Jak umýt vlněnou přikrývku v pračce

Je možné umýt přikrývku z ovčí vlny

Většina hostitelů má zájem o to, jak umýt přikrývku z vlny Sheep. konec konců, produkt vyžaduje zvláštní přístup. Ovčí vlna je velmi jemná, takže znalosti potřebují znalosti pro správnou péči. Po přečtení tohoto článku se naučíte, jak vyčistit takové produkty, důležité nuance a tipy, které vám pomohou usnadnit tento proces, a co je nejdůležitější, nedovolí vám zkazit vaši oblíbenou přikrývku. Pojďme na všechno v pořádku.

Odpověď na otázku závisí na technologii produktu „zda je možné umýt přikrývku z ovčí vlny“. Existují dva typy produktů:

Zde je vlněná plnička položena uvnitř případu odolné tkaniny. Celý povrch hoganu je nebo je ukraden na šicím stroji. A kazeta je běžné plátno spojující jednotlivé objemové prvky. Toto je nejspolehlivější a odolnější typ přikrývek.

Takové produkty s různými hustotami jsou šité: od lehkých letních možností až po všechny.vzorové a teplé pro drsnou zimu.

Protože tyto modely jsou pevně připevněny plnivem s krytem, ​​kabát není sražen hrudky a nepohybuje se z jednoho místa na druhé. Pro ně můžete bezpečně používat praní praček, nebojte se „ztratit“ svou oblíbenou teplou přikrývku.

Nejčastěji jdou jako variace přikrývky nebo krytí. Takové přikrývky jsou dvoustranné nebo jednorázové se základnou saténu nebo polyesteru a druhá strana je dekorativní srst.

Tyto modely vyžadují pečlivější péči.

Důležité! Všechny.to.kave jsou vymazány výhradně „rukama“. A pro ty kožešiny je poskytováno pouze chemické čištění!

Ručně mytí přikrývek vlny

Někdy se zdá, že se jedná o jediný, i když bolestivá cesta ven, jak umýt přikrývku z přírodní vlny ovcí nebo velblouda, a zároveň ji nekazit. Mnoho výrobců radí takovým úklidem takových produktů. Ale zde musíte dodržovat určitá pravidla.

umýt, vlněnou, přikrývku, pračce
 • Pro mytí vlněné přikrývky budete potřebovat velkou a prostorní kapacitu. Produkt by měl být zcela ponořen do vody. Je lepší použít koupel.
 • Chcete.li umýt vlněný kostkovanou, musíte do vany vytočit teplou vodu a rozpustit v ní čisticí prostředek. může to být běžné mýdlo, pokud neexistuje zvláštní kompozice pro praní vlnu.
 • Pak je vlněná přikrývka spuštěna do vody a odejde po dobu 10-15 minut. Nyní je vymazán úhlednými pohyby, stisknutím a uvolnění můžete použít štětec s měkkým villi.
 • Nyní to zbývá pouze opláchnout přikrývku v čisté vodě. Nemůžete to stisknout a ne každá žena to dokáže. Proto se doporučuje jen snížit vodu v koupelně a nechat ji pečlivě odpustit ze samotné přikrývky. A poté vytočte čistě a také pečlivě opláchněte věc. Můžete jej vyschnout poté, co voda dobře vyčerpává, na obyčejné sušičce.

Měl by být připraven na prádlo vlněných přikrývek rukama. pracný a nepracovní proces. Ten, kdo to jednou vyzkoušel na sobě, se rozhodne znovu a jedna z následujících metod čištění bude preferovat.

Jak a jak doma umýt vlněnou přikrývku? Pravidla točení

Přikrývka vyrobená z přírodní vlny v suchém stavu má velkou váhu, takže ne každá pračka se s ní může vyrovnat. Pokud máte jednotku určenou k načtení 7 kg věcí, můžete to zkusit udělat.

umýt, vlněnou, přikrývku, pračce
 • Před mytím musí být produkt otřesen a vyčištěn.
 • Před namočením do bubnu stroje. Pokud taková funkce neexistuje, musíte se přidat do gelu pro vlnu v objemu uvedeném v pokynech pro použití a zapněte režim oplachování bez točení po dobu 1 minuty nastavením teploty 30 ° C. Nechte přikrývku po dobu 1-2 hodin v pračce bez vypuštění vody.
 • Nainstalujte režim jemného nebo zvláště jemného promytí na stroji, který zajišťuje minimální počet změn rotace bubnu. Nechte teplotu zahřívání vody stejnou. 30 ° C.
 • Umyjte.
 • Ve fázi přidání klimatizace nalijte řešení lanolinu do spouštěcího zásobníku. Chcete-li jej připravit, vezměte si polévkovou lžíci lanolinu a rozpusťte 200 ml horké (60-70 ° C) vody. Lanolin ve vodě by měl být zcela rozpuštěn, přítomnost hrudek v roztoku není povolena.
 • Výběr přikrývek v pračce není vytvořen. To může vést ke smršťování a vlněným knedlíkům. Vlněná vlákna pod vlivem odstředivých sil jsou při otáčení stlačena a měřítka, která je zakrývají. Poté je velmi obtížné obnovit předchozí stav vlněné hmoty, takže je vhodné odmítnout spin.
 • Po oplachování musíte získat přikrývku z pračky. Srážena s vodou, bude to velmi těžké. Je třeba ji vložit do koupelny a pokusit se co nejvíce proměnit v potrubí. Tím se zabrání vzhledu záhybů a odstraní z materiálu nadměrnou vodu. Trubka musí být umístěna do svislé polohy a nechat zbývající vodu odtékat.
 • Osušte přikrývku ve stínu ve ventilované místnosti.
See also  Znaménko lze umýt v myčce

Níže se můžete seznámit s doporučeními pro odstranění znečištění, recenze praní a zařízení na péči o tkáň.

Ručně

Výrobci doporučují mytí výhradně ručně a přikrývka není výjimkou.

Není to snadné to udělat, v některých fázích budete potřebovat pomoc jiné osoby, pokud bude zpracován velký, vážný produkt.

Jak ručně umýt vlnu ovcí:

 • Mytí přikrývek se provádí ve vaně nebo velké pánvi, menší kostkované, takže je pohodlnější je čistit rukama. Naplňte nádobu vodou na 30 stupňů.
 • Nalijte vybraný prací prostředek. Podívejte se na číslo na štítku. Rozpusťte látku.
 • Snižte produkt do vany. Nemůžete stisknout a tře. Můžete zvednout a snižovat a také po ní chodit nohama nebo rukama. Použijte kartáč s měkkými villi.
 • Nechte produkt v nádobě s mýdlovou vodou po dobu 15 minut. Dlouhé namáčení je škodlivé pro vlněné věci.
 • Vypusťte špinavou vodu a stiskněte ji z přikrývek. Nalijte čistě a opláchněte. Opláchněte, dokud se voda nevyčistí. Pěna mýdla by měla být zcela uvolněna.
 • Nechte přikrývku v koupelně, aby byla voda dobrá.
 • Konce praní vlněných otíra.

Nyní víte, jak ručně umýt přikrývku z ovčí vlny. Pokud nevíte, jak umýt vůz, použijte tato doporučení, pouze nejprve nezapomeňte je vyčistit ze skvrn.

Ruční mytí

Pokud zkušené ženy v domácnosti vědí, jak umýt vlněnou přikrývku, musí vám nováčci připomenout několik nuancí operace. Aby produkt z vlny nespadl a nespadl, musí být omyt chladnou nebo teplou vodou. Maximálně 30 ° C.

Důležitý bod! Silný teplotní rozdíl při mytí a oplachování je třeba se vyhnout. Je žádoucí, aby to bylo stejné, jinak budou vlákna vystavena a ta věc se posadí.

umýt, vlněnou, přikrývku, pračce

Promývání ručně se provádí v několika fázích:

 • Nalijte vodu do vany, nalijte do detergentu
 • Namočte přikrývku po dobu 10-15 minut. Nedoporučuje se udržet déle, protože silné otoky poškozuje vlněná vlákna;
 • Umyjte produkt na obou stranách a snaží se materiál nezranit. Nepřiřte to příliš intenzivně rukama nebo kartáč.
 • Opláchněte přikrývku v několika vodách, dokud pěna úplně nezmizí.

Chcete-li obnovit barvy a změkčit kabát, můžete v posledním opláchnout. l. bílý ocet. Další. Vypusťte vodu a ponechejte přikrývku v koupelně nebo umístění na grilu namontované po stranách.

Jak správně umýt přikrývku velbloudí vlny? V jakých případech to nelze umýt?

Pro zachování vlněné přikrývky velbloudu své krásy a jedinečných tepelných vlastností je nutné dodržovat doporučení výrobce. Většina z nich nedoporučuje používat mytí v pračce. To může přispět k:

See also  Jak odstranit měřítko z pračky

To platí pro otevřené přikrývky, ve kterých jsou vlněná vlákna umístěna na jedné nebo obou stranách. Tyto výrobky se nejlépe dají pro čištění.

Pokud je přikrývka uzavřena, t. E. Velbloudí vlna je umístěna do nečinného krytu, pak se můžete pokusit umýt pračkou. Před rozhodnutím o takovém kroku musíte vidět stupeň prostrátu produktu. Vlna v buňkách Velikost 30×30 cm nebo více může poskytnout závažné smrštění a ztrátu tvaru a v buňkách bude 15×15 cm odolnější vůči mytí.

Před mytím je nutné zásobit tekutým detergentem na vlnu. Síly se zde nepoužívají: rozpustí se ve studené vodě po dlouhou dobu a nerozpustné krystalické částice mají abrazivní vlastnosti. Pro mytí přikrývky velblouda je nutné použít lanolin. Při oplachování je třeba přidat místo klimatizace.

Chcete.li odstranit produkt velblouda, potřebujete:

 • Vyrazit ho z prachu.
 • Umístěte do bubnu pračky určené k čištění 7 kg věcí. Pokud se přikrývka nemůže zapadnout do bubnu nebo do ní pevně vstoupit, je lepší odmítnout mytí, protože s pevným umístěním na produkt po promytí zůstane špinavá místa.
 • Namočte při teplotě 20-25 ° C. Nalijte tekutý detergent pro vlnu do nakládacího podnosu, zapněte 1 minutu na opláchnutí, nechte přikrývku v autě 1-2 hodiny.
 • Proveďte mytí v režimech „vlny“ nebo „jemných“ při 30 ° C.
 • Přidejte lanolin rozpuštěný v horké vodě místo klimatizace.
 • Odpojte stlačení.

Níže jsou uvedena doporučení pro odstranění znečištění, recenze mytí produktů a zařízení pro péči o tkáň.

Výcvik

Před hlavním promytím by měla být přikrývka namočena do vany asi půl hodiny. Chcete.li to provést, rozpusťte prášek nebo kapalný gel v sotva teplé vody.

Proměňte se v rolku a naložte do bubnu. Kapacita praček by měla být od 5 do 5,5 kg. Pokud je objem menší, voda nemá dostatek místa a přikrývka nebude opláchnout.

Vlna je jemný přírodní materiál, který vyžaduje pečlivý přístup. Možnost mytí takového produktu závisí na informacích na značce. Výrobci často umožňují mytí přikrývek z:

Spací příslušenství vyrobené pomocí technologie „kožešiny“ nemůžete umýt. Všechny vlněné přikrývky jsou předmětem čištění pouze. Prošívaná přikrývka pokrytá pouzdrem tkaniny, je povolena promyt automatický stroj.

Pokud má výrobce povoleno používat automatický stroj, musíte si vybrat následující režim praní prádla: „vlna“, „manuál“ nebo „delikátní“. Doporučuje se nastavit minimální rychlost a zvýšené oplachování. Teplota zahřívání vody. ne více než 30 s.

Pokud není přikrývka ovcí příliš znečištěna, je lepší ji čistit částečně. Zároveň stojí za použití tekutého činidla obsahujícího lanolin. Zřeďte gel v malém množství mírně teplé vody (asi 30 s) a rozšlehejte jej. Omyjte přikrývku jemnou pěnou, aniž byste ji otřeli na povrch, ale jako by zametal lehkými pohyby.

Velmi špinavá přikrývka podléhá mytí celku. Pokud plánujete umýt ručně, je nutné nalít teplou vodu do velké pánve a rozpustit se v ní vlněné věci. Několikrát tam spusťte produkt a opláchněte pod proudem teplé vody.

Podlaha založená na bavlněném tamponu je obzvláště dobře absorbována potem a nečistotami, roztoči a bakteriemi jsou aktivně zředěny. Proto je nutné takový produkt pravidelně čistit.

Poznámka! Pokud přikrývka není vhodná pro domácí pračku na hmotnosti, doporučuje se ji vzít do chemického čištění.

Výplně vyrobená z chmýří je považována za náladovou, takže pro mytí takové přikrývky si musíte vybrat gel vhodný pro mytí jemných tkanin. Aby chmýří nespadlo, musíte do bubnu vložit několik speciálních koulí.

See also  Jak používat kyselinu citronovou v pračce

Pozornost! Produkty v pubonu se kategoricky nedoporučují umývat do stroje s vertikálním nakládkem. Vzhledem k funkcím bubnového zařízení to může zničit.

Při mytí přikrývky se vyplatí omezit na teplotu 30 s. Nezapomeňte vypnout stlačení. Po vyložení z bubnu byste měli něco pověsit na koupelnu tak, aby sklenice přebytečné vody. Jednou za půl dne musí být produkt převeden na druhou stranu pro rovnoměrnější sušení.

Pokud se na přikrývce objeví skvrny, musí být před mytím odstraněny bělidlem s komponenty rostlin, což je vhodné pro bílé, barevné a jemné tkaniny. Napojte jednu čajovou lžičku nebo lžíci na místo a počkejte 15 minut, pak položte v bubnu.

Bambusové přikrývky dokonale tolerují prádlo na rukou nebo v psací stroji, pokud to uděláte, pozorujete pravidla. Měli by pro ně nastavit „jemné mytí“ a režim dvojitého oplachování. Publikování je povoleno, ale pouze při malých rychlostech. ne více než 800.

Rysy péče

Tato metoda odstranění skvrn pomůže odstranit malé znečištění a vrátit jeho dřívější svěžest. Zjednodušeno je pouze čisticí gel s lanolinem. Aktivní látky dostupné v něm pečlivě obklopují vlákna a starají se o ně, také úspěšně bojují s bahnem a nepříjemným zápachem.

Hlavní věcí je pozorovat správný teplotní režim. Voda by neměla být nad 30 ° C, jinak je materiál deformován a sedí dolů. Pro čištění můžete použít koupel i prostornou pánev. Je důležité, aby produkt odpovídal vybrané kapacitě a klidně v něm.

Pro účinné odstranění znečištění se nemůžete obejít bez předběžného namáčení. 200 ml tekutého mýdla nebo speciálního čističe se s tímto úkolem dokonale vyrovná. Nechte přikrývku po dobu 30-40 minut a poté získejte nejproblematičtější oblasti. V tomto případě nemůžete materiál otřít a stisknout.

Pokud byla dříve, produkty vyrobené z vlny byly vymazány pouze ručně nebo důvěřovaly tomuto případu při chemickém čištění, nyní se situace v zásadě změnila. Moderní stroje nabízejí několik programů na odstranění kontaminantů z jemných tkanin, po kterých posledně jmenované neztratí svůj atraktivní vzhled a zachovávají si vlastnosti.

dětské přikrývky, na kterých skvrnách často zůstávají. Obecně je příprava na mytí následující:

 • Odstraňte duvetel.
 • Pokud dojde k viditelnému poškození čalounění, pak se skryjte.
 • Podívejte se na informace na štítku.
 • Vyčistěte nejvíce znečištěná místa mýdlem.
 • Proměňte se v rolku a vložte do bubnu.

Jak čistit jednotlivá místa

Pokud je Plaid pokryta skvrnami, musí být před omytí celý produkt odstraněny. Ne příliš zaseknuté znečištění je dobře otřeseno vlhkou houbou zvlhčenou v normálním gelu pro mytí nádobí. Pokud jsou skvrny staré, lze je čistit soustředěným mýdlem s terpentýnem. Stejnou směs lze přidat do vody pro namáčení. Pak je veškerá nečistota umytá bez stopy.

Pokud se nebudete umýt veškerou přikrývku, ale chcete jen odstranit skvrny a trochu je osvěžit, použijte mýdlovou pěnu. Bude to skvělé, pokud se vám podaří najít tekuté mýdlo s lanolinem. Je rozpuštěn v teplé vodě a porazit přetrvávající pěnu. Pěna je distribuována na povrchu produktu štětcem nebo houbou a je ponechána několik minut.

Pak je otřesen suchým kartáčem nebo látkou. Zbývá jen osušit vlněnou kostkovanou, pokud je stále trochu mokrý, a několikrát ji protřepe.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS