Jak vypnout časovač na indukční desce

Co stojí za to vědět, že indukční deska, aby nebylo zklamáno v nákupu

Indukční desky nadále získávají popularitu. Zatímco jeden majitelé, zabírají čestné místo v kuchyni, jiní jsou skeptičtí rameny a hovoří o neúspěšném použití jejich použití. Pokusme se zjistit, na kterém je to pravda a zda stojí za to změnit obvyklý elektrický nebo plynový sporák do nové indukce.

Hlavní rozdíl mezi takovou deskou z klasického elektrického nebo plynu v zásadě. S plynovým sporákem je vše zřejmé: spalování plynu způsobuje plamen, který ohřívá pokrmy a jídlo v něm. Klasický elektrický sporák pracuje v důsledku uvolňování tepelné energie, když elektrický proud prochází kovovým topným prvkem.

Na indukční desce jsou připraveny v důsledku indukčního proudu. Elektrický proud, když prochází měděnou cívkou, která se nachází pod povrchem vaření, je převeden na střídavé elektromagnetické pole. Vytváří indukční proud vortexu, který vede k pohybu elektronů ve spodní části nádobí a ohřívá ji.

Příčiny popularity indukce

Ve srovnání s plynem a jednoduchým elektrickým kamenem se typ vybavení dotyčných zařízení vyznačuje následujícími výhodami.

 • Majitelé těchto talířů tráví občas méně času na vaření. Díky principu provozu v indukční desce neexistuje žádný stupeň ohřevu hořáku, jak se děje v konvenčním elektrickým. Měděné cívky, kterým přechází střídavým proudem, vytvářejí elektromagnetické pole, a již to zase interagují se spodními nádobím, ohřívá ji. Vodítko na takovém hořáku se bude vařit za pět minut. Tento výsledek se nemůže pochlubit “palačinky” vaření panelů, ani více plynu.
 • Bezpečné vaření. Indukční proudová interakce se vyskytuje pouze mezi cívkami a nádobím. Konfork zároveň se zahřívá ze spodní části nádobí. Panel na tomto místě je zpravidla trochu teplý. A po odstranění nádobí ze sporáku se po několika minutách zchladne. Takový sporák je tedy bezpečný nejen pro přímého uživatele, ale i pro domácí zvířata, která mohou skočit. Také, mluvit o bezpečnosti, stojí za zmínku možnosti automatického vypnutí, pokud je voda voda, nebo proces vaření bude příliš zpožděn z důvodu zapomnění majitele.

Jak vařit na indukční desce

Pro přípravu lahodných nebo užitečných potravin bude potřebovat produkty a speciální nádobí. Tak staré palačinky se mohou přesunout do zahrady.

Vybereme nádobí pro indukční desky

Chcete-li získat výsledek, budete muset představit akvizici specializovaných kuchyňských nádobí vyrobených z feromagnetických materiálů. Pouze takové materiály jsou schopny zapojit do interakce s indukčními cívkami desky.

Na možnost použití jídel na takový sporák označuje speciální ikonu nebo nápis na povrchu nádobí. Zkontrolujte feromagnetické vlastnosti pomůže a obvyklý magnet z chladničky pomůže. Pokud je povrch přitahován, můžete bezpečně dát pánev na sporáku a zahájit proces vytváření potravy.

Pokud není možnost zakoupit nové jídlo, pak si můžete koupit speciální adaptéry, které jsou umístěny na hořáky. Po zahřátí se budou moci přenášet teplo do běžné pánve a pánev. Při výběru jídel je preference dána předmětům s tlustým dnem.

Chápeme v režimech

Pro usnadnění procesu vaření, výrobci dodáváme desky s množstvím dalších funkcí. Některé z nich budou vhodné pro každodenní použití a některé nebudou potřeba.

 • Booster režim, který umožňuje přesměrovat energii z nevyužitého hořáku do práce.
 • Režim údržby tepla dá příležitost ohřívat potravu vlevo na sporáku po dlouhou dobu.
 • Nouzové vypnutí chrání sporák a jeho vlastníka v případě, kdy se kapalina dostala na povrch. V tomto případě se všechny hořáky vypnou.
See also  Je možné zmrazit cuketu v mrazničce

Jak odemknout indukční desky

Někdy je nutné blokovat sporák, například od dětí, kteří milují stisknout tlačítka a čekat na výsledek. Tlačítko s obrazem hradu pomůže implementovat tento postup.

Pro odemknutí bude nutné stisknout konkrétní kombinaci tlačítek. Nejčastěji se jedná o simultánní lisování “plus” a “mínus” a drží je v této poloze na několik sekund.

Vlastnosti vaření na indukční desce

Hlavní a oblíbená charakteristika podobné vaření povrchu se stává rychlostí vaření. Zpočátku může způsobit některé problémy, zejména ty, kteří mají ty majitele, kteří mají dlouhodobé obyčejné talíře. Takže na začátku budete muset použít adresář na předpis a jako zkušenosti se hromadí k přesunu na nezávislou tvořivost.

Například míchaná vejce na plynovém sporáku se připravují asi 15 minut, indukce se bude vyrovnat s tímto úkolem za 4 minuty. Tak vidět sérii během čekání nebude fungovat.

Některé provozní tipy

Vestavěný vaření panelu (elektrický) vyžaduje zvláštní vztah. Pro vaření na tom je nutné vybrat kontejner s tlustým a plochým dnem. Pokud je obal vyroben z hliníku, mědi nebo smaltované, pak to může ovlivnit změnu barvy varné desky.

Pro efektivitu použijte funkci ÖKOTIMER, která vypne hořák krátce před zvukem oznamování zvuků odpočítávání.

Následující je několik příkladů racionálního použití elektrického vaření panelu:

časovač, indukční, desce

Set timer on induction

 • Topení napájení do režimu zastavení Go. Umožňuje ušetřit nádobí v teple.
 • Od jednoho do tří. V tomto režimu se nádobí mohou připravit od 5 do 40 minut. Jedná se o nizozemskou omáčku, tání produktů, zahušťovadla, Omlet.
 • Od tří do pěti. Připravit rýži a mléčné prostředí. Můžete se zahřát připravený jídlo. Čas pracovního postupu. 25-50 minut.
 • Od pěti do sedmi. Vaření zeleninové, rybí a masové pokrmy pro pár. Na celý proces listy od 20 do 45 minut.
 • Ze sedmi až devět. Připravit parní brambory. Doba vaření. od 20 do 60 minut.
 • Od devíti do dvanácti. Snadné pražské produkty. Vaření palačinky, koblihy, vejce.
 • Od dvanácti až třináct. Silné smažené maso a rybí pokrmy. Čas jejich přípravy. 5-15 minut.
 • Čtrnáct režim. Vařící voda. Cřebírka varu. Vaření horké a guláš. Fryrová smažení.

Panel na vaření je snadno ovladatelný. Chcete-li se na něm připravit, nepotřebujete speciální dovednosti, je docela důkladně zkoumáno pokyny.

Hypertalizované hypercershers se nezapne

Existují situace, kdy chcete zahrnout nejmocnější hořák, s maximálním výkonem 3 kW, ale nic se nestane. To je považováno za normou, pokud jiná místa vaření pracují, a teplota v blízkosti bloku indukčních cívek přesahuje 780 stupňů. Aby se odstranil přehřátí samotné jednotky při zapnutí nejmocnějšího hořáku; je blokován. Když jsou varné desky ochlazeny, zámek bude odstraněn a cívka se zapne. Pokud se však hořák nezapne, budete muset změnit řídicí jednotku.

Elektrický sporák je nejsilnější elektrický spotřebič v domě. Docela vážné provozní faktory ovlivňují fungování zařízení:

 • Teplo. Tento faktor je nepřiměřená izolace, která prostě schne.
 • Spínače s vysokým proudem napájení.
 • Znečištění, které se zobrazí v procesu vaření, je vyplněn kontaktem tím, že je vypne z napájecí sítě.

Expert v oblasti interiéru, stejně jako vedoucí prodeje tkanin

Ale zařízení zařízení a schéma připojení konektoru nejsou nejtěžší, takže mohou být snadno pochopitelné. Stejně jako v případě indukčního panelu jsou primárně zkoumány vývod a kabel pro jejich integritu.

Pokud elektrický sporák běží z napětí 220 voltů, pak se výstup zkontroluje obvyklým zapnutím druhého elektrického spotřebiče nebo lampy. Pokud se zásuvka používá pro 380 voltů, budete muset měřit napětí mezi všemi třemi fázemi.

See also  Označení jídel pro indukční desky

Stejná měření se provádějí na terminálech desek. Pokud zařízení zobrazuje snížení napětí, znamená to, že příčina v přívodním kabelu, který má být vyměněn.

Elektrické spotřebiče domácího použití a elektrických kamen včetně uzemňovacích obvodů. Pokud není v modelu, který jste zakoupili, je nutné zkontrolovat, zda není žádná fáze v případě.

K tomu je indikátor napětí jedno-pól. Vzhledem k tomu, že pouzdro destičky je natřen, indikátor se připojí ke šroubům, se kterým byla sestava odebrána.

Pokud indikátor ukázal, že fáze na pouzdru je přítomna, znamená to, že se rozbitá některá část řetězce a napětí porazí proud při kontaktu s otevřenými neinsulovanými díly a sekcemi.

časovač, indukční, desce

Pokud je napájecí síť dobrá, nejsou detekovány žádné vady, pak se musíte rozhodnout o rozsahu poruch. Může to být hořák (a ne sám), trouba (pokud existuje), indikace, přepínače režimu atd.

 • Chcete-li zkontrolovat dobrou práci hořáků a trouby, jsou kontrolovány jejich topné těleso a zapojení do připojení.
 • Přepínače provozních režimů jsou kontrolovány na poruchy na každém režimu. Proces je dlouhý, protože hořáky (jedna) budou muset zapnout v každém režimu, je zchladit, po kterém jdete zkontrolovat další režim. V tomto případě se všechny pozice doporučují kontrolovat několikrát.
 • Žádná indikace na panelu, což znamená, že hořák pracuje, ne vždy ukazuje, že existuje vážné členění. Nejčastěji spaluje žárovku.

V elektrických pecích pro kontakty jsou závažné proudové zatížení. Proto nejsou v designu panelu žádné balení a zvraty, pouze speciální konektory spojené s terapií.

Ale takové kontakty oslabují časem. Takzvaná přechodná odolnost se v nich objeví.

Pod působením aktuálního zatížení terminálu se zahřívá až do vysokých teplot, jeho povrch je oxidován, v důsledku toho, který kontakt začne oslabit. Zjistěte si, že tento kontakt je snadný, obvykle černoši a vůně gary izolace se objeví.

Expert v oblasti interiéru, stejně jako vedoucí prodeje tkanin

Takový konektor pro použití v napájecím obvodu nelze použít. Je řez, a na jeho místě je instalován nový, po kterém je obnovena izolace drátu.

Upozorňujeme, že zde není použita obvyklá izolace ve formě stuhy. Pod působením teplot se rychle roztaví.

Pro toto aplikovat speciální trubky ze skleněných vláken.

Topné těleso (tanes) zřídka selhávají. Ale pokud jsou všechny ostatní části desky a zapojení neporušené, měly by být také zkontrolovány.

Chcete-li to provést, odpojte opálení z napájecí sítě a pak se volání provádí multimetrem. Pokud zařízení ukázalo nulu a několik Ohm, pak to naznačuje, že v prvku je zkrat. To znamená, že dvě místa přicházejí do kontaktu s sebou. Pokud zařízení ukázalo nekonečno, pak se vyskytlo sklonový závit.

Vlastnosti indukčních desek

Přes hojnost informací, kupující stále pochybují o bezpečnosti a proveditelnosti použití indukčních desek. DICKNIC kuchyňská linka v obchodech často obejít. Kategorie zákazníků, která se stále rozhodne získat neznámý výrobek, brzy má své pokročilé funkce a schopnosti. Tyto kuchyňské spotřebiče, vaření, ve kterých se provádí v důsledku indukovaných vírových proudů. Ten jsou vytvořeny v důsledku střídavého elektromagnetického pole (došlo po napájení elektrického proudu do cívky). Zařízení s takovým topným mechanismem má řadu nesporných výhod:

 • rychlá doba vaření;
 • úspory elektřiny;
 • nedostatek potřebné větrání prostor;
 • nedostatek rizika popálenin;
 • Možnost instalace přesných teplot;
 • Vyloučení spalování na potravinářském zbytkovém panelu.

Bylo prokázáno, že magnetické vlny střední frekvence nepříznivě ovlivňují lidské zdraví. Proto můžete zařízení bezpečně ovládat. Je důležité si vybrat nádobí z příslušného materiálu k indukčnímu povrchu vaření. Semované pánve, na které můžete bezpečně připojit magnet. Ty jsou litinové pánve a nerezové cévy. V obchodech mají tyto produkty štítek s obrazem spirály.

See also  Jak vypnout časovač na troubě Bosch

Blok: 3/6 | Počet znaků: 1355

Moderní kontrola varné desky jemnosti

Všechny aktuální modely elektronického ovládacího technika podpory funkce časovače. To platí i pro electrolux varné panely. můžete individuálně konfigurovat čas zapnutí a vypnutí ohřívače. Pohodlná volba, pokud potřebujete opustit panel bez dozoru na chvíli nebo vaření misky striktně receptem.

V tomto seznamu výhod vybavení s inteligentním řídicím systémem nekončí. Inženýři švédské společnosti Electrolux také poskytovali nestandardní situace poskytováním všech nových modelů varných panelů s ochrannými mechanismy. Jednou z nejužitečnějších funkcí “Automatic Automatic Shutdown”.

Moderní varné panely jsou vybaveny poměrně silným hořákům páskových páskových pásků. Takový ohřívač může vařit vodu během několika minut. Hořák nejprve zahřeje spodní část nádobí, ale poté, co vysoké teploty začínají ovlivňovat na varnou desku. Takový proces negativně ovlivňuje provoz vnitřních modulů. Vysoká teplota kazí okolní nábytek, ale co je nejdůležitější. intenzivní ohřev částí může způsobit zranění.

Aby se zabránilo takovým situacím, byl vytvořen ochranný mechanismus. Zvláštní senzor ve spodní části hořáku registruje teplotu, když indikátory dosáhnou kritické vysoké hodnoty. dodávky elektřiny se zastaví.

S automatickou funkcí vypnutí se nikdy nebudete setkat s přehřátím problémem, i když necháte elektroluxního vaření panel bez dozoru. Nouzový systém bude jednoduše odevzdat hořáky před návratem. Příjemný doplněk k takové funkčnosti je skutečnost úsporných dat. Když se teplota vrátí do normálu, bude hořák plně obnoven. s těmito nastaveními, které jste použili před odpojením.

Více informací o funkcích varné desky elektrolyků lze získat v popisu jednotlivých modelů na našich webových stránkách.

Electrolux EHF96547FK Panel vaření

Optimalizace procesu vaření

Myslíte si, že časovač je potřebný pouze v troubě a při práci se sporákem bez ní je docela možné? Rychle změníte názor instalací elektrického kotle v kuchyni s funkcí časovače. Dokonce i ty pokrmy, které vyžadují přesné dodržování času vaření, nemusíte neustále kontrolovat.

Selhání a zítra. Populární kulinářské procesy, které používají mnoho milenek, aby získaly lahodné pokrmy a omáčky. Problém je však, že potřebují spoustu času. Sklízet jídlo na sporáku nebo ne, aby to nemožné. chuť se zhorší. Takže musíte neustále následovat čas. Můžete však také udělat jiné věci, například připravit několik jídel současně.

Další situací je recepty, které vyžadují fázové přidávání ingrediencí po určitých intervalech. Souhlasí, bylo by velmi výhodné mít techniku, kterou si sám připomíná, že je čas splnit další proces.

A s funkcí řízení času vaření a s funkcí připomenutí dokonale zopakuje časovač instalovaný v panelech zajíc LEX. Použijte jej různými způsoby. Maximální doba provozu. 99 minut.

Pokud potřebujete časovač provést funkci připomenutí, pokud je aktivována, nemusíte vybrat topnou zónu. Na ovládacím panelu dotyku jsou speciální tlačítka, se kterým můžete nastavit správný čas, zvýšit nebo snížit. Po úpravě začíná odpočítávání, a když je časový interval skončil, přístroj vyzařuje pípnutí.

Pokud bude při nastavování časovače vybrána jedna nebo více desktopů, budou automaticky deaktivovány na konci nastaveného času. Tak, potřeba konstantní kontroly procesu vaření zmizí.

Jít do našeho katalogu, můžete si koupit elektrický kotel LEX bez přeplnění, pomocí služby Doručování zdarma. Můžete požádat všechny vaše dotazy v online chatu nebo telefonicky.

LEX EVI 320BL Vaření Panel

| Denial of responsibility | Contacts |RSS