Jak upravit plynový sporák na výšku

Připojení plynového sporáku pro kutily: Jak krok za krokem ustoupit plynový sporák v bytě

Instalace nebo výměna plynového sporáku může být svěřena profesionálům. To je jen proto, že budete muset zaplatit navíc a počkat, až dorazí pán. Někteří provádějí spojení plynového sporáku vlastními rukama. práce není nijak zvlášť obtížná, ale vyžadují přísně dodržování řady požadavků.

Nabízíme úvodní instrukci s popisem fází práce, metody připojení jednotky k distribučnímu potrubí plynu a bezpečnostními standardy. Tento článek je informativní a nevyžaduje nezávislé akce, protože všechny manipulace s plynem jsou velmi nebezpečné.

Design a typy

Propan (CH3) 2SN2. zemní plyn s vysokou tepelnou schopností: Při 25 ° C přesahuje jeho spalování 120 kcal/kg. Zároveň by to mělo být používáno se zvláštními opatřeními, protože propan nemá vůni, ale s jeho koncentrací ve vzduchu je výbušná pouze 2,1%. Je obzvláště důležité, že být snazší než vzduch (hustota propanu je pouze 0,5 g/cm 3), propan stoupá, a proto i při relativně malých koncentracích je to nebezpečí pro lidskou studnu.

Převodovka propanu musí provádět dvě funkce, aby při připojení jakéhokoli zařízení poskytla přísně definovanou úroveň tlaku a zaručila stabilitu hodnot takového tlaku během dalšího provozu. Jako taková zařízení se nejčastěji používají svařovací stroje plynu, plynové ohřívače, tepelné zbraně a další typy topných zařízení. Tento plyn se také používá pro propanový válec zkapalněného palivového vozu.

Rozlišujte mezi dvěma odrůdami převodovek propanu- jedna a dvou komora. Posledně jmenované se používají méně často, protože jsou ve svém zařízení komplikovanější a jejich rozlišovací schopnost neustále snižuje tlak plynu ve dvou komorách. v praxi se používá pouze se zvýšenými požadavky na přípustnou úroveň tlaku v tlaku v tlaku. Distribuované modely převodovek jsou považovány za BPO 5-3, BPO5-4, SPO-6 atd. Druhá číslice v symbolu označuje nominální tlak, MPA, ve kterém je spuštěno bezpečnostní zařízení.

Strukturálně jednorázová převodovka typu převodovka BPO-5 (válec propanu jednorázová komora) se skládá z následujících komponent a podrobností:

 • Sbor.
 • Tlačení.
 • Sedlo ventilu.
 • Snižování pružiny.
 • Membrány.
 • Snižování ventilu.
 • Příloha bradavky.
 • Vstupní montáž.
 • Nastavení pramenů.
 • Filtr sítě.
 • Manometr.
 • Nastavení šroubu.

Hlavní technické charakteristiky převodovek propanu jsou:

 • Maximální propustnost z hlediska plynu na jednotku času, kg/h (označené číslem umístěným okamžitě po zkratce písmenu; například reduktor propanu typu BPO-5 je navržen tak, aby prošel ne více než 5 kg propanu na hodina);
 • Maximální vstupní tlak plynu, MPA. V závislosti na velikosti zařízení může být v rozmezí od 0,3 do 2,5 MPa;
 • Maximální výstupní tlak; Ve většině struktur je to 0,3 MPa a přizpůsobeno podobnému indikátoru pro jednotku, která spočívá v plynu.

Všechny vyrobené převodovky pro propan musí plně splnit požadavky GOST 13861.

Elektrický systém

Plynová kamna S elektrickým zapálením Mají v designu speciální solární svíčky, které jsou nainstalovány na pouzdro řezačky a pracují při otevírání plynu. Na některých modelech je tlačítko pro otočení auristiky pod každým regulátorem plamene. Takový produkt musí být připojen k domácí elektrické síti, jinak elektrické světlo nebude fungovat.

Existují případy vypnutí elektřiny, která se vyskytuje zřídka, ale mnoho uživatelů je na slepé uličce, jak zapnout hořák bez tlačítka? Velmi jednoduché: Otočíme regulátor plamene, zatímco se otevírá zavřený jeřáb a plyn začíná vstoupit do hořáku. Spálíme to zápasy a držíme rukojeť na pár sekund.

Elektrický gril Vývojáři jsou velmi často nainstalováni uvnitř trouby, aby poskytovali misce hnědou kůru a interní systém podsvícení Každý moderní model má. Zapne se stisknutím speciálního klíče na ovládacím panelu umístěném na přední straně produktu. Pracovní trouba je zvýrazněna zevnitř pro vizuální kontrolu nad kvalitou vaření.

Způsoby, jak zvýšit sílu hořáku

Na základě strukturálních rysů hořáku je několik způsobů, jak zvýšit sílu desky, oblíbené s popularitou. Ale je vhodné je vyzkoušet na vlastní zkušenosti?

Je třeba připomenout, že i nezávislá oprava plynových zařízení je zakázána a dokonce i modifikace zařízení doma je podnik hraničící s nebezpečným a dokonce smrtícím trochou zničením.

Bohužel, výbuchy a otrava oxidem uhelnatým jsou ty tragédie, které ohromují veřejnost frekvencí a počtem obětí. Proto opakování návrhu hořáku kvůli vlastnímu pohodlí rozhodně nestojí za to. A metody popsané níže jsou pro pochopení teorie poměrně užitečné než pro aplikaci v praxi.

Metoda č. 1. tahání nebo výměna trysky

Tryska trysky je jedním z hlavních regulátorů objemu plynu, který postupně vstupuje do hořáku. Pro zvýšení síly hořáku je nutné jemně otřet trysku nebo ji nahradit částí širší dírou pro podávání.

Pro nudu můžete použít akutní pletací jehlu s průměrem až 3 mm. Ale neměli byste se příliš unést. nekontrolované zvýšení díry nebo výměna trysky je plná extrémně nepříjemných důsledků.

Je nemožné zvýšit příliv plynu bez nesprávných výpočtů, protože samotný hořák by měl být schopen jej zpracovat. Přebytečný plyn povede k oddělení plamene z hořáku. Oheň změní barvu na červenou, bude existovat saze, které je téměř nemožné odstranit z nádobí. Problém může být vyřešen instalací většího hořáku.

See also  Plynový kotel s minimální spotřebou plynu

Výměna hořáku však není vždy možné kvůli návrhu samotného pouzdra. I když opravdu nahradíte hořák, nový objem plynu přenášeného přes jick může být málo. To ohrožuje ještě větší problémy: plamen může sklouznout a vyhořet poblíž samotné trysky.

Ale pomalý plamen a saze v tomto případě jsou menší od zla. Pád plamene naznačuje neúplné spalování plynu, ve kterém se uvolňují produkty spalování, které jsou nebezpečné pro život a zdraví. saze a oxid uhličitý.

Metoda č. 2-redukce

Naštěstí je tato metoda méně populární mezi tipy, jak se pokusit zvýšit sílu plynového sporáku. Metoda je nebezpečnější než předchozí, protože to znamená ještě větší zásah do návrhu hořáku, je méně účinná a může také vést k negativním důsledkům.

Hodnota místa, na kterém je pozornost zaměřena na popis zařízení hořáku. Pokud tuto zónu snížíte, plyn vstoupí do hořáku rychleji, síla hořáku se mírně zvýší.

Část vzduchu nezbytná pro normální spalování však jednoduše nebude dokáže být v příchozím plynu. Výsledkem je, že modernizer obdrží stejný červený plamen se sazími, který s největší pravděpodobností odtrhne hořák.

Metoda č. 3. Odstranění

Můžete se pokusit zvýšit sílu hořáku bez ovlivnění provozu Jetter. Řezačka zakrývající hořák rovnoměrně rozděluje tok směsi plyn-vzduch a rozděluje plamen do samostatných svazků. Odstranění řezačky zvyšuje oblast kontaktu plamene a nádobí. Ohnivý sloupec je vyšší a větší a samotné tepelné zpracování je rychlejší.

Jedná se však o výlučně dočasné opatření, které není vhodné pro každou pánev. Pro vaření tohoto druhu musíte použít vysoké kazaši nebo speciální wok skarnty. Navíc se oheň nekontrolovaný řezačkou stává docela nebezpečným.

Metoda č. 4. Zvyšování tlaku plynu

Způsob zvyšování tlaku je vhodný pouze pro desky spojené s plynovými válci. Standardní tlak ve válci pro domácí použití je asi 1,6 MPa. Tato hodnota je však nestabilní: síla tlaku plynu na stěnách nádoby může ovlivnit jak stupeň úplnosti samotného válce, tak teplotu v místnosti, složení plynu atd.

Čím vyšší je teplota plynu, tím více se rozšiřuje, tlačí na stěny nádoby. Proto nejsou válce zcela vyplněny, ale asi o 85%. A čím méně plynu zůstává v nádobě, tím slabší jeho tok vstupuje do hořáku.

Pokuste se zvýšit tlak plynu vstupujícího na desku pomocí převodovky, „Žába“, která se nazývá SO. Je nebezpečné porušovat návrh uzlu a naštěstí je většina moderních převodovek nestará. Výměna části však může problém vyřešit. Dodávka plynu se zvýšeným tlakem vyvolá větší únik vzduchu, takže plamen na hořáku se výrazně zvýší.

Nezapomeňte však na bezpečnostní opatření a natočte dodávku plynu ani s blokovaným regulátorem krbu. Příliš vysoký tlak může způsobit leptání plynu, i když jste se nezapnuli.

Na základě všeho výše uvedeného můžete pochopit, že při výběru jednoho ze způsobů, jak zvýšit sílu, byste měli být velmi opatrní a nepřehnaně ji přehánět.

Jediným bezpečným a cenově dostupným způsobem, jak zvýšit sílu ohně. Je nutné zpočátku vybrat plynové vybavení odpovídající potřebám rodiny. Jakékoli pokusy o změnu pasových parametrů konferencí nezkušeného mistra doma nevyhnutelně povedou k vážným problémům.

Je možné zapnout panel, dokud nebyl nakrájen na desku?

Výrobci kategoricky nedoporučují používat zařízení před jeho plnou instalací, a proto. Pro normální provoz musí zařízení normálně vychladnout. Pokud položíte vložku na běžný stůl nebo stolici, zařízení se začne přehřát. Pokud panel popálí, nebudete moci opravit podle záruky, protože v záručním kupónu nebude žádná známka na profesionální instalaci a testy ukážou, že operace byla provedena za nevhodných podmínek.

Kuchyň s postavenou kamna může mít samostatnou troubu nebo troubu. Toto uspořádání je vhodné umístit domácí spotřebiče nad desku, zajišťuje bezpečnost, snadnost provozu.

Důležité! Chcete.li ušetřit místo, můžete vložit troubu do skříně nebo ji vložit do ostrova.

Je zakázáno umístit blízko chladničky nebo nainstalovat blíže 10 cm ke zdi. Trouba by se měla snadno otevřít, majitel by mohl zařízení snadno odpojit od sítě nebo blokovat plyn. Kuchyně se sporákem uprostřed často zapíná instalaci trouby pod ní v kabinetu. Pod fotografií ukazuje příklad toho, jak integrovat sporák v kuchyňské sadě, kde je samostatná trouba.

Regulace plamene v hořáků na sporáku

Je nutné ladit normální práci hořáku v případech, kdy plamen ztrácí svou účinnost a kvalitu. Nastavení plynového sporáku by mělo být také zapojeno do specialisty. Pochopení algoritmu tohoto procesu však bude užitečné pro každého uživatele.

Nejprve byste měli pochopit, jaký správně hořící plamen desky vypadá jako správně. Oheň by měl být modrý. Intenzivní jasně modrá záře je jistě známkou toho, že talíř funguje správně a nepotřebuje ladění. Žlutý, oranžový nebo červený plamen označuje nesprávné složení hořlavé směsi. V tomto případě zjevně není dostatek vzduchu, jeho příliv musí být zvýšen.

Jiskry a oddělení plamene jsou dalším známkou nedostatečného množství vzduchu v palivu směsi pro hořák. Korekce kompozice probíhá prací se speciálním šroubem

Chcete-li změnit směs plynového vzduchu vstupující do hořáku, je nutné upravit provoz vzduchového tlumiče, který se obvykle nachází v blízkosti každého hořáku.

Přímé nastavení jde takto:

 • Po odpojení desky od plynového systému je nutné přistupovat k mechanismům nastavení pod zvláštním oddílem nebo v upraveném plynu;
 • Deska je opět spojena s dálnicí, dodávka plynu se provádí do každého hořáku;
 • Objem vzduchu vstupujícího do mixéru je upraven otočením speciálního šroubu;
 • Jakmile plamen v každém hořáku získá správnou barvu, můžete znovu vypnout desku, provést svou zpětnou sestavu a připojit se k dálnici.
See also  Čip na indukčním sporáku než uzavření

Při nastavování desky může být nutné pracovat s ovládacím ventilem plynu a jeho termočlánkem. Pokud plamen pravidelně stoupá na minimální úrovni zásobování palivem, možná se problém skrývá v kontrole plynu. Princip provozu této možnosti je založen na speciálním senzoru, který reaguje na energii uvolněnou v procesu spalování. Pokud plamen najednou zmizí, senzor termočlánku se ochladí, což slouží jako signál k zastavení přívodu plynu.

Jednoduchá práce malého senzoru může zabránit strašlivým důsledkům. Proto musí být pracovní plocha destičky a její části udržována čistá

Oxidační procesy a snížení citlivosti senzoru v důsledku vniknutí kapalin nebo tvorbou plaku z usazenin potravin mohou vyvolat nesprávné překrytí plynu mimo nouzovou situaci. Proto by deska i tento blok měly být v případě potřeby udržovány čisté, zavolejte na průvodce pro stripping.

Pokud čelíte neobvykle hlučné práci hořáku, doporučujeme, abyste zjistili příčinu hluku hořáku a metody eliminace.

Vzdálenost od kamenů k kapuci: doporučení odborníků

Použití kuchyňské desky je doprovázeno procesem spalování plynu a uvolňováním zbytkových produktů do okolního prostoru. Majitelé musí přesně vědět optimální vzdálenost od kamen k kapuci, což bude stačit k zajištění výměny vzduchu s vysokou kvalitou. Bez výfukové jednotky pro kuchyni se nemůžete dělat. Otázka je však relevantní než kdy předtím.

Tento parametr určuje účinnost zařízení a čistotu vzduchu v kuchyni. Posledně jmenované je obzvláště důležité v těchto podmínkách, když je kuchyně kombinována s jídelnou.

Vzdálenost od kamen a kapucí nakloněné a vodorovné

Výška instalace kapoty nad sporákem je určena dvěma kritérii. typem desky a funkcemi umístění jednotky.

Strukturální rysy spotřebiče pro domácnost, velikost kanálu nebo přítomnost dalších prvků tuto hodnotu neovlivňují. Vyloučení z pravidel. situace, kdy je strop v malé výšce a vzdálenost od kamen k kapuci nelze konstruktivně dodržovat konstruktivně. Odborníci doporučují vzít v úvahu hodnotu jmenovitého výkonu zařízení a poté upravit výšku ± 10 cm od průměrného doporučeného.

upravit, plynový, sporák, výšku

Nakloněné kapuce

Při instalaci nakloněných modelů zařízení byste měli pozorovat vzdálenost označenou výrobci:

 • od 35 do 50 cm, pokud jsou nádobí plánovány na vaření na elektrické nebo indukční varné desce;
 • od 55 do 65 cm. doporučená vzdálenost od kapoty přes plynový sporák.

Namontujte kuchyňské zařízení, kde bude vhodné použít. Hodnoty označené odborníky se přirozeně nepovažují za „z hlavy“. Údaje o výpočtu berou v úvahu řadu kritérií:

Odborníci se zaměřují na skutečnost, že vzdálenost od varné dohody k jednotce domácnosti může být zvýšena, pokud existuje dostatečná zásoba. Pokud jde o snížení pod doporučenou hodnotou. to je přísně zakázáno. Odpovídající instalace zkomplikuje provoz zařízení, bude to nepříjemné.

Pokud je vzdálenost mezi kapotou a varná deska pod doporučenou hodnotou, bude jednotka v konstantních a významných podmínkách vytápění. Je lepší takové situace odmítnout, jinak zařízení rychle selže.

Horizontální zařízení

V jaké výšce zavěsit kapotu přes varnou desku závisí především na vlastnostech samotné desky s vodorovně umístěným povrchem.

Umístění tohoto typu zařízení závisí na několika faktorech, hlavními jsou typ desky, model, technické vlastnosti zařízení. Doporučené hodnoty:

Instalace nuance přes elektrický sporák

Pro kuchyň je výfukový zařízení designem, jehož prostřednictvím se v místnosti provádí nucená výměna vzduchu. Nasává kontaminovaný vzduch, očistí jej, eliminuje malé částice tuku, odpařování, spalovací výrobky, vůně a dokonce i nečistoty, které se vytvářejí při přípravě jídel.

Výška kapoty závisí na strukturálních vlastnostech samotné instalace. Zde je nutné se zaměřit na několik aspektů:

 • Struktura odpružení plochého typu může být umístěna nad plynový nebo elektrický sporák ve vodorovné poloze;
 • Nejčastěji je kuchyňská kapuce namontována na zdi u sporáku, zatímco výšku může být vybrána jakoukoli, podle uvážení majitele;
 • Vytvořená.v zařízeních jsou nainstalována ve zvláštním odrazu kuchyňské sady umístěné nad sporákem;
 • Pro instalaci ostrovní jednotky se nejvhodnější prostorné pokoje, kde můžete zavěsit kapuci v centrální části místnosti, na stropě.

Vzdálenost mezi přítokem a kapotou by měla být nejméně 60 cm. Navzdory skutečnosti, že tato hodnota není konečná a může být v každém případě upravena, odborníci doporučují, aby byla přesně dodržována.

V jaké výšce nainstalovat extrakt nad plynový sporák

Vzdálenost od kamenů k kapuci označuje nejen společnosti výrobci domácích spotřebičů, ale také doporučeními specialistů založených na mnoha letech provozu různých typů a modelů. Zvláštní pozornost si zaslouží otázku, jakou normu instalace kuchyňské kapuce přes plynové vytápění podložky, protože to jsou oni, kdo převládají v domácích domech a bytech.

Výrobci kuchyňských jednotek V pokynech pro každé zařízení opat doporučují, aby spotřebitelé dodržovali podmínky instalace a také pozorovali minimální vzdálenost mezi varnou a kapucí. Zde je jen několik příkladů:

 • Ruská společnost Saturn v pokynech pro model M60 naznačuje, že zařízení by mělo být připojeno ve vzdálenosti 65 cm od hořáku. Výkon tohoto modelu je vyhlášen 245 m3/h.
 • Model Bosch DWW09W650 je nainstalován ve výšce nejméně 65 cm nad spalovači plynu. Nad elektrickým kamnem. vzdálenost od vary může být snížena na 55 cm. Produktivita zařízení je 650 650 m3/h.
 • Jednotka od Shindo Metida60W se může pochlubit kapacitou 420 m3/h. Tento model by měl být nainstalován ve vzdálenosti 75 cm.

Nezbytné prvky a zařízení

Pro standardní připojení plynového sporáku budou potřeba následující zařízení:

 • Flexibilní hadice (170 centimetrů);
 • Kovové připojení;
 • sada klíčů a šroubováků;
 • těsnění;
 • těsnění;
 • Lepidlo-pen.

U sloučenin se často používají těsnění speciálních nití nebo fluoroplastický film.

Je nutné použít pouze zařízení a materiály, které specialista doporučuje v procesu instalace. V praxi pánů se tedy ukázalo, že vlákno laktitu 55 splňuje standardy kvality, používané i v obtížných sloučeninách. Tento materiál je odolný, délka se liší v závislosti na obalu (až 160 metrů). Díky použití vlákna je možné pevně navázat spojení v umístění vlákna. Stojí za zmínku, že takové spojení vydrží i působivé zatížení.

See also  Potřebujete speciální pokrmy pro sklo -ceramický sporák

Laktit 55 SEAL

Sloučeniny jsou často zabaleny fluoroplastickým filmem, který je také vhodný jako pečeť. Zvláštností spočívá v tom, že vydrží tlak.

Existuje několik typů fluoroplastického filmu. Proto, abyste si vybrali nejlepší možnost, měli byste je zvážit podrobněji.

Typ schůzky
“Mark 1” Používá se v přítomnosti kyselého nebo alkalického prostředí.
“Mark 2” Vhodné pro spojení, kde je kyselé prostředí. Páska není namazána další látkou.
“Mark 3” Jedná se o materiál pro univerzální použití, který se používá při připojení desek v bytových bytech a průmyslových zařízeních. Pokud jde o vlastnosti, páska není nižší než vlákna.

Fluoroplastický film

Fluroplastové filmy odpovídají kritériím, která jsou vyžadována pro instalaci:

Instalace plynového sporáku v kuchyni: Normy a pravidla od Dariny

Rozsáhlý názor, že majitel prostor v něm může dělat cokoli. chybně. To je obzvláště důležité, pokud jde o vybavení domácnosti se zvýšeným nebezpečím. Postup pro jeho léčbu je přísně regulován a porušení může vést k mnoha nežádoucím důsledkům z pokuty před nehodou.

Je možné nainstalovat plynový sporák na vlastní pěst? Ano, pokud jde o umístění v kuchyni. Proces připojení by měl být prováděn certifikovanou službou.

Instalace plynových desek v bytě nebo v soukromém dřevěném domě bez dodržování požadavků na regulační dokumentaci znamená vydání zdroje, která je napří v příkladu příkazu k odstranění porušení a možného odpojení dodávky plynu před jeho implementací.

Instalace kamenné sporák pro kutily

Odpověď na otázku, zda je možné vytvořit na vlastní pěst, poskytne nařízení ministerstva regionálního rozvoje 39 a standardní dohoda o dodávce plynu uzavřenou mezi regionálním zastupitelským úřadem a předplatitelem.

Podle požadavků zákona je připojení k síťové síti Intra.house prováděno specializovanou organizací pro distribuci plynu zapojenou do údržby a opravy zařízení prohřání v intra.aparátu. Povinnosti předplatitele uvedeného ve smlouvě zahrnují včasné oznámení dodavatele pro aktualizaci zařízení.

Porušení smlouvy umožňuje dodavateli jednostranně pozastavit nebo omezit dodávku. V případě chyb v instalaci bude ten, kdo nainstaloval plynový sporák v bytě nebo soukromém domě, odpovědný za důsledky nesprávného spojení, včetně nehod nebo nouzových situací.

Zjistit, zda je možné nainstalovat plynový sporák sami, musíte věnovat pozornost dalšímu důležitému bodu. S neoprávněnými připojeními výrobce neodpovídá za bezpečnost používání zařízení a uvolňuje si povinnosti záručních služeb.

Pravidla pro instalaci plynového sporáku v kuchyni v bytě

Pravidla pro instalaci plynových desek pro domácnost v kuchyni v bytě jsou uvedena ve stavebních standardech a pravidlech SP 42-101.

 • Výška prostorů v místě ubytování zařízení by měla být nejméně 2,2 m v přítomnosti přímých a nakloněných stropů.
 • Přípustný počet hořáků je stanoven na základě objemu kuchyně a výpočtu 4 m3 na hořák.
 • Minimální vzdálenost od stěn, vnitřních oddílů a kuchyňského nábytku musí dodržovat doporučení výrobce.
 • Instalace lze provádět ve stavebních strukturách nekombrustitelných a hořlavých materiálů (s výhradou ochranné izolace).

Kromě přirozené větrání místnosti se doporučuje nainstalovat extrakt pro spolehlivé odstranění produktů spalování.

Instalace plynového sporáku v soukromém domě

Stejně jako v případě kuchyní v bytě má instalace plynového sporáku v dřevěném domě svá vlastní pravidla. Dokonce i antipyren ošetřený středními materiály.

Pokud je dům postaven s použitím betonu nebo jiných nekombustibilních materiálů, standardy zůstávají stejné, protože je možné vystřelit životní prostředí.

Snip 31-02 působí pro inženýrské systémy soukromých a příměstských spolužáků.

Instalační standardy plynových desek regulují vzdálenost mezi horní částí zařízení a stěny, jakož i typ ohnivého povlaku. Z tohoto důvodu je talíř umístěna nejméně 10 cm od konstrukční struktury, která by měla být omítnuta nebo poselá s galvanizovanou ocelí podél azbestového listu.

Podle požadavků na instalaci plynového sporáku může být umístěna v letní kuchyni nebo pod baldachýnem při ochraně palivového dříví před foukáním. To vám umožní používat vybavení v zemi během sezónního bydliště nebo v nepřítomnosti kapitálového bydlení.

Obecné požadavky na instalaci plynového sporáku

Je nebezpečné zapojit se do instalace plynového sporáku svými vlastními rukama nejen kvůli nedostatku specializovaných znalostí, ale také kvůli riziku chybějících důležitých bodů:

 • Před připojením je nutné zkontrolovat korespondenci typu a tlaku plynu v hlavních parametrech uvedených v desce umístěné na zadním povrchu desky nebo v záručním kupónu.
 • Pokud je nutné změnit typ spojení ze zemního plynu na zkapalněnou směs, přenos je prováděn stejným, kdo nastaví plynový sporák v bytě. personál specializované organizace.
 • Deska s elektrickou troubou je připojena k jednofázové síti a je připojena k zásuvce s uzemňovacím kontaktem.
 • Před zahájením práce je dodávka plynu zablokována po instalaci je kontrolována těsnost kloubů.
 • Deska není spojena s komínem a není umístěna na stojany.
 • Podlahové prvky kuchyňské sady (skříně, desky) jsou umístěny pod úrovní krbu.

Jak nainstalovat plynový sporák v kuchyni: výběr umístění umístění

Je možné nainstalovat plynový sporák do kuchyně sami a jak to udělat správně, je podrobně uvedeno v operační příručce.

Zařízení je nainstalováno vodorovně a je zarovnáno pomocí nastavitelných podpůrných, zůstává nehybné po připojení a pohybu pouze pro ovládání těsnosti kloubů. Nábytek, kuchyňské vybavení, textilie a interiérové ​​předměty jsou umístěny v bezpečné vzdálenosti, která vylučuje náhodné zapalování.

Instalace plynového sporáku se provádí pomocí flexibilního oční linky. Po připojení by hadice nebo rukáv neměla zažít mechanická zatížení. protahovat, stlačit nebo ohýbat. Nachází se tak, aby kontaktoval zadní stěnu zařízení, která se během provozu trouby velmi zahřívá, a nevytváří potíže při zkoušce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS