Jak umýt suchý prášek do pračky

umýt, suchý, prášek, pračky

Jak a jak čistit práškový podnos v pračce?

V podnosu na prášek se často vytvářejí plak a plísně. Jak a co lze vyčistit pro práškový podnos v pračce?

Pokud čas od času nevyčistíte prášek, je tu nepříjemný zápach. A plak se stává tak hustým, že je obtížné čistit.

Je třeba poznamenat, že po mytí na čistém podnosu po mytí téměř žádné zbytky prášku. Pokud je však zásobník již pokrytý plakem, pak se prací prášek během praní špatně omyl a zhoustne vrstva roviny zhoustne.

S dlouhou absencí čištění může plak blokovat otvor, skrz kterou voda vstupuje do podnosu a umyl prášek. Výsledkem je, že mytí dochází bez prášku a stává se zbytečným. Proto nečekejte na vzhled černé formy a perzistentního plaku. Je lepší zkontrolovat čistotu zásobníku po každém myčku.

Proč je nutné vyčistit práškový nádobu?

Navzdory skutečnosti, že nádoba je neustále v kontaktu s různými detergenty, které zároveň také změkčí voda, začne v průběhu času znečišťovat. Stěny se drsnou, bílá barva plastu postupně získává nažloutlý odstín. Ve třetím oddílu, který se nejméně používá, se objeví plíseň, která se pak může rozšířit do bubnu a usadit se v oblasti těsnicí gumy. Hlavní příčiny znečištění zásobníku:

 • Při používání nízké kvality a falešného prášku se úplně nevymývá, část z nich zůstává na stěnách až do dalšího mytí.
 • V oddílu pro klimatizaci lze často pozorovat viskózní nájezd. Je vytvořen kvůli skutečnosti, že se nalije před prádelem a poté se omyje. Aktivní látky dokážou „zavěsit“ a zůstat v malém množství v kontejneru.

Pamatovat! Veškeré znečištění v zásobníku s každým promýváním v malém množství spadne do prádla s vodou. Za těsněním elastických pásů se mohou objevit plísně.

Jak můžete vyčistit práškový podnos v pračce?

Pro čištění můžete použít obyčejné dobře známé domácí léky.

 • Prášek do pečiva.
 • Bílý.
 • Práškové výrobky (podle typu komety)
 • bílý ocet
 • Citronová kyselina
 • Kartáč s tvrdou hromadou.

Stojí za to vědět! Kromě práškového podnosu potřebuje pračka pravidelná péče a čištění, jinak se může objevit černá forma. Jak to udělat správně v našem materiálu: Jak se zbavit plísní v pračce.

Jak a jak čistit práškový podnos v pračce: Jednoduché triky

Limetkový plak, stejně jako zbytky pracího prášku nebo klimatizace, se promyjí obtížemi. Někteří z nich zůstávají v zásobníku. V průběhu času se to všechno hromadí, ve složce se tvoří vápna. Výsledkem je, že detergenty nespadají do bubnu automobilů a mytí se stává neúčinným. A někdy to dokonce vede k rozpadu domácích spotřebičů.

Existují tři způsoby, jak vložit podnos do pořadí:

Ruční čištění

Pokud je prášek přijímač mírně kontaminován, může stačit horká voda a houba k návratu do nedotčené čistoty. Jen navlhčete vodu vodou, důkladně otřete všechny oddíly houbou a znovu je opláchněte. Starou chrup můžete použít k čištění tvrdých míst.

S pomocí speciálních čističů

Měřit správnou částku finančních prostředků (kolik je vyžadováno pro čištění, uvedeno v pokynech). Usněte nebo nalijte produkt do zásobníku. Pokud je tam, odstraňte špinavé oblečení ze stroje. Nastavte režim s teplotou 90–95 ° C a spusťte mytí prázdným bubnem. Po umývání zapněte režim oplachování, píše Mschistota.

Lidové prostředky

 • Kyselina citronová úspěšně nahrazuje chemikálie. Za účelem čištění podnosu z prášku je naplněna kyselinou citronovou a vypuštěno promývání při teplotě 70–75 ° C. S touto metodou je nejen dávkovač vyčištěn z měřítka a nečistot, ale také další části pračky. Kyselina navíc eliminuje nepříjemné pachy.
 • Octa lze použít k namočení podnosu. Chcete.li to provést, nalijte do plastové pánve litru horké vody, přidejte tam sklenici 9%octa a namočte nádobu v tomto roztoku po dobu šesti až osmi hodin. Po extrakci je zásobník čištěn štětcem, opláchnuté a otřete suché. Metoda vyžaduje čas, ale výsledek stojí za to.
 • Soda pomůže vyčistit zásobník z limetkových ložisek a práškových zbytků. Nalijte jej do oddílů a navlhněte je teplou vodou. Můžete nechat trochu stát. A pak pomocí zubního kartáčku prochází celým povrchem dávkovače, nezapomeňte na tvrdá místa Poté umyjte část teplou vodou a otřete ji.
See also  Jak umýt bílé tenisky v pračce

V obchodech najdete všechny druhy prášků, klimatizace, změkčovače a bělení pro mytí spodního prádla. Detergenty se tradičně vyrábějí ve formě prášku, ale může to být gel nebo kapsle. Kterákoli z těchto komponent by měla být přidána do pračky. V tomto případě musí být každá složka péče o prádlo načteno do odpovídajícího oddílu. Při nesprávném nakládání prášku může být výsledek mytí neuspokojivý. Dříve se stalo známo, proč jsou zapotřebí tři oddíly v pračce.

Jak umýt suchý prášek do pračky

Eleno, tato otázka okamžitě vyvstala

Eleno, není nutné chrápat, máte pravdu, ale. Takže po každém myčku opláchnu a osušte.

Jaký líný byt (město) nejsou žádné problémy. V domě ve vesnici po každém praní je všechno žluté, sotva umývám. Dejte filtry, zbytečné. Otázkou však není „moudré muže“. Protože vědí, jak přesně a najednou. A v jiném, zda to opravdu pomůže

Četl jsem článek, můj pračka po dobu 9 let, a kromě rezavých snů z vody ani plak ani zbytky prášku, t.K Používám tobolky, nebo jsem se umyl gelem.

Tatyana, to je zajímavé. Děkujeme za sdílení zkušeností. Možná někdo použije váš příklad.

Tatyana, po dobu 10 let jsem použil stroj a nikdy nedošlo k žádnému nájezdu. Nerozumím vůbec, odkud to může pocházet, pokud po každém praní opláchnete a vyschnete

Tatyana, před 9 lety žádné kapsle. Nebyly tam žádné gely.

Tatyana, nedávno jsem koupil Ariel a Tid Capsules. Takže nemytí skvrny. A z kávy, čaje a krve zůstaly skvrny na poli. Předtím po mnoho let Powers Powers Powers Powers

Vyjměte jógu z práškového stroje a rozmazání sanamsolko v rukavicích uvidí výsledek

Vasilisa Ivanova

Louise, ano. A žádné namáčení / Bůh odpusť / pro 6. hodiny ! SANCTS, zvlhčené ubrousek. a Vu-a-la ! Lesk. Jak nové. Také otřete všechny trhliny a vykopávky.

umýt, suchý, prášek, pračky

Lyubashka, co je překvapeno, když mám jednoho známého ze západní Ukrajiny ve slově Hedgehog se podařilo udělat 4 chyby. napsal, Oshosh,,

Jak umýt práškový podnos v pračce

Stroj na pračku je jednou z nejčastěji používaných jednotek domácích spotřebičů v domě. Spolu s lednicí, sporákem a mikrovlnnou troubou je nedílnou součástí lidského života. Ale problém, nemilosrdně využívající svého „domácího asistenta“, lidé často zapomínají, že se o ni musí starat. V článku vám hlavní instalatér řekne, jak umýt práškový zásobník v pračce.

Zásobník pračky automatického je poměrně špinavé místo, v některých případech je zásobník ucpan detergentem, takže do ní přestane voda proudit a omyt prášek, pouze v nádrži, vypouštěcí trubku a vypouštěcí hadici.

Na rozdíl od nádrže a odtokového potrubí, které je obtížnější získat, čistit podnos mnohem jednodušší, protože je v dohledu. Ukazuje se, že mnoho uživatelů pračky neví, jak je zásobník vytažen a nikdy nepřemýšlel o jeho čištění.

Pokud podnos vašeho vozu není příliš kontaminován, můžete jej vyčistit, aniž byste ho vyřadili z hnízda. Ale pokud je znečištění dostatečně silné, pak pro vaše vlastní pohodlí i pro lepší čištění je lepší extrahovat nádobu. Tento proces u začátečníků může způsobit potíže, ale jak si zvyknete na svůj strojový model, můžete získat zásobník s jedním obratným pohybem rukou.

See also  Jak umýt troubu ze starého tuku

U různých modelů strojů jsou dosterské zásobníky umístěny odlišně. Proto, než dostanete tuto část z pračky, pečlivě si přečtěte pokyny.

Chcete.li extrahovat zásobník, obvykle to musíte udělat:

Nyní, když je dávkovač ve vašich rukou, můžete použít jeden z následujících způsobů, jak jej vyčistit.

Co se doporučuje při praní práškové kompartmentu:

 • Netřít podnos s velkou horlivostí. To může vést k vymazání značek v oddílech.
 • Místo, kde byl kontejner extrahován, otřete jej zevnitř látkou nebo houbou. Zvláštní pozornost by měla být věnována otvorům zásobování vodou a odchodu z detergentu do bubnu.
 • Po výběru agresivních čisticích prostředků musíte pracovat v gumových rukavicích.
 • V autech s vertikálním nakládáním prádla nejsou podnosy vytaženy. Voda používaná k jejich umytí proudí přímo do bubnu. Proto byste měli být opatrní, jinak můžete zařídit malou povodni.
umýt, suchý, prášek, pračky

Extrahujte podnos, mokrý a nasměrujte na něj proud mírně horké vody. Důkladně otřete houbou nebo štětcem. Pro větší účinek na čištění můžete na ně použít myčku nebo mýdlo (rozpusťte čipy mýdla na prádlo ve vodě). Pak to znovu opláchněte.

Pokud znečištění stále zůstává na dávkovači, můžete jej nechat ležet v horké vodě několik hodin a poté opakovat postup čištění.

Může se ukázat, že vápno a zkamenělý prášek nelze vyčistit obvyklým fyzickým způsobem, pak chemické čištění přijde na záchranu pomocí zvláštních prostředků.

Následující léky se dobře vyrovnávají s kontaminanty dávkovače a dalších částí pračky:

 • „EON“, „Dr. Ten“, „Antinakipin“ pomůže s mírným znečištěním.
 • Frisch-Akttiv odstraňuje vklady bahen a vápna a také nepříjemné pachy.
 • Sandokkaeb a Bork K8P (korejské fondy) jsou schopni zvládnout i s dostatečně silným znečištěním.
umýt, suchý, prášek, pračky

Obtížné čistit vklady jsou odstraněny namočením. Zásobník extrahovaný ze stroje je umístěn v horké vodě s přidáním jednoho z produktů, například „Domes“, „Cometes“, „Silelit“, „TualetNet Duckling“, „Sanfore-Antirzhavchina“. Rozpusťte produkt ve vodě (50 ml na 5 l vody) a namočte zásobník. Po 1,5–2,5 hodiny ho otřete štětcem a opláchněte ho pod proudem teplé vody.

Jak čistit činidla

Doporučuje se pravidelně čistit kyvetu pomocí mýdla na prádlo nebo jídla na mytí nádobí. Pokud není znečištění přístupné, můžete jej namočit v roztoku mýdla po půl hodiny. pak ho vyčistěte měkkou houbou. Po čištění je nutné vyčistit a kompartment, odkud bylo odstraněno, protože v něm se také hromadí zbytky tvrzeného prášku a detergentů.

Pokud se vám nepodaří umýt kyvetu, můžete použít „lidové“ znamená:

 • Citronová kyselina. Rozpusťte balíček kyseliny v horké vodě a vložte unáh do roztoku na jednu až dvě hodiny. Pak se omývá houbou nebo starým zubním kartáčkem, suší a nainstalována na místě;
 • Soda. Soda je rozpuštěna ve vodě ve stejných částech a na půl hodiny je vložena do řešení na kyvetu. hodinu. Potom také vyčistil kartáč, kartáč nebo houbu, omyl, sušil a nainstaloval na stejném místě;
 • Ocet. Sklenice jídelny (9%) octa se nalije do jednoho litru horké vody a udržuje se v roztoku kyvety asi hodinu. Poté čistí, suché a zavedeny;
 • Chemikálie pro domácnost. Speciální lék („semeli“, „toaletní káčátko“, „komety“, „domestos“ a další.) umístěné do zásobníku a po době uvedené v pokynech, vyčištěno houbou nebo štětcem, omytá, sušena a pokračovala v používání pračky.

Důležité: Při používání chemie by měly být rukavice nasazeny, aby se odstranila vstup látky na kůži.

Proč se nečistoty objeví v kompartmentech stroje?

Pračka neustále interaguje s vodou, ale to nezachrání její prvky před některými potížemi:

 • V důsledku konstantní vlhkosti se může plíseň objevit v psací stroji;
 • Z tvrdé vody na površích pračky se vytvoří vápna;
 • V „kapsách“ pro detergenty jsou částice prášku nebo klimatizace zpožděny pro detergenty.
See also  Pračka shromažďuje vodu při stisknutí

Všechny tyto znečištění nepříznivě ovlivňují praní: věci se neoplázou, získejte zatuchlý zápach. Nečistoty a plísně z zásobníku padají do bubnu, což znamená, že ovlivňují práci celého mechanismu jako celku. Proto musíte tato oddělení včas vyčistit a zabránit opětovnému stavu nečistot.

Jak vytáhnout kompartment pro prací prášek z pračky

Tyč můžete vyčistit prášek, aniž byste jej vyřadili z pračky. Ale efektivněji můžete práškový podnos vyčistit, pokud jej vytáhnete.

Podle pokynů velmi pečlivě vytáhněte oddíl na prášek.

Při neopatrných akcích mohou podnosy na prášek prasknout.

Ve většině praček, abyste získali oddíl na prášek, musíte stisknout jazyk a předložit zásobník.

V některých pračkách, jako jsou Indesit a Ariston, je obtížnější to udělat. Bude lepší, pokud vám poprvé ukážete, jak to udělat, specialista na opravu praček.

Voda proudí z práškového prostoru v pračce

V procesu používání pračky se taková vada často vyskytuje, voda proudí z kompartmentu pro prášek. S tímto problémem se můžete vyrovnat sami, aniž byste se uchýlili k vnější pomoci. To není obtížné, ne dlouho a nevyžaduje zvláštní dovednosti a znalosti ani zvláštní kvalifikace. V článku vám hlavní instalatér řekne, jak odstranit únik z práškové kompartmentu v pračce.

Před opravou automobilu musíte pochopit důvod problému a lokalizovat ho. Kapalina prášku pračky se může ukázat jako výrobní manželství nebo v průběhu času vzniknout z otěru určitých částí. Únik se může objevit na různých místech, konkrétně:

 • Obvod podnosu v dokovací oblasti jeho horní a dolní části. Abychom to objasnili, okamžitě provedu rezervaci: Zavoláme detail, ve kterém je nádoba na prací prášek nebo gel vložen do pasti. Tady jsou jeho klouby a únik.
 • V oblasti dokování podnosu fasádou stroje.
 • Otvor nad nádobou, do které je prášek naložen. K tomu dochází, protože zatahovací část v procesu používání v průběhu času roste, nebo spíše prvky, které ji drží, jsou otěží otěru.
 • Rubber zvlněný Roshang, podle kterého je prášek vyplaven z podnosu do bubnu.

Je zde jedna funkce. Tato zvlněná trubice je umístěna tak, aby její spodní část klouzala podél vyrovnávacího kamene a otěr. Je možné, že se to provádí zamýšleno.Dnes se mnoho výrobců, kteří se snaží zvýšit obrat peněz, se snaží zajistit, aby se jejich výrobky opotřebovaly okamžitě po záruční době. A museli opravit nebo koupit nový. Co chceš? Toto je podnikání!

Než budeme pokračovat přímo na opravu, připravíme vše, co může potřebovat. Není potřeba nic zvláštního. Obvykle vše, co potřebujete, je v každém domě. Tyto nástroje budete potřebovat:

Kromě toho budete potřebovat silikonový tmel nebo tmel automobilu. Může být také vyžadován nový podnos, protože ne vždy a ne všechno může být opraveno, stává se, že se musíte změnit. Ale neměly by být uloženy, je lepší pochopit, zda je potřeba, nebo můžete opravit staré.

Chcete.li provést opravu, musíte zablokovat přívod vody do stroje a vypnout jej z sítě. Poté pomocí křížového šroubováku je nutné odšroubovat zadní šrouby, které drží horní kryt a odstranit je. Dále je zásobník odstraněn pohybem.

Po demontáži podnosu a víček se šrouby drží na palubní desce.

Jsou také zkroucené a panel je odstraněn. Dráty do něj nemohou být odpojeny. Stačí otevřít přístup k demontáži kontejneru. Dále je nutné odpojit zkumavky shrnuté do oddílu na prášek, protože dříve rozpadly své svorky. Po otočení šroubů se odstraní.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS