Jak vytáhnout tan z kotle Ariston

Jak nezávisle nahradit deset v kotli “Ariston“?

V seznamu základních zařízení, jejichž nákup je myšlenka primárně při přesunu do nového domova, bytu nebo chalupy, je zde ohřívač vody. Dělá nájemníky nezávislé na zásobování teplé vody. můžete jednoduše zapnout zařízení a osprchovat se.

Ale takové domácí spotřebiče potřebují pravidelnou péči a některé prvky jsou vůbec. v nahrazení. Majitel proto bude potřebovat znalosti o tom, jak propagovat profylaxi, aby se zabránilo poruchám, a jak změnit deset v ohřívači vody, pokud se stále selhal.

Typické členění ohřívačů vody Ariston a jejich příčiny

 • Dalším technickým vlastností ohřívačů vody. povinná periodická výměna anody hořčíku. Závisí na podmínkách a provádí se podle pravidel výrobce. Obvyklé pojmy. pro velké anody 400 mm dlouhé. až 5 let provozu, pro malé. až 2 roky.
 • Vazba deseti je přímým důsledkem nesprávných provozních podmínek v důsledku nedostatku údržby, nebo zřídka, práce v nepřítomnosti vody.
 • Úniky nádrže, červené skvrny na nádrži. žádná náhrada nebo nesprávná instalace gumového těsnicího kroužku pro údržbu. Extrémně zřídka. zničení korozní nádrže v důsledku porušení pravidel operace.
 • Bezpečnostní ventil. instalace levné vadné části šedého trhu nebo kvůli časté reakci ručním otvorem pro reset vody.
 • Selhání elektroniky, senzor teploty, teplotního čidla, termostatu. spíše vzácné poruchy, často příčiny nestabilizované elektřiny nebo provozu s téměř 100% vlhkostí, ale “železo”, mohou být také prohloubeny v jejich práci, kvůli chudým.Quality tranzistorové krystal, například.

Dále zvažte, jak to zabránit a podobně.

Metody čištění

Před čištěním ohřívače vody bude muset vypořádat se způsoby, jak eliminovat měřítko.

Bez demontáže

Někteří věří, že pro čištění kotle je nutné umýt, ale není to. Zbavte se podlahy na stěnách a bez demontáže zařízení. Za tímto účelem se z něj vyrazí a nalita do roztoku vařeného z ovladače a kyseliny citrónové.

Poté, co kotle zahrnuje a nechává teplo asi 3-4 hodiny. Pak je kapalina vypuštěna a nádrž se promyje studenou vodou.

Sbírání doma

Pokud je kotle špatně znečištěný, před čištěním bude muset rozebrat.

kotle, ariston

Nářadí

Před řešením technologie je třeba připravit nástroje, které pro to lze použít. Chcete-li provést práci, budete potřebovat následující:

Тех обслуживание настенного котла Аристон

 • Šroubovák s vestavěným indikátorem pro kontrolu napětí vodičů;
 • Obyčejný plochý nebo křížový šroubovák, aby odšrouboval upevňovací prvky;
 • nůžky;
 • Sada klíčů;
 • hadr nebo houba pro otírání kotle.
See also  Jak remake plynový kotel pro propan

Top 10 nástrojů, než můžete umýt vodní emulzní barvu doma

Vypouštění

Před čištěním ohřívače vody nutně vypouštějte vodu. Za tímto účelem se provádějí následující akce:

 • Zakázat technologii od zdroje energie, takže nádrž s vodou se podařilo vychladnout;
 • překrývají jeřáb, který je zodpovědný za dodávku studené vody;
 • Otevřete teplou vodu a počkejte, až se plně vkládají v kbelíku nebo jiném prázdném kontejneru.

Demontáž s vlastními rukama

Před demontážem zařízení je nutné pečlivě odstranit ze stěny, ke které je zavěšeno. Chcete-li to provést, odstraňte všechny upevňovací prvky, po kterých nádrž položila na rovný povrch jeřábů. Když je ohřívač vody odstraněn, je nutné od něj odstranit deset a termostat. Chcete-li to udělat, musíte uvolnit malý držák a odstranit detaily.

Způsoby, jak vyčistit opálení

Existují dva metody čištění opálení, které pomohou rychle eliminovat stopy stupnice.

Mechanický

Velká vrstva stupnice je odstraněna mechanickým způsobem, který nahromadil na výrobku několik let. Pro to můžete chodit po povrchu s nožem nebo jiným akutním subjektem. Když bude málo položen na činidlo, je otřel se mokrou houbou namočenou v roztoku mýdla.

Chemikálie

Někteří lidé se bojí čistit deset mechanické metody, která by mohla náhodně poškodit jeho povrch. V tomto případě je nutné vychutnat si chemický způsob odstraňování měřítka. Výrobek může být šťouchán v roztoku připraveném z chemických detergentů nebo kyseliny citronu. Namáčení by mělo trvat 2-3 hodiny, po kterém může být měřítko třít hadříkem.

Čištění tanku

Jasná nádrž před znečištěním je velmi jednoduchá. Nejprve musíte ručně uhasit celou měřítku, která se nahromadila na dně. Potom se stěny kontejneru promyjí silným tlakem vody, takže největší plátky stupnice.

Po této zdi se nádrž stírá pevným látkou nebo houbou, aby se zbavila zbytků znečištění.

Eliminace pachů

Někdy uvnitř nádrže je nepříjemný zápach, ze kterého se bude muset zbavit. K tomu je nutné vypustit kapalinu z nádoby a naplnit ji čistou vodou. Potom se řidič zahřívá na maximální teplotu, po kterém se slučí. Postup se opakuje, dokud nezmizí nepříjemná vůně.

10 nejefektivnějšími způsoby, stejně jako doma vyčistit bílou podešev tenisek

Shromáždění

Po vyčištění opálení může být vyhřívaný ohřívač vody. Postup se provádí stejným způsobem jako panel kotle, pouze v opačném pořadí.

Když potřebujete vyčistit ohřívač vody

Přerušení práce ohřívače vody začíná po 2-3 letech od začátku jeho provozu. Nachází se v kumulativním Boyleru deset je pokryta vrstvou vápna rostoucí v tloušťce dne.

See also  Proč kotel neublíží vodu

Následující znaky jsou také uvedeny o potřebě čištění:

 • Doba topení se zvýšila a proto spotřeba elektřiny;
 • Přístroj publikuje nečistotové nečistoty, nejčastěji syčení různého objemu;
 • Voda získala nažloutlý stín;
 • Charakteristický pachu sirovodíku pochází z vody;
 • Ve vodě můžete vidět nažloutlé vločky. plátky měřítka;
 • Vnější stěny nádrže začaly přehřáté.

Pokud má voda v bytě tuhost více než 350 mg / l, je čištění ohřívače doporučeno každoročně. V některých lokalitách je voda tak tvrdá, že měřítko se hromadí ve věku 5-6 měsíců a musí být vyčištěn.

Pro to, co vytvořilo ohřívače vody Ariston

Domácí spotřebiče pro ohřev vody, které pracují z elektřiny, nejčastěji používané po dobu vypnutí teplé vody. Modely kompaktního typu zpravidla získají. S profesionální instalací poskytuje ohřívač vody tok teplé vody pro denní potřeby domácností: mytí, čištění nebo duše.

V soukromých sektorech se všemi komunikacemi používejte plynové a elektrické ohřívače s větším objemem s pohonem. V tomto případě domácí spotřebiče slavné italské firmy používají po celý rok.

Odtok vody a demontáže ohřívače vody

A tak, když bylo rozhodnuto, že stále musíte otevřít, první věc vypne napájení, tahání zástrčky ze zásuvky. Pak odjeďte z titanové vody. K tomu, překrývající se horké a studené vodní jeřáby.

Odšroubujte hadici studené vody, nahrazující příslušnou nádržku pro vypouštění.

Pokud voda neprochází z hadice poklesla, říká o letecké dopravě. Je třeba odstranit. Pro to je dostačující na to, aby se uvolnil matici namísto připojení trysky teplé vody do trubky.

Dále otevřete bezpečnostní ventil a sestupujte vodu. Pokud se ventil náhle ukázal, aby byl skóroval, pak budete muset otáčet ventil. Voda s pevným proudem půjde z kotle.

Po odtoku zcela twist od titanových ventilů (zahlaví vlasy) pro otevření spodního krytu a přístup k TENAM.

Existují moderní modely, kde se spodní kryt kolapsuje a odstraní se, není nutné dotknout ventilu. Jde ve formě plastového vložení připojeného na několika šroubech.

Odpojte napájecí vodiče, předem zapamatování nebo značku, který je připojen. Je lepší kreslit schéma. Všechny dráty jsou zpravidla zbarveny a dělají to snadné. Jinak, v takové haldě, může být zapojení zmatené.

Nechci nic nakreslit, pak elementární udělat pár fotografií na mobilním telefonu. Budete vědět přesně umístění všech prvků a vodičů.

Poté odšroubujte obvod matice nebo upevňovacích šroubů.

V každém posloupnosti můžete odšroubovat, ale je také nutné je otočit, jako motor nebo kola na auto, to znamená, že kříž se otočí.

Pokud okamžitě zašroubujete nějakou matici, dokud se nezastaví, bude delaminovat přírubu a nebude nezbytná hustota nastavení. V důsledku toho, těsnění nebude a proudí.

Jemně vytáhněte topný prvek ven. Bude to všechno v rez, az anody hořčíku, s výjimkou tenkého pohřbeného hardwaru a nemůže zůstat nic.

kotle, ariston

Demontáž ohřívače vody Aristonu

Pokud z nějakého důvodu potřebujete demontovat kotle sami, pak to proveďte podle navrhované technologie krok za krokem:

 • Odpojte ohřívač vody ze sítě;
 • Výrobní voda z nádrže přes vypouštěcí ventil a ventil na trysku horké vody;
 • Odšroubujte termostat ze svorek a získejte jej;
 • Vyjměte deset. k tomu, vyjměte držák, který ho drží s držákem a vyjměte ohřívač ze zásuvky (nezapomeňte nahradit lopatku pod aristonem pro vypuštěné zbytky vody), obr. 3;
 • Pro další demontáž kotle se odstraní z upevňovacích prvků a jemně spustí na podlahu, uvedení ohřívače vody vzhůru nohama;
 • Odšroubujte přírubu a odstraňte těsnění.
See also  Instalace plynového kotle v koupelně

Produkují purifikaci nádrže z měřítka. obvykle se hromadí na dně. Tento proces se provádí ručně a pak se nádoba umývá. Zkontrolujte elektrodu hořčíku. pokud je v pořádku, pak přejděte na test. Zrušit a rez (pokud je). Zkontrolujte integritu spirály pomocí testeru, a pokud je poškozena, kupují nový deset a vytvářejí instalaci při montáži ohřívače vody.

Zkontrolujte těsnění a pokud se suší, vložte nový.

Pokud je příruba zkontrolována poškození nebo zrezivělá, pak si koupit nový a nainstalovat jej.

Design

Zařízení ohřívače alistonu. (Pro zvětšení stiskněte) Konstrukce jakéhokoliv ohřívače vody (kotle) ​​připomíná konstrukci elektrické konvice s funkcí udržování dané teploty. To je jen místo víka takové konvice. pojistný ventil.

O zařízení a principu kotlů, tento článek “vypráví” podrobně:

V závislosti na značce, jeho držitel autorských práv zahrnuje řadu jako marketing a technické možnosti. Takové možnosti jsou určeny k rozlišení produktu této značky z jiného.

Ariston akumulace Vodní ohřívače Vizitka je mimo jiné korozivzdorné povlaky vnitřní nádrže obsahující stříbrné ionty AR.

To nevylučuje použití a jiné ochranné povlaky v jiných produktech společnosti. V modelu Ariston AM50 SH 2.0 EI3 FE (horizontální model) jako ochranný nátěr použitý Ti-smalt.

Strukturálně, takové zařízení se skládá z:

 • Vnější, tepelný izolovaný kryt (nádrž);
 • Vnitřní nádrž s objemem 15 litrů až 200 litrů s korozivzdorným povlakem nebo z nerezové oceli;
 • Deset topného tělesa: v nádrži s mokrým deseti- přímým kontaktem s vodou;
 • s suchým deseti. kontakt s vodou přes keramickou skořápku;

Poznámka: Výměna anody hořčíku by měla být prováděna nejméně 1 2krát ročně.

Na příkladu tohoto kotle můžete zhruba podat návrh a další modely ohřívačů vody Aristonu a dalších výrobců.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS