Jak změnit drenážní trubku na rozdělený systém

Odstranění kondenzátu z venkovní jednotky klimatizace: Metody organizace a nejlepší technologická řešení

Oprava klimatizačních jednotek vyžaduje zvláštní znalosti o principech vnitřních uzlů struktury.

Správný provoz jednotek je mimo jiné poskytován drenážní systém klimatizace, který je navržen tak, aby odstranil vlhkost rozrvětou ze vzduchu.

Drenážní systém klimatizace je měkká zvlněná trubice, podél vlhkosti vstupuje do drenážního podnosu, na ulici nebo do kanalizace.

S nadměrnou akumulací vlhkosti je paleta ohromená, v místnosti se objeví vůně stagnující vody. Za účelem snížení pravděpodobnosti rozpadu je však drenážní trubice odstraněna na ulici, avšak voda však vstupuje do fasády budovy, okenních parapet a kolemjdoucích

Proto je lepší nasměrovat telefon do kanalizace pomocí speciálního drenážního čerpadla. Pro zajištění přírodního odtoku vody při instalaci drenážní trubice se používá malý svah 5-10 mm. Pokud není možné provést sklon, použijí se drenážní čerpadla.

drenážní, trubku, rozdělený, systém

Oprava klimatizace: porucha drenážního systému klimatizace

Porucha drenážního potrubí vede k poruše v systému klimatizace. Oprava klimatizačních jednotek, z nichž voda teče, spočívá v opětovné instalaci celé drenáže buď při výměně čerpadla a jeho komponent. Příčinou úniku může být ucpávání, tlačení nebo prasknutí drenážního potrubí.

Ucpané potrubí se čistí silným tlakem nebo vysokým tlakem pomocí speciálního vybavení. Aby se zabránilo zablokování, musí být drenážní trubice vybavena před nástupem chladného počasí topným zařízením nebo topným kabelem, jehož zdroj je dodáván nepřetržitě a nezávisí na hlavním řetězci.

Čerpadlo je vybaveno systémem samo.diagnózy, který, když hladina vody překročí vzduch, je signál o vypnutí klimatizace, což výrazně usnadňuje jeho opravu.

Oprava klimatizace: odpařování polevy

Oprava klimatizačních jednotek při polevě výparníku a pronikání ledu do drenážního otvoru začíná zavedením příčin polevy. Může to být způsobeno snížením tlaku Freonu v systému a jeho únikem. Znečištění ventilátoru a filtrů vede k nedostatečné vystavení výparníku.

V těchto případech opraváři čistí ventilátor, výparníky a filtry a úniky Freon tvoří. Nesprávná konfigurace vypouštění a zvýšení úrovně znečištění ovzduší také vede k ucpávání drenážního systému.

Specialisté umyjte drenážní kanál a vyčistěte jej antibakteriálními a antimykotikovými látkami, zatímco demontáž klimatizace není nutná.

Jak vyčistit drenážní trubici klimatizace: ucpávání a čištění

Jak vyčistit drenážní trubku klimatizace

Mnoho majitelů rozdělených systémů čelilo takovému problému, jako je tok klimatizace. Voda obvykle kape z vnitřní jednotky zařízení. Je dobré, když právě unikla na podlahu a nenaplnila vás drahým nábytkem nebo spotřebiči.

Další obtěžování, ke kterému může dojít v důsledku úniku kondenzátu, je zkrat, pokud voda vstoupí do zásuvky nebo zapnuto zařízení. Z toho, co to přichází? Pravděpodobně jste znečišťovali drenážní systém klimatizace. Voda nemůže protékat trubicí, a proto teče dovnitř, do bytu.

V tomto článku podrobně pokryjeme otázku, jak vyčistit drenážní trubici klimatizace a celý drenážní systém.

Jak správně vyčistit drenážní systém klimatizace

Většina režimů domácích klimatizací a rozdělených systémů zajišťuje práci v plně automatickém režimu a nevyžaduje pozornost uživatelů s výjimkou drenážního systému

Drenážní systém, jak jej používat a jak sloužit

Principy provozu jakékoli ledničky, včetně domácího klimatizace, naznačují, že během chlazení vzduchu by se mělo tvořit určité množství kondenzátu, tj. Voda, které by se mělo tvořit.

A voda, jak víte, má schopnost proniknout do jakýchkoli otvorů a dokonce je vynikajícím vodičem elektřiny.

Pro shromažďování akumulovaného kondenzátu ve vnitřním bloku rozděleného systému je poskytnuta speciální plastová lázeň s drenážní trubicí připojenou k ní, podle které voda přirozeně podle zákonů gravitace proudí do kanalizačních potrubí nebo přímo na ulici.

See also  Kávovar SAECO XSMALL bliká vykřičník

Zvláštnosti

Suchý sifonový není nic jiného než potrubí (a může to být vertikální nebo vodorovné). Sifonový pouzdro může být vyrobeno z plastu nebo polypropylenu. Na obou koncích trubice jsou pro připevnění speciální ocasy pro připojení: jeden z nich je připevněn k domácímu zařízení a druhý jde do kanalizačního systému.

Vnitřek sifonu obsahuje speciální zařízení s závěrkou, které funguje jako ventil. Díky tomuto designu vůně z odpadního systému neprochází do místnosti, protože blokuje průřez potrubí Siphon.

Tato charakteristika suchého sifonu je obzvláště důležitá pro ucpávky a znečištění (zejména pro spotřebitele, kteří žijí v prvním patře bytových domů): v případě rozpadu vodovodního vybavení se kontaminovaná a nepříjemně vonící tekutina nechodí do místnosti.

Kromě všech výše uvedených je třeba poznamenat několik dalších rysů suchého sifonu, které jsou zvýrazněny stálými uživateli této instalatérské struktury.

 • Suché sifony. odolné a spolehlivé zařízení. Jeho provoz probíhá bez komplikací, pravidelných inspekcí, čištění nebo servisu. Kromě toho si zachovává své funkční schopnosti poměrně dlouhou dobu.
 • Pro správnou a vysoce kvalitní práci potřebují téměř všechny poddruhy sifonů vodu. Design suchého typu je výjimkou z tohoto pravidla.
 • Zařízení lze nainstalovat i v těch místnostech, které nejsou zahřívány v chladném období.
 • Materiál, ze kterého byl vyroben suchý sifon, má vlastnosti proti korozi.
 • Zařízení bylo vyrobeno v souladu s požadavky ruských standardů, má všechny potřebné licence a osvědčení o shodě.
 • Instalace tohoto designu je poměrně jednoduchý proces, takže jej může provést i začátečník.
 • Vzhledem ke své kompaktnosti, stejně jako možnosti horizontální i vertikální instalace, lze sifon namontovat i ve složených komplexních vodovodních systémech v malém prostoru.
 • Vnitřní konstrukce zařízení zabraňuje konstantní akumulaci a inscenaci vody uvnitř potrubí, a proto je schopen chránit obyvatele nejen před nepříjemnými pachy, ale také před vzhledem a šířením škodlivých bakterií a mikrobů.

Vliv na zdraví

Hlavním nebezpečím kondenzátu není zdaleka riziko povodně nebo rozpadu technologie, je to hrozba pro zdraví. Pokud v zařízení je několik složek pro pohodlnou reprodukci bakterií, jmenovitě vody, nečistot a tepla, to vše vytváří podmínky pro celý inkubátor nebezpečných onemocnění a jiné infekce:

 • Vile vůně je nejmenší zlem. Taková „aroma“ je varování, že je čas provést čištění kapitálu odtoku.
 • Patogenní bakterie. Existuje jeden typ bakterií způsobujících pneumonii. Říká se také „nemoc legionáře“, úmrtnost, ze které je velmi vysoká.
 • Formové houby. Některé typy hub vyvolávají onemocnění na rakovinu.

Preventivní opatření k zajištění dlouhého a nepřetržitého provozu klimatizačního zařízení

Aby se vaše klimatizace nerozbila po dlouhou dobu, je lepší provádět prevenci této techniky každý měsíc. To zahrnuje následující:

 • Čištění vnitřních a uličních bloků zařízení. Přestaňte otřete vnitřní blok z přebytečného prachu zvlhčeným hadříkem. Můžete na něj také použít nástroj pro čištění. Vnější blok je foukán stlačeným vzduchem. To se provádí pro čištění zařízení z prachu, nečistot a chmýří topolu, které se může hromadit na technologii;
 • Čištění vstupu, stejně jako výstupní žaluzie vnitřní jednotky;
 • Ovládání tlaku Freonu v chladicím systému. Je.li to nutné, pak jeho doplnění doplňování;
 • Pokud je teplota mimo okno menší, neprovozujte produkt.7. V případě, kdy má zařízení blok All.Sason, se nemůžete podívat na tento parametr;
 • Ověření přítomnosti Hoarfrostu na tepelném výměníku vnitřní jednotky klimatizace;
 • Kontrola přes teplotu suchého vzduchu, která vstupuje do vnitřního bloku;
 • Pravidelné čištění filtrů vnitřní jednotky;
 • Diagnóza zařízení pro detekci skrytých poruch v jakémkoli způsobu provozu techniky.

Jak se správně zbavit kondenzátu

Na poznámku. Moderní vydání Snip a Sanpin zakazují výstup odtoku přes zeď. Je také zakázáno narazit se do bouře. během silných srážek v bouřce bude tak silný, že zadní proud vody z LC zaplaví místnost. K tomu dochází v případě, kdy se LC nezabývá tokem deště a je zcela naplněno po celé délce. pak tlak v něm dosáhne maximální hodnoty.

V této možnosti jsou vyřešeny nedostatky první metody. odpadní operace jednotky jsou sloučeny do speciálně navržené sítě. Může to být buď obecný kanalizační systém budovy, nebo speciálně položená síť potrubí. Odvodnění odtoků se provádí buď gravitací, kvůli negativnímu svahu trubek, nebo pomocí čerpadla.

See also  Jak zapnout ventilátor na Split System

Při provádění vypouštění do běžné kanalizace je užitečné obrátit se na některé nuance:

Aby se zabránilo pronikání nepříjemných pachů z potrubí do místnosti, je nutné instalovat průzkum vody. část drenážního potrubí zakřiveného ve formě anglického dopisu S. Voda, která zůstane ve spodním koleni, vytvoří nepřekonatelnou bariéru „aroma zdola“.

Existují rozdělené systémy, které jsou používány částí rozdrcené vlhkosti k udržení rovnováhy vlhkosti vzduchu odpařováním tekutiny v topení. Nemělo by se zapomenout, že prevence odtokového systému by měla být prováděna nejméně jednou za tři měsíce. I když klimatizace celé toto období nefungovalo, pak nic nezabránilo bahně a rozvíjelo patogenní organismy ve všech jeho zadních ulicích.

Jak vyčistit klimatizaci doma

Jak vyčistit klimatizaci na vlastní pěst?. Tuto otázku položí mnozí. Ve skutečnosti doma není těžké to udělat. Pokud dodržujete naše doporučení. Kromě toho ušetříte docela slušnou částku!

Sami vyčištění klimatizace v bytě nebo soukromém domě je snadné. To nepotřebuje speciální nástroje a spotřební materiál. Stačí si přečíst tuto publikaci a dostat se do podnikání.

Jak často potřebujete vyčistit klimatizaci?

Odborníci doporučují vyčistit vnitřní a vnější bloky klimatizace dvakrát ročně. před létem a po skončení sezóny. Pokud používáte rozdělený systém pro vytápění, budete ho muset vyčistit před nachlazením a po nich.

Rovněž stojí za to vyčistit klimatizaci, pokud se objeví následující příznaky:

drenážní, trubku, rozdělený, systém
 • Rychlost foukání se snížila;
 • Klimatizace začala fungovat hlučně nebo se objevily cizí zvuky;
 • V místnosti se objevila špatná vůně;
 • Voda kape z vnitřního bloku;
 • Zařízení začalo chladit nebo se zahřívat horší.

Pokud je vnější blok klimatizace na úrovni 10 metrů (4. patro) a pod zemí, musí být vyčištěn jednou za 2-3 měsíce během sezóny. V nízké nadmořské výšce rychle ucpává prachem, hmyzem, listy.

Vnější jednotka v nadmořské výšce až 25 metrů (11-12 patro) je dostačující k čištění jednou za dva roky. Je dobře foukán větrem, znečištění se v něm tolik nehromadí.

Pokud je vnější jednotka nainstalována nad 25 metrů, stačí ji vyčistit jednou za 5 let. Ale pouze pod podmínkou, že klimatizace pracuje v normálním režimu, nekonzumuje hodně elektřiny a rozdává dostatek chladu nebo tepla.

7 nebezpečí špinavé klimatizace

 • Prach se hromadí na radiátorech vnitřních a vnějších bloků a vytváří druh „kožešinového kabátu“. Z tohoto důvodu se zhoršuje přenos tepla mezi Freonem a vzduchem. To vede ke skutečnosti, že se kompresor rychle opotřebovává a klimatizace se zastaví účinně zahřívá nebo chladí.
 • Když je radiátor znečištěn, kompresor klimatizace se začíná častěji zapnout, aby zajistil požadovanou teplotu. Možná si to nevšimnete, ale funguje to pro opotřebení. Toto je však nejdražší a nejdůležitější součást jakékoli klimatické techniky!
 • Hlavní spotřebou elektřiny je kompresor. Čím častěji se zapne, tím více budete muset zaplatit.

Proto je závěr. čistší klimatizace, tím ekonomičtější.

Krok.by.krok pokyny pro čištění interní jednotky

Chcete.li vyčistit vnitřní blok klimatizace, budete potřebovat:

 • Vysavač;
 • Vodní nádrž;
 • Odradce pro nádobí;
 • Nádoba s čistou vodou;
 • Měkké hadry (nejlépe bez hromady);
 • Zubní kartáček (nebo jakýkoli jiný);
 • Měkký kartáč (malba);
 • Crosshead Screwdriver;
 • Tenké lano, dráty nebo snadno ohýbací dráty (40-50 cm).

Demontujeme vnitřní blok

Nezapomeňte odpojit klimatizaci od sítě! Otevřete vnitřní blok klimatizace. Chcete.li to provést, klikněte na plastové opravy, které jsou na jeho bočních stěnách (viz. fotka). Odstraňte filtr ve formě sítě.

Jak řezat plexiglas

Jak nyní plně snížit tento kruh? Můžete vynaložit dostatek úsilí a utrácet několik čepelí, udělat to nožem.

Pájecí železo můžete přizpůsobit 60-100W na sobě čepel z nože na papírnictví na jeho řezu.

Výsledkem je, že získejte univerzální řezačku všech plastových dílů.

drenážní, trubku, rozdělený, systém

Pokud nechcete zkazit páječky, použijte damel se speciálními tryskami.

S tímto vrtáním jde proces řezání ještě rychleji a přesněji. Konce výsledného kruhu jsou opět zpracovány a vyleštěny.

Samotný plastový kroužek potrubí může být vysazen uvnitř kruhu pro tmel nebo použijte speciální zámky. Často přicházejí do soupravy.

Vytáhněte zámek na konec zezadu a průvodce nikam nevede.

Typy sifonů

Zařízení jsou klasifikována podle dvou příznaků: konstruktivní provádění a metoda výstupu vlhkosti.

See also  Co potřebujete vysoušeč vlasů

Model ve tvaru oblouku s hydraulickým květináčem

Standardní možností jsou objemné rozměry. Výška závěrky vody by měla být v rozmezí 140-320 mm. Trubky jsou transparentní pro vizuální ovládání. Průměr výstupu 40 mm. Je možné připojit pračku pro nakladač vody pro sání. Model je doporučen pro zvýšený tlak nebo vakuum v drenážním potrubí. Mezi minusy jednotky: velká velikost, příznivé prostředí pro rozvoj bakterií, pravděpodobnost vyschnutí.

Design s hydraulickým faktorem a mechanismem bez zápachu

Kompaktní možnost navržená pro skrytou a otevřenou instalaci. Jednotka zajišťuje závěrku vody a odolný mechanismus ve formě ABS Ball. Když úroveň voda.zatížení klesne, uzamykací ventil překrývá potrubí výzvy. Model je vybaven čištěním. kamera sběru bahna. Vstup do Sifonu je svislý nebo vodorovný, dn32 trubka. Horizontální uvolnění DN40.

Skrytý instalační systém

Sifonový uzel pro drenáž klimatizace do kanalizace je skrytý v plastové krabici. Pouzdro sestavy je nainstalováno ve zdi. Typ umístění je svislý, výška hydraulické rostliny je 50 mm. Velikost sboru 100x100x60 mm. Do krabice jsou přivedeny dvě zkumavky. vstupní trubka a uvolnění v kanalizaci. Je možné připojit drenážní hadice tři průměry: 20, 26, 32 mm. Uvnitř pouzdra je umístěna průhledná kazeta s závěrkou vody a pachota. Ventil se otevírá, když kondenzát prochází a kapky po listech vody. Kazeta je zaměnitelná, je nezávisle extrahována a čištěna nečistotami.

Sada má stavební zástrčku a dekorativní kryt s jarními svorkami. Při výběru místa instalace je požadavek zohledněn-minimální vzdálenost mezi výstupní trubkou rozděleného systému a sifonem 2 m. Stačí odstranit ozdobný kryt, který slouží uzlu.

Suchá jednotka

Použití vodního zařízení je jednoduché a levné řešení problému zamykání nepříjemných pachů kanalizací. Bez pravidelného obnovení vodní bariéry zmizí její výhody.

Nejběžnější možností je elastická trubice s molekulární pamětí. V obvyklém stavu je zavřená a zamkne kanalizační plyny. Během průchodu vody je trubice otevřena a poté vrátí původní formulář. Výhody suché závěrky:

 • kompaktní velikost;
 • Díky hladkému povrchu membrány nebo trubice zařízení neřeší;
 • Slouží jako spolehlivá překážka šíření vůně z odpadního systému;
 • v zimě nezmrzne;
 • Absence kolen poskytuje vysokou propustnost;
 • Předpokládejme vertikální a horizontální instalaci.

Dry Sifon se používá nejen pro drenáž klimatizačních jednotek, je instalován pod lázními a potopí v zemi.

Druhým bodem klasifikace je způsob uvolnění kondenzátu:

Možnosti vypouštění

Existuje několik metod pro zařízení drenážního systému klimatizace stěny. Nejjednodušší. Během instalace klimatizace musíte udělat díru ve zdi a skrz ji uvolnit hadici na ulici na jedné straně. A na druhé straně ji připojte potrubí k zásobníku umístěnému pod výparníkem vnitřního modulu. Jen nekomplikovaná manipulace je považována za významnou výhodu této metody.

 • Hadice umístěná venku kazí vnější straně budovy;
 • Z zavěšených koncových hadic bude voda neustále vystupovat, a pokud to teče dolů ze zdi, pak to postupně může vést ke zničení suterénu domu.

Další verzí kondenzace klimatizace je drenážní trubka na kanalizační dálnici. Samotná metoda je dobrá, ale má jednu velkou nevýhodu. obvykle v místnosti, kde je nainstalována vnitřní jednotka, není žádná kanalizační trubka.

drenážní, trubku, rozdělený, systém
 • Přiveďte kanalizační trubku do této místnosti a pozorujte potřebný svah (2 cm. 1 m. potrubí);
 • Nainstalujte drenážní zkumavky do nejbližšího výboje kanalizačního potrubí, přičemž se vezme v úvahu stejný svah.

Nejméně pracná a estetika je druhá možnost, protože malá trubice se snadno vejde pod konfiguraci místnosti a schovává se pod profily obličeje. A obecně to může být neviditelné. Chcete.li to provést, musíte udělat tahy ve zdi a pak se zblízka roztokem.

Třetí možností je použít speciální čerpadlo. V tomto případě je akumulativní nádoba se snímačem úrovně nastaven kdekoli na drenážním vedení, zatímco pouze vy musíte vzít v úvahu rozdíl ve výškách čerpadla a financované koupele.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS