Jak vybrat vysavač robota pro byt

Nejlepší roboty a vnímání: 2022 hodnocení

Vysavač robotů není fantazie, ale realita dneška. Člověk se snaží osvobodit od rutinních záležitostí, pokud je to možné. S pomocí vakuového čisticího robota se domu podaří udržovat čistotu autonomně a dokonce i na dálku. Velký sortiment s různými konfiguracemi a cenovou politikou může způsobit potíže při výběru nejvhodnější možnosti, takže v článku budeme zvážit naše hodnocení nejlepšího bicího robota v roce 2022.

Roboti-Sprayers, stejně jako jakákoli jiná technika, mají převládající rysy i nevýhody. Abychom nebyli pochyb o tom, jak se tento zařízení získáme, měli byste se s nimi určitě seznámit.

 • Není třeba vysávat samostatně, celý proces je plně automatizovaný. Stačí, aby člověk spustil domácí spotřebiče, prohledá místnost sám, čistý a vrátí se do své původní pozice.
 • Schopnost spustit robot obratle na dálku. Převážná většina modelů autonomních vysavačů může být spuštěna na dálku pomocí speciální aplikace. Například, když sedíte v práci, můžete zapnout vysavač a po návratu domů bude vše odstraněno.
 • Jednoduchost použití. Takové odrůdy vysavačů nejsou vybaveny vakuovými deskami, které je třeba pravidelně vyčistit/vyměnit.
 • Můžete si zakoupit spotřební materiál (filtry a kartáče) v jakémkoli obchodě s spotřebičem pro domácnost. Naštěstí to není nedostatek a jejich cena je docela tolerovatelná.
 • Kompaktní rozměry robota. S skladováním zařízení neexistují žádné problémy.
 • Vysoká cena. Jak ukazuje praxe, náklady na robota permollis jsou 2-3krát vyšší ve srovnání s konvenčními vysavateli.
 • Problémy s čisticími oblastmi umístěnými v blízkosti nábytku a v rozích. Důvodem je vlastnost jejich designu, boční kartáče nejsou schopny „dosáhnout“ na tvrdá místa na
 • Nízká absorpční síla, která vám neumožňuje kvalitativně odstranit kobercové povlaky.

Co hledat při výběru přípustného robota?

Jak to funguje a z čeho se skládá vysavač robotů?

Před několika lety byl vysavač robotů vnímán výhradně jako inteligentní hračka, kterou lze pobavit pouze. Díky úsilí výrobců se hodně změnilo. Tato zařízení se stala mnohem silnější a přesnější, pokud jde o pohyb. Ano, robot stále nelze nahradit plnohodnotným vysavačem, ale má také další. Je nutné udržovat čistotu, pro sklizeň mezi hlavním čištěním. Zatímco jste v práci nebo v obchodě, tento asistent vyzvedne všechny nečistoty z podlahy, a tak každý den, dobře, nebo jak to naprogramujete. Výsledkem je, že počet semen s plně naplněným vysavačem může být snížen na 2 měsíčně.

Chcete.li zjistit, zda potřebujete takového asistenta a odhadujete účinnost odpadu, stojí za to vědět, jak vysavač robotů funguje.

Určitý průměrný vysavač robotů se skládá z následujících prvků:

 • Tělo jejich plastu s gumovým nárazníkem, který zjemní ránu, pokud dojde ke srážce. Tvar pouzdra je často kulatý, ale existují čtvercové modely, které by měly být v rozích lépe vyčištěny, ale rohy zatím zůstávají slabým místem v mnoha modelech. O tom později;
 • motor, který pracuje z baterie a řídí celé zařízení. Motor v ribotech-Blakets se neliší ve vysokém výkonu, poskytuje sílu absorpce na úrovni 20-22 AUT, nejvýkonnější modely až 35 AUT, které nelze porovnat s tradičním vysavačem;
 • Baterie je nabitá z dokovací stanice, ke které samotný robot přichází, když zbývá malý poplatek. Čím větší je kapacita baterie, tím delší bude vysavač schopný čistit byt bez dobíjení;
 • Systém senzoru pomáhá zařízení navigovat ve vesmíru. Pokud se první zařízení často setkávají s stěnami nebo pilně vyčistily jednu část místnosti, v bodě prázdné, aniž by viděli druhou, dnes jsou modely vysoké kvality schopny vytvořit mapu místnosti. Senzory se však liší, přesnost pohybu závisí na tom. Některé levné moderní modely, bohužel, se neliší logikou;
 • Kola, přední a dvě zadní. Přední kolo je zodpovědné za překonání překážek. Nejlepší indikátor pro dnešek je příchod do výšky 2 cm, například na koberci;
 • Dva hlavní kartáče umístěné na dně vysavače. Otočí se v opačných směrech, což jim umožňuje, jak to bylo, zachytit odpadky a poslat je na vakuumber. Tyto kartáče vybírají odpadky pod vysavačem a pomáhají utahovat odpadky, které boční kartáče zvedly. Blok s kartáči je obvykle opraven volně, takže zařízení je volně upraveno pro čištění různých typů povrchu. Předchozí modely byly vybaveny pouze jedním kartáčem nebo byly zcela bez štětců a odpadky v nich byly zpožděny pouze silou absorpce, takže všechny zařízení neposuzují recenzemi starých modelů;
 • Boční kartáče (1 nebo 2) vám umožňují mírně zvýšit poloměr vysavače a sbírat odpadky pod stěnami, poblíž nábytku, v rozích atd.D.;;
 • Vysavače. Převážná většina přikrývek-Blakets je vybavena kontejnerem s cyklónovým filtrem, po čištění je jednoduše jednoduše otřesena;
 • filtry, které čistí eliminovaný vzduch a vrátí se zpět do místnosti;
 • Různé ukazatele, které podá zprávu o úrovni poplatku a vyplňování vysavače.
vybrat, vysavač, robota

Samotný vysavač robotů se pohybuje kolem bytu, kreslí prach, vybírá vlákna, vlnu a vlasy. Když se baterie posadí, on sám jde do nabíječky. Díky funkcím časovače a programování můžete nakonfigurovat čištění, když nejste doma. Zařízení můžete spravovat stisknutím tlačítek pomocí dálkového ovládání nebo dokonce z aplikace na smartphonu.

See also  Jak nainstalovat ventilátor do neuchého inkubátoru

Byl to obecný popis. Různé modely se mohou od sebe velmi lišit, i když navenek jsou velmi podobné. Chcete.li odpovědět na otázku, který vysavač robota si vybrat pro váš byt, stojí za to prostudovat všechny možné typy těchto zařízení.

Jak si pro sebe vybrat nejlepší vysavač robotů?

Malá banální odpověď: Pečlivě, pečlivě, se znalostí záležitosti a v plném souladu s jeho potřebami. A proto při výběru robota musíte vzít v úvahu některé důležité parametry, jejichž optimálnost bude do značné míry závislá, protože nový „nájemce“ bude užitečný pro majitele domu.

Podporovaná čisticí plocha

Označen výrobcem ve specifikaci, někdy s objasněním počtu místností. Je lepší se zaměřit na tyto postavy, protože i když má robot schopnost dokončit nedokončenou práci po nabíjení, proces může být velmi zpřísněn. A když vysavač vstoupí do „pasti“, není to skutečnost, že její baterie bude mít dostatečnou „sílu“, aby zajistila rozpětí času, aby se dostala z obtížné situace.

Typ a kapacita standardní baterie

Stále najdete modely zpravidla, rozpočet, kde se již používá zastaralá baterie Ni-MH. Tato skutečnost naznačuje, že se výrobce rozhodl ušetřit náklady. Ale pak by kupující měl hlasovat s o něco „dlouhý“ rubl a dával přednost robotům a lithium-ion) nebo lithium-polymeru) baterii. Takové odolnější, spolehlivější, bez paměťového efektu.

Doba autonomního provozu zařízení přímo závisí na kapacitě baterie. Čísla od 2500 Ma/h jsou považována za dobrý indikátor. Samozřejmě, více. lepší. Dnes již můžete najít „tablety“ s bateriemi více než 5 000 Ma/h.

Polovina energie

Čím vyšší je tah vytvořený vakuovým motorem, tím lepší je kvalita čištění čištění. Dobrý vysavač robotů by měl s jistotou čistit nejen pevné podlahy (včetně prachu, malých odpadků z trhlin, kloubů), ale také koberce. Aby se majitele zachránil před příliš častými potřebami extrahovat z „útulku“ „monstrum“, který prozatím spí. V moderní realitě je optimální pro většinu robotů absorpční síla v letech 2000-2700 PA, ale existují také znatelně silnější verze, kde může dosáhnout 4000 PA.

Úroveň pracovního hluku

S tímto parametrem je situace poněkud „dvojitá přehnaná“. Na jedné straně, když mohou dráždit všechny domy, hlasitý „tablet“, zmatený pod nohama. Na druhou stranu, pokud je to opravdu silné, je nepravděpodobné, že maximum může být velmi tiché. Obecně je vhodné vybrat modely, jejichž maximální objem nepřesáhne 75 a mění se ve standardním režimu v rámci 50-65 dB.

Kompetentní přístup k zajištění zajištění pohodlí bude programování nebo spuštění vzdáleného čištění v prázdném bytě. A domácí mazlíčci se časem zvyknou. Možná se jim to dokonce bude líbit.

vybrat, vysavač, robota

Navigace

Čím lepší je permutace robotů orientována ve vesmíru, tím rychlejší, efektivněji a s nižšími náklady na energii se bude vyrovnat s úkoly. Pokročilý navigační systém pomáhá snižovat pravděpodobnost nezpracovaných oblastí, výskyt zmatku v drátech, uvíznuté v objektech, na nohou nábytku, pomáhá vytvářet, zapamatovat si a upravovat plán místnosti.

 • Kontaktujte mechanické senzory IR nárazníku. Nejjednodušší možnost, charakteristická pro zcela rozpočtové modely, navržené tak, aby udržovaly malé oblasti 30-40 m².
 • Gyroscope (dále jen označovaný jako přírůstek do stávajícího nárazníku a IR dachiks). Možnost je lepší, ve kterém si zařízení může pamatovat trasu, automaticky najít základnu pro dobíjení, efektivněji používá senzory k určení stěn, překážek. Roboti vybavené gyroskopem se již mohou vyrovnat s čištěním v několika místnostech s celkovou plochou až 60 m².
 • Kamera (jedna nebo více). S pomocí tohoto senzoru je místnost vizuálně naskenovaná, konstrukce mapy, k dispozici vytvoření optimální trasy, rozsvítí se oblast až 100 nebo více metrů čtverečních. Ve fotoaparátu je často položena i funkce vzdáleného pozorování domu.
 • Lidar (laserový rozsah). Pomáhá v reálném čase sledovat vzdálenost ke stěnám a dalším překážkám, přispívá k přesné konstrukci map areálu (všechny a jednotlivé místnosti), jejich zachování v paměti pro optimalizaci následujících stran. Vysavače lidaru se cítí sebevědomě i při práci na velkých plochách.
 • Lidar v kombinaci s kamerou. Nejpokročilejší navigační možnost dnes, díky které je vysavač robotů přesně orientován v místnosti, vidí a obchází překážky (včetně malých předmětů, „překvapení“ od domácích zvířat), není zmatená v drátech, neznamená zbytečné „gesta“ “.

Funkce

Zvažte základní možnosti, jejichž přítomnost by byla příjemná požádat při nákupu moderního robota vnímání:

 • Správa z smartphonu. Právě v mobilní aplikaci můžete obvykle najít pokročilá nastavení, maximální sadu funkcí, možnost dálkového ovládání.
 • Stavební karty, územní územní prostory. Přesný plán obydlí je vytvořen s rozdělením místností, pro které je realistické nastavit omezení, nastavit samostatný plán, režim provozu.
 • Obnovení čištění po dobití. Funkce relevantní při práci ve velkých oblastech.
 • Uznání koberců s mocí. Zlepšení kvality čištění se současným nabíjením baterie při pevném povrchu.
 • Schopnost provádět současné suché a mokré čištění. Je vhodné, když je podlaha zředěna a osvěžena vlhkým hadříkem. Nejpokročilejší roboti také dobře škádlí skvrny pomocí pohyblivé vibro-platformy (mop).
 • Elektronický systém dávkování vody. Ne všechny povlaky jsou vhodné pro hojné smáčení, proto například pro laminát nebo parketu je lepší nastavit minimální zvlhčení.
 • Samočistící. V roce 2021 stále více a více robotů-perccestentů, kteří podporují nebo již mají v sadě automatického čerpání odpadků do sáčku, které jsou dostatečné po dobu 1-2 měsíců. Takové příslušenství není levné, ale je neuvěřitelně praktické a hygieničtější.
See also  Kávovar Siemens nezapne, co dělat

Specialisté z „odborných cen“ analyzovali údaje o nákupech bicího robota v roce 2021. začátkem roku 2022 a vybral 20 nejlepších populárních modelů. Nyní o nich budeme mluvit více o nich.

Iclebo O5 Wi-Fi

 • Kapacita baterie, mah. 5200;
 • Doba nabíjení / pracovní doba, min 240 / až 120;
 • Čisticí plocha na jednom náboji, m 2. 100;
 • Hladina hluku, DB. 44;

Vzhled a rysy. Tento jihokorejský vysavač robotů váží pouze 3,1 kg a zabírá prostor 34x35x8,7 cm. Má zaoblený tvar s malými výčnělky, což vám umožní zpracovávat rohy a další nepřístupná místa bez problémů.

Stěhování a čištění orgánů. Model je vybaven pečicím motorem s vysokým výkonem, který poskytuje rychlost sacího sacího až 1,65 m 3 /min. Pokud je zjištěn koberec, napájení se automaticky zvýší o 30%. Za sběr odpadků je zodpovědný jeden centrální a dva boční kartáče.

Reservoir prachu. Systém čištění vzduchu ve třech stupních dosáhne účinnosti 99,9%. Prach se hromadí v nádobě, kterou lze v případě potřeby umýt.

Třístupňový systém čištění Wi-Fi Iclebo O5.

Čištění, funkce, správa. Vysavač pracuje ve sběrných režimech odpadků nebo panelu pomocí mokrých ubrousků. Má několik možností standardních pohybů. Můžete to spravovat podle vybudovaného displeje pomocí dálkového ovládání nebo smartphonu. Je plně integrován do systému Yandex Alice a může provádět hlasové příkazy. Spolehlivá baterie s kapacitou 5200 mAh vám umožní pracovat bez dobíjení po dobu 2 hodin. Nahrazení energie na stacionární základně bude trvat 4 hodiny.

 • Vysoký výkon.
 • Výkonná baterie.
 • Plné čištění vzduchu.
 • Jednoduchá správa a údržba.
 • Provozovat časovač nebo v souladu s daným plánem čištění.
 • Po aktualizaci aplikací je vyžadována opětovná registrace.
 • Můžete ovládat pouze z jednoho telefonu.
 • Existují stížnosti na možnosti překonání překážek.

Segment cen

Vzhledem k tomu, že se trh robotických asistentů vyvíjí a existuje stále více a více modelů. Podmíněně je můžete segmentovat v ceně.

Rozpočtové roboti vysavače 100–250

Výběr levného vysavače robotů od 10 do 15 tisíc. rubles, neočekávejte něco nadpřirozeného. Kvalita montážních materiálů se však stále stala o něco vyšší, pokud porovnáte nové položky s loňskými modely. Kromě toho autonomní vysavače v tomto segmentu začaly být vybaveny gyroskopem, který zlepšil orientaci ve vesmíru, a také sem přidává výkonný motor, který pomáhá asistentovi shromažďovat více odpadků. Ale navzdory zlepšením navigace je orientace stále daleko od ideálu, roboti se také i nadále zmatení v drátech, uvízli a procházeli stejnými částmi podlahy dvakrát. Vysavač rozpočtu robota je proto vhodný pro vlastníky malých bytů s jednoduchým rozvržením.

Nejlepší zástupci levných modelů: Xiaomi Mijia G1, Yeedi K650, 360 S50 a Ilife A80 Pro (pokud se vám podařilo chytit slevu). Existují také další modely, které stojí za zvážení, ale jsou o několik tisíc dražších: Roborock E4, Xiaomi Mijia 1C.

Golden Mid 250-500 dolarů

Získání robota permutálního vozidla z průměrného segmentu ceny v roce 2021. Rozdíl v kvalitě materiálu a sestavy je okamžitě patrný. Proces čištění se stává efektivnějším. To je usnadněno sadou různých funkcí. Zvyšuje se objem kontejneru, stejně jako kapacita baterie. Čištění se stalo autonomním až 2 hodiny na jeden náboj. Inteligentní vysavače jsou vybaveny navigací na základě kamery a lidaru a jsou ovládány Wi-Fi.

Třída prémie z 500

Elitní roboti-Sprayers z 35 tisíc. Rubles se liší jak v sadě funkcí, tak kvality sestavy ze střední kategorie. Kvalita a účinnost čištění je také mnohem vyšší. Taková zařízení jsou obvykle vhodná pro střední a velké byty, stejně jako víceúrovňové domy. Kromě obvyklé baterie jsou roboti schopni pokračovat v čištění a zapamatovat si až 5 různých pokojů. A také stojí za zmínku, že některé modely jsou vybaveny samostatným základem.

Pracujte s vytvořenou kartou a dálkovým ovládáním gadgetu

Možnost vzdáleného řízení. Nejdostupnější modely nejsou vybaveny mobilní aplikací a schopností ovládat smartphone. Obvykle jsou velmi slabí a v jiných parametrech, takže byste měli zacházet s jejich volbou opatrností. udělejte to pouze v případě, že jste si jistí 100%.

Budování karty bez ukládání. Modely uprostřed jsou obvykle ovládány pomocí mobilní aplikace na smartphonu. Jeho pomocí, mohou být spuštěny a vypnuty. obvykle je také k dispozici úpravou napájení a jiných parametrů. Na obrazovce mobilního zařízení v tomto případě je obvykle zobrazena také mapa oblasti, která se podařilo odstranit. Interakce s ním je však uzavřena. Není uloženo v paměti zařízení a nelze jej v budoucnu použít k výběru oblasti čištění nebo instalace omezení.

Zachování mapy jednoho patra. Modely, které kartu ukládají, obvykle umožňují s ní interagovat: Vyberte požadovanou oblast nebo samostatnou úklidovou místnost, nainstalujte virtuální stěny a další omezovače. Obvykle jsou v zásadě lépe orientovány ve vesmíru.

Zachování karty několika podlaží. Nejpokročilejší modely podporují práci s několika pokoji nebo podlahami domu. Mohou ušetřit několik karet a komunikovat s nimi. Jedinou věcí je, že samotné zařízení bude muset být přeneseno mezi umístění.

Navigace robota Permisive

V současné době existují pouze čtyři přístupy k orientaci na zemi, které lze definovat jako chudý, střední, dobrý a vynikající. Pojďme se na každou z nich podrobněji podívat.

Nejslabší navigace, nebo spíše její úplná nepřítomnost, bude u vysavače, který se pohybuje náhodným principem. V takovém chaotickém přístupu není nic dobrého, pouze minusy. Proto se na tom nebudeme přebývat.

See also  Jak položit vlasy s vysoušečem účesu a kulatým hřebenem

Navigace gyroskopu

Vysavač robotů se samotným gyroskopem si pamatuje, kde již prošel a otočil, a poté na základě těchto údajů staví mapu vesmíru. Zhruba řečeno, takové zařízení je zbaveno „oka“ a obraz jeho světa se okamžitě mění, pokud je kolo někde zastaveno nebo sklouzáno.

vybrat, vysavač, robota

Navigace na buňce

Vysavač robotů s kamerou se používá jako získaný pokyn. Tato možnost je považována za dobrou, ale má své nevýhody, z nichž hlavní je špatná práce ve tmě.

Lidar Navigace

Vysavač robotů s lidarem a kamerou je ideální kombinací pro lepší orientaci a konstrukci mapy. Jaké místo zaujímá Lidar do robota a kol a zda je to vůbec potřeba.

Laserový rozsah určuje vzdálenost k objektům pomocí vln světelných vln. Nachází se na vrcholu pouzdra ve speciální věži a otáčí 360 stupňů, skenuje všechno kolem.

Co si vybrat vysavač robota s lidarem nebo bez něj? Zde vše spočívá na ceně zařízení. Pokud je to možné, pak bezpochyby nákup modelů s lidarem. Koneckonců, nic není tak naštvané jako vysavač se špatnou navigací.

Přední výrobci

Co je výrobce nejlepší na trhu pro čištění bytu a doma? Pojďme se obrátit na výběr nejlepších modelů a nezapomeňte také studovat článek, ke kterému byl na začátku článku.

 • Vysavač Xiaomi Mi Robot Cleaner;
 • Vysavač Xiaomi Mi Robot vysavač 1s;
 • Xiaomi Xiaowa E202-00 Robot Vacuum Cleaner Lite;
 • Xiaomi Xiaowa Robot Vacuum Cleaner Lite C102-00.

Doporučujeme věnovat pozornost vysavači Atvel SmartGyro R80 ATVEL. Tento model je příkladem skutečnosti, že prémiová kvalita a funkčnost lze nalézt v segmentu rozpočtu. Pro snížení nákladů na vysavač použil výrobce místo laserové navigace gironavigace. V každodenním životě je to téměř nepostřehnutelné, ale výrazně to ovlivňuje dostupnost zařízení. „Nízký růst“ vysavače (8 cm) mu umožňuje snadno stoupat pod pohovky a postele.

Pohyb robota můžete ovládat v mobilní aplikaci. Obecně je však zařízení dostatečně chytré, aby nejen provedl čištění vysokých kvality, ale také se chrání před poškozením. 10 senzorů Poskytuji pohyb překážkami a 3 senzory brání pádu. Pro další ochranu je nárazník zařízení chráněn gumovou podšívkou.

Vysavač může provádět čištění vysokých kvality v různých režimech. Například s napodobováním manuálního mytí. V tomto režimu prochází několikrát na jednom místě a pohybuje se dopředu a dozadu. A v režimu čištění čištění elektrický štít, boční kartáče a mikrovlákno ubrousek zachycují odpadky na všech površích. Také z bonusů-ovladače-pro regulaci stupně vlhkosti v ubrousku, chráňte nádobu před úniky a filtr HEPA.

Moje odpověď na subjektivní názor odpůrců odvětví

V samostatné kategorii lze rozlišit hluboce subjektivní a zejména škodlivé argumenty některých odpůrců oprávnění robotů.

Škodlivé argumenty. „probíhá“. Zaparkované na základě obratle robota o průměru 35 cm trvá přibližně 0,12 kV. m. Pamatujte na oblast vašeho bytu a řekněte si, kolik místa zabere robota?

Škodlivé argument. „nebezpečí pro dítě“. Dítě zbývající doma může zapnout vysavač a vložit prsty do turbo motoru. Správná odpověď není ve skutečnosti, protože robot se vypne při oddělení od podlahy. Kromě toho existují modely s ochranou dětí, například Polaris PVCR 3200 IQ Home Aqua.

Škodlivý argument. „neustále uvízl“. Robot nemůže vytáhnout drát z kabelového kanálu a být v něm zmatený, nemůže vytáhnout ponožky ze skříně a dusit se na ně, takže může být na čase dát věci do pořádku do domu?

Škodlivý argument. „Robot je hloupý a bije do zdi“. Nejčastěji se kupující, kteří utratili robota od 3500 do 6000, čelí takovému problému, stálo za to vybrat funkčnější model?

Škodlivé argumenty. „špatně odstraní“. Důvodem je to, že robot prostě není upraven tak, aby splnil úkoly, které mu byly přiřazeny. Aby robotický asistent odpovídal očekáváním, musíte při výběru vzít v úvahu mnoho faktorů: přítomnost domácích zvířat, povahu hromady koberce, výšku interiérových prahů, složitost rozvržení atd. Str. Přečtěte si více o tom, jak vybrat správný vysavač robotů v našem článku.

Takže to, co máme v suchém zbytku. Vysavač robotů je užitečná věc, která může ušetřit čas a čas, ale nezapomenete na manuální vysavač. Samozřejmě budete muset utratit peníze za nákup robota, a to je jediný objektivní mínus v této události. Pokud jde o většinu běžných problémů s přikrývkami, jedná se o problémy s výběrem. Podívejte se na recenze, list prostřednictvím hodnocení, čtení recenze. ponořte se do tématu a vybraný robot vás nezklame.

Je mi 29 let, za posledních 8 let jsem pracoval jako prodejce vybavení ve velké maloobchodní síti MVideo. Rozsáhlé zkušenosti s výběrem zboží a poradenství pro zákazníka. Před dvěma lety jsem narazil na vysavače s roboty a tento směr se mi opravdu líbil. Jednoho dne jsem si uvědomil, že chci vytvořit osobní web, kde pomůžu čtenářům s výběrem robotů vysavačů. Toto je můj koníček. Všechny materiály tohoto webu jsou napsány osobně mnou. Pro konzultanta kontaktujte moji stránku

| Denial of responsibility | Contacts |RSS