Jak zakázat UBB na pračce

Je možné otevřít pračku sám, pokud je zablokována

Obvyklá pračka je naprogramována tak, aby zajistila, že poklop zůstane uzavřen během několika minut po skončení mytí. Někdy však po daném čase nejsou dveře schopny otevřít. Důvody této situace jsou několik. Mohou být spojeny jak s rozpadem stroje, tak s podmínkami různých praní programů. Znalost o tom, jak otevřít pračku, pokud je zablokována, může být v některých případech stále užitečná.

Blokování nakládacích dveří povlečení je důležitou funkcí, která zabraňuje jeho otevření během provozu jednotky. Bez ohledu na to, jak tvrdě to zkusíte, nemůžete během praní otevřít pračku. To se provádí pro bezpečnost uživatelů. Jen si představte, co se stane, pokud během mytí bavlny při 90 stupních zapomenete a otevřete poklop pračky? A pokud se tak provede malé dítě, které si ještě neuvědomuje všechny důsledky, a tato „otřesení“ je pro něj jen dalším předmětem pro studium?

Blokování dveří je v jakémkoli psacím stroji. INDESIT (INDESIT), Bosch (Bosch), Samsung (Samsung), Ariston (Ariston). Žádná z prezentovaných značek nevytváří jednotky bez funkce nuceného blokování. Zvažte podrobněji, jak otevřít dveře pračky, pokud jsou zablokovány.

Začít

Před zahájením práce budeme studovat, jaký je přesně problém. v rozpadu automobilu nebo selhání programu a zda je možné se s ním vyrovnat sami.

Když je blokovaný poklop normální

Pračky často neotevírají dveře ihned poté. Může to trvat 1 až 5 minut, dokud nebude program zcela dokončen.

Pokud jste dostali takové auto, po dokončení praní netahajte rukojeť silou, i když signál o konci postupu zněl. Počkejte pět minut. Tentokrát stačí k úplnému zastavení bubnu a ochlazeného horkého prádla (v některých režimech). To se provádí z důvodů bezpečnosti uživatelů.

Pokud není slyšet charakteristické kliknutí na otevření dveří, zkontrolujte, zda se voda sloučená ze stroje. pokud ne, musí být vypuštěna ručně, více na tomto níže. Problémem může být také vadný mechanismus blokování dveří.

DE.Energize

Jakákoli elektronika čas od času „buggy“. Odpojte auto od sítě 220 V a znovu zapněte dvě až pět minut-„mytí“ bude znovu načteno. Nějakou dobu po zapnutí se západka odemkne.

Vypusťte vodu

Pokud v bubnu zůstane voda, systém ochrany vám nedovolí otevřít dveře. To se provádí tak, aby voda nepronikla a v koupelně není žádná povodeň.

Pokud se voda automaticky neslouží, vypusťte ji ručně: Otevřete poklop vody ve spodní části vozu, nejčastěji na pravém panelu a jemně vypusťte tekutinu do povodí nebo kbelíku. Jakmile buben vyschne, dveře se otevřou.

See also  Co znamená, že znamená na pračce

Poškození zařízení Luke Lock (UBB)

Na straně stroje je do procesu zapojen zámek poklopu (UBB). Jeho účelem je zamknout hrad a není otevřen, dokud nebude promývací cyklus úplně přes (po celou dobu je napětí dodáno uble. UBB může selhat ze dvou důvodů: je v něm rozpis, nebo na něm není napětí.

Případ tohoto zařízení je vyroben z plastu. Zámek je uzamčen pod působením proudu, který paralelně zahřívá mechanismus. To vede k poškození plastu, jeho deformaci. Výsledkem je, že se celý uzel ukáže jako nepracovní.

Druhou možností je mechanické zhroucení v důsledku nákladů šoku, které je vystaveno Uble během praní/točení v důsledku vibrací stroje. V každém případě bude řešením problému jedno. výměna bloku. Můžete to udělat sami:

  • Vytáhněte pružinu a opravujte způsob poklopu;
  • Odšroubujte spojovací prvky UBB;
  • Vyjměte blok a odpojíte kontakty (po zaznamenání, nebo lepší fotografování, který drát, ke kterému přichází kontakt);
  • Chcete.li připojit kontakty ve správném rozvržení k nové části (zaměřené na fotografii pořízené dříve), opravte uble na jeho místo.

Jak odstranit ochranu od dětí

Chcete.li odstranit zámek pračky LG od dětí, měli byste na několik sekund stisknout a držet dvě sekundy, mezi nimiž se na ovládacím panelu nachází ikona ikona nebo „dítě“. Skutečnost, že tento režim je zahrnut v zpoždění zpoždění, je označen kódem CL na displeji. Ochrana před dětmi na většině modelů LG je zapnutá pouze během praní a vztahuje se na všechny následné manipulace, takže před dalším nakládkem prádla bude muset být pokaždé deaktivován, jinak se program nezačne spuštěn.

V BOSCH Washings poskytují modely Logixx 8 také způsob blokování správy dětí. Abychom jej odstranili, je nutné vrátit zařízení do programu, který musel provést, otevřít dveře a podržet tlačítko (šipka) „doleva“ na možnostech stisknutí na několik sekund.

Jak zařízení funguje

UBB. Toto je uspořádání poklopu, které funguje z elektřiny. Elektřina je dodávána na bimetalickou desku, v důsledku toho se zahřívá a ohýbá se. S deformací vyvíjí deska tlak na páku, která zavře dveře. Spuštění snímače uzavření dveří, takže poklop bude uzavřen, když je na promytí.

pračce

Někteří uživatelé zahrnují zhroucení dveří pračky, protože bezprostředně po skončení cyklu je nemohou otevřít. To není případ: zařízení se konkrétně otevírá se zpožděním, takže veškerá voda se sloučí z nádrže.

Princip jednání

Uspořádání prádelny pračky na základě tepelného je velmi, velmi jednoduché. uvnitř je bimetalická deska a termo prvek, který se zahřívá, když je do ní dodáno napětí. Pod vlivem tepla se bimetalická deska okamžitě zahřeje, ohybuje se a pomocí speciální západky blokuje dveře bota poklopu boty.

See also  Hadice přívod vody v pračce uniká

Současně kontakt signalizuje řídicí modul, že dveře jsou skutečně zavřené. pak se spustí vybraný mycí program. Mimochodem, specifikovaný kontakt je součástí systému samoagnostiky. Pokud z nějakého důvodu nefunguje blokování poklopu (poklop je nesprávně uzavřen, tepelný prvek se zlomil), pak řídicí modul vydá vhodnou chybu na zobrazení stroje.

Důvody zpoždění při odemknutí

Všimli jste si, že po dokončení programu pračka neotevře poklop hned, ale o několik minut později? Proč je takové zpoždění provedeno? Jde o to, že po zastavení programu z tepelného je odstraněno napájecí napětí. Z tohoto důvodu dochází k postupnému chlazení bimetalické desky. Jakmile jeho teplota dosáhne určité hodnoty, bude to trvat počáteční tvar a zatlačit zámek poklopu. můžete získat prádlo a poslat jej na sušení. Někdy se stává, že je jednoduše nutné vypnout pračku během praní. jak se vypořádat s takovým problémem, který jsme řekli v samostatné recenzi.

Další výhoda tepelného

Uble pračky tedy má extrémně jednoduchý a odolný design. A i když je elektřina odpojena, po několika minutách dojde k automatickému odemknutí zámku. Pokud je v pračce nainstalován elektromagnetický zámek, bude zámek odstraněn až po obnově dodávky elektřiny je dalším nedostatkem hradů tohoto typu.

Jak zkontrolovat uble pračky

Chcete.li zkontrolovat Uble pračky, musíte najít vhodný zdroj energie a připojit jej k odpovídajícím kontaktům. Jakmile napětí vstoupí do termo.elementu, bimetalická deska opraví zámek. kliknutí bude slyšet. Pokud je vše v pořádku s hradem, musíte zkontrolovat jiné uzly.

Například byste měli zkontrolovat napětí z řídicího modulu. Chcete.li to provést, aplikujte sondy testera na kontakty zámku a spusťte jakýkoli program, ovládejte přítomnost napětí. Pokud není napětí, zkontrolujte řídicí modul a elektrické obvody UBB.

Princip provozu a typy blokování

Před kontrolou zámku v pračce musíte pochopit, jak toto zařízení funguje. V moderních strojích často výrobci používají dva typy hradů:

Elektromagnetický. Tento zámek se používá stále méně. Nepříjemnosti jeho použití spočívá v tom, že funguje, zatímco dochází k dodávce elektřiny. Pokud je odpojen, nebudete moci otevřít poklop.

Bimetalic. Zařízení a princip provozu zámku na dveřích poklopu jsou poměrně jednoduché: elektřina je dodávána do tepelného prvku, což je díky tomu zahříváno. Zároveň zahřívá desky z bimetalu, kvůli kterým se ohýbají, a vyvíjí tlak na páku. Ten pracuje a zavírá dveře.

Takové tepelné shody s bimetalickými deskami jsou považovány za nejúčinnější.

pračce

Je k dispozici zpoždění při odemknutí dveří. Co pro? Dokud se voda konečně spojí a všechny části vozu tento pohyb nezastaví, by se dveře neměly otevřít z bezpečnostních důvodů.

Další plus tepelných zámků: Když vypnete elektřinu, můžete je otevřít.

Pokud zámek nefunguje nesprávně, je lepší jej okamžitě vyměnit. Průměrný člověk však může mít potíže s vyhledáváním a nákupem vhodného modelu. Samozřejmě si můžete jednoduše objednat vybavení v servisním středisku, ale to bude nějakou dobu trvat a vyžaduje utratit další finanční prostředky. Bude mnohem snazší rozhodnout, zda určitě identifikujete příčinu poruchy hradu. K tomu musíte porozumět jeho zařízení a principu provozu.

See also  Čerpadlo nefunguje na pračce

Obvykle jsou zámky ve výrobě umístěny v plastovém pouzdře. V extrémní části mechanismu je k dispozici díra pro připojení pružinového kroužku spojujícího celý systém k poklopu. Podrobnosti hradu jsou následující:

  • Železná deska připojená k krytu pružiny;
  • termoresistor;
  • bimetalická část, měnící se rozměry, reagující na teplotu;
  • několik kontaktů;
  • kolík.

Princip provozu zámku je poměrně jednoduchý. Po zavření krytu ovlivňuje háček, který se drží na zámku. Po signálu krycího signálu je na termoresistoru přijímán elektrický proud, bimetalická část změní tvar a tlačí kolík. Vstup do díry, špendlík spolehlivě blokuje pohyb pohyblivé desky, čímž se upevňuje poklop. Poté jsou kontakty umístěné uvnitř zámku uzavřeny a je dáno signál, že lampa pračky je bezpečně zavřená. Pro odemknutí systému stačí vypnout napětí na termoresistoru.

Štítky: Oprava pračky.

Kde je oprava?Výměna náhradních dílů. Udělat to sami. slabě.

Kdo ví, jak to vědět, udělal to sám, bez pána, ale obecně existuje takové podobenství: „Jakmile byl Watt pozván, aby našel poruchu ve velkém parním stroji. Vzhledem k tomu, že majitelé kvůli prostojům neztratili a jiní inženýři nemohli nic dělat, pozvali vynálezce parního stroje a slíbili, že zaplatí 1 000. hodně peněz za tyto časy.Watt prošel třikrát kolem auta a pak požádal o velký kladivo. Přinesli mu kladivo, zkusil to a narazil na pouzdro auta. “Teď začněte,” řekl. Auto vydělalo. Poté, nejzajímavější. Majitelé se omlouvali, že za jednu ránu zaplatili 1 000 s kladivem, cítili se fascinovaně. Pak se rozhodli podvádět a pozvat Watta, aby napsal účet, a pak se ho pokusí napadnout. Watt vzal list papíru a napsal následující. Pro ránu s kladivem. 1 dolar, za znalosti, kde zasáhnout. 999 Majitelé byli nuceni zaplatit poplatek úplně. “

pračce

Podobné odpadky byly se strojem Samsung. Dal otevřenou chybu dveří. Kontaktní čištění nepoužilo žádné použití. Po měření spouště bylo jasné, že bod není ve spínacích, ale v mozcích stroje. Už jsem chtěl hodit auto a netrpět (2004.v.). Nakonec jsem se rozhodl kouřit internet a našel řešení problému na speciálním fóru. Výsledkem je, že jsem nahradil spálený rezistor na kontrolní desce a auto ožilo.

Tags:
| Denial of responsibility | Contacts |RSS