Jak zkontrolovat ventilátor pomocí multimetru

Chladič nefunguje? Jak rychle a jednoduše zkontrolovat

V článku dám několik rychlých a ne příliš způsobů, jak zkontrolovat výkon vašich počítačových ventilátorů. Pokud chladič nefunguje, pak z jakého důvodu a zda je možné jej v případě něčeho obnovit? Chladicí ventilátor, aka chladič, nejjednodušší a nejodolnější mechanismus v počítači počítače. Nevím, co způsobilo jeho zastávku, ale existuje jen velmi málo důvodů.

Chladič nefunguje? No tak.

Skutečnost, že ventilátor se netočí, neznamená, že chladič nefunguje. Přesněji řečeno, je ve stavu nepracovního stavu. Výrobky s vysokou kvalitou jsou schopny plnit svou funkci i po dlouhých měsících prostojů, ucpané prachem, ale s krmením (pod zatížením) a bez pálení. Ale také na starou ženu, jak říkají.

Pojďme to zkontrolovat

V článku budu používat improvizované nástroje, jejichž použití si může dovolit nejviditelnější humanitarium. Pokud dům obsahuje měřicí zařízení, jako je multimetr, nenajdete v textu nic nového.

Chladič tedy nefunguje. Jaké možnosti?

 • Mechanismus je obarven, něco fyzicky interferuje
 • Nemělo by se točit, protože neexistuje žádný kontrolní signál pro rotaci (systém věří, že prahová hodnota teploty není dosažena)
 • nedostatek elektrického signálu na samotném ventilátoru

Jak rozebírat chladič?

Co pro? Levné a drahé chladiče rozumějí určité fázi: Mluvím o odstranění oběžného kola. Ale s největší pravděpodobností budete čelit situaci, kdy samotné rozhlasové prvky nejsou jednoduše nedostupné: design je pájený nebo přilepený pro stabilitu, takže ano. chladič je často nekombinační zařízení. Ale to není náš článek.

Kde najdete bohatý výběr fanoušků pro váš počítač nebo notebook? Aliexpress představuje nejširší výběr chladičů, včetně jakékoli grafické karty a jednoho jediného chladiče. S touto volbou můžete v PC dostat chlazení jakéhokoli zařízení. Proč přeplatte „prodej“, pokud je možné zakoupit právě teď, pouze?

Čistíme a namazáme.

Co může zasahovat do linků ventilátoru? Kousky prachu nebo ochabnutí dráty. Pokud je první důvod snadno zbavit čištění, foukání a následné mastnoty, je druhá možnost často doprovázena charakteristickým zvukem. V každém případě byste se měli přímo podívat na fanouška. Odpadky se mohou dostat do mechanismu a zaseknout pohyb. Snadno diagnostikujeme. prstem na čepelích a rotací dává. Pokud není poskytnuta odpor k prstům, čepele se snadno otočí, projdou odstavec. Mezitím prostě čistíme (kartáč nebo stlačený vzduch). V případě potřeby namažte.

Roztrháme nálepku v části vchodu do potravinových drátů a vytáhneme gumovou zátku ve středu, který chrání mechanismus:

Okamžitě věnujte pozornost přídělovým vodičům na desce. Pokud jste vlastníkem 4 kabelového chladiče, je lepší toto místo okamžitě vyčistit zbytečným zubním kartáčkem nebo párátkem

Vybíráme šroubováky, párátka atd.D. Olej (jakákoli technická, zelenina z kuchyně rychle vyschne a ponechá nečistotu za sebou) a namočte mechanismus ve středu, otočí rameno prstem prstem. Takže několikrát:

No, mám pro tyto účely dlouhou dobu mastnou

Je lepší vrátit zástrčku a nálepku na místo, aby se sem prach nedostal.

Zkontrolujte ventilátor: způsob.

Majitelé více „dokonalých“ chladičů (nebo pokud není nalezen odpor rotace), okamžitě vám doporučuji, abyste odkazovali na chladič pro výkon. Za tímto účelem to nemusí být odstraněno z zavedené pozice. Pokud je to možné, odpojte konektor od desky. Pokud ne, necháme však na místě, okamžitě si všimneme barvy drátů. A pro ověření výkonu potřebujeme pouze dva z nich.

Konektor v rukou nebo ne, prozkoumejte značení ventilátoru. Hledáme napětí:

Pro další ověření potřebujeme vhodné napájení. baterie. Samozřejmě by neměla překročit napětím parametru uvedeného na chladiči. Mám oba fanoušky na 12 palců. Takže je vhodná obvyklá 9-voltová „koruna“. Lepší nový, ne zahnutý. Na jeho kontakty na koleni namontujeme několik průvodců:

Je lepší je projít dlouhou dobu: nic samozřejmě nevybuchne, ale zdroj energie se může hodit pro vás.

Vraťme se k chladiči. Na konektoru je černý drát. „.“, obvykle červená. „“ (žlutá není potřeba, čte rychlost; pokud máte čtvrtou, tím více v klidu je jeho účelem upravit rychlost chladič, který by měl být podporován základní deskou). Přečtěte si více o zařízení a principu práce v článku Coler.

Messile zapojení improvizované baterie je vysazeno na černém kontaktu Jacker Coler plus. na červenou:

Pro jasnost jsem odřízl konektor chladiče a kliknu na video přímo na baterii:

Červená na „plus“, černá. „mínus“ (na chladiči je vždy černý drát). Tento chladič funguje.

Zkontrolujte ventilátor: Metoda dvou nebo PTS.Dovedná pera.

A pomocí této možnosti můžete zkontrolovat výkon a použít fungování, ale nevyužitý chladič jako ventilátor z těch zdrojů energie, které mají výstup 12 V (například v autě). A on se připojí, chladnější, bude přes kabel USB. To bude potřeba:

Všechno je zde jednoduché. Z kabelu jsme odřízli konektor na jiné zařízení a nechali samotný konektor USB. Potřebujeme dráty se značením barev, které znáte: černá a červená. Připojujeme se k odpovídajícím vodičům chladiče. Ideole a Connect:

See also  Jak zkontrolovat Deset k úniku proudu

Jak volat multimetr elektrického motoru

Elektrický motor je hlavní součástí jakéhokoli moderního elektrotechniky pro domácnost, ať už jde o ledničku, vysavač nebo jiná jednotka používaná v domácnosti. V případě selhání zařízení je nejprve nutné stanovit příčinu rozpadu. Chcete.li zjistit, zda je motor v dobrém stavu, musí být zkontrolován. Není nutné k tomu zařízení přenést do dílny, stačí mít konvenční tester. Po přečtení tohoto článku se naučíte, jak zkontrolovat elektrický motor s multimetrem a tento úkol se můžete vyrovnat sami.

Které elektrické motory lze zkontrolovat multimetrem?

Existují různé úpravy elektrických motorů a seznam jejich možných poruch je poměrně velký. Většina problémů lze diagnostikovat pomocí obvyklého multimetru, i když nejste v této oblasti specialistou.

Moderní elektrické motory jsou rozděleny do několika typů, které jsou uvedeny níže:

První fází jakékoli diagnózy je vizuální kontrola. Pokud jsou pouhým okem viditelné i spálené vinutí nebo rozbité části motoru, je jasné, že další kontrola nemá smysl a jednotka by měla být převezena do dílny. Ale často inspekce nestačí k identifikaci problémů, a pak je potřeba důkladnější kontrola.

Motor ventilátoru podlahy

Uvnitř ventilátoru je asynchronní motor s regulací rychlosti rotace hřídele přepínáním vinutí. Kondenzátor je připojen k převodovce. Rádiový prvek není start. Věříme, že to není za nic, že ​​by čtyři ve dvou řádcích byly připojeny, posunuté vzhledem k sobě k osmému obratu. Rotace pole používá fázi napětí a posun o 90 stupňů. Moment je zbytečná technika, jedno vinutí asynchronního motoru podlahového ventilátoru bude hořet, budete muset změnit motor. Není možné zranit složitý produkt sám.

Řízení rychlosti se provádí přepínáním napětí na odpovídající dráty přepnutím tlačítek na stojanu. Jedno jádro jde z šňůry z výstupu do motoru a druhá poloha je vybrána operátorem. Pouze jedna z rychlostí je lisována současně, což je poskytováno mechanickými metodami pro blokování paralelního zařazení. Prováděné produkty Krasnodar přítomností podsvícení: Horní tlačítko poskytuje pálení diody. Se vyhnete kolizi ve tmě s ventilátorem podlahy. Nepřímo svědčí: Výrobce je v vědět o nestabilitě produktu.

Motor je zkompilován izolovaným rotorem silumin bubnu, byl pokrytý kabeláž cívky. Struktura zůstává ze zřejmých důvodů neznámá, otázka je zbavena. Věříme, že pravděpodobnost selhání rotoru je relativně malá, kotva obdrží výživu statoru. Struktura je obvykle představována veverkovou buňkou. Sada podélných vodičů umístěných v kruhu sjednocené dvěma prsteny z konců. Z obou konců je oběžné kolo fouká cívky statoru na rotoru. Umožní asynchronní motor intenzivněji pracovat. Podlahový ventilátor Krasnodar má plastové oběžné kolo.

V případě nejasností zavolejte kabeláž z tlačítka (bez rozebírání ventilátoru) a prozkoumejte skrytou poruchu. Odpor pracovního vinutí není nulový, příliš vysoký. Útes není těžké uhodnout. Počáteční vinutí volání z kontaktů kondenzátoru. Směr rotace je určen vzájemnou polohou startu a hlavní vinutí, proto, když se místy smíchají, získají špatný výsledek.

Samozřejmě, když selže alespoň jedno vinutí, motor nebude fungovat. Jedna fáze nestačí k urychlení rotoru. Make Up, po hodinách ve směru hodinových ručiček, čepele (tahající rukou), aby pochopili přítomnost charakteristické poruchy. Podlahový ventilátor bude fungovat. jeden navíjející spálený. Je nesprávné mluvit o startu, pracovních cívkách, měděné přadeny jsou identické. Kondenzátorový motor.

Způsob úpravy rychlosti motoru podlahového ventilátoru

O způsobu regulace rychlosti se nic neřekne, není to překvapivé. V uvažovaném modelu přicházejí čtyři dráty do cívky, jeden dodává zástrčku. Tři další vstupují do vinutí skrz tkaninu Cambrices. Co je uvnitř pro určité neznámé. Volba je malá, asynchronní motor s izolovaným rotorem je ovládán dvěma způsoby:

Správa střídače nebere v úvahu, v tomto případě prostě není nikde, aby se přizpůsobilo takovému složitému schématu. Regulace amplitudy napětí zůstává. Na každém z vodičů sedí nerovnoměrné množství zatáček. Jedna rychlost (dva) selže, CamBrows bude muset být vyříznut, proto bude zřejmý elektrický obvod motoru. Posílený mistr navíjí novou cívku, líný vezme od klienta peníze na nákup nového motoru (ten starý ho nechá na barvě).

Nepřímo, počet zatáček je rozpoznán poměrem odporu mezi závěry každé rychlosti. Tester používá k měření hodnoty konstantní napětí, takže induktivní část impedance je vyhozena z úvahy. Počet zatáček je přímo úměrný ohmickému odporu místa vinutí.

Zkontrolujte ventilátor: Metoda dvou nebo PTS.Dovedná pera.

A pomocí této možnosti můžete zkontrolovat výkon a použít fungování, ale nevyužitý chladič jako ventilátor z těch zdrojů energie, které mají výstup 12 V (například v autě). A on se připojí, chladnější, bude přes kabel USB. To bude potřeba:

Všechno je zde jednoduché. Z kabelu jsme odřízli konektor na jiné zařízení a nechali samotný konektor USB. Potřebujeme dráty se značením barev, které znáte: černá a červená. Připojujeme se k odpovídajícím vodičům chladiče. Ideole a Connect:

Takto jsou uspořádáni nejnešší fanoušci USB. Nebude vyhodit, ale oddávat se nebo zkontrolovat je to správné. Pro ověření je vhodné absolutně jakýkoli konektor USB jako „máma“. Tato jednoduchá technika vám mimochodem umožní zkontrolovat chladiče čtyř pele: nejprve připojte „černé“ kontakty chladiče a kabelu a poté připojím červený vodič kabelu USB ke všem kontaktům na konektoru chladiče střídavě. Netočí se? V koši.

varuji tě. Po dlouhou dobu točí se ventilátor, který se tímto způsobem živí, neopouštějte! Metoda je indikována pouze pro ověření výkonu.

Tyto metody lze použít jak pro notebooky, tak pro stacionární počítače. Budeme hovořit o dvou nástrojích, se kterými můžete upravit rychlost rotace, a také seznam hlavních problémů, které vzniknou, zatímco.

See also  Jak nainstalovat ventilátor do neuchého inkubátoru

Nastavení ventilátoru procesoru

Použijeme program Speedfan. Shromažďuje data o všech detekovaných ventilátorech v PC a poskytne jejich seznam. Musíme věnovat pozornost dvěma blokům:

První blok označuje počet rychlosti, druhou. možnost nastavení. Samotný program je schopen určit, který chladič je, kde je, takže někteří (CPU. procesor a GPU. grafická karta) již byly podepsány.

Ale to je v nejlepší verzi. Stává se, že fanoušci nejsou určeni programem v seznamu, budou vydány jako neznámé. V tomto případě musíte použít metodu Poke. Musíte změnit hodnoty každého PWM, dokud se necítíte, že se hluk změnil.

Pokud nejsou stanoveny nějaké chladiče, neznamená to, že tomu tak není, nebo nefungují. Nejčastěji takový chladič nepodléhá nastavení softwaru rychlosti. Přečtěte si více z toho níže. Při nastavování zvažte: procentní hodnota, kterou určujete pro chladič, zůstane konstantní bez ohledu na zatížení.

Pokud chcete, aby tyto instalace fungovaly okamžitě po spuštění systému, musíte do odpovídajícího sloupce vložit zaškrtnutí do konfigurační jednotky → Možnosti:

Nastavení grafické karty (MSI Afterburner)

Tento program je určen výhradně pro nastavení fanoušků grafické karty. Proto jezdec, který reguluje počet revolucí pouze jednoho. Je původně zapnutý, takže nejprve je třeba odpojit.

Po nastavení požadovaného parametru klikněte na „Použít“. Napravo existuje monitor, který zobrazuje všechny informace o grafu. Zde můžete vidět všechny změny v teplotě grafické karty, rychlosti a rychlosti. V případě potřeby lze vybrané parametry také automaticky zapnout, když je systém spuštěn. Chcete.li to provést, zaškrtněte zaškrtnutí při aplikaci přetaktování při spuštění systému.

Výše uvedené. pouze hlavní rysy programu. Má také možnost, která vám umožní naznačit, jaké parametry by měl mít ventilátor grafické karty fungovat. Chcete.li to provést, přejděte na Nastavení → Cooler a zapněte auto.mode.

Objeví se plán. Svislá osa ukazuje rychlost práce jako procento a vodorovnou teplotu. teplota. S levým tlačítkem, kdekoli v plánu, můžete vytvořit bod tím, čímž nastavíte požadované parametry. Pokud jsou tyto instalace irelevantní, jsou odpojeny pomocí tlačítka Define uživatele.

Co dělat, pokud to nefunguje? Příčiny a metody eliminace

Pokud mluvíme o stolním počítači, pak je možné nejběžnější poruchu nakonfigurovat chlazení procesoru.

Chladiče mohou být spojeny různými konektory: 3-pinový a 4-kolíkový (PWM). Používání nástrojů lze upravit pouze čtyři fanoušky. To nebude fungovat s Trepinovem. Proto to zvažte při nákupu chladičů pro procesor.

Pokud takový problém vznikl na notebooku, pak existují dvě možnosti.

Blokování možnosti úpravy procesoru pochází od výrobce. Neexistuje žádné řešení.

Pokud notebook není hraní, pak je chladič pro procesor a grafická karta jeden, stejně jako v případě grafiky zabudovanou do procesoru. U těchto notebooků je zbytečné pokusit se použít metody nastavení softwaru.

Na začátku článku okamžitě provedu rezervaci. Článek není pro profesionály, ale pro začínající Masters-Computer a pro ty, kteří samostatně chtějí najít příčiny poruchy v počítačovém vybavení, ale zároveň nemají široké znalosti v oblasti elektriky, elektroniku, elektroniku. Informace výhradně pro amatérské experimenty.

Jedním ze bodů seznamu opatření učiněných během prevence bloků systému PC a notebooků je vizuální a hmatová diagnostika (pro oteklé kondenzátory a silně vytápění počítačových prvků). V tomto článku čtenář nabízí několik nejjednodušších metod diagnostiky nástroje pomocí elektronického multimetru.

Teorie: Multimetr, zařízení, bezpečnostní preventivní opatření.

Multimetr. univerzální víceúčelové zařízení pro výrobu různých měření a měření hodnot proudu v elektrických obvodech. Toto zařízení ve svém klasickém designu umožňuje měřit: napětí v elektrických obvodech a prvky výkonu, síla proudu, odpor vodičů, diagnostikujte různé rádiové prvky (tranzistory, rezistory, kondenzátory, diody). Více profesionálních modelů umožňuje měřit kapacitu kondenzátorů, měřit teplotu různých povrchů, generovat elektrické impulsy.

Dále v článku budeme hovořit o nejjednodušším multimetru typu M-83 (DT-832), který lze zakoupit v jakémkoli obchodě s domácností, rozhlasovém trhu nebo v obchodech s nástroji (někdy ve výstavbě). Toto je nejoblíbenější typ multimetrů, protože má nejpotřebnější funkce, snadno se používá a je levný.

Kontrola chladiče notebooku pro výkon

Chladič notebooku si můžete prohlédnout pomocí programu SpeedFan nebo se připojit k jinému počítači. Objevené problémy v operaci ventilátoru musí být eliminovány co nejdříve, aby se zabránilo přehřátí komponent.

Ujistěte se, že ventilátor může být bez použití speciálního softwaru. Stačí přivést ruku k otevření chladicího systému na těle a před tímto systémem naložení systému. Zkuste například spustit zdroj. Intenzivní hru. Hluk z práce chladiče vám řekne, že notebook se snaží komponenty ochladit.

Pokud se ventilátor nevyjednává o zatížení a komponenta se přehří, může notebook zamrznout nebo vypnout samostatně. Takto systém prevence přehřátí funguje, ale pokud se musel připojit k případu, pak je případ s chladičem velmi špatný a je naléhavé jej vyčistit nebo změnit. Ale takto pouze skutečnost provozu ventilátoru. Funguje to dobře, můžete to zjistit prostřednictvím programu SpeedFan.

Není nutné změnit jazyk: Speedfan pomocí ikon jasně ukáže, které komponenty se oteplovají v normě a které mají příliš vysokou teplotu. Například ve výše uvedeném příkladu se chladič nerovná s chlazením procesoru, takže ikona požáru vedle CPU.

Zkuste to opravit pomocí programu SpeedFan zvýšením rychlosti ventilátoru notebooku. Najděte nástroj chladiče ve spodní části hlavního okna, která je zodpovědná za chlazení CPU. Pokud to nefunguje 100%, zvýšit svou sílu zkontrolovat, zda teplota procesoru ustupuje. Pokud ani při maximální rychlosti nemůže ventilátor zajistit normální chlazení komponenty notebooku, je nutné určit, jaký je důvod přehřátí notebooku.

Testování jednorázového přechodu a programovatelných přechodných přechodů

Tranzistor s jedním přenosem (velkoobchod) se rozlišuje přítomností pozemku na jeho charakteristice Volt amplere, s negativním odporem. Přítomnost takového místa naznačuje, že takové polovodičové zařízení lze použít k generování oscilací (velkoobchod, diody tunelu atd.).

See also  IMAC hluk ventilátor po nahrazení HDD

Jeden.transit tranzistor se používá v schématech generátoru a přepínání. Začněme, budeme analyzovat, jak se přechodný přechod v jednom přechodu liší od programovatelného přechodného přechodu. Není to těžké:

 • Společné pro ně je třívrstvá struktura (jako jakýkoli tranzistor) se 2 RF přechody;
 • Jeden.transit tranzistor má závěry nazvané Base 1 (B1), základna 2 (B2), emitor.
 • Jde do vodivosti, když napětí na emitoru překročí hodnotu kritického napětí přepínání;
 • Je to v tomto stavu, dokud se emitorový proud sníží na určitou hodnotu zvanou zamykací proud. To vše velmi připomíná dílo tyristoru.
 • Programovatelný tranzistor One.Transit má závěry nazývané anoda (A), katoda (k) a řídicí elektroda (UE). Na principu provozu je blíž k tyristoru.
 • K jeho přepínání dochází, když napětí na řídicí elektrodě překročí napětí na anodě (asi 0,6 V-přímé napětí přechodu P-N)).
 • Změna napětí na anodě pomocí děliče můžete změnit přepínací napětí takového zařízení t.E. „Program“.

Chcete.li ověřit obslužnost jednoho přechodu a programovatelného přechodného přechodu s jedním přechodem. Nejpřesnější výsledky však lze získat shromažďováním schématu pro kontrolu jednorázového a programovatelného přechodného přechodu s jedním přechodem.

Jak uspořádat ventilaci PC. Krátký průvodce pro začátečníky

Otázka, že dříve nebo později čelí jakémukoli majiteli počítače, je chlazení. Přehřátí komponent způsobuje snížení výkonu a v nejhorším případě končí případ degradací procesoru a palubou žetonů. A naopak. bezmyšlenkovité holling těla s fanoušky může z něj proměnit skutečný vysavač, který otravuje domácnosti svým rachotem.

Kvalita ventilačního systému závisí na typu a počtu ventilátorů, na metodě jejich připojení k základní desce a správné umístění v počítačovém pouzdře. O všem však v pořádku.

zkontrolovat, ventilátor, pomocí, multimetru

Hlavní vlastnosti fanoušků

Statický tlak. tlak vzduchu vytvořeného ventilátorem. Závisí na jeho návrhu a rychlosti oběžného kola. Čím vyšší je tento indikátor, tím lepší ventilátor pracuje v podmínkách vysokého odporu (například při čerpání vzduchu přes radiátor malého vlákna).

Air Flow (CFM). Počet čerpaného vzduchu. Historicky zavedené jednotky měření. krychlové stopy za minutu. Efektivní práce je zobrazena zařízeními CFM více než 50.

Rychlost rotace (RPM). Počet otáček za minutu. Čím více, tím vyšší je výkon (a hluk). Většina modelů nepřesahuje 2000.

Modulace Lapisten-Mopulse (PWM nebo PWM)-Automatická nastavení revolucí ventilátoru pomocí základní desky základní desky. Vyžaduje konektor 4 pinů. Přesnou konfiguraci můžete provádět pomocí speciálních značkových nástrojů.

zkontrolovat, ventilátor, pomocí, multimetru

Tloušťka ventilátoru. obvykle asi 25 mm. U malých budov (HTPC) jsou k dispozici tenčí verze, ale jejich účinnost je nižší kvůli slabším statickému tlaku a CFM.

Typ ložiska je důležitou charakteristikou, na které je zdroj a úroveň vytvořeného hluku závisí. V moderních modelech najdete několik typů: od nejlevnějšího posuvného ložiska (s nízkým zdrojem) až po nejdražší a vzácné keramické válcování a ložisko s magnetickým soustředěním. Zlatý střední ve zdroji, cena a hluk jsou gramofony s hydrodynamickým ložiskem.

Hladina hluku. měřeno v DBA. Hodnota pohodlná pro lidské ucho by neměla překročit 30 dBA. Více fanoušků. neznamená hlučnější. Nejčastěji je situace naopak, zejména pokud fanoušci ovládají základní desku, která řídí teplotu komponent.

 • 0–25 DBA. Silent PC;
 • 25–35 DBA. hluk na úrovni denního pozadí;
 • 35–40 DBA. Hmatatelná hladina šumu (můžete snížit pohyb počítače pod tabulkou);
 • 40 DBA a vyšší. hlasitá a nepříjemná úroveň hluku.

Na velikosti záleží

Jeho výkon a hluk závisí na velikosti ventilátoru. Čím větší je průměr, tím menší revoluce k dosažení požadovaného účinku a tím tišší to funguje. Nejčastěji se musí obyčejný uživatel vypořádat s fanoušky následujících velikostí:

92 x 92 mm. odchozí formát, kterému výrobci budov věnují menší pozornost. V nákladech jsou srovnatelné s efektivnějšími fanoušky větších.

120 x 120 mm. levné a rozzlobené. Nejběžnější a univerzální. Dobrou možnost čtyřpinu lze zakoupit do 1000.

140 x 140 mm. ideál, podle autora, rovnováha hluku a výkonu.

200 x 200 mm je vzácné řešení, ale docela účinné z hlediska chlazení a ticha. Hlavním problémem je najít náhradu v případě rozpadu. Druhý kontroverzní okamžik.

Jednotliví výrobci vkládají do svých budov skutečné příšery.

Je třeba pochopit, že výběr případu s fanoušky vzácných velikostí v případě jejich rozpadu se může proměnit v některé problémy. Pokud je případ navržen pro standardní gramofony 120/140 mm, bude snazší a rychlejší kompenzovat ztrátu. Jak ukazuje praxe, dobrý 140 mm ventilátorů při 600–800 ot / min nebo 120 mm při 800–1000 revolucích poskytne dobrý výsledek a maximální akustický pohodlí.

Možnosti připojení fanoušků pro základní desku. Typy konektorů

Moderní fanoušci jsou připojeni ke základní desce prostřednictvím 3- nebo 4-pinového konektoru. Schopnost ovládat rychlost fanoušků pomocí softwaru bude záviset na typu připojení. 2pinový konektor (obvykle používaný v PSU) a 6-Pele (s kontrolou podsvícení) jsou exotičtější. Připojení fanoušků přímo k napájení přes molex je považováno za zastaralé.

U modelů 3-kolíků závisí rychlost rotace na změnách napětí. Monitorování rychlosti je možné, ale podložka chybí. Tito fanoušci často pracují s vysokou rychlostí a publikují více hluku.

U modelů 4 kolíků je rychlost rotace regulována základní deskou pomocí dalšího drátu. Modern Bioss dělá skvělou práci při automatické kontrole ventilátorů, hlavní věcí je správně nastavit teplotní limity v nastavení základní desky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS