Jak vyčistit pračku Beko Sinderella

Jak vyčistit pračku?

Dnes má téměř každý obyvatel města automatickou pračku. Toto je pohodlný asistent pro ženu i pro muže. Během krize je velmi důležité, aby pračka trvala co nejdéle, protože ceny nového vybavení v kousnutí obchodů. Jaká opatření je třeba k tomu provést. zvážíme v tomto článku.

Hlavní příčinou znečištění, odborníci volají vodu. Není žádným tajemstvím, že je to těžké z hlediska svých fyzických ukazatelů. Jeho složení může obsahovat prvky, které jsou během procesu praní odloženy uvnitř pračky. To vede k předčasnému poškození produktu.

Ale i to samotné věci, nebo spíše, jejich částice mohou ublížit. Při vysokých rychlostech je materiál zničen během praní, jeho vlákna, téměř neviditelná pro oko, usazená ve filtrových mřížkách, ucpávají, protože voda nemůže volně odejít.

Pokud neprovádíte preventivní opatření, jako je čištění zásobníku a zpracování pogumovaných částí, pak to vede k různým problémům, z nichž jeden je nepříjemný zápach.

Při používání levných a nízko kvalitních prášků můžete deaktivovat buben, protože na něm zůstává bílý plak. Mimochodem, tento mýdlový plak může začít hnít. a to je opět zdroj nepříjemného zápachu.

V tomto ohledu lze rozlišit tři typy znečištění, které čelí automatické pračce:

 • Měřítko. To může také zahrnovat vápenné povlak. Tyto dvě neštěstí se vyskytují v důsledku nízké kvality tekoucí vody a solí stopových prvků, jako je vápník a hořčík. Měřítko negativně ovlivňuje práci produktu, pomáhá zvyšovat spotřebu energie. Pokud se dlouho nedíváte do pračky, můžete se s ní rozloučit. Chemikálie pro domácnost a lidové prostředky se s těmito problémy vyrovnávají.
 • Plíseň. Nečistoty a malé odpadky jsou ucpané do vnitřních částí pračky, a proto existuje nepříjemný zápach a drobné poruchy.
 • Stavba pouzdra, včetně skleněných dveří. Desting produkty pomůže vyrovnat se se znečištěním plastu nebo skla.

Manuální čištění jednotlivých prvků stroje: Pokyny k kroku

Je důležité pravidelně udržovat čistotu detailů domácího zařízení. Komplexní zpracování komponent pračky nejen eliminuje nepříjemný jantar, ale také zlepší jeho funkčnost.

Zpracování kapacity pro detergenty

Na stěnách zásobníku během provozu se během provozu vytvoří plaketa nečistot vody, zrna prášku se vytvoří. Doporučuje se zpracovat kapacitu měsíčně. Soda nebo jakýkoli lék s chlorem je vhodný pro odstranění plaku.

Pokud je plaketa vyjádřena, doporučená, doporučená:

 • Těsto namočte do roztoku kyseliny citronové (na pánvi vody 1 vak) na hodinu nebo celou noc.
 • Odstraňte zbývající znečištění zubním kartáčkem.
 • Osušte část a umístěte zpět.
 • Rychle odstranit plak pomůže směsi soda-uxus. Pěna vytvořená během chemických procesů změkčuje usazeniny.

DŮLEŽITÉ! Před vrácenou instalací kontejneru musíte pro něj opláchnout. Chcete.li to provést, použijte lék obsahující sodu nebo chlor.

Mytí manžety poklopu a bubnu

Gumová část často působí jako zdroj vůně, protože shromažďuje zbytky odpadků, nečistot a vlhkosti. Pro čištění bubnu stačí zapnout stroj (bez prádla) s antimikrobiálním činidlem nebo kyselinou citronovou (1 vak), který se nalije do kompartmentu pro prášek. Musíte jemně ohýbat prvek a odstranit obsah. Poté ošetřete gumovou povrch dezinfekčním prostředkem. Může to být teplá mýdlová voda, ocet nebo profesionální. Je třeba se však vyhnout lékům obsahujícím chlor.

Pokud se na manžetě vytvoří vážné znečištění nebo plísně, jeho hmota ji vyčistí od sody a vody připojené ve stejném poměru. Vložte směs do manžety a bubnu, počkejte pár hodin, poté otřete prvky a spusťte režim promývání. Po čištění jsou tyto části otřeny s měkkou hadrem.

Filtr a čištění hadice

Malé odpadky a předměty zbývající po promytí se hromadí ve filtru a hadici, skrze které kapalina listuje. Zpracování se doporučuje provádět čtvrtletně. Chcete.li odstranit filtr z vozidla, vyjměte ochranný panel. Obvykle je část na přední straně vozu zespodu. Předběžné pokrmy nebo hadr, protože se rozlije asi 500 ml vody.

  Otočte filtr proti směru hodinových ručiček a opláchněte.

vyčistit, pračku, beko

DŮLEŽITÉ! Před čištěním nezapomeňte vypnout pračku z napájení a zablokovat studenou vodu.

Odstranění stupnice z topného prvku (topení)

Během provozu se na prvku hromadí vícevrstvé vápno. K vyčištění topení můžete použít služby profesionálního mistra nebo jej vyrobit sami.

See also  Jak vyčistit konvici z čajových listů uvnitř

  Odpojte dráty, senzor a jemně odstraňte část. Umístění prvku lze zobrazit v pokynech pro zařízení, v různých modelech se liší.

Odstraňujeme měřítko z topných prvků a vnitřních prvků

Jednou z nejzávažnějších nehod, které se mohou snadno vyskytnout v nepřítomnosti správné péče o pračku, je selhání trubkového elektrického topení.

Nepodařený topné zázvor může blokovat provoz stroje jak v počáteční fázi (vybraný režim je jednoduše nemožné spustit) a zastavit proces mytí v plném proudu

Vzhledem k tomu, že ohřívač je v kontaktu s tekoucí vodou, tvoří se na něm měřítko po každém praní. usazeniny vápníku a hořčíkových solí a hořčíku a hořčíku.

Proto, pokud změkčivý filtr není nainstalován v odtoku, doporučuje se přidat speciální vybavení do prášku (například Calgon) a alespoň jednou za měsíc uspořádat prevenci.

Metoda č. 1. improvizované prostředky z zásob

Jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů boje proti vápnovým usazením je nalit do práškové kompartment tří.osuskové uhlíkové nebo citronové kyseliny a zahrnout do jakéhokoli režimu s vysokou teplotou.

vyčistit, pračku, beko

Tento recept funguje jednoduše: po zahřátí kyselina aktivně koroduje nejen lehký plak, ale také děložní limetkový kámen, v důsledku toho čistí topení i ocel bubnu.

Nikdy nekombinujte proces čištění s praním věcí. dokonce i domácí léky, jako je soda nebo octová roztok (nemluvě o kyselině citronové), mohou způsobit nenapravitelné poškození tkání

Výpočet správného množství prášku musí být proveden na základě stupně znečištění stroje a jeho kapacity. V průměru je pro každý kilogram zatížení asi 25-30 g kyseliny.

Pokud jednotka nebyla vyčištěna po dlouhou dobu, můžete si všimnout následující rady: Chcete.li vyplnit kyselinu do nádoby na prášek, spusťte jakýkoli dlouhý režim promývání teplotou 90 ° C a vypněte napájení z síť uprostřed procesu. Nechte to přes noc a ráno začněte stroj.

Kyselina citronová může být naplněna přímo do bubnu, ale lépe. do oddílu na detergentu, aby ji současně vyčistila

Tento postup se doporučuje používat ne více než 4krát ročně a po každém případě je nutné zkontrolovat odtokovou hadici a bubenu k odstranění velkých částic odlupovaného limetkového kamene.

Další domácí prostředky a jejich použití:

 • Jídelní octa-pouta 1-2 šálky 9 procentního roztoku kyseliny octové v detetické kyvetě pro prací prostředek, vyberte si vysokoteplotní režim s prodlouženým praním a předběžným namáčením. Chcete.li se zbavit konkrétní kyselé vůně, pak můžete povolit další oplachování.
 • Potravinářské sody a octa. Pro zvýšení účinků kyseliny na vápenné povlak je užitečné speciální řešení. Připravuje se takto: půl sklenice sody se mísí se stejným množstvím vody a umístí do nádoby na prášek a do bubnu se nalije 1 šálek 9% octa. Pak stroj začíná v jakémkoli dlouhodobém režimu při maximální teplotě.
 • Produkty obsahující bělost a další chlor. Podle staromódního způsobu se mnoho manželek používá k komplexnímu čištění a dezinfekci pračky.

Ve skutečnosti je však účinnost žíravých drog velmi pochybná: nezachrání se z měřítka, ale některé prvky (například gumová manžeta bubnu a různá těsnicí těsnění) mohou být velké poškození. A páry chloru jsou škodlivé pro zdraví.

K čištění pračky jsou například inovativnější „recepty“, například nalijte 5-6 litrů Coca-Coly do nádrže, odejděte na pár hodin

Zkoumali jsme však nejspolehlivější, nejpříjemnější, nejbezpečnější a testované metody, jak se zbavit měřítka pomocí improvizovaných prostředků.

Metoda č. 2. Speciální chemikálie

Nástroj pro čištění prvků pračky by měl být bezpečný pro lidi, tkaniny a všechny vnitřní povrchy zařízení a účinně odstranit usazeniny vápna a další znečištění.

Specializované léky mají důležitou výhodu oproti „lidovému“. jejich složení se vyvíjí s ohledem na charakteristiky návrhu zařízení a nepoškodí jeden prvky, čistí ostatní.

Chcete.li koupit správnou „chemii“ pro vyřešení požadovaného problému, vždy prostudujte složení a účel léku. existují univerzální opravné prostředky pro komplexní čištění a úzký profil, které pracují pouze na odstranění nájezdu nebo proti plísni

 • Topperr 3004 (Německo). čistič z měřítka, vhodný pro myčky nádobí a pračky. Vyjádří měřítko různých stupňů, doporučené výrobci BOSH.
 • Schnell Entkalker. Prášek pro rychlé čištění vnitřních prvků ze stabilních usazenin vápna. Vyrobeno v Německu, vyrobené v balíčcích 200 gramů.
 • Antikalk pro pračky od Sano (Izrael). univerzální gel pro prevenci a eliminaci malého náletu s antibakteriálním účinkem.
 • Magic Power (Německo) je jedním z nejlepších specializovaných nástrojů pro pračky. Vyrábí se ve formě gelu a prášku, který účinně odstraňuje plaketu z topení, nádrže, bubnu.
 • Beckmann (Německo) je univerzální lék, který chrání před měřítkem a před nepříjemným zápachem způsobeným různými kontaminanty. Ale jako každý multidisciplinární nástroj je to dobré pro pravidelnou péči, ale bude to neúčinné proti silnému znečištění.
 • FILTERO 601 (Německo)-Well odstraňuje starou stupnici z topení a dalších prvků, doporučuje se používat 3-4krát ročně pro intenzivní čištění stroje. Vyráběné v balíčcích 200 gramů, určené pro jedno použití.
 • Dr. Ten (Rusko) a Antinakipin (Bělorusko). analogové práškové léky určené pouze pro odstranění měřítka, ale z jakékoli techniky. Levné a pohodlné řešení problému s vápnovým vkladem na topných prvcích mytí i myčky nádobí.
See also  Beko lednička Jak rozmrazit mrazák samostatně

Čištění pračky s citronovou kyselou

Pouze při provádění správného čištění pomocí kyseliny citronové se můžete rychle vyrovnat s měřítkem a plakem. Existuje několik základních doporučení, která způsobí produktivní čištění:

Kromě toho budete muset vzít v úvahu další nuance, které budeme podrobněji zvážit.

Kolik kyseliny citronové bude potřeba?

Přesné množství produktu bude záviset na složitosti znečištění a objemu pračky. Pokud tedy objem (zatížení) zařízení je asi pět kilogramů, budou potřeba dvě balení kyseliny citronové (každý 25 gramů).

Pokud jste si koupili „citron“ ve velké bance, bude v průměru potřeba 5 polévkových lžic. V případě, že je pračka navržena pro šest až sedm kilogramů načítání, již potřebujete čtyři balení citronového prášku.

Čištění pračky s kyselinou citronovou v přítomnosti měřítka na topném prvku: Step.By.krok pokyny

Gumová těsnění musí být odtlačena pryč a poté odstranit kus hromady a zbývající vlhkost houbou

Poznámka! Tento postup se doporučuje provádět nejméně třikrát za 12 měsíců. Hostesky, které zařízení používají denně, budou muset postup opakovat po 28 umytích. Kromě toho se frekvence čištění zvyšuje, pokud musíte pravidelně umývat vlněné věci, protože rychle ucpávají buben hromadou.

Pokud v procesu oplachování uslyšíte hlasitý hluk, pak je to jasný signál, že všechna vklady jdou do odtokové díry

Poznámka! Pokud se podle výsledků postupu v obou případech nezlepšil stav pračky, pravděpodobně se zabýváte příliš silnou vrstvou znečištění. Doporučuje se znovu opakovat jakýkoli z výše uvedených postupů. Pokud je topný prvek stále pokryt pláštěm, pak může být demontován a vařen.

Užitečné tipy

Aby vám pračka sloužila po dlouhou dobu a nepřetržitě, použijte následující tipy:

vyčistit, pračku, beko
 • Při praní použijte přesně tolik prášku, klimatizace a bělidla, protože potřebujete umýt konkrétní počet věcí. Nadměrné praní produktů nepomůže, aby se oděvy více čistily, jednoduše se usadí uvnitř jednotky a v budoucnu povedou k rozpadu prvků.
 • Před umytí, nezapomeňte ve věcech zkontrolovat své kapsy. Vyjměte všechny zbytečné, abyste nezískali filtr švestky.
 • Pokud jste již vložili velké množství špinavého prádelny, neutahujte se.
 • Po každém použití implementujte buben.

DŮLEŽITÉ! Nezapomeňte okamžitě dostat věci z bubnu bezprostředně po umytí a pošlete je na vyschnutí.

Jak porozumět tomu, co přesně se rozbilo v pračce

Nejprve musíte určit příčinu poruchy a poté přijmout opatření. Začátek v oblasti opravy domácích spotřebičů může určit rozpis následujících znaků:

 • Voda přestala zahřívat, takže věci jsou vymazány v chladu. pravděpodobně problém v deseti.
 • Mycí nádrž zvedne vodu příliš dlouho nebo vůbec nezískává. Možná problém s čerpadlem nebo hadicemi.
 • Dveře se nepřibližují kliknutí, což brání procesu mytí. Podívejte se zde o problémech se dveřmi zde
 • Po dokončení promývání se voda neslouží a stroj v tuto chvíli může být velmi dobrý. Možná problém s tiskem.
 • Během praní může buben vydávat podivné zvuky: Knock, chrastítko. Do bubnu mohl být zahrnut cizí subjekt.
 • Nemohu spustit program pro mytí. Po zapnutí, stroj podivným způsobem bliká se všemi indikátory. Někdy si program stále vybere, ale mytí stále nezačne. Možná je motor rozbitý, řídicí modul.
 • Po stisknutí tlačítka napájení se technika nezačne, i když je zahrnuta do výstupu. Pravděpodobně je problém v řídicím modulu, uble, napájecích zdrojích.
 • Někdy se na promývacím zařízení může objevit chyba na displeji a jeho funkce nebude vykonávat. Chybové kódy je lepší sledovat v pokynech odpovídajícího modelu.

Pozornost! Možnosti chyb jsou nejrůznější. Několik komponent může vyjít současně. Příklady nejoblíbenějších případů jsou výše.

V případě chyby pračky Beko na 5-6 kg byste měli co nejdříve zastavit mycí program, nebo jej vytáhnout z výstupu. Poté, co potřebujete odstranit nadváhu z bubnu a zjistit skutečnou příčinu toho, co se stalo.

Při čištění stroje je jasně nutné?

Jak pochopit, že je čas vyčistit stroj? Je to obzvláště důležité pro ženy v domácnosti, které nedávno začaly používat toto zařízení a dosud nezískaly správnou zkušenost.

Okamžitě by měla být zaznamenána pravidelnost. čím častěji se praní provádí při vysokých teplotách, tím častěji se stroj čistí od vápna.

Šrot, nahromaděný na topném prvku (deset)

Pokud se během praní začaly poznamenat známky zhoršení jeho kvality, pak se jedná o jasný indikátor, že měřítko nebo bahenní vrstvy se již nahromadily detaily stroje v kontaktu s vodou:

 • Při extrakci lehkého povlečení ze stroje po promytí se na něm nacházejí tmavé skvrny, což je obtížné odstranit i ručně. to je jasné znamení spodiny měřítka.
 • Nadměrně dlouhé mytí prádla, přesahující normální režim v čase, naznačuje, že na topném prvku je přítomen vápenné plakety. V tomto případě se spotřeba elektřiny zvyšuje, protože takové minerální ložisky mají nízkou tepelnou vodivost a je nutné zahřát vodu mnohem déle na nastavenou teplotu. Proto se doba mycího cyklu zvyšuje.
 • Po mytí se bílé spodní prádlo stává šedou. tento faktor také naznačuje přítomnost měřítka. Vše je vysvětleno jednoduše. při mytí tmavého oblečení na volném povrchu stupnice je tmavé villi přetrvávající a nečistoty a barvy z tkání jsou absorbovány do jeho struktury. Pak všechny tyto tmavé ložiska padají do vody při mytí bílého prádla a vyrábějí jeho vlákna.
 • Znamením přítomnosti měřítka a nečistot na detailech stroje je také nepříjemný zápach vycházející z bubnu nebo z prádla. Čím větší je stupnice, tím aktivnější na jeho drsném povrchu, bahenních depozitách, vláknech tkáně a jiných holích na jeho drsný povrch.
See also  Jak používat kyselinu citronovou v pračce

Pokud je pračka provozována po dobu jednoho roku nebo déle a mytí se nejčastěji vyrábí při teplotě nad 60 stupňů a byl zaznamenán alespoň jeden ze známek znečištění, pak není na čem přemýšlet! Zařízení potřebuje naléhavé čištění!

Důvody vedoucí ke kontaminaci bubnu

Jak hezké být čistý, voňavý spodní prádlo z pračky! Ne všechny znečištění z věcí jsou však během praní odstraněny. některé z nich se usadily venku a uvnitř bubnu.

Písek a prach

Písek a pouliční nečistoty pronikají nádrží pračky spolu se sklopenými věcmi. dětským oblečením po karanténě, tenisky nebo teniskách, různých uniformách. Zrna zrna a částice rzi z přívodu vody se mohou také dostat do zařízení, pokud není na instalaci vodovodní hadice nainstalován vodovodní filtr.

Během praní jsou pevné částice spojeny s vápnovou nečistotou z vody, které se postupně usazují ve formě plaku na detailech stroje. Část pračky pračky z bahna viditelného k oku lze čistit ručně, ale se speciálními činidly budete muset ovlivnit vnitřní části.

Je mnohem snazší zabránit ucpávání pískem a pouličním prachem:

 • Věci položené v bubnu by měly být důkladně vyčištěny. z kapes je nutné odstranit nejmenší odpadky, protřepejte písek;
 • Silné znečištění může být předběžné ručně předběžné, podešve sportovní boty by měla být omytá pod proudem tekoucí vody;
 • Při mytí věcí znečištěním písku se doporučuje zahrnout další opláchnutí.

RAIDS

Matná vrstva plaku na stěnách bubnu se může tvořit z několika důvodů. První možnost. věci s hojným mastným znečištěním spadají do auta. Může to být kuchařská uniforma, svrchní oděv pracovníků. Kulinářské tuky a topné oleje jsou špatně rozpuštěny i v horké vodě, takže zůstávají na bubnu ve formě plakety. Na dotek to může být lepkavé, dokonce i viskózní, někdy s nepříjemným zápachem. Výstup. Před odesláním do pračky ručně oleje Beland.

Dalším důvodem pro vytvoření náletu je použití detergentů s nízkou kvalitou. Při mytí, zejména v chladné nebo tvrdé vodě, se činidla úplně nerozpouštějí a usadily se na bubnu s tenkou matnou vrstvou. Použití praní prášků a gelů dobře známých osvědčených značek částečně tento problém řeší částečně.

Měřítko

Pokud se domníváte, že reklama je, pak je vytvoření měřítka nejnebezpečnějším typem znečištění domácích spotřebičů. Měřítko je komprimovaný nálet vápna. Úlovek spočívá v tom, že na bubnu není stupnice téměř viditelná, s výjimkou malého množství ve výklencích pro dodávku vody. Vnitřní části stroje jsou pokryty silnou vrstvou vápenného plaku, topné prvek obzvláště trpí.

Kvůli měřítku stroj zastaví topnou vodu. To vyvolává selhání cyklu rmutu a technika zcela selže. Speciální přísady k mytí pomohou zabránit vzhledu měřítka. Odstranění stávajících vkladů pomůže důkladně čištění pomocí domácích chemikálií založených na kyselině.

Užitečné tipy

Рассмотрим несколько полезных советов и рекомендаций по очистке стиральной машины с применением «Белизны».

Чтобы машинку не пришлось часто очищать с помощью «Белизны» и других эффективных составов, рекомендуется пользоваться только качественными фирменными порошками и гелевыми средствами для стирки белья.

Очень важно ухаживать не только за внешней, но и за внутренней частью бытовой техники. В таком случае она будет меньше накапливать загрязнения на рабочих деталях.

Самостоятельно очищая стиральную машину, можно использовать «Белизну» и другие средства, однако нельзя задействовать абразивные составы. Последние могут серьезно навредить поверхностям конструкции.

Если запланировано очистить бытовую технику с помощью «Белизны», предварительно рекомендуется купить резиновые или латексные перчатки. Ruce musí být chráněny před kontaktem s látkou, která obsahuje agresivní chlor.

Doporučuje se používat „bělost“ v podmínkách dostatečného větrání. Dveře do koupelny během čištění by měly být ponechány otevřené. Současně se doporučuje otevírat okna v jiných místnostech.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS