Jak vyčistit konvici z čajových listů uvnitř

Jak umýt skleněnou konvici z čajových listů

Pokud pravidelně používáte konvici, musí být pravidelně dobře promyta z tmavé plakety. Tento plak je vytvořen kvůli vysokému obsahu taninů v čaji. Usadí se na stěnách a nosu a kazí chuť vařeného čaje.

Univerzální a bezpečný čistič. Kyselina cyrmonová čistí jakoukoli plaketu a bojuje s nepříjemným zápachem:

vyčistit, konvici, čajových, listů, uvnitř
 • Nalijte 1 nebo 2 (v závislosti na stupni kontaminace) občana kyseliny citronové na dno konvice.
 • Nalijte vroucí vodu tak, aby voda zcela zavřela všechny kontaminované části.
 • Nechte alespoň hodinu nebo dokud nevychladne vodu.
 • Pokud je plak štípaný, můžete roztok opustit přes noc.
 • Vypusťte vodu, několikrát opláchněte konvici vroucí vodou. Třete zvláště špinavá místa houbou.
 • Opláchněte čistou vodou a usušte.

Výrobky bezpečného praní

Když se objeví problém čištění kuchyňského náčiní, měli byste nejprve přemýšlet o bezpečnosti. Detergenty často obsahují agresivní látky, takže nádobí musí být velmi pečlivě posypané ve velkém množství tekoucí vody. Pokud se tak nestane, chemikálie spadnou do jídla a pití. Čajový plak se velmi pevně drží na keramické stěny výběrového řízení, a proto potřebujeme nějaké silné prostředky k jeho umytí. Existují zcela bezpečné, ale zároveň velmi efektivní domácí léky, které pomohou udržovat čistou konvici.

Potom stolní octa, potravinářský soda, kyselina citronová a dokonce i jednoduchá sodná sůl. Tyto produkty jsou po ruce pro každou hospodyňku. Pokud je v nabídce postaveno.v nabídce, pak by mělo být nejprve namočeno v horké vodě, ve které je jedna z uvedených látek předem vyhlášena. Za hodinu nebo dvě může být zvíře propláchnutá-bude to čisté. Po namočení se všechny problémové oblasti promyjí houbou, která se dříve ponořena do potravinářské sody. Musíte však pečlivě pracovat, aby soda nenechala na Faoře malé škrábance.

Jak vyčistit konvici z uhlíku

Existuje celá řada poměrně jednoduchých způsobů, jak vyčistit tlustou a dokonce i štípanou vrstvu sazí doma.

See also  Malý kávový stroj pro malou kávu

Aktivovaný uhlík

Rozpočtová lékárna pomůže efektivně a rychle odstranit nájezd. Ale proto musíte rozdrtit spoustu tablet, abyste se mohli vztahovat na kontaminovaný povrch. Místo pokryté pálením musí být mokré, dobře naplněné interpretovaným aktivním uhlím a ponechat po dobu 30-40 minut. Poté je možné otřet temnotou běžnou houbou a dobře opláchnout čistou vodou.

Vroucí vodu v roztoku sody

Soda je dobrá abrazivní a antiseptická, s jeho pomocí můžete odstranit i starý a silný nájezd nebo saze. Je nutné provádět postup takto: Udělejte směs v poměru 1 polévkové lžíce soli na 1 litr čisté vody v takovém množství, že v kapacitu je místo nosiče zcela pokryto tímto řešením. Je tam umístěna konvice, to vše je nainstalováno na oheň po dobu půl hodiny a listy vychladnout. Poté se kuchyňské náčiní snadno čistí houbou pod tekoucí vodou.

Mnozí používají nečistou sodu, ale přidejte do směsi několik polévkových lžic octa, aby se zvýšil efekt. Postup se neliší od použití čistého prášku.

Amoniak

Amoniak odstraní jakékoli znečištění jednoduše a efektivně. Ale musíte být opatrní, abyste nespálili sliznice a pokožku ve dvojicích, používejte je pouze v rukavicích.

Existují dvě možnosti pro použití amoniaku:

 • Jedním z nich je použití měkké látky, na které je amoniak aplikován a překrýván na místě sazí jako komprima. Bude potřebovat trochu času na odchod, a pak pomocí houby můžete snadno otřet Burning;
 • Druhou možností je roztok amoniaku s vodou. Obvykle je potřeba litr čisté vody 100 ml hmoty. V tomto řešení je nainstalována špinavá konvice, ponechána po dobu 30 minut a poté dobře promyta.

Bělidlo bez chloru

Speciální léky, které působí pro bělení různých kontaminantů, ale nemají v jejich složení chlor, lze použít k čištění na různých typech povrchů. Musíte však být s nimi opatrní, abyste nepoškodili povlak. Bude nutné rozmnožovat ve vodě ve správné koncentraci přísně podle pokynů.

Chemikálie pro domácnost

Existují speciální chemikálie, které jsou vhodné pro čištění jídel od sazí. Volba je obrovská, proto je nutné vzít v úvahu mnoho faktorů, včetně bezpečnosti a nákladů. Existuje několik velmi drahých, ale existuje rozpočet, ale mimořádně efektivní.

Je také nutné být opatrní při používání chemikálií a přesně odolat období, které je uvedeno. Podle pokynů je použijte v gumových rukavicích a i když je to možné v respirátorech a plastových sklenicích. Po použití bude nutné několikrát opláchnout nádobí čistou vodou a otřete je osušte.

See also  Rozdíl mezi zvlhčovačem páry a ultrazvukového vzduchu

Amoniak

Amoniak je silný čistič, který je schopen odstranit nejplažnější plak. Při práci s tímto nástrojem napište rukavice a ventilujte místnost:

 • Zřeďte alkohol vodou v poměru 1: 4 (například smíchejte 50 ml amoniaku s 200 ml vody).
 • Nalijte toto řešení do konvice a nechte 1-2 hodiny.
 • Poté vypusťte kapalinu a důkladně opláchněte zvíře gelem pro mytí nádobí.
 • Nalijte vousy vroucí vodou a nechte uschnout.

Jak uložit konvici bez stupnice

Jediným způsobem, jak se vyhnout nájezdu v chybě, není používat jej vůbec nebo pít čaj v jednorázových sáčcích. Ale jeho chuťové vlastnosti ponechávají hodně žádoucí, takže skuteční znalci takového nápoje budou vždy upřednostňovat pudinkový čaj před taškou.

Jak říká staré přísloví: Rádi jezdíte. milujete a nosíte sáně. Tady jsou ti, kteří vaří čaj v Teaponiku, musíte být schopni a rádi ho správně umýt. Navíc existuje mnoho metod. A všechny gurmány. příjemný čajový večírek.

Pokyny pro použití konvice

@Mi-Shop.com každý elektrický zařízení je pro lidi nebezpečný, t.na. Je to přímý vodič elektrického proudu, který je pro zdraví fatální. Podle pravidel současné legislativy by proto měla být poskytnuta instrukce pro jeho použití spolu se zárukou pro elektrické zařízení, aby jej používal. Existují však obecná pravidla pro používání elektrických konvic, na kterou je třeba v každém případě dodržovat.

 • Vždy sledujte plnost baňky, měl by být vyplněn na maximum. V případě přetečení se voda vaří a vyplní stojan, což povede k uzavření kontaktů.
 • Je lepší zahrnout elektrické zařízení do samostatného zásuvky, jinak ji mohou jiná zařízení připojená ke společnému zásuvce deaktivovat.
 • Konvici nemůžete pokrýt hořlavými předměty: papírové ručníky, cvočky atd.Str.
 • Použijte konvici, když je vidlička nebo drát poškozena, není povolena.
 • Nelze odtrhnout elektrické zařízení ze stojanu, zatímco je připojen k síti. Také v tuto chvíli nemůžete umýt konvici nebo ji nějak ovlivnit jiným způsobem.
See also  Split systém kondenzát kape do místnosti

Sladká soda

Sweet Soda pomůže rozpustit plak na stěnách poháru. Úkol se bude dobře vyrovnat s „sprite“ a „Coca-Cola“. Nalijte sodu do šálku a odejděte po dobu 30 minut. Poté se plak snadno omyje běžnou houbou! Metoda není levná, ale jasně ukáže dětem (a některým dospělým), o čem jsou tyto pití nápoje schopné.

Bílý

Bělost nebo jakékoli bělidlo se nejlépe používá jako poslední možnost, když je plak velmi velký a jiné metody nepomohly zbavit se toho:

 • Nalijte bělost ne více než třetina konvice.
 • Přidejte teplou vodu na vrchol.
 • Zavřete víko a odjeďte na hodinu.
 • Poté konvici důkladně opláchněte pomocí houby a mycí nádobí.
 • Několikrát opláchněte čistou vodu.

Pro čisticí čajový plak nejprve použijte nejbezpečnější a nejvíce šetřené léky (citronová, soda, kyselina citronová) a teprve tehdy, pokud jste neobdrželi požadovaný výsledek, jděte na agresivnější (podíl, amoniak, bělost).

Jen málo lidí odmítá šálek silného voňavého čaje.

Během dne pijeme čaj několikrát, a proto používáme konvici. Tato přidružení kuchyně, stejně jako všechna jídla, potřebuje neustálé čištění. Samotná konvice i sítko umístěné uvnitř konvice jsou vážně obarveny taninem. Zároveň je účinek taninu tak silný, že jednoduché opláchnutí nepomáhá při každém vaření. A znovu a znovu uvnitř nosu, na okraji víka a na stavěném sítru se vytváří nepříjemný hnědý plak.

Můžete použít octa připravená samostatně (1 t. lžíce na 1 litr vody) nebo kyselinu citronovou (1 t. lžíce s kopcem na 1 litr vody), aby se odstranily malé stopy měřítka na konvici. Pro vážnější kontaminanty doporučujeme používat specializované prostředky k čištění z měřítka.

vyčistit, konvici, čajových, listů, uvnitř

Ať už si vyberete jakoukoli možnost, po čištění nezapomeňte důkladně opláchnout konvici tekoucí vodou, abyste nezpůsobili zdravotní problémy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS