Jak vítřit vlákno na Janome Bobbin

Co potřebujete vědět o nahrazení cívky na šicí stroj

Práce na šicím stroji začíná tankováním horního a dolního závitu. S sebemenším nepřesností při provádění takového postupu, nebude schopen dosáhnout hladkého a krásného stehu. Stroj buď nebude šít vůbec, nebo se roztrhne nit, tvoří šev s průchody a smyčkami vyčnívajícími přes hadřík.

Řekneme vám, kolik právo si vybrat cívku, jak na něj navíjet niti, který nuance by měly věnovat pozornost tankování. Z našeho článku se také dozvíte o tom, jaké defekty a poruchy v práci stroje mohou nastat v důsledku nesprávné instalace houpání a jak je eliminovat.

Příčiny poruch

Nastavení šicí stroje by se mělo vyskytnout pouze po vyjasnění příčiny členění. Průvodci přidělují několik hlavních problémů:

 • Ozařené nitě po šití. To je způsobeno hloupou jehlou;
 • stehy jsou vedeny kvůli nedodržování nití jehly;
 • Tkanina je poškozena v důsledku nesprávného selekce čísel materiálu a jehly;
 • Neexistuje horní řádek kvůli nesprávné poloze baňky;
 • Přestávky jehly, pokud je ohnutý nebo instalován špatně.

Důležité! Masters často si všimnou porušení jehly v Artista stroje.

Hlavní příčiny členění

Komentáře

, Století Zhvi. Věkové učení. A myslím si, proč potřebuji život na psacím stroji, a to je napínací zámek vlákna pro vinutí v automatickém režimu.

Vložte obrázky

Můžete nahrát obrázek z počítače do textu:

Nejčastěji čtení stránky:

Dnes jsem musel vzít svého syna ráno na lekce. Strávil na dveře, dal TSU, otočte se zpátky. A pak babička svých spolužáků ke mně v zádech říká: “Kinety pletení, ale děti opustily! Děti musí studovat!”To je důvod, proč tak, protože potřebuji vyšívání na úkor mého volného času, hlavně, a ne v době, kdy s dětmi.

Moje máma miluje nějaký druh sledování nebo odečtení užitečných různých tipů. A teď se mnou sdílela další rada, jak přivést objednávku v krabici v kuchyni s balíčky obchodu. Chci sdílet můj mk. Doufám, že někdo přijde. A proč inspiroval příspěvky, dobře, protože rád čtu těchto příspěvků, sledovat výsledky. Jen 20 minut a náš dům je již čistší a opatrný.

V přenosu “tajemství světa” nyní hovořil o magických vlastnostech sody. Bez diety a cvičení prošla v koupelně po dobu 20 minut a vše, pár kilo vlevo.

V životě každého z nás, jakmile existují ty události, které silně mění naše životy. A nejsem výjimka. To je to, co chci říct další. Ve dvoře pak byl rok 2006. Bylo mi 27 let. Byl jsem ženatý za 3 roky, ale ještě jsme nebyli děti. Pracoval jsem v jedné velké společnosti účetní. Považován za plat na celé společnosti. A okamžik přišel, když bylo ukotveno velmi velké množství práce.

See also  Co znamená číslo jehly pro šicí stroj

Typické poruchy

Mísa. malé plastové nebo železné kulaté cívky s vysokou stranou, navržen tak, aby vyklouzl spodní závit. Pokaždé, když je během šití prázdné, musí být mistr proveden, aby ho držel (jinak bude celý proces zastaven).

Majitelé starých modelů zpěváka nebo “Seagull” vědí, jak navíjet nití na cívku ručně, uchylují se k pomoci speciálního zatahovacího mechanismu. Ale v moderní technice se to stane automaticky. Ruční navíjecí otvory na nových bratrech, PFAFF, zařízení Bernina a dalších výrobců jsou kategoricky zakázány. Důvodem je, že může vést k různým problémům (z nerovného švu k rozbitím kvůli nerovnoměrnému napětí jehly).

Nejčastější příčiny vady:

 • Členění vřetena;
 • Žádná spojka s gumovým válečkem;
 • selhání v brzdovém zařízení;
 • Problém s pružinou držáku a dalších sousedních prvků.

Každý konkrétní případ má své vlastní možnosti řešení problémů. Pro lepší pochopení této problematiky je musíte podrobně zvážit.

Vřeteno

Toto je název rotující kovové tyče, na kterém je cívka umístěna během vinutí. Selhání v jeho fungování může být způsobeno dvěma hlavními důvody:

Jakýkoliv rotující kovový prvek technického systému potřebuje pravidelnou mazání. A vřeteno není výjimkou. Absence takové prevence vede k tvorbě rez, jakož i vznik různých kontaminantů (například ucpání s prachem nebo zbytky vláken). V důsledku toho je otáčení části výrazně zpomaleno nebo zcela zastaví, což je důvod, proč proces pokládání závitu zastaví.

Jako prevence se doporučuje eliminovat znečištění a rez. Můžete to udělat doma. Stačí otřít kovové kusy bavlněného tamponu v alkoholu. Také jeden nebo dvakrát ročně, vřeteno musí mazat jednu kapku technického oleje (nepoužívat zeleninu, jak se bude konat).

Agregáty, které jsou dlouhodobě využívány, postupně kroky protéknou protékovou protokolu, který je zodpovědný za konec stylu závitu. Když je cívka naplněna, vlákno lpíky pro speciální výstupek a zařízení přestane fungovat a automaticky se zastaví. S vymazanou římsu se mechanismus selže.

Eliminuje problém pouze instalací nového vřetena. Chcete-li to provést, je lepší použít pomoc průvodce ze servisního centra.

Gumový válec

Je nedílnou součástí navíjecího systému ve všech moderních modelech. Při šití je pevně spojeno s setrvačníkem, což poskytuje jednotné zdivo závitu.

vlákno

Postupem času se gumový rám opotřebovává, a tedy správná vazba nefunguje. Kvůli tomuto vlákno “Sklouznutí”, nerovnoměrný nebo vinutí nevyskytuje vůbec.

See also  Jak připojit LG stroj k telefonu

Na internetu Existuje mnoho tipů, jak rozšířit zdroj válce a obnovit spojku. Nejúčinnější z nich bude následující: Musíte ji odstranit a ve slotu pro větrání několika zatáček vlákna. To však může pomoci jen na krátkou dobu (a nebude existovat žádná záruka s jednotným závěsem s setrvačníkem). Proto je lepší se obrátit na Master, který nahrazuje kolečkem na novou.

Brzdné zařízení

Když se nezdaří, proces pokládání nití se stává nerovnoměrným nebo navíječem přestane pracovat bezprostředně po zahrnutí. Problém je vyřešen nahrazením poškozeného prvku.

V některých případech se nastavení upínacího šroubu, který upevňuje závitu. Pokud je silně zkroucené, vzniká nadměrné napětí, což vede k nerovném pokládání. Můžeme oslabit tlak šroubu na vlastní pěst za použití běžného šroubováku.

Pružiny, svorky a jiné prvky

Zámek zástrčky zastaví, aby se držel a okamžitě vypne. Pravděpodobně důvodem zde v natažené pružině, která podléhá výměně. Přidružené komponenty celé jednotky mohou také selhat: brzdové podložky, válečkové spínače pružiny a jiné prvky.

Výměna zlomených komponent do nového umožňuje zcela eliminovat poruchu.

Čerpací jehly

Všechny cívky by měly být instalovány na speciálních kolících a strávit nitě přes otvory na speciálním zvedacím stojanu. Po nahoře těla je jít do otvorů před upínacími zařízeními pro napětí, navržený tak, aby zabránilo závitům, aby se vlákno během provozu jednotky zabránilo vláknu. Dále pro každou z nich je od napínacího regulátoru a před přístupem k jehlu nebo Looper. Ve dvou chigolous Ortegraci jsou obě nitě spojeny v zóně růžového páka a procházejí všemi háčky dohromady, odděleny pouze u vchodu do jehly. Závit z první cívky na čepu jde do první jehly, druhý. do druhé. Dále by mělo být chápáno s tankováním lamel, které ve skutečnosti shoduje o okraji výrobků.

Reverzní směr materiálu

Šicí stroj PMZ může šít jak v přímém, tak v opačném směru. S opačným směrem podávání se materiál pohybuje směrem k provozu. Za účelem přepnutí stroje na opačný průběh potřebujete pouze překládat páku “B”, která se nachází v dolní poloze na určité rozdělení stupnice, až na zastávku. Délka stehu zůstává nezměněna. Spínací stroje pro zpětnou vazbu lze provést i bez zastavení šití a neodstranění tkanin.

Je důležité nejen správně pojmout vlákno a spustit proces práce, ale také proto, aby se zabránilo chybám, které mohou zhoršit postup šití. Ačkoli algoritmus pro montáž horní a dolní závit je jednoduchý, ale některé nedostatky se mohou zhoršit provoz zařízení.

Co věnovat pozornost mont z příze:

 • Po montáži závitu je nutné použít zkušební kus tkaniny pro kontrolu provozu mechanismu. Silný nebo slabý materiál může zkreslit tvar a velikost švu.
 • Materiál může být špatně upevněn háčkem, který je zodpovědný za napínací nit.
 • Příze může převrátit nebo točit. Pro vyřešení tohoto problému je důležité správně nastavit napětí materiálu, který je upevněn na cívce.
 • Nesprávně vybrané podprocesy dolů a v horní části mechanismu. Pokud nosíte různé podprocesy na texturu a hustotě, pak bude šev nerovnoměrný a mírně deformovaný.
See also  Jak opravit vlákno do převrácení

Problémy v procesu instalace nití, můžete přidat několik dalších bodů, které odhalí hlavní problémy, ale jsou zcela elementární a snadno detekovány v procesu montážní příze.

V závislosti na modelu a “věku” šicího stroje je určen podrobnějšího principu doplňovacího vlákna. Obecně se postup provádí v několika fázích: montáž materiálu v horní části zařízení, dna a pokládání nití. Otočte závit v souladu s trasou nebude ponechat práci. všechny fáze moderních modelů jsou téměř plně automatizované. Staré vzorky jsou složitější z hlediska automatizace, ale snadno podlehne “školení”.

Proč je spodní závit?

Spodní vlákno může spěchat z těchto důvodů:

Threading a bobbin on a Janome Sewing Machine

 • Stejně jako v prvním provedení může materiál spěchat kvůli nesprávnému napětí.
 • Zmatený závit v cívce. Důvodem je, že vlákno na cívce je rána ručně. Výsledkem je, že volný koncový svorka otočí a materiál se rozpadne.
 • Vybavení potřebuje mazání. Mechanismy, které jsou neustále opilé nebo otočené, musí být dostatečně zpracovávány strojovým olejem.

Pokud žádný z uvedených důvodů nepotvrdil, pak švadlena čelila problému jiné povahy. Takže odpověď může jít do druhé. Ti, kteří nemají dostatek zkušeností, aby se pomohlo kontaktovat workshop pro opravu šití zařízení.

Stává se, že nit se během šití na stroji nerozpadne, ale začne smyčka. Také zabraňuje normálnímu provozu. Části vzoru Není možné se navzájem báje, protože neexistují žádné plnohodnotné švy.

Šicí stroj pracuje hlučně a pomalu

Pod jehlovou deskou byly akumulovány zbytky závitů,

Hnací řemen je silně natažen, když je elektrický pohon nahrazen, vytáhl jste to taky. Upravte jej tak, aby když stisknete prst, bude s úsilím, ale mírně krmený.

Cm. Také: jak je uspořádán šicí pedál. Mazání šicích strojů, jak demontovat šicí stroj a vyměnit elektrický pohon

vlákno
Tags:
| Denial of responsibility | Contacts |RSS