Jak vytlačit z rajčatové šťávy bez odšťavňovače

Rajčatová šťáva doma na zimu. 9 receptů velmi chutné šťávy

Můžete hodně psát o univerzálnosti rajčatové šťávy. Pijí to takhle, užitečné nápoje se s ním připravují, něco jako koktejl. Nedávno jsme zvážili možnosti přípravy vycpaných paprik a byl tam recept s šťávou. A to bez něj lecho z pepře a rajčat? Do tohoto seznamu můžete přidat mnoho dalších jídel, od polévek po těstoviny, omáčky a marinády. Samozřejmě, vždycky chci mít vždy takový nezbytný produkt po ruce. A proto stojí za to mluvit o tom, jak vařit rajčatovou šťávu s vaším úsilím.

Z mé zkušenosti vím, že šťáva připravuje tři typy:

A může existovat cokoli s přísadami, bulharským pepřem a kořením a bylinkami. Víš, jednou jsem byl ošetřen i na šťávě s tukem. Exotický! Je škoda, že jsem nikdy nezjistil, zda je to vynikající, řekl bych ti.

Snažil jsem se do této sbírky zahrnout celou řadu receptů, abyste si mohli vybrat něco podle svých představ. Dovolte mi, abych vám připomněl, že nezapomenete se pravidelně dívat na web. Zde vždy najdete relevantní sezónní jídla. Například v pokračování tématu rajčete existuje výběr sladkých rajčat pro zimu, existují sbírky, které zvažují mrazivou zeleninu a bobule. Přihlaste se k odběru a obdržíte zprávy o nových kulinářských (a jiných) článcích!

Jak stisknout šťávu bez odšťavňovače

K přípravě různých nápojů a jídel se často používají přírodní ovoce a zeleninové šťávy. Přirozeně, abyste mohli extrahovat šťávu, potřebujete odšťavňovač. Ale co dělat, pokud tento potřebný na farmě nebyl po ruce?

Pokud potřebujete stisknout šťavnaté bobule s měkkou pokožkou, například maliny nebo borůvky, použijte běžnou gázu. Chcete.li šťávu umýt, třídit bobule a osušit je na měkké látce.

Složte čistou gázu ve čtyřech vrstvách a položte na širokou misku. Nalijte na to bobule a shromažďujte okraje tkaniny do ruky, abyste dostali pytel bobule. Drží ho za krk nad mísou a postupně ho otočte tak, aby objem části, ve které jsou bobule umístěny, se postupně snižuje. V procesu kroucení mírně stiskněte tašku rukama a přesuňte hmotu bobule do spodní části vaku.

Hodně husté švestky, třešně, jahody, broskve, meruňky a rybíz pro získání šťávy by měly být mírně hnusné. Předtím odstraňte kosti švestků, meruňky, broskví a třešně, švestky a meruňky do poloviny. Rozdělte broskve na čtyři části.

Umístěte připravené potraviny na čtvrtou skvrnu. Otočte okraje gázy v sáčku tak, aby látka mírně pokrývala ovoce a bobule. Vložte sáček do misky a pamatujte si její obsah dřevěným tlakem.

See also  Jaký je rozdíl mezi kávovary a satelitem v

Poté, co se ovoce a bobule změní na bramborovou kaši, stiskněte obsah Marleyho a otočte jej stejným způsobem jako v případě šťavnatých bobulí.

Aby se zmáčkl šťávu z mrkve, okurek a jablek, vyčistěte mrkev a odřízněte hustou pokožku z jablek a okurek. Nastrouhejte připravená jídla na nejmenší plastovou struhadlo a poté protlačte tvarohovou. Stejná metoda je vhodná pro cibuli, i když je lepší netřít cibuli na štěkání, ale projít mlýnem na maso.

Citrusová šťáva může být stlačena bez použití dalších zařízení. Chcete.li to udělat, budete muset vzít zralé oranžové nebo citron a dobře ho promítat ve svých rukou, aniž byste poškodili kůži.

Poté, co je ovoce velké, udělejte v něm díru nožem a stiskněte šťávu a přitiskněte na kůži

Opatrně si přečtěte informace na etiketě. Granátová šťáva a její prospěšné vlastnosti. Díky bohatému složení vitamínu-minerálu je šťáva z granátového jablka užitečná pro dospělé i děti a má terapeutický účinek u některých onemocnění. Dlouhý skladovací nápoj, který se prodává v lahvích nebo taškách, je nižší jako obsah všeho, co je užitečné pro granátovou šťávu. Zrna granátu můžete stisknout pomocí ručního lisu nebo odšťavňovače.

Celé ovoce lze uložit na chladném, suchém a dobře větraném místě po dobu 1-2 měsíců. Semena Rubin mohou být zmrazena v pevně uzavírací tašce po dobu jednoho roku. Čerstvá šťáva z granátového jablka může být uložena v lednici po dobu dvou až tří dnů. Stiskněte tašku druhou rukou a držte ji přes misku, do které šťáva vypukne. Vyberte jídla s vysokými stěnami, aby sprej neletěl od sebe. Opatrně stiskněte šťávu tak, aby v gáze nebyla žádná celá zrna.

Ingredience

Přidávám sůl rychlostí 5 litrů šťávy 1 polévkovou lžíci se skluzavkou soli.

Krok 1

Získejte zralé rajče do zahrady. Pokud jste zbaveni tohoto potěšení, můžete si koupit na trhu nebo v obchodě.

Zvláštní plus receptury je, že i když byla rajčata mírně tlumená, jsou ideální pro výrobu šťávy.

Ale s poškozením rajčat nemusíte používat, protože existuje riziko, že se celá dávka zhoršuje. Na ovoci můžete snížit poškozené oblasti. Musíte také odstranit „zadek“. umístění rajčat s větví.

Krok 2

Roztčistit rajčata, jak bylo napsáno výše, a nakrájejte na několik částí, které se mají převést na pánev a položit na sporák, zapnout plyn.

Není nutné přidat vodu, rajčata samotná šťáva zvýrazní!

Krok 3

Vařit. Pak vypněte oheň.

Krok 4

Poskytněte obsah pánve zcela chladně. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je od večera, pak ráno se všechno ochladí a můžete pokračovat v další přípravě šťávy.

Krok 5

Vytáhněte obsah pánve přes síto. Zůstane to rajčatová kůže a semena.

rajčatové, šťávy, odšťavňovače

Šťáva je připravena! Pokud jste to udělali „na drink“, vložte do lednice. A pokud na zimu, pak proces obrobku pokračuje:

See also  Stroj Ariston Hotpone nevypouští vodu

Krok 6

Banky (lahve) musí být sterilizovány.

Krok 8

Nalijte do břehů (láhve) a svinujte. Zabalit. Po úplném chlazení vyjměte na sklepě nebo tmavě chladné místo.

rajčatové, šťávy, odšťavňovače

Zde je tak jednoduchý způsob, jak vyrobit rajčatovou šťávu bez odšťavňovače, mixéru nebo mlýnku na maso.

rajčatové, šťávy, odšťavňovače

Rajčatová šťáva s buničinou bez sterilizace v bankách

Nejčastěji se při přípravě rajčatové šťávy používá odšťavňovač nebo mlýnek na maso. Pokud tomu tak není, běžný mixér je vhodný pro broušení ovoce.

Pokud je to nutné, odstraňte před řezáním kůže rajčata. Nalijte rajčata předem připravenou vroucí vodu a odejděte na pár minut. Pak vypustíme horkou vodu a ponoříme rajčata do chladu. Po dvou minutách odstraníme kůži rajčat.

Opláchněte rajčata v chladné vodě a dobře je otřete ručníkem. Ušetříme ovoce hniloby, temnoty a dalších vad. Rajčata jsme nakrájeli na malé kousky, aby se vešly do mixéru. Odstraňte stonky a místa upevnění.

Ground rajčata mixérem. Nalijte nejvíce homogenní směs do pánve a položte nádobu na sporák. Nalijte sůl a cukr. Smíchejte a přiveďte k varu.

Vařte šťávu dalších 30 minut. Neustále promíchejte hmotu a odstraňte pěnu.

Vybíráme celé sklenice a víčka pro převrácení rajčatové šťávy. Vyčistěte je a důkladně je umýt. Vložte nádobu do trouby pro sterilizaci. Nalijte rajčatovou šťávu buničinou do čistých sklenic. Zakryjte plechovky víky a svlékněte. Vložíme kontejnery se dnem se zdola nahoru na jakémkoli pohodlném místě a přikryjte přikrývkou, dokud se úplně neochladí.

Jednoduchý recept na rajčatovou šťávu prostřednictvím odšťavňovače

A šťastní majitelé odšťavňovače se nemají čeho bát. Podívejte se na video z kanálu „Free Minute“. Zde autor ukazuje, jak snadné je vyrábět drink pomocí tak nádherného zařízení.

Nic komplikované a opravdu se mi líbí ten sladký pepř byl přidán receptem mezi ingredience. Toto je jedna z mých oblíbených zeleniny. Ukazuje se, že v tomto nápoji je dvojí náboj vitamínů a živin!

Rajčatová šťáva s paprikou

A konečně vám nabízím velmi originální a chutný recept z rajčat a papriky. Je to opravdu velmi chutné.

Podíl rajčat na pepř je 5 až 1. To znamená, že 5 kg rajčat vyžaduje 1 kg papriky pro 5 kg rajčat.

Z tohoto množství nakonec získáte 4 litry šťávy.

Moje zelenina a řezaná. V rajčatech jsme řezali stonky, v paprikách odstraníme semena a oddíly.

Nalijte směs do pánve a přiveďte k varu na vysokou teplotu. Pak snížíme oheň na minimum a vaříme dalších 5-7 minut.

Aby šťáva nezstřížila, zavřete pánev se speciálním grilem

Poté, pokud máte mixér, porazte směs, dokud nebude hladký přímo v pánvi. Pokud ne, můžete tento krok chybět.

See also  Binatone je 800 odšťavňovače jak rozebrat

Poté otřete šťávu kovovým sítkem, abyste se zbavili kostí a kůží.

Oheň vyčištěnou šťávu znovu na oheň, přiveďte k varu a vařte dalších 15 minut.

Poté nalijte šťávu do sterilizovaných sklenic, zavřete sterilizovanými víky a nechte vychladnout v obrácené formě a zakryjte je přikrývkou.

To je vše, způsoby přípravy rajčatové šťávy na zimu, která mi je známa. Doufám, že si vyzvednete ten, který je pro vás nejvhodnější.

Rajčatová šťáva pro zimu bez sterilizace. jednoduchý recept

Existuje mnoho různých způsobů, jak sklízet šťávu z rajčat a téměř všechny z nich vyžadují sterilizaci, a tato metoda ji nepotřebuje. Ideální možnost, která nevyžaduje velké úsilí.

Chcete.li získat nejlepší šťávu, je lepší vzít zralé ovoce, nasycená šarlatová barva.

Pokud používáte první cestu, pak musí být hmota navíc otřena sítkem.

  • Vypustíme hotovou hmotu do velkého hrnce, dejte kamennou sůl a granulovaný cukr podle chuti. A přeneste na ne velký plamen. S neustálým hnutím čekáme na vaření. Vaříme směs asi deset minut.
  • Nalijte směs do sterilizovaných nádob, svlékněte se s cínovými víky a položte dno. Čekáme na ochlazení a posíláme je do suterénu pro bezpečnost.

Neváhejte a vařte podle tohoto receptu, abyste ukázali svůj talent jako manželky v domácnosti. Nápoj je velmi užitečný a vyvážený. Všechny domácnosti se mi užívají s potěšením.

Šťáva na zimu jablek a hrušek doma

Hrušky nejsou o nic méně užitečné než jablka. Ovoce jsou účinné při léčbě dětí nachlazení a infekcí. Vývar z hrušky se doporučuje jako antipyretické a obnovovací léky během období.

Důkladně umyjeme hrušky a jablka v tekoucí vodě. Ovoce otřeme ručníkem a nařízneme je podél 4 dílů. Odstraníme jádro a různé poškození.

Vezmeme velkou pánev a nalijeme do ní vodu na polovinu. Nalijte nasekané hrušky a jablka. Vařte je na nízkém ohni do stavu měkkosti.

rajčatové, šťávy, odšťavňovače

Vypněte talíř a dejte hmotu hrušek a jablek ochlazujte. Nainstalujte síto na samostatný kontejner a vložte do něj pyré. Čekáme, až šťáva vypouští.

Nalijte hotovou šťávu do pánve. Položte nádobu na sporák a vařte šťávu na nízkém ohni po dobu 20 minut.

Zkoumáme banky a obaly pro vady, vyberte vhodné pro převrácení a čištění je pomocí sody a houby. Důkladně vymýváme a sterilizujeme jakýmkoli dostupným způsobem.

Nalijte horký nápoj do sklenic a přikryjte víky. Srolujeme a necháme to vychladnout. Poté by měly být plechovky s šťávou přeneseny na místo pro skladování chladiče.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS