Jak vložit jehlu do šicího stroje Podolsk

Jak správně vložit jehlu do šicího stroje

Jak vložit jehlu do šicího stroje. tento problém je téměř nejdůležitější při práci na šicím stroji. Kolikrát mě moji přátelé kontaktovali, abych se podíval na jejich psací stroj. proč to nenaší? A i když nejsem mechanik, sledoval jsem a někdy jsem našel jediný důvod. jehla nebyla správně vložena! Stroj, i když není raketa, je stále velmi tenkým nástrojem a vše je v něm přesně ověřeno, každé rychlostní stupeň, pěst, drážky mají svůj vlastní účel a stojí na svém místě. Proto to nelze zanedbávat. To platí pro jehlu.

Položit otázku: „Jak vložit jehlu do šicího stroje?„Lidé se samozřejmě zajímají o svůj vlastní stroj. Samozřejmě, kdo se zeptá na takovou otázku, čelí tomuto problému poprvé. Proto ke všem otázkám: „Jak vložit jehlu do šicího stroje Podolsk? Jak vložit jehlu do racku šicího stroje? Jak vložit jehlu do šicího stroje Zinger? Jak vložit jehlu do ručního šití? Jak vložit jehlu do starého šicího stroje?„. Odpověď je jedna: Jehly jsou vloženy do jakéhokoli stroje stejným způsobem.

ALE! Existuje jedno pravidlo: musíte vědět, na kterou stranu vložte jehlu do šicího stroje. Když jsme se naučili poprvé doplňovat šicí stroj, už jsem tomuto problému věnoval pozornost. Ale pak jsme mluvili více o tom, jak vložit vlákno do jehly, ze které strany. Je jasné, že s tím, kde se nachází jehla. A zde se konverzace týkala otázky: jak vložit jehlu? Proto v tomto článku budeme na tomto problému samostatně přebývat a ve video lekci jasně zváží celý proces.

Jehla. Nejdůležitější detail ve šití

První patent na návrh šicího stroje Zinger obdržel 12. srpna 1851, druhý patent byl přijat v roce 1852. Poté dojde k přestávce až do roku 1854. V roce 1854.1856 Vynálezce obdržel rekordní počet patentů.šestnáct. A dále, po desetileté přestávce, další dva patenty. Mezi patenty, které obdržel Zinger, a každý to může vidět, neexistuje žádný patent „na jehle pro šicí stroj s otvorem na ostrém konci“. Zdá se, že vynálezci šicích strojů by takovou aplikaci nepodali. Protože takové šití jehly do té doby byly známy. Například v roce 1755 obdržel Charles Weisenthal (Charles Weisenthal) patent Británie 01 na dvojité jehlu pro vyšívání s uchem na jednom konci jehly. Britský patent 0078 ze dne 30. října 1807 Edward a William Hapman (Chapman) na stroji pro výrobu látkových beltů nebo plochých stuh, které používaly jehly s uchem na ostrém konci. Vídeňský krejčí, rakouský Madersperger ve svém šicím stroji, na kterém obdržel patent v roce 1839, použil jehlu s uchem na ostrém konci.

Není tedy známo, kdo vynalezl jehlu. Ale stále se objevila. A vypadal takto.

Na fotografii 1 jehla. Tady je její zařízení:

 • Řezejte, s úderem zpracování.
 • Jádro,
 • Krátký chrochtání.
 • Otvor.
 • Špička jehel.
 • Klobása nebo ampule (lidové jméno)
 • Dlouho tvrdé

Všechny jehly pro šicí stroje jsou rozděleny do dvou typů:

Na fotografii 2, z jednoho z prvních šicích strojů, „Zinger“. Toto je jehla, jak má, viděla. Na to, zdvih zpracování, z broušení stroje. Ale tato jehla nemá žádnou plešatost, jako v moderní.

Na fotografii 3, domácnost jehla, pro auta s přímými liniemi.

V domácnosti jehly, na ampule. viděl! A průmyslové jehly nemají žádné řezání!

Navrhuji určit, která auta je jehla zobrazená na fotografii 3 vhodná.

Zde jsou jména bodů na moderní jehlu domácnosti:

Ze zadní části jehly, z ampule nebo baňky přes jehlu, prochází. Dlouho tvrdý nebo to také nazývá. Dlouhý slot.

Mrtvicí zpracování lze určit, zda se jedná o řemeslné nebo průmyslové. Pro tuto jehlu je broušení vyrobeno na továrním stroji.

Pokud je zdvih zpracování nasměrován kolmo na jehlu a pokrytý chromem, můžeme s důvěrou říci pouze to. Jehla se vyrábí v továrně. Není to řemeslo.

Na fotografii 4 jsou jehly zobrazeny pro šicí stroje. Nad jehly je napsána třída automobilů, na které jsou vhodné. Je možné určit počet jehly?

Chcete.li určit počet jehly, musíte měřit průměr tyče. A výsledek je znásoben 100. Příklad: průměr jehly 1, 1 mm x 100 = 10.

Věnujte pozornost ostření, žádné potřebné. Zde jsou jehly, pouze dva typy.

 • Jehla stupně 23. Ostření bajonetu. Jehla je nudná. Určeno pro. kůže. deset
 • Jehla stupně 23. Ostření je kulaté.”šídlo”. Určeno pro. látky. 80.
 • Jehla stupně 23. Ostření je kulaté. “šídlo”. Určeno pro. látky. 80.
 • Jehla stupně 23. Ostření bajonetu. Jehla je nudná. Určeno pro. kůže. 70.
 • Jehla třídy 97. Ostření je kulaté. “šídlo”. Určeno pro. látky. třicet.
 • Třída jehly 1022 m. Ostření bajonetu. Ampule je tenčí, než je určeno pro. kůže. 20.
 • Jehla stupně 22. Ostření je kulaté. “šídlo”. Ampule silnější než to je určeno pro. látky. 20.
 • Jehla pro vozidla pro domácnost. Šití jak přímky, tak linie ve tvaru kliku. 0.
 • Jehla z překrytí třídy 51.
See also  Jak vložit vlákno do šicího stroje

Poznámka! Na jehlu z převratu, dva plešaté! Jeden pod kuřátko. Druhý níže, jako obyčejná jehla!

Dívej se pozorně. Díra na jehle se nachází v krátkém okapu. Znalost jehly usnadňuje nastavení stroje. Záleží na tom, jaké stroje a na jaké operace je tato jehla určena.

Co tyto znalosti dávají:

 • Z holohlavé jehly, nos kyvadlové dole, odstraní horní nit.
 • Záleží na tom, jaké stroje a na jaké operace je tato jehla určena.
 • Formou, ostření hněvu, určete, pro které materiály jsou zamýšleny. Existuje více než 40 typů ostření, moči.
 • Ampule určuje:
 • Průmyslová jehla. Nebo.
 • Domácnost.

Na fotografii 5, dvě jehly z auta 23. třídy.

Tak:. Tyto jehly, továrna. Jak zakryté. Chrom. Průmyslové, pouze pro stroj s přímým řádkem.

Od plešatého. nižší krátký, pak s touto jehlou můžete šít pouze přímky. Ostření. horní jehla pod. Pod látkou. Nižší ostření. Pod kůží. Skin bot.

Na fotografii 6, dvě domácnosti, protože mají pilu. Horní jehla. Věnujte pozornost holohlavého a pily, jsou v paralelních letadlech. Na rozdíl od spodní jehly. Délka jehel je stejná. Ostření pod látkou. Dlouhý je také stejný. Ale na spodní jehlu plešady a pily. ne v paralelních letadlech. Toto je továrna, vadná jehla. Při šití s ​​takovou jehlou auto selže za 3 minuty, zde je pořadí poruch:

 • Od první rány po jehlu. Nos raketoplánu bude nudný.
 • Jehla je z toho mírně zakřivená.
 • Při snižování jehly na dno. Nos raketoplánu, prochází jehlou, objeví se průchody stehu.
 • Hloupý nos, narazte jehlu, znovu ji otočí. A rozbít to.

Jak vložit jehlu do šicího stroje

Schopnost doplňovat šicí stroj je nesmírně důležitá pro začínající švadle. Nesprávná vložená jehla může způsobit mnoho problémů. V nejlepším případě stroj prostě přestane fungovat. Jehla však může vyskočit a zranit. Proto před zapojením do šití cvičte vložení jehly.

Většina šicích strojů se prodává s již vloženou jehlou. Ale jehly nejsou vůbec univerzální položkou, mají různé tloušťky. Pro každou látku musí být vybrána. Zkuste se tedy naučit vložit jehlu hned. Odšroubujte šroub malým šroubovákem a opatrně vytáhněte jehlu a snažte se ji nepřekračovat. Podívejte se a pamatujte, jak to stálo. Obvykle je poloha jehly uvedena v pokynech. Přečtěte si to a uložte to. Věnujte pozornost tomu, jaký druh jehly je ve vašem psacím stroji. Mohou být odříznuty nebo kulatý kužel. V budoucnu si kupte jen takové jehly.

Po prozkoumání jehly uvidíte, že na jedné straně má dlouhou drážku. Toto bude vaše pokyny, protože pozice drážky by měla být vždy stejná. Existují auta, kde by tato drážka měla být přímo před švadlena. Zpravidla dávají pouze klikaté linii. V běžných domácích autech je drážky otočena doprava. Pokud jehla s řezanou baňkou, pak je řez umístěn v různých autech buď ve směru od švadleny nebo ze strany rukávu.

Před změnou rozbité jehly nebo ji nahradit tenčí nebo silnější, vypněte elektrický stroj ze sítě. Umístěte jehly do nejvyšší pozice. To se provádí pomocí mušku. Odšroubujte šroub držáku jehly. Vezměte starou jehlu a vložte ji do krabice nebo ji nalepete do jehly. Než ji vyhodíte, přečtěte si čísla na rozbité jehlu.

Vyberte jehlu požadovaného typu a požadovanou tloušťku. Otočte ji drážkou správným směrem. Vložte jehlu do díry, dokud se nezastaví. Pevně ​​utáhněte šroub, aby jehla se nesekla a nevyskočila. V blízkosti vlákna. Než rozdrtíte detaily, zkuste vzbýtat zbytečnou skartování stejné látky. Pokud stroj z nějakého důvodu nenašije, vyberte jehlu jiné tloušťky.

Jak vyměnit jehlu ve šicím stroji

Před šitím oblečení je důležité si vybrat správnou jehlu pro šicí stroj. Musí odpovídat jeho velikosti a kvalitě ostření na konkrétní pracovní materiál a vlákna. Vhodný nástroj nebude nudný předem, nezlomí se; Úhledná linie padá na plátno. Aby stroj mohl fungovat bez přerušení, je nutné správně vložit jehlu do jehly a v případě potřeby ji včas nahradit novým.

See also  Jak snížit rychlost ventilátoru napájení

Pečlivě prostudujte připojené pokyny pro váš šicí stroj. Pokud si představujete zařízení zařízení (včetně samotné jehly) a proces šití, nahraďte jehlu problém. Určitě dodržujte požadavky výrobce.

vložit, jehlu, šicího, stroje, podolsk

Poznámka: Šicí stroj může být upraven na určitý standard jehel (například 130/705h nebo jiné). Pokud použijete nestandardní nástroj, může se jednoduše zlomit. V případě potřeby může být zařízení znovu nainstalováno na jiném standardu pomocí zkušeného mistra.

Zkontrolujte korespondenci nové jehly pracovního vlákna z hlediska indikátorů tloušťky. Chcete.li to provést, vezměte nástroj s dlouhou drážkou nahoře; Vložte vlákno do drážky a pociťte povrch čepele. Vlákno by mělo úplně vyplnit drážku, ale nemluvte si o ní! Pokud se taková římsa vytvořila, vybrali jste příliš tenkou jehlu pro pracovní vlákno.

Prozkoumejte pokyny pro stroj. často poskytuje seznam jehel a odpovídajících vláken (například pro vlákno 0 je jehla 5 a t.D.). To vám pomůže vybrat vysoce kvalitní šicí materiál.

Pokud najdete jehlu vhodnou pro nastavení šicího stroje a tloušťku vlákna, není čas ji vložit do jehly. Položte nástroj na skleněnou plochu a zvedněte jej na úroveň očí. Pokud je jeho prut rovnoměrně umístěn po celé délce, pak lze použít jehlu. není zakřivená.

Nakreslete nehtovou desku podél jehly, počínaje baňkou. Okamžitě budete cítit, zda je špička mírně ohnutá. Tupý špička lze také nalézt pomocí zvětšovacího skla. vyčnívá s bílou skvrnou. Takový nástroj nemůžete použít, jinak se nemůžete vyhnout problémům s linií stroje.

Nakonec správně vložte vybranou jehlu do šicího stroje. Nezapomeňte na to, že při doplňování jehly by měla být dlouhá drážka vždy otočena směrem k jehlu Nyten.ruler. Obvykle ve strojích s přímkou ​​je vlákno doplňováno vlevo; S linií klikata. vpředu. Pokud jste špatně obeznámeni se zařízením stroje, zkontrolujte se s diagramem v pokynech. jinak můžete rozbít mechanismus kyvadlové dotky.

Chcete.li vložit jehlu do stroje, zvedněte jehlu do horní polohy a uvolněte šroub držáku jehly. Uvidíte drážku pro instalaci jehly. připomíná to písmeno „P“. Položte jehlu (to je plátek na zesílenou část) na dno drážky; Jehla by měla vstoupit do jehleru přes iglatter. Musí být vloženo nahoru! Bezpečně opravte novou jehlu pomocí šroubu upevňovacího prvku.

Abychom nemuseli často čelit výměně jehel ve šicím stroji kvůli poruchám, dodržujte některá krejčí pravidla. Nikdy nevytáhněte pracovní látku zpod tlapky s pohybem na sobě; Nepomozte „pracovním přístroji“ a ručně tlačí látku. Ujistěte se, že jehla je vždy pevně připojena; Položte nohu až po snížení jehly. Pokud musíte dát linii přes silnou švů, udělejte ji opatrně a při pomalé rychlosti. Pokud je vaše horní nit odříznutá, šicí stroj projde stehy a při práci tvrdě klepe. zkuste vyměnit jehlu.

Podrobně vyjádřete zařízení jehly pro šicí stroj. Má tyč (čepel); Na jednom konci této základny je tip a na druhé straně. klobása. O něco vyšší než bod. uši (skrz to je vlákno navzájem). Zvažte baňku: má konvexní a ploché strany. Na rovném povrchu je krátká drážka (drážky) a na konvexní. dlouhé. Pamatujete si, že vlákno vždy jí jehlu ze strany dlouhé drážky (viz. odstavec 6).

Instalace dvojité jehly

Ne všechny modely jsou vhodné pro použití tohoto typu jehel. Pomocí dvojité jehly můžete blikat dvě paralelní linie s různými vlákny.

Aby bylo možné nainstalovat dvojitou jehlu, není třeba na šicí stroj druhý držák.

Dále se říká, jak správně vložit jehlu do šicího stroje:

 • Je nutné otočit spojovač a odstranit držák.
 • Při vložení dvojité jehly musíte otočit plochou stranu od sebe a vložit do držáku.
 • Pomocí šroubováku otočte šroub, dokud se nezastaví a opravte jehlu.

Při tankování vlákna je třeba mít na paměti, že v zvažovaném případě existují vlastnosti. Chcete.li udělat vše správně, musíte dokončit následující. Dolní vlákno v raketoplánu je kořeněno stejným způsobem jako u univerzální jehly, ale nyní by jeho napětí mělo být mírně oslabeno.

Horní vlákna musí být vezmena dohromady a nakloněna tímto způsobem k nitě. Před manuálním doplňováním do jehel jsou však rozděleny a vloženy do nich samostatně.

Oprava mechanismu

Oprava je nejlépe svěřena profesionálům, ale některé malé slunce to mohou opravit samostatně pomocí vedení.

Jak nainstalovat jehlu šicího stroje

Se správným umístěním by měla být na pravé straně umístěna dlouhá drážka jehly pro posunutí nit.

vložit, jehlu, šicího, stroje, podolsk

Jehla musí být vložena do držáku jehly, dokud se nezastaví, a pak se opraví šroubem hlavy.

Důležité! Na některých šicích strojích „Podolsk“ je umístění jiné. před zahájením práce je lepší objasnit pokyny.

Jak zkontrolovat úchyty, sloučeniny uzlů

Fixace je prováděna maticí samozvalce, takže bude vyžadován šroubovák. Je nutné zkontrolovat stroj, pokud je hra detekována, uvolněte matici a utáhněte rukáv. Napětí by nemělo být husté, musíte zanechat malou mezeru.

See also  Jak přidat vysavač v domě mi

Kontrola ručního pohonu

Nejčastějšími problémy jsou slabé uzly, nedotčené pero a nedostatek mazání. Je nutné utáhnout šrouby „M“ a „K“ šroubovákem a namazat vše olejem, zejména samotné šrouby.

Nejslabší uzel je zařízení pro vinutí nitě. Nejčastěji se vynoří gumový okraj, který je třeba vyměnit.

Jak odstranit suché mazivo

To se provádí se speciálním štětcem s elastickými a odolnými štětinami. Po analýze částí je mazivo vyčištěno od nich.

Jak upravit jehler

To se provádí pomocí speciálního šroubu, který je umístěn uvnitř pouzdra. Protože je šroub zcela skrytý, může být zkroucen pouze plochým šroubovákem dotykem.

Je nutné vyrobit máslo na obrat, přivést raketoplán na jehlu a utáhněte šroub.

Výhody a nevýhody šicího stroje Podolsk 142

Nejdůležitější výhoda šicích strojů “Podolsk 142″. Jejich trvanlivost a spolehlivost. Takové vzácné modely jsou ideální pro první kroky při šití. Princip přechodu z jedné operace na druhou je co nejjednodušší, všechny části pro ovládání jsou označeny a jsou na přední straně pouzdra.

Proces tankování horní a dolní nit je zjednodušený. Je snadné si zapamatovat sekvenci, aniž by měl pokyny od výrobce po ruce. Tato kvalita modelu je aktivně provozována v lekcích domácností, které stále probíhají v mnoha vzdělávacích institucích. Doslova po několika lekcích se dívky s tímto úkolem vyrovnávají samy.

Nevýhody modelu lze nazvat nedostatkem elektronické kontroly a zastaralý design těla. Šicí stroj však není interiérovou dekorací, spolehlivost v provozu je pro něj důležitá. A naučit se šít okamžitě na elektronickém zařízení je prostě nebezpečné. Pro začínající jehly bude šicí stroj Podolsk 142 perfektním asistentem.

Podolsk 2M

Nejběžnějším v zařízení je jednoduchý stroj s ručním pohonem, někdy s pedálem nohou; Po dlouhou dobu to byl téměř jediný běžící stroj v Rusku. Až dosud ve školních workshopech můžete vidět takové kopie s ruční jednotkou.

Výhody: Pokud jde o mocenské vlastnosti, není nižší než moderní elektronické analogy. Silné tkaniny jsou úhledně a spolehlivě šity.

Nevýhody: Omezený rozsah akcí. Můžete se zapojit pouze do nejjednodušších operací.

Jehla nespadá

Jehla nespadá. Proč šicí stroj nešije? Tato hlavní třída-odpověď na otázky předplatitelů.

Řešení tohoto problému platí pro všechny typy šicích strojů: 2. třída, „racek“ a podobné, které mají přístup k setrvačníku.

Tento problém nastává, když z nějakého důvodu musíte odstranit létající kolo a poté jej znovu dát. Lidé, kteří nejsou obeznámeni s prací mechanika a bez velké zkušenosti s šití práce často dělají tyto chyby. Tento problém mě jednou ovlivnil, takže sdílím své zkušenosti.

V lekci pro nastavení šicích strojů jsem na tento okamžik zapomněl, pak jsem si na něj vzpomněl, ale video už bylo v síti. Tato otázka se mi však vrátila a já jsem se rozhodl vytvořit mistrovskou třídu.

 • Nejprve se nebojte něco odšroubovat, ale pamatujte na postup pro umístění dílů.
 • Nikdy to nedělejte na „kolenou“. Na stole by měl být vždy volný prostor, abyste mohli postupně rozkládat odstraněné detaily a neztratit žádné z nich, dokonce i ty nejmenší.
 • Ve strojích jsou mechanismy, ve kterých jsou šrouby s velmi krátkou řezbou. Protože to není venku viditelné, odšroubujte jakýkoli šroub velmi pečlivě, jinak riskujete, že jej ztratíte.
 • “Pokud se dveře neotevřou jedním směrem, zkuste je otevřít v druhém,” říká moudré přísloví. Toto je známý „poke“ známý lidé. Použij to.

Kromě „antén“ je třeba nainstalovat třecí matice ve správné poloze. Poznámka: Na jedné straně se Uskic nachází dvě restriktivní výčnělky a na druhé straně dalších „antén“. pouze jedna. Vzhledem k tomu, že se kolo otáčí, pak nemůžu říci, jakou pozici potřebujete vložit puk: Pokud je něco špatného, ​​pak jen otočíte puk kolem ose 180 °. Stop Screw (malý šroub), který se nachází ve třecím šroubu.

vložit, jehlu, šicího, stroje, podolsk

Ve videu jsem ukázal, jak se to všechno stane.

Myslím, že všechno je jasné. Hlavní věc pro mě byla v této lekci. získání výsledku.Úspěch! A uvidíme se!

Napište do komentářů o vaší opravě. co se stalo? Bude to velmi užitečné pro ostatní uživatele.

Pokud se vám článek líbil, sdílejte s přáteli, zeptejte se, napište komentáře. Přihlaste se k odběru zpráv a obdržte jako dárek knihu „Šicí stroj pro domov“!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS