Jak vyrobit domácí klimatizaci

Klimatizace DIY doma: Možnosti, jak dělat všechno

Tato publikace je více adresována těm čtenářům, kteří dosud nebyli schopni koupit továrnu.vyrobenou klimatizaci, a také platit za „významné“ účty za elektřinu, které běží v důsledku jejího použití. Kromě toho mají zařízení prezentovaná v prodeji řadu nevýhod, které nutí některé zvláště „selektivní“ uživatele, aby tuto techniku ​​opustili. to bude uvedeno níže.

Ale žít v nesnesitelné letní drsnosti, což je obzvláště charakteristické pro prostory nedostatečně tepelně izolovaných bytových domů. také vyhlídky na zcela bezútěšné. Majitelé bydlení proto vyvstávají otázku, zda je možné vyrobit klimatizaci vlastními rukama.

Existuje několik možností, které pomohou ochladit vzduch v místnosti pomocí domácích zařízení. Pravděpodobně byste měli okamžitě varovat, že existuje mnoho skeptiků, kteří nechtějí vyvinout úsilí a provádět takové experimenty. Aktivně kritizují tyto vynálezy, rozkládají hanlivé komentáře a předpovídají předem nefunkční projekt. Není však nic snazšího než kontrola působení urážek sama o sobě, zejména proto, že každá z nich nebude vyžadovat velké náklady a nadměrné úsilí, protože každá osoba by se měla vyrovnat s jejich výrobou, pokud je unavený z neustálého vnuvosti v pokojích.

Aby se kdokoli mohl pokusit vyrobit a zažít jeden z domácích klimatizací, pak bude představeno několik jednoduchých návrhů. Některé z nich mohou být vyrobeny za pouhou hodinu a pomocí nejdostupnějších materiálů.

Jak proměnit obyčejného ventilátoru na klimatizaci

Takže přišlo léto as tím teplo, ze kterého někdy není kam jít. Studené nápoje, chladná sprcha a být ve stínu, jen krátce pomáhají vychladnout a relaxovat od spalujícího slunce. Jedinou nejúčinnější metodou spasení z tepla v této roční době je klimatizace. Ale ne každý si může dovolit jeho akvizici a instalaci. V takové situaci přicházejí vynalézavost a ruce na záchranu, které rostou z ramen, stejně jako trochu peněz a času. Doporučujeme, abyste zjistili, jak může být vynikající klimatizace vyrobena z běžného ventilátoru!

Pro výrobu klimatizace svými vlastními rukama budeme potřebovat:. Fan (jakýkoli typ). Měděná trubka. Transparentní PVC trubice. Plastové svorky. Ponorné čerpadlo akvária s kapacitou 600-1000 l/h. Tepelný nosič (pěnový box)

Chcete.li proměnit obvyklý ventilátor na klimatizaci, stačí připojit výměník tepla k ventilátoru, skrz který bude cirkulovat studená voda, a ventilátor zase přenáší chlad z tepelného výměníku do místnosti s proudem vzduchu.

Jako výměník tepla použijeme měděnou trubici 1/4 “(6,35 mm), která se používá pro klimatizační systémy. Délka trubice bude záviset na velikosti vašeho ventilátoru a hustotě spirály.

Čím vyšší je hustota spirály, tím rychlejší dojde k chlazení, ale nezapomeňte, že velmi hustá spirála bude bránit pohybu toku vzduchu, takže hlavní věcí není přehánět. Pro standardní ventilátor podlahy je délka měděné trubice pro vinutí spirály 5-10 m.

Upevnění měděné trubice na ventilátorovou grilu je nejpřínosněji pomocí plastových svorek, ale jako možnost můžete použít tenký drát.

Vyřízněte konce svorek tak, aby vzhled nezkazil.

Chcete.li připojit čerpadlo k výměníku tepla, můžete použít průhlednou trubici PVC s vnitřním průměrem 6 mm., Pro pohodlí připojení k výměníku tepla.

Podle průměru potrubí čerpadla si můžete vybrat trubku PVC, ale v tomto případě bude nutné sevřít izolet na koncích výměníku tepla a opravit ji kovovými svorkami.

Jako nádrž na studenou vodu použijeme pěnovou krabici (tepelná pistole) nebo jakýkoli jiný nádobu (barel, kanystr), který je žádoucí zahřát polystyrenem.

Po připojení všech zkumavek vložíme čerpadlo a vypouštěcí hadici do tepelného. Pravidelně, abychom udrželi nízkou teplotu, hodíme do tepelného kusy ledu, studených baterií nebo zmrazených lilků.

Jak vidíte, výroba klimatizace svými vlastními rukama není vůbec obtížná. Domácí klimatizace se samozřejmě přinese do továrny, ale přesto je to hodná možnost boje proti teplu.

Pro ty, kterým se tento design klimatizace bude zdát složitý, navrhujeme zvážit možnost, jednodušší klimatizaci:

vyrobit, domácí, klimatizaci

Pro výrobu jednoduché klimatizace budeme potřebovat:

See also  Jak přivést do okna mobilní klimatizaci

Na obálce tepelného jsme vystřihli dva otvory. Vyřízli jsme jednu díru pro ventilátor s výpočtem tak, aby ventilátor nezklamal. Druhá díra je omezena podél průměru kolena. Samotné koleno je nezbytné pro směrované rozdělení toku studeného vzduchu v místnosti.

Princip akce, domácí klimatizace je poměrně jednoduchý. Led se nalije do Thermoboxu a pokrytý víkem (na kterém je nainstalován ventilátor). Tok vzduchu, chlazení z ventilátoru kvůli ledu, projde kolenem a bude distribuován po místnosti. Teplota na výstupu kolena je pod 10 stupňů a jak se led roztaví, postupně se zvyšuje. Proto je nutné pravidelně vypouštět roztavenou vodu a naplnit led.

Pokud nemáte Thermox, můžete použít velkou plastovou nádobu, pouze v tomto případě se na vnějších stěnách vytvoří kondenzát, které vypustí na podlaze. Aby se to nestalo plastovou nádobou, je nutné tepelně izolovat pěnou listů.

Jednoduchá domácí klimatizace

Princip provozu takových chladičů je vyhodit vnitřní vzduch objekty s negativní teplotou. V této funkci jsou ledové nebo studené baterie určené pro speciální tašky používané pro letní přepravu produktů obvykle působí.

 • Stará lednička automobilu s izolovanými stěnami;
 • Prostorné plastové lahve navržené pro 5 litrů vody a další;
 • Kartonové nebo plastové krabice s víky;
 • Polymerní materiály kanály.

Poznámka. Přívod vzduchu je poskytován jakýmkoli malým ventilátorem, například chladičem z počítače.

Tento mini-kontrolor je také vhodný pro ochlazení interiéru automobilu, stačí správně připojit injekci vzduchu k palubní energetické mřížce a předem se zásobit správným množstvím ledu.

Výhody a nevýhody designu

Je pozoruhodné, že taková zařízení skutečně vedou do místnosti tok studeného vzduchu. Kromě toho jsou jednoduché klimatizace skutečně vyrobeny z improvizovaných materiálů, jejichž cena se snaží nula. Maximum, na které musíte utratit, je axiální ventilátor, pokud se nenachází v domácnosti.

Instalace a připojení zařízení ve stroji

Bohužel, nevýhody vycházejí všechny výhody chladiče:

 • Bez ohledu na to, kolik ledu vloží do fotoaparátu, v horku to nebude stačit po dlouhou dobu, takže musíte neustále zmrazovat novou vodu.
 • Zatímco chladíte jednu místnost, sousední se zahřívá lednicí, kde je připraven led. Plus se zvyšuje spotřeba energie.
 • Doba trvání jednotky v autě závisí na zásobě ledu s ním.
 • Vzduch procházející ledem je částečně navlhčen. Po nějaké době dojde k přesycení místnosti s vlhkostí, proto se budete cítit ještě horší než z účinků tepla.

Rada. Vodity se lze vyhnout, pokud místo ledu použijte akumulátory studené. A pro kontrolu a udržení optimální úrovně vlhkosti existují i ​​další domácnost.

Závěr. Výše uvedené klimatizace vytvořené sami lze považovat za efektivní. Mohou vám pomoci v beznadějné pozici, ale operace chladiče je poněkud nepříjemná záležitost.

Odrůdy studených baterií

Kolik ledu v buňce stačí

Abychom odpověděli na tuto otázku, vypočítáme, kolik chladu přidělí 1 kg ledu, když je zahříván z teploty mrazu. 6 ° C na 20 ° C. K tomu použijeme vzorec pro výpočet tepla v závislosti na tepelné kapacitě.

 • Při tavení ledu považujeme chlad nachlazení: q = 1 kg x 2.06 kJ/kg ° C (0 ° C. 6 ° C) = –12.36 KJ.
 • Najdeme referenční hodnotu energie uvolněné během tání ledu. 335 kJ.
 • Vypočítáme, kolik studené vody bude po zahřátí přenášet: q = 1 kg x 4.187 kJ/kg ° C (0 ° C. 20 ° C) = –83.74 KJ.
 • Složte výsledky a získejte –431.1 kJ nebo 119.75 wattů.

Poznámka. Výsledky výpočtů chladu ve fyzice jsou také získány se značkou „mínus“, je to přirozené.

I když zamrznete led na teplotu mínus 15 ° C, je nepravděpodobné, že byste dostali více než 150 wattů s 1 kg. To znamená, že pro intenzivní chlazení místnosti 3 x 3 m, s teplem o více než 30 stupňů, budete muset přidat 1 kg ledu do domácího klimatizace každých 20-30 minut a zamrznout stejné množství. V praxi bude spotřeba menší, pokud jste spokojeni s tolerovatelnou teplotou vzduchu. 25-28 ° C.

Jak sestavit vzduchový chladič

Mini-kontrolér pro dům nebo auto je vyroben následovně:

 • V boční stěně kontejneru nakrájejte díru rovnající se velikosti pracovní části ventilátoru.
 • Zašroubujte chladič pomocí vlastních šroubů nebo položte na malé šrouby.
 • Udělejte druhou díru a uvolní chlazený proud. Další možností je položit láhev zvlněné plastové trubice na krk láhve nebo kanystr. Zařízení je připraveno.
See also  Domácí sušiče pro zeleninu a ovoce

Rada. Z pohledu provozu je lepší naneste krabici s odnímatelným víkem, protože je pohodlnější načíst do něj led nebo studené akumulátory.

Zbývá dát a propojit improvizované karcontacle. Dráty z chladiče mohou být přivedeny do konektoru zapalovače cigaret, v jehož řetězci je výkonná pojistka. Proces výroby a připojení je podrobně zobrazen

Obzvláště zajímavé

„Udělejte si. svými vlastními rukama“. Místo zajímavých vlastních samospráv vyrobených z improvizovaných materiálů a předmětů doma. Hlavní třídy krok za krokem s fotografií a popisem, technologií, životními hackery. Vše, co je potřebné pro vyšívání skutečného mistra nebo jen řemeslníka. Řemesla jakékoli složitosti, velký výběr pokynů a nápady pro kreativitu.

Výsledek práce

Klimatizace je poměrně výkonná, všechny stejné, bylo použito 6 modulů knedlíků. Veškerá elektrická energie byla 360 wattů, což není málo. I když není nutné jej porovnat s tepelným čerpadlem kvůli velmi nízké účinnosti. Ale i takový model stačí k vychladnutí malé místnosti.Zde je výsledek při prvním spuštění: počáteční teplota v místnosti je 24 stupňů Celsia.

Po asi hodině provozu teplota klesla na 20 stupňů, což je podle mého názoru vynikajícím výsledkem!

KIY klimatizace

Během tepla začíná mnoho lidí, kteří nemají domácí klimatizaci, hledat možnosti spasení z tepla. Nejčastěji se tato „spasení“ stává ventilátorem nebo naprosto zbytečným mini-zaostřením, což je ventilátor a kontejner vody. Taková klimatizace nejenže se neochladí, ale naopak to jen horší, dokonce i v první půl hodině a zdá se, že pomáhal. Teplota klesne o půl stupně a je klamně chladná, po kterém se zvlhčovaný vzduch začne rychle zahřívat, a nejen horká, ale také dusná.

Tato věc nepomáhá v žáru.

Dnes nebudeme opakovat chyby jiných lidí, pokusit se „lechtat“, ach, to znamená sbírat něco vzdáleně připomínajícího zařízení pro vytvoření pohodlné teploty v horkém dni, jmenovitě domácí klimatizace. A to nás bude stát, že je to ještě levnější než zbytečný mini-kontrolér s výše popsaným Aliexpress.

Jako vždy, zvláště vás zamrznu, začnu z dálky.

Být už mužem, dalo by se říci, starší generace, vyrostl jsem v zemi, kde byla klimatizace luxusem, a rozdělený systém byl obecně vnímán jako něco nedosažitelného, ​​proto s horkými letními večery myšlenky na to, jak se zlepšit Mikroklima v bytě mě navštívila opakovaně, ale všechno, co obvykle spočívali na pochopení, že je nutné umístit klimatizaci, nebo do ventilátoru, na kterém bylo v nejlepším případě možné hodit mokrou gázu, což stačilo pro Pět minut, dokud tato gáza vyschne.

vyrobit, domácí, klimatizaci

Postupem času přestala být klimatizace luxusem, existovaly příležitosti a myšlenky na výstavbu jejich vzduchového chladiče se dostaly do zapomnění, ale letos v létě bylo nutné zlepšit mikroklima v dílně, kde to nedávalo smysl Dejte klimatizaci a tam pro něj nebylo místo.

Hovor je přijat, což znamená, že zahajujeme kolektivní farmu.

Mimochodem, v mých experimentech zpravidla používám nejlevnější komponenty, z nichž některé se snažím udělat sám, protože si jen koupím připravené a vložte, i když jde o spojovací prostředky, je to skromné ​​a nezajímavé, takže existuje Plak ve všech mých domovech. Nedbalost a post.apokalypsa, protože často je proces důležitější než výsledek. Bude to tak tentokrát, takže moc nekopejte, ale mimochodem, kopněte, jak chcete.

Štítky: klimatizace, zvlhčovač, s vlastními rukama, chiller fancoil

Ahoj. Motor je pravděpodobně velmi hlučný? Klišší k němu existuje tišší alternativa?

Ano, v kufru vůbec neslyšíte, když například taška s masem nebo zmrzlinou se sodou

Chápu správně, že v tomto případě je vysoký výkon čerpadla zbytečný, jen abych zavlažoval ubrousek?

Absolutně pravdivé (dodám, že kromě zavlažování čerpadlo „odjede“ přes trubici, která je již studená voda)

také auto bez klimatizace, musíte to zkusit udělat! Díky za design!

Výhody mini klimatizace:

 • Počítačový chladič. 2 ks.
 • Velká plastová nebo kartonová krabice. 1 ks.
 • Zemřel trubky. 2 ks.
 • Napájecí zdroj (12 W). 1 ks.
 • Plastové láhve odříznuté 2-4 ks.

Vložte chladič do řezaného otvoru a opravte jej silikonovým lepidlem, abyste zabránili výkonu vzduchu trhlinami. Pokud jste si vybrali plastovou krabici pro výrobu klimatizace, budete se muset potit nad řezáním otvorů: položte je na chlad a předejte ji rukojetí a poté přísně vytvořte díru s nožem nebo nůžky. Bude to snazší, pokud uděláte značky s tenkým vrtákem na plastu a poté začnete řezat podle not.

See also  Jak dlouho trvá doplnění klimatizace

S pomocí dlouhých šroubů připevněte druhý chladič k prvnímu. Místo dvou malých chladičů můžete použít jeden výkonný. Síla chladiče přímo závisí na stupni chlazení.

Odstraňte víko a zapojte se do ozubeného otvoru pro odkloněnou trubku. Struktura by měla být fixována silikonovým lepidlem.

Nasaďte druhou trubku, která nasměruje tok vzduchu. Nemělo by být opraveno lepidlem, jinak ztratíte příležitost to otočit a nasměrovat vzduch. Můžete vyrobit dvě otvory pro trubku tak, aby se vzduch rozšířil rychleji po místnosti.

Nasaďte víko a ujistěte se, že vzduch vstupující do krabice vychází pouze přes potrubí. Pokud jsou patrné praskliny, měly by být utěsněny silikonovým lepidlem

Nyní tato záležitost zůstává malá. získat několik ledových polotovarů z mrazničky. Led umístěný v lahvích 1,5 litru se roztaví hodinu a půl po začátku klimatizace, takže se pokuste předem zmrazit vodu předem. Čím více ledu, tím silnější a chladnější tok vzduchu. Klimatizace funguje dobře bez obrobku ledu, ale pak získáte analog ventilátoru.

Pokud jste nebyli schopni najít vhodnou plastovou krabici, můžete ji vytvořit z silného papíru. Kartonová krabice v kvalitních charakteristikách není nižší než plast, vypadá však méně atraktivní. Situace může být opravena, pokud přilepíte na starou lepenku filmem. Ice, který se rychle odpařuje uvnitř krabice, brzy povede karton nepoužitelný, takže kartonová krabice vám stačí po dobu maximálně jedné sezóny. Pro pohodlí vložte ledové polotovary do plastové povodí, abyste znovu nepoškodili lepenku.

Máte právo změnit počet chladičů nebo trubek, tvar krabice. Hlavní věc je, že nakonec získáte. pohodlný a praktický design, který může vychladnout malou místnost a stát se vynikající alternativou k ventilátoru nebo drahé klimatizaci.

Neobvyklé použití mrazničky

Ze staré ledničky s určitou dovedností a letem fantazie někteří majitelé domů dělají klimatizaci, která je nainstalována v otevření okna nebo speciální výklenek s přístupem na ulici. Fotoaparát určený k zamrznutí produktů je vložen tak, aby záda je zcela venku, t. na. existuje chladič, což je aktivní zdroj tepla. Hlavní nachlazení je koncentrováno uvnitř komory, takže ve dveřích vytvoříme díru a nainstalujeme ventilátor požadované velikosti.

Ze strany kamery, která bude venku, můžete vrtat otvory pro tok vzduchové hmoty. Tento design z chladničky poskytne příliv do místnosti chladu během horkých letních dnů.

vyrobit, domácí, klimatizaci

Klimatizace z chladničky lze provést pomocí staré přenosné verze produktu domácnosti.

 • Vezmeme případ z mobilní verze chladničky, která dlouho nefunguje, ale dobře drží těsnost, odstraňte víko, nainstalujte na něm dva chladiče z počítače. Chcete.li to provést, nastiňte velikost každého z nich, poté vyvrtejte kulaté otvory s vrtákem a mechanickou skládačkou.
 • Vložíme chladiče na místa a zavřeme všechny trhliny s tmelem.
 • Vložíme led do komory. můžete volně zamrznout v plastové nádobě vhodné pro vnitřní objem starého zařízení, požadované množství.
 • Pevně ​​zavřete kryt a zapněte ventilátory pomocí speciálně zakoupeného zařízení nebo je připojte k PC. Led se už nějakou dobu roztaví a klimatizace ze staré mobilní ledničky vyrobené sami dokáže dobře vychladnout místnost.
 • Poté se voda nalije do nádoby a na svém místě je položena nová část ledu.

Jak vidíte, výroba klimatizace svými vlastními rukama je docela skutečná a bez zvláštních technických dovedností. Všechny výše uvedené možnosti pro klimatizace jsou naprosto neškodné a vyrobené z komponent šetrných k životnímu prostředí, mnozí z nich pomáhají výrazně ušetřit nejen při nákupu drahého vybavení, ale také na jeho instalaci.

Původní návrhy vám pomohou vyhnout se tepelnému úderu v zemi a pro motoristy, kteří mají starý radiátor ze sporáku, je taková původní klimatizace vhodná, jejíž metodologie výroby je zobrazena dál

| Denial of responsibility | Contacts |RSS