Jak zkontrolovat čerpadlo na plynovém kotli

Jak zkontrolovat topné oběhové čerpadlo bez vody

Uživatelé často přemýšleli: Proč je vytápění cirkulující čerpadlo bzučení a co dělat v této situaci? Často, hluk čerpadla a zároveň úplnou nehybnost oběžného kola dochází v důsledku oxidace hřídele hnacího motoru. P, blockquote 11,0,0,0,0.

Taková situace se může stát v důsledku skutečnosti, že hydromolin dlouhodobě nefunguje. Aby bylo možné opravit čerpadlo vlastními rukama, musíte provést posloupnost akcí:

 • Zpočátku musíte vypnout napájení;
 • Pak je nutné vypustit veškerou kapalinu z čerpadla a potrubí sousedící s ním;
 • Poté potřebujete odšroubovat šrouby a demontáž hnacího motoru ve spojení s rotorem;
 • A poslední věc, kterou musíte udělat, je přesunout čerpadlo z mrtvého bodu, pro to se musíte dotknout rukou nebo šroubováku do pracovního zářezu rotoru.

Čerpadlo učiní hluk, ale nefungují v případě, že nějaký cizí předmět spadne do návrhu, který bude překážkou otáčení kola. Zde je třeba zkontrolovat topné oběhové čerpadlo, najít přebytečnou část a uchycení k opravě cirkulujícího čerpadla:

 • zpočátku vypne napájení;
 • Dále vodní kapky z čerpadla a potrubí,
 • Poté, co je nutné demontovat oběhové čerpadlo, jak je znázorněno na obrázku;
 • Dále musíte odstranit cizí předmět;
 • A v konečné fázi je na vstupní trysce instalován sítko.

Provozní pravidla

Životnost topných zařízení závisí na správném provozu. Pozorování některých jednoduchých pravidel, uložíte majetek z poškození:

 • Provoz topné jednotky s nulovým krmivem je zakázána;
 • Pokud v potrubí neexistuje kapalina, čerpadlo je zakázáno;
 • Jak dlouho je zdroj nízký nebo vysoký, koordinovaný provoz zařízení závisí. Pokud je krmivo přerušeno, zařízení může dojít k havárii;
 • Aby se zabránilo oxidaci a blokování hřídele během prostojů, musíte zapnout čerpadlo 1 čas za měsíc o čtvrtinu hodiny. Takže rozšíříte používání pohyblivých částí;
 • Podívejte se na teplotu vody ve vodovodním potrubí. Ideální. 65º. Nadměrná míra vede ke ztrátě tuhých solí ve sraženině a rychle zhoršování technického vybavení.

Čas od času (s výhodou alespoň 1 čas měsíčně) věnujte pozornost údržbě. Takový výstražný krok poskytuje dobře koordinovaný provoz systému a zabrání předčasné rozbití, a proto opravy topného oběhového čerpadla.

Pravidelně kontrolovat službu zařízení. Systém inspekce zahrnuje vizuální inspekce a indikátory kvality systému:

 • Zapnutí topné jednotky se ujistěte, že v systému neexistují žádný neomypný hluk a vibrace;
 • Zkontrolujte, zda tlak vody odpovídá charakteristice (ty.cestovní pas);
 • Zkontrolujte topení zařízení, nemělo by být nadměrné;
 • Zkontrolujte, zda je uzemnění mezi zařízením a terminálem;
 • Upozorňujeme, zda na těchto místech nejsou žádné úniky, kde je zařízení připojeno k potrubí. Sloučeniny utáhněte a v případě potřeby vyměňte těsnění;
 • Zkontrolujte stav vodičů v terminálu, také by nemělo být vlhkost.

Mnoho typických poruch vytápění mohou být stanoveny vlastními. Stačí mít představu o designu čerpadla, sadu nástrojů a minimálních znalostí v oblasti opravy. Je také důležité vědět, jak rozebrat topné oběhové čerpadlo. Před obnovením poškození zkontrolujte napájení. Napětí musí být v souladu s uvedeným v technickém pasu.

Diagnostika závad

Na tom, jak čerpadlo, zvuk, vibrace nebo změna tlaku, tlak na výstupu, je nutné přesně určit poruchu a eliminovat příčinu.

See also  Jak odstranit měřítko s kotelem Tan

V řídicí jednotce čerpadla jsou hlavními prvky:

Jak zkontrolovat topné oběhové čerpadlo pro dobrý stav

Snadné začlenění

Pro průzkumy zařízení se doporučuje zkontrolovat: Pokud je to snadné. Po sezónních prostojech musí být kontrolován stav jednotky.

Chcete-li to provést, doporučují po zařazení poslouchat zvuky, které publikují zařízení při práci. V nepřítomnosti poškození, jednotka pracuje tiše.

zkontrolovat, čerpadlo

Pokud jsou slyšet různé zvuky, bude muset zkontrolovat kontaminanci částí, množství vody v systému a t. D.

Při práci není hluk

Pokud kruhové čerpadlo publikuje zvuky, pak vyžaduje diagnózu nebo úplnou náhradu. Zvuky se vyskytují v důsledku poruch rotoru nebo oběžného kola, které mohou být v havarijním systému celého topení.

Někdy se hluk objeví kvůli poklesu napětí. To se děje kvůli nesčmutí a poškození synchronizace, což vede k nerovném pohybu chladiva.

Pozornost! Diagnostika provádí pouze specialistu.

Pokud je práce stabilní, ale zařízení stále vydává zvuky, pak se doporučuje zkontrolovat:

 • Je kapacita jednotky jednotky počáteční hodnoty. Pokud jsou výpočty podobné, chladicí kapaliny se pohybuje příliš rychle nebo pomalu, což vede k hluku.
 • Je motorový rotor v horizontální poloze.

Práce ložisek

Ložiska mají majetek, který nosí a silně vibrují.

Jsou zodpovědné za otočení oběžného kola, takže pokud je položka již nevhodná pro použití, je nutné jej nahradit.

A ložiska jsou někdy poškozená a publikovat klepání nebo pískání. K odstranění problému, demontáže a mytí. Zabývá se tímto speciálním pracovníkem.

Poruchy čerpadla a jak je eliminovat

Jakékoliv opravy lze provést, pokud je zařízení zakázáno ze sítě. A je také nutné vyrábět předináže.

Zvažte, jaký je problém oběhového čerpadla:

 • Pokud jste se zapnuli čerpadlo, ale hřídel se nespustí otočit, s hlukem. Proč se zobrazí hluk a hřídel se neotáčí? Pokud jste čerpadlo ještě dlouho nezapnul, pak by hřídel mohl oxidovat. Je nutné zkontrolovat jeho provozuschopnost. Pokud je čerpadlo zablokováno, musí být vypnuta ze sítě. Dále je nutné vypustit vodu a odšroubovat všechny šrouby, které spojují pouzdro a elektromotor. Poté může být oběžná kola ručně otočena a odstraňte motor. V čerpadlech s nízkým výkonem jsou speciální zářezy. S jejich pomocí můžete odemknout hřídel. Stačí otočit občerstvení šroubovákem.
 • Problémy s elektřinou. Čerpadlo často připojují k nesrovnalosti napětí, což je uvedeno v technickém pasu zařízení. Je nutné zkontrolovat, zda napětí ve vašem domě s doporučenou. A nebude nadbytečná kontrola svorkovnice a všechna připojení v něm. Stále zkontrolujte fáze.
 • Blokoval kolo kvůli vnějšímu subjektu. V tomto případě je nutné získat motor, jak je uvedeno v prvním odstavci. Aby nedošlo k různým předmětům v kolech, můžete před oběhovým čerpadlem nainstalovat speciální filtr síťoviny.
 • Pokud je čerpadlo zapnuto jako obvykle, a pak vypnuto. V tomto případě může být příčinou vklad. Jsou tvořeny mezi statorem a rotorem. Chcete-li odstranit problém, musíte odstranit motor a vyčistit statorovou košili z měřítka.
 • Čerpadlo se nezapne a není bzučet. Může být žádné napětí. Důvody mohou být dva: vinutí motoru spálené nebo pojistka byla poškozena. Nejprve musíte vyměnit pojistku, pokud je po jeho výměně čerpadla nezačala pracovat, pak je problém v navíjení.
 • Cirkulační čerpadlo při práci vibruje. Často se to děje v důsledku nosného opotřebení. V tomto případě je provoz čerpadla doprovázena hlukem. Chcete-li problém vyřešit, je nutné vyměnit ložisko.
 • Když je čerpadlo zapnuto, objeví se prudký šum. S takovým problémem, který potřebujete k uvolnění vzduchu, a pak nainstalujte odvzdušňovací otvor v nejvyšším bodě páskování.
 • Pokud je ochrana elektromotoru spuštěna po spuštění oběhového čerpadla? V tomto případě je nutné hledat příčinu v elektrické části motoru.
 • Často se děje takový problém jako nepravidelné zásobování vodou, stejně jako jeho tlak. V technickém datovém listu zařízení jsou uvedeny jedno hodnoty a během provozu se tlak a podání významně liší. Takový problém se děje ve třech fázích čerpadel v důsledku nesprávného připojení.
 • Je třeba zkontrolovat klíčovou schránku. Stejně jako kontrola kontaktů pojistky na znečištění. Nebude nadbytečný kontrolovat fázovou odolnost vůči uzemnění.
See also  Jak odstranit měřítko s ohřívačem vody

Oběhové čerpadlo. oprava oběhového čerpadla hádanka

Zařízení, typy a principy oběhové čerpadla

Nevícení zařízení oběhového čerpadla, budete mít nejen schopni opravit takové hydromichiny, pokud je potřeba, ale také se vypořádat s pravidelnou údržbou. Konstrukce cirkulujících čerpadel je:

 • Tělo z nerezové oceli nebo neželezných slitin;
 • Elektromotor, jehož hřídel je připojen k rotoru;
 • Přímo samotný rotor, na kterém je instalován kolo s lopatkami. oběžné kolo (její lopatky, neustále v kontaktu s čerpaným médiem, mohou být vyrobeny z kovových nebo polymerních materiálů).

Cirkulační čerpadlo funguje bez ohledu na konstruktivní výkon podle následujícího principu.

 • Po napájení elektrického proudu se hřídel motoru pohonu začne otáčet rotor, na kterém je instalován oběžné kolo.
 • Vstup do vnitřní části čerpadla přes sací potrubí, kapalina chladicí kapaliny je vyřazena oběžným oběhem a odstředivkou silou stěn pracovní komory.
 • Kapalina, na které se odstředivá síla ovlivňuje, je zatlačena do vstřikovacího potrubí.

Jak je uvedeno výše, v závislosti na konstrukčních funkcích může oběhové čerpadlo pro vytápění odkazovat na různé typy. Takže přidělte zařízení s rotorem:

V soukromých domech se nejčastěji používají oběhová čerpadla “mokrý”

V cirkulujících čerpadlech prvního typu, které se používají především pro vybavení systémů pro vytápění domácností, je rotor neustále v kapalném médiu. To přispívá nejen pro mazivo pohyblivých prvků, ale také jejich účinným chlazením. Hlavní výhody zařízení tohoto typu by mělo být připsáno:

 • Nízký hluk při práci, jako voda, ve které jsou umístěny všechny pohyblivé prvky takového zařízení, dokonale absorbuje vibrace;
 • Snadná instalace (tato čerpadla jsou prostě havárována do potrubí), údržbu a opravy.

Mezitím čerpadla s “mokrým” rotorem, pokud hovoříme o jejich nevýhodách, liší se ne příliš vysokou účinností, mohou být instalovány pouze v horizontální poloze a jsou velmi kritické pro nepřítomnost tekutiny v topném systému.

Čerpadla s “suchým” rotorem jsou instalovány v samostatných kotlech a jsou používány v systémech vytápění velkých oblastí

Čerpadla pohonu s “suchým” rotorem vloženým do samostatné jednotky. Rotace z hřídele elektrického motoru se vysílá do oběžného kola pomocí speciální spojky. Na rozdíl od zařízení s “mokrým” rotorem je tento typ čerpadla charakterizován vyšší účinností (až 80%), ale také složitějším designem, který poněkud komplikuje postupy pro jejich údržbu a opravu. Cirkulační čerpadla s “suchým” rotorem jsou rozřezány do potrubí a upevněte jejich pouzdro ke stěně, pro které se používá speciální konzola.

Jak je agregát uspořádán?

Aby bylo možné pochopit princip opravy čerpacího zařízení, je nutné důkladně pochopit jeho zařízení. Tyto znalosti pomohou v době rychleji identifikovat poruchy v mechanismu a odstranit je.

See also  Čerpadlo pro kotle na pevné palivo, jak si vybrat

Zařízení standardního oběhového čerpadla pro topné systémy je takto:

 • Velko-natažené ocelové pouzdro, ve kterém jsou umístěny všechny pracovní jednotky. Kromě oceli lze pro jednotku jednotky použít odolná hliníková slitina nebo nerezová ocel.
 • V případě, že je výkonný elektrický motor a rotor.
 • Zde je rotor upevněn s oběžným kolem s lopatkami, které jsou zakřivené v opačném směru od pohybu kola. Tento prvek čerpadla je zpravidla vyroben z trvanlivých polymerů.

DŮLEŽITÉ: Oběžné kolo v čerpadle může být umístěn jak vodorovně, tak vertikálně v závislosti na modelu. V tomto případě je nutné jednotku instalovat takovým způsobem, že nárazové kolo je umístěno rovnoběžně s potrubím.

Jak je agregát uspořádán?

Aby bylo možné pochopit princip opravy čerpacího zařízení, je nutné důkladně pochopit jeho zařízení. Tyto znalosti pomohou v době rychleji identifikovat poruchy v mechanismu a odstranit je.

Zařízení standardního oběhového čerpadla pro topné systémy je takto:

 • Velko-natažené ocelové pouzdro, ve kterém jsou umístěny všechny pracovní jednotky. Kromě oceli lze pro jednotku jednotky použít odolná hliníková slitina nebo nerezová ocel.
 • V případě, že je výkonný elektrický motor a rotor.
 • Zde je rotor upevněn s oběžným kolem s lopatkami, které jsou zakřivené v opačném směru od pohybu kola. Tento prvek čerpadla je zpravidla vyroben z trvanlivých polymerů.

DŮLEŽITÉ: Oběžné kolo v čerpadle může být umístěn jak vodorovně, tak vertikálně v závislosti na modelu. V tomto případě je nutné jednotku instalovat takovým způsobem, že nárazové kolo je umístěno rovnoběžně s potrubím.

Proč může průtok plynový kotel

Únik z plynového kotle je spojen jak s nejjednoduššími poruchami, tak s vážným členěním. Drobné náklady se vyskytují se ztrátou těsnosti sloučenin vody trubek, opotřebení solí, těsnění.

V situaci, kdy příčina úniku výměny tepla. vlastník ve většině případů očekává vážné materiálové náklady, protože tento uzel má extrémně nízkou udržovatelnost a její náklady mohou být až 50% z celkových nákladů kotle.

Také příčinou průtoku může být vestavěné oběhové čerpadlo.

DŮLEŽITÉ: Během projevu rysů netěsností je nutné okamžitě vypnout napájení elektrické sítě, aby se zabránilo jinému poškození.

Silný průtok někdy vzniká v důsledku selhání pojistného ventilu tlaku vody. Tato jednotka je navržena tak, aby zmírnila vodu, když je tlak překročen v systému. S poruchou je přímý proud vody ze systému krmení (voda) do místnosti.

Doporučení pro demontážní oběhové čerpadlo

Před demontáží oběhového čerpadla, pokud je potřeba (například při opravě), je nutné jej vypnout od napájení a vyjmout z potrubí, odšroubujte všechny upevňovací závitové předměty.

Poté, co je čerpadlo demontováno z topného systému, můžete pokračovat do jeho demontáže:

 • Víko se odstraní, což je upevněno na pouzdru čerpadla pomocí speciálních šroubů.
 • Po odstranění víka z vnitřku čerpadla, oběžného kola.

Po tom bude poskytnut přístup ke všem interním detailům čerpadla, mohou být zkoumány, vyčistit nebo nahradit novým, pokud je potřeba.

Velmi dobrá sekvence demontáže cirkulačních čerpadel různých modelů pro opravy ukazují video, které lze snadno najít online.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS