Jak vyčistit nefbrikský vakuový čistič supra

Je možné vyčistit filtr vysavače a jak to udělat správně

Vysavač zjednodušil čištění a zrychlil ho. Hlavním úkolem po čištění je vyčistit elektrický přijímač a vyhodit odpad sestavený v sáčku nebo kontejneru. Ale pro vysavač, který bude sloužit déle a sbírat prach, stejně jako při nákupu. musíte monitorovat stav jeho filtrů. Některé mohou být vyčištěny, jiné jsou umyté a jiné jsou zcela jednorázové. V tomto článku zvážíme, zda je možné čistit jako různé filtry vysavače.

Vysavač nasává vzduch a odpadky kvůli provozu turbíny nainstalované na elektrickém motoru. Aby všechny částice neprocházely, jako přes potrubí, stejně jako ucpávání turbíny a elektrického motoru, je v něm implementováno několik fází filtrování:

Hrubé čištění nebo kde se ukládá odpadky

Funkce prvního filtru a pohonu odpadu se obvykle provádí buď plastovou nádobou (v dražších modelech) nebo pytlem na odpadky (běžnější v levných modelech). Taška může být vyrobena buď z husté tkaniny, v takovém případě je opakovaně použitelná, nebo z filtračního papíru. je to jedenkrát. Taška je nainstalována mezi vstupní hadicí a filtrem motoru.

Papírové sáčky jsou vhodné v tom, že je nemusí třást. odstranili byt a hodili je do odpadu, ale musíte neustále doplňovat své zásoby. Tkaninové sáčky jsou opakovaně použitelné, ale je třeba je pokaždé otřeseny a někdy čištěny štětcem s tvrdou hromadou z nahromaděných prachových usazení.

Může také existovat nádrž s vodou vytvořenou pro stejné účely, které jsou popsány výše.

Tenké čištění

Mezi popelnicí a turbínovým motorem je nainstalován filtr pro zpoždění malých prachových částic. Často je vyrobeno z vlákna přitlačeného do tenké houby nebo z materiálu jako pěnová houba. Jeho úkolem není chybět velké částice do prostoru motoru.

Na východ z vysavače je nainstalován třetí filtr pro mikroskopické částice. Je nutné, aby nevyhodil prach z vysavače, který nezadržoval filtr sáčku a motoru. V tomto případě používají houby z lisovaných vláken v nejlevnějších modelech nebo filtrech HEPA (angličtiny. Vysoce účinná částice vzduchu) v modelech středního a vysokého segmentu. Lze také použít uhelné filtry. čistí nejen vzduch prachových částic, pylu a prachových klíšťat, ale také z nepříjemných pachů, což platí zejména v bytech kuřáků.

Kroky pro opakovaně použitelný filtr

Použijte studenou vodu, nepřidávejte detergenty. Vyvarujte se intenzivního tření štětcem, aby nedošlo k poškození materiálu. Všechny manipulace by se měly provádět až po vypnutí domácích spotřebičů z sítě. Postup je jednoduchý:

 • Kontaktujte správu uživatelů. Pokud neexistuje správa, stáhněte si elektronickou verzi z internetu (označují výrobce, značku a počet modelu zařízení).
 • Demontujte vysavač nebo vzduchový filtr. Doporučuje se to udělat na ulici nebo v garáži, protože dokonce i nestandardní filtry HEPA obsahují hodně nečistot a prachu. Je lepší mít poblíž zahradní hadici nebo jeřáb. Pokud máte kompaktní zařízení a jste si jisti, že rozlitý prach není nebezpečný, vyjměte prvek domu a umyjte jej do dřezu.
 • Vyjměte kontejner nebo panel, za kterým je prvek skrytý, a poté jej odstraňte ze zařízení. Pokud má model vysavače při odstraňování dílů nuance, viz operační pokyny.
 • Otočte ruku k kbelíku na odpadky filtru HEPA-nečistota bude snazší.
 • Udělejte mírný tlak vody (silné může poškození, slabé se nemyje blokování). Vhodná je studená voda nebo teplota vody. Opláchněte, dokud se proud neučiní. Spláchnutí na obou stranách, válcové vzorky pouze zvenčí. Nebo ponořit do kbelíku vody po dobu 10 minut.
 • Přirozeně sušit. Protřepejte zbývající vodu a nechte na slunci, dokud není úplně suchý (24 hodin). Nepoužívejte sušičky pro povlečení, vysoušeč vlasů a další metody.
See also  Jak uklidnit kůži po epilaci bikin

Zařízení by se mělo pravidelně postarat, umyjte jej alespoň jednou měsíčně. Ale i filtry HEPA znovu použitelného HEPA mají životnost 1 až 2 roky (v závislosti na tom, jak často vysadíte a zařízení promýváte).

Manuál

Ujistěte se, že napětí uvedené na vysavači odpovídá-

Blokování sítě. Napětí je uvedeno v technických charakteristikách vysavače.

Pokud je tryska, prodlužovací trubice, hadice nebo sací díra-

Lesosy jsou ucpané, okamžitě vypněte vysavač, odstraňte odpadky a znovu zapněte vysavač.

Pokud nepoužíváte vysavač, měli byste vždy vypnout vysavač ze sítě, a tak-

Před otevřením krytu vysavače vždy odstraňte vidličku z výstupu Elast-

Síť. Poté, co je indikátor obarven žlutě, je povoleno odstranit VIL-KU ze zásuvky zásuvky. Pokud je indikátor natřen červeně, není dovoleno odstranit vidličku ze zásuvky zásuvky.

Nikdy nepoužívejte chemická rozpouštědla k čištění vysavače.4. Je zakázáno používat vysavač bez vysavače a motorového filtru.5. Nikdy nenechávejte na vakuovém čističi bez dozoru. Udržujte vysavač v krátkém-

Použijte vysavač pouze pro čištění domácnosti.7. Nepoužívejte vysavač pro poškozený síťový kabel.osm. Pokud existují poruchy, naleznete v kvalifikovaném-

Sonalu pro specializované servisní středisko.

Vady a poškození síťové šňůry lze v provozu odstranit pouze

Centrum, nekvalifikovaná oprava může způsobit nehodu nebo zranění uživatele.

Neodstraňujte vodu ani jiné kapaliny pomocí vysavače; V žádném případě se nepotápějte

Flexibilní hadice ve vodě; Pravidelně kontrolujte stav flexibilní hadice. Nepoužívejte hadici, pokud je poškozena.

Nikdy neberte vidličku z vývodu napájení napájecí mřížky, tahajte ji za síťovou šňůru nebo za sebou

Nedávejte vysavač na síťovou šňůru.třináct. Neodstraňujte horký popel, uhlí, zadky cigaret s vysavačem.D.čtrnáct. Nezavřete vzduchový vrtný otvor vysavače.patnáct. Neodstraňujte ostré předměty, jehly, tlačítka na papírnictví, papírové klipy a

Nepoužívejte vysavač příliš blízko k zdrojům tepla (například radiato-

Příručka k provozu, čištění a péči

Při parkování.Odstranění vysavače pro skladování, ne

Vypněte vysavač a odpojte napájecí kabel

Z sítě. Vyčistěte vnější povrch

vysavač s měkkým detergentem. Agresivní-

nebo abrazivní agenti mohou poškodit

Vnější povrch.Pokud se absorpční energie snížila, zkontrolujte-

Ty mohly naplnit nádobu pro sběr

prach, filtry jsou ucpané nebo jakékoli dříve-

Met zasekl do trysky, trubice nebo hadice.

uvedeno na obrázku.Vyjměte filtr a umyjte jej do-

Dim znečištění.Během provozu vysavač

musí být nainstalován.Ujistěte se, že je vysavač správně nainstalován.

See also  Jak vyčistit konvici z čajových listů uvnitř

Filtry typu cyklónu a vody

Algoritmus, jak vyčistit vakuový vysavač typu cyklónu, se liší od modelů s pytly na trubky. Zahrnuje následující akce:

 • Extrahujte nádobu z vysavače, vytřepejte z něj nahromaděné odpadky.
 • Opláchněte vysavač pod proudem tekoucí vody pomocí jednoduchého nebo prádelna mýdla, důkladně opláchněte.
 • Otočte nádobu tak, aby z ní přebytečná voda, v případě potřeby ji otřete čistou hadrem.

Modely s akvafiltery jsou vyčištěny podobným způsobem. Výrobci doporučují čištění modelů cyklónu a vody po každém použití zařízení. Jinak je možné významné snížení absorpční síly.

Jak vyčistit filtr HEPA

V tomto článku zvážíme možnosti čištění opakovaně použitelných (mytí) a jednorázové (vyměnitelné) filtry HEPA HEPA. A také vám řekneme, jak je správně používat k udržování filtrů v dobrém stavu.

 • Zkontrolujte, zda je zařízení, zda je možné, zda je možné umýt filtr. Některé filtry musí být pravidelně promyty, zatímco jakýkoli kontakt s vodou zničí ostatní. Pokud nemáte příručku pro vaše zařízení, najdete výrobce vašeho zařízení a číslo modelu na internetu, který si přečtěte průvodce.
 • Pokud je to možné, demontujte zařízení venku, abyste zabránili vstoupit do vašeho domu nečistot a odpadky. Velké filtry mohou být objemné a obsahovat hodně špíny a odpadků. Pokud je váš filtr malý a snadno zvládnutelný, můžete jednoduše odstranit filtr v místnosti a opláchnout ho do dřezu.
 • Ujistěte se, že váš čistič vzduchu nebo vysavač je vypnut a odpojen od sítě. Odstraňte panel, ve kterém je filtr umístěn, a poté z zařízení odstraňte filtr.Zkontrolujte provozní příručku, pokud nevíte, jak správně odstranit filtr.
 • Filtr může být pokryt nečistotami a odpadky, v závislosti na typu zařízení a na tom, jak často filtr čistíte. Udržujte filtr přes nádrž na odpadky a opatrně jej klepněte na nádrž na odpadky. Tím se sníží přebytečný odpad a uvolní jakékoli nahromaděné nečistoty.
 • Opláchněte filtr pod proudem vody, dokud se voda neproběhne a není bez nečistot. Někteří výrobci doporučují oplachování teplou vodou, zatímco jiní poskytují pouze studenou vodu, takže zařízení pro zařízení zkontrolujte. Je nutné opláchnout obě strany filtru.
 • Před opakovanou instalací filtru jej nechte úplně uschnout. Zatřepejte přebytečnou vodu a pak nechte filtr ve vzduchu po dobu nejméně 24 hodin.Nikdy nevložte filtr do sušičky pro prádlo, nepoužívejte foukací sušičku a nepoužívejte žádné jiné metody, s výjimkou přirozeného sušení ve vzduchu.

Jak získat filtr

Pro dobré fungování spotřebiče pro domácnost po mnoho let, a aby to jako nové efektivně odstranilo prach a odpadky, si po čištění zvyknete vyčistit všechny prvky po čištění.

Analýza a čištění vysavače se provádí v několika fázích:

 • Zařízení musí být odpojeno od sítě, otřete šňůru a odstranit jej do pouzdra pomocí možnosti automatického pohledu nebo jej opravit a opravit elastickým pásem.
 • Doporučuje se umístit vysavač, pokud je to možné, na balkón nebo pod širým nebem.
 • Štětec a hadice by měly být odpojeny, čistěte je.
 • Je nutné otevřít tělo zařízení a získat nádobu určenou ke sběru velkých zbytků a prachu.
 • Vyjměte všechny dostupné filtry. Vyčistěte svůj příslušný typ, bude to diskutováno v následujících částech článku.
 • Po čištění, mytí a sušení filtrů a dalších prvků musí být všechny části nainstalovány zpět a zařízení je připisováno místu určenému pro jeho úložiště.
See also  Jak nainstalovat sušičku stropu na balkóně

RADA! Přestože čištění vysavače, včetně jeho filtrů, není nejpříjemnější aktivitou, ale trvá maximálně 10-15 minut. Po každém čištění si zvyšte čištění filtrování a dalších prvků.

Ve vysavači bez volného vysazení je zpravidla vyžadována častá náhrada filtru. Ale fungují lépe a méně zahodí prach do vzduchu.

Je možné umýt nefiltru?

Před zodpovězením této otázky musíte zjistit, do kterého typu patří váš filtr. Existovat jednorázový a znovu použitelný Neo-filtry. Liší se ve výrobním materiálu a podle toho péče.

Jednorázový chep-filtr je vyroben ze skleněných vláken a lepenky. Spíše několik vrstev vlnitého papíru, díky čemuž je co nejvíce zranitelný. Mytí takového filtru je přísně zakázáno! Jinak je „akordeon“ ve formě, kterou je vyroben. I když se po promytí filtru zdá být zcela čistý! Obzvláště trvalé nenechávají pokusy o oživení jednoho filtru. snaží se je vyhodit. Ale je to také zbytečné! Po několika takových pokusech filtr zcela přestane vyvolávat účinek. Proto existuje pouze jedna rada: Bez ztráty síly a času nahraďte filtr! Navíc stojí. penny.

Opakovaně použitelné (posun) Neo. filtr je mnohokrát dražší, protože je vyroben ze syntetických materiálů. Častěji. z fluoroplastu. Dokonale neutralizuje vůně a zachycuje mikroskopické částice prachu. Liší se větší odolnost. Skutečnost, že takový filtr se nebojí vody, což znamená, že může být bezpečně navlhčena, je svědkem písmena „W“ (mytí) ve jménu modelu a v pokynech vysavače vysavače.

Způsoby, jak je vyčistit

V průmyslových a některých drahých vysavačích je vytvořena funkce automatického čištění filtru. Nicméně i v nich je v procesu aktivního provozu vysavače, ucpávek a pro jeho čištění musíte uchýlit k manuálním metodám. Tyto zahrnují:

Moika může být podrobena pouze opakovaně použitelným prvkům filtru, zatímco je zakázáno mokrý papír. Aby je čistili, uchylují se k vyřazení, otřesení, foukání.

Navíc se to nesmí provádět v místnosti, protože prach a mikroby, které vycházejí během takového čištění, mohou způsobit značné poškození lidského zdraví.

Při mytí musíte přísně dodržovat pokyny výrobce. Vzhledem k tomu, že i při včasném čištění filtrů ze znečištění se mohou vytvořit různé druhy mikrobů a vyvíjet se na ně, podléhají včasné náhradě.

Filtrační prvky ve vakuovém čističi hrají daleko od poslední role. Chrání motor zařízení před ucpáním prachem. Během provozu se mohou ucpávat, v důsledku toho, v nejlepším případě se absorpce vysavače výrazně sníží, a v tom nejhorším se jednoduše rozbije. Pro zlepšení absorpční síly je nutné vyčistit prvky filtru. Taková akce může zvýšit zatahovací sílu až o 80%, zatímco pouze jejich úplná náhrada bude dána výsledkem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS