Jak změnit ložisko na podložce indesit

Výměna ložisek v pračce indesit s skládací nádrží. Jak vyměnit ložisko na pračce indie

Není spokojen s kvalitou lisovaného? Stroj je velmi bzučení a vibruje? Pak je čas přemýšlet o tom, jak vyměnit ložisko na pračce “Indesit“. Je nemožné zpoždění s touto opravou, takže je lepší začít pracovat, když se první značky projevují. Jak nahradit a nepoškozovat techniku? To bude projednáno v publikaci.

Jaká ložiska jsou v měřítku indesit? Známky poruchy

Je třeba říci, že nesprávné operace a přirozené opotřebení jsou hlavními příčinami opotřebení otočných uzlů. Takže to v budoucnu byste se mohli vyhnout nepříjemným poruchám, uveďte seznam těchto důvodů:

 • Přes buben baru. Pokud je praní navrženo pro naložení na 5 kg. to neznamená, že je nutné skóre. Správné stahování 2/3 celkového bubnu. Jinak podrobnosti představovaly zvýšenou zátěž, což vede k rychlému rozbití.
 • Nesprávná instalace případu. Pokud je SMA instalována v termínech úrovně, během lisování je velmi třepání, vibrace se zvyšuje. To vše negativně ovlivňuje jízdní uzly stroje. Sledujte, že pračka stabilní na povrchu.
 • Nosit saldy. Výrobci prohlašují, že životnost žlázy je v průměru od 5 do 6 let. Když těsnící kroužek ztrácí hermeticity a dává se proudit, voda je spláchnuty mazivo, což je důvod, proč vnitřní uzly na hřídeli začnou pracovat pro opotřebení.

Před změnou položky vyberte novou výměnu. Pro “Indesit” modely IWSB 5085, IWSC 5085 může jít ložiska s různým sériovým číslem. Zjistit, co je vhodné pro vaše cm, podívejte se do tabulky.

Модуль индикации ст машины Indesit

Kolik opraví kit, můžete zjistit na internetu buď na webových stránkách výrobce. Nejlepší je vybrat originální náhradní díly. Určitě vyhovují vašemu modelu. Obsahuje 1-2 ložisko a žlázy. Nahrazení všech prvků najednou, jinak nemá smysl opravit.

Nosit pohyblivé uzly na hřídeli je obtížné s něčím zaměňovat. Jeho satelity jsou při otáčení bubnu vrzání a mletí. Na zadní stěně nádrže může být stopy výroby. Dostat demontáž.

Výměna ložiska v paprsku pračky Indesit to udělat sami

Před změnou položky se připravte na demontáž. Jaké nástroje jsou potřebné:

 • Křížový a drážkový šroubovák.
 • Rozhkov klíče.
 • Čelní hlavy a klíče.
 • Dřevěný bar.
 • Bit.
 • Kleště.
See also  Instalace kotle nepřímého vytápění v podkroví

Kapalina WD-40 je také užitečná. Pomůže vyrovnat se s upevňovacími prvky.

Indesit pračka ložiska nahrazení kompletní technologie demontáže. Pro to potřebujete volný prostor. Pokud není možnost přenášet stroj do garáže, pak předložit případ do středu místnosti.

 • Zatáhněte zástrčku ze zásuvky vypnutím stroje ze sítě.
 • Vypouštěcí ventil vody.
 • Odpojte hadici zapojení skříně. Ihned upout do dřezu nebo nádoby pro vypouštění vody.

Dát SMA v centru místnosti. Odstraňte dávkovač prášku, protože zbytky vlhkosti se hromadí uvnitř. Také vytáhněte vypouštěcí filtr.

Nachází se pod kořeněným poklopem. Počkejte na vypouštění kapaliny a jděte do demontáže Indesit IWSC 5105, WISL 102.

Vyjměte horní kryt. Kroucení dva šrouby zezadu. Posuňte ji zpět, vyjměte na stranu.

 • Šrouby ovládacího panelu. Nechte ji viset na dráty nebo dát sbor.
 • Zadní odšroubujte elektromagnetický ventilový šroub. Dostaňte ji spolu se zásobníkem detergentů. Paralelně, uvolněte svorku trysky a odstraňte jej z sedadla nádrže.
 • Odpojte rušivý filtr otočením zadního upevňovacího prvku.

Jděte na zadní krytí InSit Wisl 103, Wisl 83 nebo jiné.

 • Odpojte čipy opálení. Dostat položku ne nutně. Ale můžete to udělat, abyste vyčistili ohřívač z měřítka. Otočte centrální matici, prodejte šroub dovnitř a získejte ohřívač.

Otočte stroj Naboka. Předem na podlaze můžete dát starou deku nebo ručník, aby nebylo poškrábání bydlení. Šrouby tlumiče nárazů jsou připojeny ke dnu. Odšroubujte je.

 • Odpojte svorky z čerpadla.
 • Uvolněte svorku odtokové trysky, vyčistěte ji z nádrže. Voda nahromaděná uvnitř, tak nasměrujte trysku do nádoby nebo na ručníku.
Jak změnit ložisko na podložce indesit

Dno není nic více připojeného k baku. Dát stroj “na nohy” a přepněte na přední stěnu.

Jak změnit ložisko na podložce indesit

Demontáž předního panelu začíná odstraněním šrafu plášti.

 • Odšroubujte šrouby UBL.
 • Můžete okamžitě spustit ruku pro skříň a vytáhnout zapojení.
 • Odstraňte pojistné šrouby kolem obvodu stěny. Zvedněte ho a vyjměte ji.

Jaká ložiska a oleje jsou vhodné pro pračky. Indesit

Drum má pár ložisek, jiný průměr. Venkovní poněkud větší. Vhodné pro výměnu 62202. Obrázek 6 dílů znamená uzavřený typ a označení. 202. Ložisko ložisko. A pokud odstraníte buben včas, zůstane celek. Hlavní zatížení spadá na vnitřní. Jeho označení. 204.

Velikosti nativní žlázy. 22 40-10 / 11.5. Je to sotva na prodej. Oblek 2240-10. Tloušťka v obou 10 mm. Pouze starý má ochranný zásobník, zvýšení velikosti až 11,5 mm.

Diagnostics Breakdown

Obrazovky a hum při otáčení bubnu v režimu mytí, členění režimu vzorku a rychlé opotřebení hnacího řemene indikují poruchu ložisek.

Můžete se ujistit, že můžete pečlivě zkoumat pračku.

Chcete-li to provést, musíte otevřít dveře, vezměte prsty na horní část bubnu, zkuste to vykopat a určit, zda je v montážní bubnu. A pak si odpočinout buben prsty zevnitř, poslouchejte a pokuste se chytit cizí zvuky.

See also  Z vnitřního klimatizace tekla voda z klimatizace

Pokud je vůle k dispozici, ale neexistují žádné cizí zvuky, to znamená, že tyto detaily se začaly kolapsy, ale s jejich nahrazením můžete modernizovat několik měsíců.

Pokud je tam vůle tam, a tam je charakteristický hluk (broušení, hum, řev), ale buben se volně otáčí a nezastaví se, musíte rychle měnit ložiska.

Pokud se buben pohybuje s hrozným gash a dokonce zastaví, je tato pračka obecně nebezpečná, vyžaduje naléhavé opravy.

Ložiska na pračce. Výměna ložisek v pračce

Provádíme výměnu ložisek v pračkách automatického stroje jakéhokoli návrhu:

Poskytujeme opravárenské služby doma ve všech částech Moskvy a v. Mistr dorazí do 24 hodin po zavolání se všemi potřebnými náhradními díly a nástroji a mění ložiska přímo s vámi pro 1. 4 hodiny.

Po opravě jste vydávali záruku za poslední rok pro 1 rok na nových ložiscích a opravách.

Kolik je ložisková náhrada v pračce

Pro výměnu ložiska vyžaduje plně demontovat nádrž (s výjimkou praček s top-zatížení), takže služba se týká kategorie komplexních oprav a její náklady je poměrně vysoká. Výměna nemožných náhrad začínají:

a závisí na značce, modelu a složitosti demontáže. V případě nevyprvičené nádoby je oprava ložiska komplikována potřebou řezání nádrže a následné spojení řezaných dílů s tmelem a šrouby. Výměna ložiska v takových modelech praček je dražší.

Poznámka! Při výměně obou ložisek se vždy mění, stejně jako žlázy. V opačném případě se nový ložisko rychle přijde do havarijního a bude muset znovu změnit.

Přesná cena je určena průvodcem po diagnóze, ale zde je přibližné náklady na nahrazení ložiskového bubnu na značkách praček.

Označit Cena (náhradní díly práce) Doba trvání Záruka
Odjezdu Zdarma Za 24 hodin
Bosch pračka od 3900 1. 4 hodiny 1 rok
Pračka Indesit od 3400 1. 4 hodiny 1 rok
Samsung pračka od 3900 1. 4 hodiny 1 rok
Pračka LG od 4200 1. 4 hodiny 1 rok
Pračka Ariston od 3500 1. 4 hodiny 1 rok
Pračka Candy od 3800 1. 4 hodiny 1 rok
Pračka electrolux od 4000 1. 4 hodiny 1 rok
Pračka Zanussi od 3900 1. 4 hodiny 1 rok
Pračka Miele od 6300 1. 4 hodiny 1 rok
Pračka Whirlpool od 4600 1. 4 hodiny 1 rok
Pračka beko od 3400 1. 4 hodiny 1 rok
Pračka Siemens od 4600 1. 4 hodiny 1 rok
Ardo pračka od 4600 1. 4 hodiny 1 rok
AEG pračka od 4200 1. 4 hodiny 1 rok
Brandt pračka od 4700 1. 4 hodiny 1 rok
Pračka atlant od 3300 1. 4 hodiny 1 rok
Pračka gorenje od 4200 1. 4 hodiny 1 rok
Pračka Hotpoint Ariston od 4000 1. 4 hodiny 1 rok
Jiné značky od 3300

Výměna ložiska Pračka IndeZit. Výměna ložisek mytí indesitu

Výběr ložisek pro pračku v obchodě, pre-bere s vámi nosí položky, takže nezmeškáte. Pokud si koupíte přes internet, ujistěte se, že vybrané ložisko je opravdu vhodné pro vaši indestu. Ceny lze nalézt také na internetu nebo telefonicky.

See also  Instalace Maunfeld HOB v desce

Je důležité si koupit nejen samotný ložisko, ale celá sada: dvě ložiska a dvě žlázy, které musí být změněny společně, jinak budu muset opakovat.

Nástroje pro demontáž mytí indesitu

Výměna ložiska pračky industridy s vlastními rukama není tak složitá. Hlavní věc je dostat ložiska sami, zatímco musíte rozebrat celý psací stroj. Nejlepší trpělivost a následující nástroje:

 • Křížové a ploché šroubováky;
 • Klávesy konce a rohy;
 • kladivo;
 • bit;
 • pilka na kov;
 • Passatia;
 • prostředky pro mazání wd-40;
 • lepidlo a konečně vyměnitelné detaily.

Jak si vybrat nový detail

Pokud nevíte, které ložiska jsou v pračce indesit, pak je lepší odstranit staré detaily a jít s nimi do obchodu. Například pro model SMA Indesit Wisl 86 se použijí podrobnosti ZVL 6204-2RSR a ZVL 6205-2RSR.

Zjistěte, jak moc je ložisko na pračce je indesit, nejjednodušší je v internetovém obchodě. Koupit požadovaný detail, volání značky a strojového modelu.

buď opatrný! Než se změníte, získejte dvě ložiska a žlázy na nahrazení najednou. Musíte změnit všechny detaily najednou, jinak, po krátké době budete muset znovu změnit všechno.

Montážní stroj

Posledním krokem nahrazení ložisek na stroji stroj bude konstrukční sestava, která se provádí v opačném pořadí. Je to zde, že začínající řemeslníci a profesionální opravy budou používat záznam demontáže mycí jednotky.

Sestava se provádí velmi pečlivě a zranitelná místa, zejména ve spojovací zóně dvou polovin nádrže, musí být léčena silikonovým tmelem.

Před přidržením zkušebního praní je nutné čekat na úplné sušení tmelu.

Korekce a nahrazení žlázy

Jakmile je nastavení dokončeno, a úspěšně narušuje věci, musíte zapomenout zkontrolovat podrobnosti, jmenovitě žlázu. Existují některé známky, které mohou naznačovat porušení práce pračka:

Jak změnit ložisko na podložce indesit

Pokud si všimnete některých závad ve výše uvedeném seznamu, a horší než vše, když byl buben poškozen, pak stojí za to kontrolovat těsnění pračky co nejdříve. Chcete-li nainstalovat nový produkt, musíte rozebrat podložku a uvolnit jej z podrobností. Připravte si nástroje, které mají každý.

Jakmile se rozbalíte jednotku, můžete nyní jít do žlázy. Proces jeho těžby nebude žádné potíže. Dále se zdají být detail s šroubovákem a poté zkontrolujte těsnění a produkujte náhradu pračky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS