Jak urychlit ventilátor na procesoru

Jak zvýšit rychlost otáčení chladiče na notebooku

Dlouhá a aktivní práce na notebooku vede k tomu, že se začíná velmi dobře teplé. To platí zejména v teplé sezóně. Přehřátý notebook může pracovat špatně, pomalu provádět jakékoli akce nebo dokonce vypnout sami. Poskytuje mnoho problémů a nepohodlí, zejména pokud je notebooka vyžadována v určitém čase. A tam je cesta z takové situace.

Zpočátku se standardní nastavení umožňují chladicímu systému pracovat pouze 50% svých schopností. Proto můžete samostatně změnit parametry, aniž byste měli speciální znalosti o programování nebo přípravě. Nyní se divíte, jak se zvýšit otočení na chladič.

Pro co dělá grafické karty?

Zrychlení grafické karty je považováno za takový postup, jejímž klíčovým cílem je zvýšit frekvenci grafických jader, stejně jako paměti ke zlepšení celkového výkonu systému osobního počítače.

Často s počítači získané před několika lety, problémy začínají. Doslova za 2-3 roky, počítač se může zastavit vyrovnat se s 50% nejdůležitějších úkolů. Samozřejmě, že mění všechny zastaralé komponenty v tomto případě nelogické a přinejmenším nákladně finančně. Proto mnozí dávají přednost zapojení do zrychlení grafické karty, se kterým jsou hlavní úkoly řešeny podle typu:

  • Možnost využití moderních 3D aplikací a nejrelevantnějších her;
  • nedostatek trvalého PC visí;
  • Kvalitní grafika a zaručené reproduktory.
Jak urychlit ventilátor na procesoru

2 Zkontrolujte BIOS pro přítomnost možností rychlosti otáčení ventilátoru

Navzdory tomu, že SpeedFan je vynikajícím nástrojem, nemusíte přizpůsobit rychlost fanoušku procesoru z okna. Lze jej také provést v nastavení systému BIOS. Nejméně většinu času.

See also  Stroj postrádá stehy klikaté, co dělat

Navzdory skutečnosti, že různí výrobci základních desek to volají jinak, v systému BIOS vždy existují skryté nastavení ventilátoru.

Pomocí některých z nich můžete nastavit rychlost, zatímco jiní se musí vypnout tak, aby procesorový ventilátor pracoval s maximálním úsilím. Proveďte výše uvedené kroky pro přístup k systému BIOS v systému Windows 10 a nezávisle nakonfigurujte parametry ventilátoru.

Jak jsme již uvedli, některá nastavení vám umožní změnit počet otáček za minutu, zatímco jiní dělají fanoušky tiše. Pokud jde o druhé, doporučujeme, abyste jej vypnuli, pokud jste přehřátí problémy.

Chladicí ventilátor vašeho procesoru tak bude vždy pracovat při plné rychlosti, a proto, aby váš počítač trochu hlasitější, ale bude mnohem méně náchylný k přehřátí.

Na to můžeme uzavřít. O PC Chladicí systémy lze říci mnohem více, ale snažili jsme se to udělat krátce a soustředit se na fanoušky CPU.

Máte-li dotazy nebo návrhy týkající se řízení fanoušků CPU, neváhejte je poslat nám v níže uvedené části komentáře.

Ve kterých případech není možné zvýšit rychlost chladiče

Mnoho verzí systému BIOS nebude ručně měnit nastavení rychlosti chladiče. Chcete-li objasnit, měli byste číst dokumentaci PC (notebook).

Pokud v nastavení nastavení systému BIOS v položce “Rychlost ventilátor” stojí “AUTO”, musíte se pokusit změnit na “Manual”, která je manuální, klepněte na tlačítko “F10” a uložte nastavení.

Stává se, že některé v některých notebookech jsou nabízeny různé možnosti pro přizpůsobení chladičů:

  • Normální (normální);
  • tichý (silný);
  • manuál (manuál);
  • A další nastavení.
Jak urychlit ventilátor na procesoru

Ako zrychliť procesor (CPU)

Chlazení notebooku by mělo být ošetřeno velmi pečlivě, protože několik zařízení může být uvolněno najednou, což bude oprava nesmyslná, vzhledem k vysokým nákladům, protože výsledek bude muset získat nový počítač.

See also  Jak správně navinout pramen ve vakuovém čističi

Speedfan

Nástroj, který si zasloužil dobrou pověst pro uživatele PC, pomáhá disperzovat chladič, test pod procesorem zatížení a pevný disk. Program je zdarma, má jednoduchý intuitivní Inteeis. Kontrola otáček ventilátoru při vysokých teplotách je následující:

Kromě toho, při přejděte na parametr “Rychlost” a změňte rychlost chladičů. Pro označení rychlosti jsou horní a dolní hranice.

Změny rychlosti ventilátoru

K problému dochází při konfliktu BIOS a programy. Jediný způsob, jak vyřešit problém, je aktualizovat BIOS. Pokud nevíte, jak to udělat sami, je lepší kontaktovat servisní centrum.

Jak nahradit SPEEDFAN Můžete použít AMD Overdrive nebo RIVA Aplikace tuneru. Inteeis je poněkud odlišný, ale funkce je téměř stejná.

Sdílejte tuto publikaci o sociálních sítích a ujistěte se, že se ke mně objednat. Brzy se uvidíme!

Změnit nastavení přes BIOS a UEFI

Chcete-li nastavit parametry v systému BIOS, musíte se zavést do této Inteeis. Restartujte počítač a po zapnutí stiskněte jeden z tlačítek. F2, F8, F10, únik nebo mazání. Co přesně závisí na modelu základní desky a verze systému BIOS.

Může se také provádět přes UEFI. Tato grafická skořápka již byla nainstalována na nové základní desky. Ve skutečnosti je to stejné bios, ale v krásném “wrapper”. Zde je třeba najít teplotu ventilátoru nebo ovládacího prvku ventilátoru.

Všimněte si, že v možnostech titulu neexistuje žádná slova CPU nebo GPU. tato nastavení jsou zodpovědná za ventilátor procesoru nebo grafické karty.

Chcete-li změnit aktuální hodnotu, zvýrazněte tuto položku pomocí šipky na klávesnici, stiskněte klávesu Enter a zadejte příslušný parametr. Doporučuji od 80% a poté postupně nižší, pokud chladič pokračuje v hluku.

Uložení nastavení, které potřebujete stisknout F10. Změny se projeví na další stahování oken.

Ovládání ventilátoru pomocí programu SpeedFan

To je podle mého názoru jedním z nejlepších služeb pro úpravu frekvence vrtule. Nástroj je zdarma, ale nemá ruszifikace (na oficiálních stránkách). Ani nováček se však snadno vypořádá s jeho funkčností.

See also  Jakou sílu by měl mít ventilátor

Jaká kritéria musí věnovat pozornost:

  • Pole použití CPU a následující indikátory zobrazují úroveň aktuálního zatížení CPU.
  • Při instalaci automatického zaškrtnutí rychlosti ventilátoru můžete nastavit automatické nastavení rychlosti lopatek. Můžete také použít, funkce je jednoduše duplikovaná q-fan.
  • CPU0 ventilátor (fan0). Zobrazuje frekvenci otáčení ventilátoru, která při montáži počítače byla připojena k slotu ventilátoru CPU0. Jedná se o ventilátor pro chlazení procesoru.
Jak urychlit ventilátor na procesoru

Všechny ostatní vrtule Nástroj je vyznačen podle obsazeného slotu. Sysfan, Aux0 ventilátor, CPU1 ventilátor (pokud je), AUX1 ventilátor a PWR ventilátor. Pokud některé ze slotů nejsou zaneprázdněni a chladič není k němu připojen, odpovídající pole v programu zůstávají prázdná.

Upravuje rychlost otáčení jakéhokoliv chladiče se šipkou nahoru a dolů naproti jeho pořadovému číslu. Jediná nevýhoda programu: Pokud zjistíte, že poté, co je nastaven, rychlost otáčení některé vrtule je již 100%, nebude to zvýšit.

Pokud začnete “Shaman” s poklesem rychlosti otáčení, abyste se vyhnuli přehřátí, také doporučuji použít program pro monitorování parametrů počítače. Například AIDA64, Everest nebo Speccy.

Také pro vás bude užitečný článek o volbě chladiče pro procesor. Nezapomeňte sdílet tento příspěvek na sociálních sítích. takže pomůžete propagovat můj blog. Brzy se uvidíme!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS