblečení do bubnu pračky, zapnout určitý režim a zahájit proces stisknutím tlačítka. Bohužel to neposkytne záruku, že v důsledku toho oblečení neztratí svůj stín. Chcete.li pochopit, jak umýt bílé věci v pračce, aby se onemocněly, pamatujte na několik důležitých tipů:

 • Za prvé, prádlo by mělo být tříděno podle typu látky. Bavlna je vymazána v jednom režimu a hedvábí a další jemná látka na jiné, opatrnější.
 • Dále musíte věci třídit podle úrovně znečištění. Spodní prádlo s místy musí být zpočátku zpracováno. A oblečení, které právě ztratilo svou svěžest. Před zahájením procesu však zapněte režim proplachování prázdným bubnem, abyste z předchozího praní odstranili částice barevné tkaniny.
 • Nyní se musíte ujistit, že všechna tlačítka, pásy a blesky jsou připevněny a v kapsách není nic.
 • Namáčení. nedílná součást mytí bílých věcí doma. Chcete.li to provést, měli byste do nádoby vytočit teplou vodu, přidat k ní pračku a bělidlo. Látky určené k bělení se přidávají pouze v extrémní nutnosti, protože poškozují strukturu tkaniny. K čištění velmi špinavých věcí musí být ponechány ve vodě po dobu čtyř hodin. Po opláchnutí a naložení stroje do auta.

Zajímavé: Existuje dobrý způsob, jak eliminovat složitá místa s improvizovanými prostředky. Chcete.li to udělat, musíte vzít tři citrony a vytlačit z nich šťávu. Přidejte 80 g pracího prášku a 1 t. lžíce soli. Taková čisticí směs se nalije vodou (2 l) a ponecháno v oděvu na roztoku po dobu jedné hodiny.

Jaký režim si vybrat

Nyní můžete začít umývat v autě. Abychom věděli, který režim má zahrnout, je důležité určit typ látky. Štítek oblečení obvykle naznačuje, jakou teplotu můžete tuto nebo tu látku vyčistit. Pokud však takové náznaky neexistují, můžete se zaměřit na standardní pravidla:

 • Pro oblečení z přírodní tkaniny je nejlepší použít režim „bavlny“ a teplota je 40 stupňů. Len se umývá v pečlivém režimu.
 • Pro syntetickou tkáň by měla být teplota 30-40 stupňů, režim „syntetiky“ je zapnutý. Pokud existuje více stupňů, existuje šance, že barva tkaniny se stane nudná.
 • Ručníky z kuchyně, postele nebo osobního spodního prádla by měly být omyté na „bavlně“ při 60 stupních. Pokud je látka příliš špinavá, můžete zapnout teplotu 90 stupňů a možná se dokonce musíte vařit.
 • Pro dětské oděvy a plenky se také používá vysoká teplota vody. Psací stroj obvykle zahrnuje režim „dětského oblečení“. Aby se věci dokonale vyčistily, budou také vařit.
 • Pro tyl a hedvábnou tkaninu je navržen režim „manuální mytí“.

Pokud jde o točení, je nejlepší zvolit průměrnou rychlost, jinak můžete nejen hodně paměťové tkaniny, ale také ji poškodit.

See also  Jak umýt kožich v pračce

Ale co když značka košile nebo sukně naznačuje, že pro tuto látku nelze použít bělidlo? Jak obnovit původní vzhled takové věci. Chcete.li to udělat, je velmi jednoduché, stačí přidat 5 polévkových lžic amoniaku (amoniak) o 10 litrů. voda. Pak smíchejte 250 ml vody a 1 t. lžíce sody, přidejte tuto směs do pracího prášku. A poté povolit režim, ve kterém teplota vody dosáhne více než 60 stupňů.

Výběr prášku

Bez ohledu na to, zda jste vymazáni ručně nebo v autě, musíte si vybrat ten správný prášek. Na obalu je třeba poznamenat, že tento čisticí prostředky lze použít pro bílé oblečení. Složení takového prášku zahrnuje bělidlo. Může to být optický, chemický nebo kyslík. Pokud je ve složení bělidlo kyslíku, bude mít balíček určitě značku „aktivní kyslík“. Tato látka je skvělá pro jemnou látku. Může být také použit, pokud máte citlivou pokožku nebo máte tendenci k alergiím.

Jak ušetřit nebo obnovit barvu barevných věcí

Pokud není známo, zda se věc potápí, je vhodné zkontrolovat před praním.

Chcete.li to udělat, musíte to trochu namočit na nenápadném místě a poté připojit bílý papír nebo ubrousek tkaniny. Pokud je ubrousek natřen, pak se to roztaví.

Chcete.li opravit barvu, můžete držet novou věc v chladné soli nebo okyselené octové vodě. V budoucnu můžete pokaždé opláchnout barevné oblečení po umytí studené vody solí nebo octem, takže věc zůstane jasná déle.

Někdy, pokud věc ztratila barvu, můžete ji zkusit obnovit domácí léky. Je však třeba mít na paměti, že věc lze malovat nerovnoměrně a následně znovu vyleštěno.

Následuje několik tipů, jak obnovit barvu.

Po promytí červených věcí od Mohera mohou být opláchnuty ve vodě s glycerinem. 3 lžičky glycerolu na 10 litrů vody.

Obnovte jasnou barvu modrých věcí doma. Blue se v takových rozměrech rozpustí ve vodě, aby se stín ukázal jako věc.

Obnovení barvy oblečení béžové, krémové a hnědé odstíny lze provést s čajovou lžičkou nebo kávou. Je lepší nejprve zkontrolovat výsledek na kousku látky.

Zelené barvy oblečení vrací zelenou, pouze ona je třeba ji použít pečlivě. Zřeďte malý roztok ve vodě, do kterého se nižší věci po dobu 10 minut, a poté opláchněte. V tomto případě musíte použít rukavice.

Další důležitá rada. Po mytí nemůžete na otevřeném slunci sušit barevné prádlo. Věci červené, růžové, oranžové a jejich odstíny jsou obzvláště rychle vyhořeny na slunci.

Suché barvy lépe a otočení dovnitř.

Mytí košil v pračce

Chcete.li zachovat uklizený vzhled košil, je nutné vybrat správný režim pro mytí, použít vhodné prostředky k odstranění všech druhů typů znečištění. Barvy a bílé košile vyžadují jinou péči, existují také rozdíly při mytí produktů vyrobených z různých materiálů. O všem v pořádku.

umýt, bílou, pračce

Přípravná fáze je velmi důležitá, často konečný výsledek mytí závisí na kompetentní přípravě. Pro správnou péči o košile by mělo být nejprve provedeno následující:

umýt, bílou, pračce

V případě zanedbávání přípravy na mytí může výsledek zklamat a věci budou beznadějně rozmazlené: bílé košile se stanou šedými, manžety a límce budou deformovány nebo rozbité.

FOLK

Některé lidové metody mytí bílé zůstaly pro náš čas relevantní. Nejčastěji používané:

 • Hořčičný prášek je zředěn horkou vodou v poměrech 15 g léků na 1 litr vody. Když sraženina zůstane na dně nádoby, voda bez prášku je vyčerpána do samostatné pánve (zbývající hořčice může být nalita další vroucí vodou). V takové směsi nejprve namočte tkaninu po dobu 1-2 hodin a poté ji ručně podejte;
 • Zlatá sůl a soda překvapivě dobře praní prádlo a chintz věci. Rozměry soli: 1 t. l. 1 litr vody. Po několika hodinových namáčeních se doporučuje umýt. Zvláštní pozornost je věnována oplachování, je obtížné odstranit sůl a sodu;
 • Můžete mýdlovat oblečení s mýdlem pro domácnost a začít praní nebo nastřít. Nebude tkaninu bělit, ale dokonale čistí.

Obchodní police jsou prostě plné prostředků pro mytí bílých věcí. Nejúčinnější jsou:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS