Jak změnit manžetu rukojeti v pračce

Jak odstranit manžetu na pračce Beko

S prajíčkou do.it.it samfals, výměna manžety líhně pračky je možné, pro to nejsou vyžadovány speciální dovednosti. Proto můžete odmítnout zavolat opraváři a ušetřit peníze.

Hlavní věcí je sebevědomě a pečlivě přistupovat k tomuto procesu.

Před výměnou připravte novou pečeť, šroubovák, detergent (mýdlo) a značku.

Tip: Aby nedošlo k chybě při nákupu nové manžety, vezměte tu starou a vyberte stejný model, konkrétně na váš psací stroj.

Výměna manžety Luke z pračky: Step.by.krok pokyny

Těsnění je připojeno k nádrži a na přední stěnu stroje se dvěma svorkami. Proces výměny spočívá v odstraňování svorek z poškozené manžety a jejich umístění na nové místo na smrštění.

Příprava na odstranění

Vypněte stroj ze sítě a zablokujte přívod vody.

Otevřete dveře Luka z pračky.

Odstraňte externí svorku

Pokud jsou svorky plastové, musíte na křižovatce západky vytáhnout elastický pás.

změnit, manžetu, pračce

Upína může být připojena k tělu se šroubem. Uvolníme to šroubovákem a přetáhneme ho.

Pokud není žádný šroub, zatlačte pružinu šroubovákem a přitáhněte ji k nám.

Na manžetě je značka nahoře, která by měla být naproti značce na nádrži. Pokud na nádrži není žádná značka, nakreslíme ji značkou, pak správně nainstalujte novou pečeť.

Vytáhneme vnitřní svorku

Chcete.li se dostat na druhý, vyjměte horní kryt stroje. Chcete.li to udělat, odšroubujte šrouby, které je drží.

V některých modelech automobilů je přístup shora uzavřen, v tomto případě odšroubujeme přední stěnu stroje.

Odšroubujeme zdlouhavý šroub, stiskneme pružinu šroubovákem a utáhneme.

Vyčistíme místo a nainstalujeme novou manžetu

Opláchněte nečistotu z místa instalace pomocí detergentu. Aplikujeme vrstvu mýdla pro posuv.

Zkombinujte značky na nádrži a elastickém pásmu, vytáhněte manžetu na okrajích.

Důležité! Elastický pás by se měl pevně zapadnout na okraje, jinak dojde k únikům.

Vnitřní svorku, kterou jsme nasadili na první. Se šroubem. nasadíme se na elastickou a utahování. Natáhneme jaro během otvoru. Plastové kliknutí.

See also  L3 Chyba na pračce Samsung

Vnější opravit gumu na tělo pračky přesně stejným způsobem.

Pozornost! Při nasazení nových manžetů nepoužíváme šroubovák, abychom nepoškodili gumu.

Zavřete horní kryt a připojte pračku

Nainstalujte víko na jeho místo a utáhněte šrouby.

Zapněte vodu a vložte vidličku do výstupu.

Zapněte stroj a spusťte mytí bez věcí.

Zkontrolujeme, zda voda proudí, buben na elastickém pásmu během praní a po promytí zkontrolujte místo pod strojem. Pokud je vše suché a mytí prošlo bez dalších zvuků, je manžeta nainstalována správně.

Příčiny poškození těsnění

Přirozené opotřebení dochází velmi zřídka, protože manžeta často ztrácí těsnost z následujících důvodů:

  • Guma je ovlivněna agresivními detergenty, a proto ztrácí své vlastnosti, pružnost.
  • Guma unikla. Poškození hub a plísní vede k tomu, že se těsnění ztenčí, existují drážky.
  • Vnitřek je pod vlivem bubnu, který se neustále otáčí.
  • Ostré tleskání se dveřmi zapomenutými v kapsách a dalšími předměty poškozují povrch.

Nahrazení gumové manžety poklopu v pračce je možné doma. Jak to udělat, řekneme to dále.

Co bude potřebné pro práci

Gumová manžeta je držena na přední stěně vozu se svorkou. Může to být plastové a drží na západcích nebo kovu. Kov zase bude buď s utahováním šroubu, nebo (téměř jistě) s pramenem. V prvním případě odstraníme svorku odšroubováním šroubu. Ve druhém, pracujte na jaře se šroubovákem a zatáhněte do kruhu. Nyní musíte odstranit gumu z těla přední stěny stroje a sezónu.

Další akce budou záviset na konstrukci případu konkrétní pračky. Některé modely mají příležitost odstranit přední panel (například Bosch, Siemens, Samsung).

V tomto případě je odstranit a nainstalovat druhou svorku, která drží manžetu na nádrži automobilu, poměrně jednoduché a pohodlné. Může to být opět plast, šroub nebo pružinu. Pokud zeď není odstraněna (příklad. Indesit), můžete určit typ svorky odstraněním horního krytu a pohledem dovnitř. Ve skutečnosti bude snadné odstranit manžetu z nádrže bez rozebrání pouzdra. Po oslabení svorky obvykle jednoduše vytáhne nádrž.

Všechno, stará elastická skupina byla odstraněna. Nyní se musíte ujistit, že staré a nové manžety jsou naprosto identické. Na samotné manžetě by měl existovat štítek, který jí umožní správně nainstalovat a kombinovat s příslušnou značkou na nádrži pračky. Přesvědčen, že nová část přesně odpovídá pračce? Pak jdeme dál.

See also  Jak umýt šátek dolů v pračce

Namontujte manžetu

Zkombinujte instalační značku. Pak musíte pomocí dvou palců vzít manžetu přes vnitřek a pokusit se ji vytáhnout na obvod okraje nádrže.

Při vybavení svorky pomocí nastavovacího šroubu musí být zkroucena na požadovaný průměr, vložte do požadované polohy a utáhněte šroub, utáhněte šroub. Jarní svorka musí být stanovena tam, kde je výchozí bod napětí. Za tímto účelem rozložíme šroubovák až do konce v uzamykatelné díře poklopu. Poté, co se jaro nosí na natažení a nasazeno do kruhu tak, aby spadl do oblasti sedadla. Staré modely nejsou vybaveny nastavovacími šrouby a pružinami, takže napětí svorků lze provádět pomocí speciálních kulatých bubů.

Demontáž druhé vnitřní (druhé) svorky

Po odstranění první svorky jdeme na druhou. Další fáze bude trvat jiné množství času v závislosti na návrhu vašeho stroje, přítomnosti nebo nepřítomnosti odnímatelné přední stěny pouzdra, potřebě fázového střelby jiných částí a možné vykopávky celého nádrže ze stroje tělo.

Druhou svorkou na pouzdru stroje může být drát s pružinou, drát se šroubem upínacího šroubu nebo vlastního šroubu a pružiny se také často nacházejí. Mít dobrý přístup ke svorkám, jejich demontáž netrvá moc času a práce. Pak musíte odstranit elastický pás z bubnu pračky. Věnujte pozornost značkám na něm a nádrži, pokud neexistují štítky, vytvořte si vlastní značku a poté nahraďte gumu na pračce novým.

Když je třeba vyměnit gumovou těsnění?

Pokud je únik viditelný pod nakládacím poklopem nebo pouzdrem, je manžeta nejprve prozkoumána. Pokud je horní vnější část poškozena, může voda proudit přímo ze dveří. Složitější porucha. poškození vnitřku. Poté dojde k úniku pod tělem pračky (SMA).

V síti najdete doporučení pro opravu gumy pomocí záplat. Tato metoda není oprávněná, protože brzy na tomto místě bude znovu proudit.

  • Přirozené opotřebení. Tření bubnu na těsnění během rotace ovlivňuje tepelné účinky. Pak se povrch stane křehkým, vytvoří se trhliny, skrz které voda listy.
  • Prášek s nízkou kvalitou, jeho přebytek. To vše ovlivňuje stav manžety, což vede k jeho zničení.
  • Nesprávná péče. Plíseň a houba postupem času jíst do vnitřních vrstev gumy. Nekonečný produkt není schopen udržovat těsnost.
  • Mechanické vlivy. Kovové předměty zapomenuté v kapsách se ocitnou v bubnu. Při otáčení poškozují těsnění. Ovlivňuje také silné tleskání a neopatrné uzavření dveří.
See also  Jak změnit těsnění v pračce

Chcete.li tuto část nahradit, musíte tu starou rozebrat a nainstalovat novou manžetu. Nástroje a materiály před přípravou.

Krok 1

Od začátku budete muset odstranit externí svorku. Drží zakřivenou část manžety v přední drážce. Holding Clamp může mít dva typy:

Jaro lze odstranit dvěma způsoby. Prvním je jednoduše odšroubování šroubu, druhým je položit sama pružinu a přetáhnout ji. Po odstranění vnější svorky musíte ohnout okraj manžety a odstranit ji z dávkovacího potrubí umístěného nahoře.

Proč potřebujete gumovou pečeť

Funkcí utěsnění jakékoli podložky je utěsnit. Brání vodě v zadání jiných prvků zařízení a ve skutečnosti se skládá ze dvou částí. Mohou být podmíněně označeny jako „viditelné“ a „neviditelné“ části. Účel „neviditelné části“ spočívá v hermetické izolaci prostoru mezi nakládací otvorem mycí nádrže a jejím tělem během praní. Pokud je poškozena, může voda snadno prosakovat a poškodit elektronickou desku.

Další elastická pásmo („viditelná část“) je umístěna na dveřích nakládací poklopu a slouží pro jeho těsné uzavření. Blokuje tok vody z bubnu během praní, což může vést k zkratu.

Těsnění je důležitou součástí pračky a jakékoli poškození by mělo být doprovázeno okamžitou substitucí nebo opravou (pokud je to možné). V jakých situacích potřebujete demontovat manžetu? Pojďme si o tom promluvit níže.

Nahrazení manžety Luke z pračky Indesit: Jak odstranit a změnit elastický pás

| Denial of responsibility | Contacts |RSS