Jak vést ledničku v autě

Správná přeprava ledničky (v autě) v poloze ležící a stojící. Opatření a bezpečnostní opatření.

Jak správně přepravovat ledničku v autě, ležet nebo stát, na které straně se přepravovat? Co potřebujete vědět o přepravě, jak připravit jednotku? Po jaké době zapnout ledničku po přepravě?

V tomto článku řekneme pravidla pro přepravu chladniček v autě. Zjistíte, proč je lepší přepravovat zařízení svisle, co dělat, pokud taková příležitost neexistuje. Poskytneme tipy na přípravu ledničky pro pohyb, vyprávění o hlavních problémech a jejich řešení.

Přeprava ve špatné poloze

Lednička je nejlépe přepravována svisle. Na boku nebo zadní stěně. v extrémních případech. Totéž platí pro vzestup a dodání na podlahu. Pokud byl přiveden ležel, je to jako přivedeno do této pozice.

Faktem je, že kompresor chladničky je níže. V jeho klikové skříni je malý kompresor. Při přepravě vleže nebo na boku spadne do trubek Freon. Odtud olej teče do výparníku nebo kondenzátoru. I když by to nemělo být. Pokud jde o metody dopravy, doporučujeme si přečíst článek o správné přepravě ledničky v různých pozicích.

Pokud musíte ledničku přepravit nebo přenést na vaši stranu, prostudujte pokyny. Výrobci uvádějí, na kterou stranu je třeba přepravit. doleva nebo doprava.

Jak přepravovat ledničku ve stojícím vozu bez mrazu

Jak správně nosit tento typ techniky? Odpověď je zřejmá. postavení. Tato práce samozřejmě bude vyžadovat služby kamionu, s nimiž je jednotka na novém místě bez rozpadů a problémů. Aby se tato technika během přepravy nepohnula, doporučujeme používat speciální pásy a zastávky. Pokud je nemožné přepravit zatížení, můžete ji trochu naklonit. Ale mějte na paměti, že tento úhel by neměl překročit 40 stupňů.

V organizacích zabývajících se dopravou často najdete speciální služby pro přepravu vybavení. Zkušení Movers zvyšují vybavení do auta, upevněné na nákladním oddělení a opravte ho speciálními pásy. Taková služba je nesrovnatelně méně než nákup nového vybavení místo rozbité přepravy v důsledku negramotné dopravy.

Nuance balení ledničky

Pro zajištění bezpečné přepravy zařízení bude vyžadováno následující:

 • Balík. Pokud je krabice zachována ze zařízení, můžete jej použít, pokud chybí, pak v každém obchodě si můžete koupit film Pimped Film.
 • Přadena malířské pásky. Může být rychle roztrháno rukama, bez použití nůžky.
 • Papírnický nůž. Bude nutné snížit film, lepenku, lepicí pásku nebo jiné obalové prvky.
 • Speciální vzpěry. Je třeba opravit detaily zařízení.
 • Papír. Bude nutné absorbovat vlhkost.
 • Pokrýt. Bude to potřeba v případě, že lednička spadne, aby změkčila rána.
See also  Ariston lednička nevychladne chlazenou kameru

Poznámka! Při absenci balení bude obtížné doručit ledničku bez poškození. Bez ohledu na to, jak se provádí přeprava, je nutné se na tento postup připravit za 24 hodin.

Důsledky nesprávné dopravy

Nezanedbávejte doporučení výrobce, aby se nenarazili na nepříjemné důsledky nebo dokonce úplného selhání zařízení.

vést, ledničku, autě

Pokud v procesu přesunu techniky:

 • Zasáhl nebo upadl, když nosili;
 • Vybral nesprávnou stranu nebo úhel sklonu překročil 40 stupňů;
 • Neopravovaly vnitřní pohyblivé části, které by mohly poškodit zkumavky nebo kompresor;
 • Jel po nerovné, hrbolaté silnici na velkou vzdálenost;
 • Nedali čas zahřát se na teplotu místnosti a vyřešit freon s máslem v trubkách.

Pokud v práci dochází k drobným porušováním, nechte zařízení stát ještě několik hodin. Pokud to nepomůže, zařízení začne klepat, ne vychladnout na požadovanou teplotu nebo se jednoduše nezapne, měli byste kontaktovat službu. Nejdražší opravou je výměna kompresoru, jak tomu nerozumí, nový.

Po přepravě nezmrzne

Pokud jste zařízení přinesli a zastavilo to zamrznutí, nejprve jej odpojte od sítě a nechte jej stát trochu více času. Pokud to nepomůže, věnujte pozornost:

Pouze alarmová lampa funguje:

Odpojte zařízení od sítě a odejděte v klidu na nejdelší možnou dobu. až 4 dny. Pokud to nepomohlo, stojí za to zavolat pánovi.

Se nezapne

Pokud se lednička nezapne, jedná se o porušení při provozu kompresoru, termostatu, elektronových systémů. K tomu může dojít jakémukoli vybavení ledničky, bez ohledu na kategorii cen (Haier HRF-368AE, Atlant 4421-049-ND, INDESIT ITF 120 X, Ariston HF5180S, Bosch KGV36NL1AR, Samsung RB37J5000WW/WT, RS-405). Může být obtížné identifikovat příčinu nezávisle, ale je to možné. Přečtěte si více o opravě v tomto článku.

Je také možné, že motor byl právě zaseknut. To se často děje s použitým zařízením. Zkuste vypnout zařízení ze sítě a nechat stát během několika hodin. Pokud je práce obnovena, zvažte vás štěstí. Jinak je nutná konzultace s odborníkem a opravou nejdražší komponenty.

Jak dlouho po přepravě můžete zapnout ledničku

Ihned po dodání nemůže být vybavení zahrnuto. Jednotka, která podstoupila vibrace, naklánějící více než 40 stupňů, která byla v poloze na straně, podléhá rychlému selhání v důsledku:

 • V zimě je relevantní ostrý skok teploty, kdy byla technika vystavena mrazu.
 • Olej byl nesprávně rozdělen podle systému-trvá 3-4 hodiny, takže skleněná tekutina je zpět do kompresoru.
 • Olej zahuštěn. porod v zimě. Musíte počkat od 2 do 12 hodin, zatímco se vrací do svého původního stavu. Jinak může motor zažít zvýšené zatížení, může selhat.
 • Kondenzace se objevila na vnitřních detailech na rozdíl v teplotě. Aby bylo nutné, aby se úplně vypařilo alespoň jeden den.
 • Zmatené chladivo. nezapněte zařízení, dokud není jednotné rozdělení systémem. Zapnutí ledničky po přepravě je přípustné ne dříve než po 10 hodinách
See also  Malá kuchyňská linka s lednicí u vchodu

Jednotka je opět připravena pracovat 5-24 hodin po dodání. Informace obsažené v pokynech.

Je možné přepravovat chladničky, ležet na dveřích

Odpověď je velmi jednoduchá: Ne, toto zařízení pro domácnost nelze přepravit na dveřích. Důvod je zřejmý. poškodíte pero a navíc na všechno, riskujete znatelnou část fasády, poškození, na které bude okamžitě nápadné.

Příprava ledničky pro přepravu by měla být opatrná, protože bezpečnost zařízení přímo závisí:

 • Musíte vypnout jednotku ze sítě a několik hodin sušit;
 • Všechny police a krabice by měly být vyřazeny z chladničky. To vše je zabaleno samostatně. Pokud existují části, které nejsou vyřazeny, měly by být opraveny co nejspolehlivější, aby se během vibrací nerozbily;
 • je nutné opravit kompresor a utahovat všechny šrouby co nejsilnější. Je přípustné přidávat kousky lepenky a konstrukční pěny pro spolehlivost;
 • Opravte dveře lepivou páskou (nejlépe malíř, papírnictví může nechat stopy), popruhy nebo lana.

Chladnička zabalená podle těchto pravidel by měla přežít všechny potíže s pohybem v plné bezpečnosti.

Proč je důležitá správná pozice důležitá

Všichni výrobci složitých domácích spotřebičů poznamenávají, že lednička by měla být přepravována výhradně ve svislé poloze. V praxi není taková přeprava vždy možná, zejména pokud potřebujete vzít zařízení s výškou více než 2 m. Některá vozidla nemohou takové podmínky poskytnout, a to ani v tomto případě by neměla být rada pánů zanedbávána.

Potřeba dodržovat pravidla pro přepravu ledničky je do značné míry vysvětlena jejím vnitřním zařízením. Hlavní část jakéhokoli chladicího zařízení je reprezentována chladicím systémem. Je to uzavřený obrys, ve kterém existuje velké množství tenkých zkumavek.

Podle umístění lze celý systém rozdělit na 2 díly:

 • Interní. zahrnuje výparník nainstalovaný v případě;
 • Externí je kondenzátor upevněný na zadní stěně zařízení zvenčí.

Freon neustále cirkuluje v pracovním stavu v chladicím systému. V tomto případě má tento proces cyklicitu:

 • Z výparníku vstupuje Freon v plynném stavu do kompresoru.
 • Plyn stlačí v kompresoru, po kterém jde k kondenzátoru.
 • V procesu kondenzace je plynná freon přeměněna na kapalný stav a chlazeno. V tomto případě je podáváno teplo.
 • Kapalina vstupuje do filtru a poté do výparníku.
 • Dochází k poklesu tlaku chladiva a vaří.
 • Freon přechází do plynného stavu, absorbuje teplo vnitřních komor, v důsledku toho je prostor rovnoměrně ochlazen.

Po čerpání páry Freonu se opakují všechny fáze. V tomto procesu hraje nejdůležitější roli kompresor, který je ponořen do oleje a fixován na rámu.

See also  Kolik v průměru je spotřeba elektřiny ledničkou

Abychom pochopili, zda je možné transportovat ledničku v poloze v lásce, je důležité znát strukturu zařízení. Jakékoli (dokonce i drobné) poškození může vést k selhání systému. Může to být rozpis trubice, na které to proudí freon nebo únik. V těchto případech bude oprava vyžadovat velké finanční investice.

Je možné přepravovat chladničku vodorovně?

Proč nedoporučujte přepravu tohoto typu zařízení na boku? Je pro to vysvětlení.

Při přepravě ležícího do chladicího systému se olej může dostat, po kterém nebude lednička schopna fungovat. Kromě toho existuje velká šance poškodit chladicí mřížku nebo dveře.

Existuje možnost dát to do mírného úhlu. Je povoleno transportovat ledničku na boku s úhlem sklonu ne více než 40 °. To znamená, že bude lhát ne rovnoměrně, ale pod nějakým sklonem „hlava“. Přirozeně, abyste zajistili takový sklon, budete muset něco vložit do auta a jasně jej opravit po stranách, aby během přepravy lednička neházela ze strany na stranu.

vést, ledničku, autě

Položte také ledničku tak, aby se zkumavky kompresoru vzhlédla. Jinak se olej může odtékat a dostat se do cirkulačního systému a zároveň kontaminovat kapilární trubici. Bude nutné ovládat auto pečlivě, aby nedošlo k vstupu do velkých otvorů (pokud je to možné).

Tato metoda dopravy by měla být považována pouze za alternativu pro vzdálenosti ne více než 5 km. Jinak může lednička vážně poškodit. Nepředej jednotku zcela vleže, zejména sovětské chladničky a zařízení se systémem bez mrazu.

Náš experiment

Rozhodli jsme se zkontrolovat „přežití“ sovětské ledničky „Donbas“ (neopakujte to). Byl zcela v pracovním stavu, ale bylo rozhodnuto předat jej do kovového bodu šrotu. Během přepravy jsme horizontálně položili ledničku na bok, nejprve ji bezpečně upevnili do přívěsu. Během přepravy (a my jsme jeli jen 3 km), kvůli vibracím vyletěly prameny, které opravilo kompresor v chladničce. Po zapnutí pracoval 2 minuty a relé začalo „odříznout“ jídlo. Verdikt: Během přepravy jsme „zabili“ ledničku.

Samozřejmě to není skutečnost, že se něco stane v lhané poloze s technikou. Ale v naší praxi, 3 z 5 přenášené ledničky, poté byly pozorovány problémy. Je tedy lepší najmout gazelu (nebo jinou dopravu) a přepravovat na ní ledničku, než koupit novou.

Po přepravě potřebuje lednička „odpočinek“: můžete ji zahrnout do sítě po 2 hodinách, pokud jste přepravovali svisle, nebo po 8 hodinách, pokud horizontálně nebo pod svahem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS