Jak umýt zásobník v pračce

Co dělat, pokud pračka nebere prášek z prostoru

Nesprávně vybrané přihrádky pro detergenty

S takovým problémem, hosteska nejčastěji čelí po nákupu nového stroje. Výrobci vždy nedodržují klasické místo v Kuvetu. Pokud nastavíte hlavní promývací režim, a detergentní směs byla pokryta v oddělení pro namáčení, zůstane na místě. Koneckonců, tento proces se v programu neúčastní. Proto před prvním pokládáním věcí v bubnu musíte pečlivě přečíst pokyny.

I přes konstrukční vlastnosti domácích spotřebičů, značení zůstává vždy stejný. Při prostoru pro hlavní operaci je zaznamenán ve vnitřní části číslice kyvety “1”.

Použité prášek s nízkým kvalitou

Některé detergenty připomínají v zásobníku a nevyžádají se odtud. To se děje v následujících případech:

Porucha se obvykle zobrazí při použití nových produktů. Pokud po mytí vidíte v zásobníku Husté kamenité hrudky, první věc, kterou je třeba udělat, je nahradit detergent.

Používal velké množství prášku

Chcete-li se vyrovnat s komplexním znečištěním, hosteska často zvyšuje koncentraci chemikálií pro domácnost. Je pravděpodobné, že během vodní sady není zcela umýt.

Stává se, že kompozice pro mytí prádla mokré a jeho částice se drží na základně kyvety. Zatímco voda je propláchnutá horní část nástroje, spodní tvoří hustou flockovací vrstvu. Stačí vytáhnout zásobník ze stroje, důkladně opláchnout a pokračovat v dodržení dávkování chemikálií pro domácnost.

umýt, zásobník, pračce

Příčiny vzhledu nečistot a vůně v pračce

I když se vaše rodina skládá z vás a zvířete, umýt, musíte strávit nejméně 1 čas týdně. Představte si, kolikrát a ve kterém objemu je nutné vymazat ty, kteří mají děti? A jakmile otevřete pračku a všimnete si skvrn nečistot na vnitřních površích. Kromě toho zápach vlhkosti pochází z bubnu.

Zdá se, jak to vzít? Ve skutečnosti, v procesu práce, stroje v bubnu cirkuluje tekoucí vodu, která by měla nést bez stopy všech znečištění a zbytků fondů. Ukazuje se, že nečistoty vznikly, když odšroubující se věci zůstávají uvnitř stroje, a existuje mnoho důvodů.

  Používá se pro mycí vodu z vodovodu obsahuje mnoho chemických prvků, včetně železa, která ovlivňuje jeho tuhost. Při vystavení vysokým teplotám se tyto látky koncentrují a usazují se na pevných plochách ve formě vápna.

Minerály obsažené v vodovodu z vodovodu jsou usazeny na topném článku pračky ve formě stupnice

Použijte přesně tolik pracího prášku, jak je nutné podle pokynů: jeho přebytek může zůstat v autě a způsobit vývoj plísní

Zvažte ložní prádlo z automobilu ihned po promývání, aby se zabránilo vzhledu formy a nepříjemných pachů

V důsledku toho se pračka přestane být vaším nepostradatelným asistentem v každodenním životě a místo toho přináší další problémy. Aby nedošlo k tomu, stojí za to se naučit starat o zařízení a vyčistit ji správně.

Odborníci doporučují provádět plnou čisticí stroj každé 2-3 měsíce. Poznámka: Pokud máte spoustu věcí z přírodní vlny v šatní skříni, nebo v domě žije do domu, je nutné přístroj čistit častěji.

Jak umýt práškový zásobník v pračce

Pračka automatická. to je jeden z nejčastěji používaných jednotek domácích spotřebičů v domě. Spolu s lednicí, sporákem a mikrovlnnou troubou je nedílnou součástí lidského života. Ale potíže, nemilosrdně využívají jeho “domácí asistent”, lidé často zapomínají, že je nutné se o ni starat. V článku, instalatérský mistr řekne, jak umýt práškový zásobník v pračce.

See also  Buben pračky se při otáčení netočí

Zásobník pračky stroji je poněkud špinavé místo, v některých případech je zásobník ucpaný s detergentem, takže voda přestane proudit a umýt prášek, znečištění pouze v nádrži, vypouštěcí trubky a vypouštěcí hadici.

Na rozdíl od tankových a odtokových trysek, na které je obtížnější dostat, zásobník je mnohem jednodušší, protože je v lásce. Ukazuje se, že existuje jen pár uživatelů strojního stroje vůbec nevědí, jak je zásobník vytažen a nikdy nepřemýšlel o čištění.

Pokud zásobník vašeho vozu není příliš kontaminovaný, lze jej vyčistit a odstranit z hnízda. Ale pokud je kontaminace dostatečně silná, pak pro vlastní pohodlí, stejně jako pro lepší čištění, je nádoba lépe extrahovat. Tento proces začátečníků může způsobit potíže, ale jak si zvyknete na váš model, můžete získat zásobník s jedním chytrým pohybem rukou.

Různé modely zásobníků strojů jsou umístěny jinak. Proto předtím, než dostanete tuto položku z pračky, pečlivě přečtěte pokyny.

Za účelem extrahování zásobníku, obvykle to musí udělat:

Nyní, že dávkovač je ve vašich rukou, můžete použít jeden z následujících způsobů, jak jej vyčistit.

Co se doporučuje udělat při mytí práškového prostoru:

 • Neubližujte zásobník s velkým horlivostí. To může vést k vymazání značek v přihrádkách.
 • Místo, ze kterého byla nádoba odstraněna, otřete zevnitř hadříkem nebo houbou. Zvláštní pozornost věnování vodovodních otvorů a odstranění detergentu k bubnu.
 • Výběr agresivních čisticích činidel je nutné pracovat v gumových rukavicích.
 • Ve strojích se vertikálním zatížením ložního prádla nejsou vytaženy. Voda používaná pro oplachování běží přímo v bubnu. Proto byste měli být pozorní, jinak si můžete zařídit malou povodeň.

Extrahujte zásobník, mokrý, posílat mu rovnou teplou vodu. Důkladně otřete houbou nebo štětcem. Pro větší čisticí účinek na ně můžete použít tekutý roztok mytí nádobí nebo mýdla (rozpustí čipy ekonomického mýdla ve vodě). Pak znovu opláchněte.

Pokud je stále znečištění na dávkovači, můžete ji nechat několik hodin, abyste si lehli v horké vodě, a pak opakovat postup čištění.

Může se ukázat, že vápencová erupce a zkamenělý prášek nebudou moci vyčistit obvyklou fyzikální způsob, pak chemické čištění přijde na záchranu pomocí speciálních prostředků.

Dobře zvládnuta s kontaminací dávkovače a dalších částí pračky následující léky:

 • “Eona”, “Doktor deset”, “Anti-Nakipin” pomůže s odemknutím znečištění.
 • Frisch-Aktiv odstraňuje bahno a vápno vápno, stejně jako nepříjemné pachy.
 • SandokkaeB a Bork K8P (korejština) jsou schopni vyrovnat se i s poměrně silným znečištěním.

Je obtížné pro vyčištěné usazeniny odstraněny namočením. Zásobník extrahovaný ze stroje je umístěn v horké vodě s přidáním jedné z prostředků, například, Domasetos, kometa, silit, “toaletní kachňátko”, “Sanphor-AntirushaustChina”. Činidlo se rozpustí ve vodě (50 ml na 5 litrech vody) a namočte zásobník. Po 1,5-2,5 hodiny ho otřete štětcem a opláchněte pod proud teplé vody.

Jak umýt zásobník: Krok za krokem Pokyny

Odborníci doporučují čištění akceptoru prášku alespoň jednou za 2-3 měsíce. Pokud smažete trochu, potřebuje to mnohem častěji. Pro mytí zásobníku budete potřebovat dostupné a levné techniky: soda, ocet, bavlněné kotouče a ubrousky (papírové ručníky). Práce je lepší dělat v gumových rukavicích, je také žádoucí mít houbu, starý kartáček na zuby a kovovou škálu.

Nejdříve musíte vytáhnout práškový bunkr. Chcete-li to provést, klikněte na blokovací jazyk (tlačítko) a vytáhněte zásobník na sebe. Tiskové stránky obvykle označené push nápis. Plastová kyveta by se měla rychle a snadno dostat ven, pokud jste udělali v pořádku. Pak musíte odstranit středové tlačítko a další vyměnitelné položky (pokud jsou k dispozici).

See also  Jak umýt pléd v pračce

Poté vezmeme bavlněný disk, smáče to v octě a opatrně otřete zásobník. Pokud není nečistota v provozu používat “těžkou dělostřelectvu”, a to směs sody a octa. Vyplňte problémové oblasti s octem a vylévají sodu, nechte stojat na 20-30 minut. Sodová a octová roztok by měla přijít a pěna, jedná se o normální chemickou reakci. S pomocí houby a zubního kartáčku otřete hard-to-REACH míst (nezapomeňte dát na rukavice, jinak riskujete dostat hořet). Kovová škrabka je užitečná pro odstranění rzi a staré položené.

Na konci, mé všechny prvky práškového přijímače v teplé vodě s nádobí. Pak otřete ubrousky a suší se. Před uvedením zásobníku na místě se ujistěte, že se podíváte dovnitř. S největší pravděpodobností tam je také odlesk nebo forma. Úleva od nich pomůže houbu navlhčený v octě. Ihned po čištění může být kyveta spuštěna nová mytí.

Tipy, aby se zabránilo problémům

Ukazuje se, že je třeba vyčistit podnos pro praní prášku nepředstavuje žádné zvláštní potíže. Shoda s některými užitečnými tipy však pomůže urychlit tento proces a zmírnit vás z přebytečné bolesti hlavy.

 • Po dokončení dokončení stroje je nutné nechat montážní otvor pro prášek, který eliminuje vzhled nepříjemných pachů;
 • Aby nedošlo k počkání na konečné sušení, otřete všechny detaily podnosu;
 • Nainstalujte speciální filtr pro čištění vody před plnicí hadicí, která zabrání jednotce ucpávání nečistotami z instalatérského systému;
 • Dodržujte dávku promývacích přísad pro plné umývání je;
 • Pokud můžete vyměnit nebo snížit frekvenci používání práškových prostředků, což umožňuje alternativu k tekutému zboží.

Pro dosažení nejmodernějšího výsledku můžete použít kombinované metody zpracování zásobníků. Ve videu níže, materiály, jako je koncentrovaný čistič Amway zoom, zředěná octová esence, starý kartáček na zuby, melaninovou houbu, obyčejnou starou houbu a žíravé činidlo Bioline.

Pečlivá manipulace s domácích spotřebičů zaručuje dlouhou životnost a umožňuje pohodlné používat další funkce. Proto bychom neměli zapomenout na dodržování čištění v botě díry, pro které provádějí preventivní čištění, používat chemikálie nebo přilákat domácí analogy do práce.

Chemikálie pro domácnost

Útvary, které jsou prodávány ve všech úklidových obchodech, snadno se vyrovnávají se znečištěním. Наиболее доступными и действенными являются:

При наличии известковых отложений, сильных загрязнений и затхлого запаха помогут специальные средства, использование которых не требует снятия лотка и его элементов. Такие составы, как Sandokkaebi, Bork K8P, Frisch-aktiv, DOCTOR TEN, способны удалить грязевой и плесневый налет, а также остатки порошка. Процедура проводится в несколько шагов:

 • отмерить нужное количество средства по инструкции;
 • поместить состав в порошкоприемник;
 • запустить холостую стирку при температуре 95 °С;
 • запустить режим полоскания по окончании стирки.

�� EXTRÉMNÍ ÚKLID. JAK VYČISTIT PRAČKU. uklízím pračku ��

Если проведенные манипуляции не помогли, и в лотке осталась грязь, следует прибегнуть к иным средствам. В этом случае потребуется достать контейнер.

Bílý

Отбеливающее и дезинфицирующее средство с хлором можно найти на полках любого хозяйственного магазина по низкой цене. Je nutné nalít složení nádoby prášku a klimatizace, počkejte 20 minut a eliminujte všechny znečištění pomocí pevného kartáče nebo houby. V případě, že let je velmi starý a jedený v plastu, můžete na několik hodin naskládat zásobník v bílém a potom opláchněte pod jeřábem.

Kometa

Nástroj se zaměřuje s skvrnami a komplikovaným znečištěním, efektivně při řešení plísní a jiné houby. Pro očištění zásobníku lze použít jak prášek, tak gel. Je nutné aplikovat některé kompozice na houbu a třít předem navlhčený plastový prostor. Po vyčištění je opláchněte konstrukci pod tekoucí vodou a otřete jej čistou tkání.

See also  Jak umýt bílou v pračce

CIF Cream

Na obchodních policích jsou obrovským rozsahem produktů CIF pro odstranění měřítka, koroze, instalatérské čištění a dalších povrchů. Chcete-li očistit akceptor prášku bude vyhovovat některému z uvedených možností. Je lepší zastavit svou volbu na klasickém krému ve žlutém balení.

Čištění objednávky

Čištění z formy Udělejte to sami. není to těžké. Zvažte postup pro provádění práce na různých částech technologie.

Na gumy

Pro čištění gumy použijte lehký sulfátový roztok. Používá se na těsnění a odejde na den, pak omyjte. Použití pro odstranění zbytkového prostředku kapalné mýdlo nebo pracího prášku. Vyloučit kontakt sulfátu barvou, smaltem.

umýt, zásobník, pračce

Uvnitř bubnu

Jasný buben lze vyčistit běžnou kyselinou citrónovou. Prášek usne v zásobníku, spusťte s vysokou teplotou mytí alespoň hodinu. Další možností je nalít litr bělící látky do bubnu, nastavit maximální přípustné teploty, zvolte dlouhý mytí cyklu.

Dobré vědět. Pokud po vyčištění bubnu, manžetu, zásobník v typu stroje, zůstala vůně vlhkosti, houby rozdrcené. Vyjměte filtrační ventily.

V oddělení

Práškový prostor “Zakizet”. Je nutné jej pravidelně umýt. s mýdlem nebo práškem, pro přetrvávající kontaminanty, používat kyselinu citrónovou, konvenční bělost, oct. Po mytí zásobníku sušené.

Metody pro čištění zásobníku pro pračka pračka

Uvnitř

Tato sekce je věnována tomu, jak se zbavit formy v uvedených situacích. Nelze čistit buben houbou s houbou, takže:

 • Vyplňte uvnitř dávkovače pro práškový litr běžné bělosti, spusťte dlouhé mytí. Uprostřed cyklu vezměte pauzu po dobu 30-60 minut.
 • Nalijte do měřicí nádrže pár sklenic 9% octa. Vytrvalý.
 • Vyčistěte všechny podrobnosti. Kontejner Odstraňte a suchý.

Nechte dveře otevřené po dobu 1-2 dnů. Metoda je účinná i ve velmi spuštěných případech. Společně ocet a bělidlo nepoužívají. bude to taky.

V švestkové hadici

Při čištění bubnu, švestkové hadice. Ve většině případů je to dost, ale někdy musíte přijmout další opatření.

Vypněte pračku ze sítě, kabát vodu, vyjměte hadici ze stroje (náhražka nádobu, protože voda může proudit). Vezměte kabel z Kevlar s nekovovým hrdinou. Přijďte na hadici na obou stranách a opláchněte horkou vodní proud.

Ve filtru

Vypněte přívod vody, vyjměte hadici, skrze kterou tekutina proudí. Patty Filtrační prvek, odstranit (kleště nebo pinzety pomůže). Ventil z trubice dodává velmi opatrně, aby neovlivní detaily. Začněte čištění. umýt filtrační síť, filtrační prvek sám vodný roztok bělidla nebo octa. Opláchněte vodou.

Jak se vyhnout znečištění

Chcete-li být zásobník vyčištěn co nejblíže, použijte níže uvedené tipy:

 • Po každém mytí ponechte podnos mírně ajar. Takže vlhkost bude schopna odpařit se a riziko vzhledu formy bude nižší;
 • Nejméně dvakrát měsíčně otřete zásobník suchou houbou;
 • Ovládejte množství pracího prášku. Nejčastějším důvodem pro vzhled sušené vrstvy v zásobníku je přesně přebytek k promytí;
 • Pokud se obtěžujete měřítko a spadáte do zásobníku, namontujte vodní filtr před hadicí výplně. Toto opatření také rozšíří životnost pračky.

Purpaning zásobník. případ je jednoduchý, zejména pokud víte, jaké prostředky se s tím zvládnou.

Přihlásit se k odběru našeho kanálu v Yandexu.Dzen

| Denial of responsibility | Contacts |RSS