Jak umýt keramickou desku z Nagara

Co čištění skleněné keramické povrchové desky? Hosteska na poznámkách!

Abychom pochopili, jak čistit sporák se skleněným keramickým povrchem, měli byste znát některé nuance samotného materiálu, ze kterého se tento povlak provádí.

Základem skleněné keramiky je použití materiálu zeran, který se vyznačuje vysokou odolností proti nárazu a nízkou tepelnou expanzi.

Pokud nalijete vodu na povrchu horké desky, pak praskliny nebudou vytvořeny v důsledku kapek teploty. Průměrná životnost doma, která zaručuje výrobce, je 15 let.

Obvykle jsou tyto desky modely vybaveny halogenovými hořáků nebo vysoce lehkým systémem, ve kterém je topení opatřeno speciální slitinovou teplou stuhou umístěnou pod keramikou, zabalená do symetrických kroužků.

Externě, skleněná keramika je ideálním plochým povrchem, který má příjemný vzhled. Vaření na dlouhou dobu vede k vzhledu automobilu, skvrn tuků a jiných obtížných tolerovaných znečištění. Proto každá hosteska bude užitečná informace, jako a co je nejdůležitější, než vyčistit keramický sporák, aby udržel svůj primární pohled po celou dobu životnosti.

Příležitostné čistič sklokeramické desky

Skleněná keramika. drahý a jemný materiál vyžadující pečlivý vztah a kompetentní péči. Denní použití vede k vzhledu rozvodů, skvrny tuku a Nagaru. Znečištění nejen zkazí vzhled povrchu, ale také snížit načasování provozu zařízení.

Pro uložení zařízení v pracovním stavu strávit denní čištění varné desky. Zachrání to z potřeby používat speciální fondy a dlouho otřít spálené skvrny.

Pravidelné čištění profylaktického skla zabránit tvorbě solárních skvrn, které jsou velmi obtížné odstranit bez poškození jemného povlaku

Postup pro profylaktické čištění skleněné keramické desky:

 • Vypněte zařízení z napájení.
 • S horkým panelem s škrabkou, odstraňte spálené uhlí.
 • V teplé vodě se rozpustí trochu detergentu pro nádobí. Vlhčí měkký hadřík v roztoku a zpracovávejte chladný povrch.
 • Omyjte povlak čistou vodou, abyste odstranili rozvody mýdlo a zbytky kontaminantů.
 • Aplikujte sklo a zrcátka, abyste vyčistili, polsky panelu Shine.

Pokud jste právě opilý tuk, můžete odstranit pomocí pracího prostředku a ubrousku, pak než praní solárního znečištění?

Ze starého Nagaru se snadno zbavíte olivového oleje. Odkapávejte trochu olivového oleje, nechte 15-20 minut. Poté bude Nagar mnohem snazší a můžete to zvážit houbu.

See also  Hotpoint Ariston HallPad Error Codes

Vyčistěte skleněnou keramickou desku z auta může být šťáva z citronu a potravinové sody. Take 1 článek. L. Soda a šíří se vodou, aby se ukázalo pokladní. Aplikovat tento čistič na povrch a strávit mírně. Po 10 minutách bude možné odstranit směs hadříkem. povrch bude naprosto čistý. Sledujte, jak soda není zcela suchá, jinak musíte houpat prášek.

Soda nemůžete úplně odstranit, ale nechat trochu a nalít z horní části citronové šťávy. Reakce začne, což vyřeší všechny zbytky nečistot. Taková směs působí jako silný detergent.

Clear Skleněná keramika z Nagara může být obyčejný ocet. Povrch elektrických panelů je třel roztokem, který se připravuje ze stejných částí octa a vody. Roztok se nalije do postřikovače a rukojeť panelu. Ocet dokonale čistí a dokonce dezinfikovat. Povrch se otřete pouze vlhkým hadříkem a otřete.

umýt, keramickou, desku, nagara

Některé detergenty, které se používají pro mytí nádobí nebo chladniček, lze také použít k čištění varné desky. Ale měli byste pečlivě aplikovat tyto prostředky tak, aby nezničili skleněnou keramiku. Nejlepší pro tyto účely Fit gel pro nádobí.

Vynikající nástroj než čištění vařícího panelu. to je amoniak. Ammonaya podsázka, aby se vyrovnal i s nejdolnějším znečištěním. Kromě toho bude amoniak poskytne lesk.

Vezměte 250 ml vody a nalijte láhev s postřikovačem. Nalijte tam 50 ml amoniaku. Řešení dobře promíchejte a pokračujte. Nástroj stříkejte na skleněnou keramici, ponechte 10 minut. Poté otřete desku hadrem a otřete suché.

Po promytí je panel lépe mazat se zeleninovým olejem, který vytvoří tenký ochranný film na sklo. Jen otřete povrch s vláknitou hadříkem, který navlhčete v slunečnicovém oleji. Díky ochranné fólii lze snadno odstranit celý stříkající tuk.

Postarejte se o svou skleněnou keramickou desku jako Zenitsa. Nebuďte líní, abyste odstranili znečištění z povrchu okamžitě, i když jste v kuchyni velmi unaveni. Pokud jste včasné vyčištěn talíř a neumožňovali vážné nečistoty, bude trvat vám mnoho let a bude vypadat jako nový.

Jak odstranit tuk z povrchu plynového sporáku

Soda a mýdlo

Aby bylo možné vyčistit desku z tuku, můžete použít sodu, smíchání s mýdlovým roztokem nebo kapalným mýdlem v podílu 1: 1. Přidejte do směsi trochu vody a aplikujte na povrch desky. Po 20-30 minutách musíte roztok omýt dohromady se znečištěním z povrchu mokré desky. Poté otřete destičku suché.

See also  Lze použít pánev pro indukční desky

Hořčičný prášek

Také efektivní způsob použití hořčičného prášku. Mělo by se smísit s horkou vodou, aby se ukázalo na konzistenci pokladníka a distribuovat ji na povrch. Po 20 minutách musí být náprava umýt desku spolu s tukem.

Mýdlo prádla

Můžete použít anti-tukový roztok ekonomického mýdla. Doporučuje se připravit roztok mýdla s použitím horké vody a nalijte ho na špinavý sporák. Po půl hodině musí být povrch otřel vlhkým hadříkem.

Jak čištění skleněné keramické desky z Nagara

Nagar na sporáku je něco, co se téměř žádná paní nemůže vyhnout. Je tvořen jako pár vteřin (kdo alespoň jednou neudělal “mléko”?!) a delší dobu se postupně hromadí a těší se na povrch.

Jak mohu rychle a efektivně vyčistím skleněnou desku z Nagara? Budete muset aplikovat speciální detergent na hadr nebo houbu (můžete jej nahradit gelem pro mytí nádobí) a otřete panel vaření. Pak dobře opláchněte vodou a otřete suché. Pokud poprvé odstraníte Nagar, nechte čisticí prostředek na povrchu po dobu 30-50 minut a poté pokračujte v práci. V případě potřeby můžete vyčistit vaření s škrabkou.

souhrn

Hlavní požadavky na skleněnou keramickou péči. pravidelnost a včasnost. Můžete odstranit čerstvé znečištění během několika minut, zatímco solární bude muset vyčistit mnohem déle, stejně jako vysokou pravděpodobnost poškození povlaku. Kromě toho, správná volba nástrojů pomůže zachovat původní lesk po mnoho let.

Sdílejte v komentářech, použijte ochrannou vrstvu oleje po odstranění kontaminantů.

Video představuje nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak odstranit kontaminanty doma:

Co čištění skleněné keramické vaření

Takže všechny nádobí jsou na ploše, indikátor teploty ukazuje, že povrch je zcela ochlazen, takže můžete pokračovat do procesu čištění.

Nejjednodušší nečistoty se čistí běžnou mokrou houbou, po tomto povrchu s tyčem z vlákniny nebo běžné gázy, lékařské.

Obvykle pro mytí sporáků ze skleněné keramiky přidělit speciální sadu houbového stojanu, který se neúčastní procesu čištění všech ostatních povrchů nebo mytí nádobí. To se provádí, aby se zabránilo pevné nebo mastné částice na panelu, stejně jako detergent. První může poškrábat povrch nebo skvrnit, druhá opustí ošklivé rozvody.

Jako produkt pro každodenní péči můžete použít jakýkoliv roztok Windows Mytí nebo SOAP. Dost na to, aby stříkal nebo aplikoval nástroj, počkejte pár minut, otřete houbou a odstraňte vlhkost suchým hadříkem.

See also  Jak rychle umýt troubu doma

Důležité! Nejlepší je pravidelně starat se o sporák, ideálně musíte udělat po každém vaření.

Výrobci doporučují nakupovat speciální přípravky na péči o sklo-keramický povrch, umožňují vytvářet speciální ochranný film na povrchu. Taková dodatečná ochrana uloží desku z extra nečistot a pomůže usnadnit umýt povrch. Neměli byste však nechat detergenty na povrchu. Jejich zbytky poškozují sporák, takže nezapomeňte pečlivě otřít skleněnou keramiku po mytí.

Z tučných míst

Fix tuk pomůže tradičním detergentům pro nádobí. Použijte je nejčastějším způsobem: Použijte, počkejte, opláchněte, důkladně suché.

Z kované nagary

Takové skvrny umyjí mnohem obtížnější, ale stále je to možné. Chcete-li začít, můžete se pokusit použít stejný detergent, jen odejít více, 15-20 minut by mělo být dostačující na rozpuštění Nagara.

Pokud to nepomohlo, budete muset získat speciální škrabku. Musí odstranit mírně změkčenou akumulaci maziva.

Jak umýt kolo: Rychlá očista kola krok za krokem

Rada! Koupit pouze speciální škrabky. Obyčejný plast na studené desce bude zcela zbytečný a na horké roztavené se všemi nepříjemnými následky.

Základní chyby při péči o skleněnou keramiku

Takže sklářský keramický model sloužil dostatečně dlouho, když opustil sporák, musíte se držet určitých pravidel.

Chcete-li rozšířit životnost, ne:

 • Čekat plné chlazení varné desky. To se vyhne popáleninám a porušování integrity varné desky, která je poměrně citlivá na teplotní skoky. Zejména je třeba se vyhnout studenou vodou na horkou skleněnou keramiku.
 • Používejte hrubé houby a sloučeniny obsahující abrazivní prášek. Při kontaktu s pevnými částicemi může povrch snadno rozptýlit. Výhodně použití pěnových a melaminových hub. Ten vám umožní opustit používání čisticích prostředků.
 • Otřete horký panel. Zaměstnaný vepřový bude docela obtížný.
 • Na povrch desky vložte mokrým dnem.
 • Pokles na destičkové nože, vidličky a jiné ostré předměty. V místech kapek se mohou objevit malé trhliny a čipy, které nejenže zhoršují vzhled panelu, ale také jeho funkčnost.
 • Pro odstranění kontaminantů použijte ostré předměty.

Panel by měl být s použitím vysoce kvalitního mikrovlákna. Je nemožné zůstat na sporáku po mytí.

Sdílejte se v komentářích, co máte doma a měli jste skóre keramickou desku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS