Jak vložit silikonové formy do trouby

Silikonová forma pro pečení, jak používat. Jak používat silikonové formy pro správné pečení

Aby vám silikonové pečení slouží dlouho a být spolehliví asistenti v kuchyni, musíte pozorovat několik jednoduchých, ale povinných pravidel pro ponechání takového konkrétního jídla. Postupná doporučení, jak vyčistit, jak ukládat formuláře.

Po nákupu nové formy silikonu ji ujistěte, že jej opláchnete pod tekoucí vodou, pomocí detergentů: Je nutné omyt možný prach. Úplně osušte, aby nezůstala žádná kapka vlhkosti. Namažte celý povrch rostlinným olejem a na chvíli nechte, aby se absorbovalo ve správném množství.

vložit, silikonové, formy, trouby

Když první fáze před použitím zcela projde, pak v budoucnu už nemusíte myslet, než promazat formu, potřeba zmizet. Когда планируется ыыпечка пирога болшого разера, то форму можете слегка y увйж уййййй у ужете увлажнить.

Jak vybrat silikonový formulář?

Takové formy jsou vyrobeny z chemicky inertního silikonu, který při zahřívání nerozlišuje škodlivé látky. Proto je mnoho manželů už dlouho užívá s potěšením. Ale vždy vám doporučujeme vybrat si pouze produkty s vysokou kvalitou, například italské formy Silikomartu, protože ve snaze o lacino můžete často narazit na toxické materiály. Lepší nákup jídel z jídla nebo lékařského silikonu.

Když přijdete do obchodu, stačí čichat produkt. Tvar vysoké kvality nevyzařuje štiplavé pachy gumy. Jinak vám doporučujeme hledat jiného výrobce.

Výhody tvaru silikonu

 • To je velmi univerzální věc! Podívejte se sami: Je vhodný pro jakoukoli troubu, mikrovlny, může být dokonce umístěn do mrazničky (odolává teplotnímu režimu od –40 do 240), takže je skvělé pro pečení a zmrazení (například do koláče pěny).
 • Výrobci doporučují mazat tento formulář pouze jednou. před prvním použitím. Mnoho manželek poznamenává, že tento krok obecně chybí. a pečivo je vždy dokonale vyřazeno, protože silikon má nádherné anti.pohledové vlastnosti. V každém případě, pokud jste tak klidnější, můžete formulář alespoň pokaždé namazat. z toho se rozhodně nezhoršuje. Mimochodem, mnoho kuchařů používá zeleninu, nikoli máslo. A jak zde připravit prsten cukrovinky pro sušenky.
 • V silikonu jsou dokonale připraveny nejen koláče a košíčky. Pro vaření masa, zeleniny a ryb můžete bezpečně používat kulaté, čtvercové a obdélníkové tvary.
 • A můžete je uložit tak, jak se vám líbí. ohýbat, proměnit se do trubice, vložte nejužší místo úložiště. Tyto formy nejsou deformovány a okamžitě se objevují původní vzhled.

Důležitá pravidla pro provoz silikonových forem

 • Před prvním použitím nezapomeňte tvar důkladně umýt.
 • A po každém použití opláchněte vodou.
 • Nemyjte jej tvrdými kartáči, poškodí to tvar.
 • Je kategoricky nemožné zapálit produkt ze silikonu. jednoduše hoří.
 • Neložit poblíž ostrých a kovových předmětů.
 • Pečení se snadno odstraní, stačí pouze otočit tvar. Velké koláče lze získat pomocí silikonu nebo dřevěných čepelí.

Je možné použít silikonový formulář v troubě

Taková nádoba může a měla by být použita v troubě. Zvažte podrobně, jak používat silikonové formy pro pečení v troubě.

Některé ženy v domácnosti namazují nádobu rostlinným olejem, jiní se připravují v suchu. Těsto se nalije do tvaru a nasadí se na plech nebo mřížku. Umístěno v troubě a čase řezání. Poté, co je formulář vyřazen a zakrytý na 5 minut čistým ručníkem. Pak ji naklonit na jednu stranu a produkt je na talíři. Pokud se pečení zaseklo, forma je zkroucená a košíček je roztrhán dřevěnou špachtlí.

See also  Připojení sušícího stroje s tepelným čerpadlem

Důležité! Používejte výrobky v plynových a elektrických destičkách, stejně jako v mikrovlnné troubě.

Jak vybrat silikonový formulář pro mikrovlnné trouby

Při výběru nádobí pro mikrovlnnou troubu vyberte oválný nebo válcový tvar. Široké a mělké formy se nejlépe hodí. Díky této formě nádobí bude teplo distribuováno rovnoměrně.

Pro pečení je lepší použít vysokou boční formu, protože na rozdíl od trouby se těsto v mikrovlnné troubě stoupá nad. Nádobí se spoustou výzdoby pouze komplikuje proces práce. Dokonce i formy bez ohýbání. nejlepší volba.

Pokud chcete vařit těstoviny nebo obiloviny, vyberte více pokrmů. Je žádoucí, aby byl rozšířen nahoru.

Důležité body, které by měly být zváženy před zakoupením silikonové formy:

 • Vyberte neutrální formuláře. Příliš jasné produkty obsahují škodlivé chemické prvky. Jejich odpařování po zahřátí může poškodit vaše zdraví. Všimněte si, že barva leží rovnoměrně. Různé vady naznačují, že produkt je vyroben z surovin s nízkou kvalitou.
 • Nepřipravujte se se silným zápachem chemie nebo gumy.
 • Zkuste ohnout produkt. Pokud na ohybu zůstane bílá značka, pak odmítněte koupit.
 • Je lepší si vybrat košíčky pro košíčky. Těsto v nich dobře stoupá a pečení se připraví rychleji.
 • Nekupujte produkt, který má velmi tenké stěny a dole. V hustší formě bude kvalita misky vyšší.
 • Země výroby nezáleží na moc, ale neměli byste si kupovat jídla neznámé společnosti. Není nutné koupit drahý produkt. Nízká cena dosud není ukazatelem špatné kvality zboží.
 • Pokud si všimnete značení GOST na produkt, znamená to, že produkt splňuje požadavky na stav.

Výhody silikonových forem pro mikrovlny

Taková jídla se používají hlavně pro přípravu pečení.

Zvažte výhody těchto produktů:

 • Tvar silikonu se snadno umývá běžnou houbou pro nádobí. Není nutné používat čisticí nástroj.
 • Taková jídla nemusí být mazána tukem. Miska bez ní rovnoměrně peče a nedrží se.
 • Pečení lze snadno odstranit z silikonového produktu. Tvar se obrátí na druhou stranu nebo jednoduše otočen.
 • Obsah forem ne šokuje.
 • Zabíráte malý prostor do úložiště. Snadno se otočí nebo se do sebe navzájem.
 • Odolají jakékoli teplotě: od.60 ° C až 250 ° C.

Jednoduchá pravidla použití

Podívejte se na toto video, pokud postupuje odnímatelný formulář a také se říká, jak pokrýt pergamenem nebo fólií.

Nyní pojďme na lahodnou část. Níže je několik receptů jednoduchých sladkých a slaných koláčů, které mohou každý vařit.

Jak používat silikonový formulář pro pečení

Může být pečeno v silikonové formě v plynové troubě nebo elektrické peci. Je jim zakázáno dát je na hořák. Před použitím stačí jednou aplikovat máslo na formulář.

 • Umyjte po každé aplikaci. Jinak se zbývající jídlo drží na stěnách a vyschne.
 • Lze čistit pouze měkkými rty. Tvrdé. poškození integrálního povrchu.
 • Malé košíčky lze jednoduše odstranit z tvaru, otočit jej a mírně ji přitisknout na dno.
 • Je snadné získat koláče pomocí dřevěných lopatek.
 • Nezvedněte pečení s ostrými kovovými předměty, poškodí zařízení pro pečení.

Nová jídla důkladně omyjte pomocí pracího prostředku. Udržujte nádobí v kabinetu v kuchyni.

Musím se před pečením namazat

Je důležité se ujistit, že na dně nezůstala jediná kapka vody a namažte zeleninou nebo máslem. Předpokladem je, že je nutné to udělat pouze jednou před prvním použitím formy, pak to není třeba.

See also  Jak připojit parní generátor ve sprchové kabině

Není nutné namazat silikonová forma. Jeho vnitřní povrch je chráněn vrstvou proti štikavě. Pokud je však materiál, ze kterého jsou nádobí vyrobeny, je nízké kvality, musí být namazáno, pokud je těsto pohřbeno. Ale plíseň můžete namazat pouze rostlinným olejem nebo máslem bez vůně. Namažte to pokaždé, když budete muset být po mytí v myčce nádobí přidáním detergentů.

Co vložit do trouby

Aby bylo možné správně a bez sání, musí být použití formy v troubě položeno na plech nebo jakýkoli jiný pevně, refrakterní substrát, protože tato jídla jsou měkká a těsto může fungovat, pokud stojí na grilu. Jako substrát je vhodný: keramika, sklo, železný podnos.

vložit, silikonové, formy, trouby

Mnoho domácnosti v domácnosti při pečení košíček nebo koláče v silikonové formě v troubě udělá chybu. dali ji přímo na gril. To nelze provést, protože materiál po první aplikaci bude velmi deformován a bude i nadále nevhodný pro vytváření kulinářských potěšení.

 • Silikonová jídla by měla být umístěna na podnosu skla nebo keramiky nebo na plech na pečení.
 • Formy s velkými stranami mohou být umístěny na pánvi nebo hluboké pánvi, ale aby jeho okraje nebyly sousedící s tím.
 • Po instalaci na stojanu je lepší vyplnit formuláře testem.

Jak namazat dno a stěny pekáče, pokud neexistuje olej

Oslavte jakoukoli pekáčku může být standardně s máslem nebo rostlinným olejem. Ale pokud to není doma, můžete posypat

Výrobky, které by měly být pečlivě distribuovány s tenkou vrstvou na dně. Pečení nebude nejen hořet, ale také získá krásný výhled. Dno a okraje tvaru by měl být mírně namazán malý kousek margarínu nebo polévky. Doma můžete připravit speciální směs pro mazání jídel určených pro pečení, míchání oleje, mouky a vůně ve stejném množství. Podle zkušených kuchařů je to perfektní, přispívá k snadnému oddělení pečiva z formuláře.

Jak se rozhodnout správně?

Kupující často zaměňuje širokou škálu silikonových forem: který z nich je lepší koupit? Koneckonců, opravdu chci, aby byl produkt nejen naprosto bezpečný, ale také trval mnoho let. Co byste tedy měli věnovat pozornost?

 • Teplotní rozsah. Zpravidla všechny formy klidně vydrží podmínky horké trouby nebo mrazničky. Před nákupem se však stále doporučuje zajistit, aby hranice tepelného odporu materiálu překročila maximální kapacitu trouby nebo vzduchové grilu.
 • Barva. Příliš jasné zbarvení formy často naznačuje nízkou kvalitu odstínu použitého při jeho výrobě. Proto je lepší upřednostňovat produkty tlumených tónů.
 • Formulář. Zábavné údaje jsou zpravidla vhodnější pro pečení nebo mrznoucí želé: medvědi, růže atd. Str. Ale pro pečení zeleniny, ryby a dalších „vážných“ jídel je lepší používat klasické obdélníkové, čtvercové nebo kulaté „koupelny“. Mělo by být také na paměti, že přítomnost malých částí, jako jsou vlákna, poněkud komplikuje při mytí tvaru a extrahování hotového produktu z něj.
 • Čich. Vysoce kvalitní výrobky určené pro vaření by neměly něco cítit.
 • Výrobní firma. Čím pozitivnější recenze o konkrétní značce, tím vyšší je šance, že zakoupená věc bude trvat dlouho. Abychom se však zcela pojistili před padělky, bohužel je to téměř nemožné.

Silikon používaný pro kuchyňské náčiní je inertní. Neabsorbuje vůně produktů, nevyzařuje toxiny, nespálí a nezasahuje na povrchy. Proto, kdekoli je silikonová forma. v peci, mrazničce, mikrovlnné troubě, multicookeru nebo letecké skupině. můžeme s jistotou mluvit o jeho neškodnosti.

Populární výrobci

Je zřejmé, že formulář je vybrán v závislosti na budoucím kulinářském mistrovském díle. Takže pro pečení koláče, košíček nebo cookies je vaše zařízení vyžadováno.

See also  Jak správně vložit nůž do elektrického rozsahu

Pro pečení koláče se používají dva typy forem: odnímatelné nebo kudrnaté. Pokud jste zastáncem první možnosti, podívejte se blíže na modely z Lurch a Bradex. A mezi kudrnatými, vhodnými sortiment značek Tescoma a Pyrex.

Křemíková jídla vhodná pro pečení v troubě, takže nyní je v každé kuchyni.

Pokud je vaše rodina příznivci všech druhů koláčků a cookies, pak jsou pravděpodobně produkty Silikomart. Díky velkému sortimentu, s pomocí silikonových forem této značky, můžete snadno péct obě košíčky, sušenky i i larks. neobvyklý tematický dezert.

Bukhankaa pečení uniformy, možná nejběžnější. ve formě „cihel“. Nepochybně vůdci ve výrobě takových forem jsou firmy: Mayerbosh, Oursson, Fissman. Slušná kvalita za dostupnou cenu je to, co spojuje produkty těchto značek.

Ukázalo se to lahodné a aromatické pečivo a nezáleží na tom: elektrická trouba nebo plyn.

Jak vidíte, silikonové formy, stejně jako jakékoli jiné kuchyňské náčiní, mají své výhody a nevýhody. Kromě toho si každá hospodyňka vybírá „asistenty“ podle svých kritérií, což znamená, že jeden bude mít rád, druhý nemusí vůbec zapůsobit. Zaměřte se výhradně na své vlastní pocity, znalosti a zkušenosti. Pak se silikonová forma stane spolehlivým přítelem a pomůže proměnit nejběžnější jídlo na skutečné dílo kulinářské umění.

Je nutné připravit se na teplotu 170 až 220 stupňů, v takovém případě není materiál deformován a nespálí se.

Bokující formuláře Výrobci pro pečení

Výběr jakýchkoli produktů je postaven na jeho kvalitativních charakteristikách a ceně. V mnoha ohledech to může vždy určit výrobcem. Silikonové formy vyrábí několik zahraničních společností. Kromě Spojených států a Rakouska jsou zásoby těchto produktů na trh zapojeny do České republiky, Španělska, Číny, v jiných zemích. Můžete si například vybrat následující výrobce.

Doba vaření bude zkrácena o 18-20%, takže musíte pečlivě pečlivě sledovat.

 • Marmiton Company. Podle této značky se v Číně provádí výroba. Formuláře mají kvalitní a zároveň náklady. Mají krásný figurovaný design. V obchodech v Moskvě si je můžete koupit zaplacením od 110 do 700 r.
 • Atlantis. Opět čínská značka. Je méně slavný, ale docela hoden. Formy vydrží teplotu zahřívání až do 240 stupňů. Liší se v jasných barvách. Počáteční náklady na produkty od 460 r.
 • Společnost Tescoma. Český výrobce. Vydává nejrozmanitější formy od mini po velké pro vaření pizzy a koláčů. Vytápění může dosáhnout 230 stupňů. Cenový lišta začíná 350 r.
 • Oursson. Švýcarská značka. Má rád univerzální důvěru. Výrobky vyráběné touto společností jsou formy, ve kterých můžete péct sušenky, vyrábět čokoládové sladkosti, jiné cukrovinky. Počáteční cena je nízká. Nejlevnější tvar značky stojí 300 r.
 • Dánská společnost Fissman. Známo širokou škálu atraktivních kudrnatých plísní, ve kterých jsou pečeny malé muffiny, dětské kastroly. Formuláře se prodávají za cenu 400 r.
vložit, silikonové, formy, trouby

Nezapomeňte si prostudovat pokyny výrobce pro provoz formuláře, aby se ho nezkazila.

Mezi dalšími společnostmi jsou populární španělská společnost Lekue, italský výrobce. Regent a Silikomart.

S jeho pomocí můžete vařit nejrozmanitější pečení rychle, snadno a s potěšením.

Silikonová forma pro pečení poskytuje mnoho výhod. Šetří čas na vaření, umožňuje vám potěšit milované s lahodnými, krásně vyráběnými dorty, koláče. Bizarní formy otevírá hostesky pro jejich představivost.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS