Jak změnit topení v pračce

Deset pro pračku: Jak si vybrat nový a nezávisle nahradit

Vytápění vytápění pro pračku má klíčovou hodnotu. Zahřeje studenou vodu v procesu práce a poskytuje podmínky pro praní a eliminaci stop nečistot, skvrn a toků jakékoli složitosti.

Při dlouhodobém provozu se mohou fyzikální vlastnosti tohoto produktu zhoršovat a dojít k poruchám. V tomto případě byste se neměli zbavit stroje. Stačí jednoduše nahradit starý prvek novým a nadále používat v normálním režimu. Ale jak to udělat bez zkušeností s opravou vybavení?

změnit, topení, pračce

Pomůžeme vám vyřešit tento problém. článek pojednává o vlastnostech diagnózy rozpadu topení a doporučení se vybere na výběr správného modelu nového topení. K dispozici je také krok.skrýt briefing o implementaci výměny těla samostatně.

Chybové kódy spojené s selháním poruchy

 • Porucha E3A v obvodu reléového senzoru / nd topného
 • E61 Pomalé zahřívání vody v nádrži
 • E66 Vadné deset relé
 • E68 Vysoký únik proudu
 • F1 sub.12 Porucha zpětné vazby s deseti praním
 • F1 sub.14 kontaktů deseti deseti relé mytí
 • F1 sub.41 Otevřeno sušení Simistor a Tenn Relay
 • F7 Sub.01 Deset praní je odpojeno (žádné vytápění)
 • F8 Sub.01 Deset praní je uzavřeno případu
 • F14 Sušení Ten nefunguje (pouze pro CM se sušením)
 • F15 nefunkční kolejnice sušení (pouze pro cm se sušením)
 • Chyby v práci deseti
 • Chyba vody non.voda
 • E3 Zvýšení provozní doby provozních prvků
 • Je to chyba deseti
 • Chyba HE1, H1, HE2 v ohřívači
 • Chyba H3 parního ohřívače

Pracovací deset pračky ukazuje odpor mezi kontakty asi 30 ohmů, v závislosti na energii, tím silnější je topná prvek, tím nižší je odpor a naopak, odpor vůči pouzdru by měl být nejméně 20 megaimu, Zatímco ve vzácných případech by se zdálo správný topný prvek, ukazuje tento parametr, ale při psaní vody a v procesu se začíná procházet, t.E. jsou vytvořeny proudy, které jdou do případu, a proto může vyrazit RCD nebo diplomatomist

Proces nahrazení deseti

Před opravou musí být voda ze stroje předem připravena a odpojena od sítě, sekvence akcí při opravě zařízeních různých výrobců prakticky se neliší, pokud je rozebrána, může být víko odstraněno zezadu nebo vpředu. Se zadní částí vytápění jsou přívod vody a vypouštěcí trubka odpojena. Ve standardním režimu je výměna topení pračky prováděna v několika fázích, pokud je to nutné, můžete si přečíst pokyny.

 • Demontáž pračky. topné zařízení je ve většině případů pod nádrží zařízení, někdy vzadu. v tomto případě je nutné odšroubovat zadní stěnu a začít přímo k výměně zařízení. Tento design se nejčastěji vyskytuje v Hotpoint-Ariston, Indesit, Electrolux, Ardo, LG, Zanussi, Candy atd.D.
 • Přední poloha je charakteristické pro značky Bosch a Samsung, přístup k topnému zařízení v tomto případě je obtížný, je nutné demontovat zásobník pro detergenty, odstranit šrouby, odpojit západky, odstranit ocelovou jednodu z pečeti a těsnění sám, zámek dveří je demontován.
 • Přístup k topnému zařízení v pračkách s vertikálním svislým zatížením prádla se provádí na jedné boční stěně, která je připojena jedním šroubem z konce přední části (téměř na samém dně) a několika šrouby z konce zadní části stěna.

Odstraňte ovládací panel pračky

Nejprve vytáhneme kyvetu pro prášek. vytáhněte, stiskněte klávesu dovnitř a nakonec vytáhněte. U modelů, které nemají klíče v kyvette-pull na zastávku, trochu nahoru a vytáhněte je z drážky.

Viditelné dva nebo tři šrouby. Odstraníme je. Nyní bude nutné odšroubovat zbývající šrouby, na nichž ovládací panel drží. Mohou být nahoře nebo po stranách. Nahoru šrouby opatrně odstraňte panel. Nechte to viset na drátech. Pro pohodlí zvedněte panel.

Tubulární elektrický ohřívač je namontován v plastové nádrži pračky zespodu. Venku je viditelná pouze koncová část.

See also  Kde usnout odstraňovač skvrn v pračce

Deset drží jednu jehlu a těsnění uvnitř. V deseti samotném stojí za další důležité v pračce. senzor teploty vody.

Prvním krokem při demontáži elektrického ohřívače pračky je odpojení:

Druhý krok. Odšroubování matice. Pro tento postup je vhodný konec nebo otevřený klíč. Matice není úplně zkroucená, ale před začátkem jetta.

Třetí krok. Stiskněte vlásenka, jak jej utopit dovnitř k ořechu. Nyní můžete matici úplně odšroubovat.

Čtvrtý krok. Postupně se houpá a podkopává plochý šroubovák z různých stran, vyjměte topení ven.

Ne každý ohřívač vody je snadno extrahován. Neměli byste spěchat, stejně jako vynaložit příliš mnoho úsilí. Zhruba jednáte, můžete zničit elastický pás nebo ohýbat tělo nádrže.

Po extrahování topení můžete z něj získat teplotní senzor.

Pátý krok. Kontrola topného prvku. Tato fáze vyžaduje zvláštní zvážení.

Otázka odpověď

Kolik času může top fungovat?

Průměrná životnost ohřívače je od dvou do deseti let, ale nepřekvapte se, pokud se to rozbije dříve. Během provozu a použitelnosti části ovlivňuje řada faktorů:

Pokud neustále spustíte pračku a voda obsahuje mnoho nereálných nečistot, výkon prvku se sníží.

Jak vybrat vhodný model?

Věnujte pozornost sedadlu ohřívače, přítomnosti nebo nepřítomnosti teplotního senzoru v něm, tvaru, délce a síle. Všechny topné prvky, s výjimkou detailů starých aut, mají stejná sedadla, ale mohou se mírně lišit na délku.

Navzdory tomu nebude fungovat, aby místo krátkého ohřívače vody, stejně jako zakřivený ohřívač místo přímého ohřívače vody, místo přímého ohřívače vody, stejně jako zakřivený ohřívač, stejně jako zakřivený ohřívač zakřivený.

Kde koupit topný prvek?

Není zdaleka možné najít vhodnou roli v běžném obchodě. Nejjednodušší způsob, jak koupit nezbytnou část v internetovém obchodě nebo servisním středisku.

Známky rozpadu vytápění

Hlavní rys rozpadu vytápění. Stroj zastavil topnou vodu. Samozřejmě ne každý zkontroluje, zda během praní je vytápění vody, takže by měla hostitelka upozornit špatnou kvalitu mytí. Pokud se spodní prádlo přestalo umývat, stačí zkontrolovat další mytí. Zda je stroj zahříván. V některých se složitější modely MASH zastaví v okamžiku, kdy by mělo zahájit vytápění vody a na displeji se zobrazí kód chyb.

Jen pro případ však, že jej můžete experimentálně zkontrolovat nebo zavolat na topení. To bude vyžadovat multimetr. Pro hovor musíte odpojit všechny dráty vhodné k topení. Je to provedeno velmi jednoduché. Poté musí být multimetr přenesen do režimu odporu v OMMA za 200 ohmů. Připojte konce multimetru k terminály topení.

Pokud se na displeji multimetru zobrazí čísla 0 nebo 1, pak uvnitř topení je útes nebo zkrat. Vyžaduje se tedy výměna topného prvku v pračce.

Z jakého důvodu se může ohřívač zlomit:

Část vyvinula své provozní období;

Velmi špatná kvalita vody a filtry na potrubí se nemohou vyrovnat se spoustou solí (mimochodem, oplachování filtrů na potrubí alespoň jednou ročně). Soli ve formě měřítka jsou usazeny na ohřívači, výměna tepla prvků topení je narušena a kvůli zvýšenému provozu selže.

Při normálním provozu může ohřívač nepřetržitě cvičit od 5 do 10 let. Avšak v přítomnosti nepříznivých faktorů (časté praní při vysokých teplotách, příliš tvrdé vodě), selže dříve.

Co musíte vyměnit?

K výměně topného prvku bude samozřejmě vyžadovat nový topení.

Tenas pro topnou vodu v designu jsou obvykle podobné, ale mohou se lišit v následujících parametrech:

přítomnost díry pro teplotní senzor.

Chcete.li si vybrat správnou část, je nutné zaznamenat model pračky a kontaktovat středisko prodávající náhradní díly pro domácnost. Kromě nového topení budete potřebovat:

Jak nainstalovat topení na pračku vlastními rukama

Za prvé, za účelem provedení nezávislé opravy topení pračky je nutné pečlivě odstranit starý topení.

Vypusťte veškerou vodu z nádrže a vypněte stroj ze sítě.

Pak je nutné odstranit odtokový filtr a vypustit zbývající vodu.

změnit, topení, pračce

Odpojte dráty deseti, pokud jste je dosud neodpovídali.

Odšroubujte centrální matici, která drží ohřívač klíčem.

Vlásek, na kterém byla ořech navinutá, utopila se dovnitř. Chcete.li to provést, stiskněte na něj šroubovákem.

See also  Jak používat kyselinu citronovou v pračce

Pokud topení nefunguje, je docela možné, že ji drží gumová pečeť. Chcete.li tento proces usnadnit, vyzvedněte šroubovák z okraje topení a vytáhněte jej a upevněte jej do kruhu. Pamatujte na pozici přistání staré deseti.

Nyní můžete začít instalovat novou část.

Zakryjte místa, kde se ohřívač dostane do kontaktu s silikonem tmelu. To v budoucnu pomůže vyhnout se únikům.

Jemně vložte nový topení do sedadla stejným způsobem jako ten starý. Musí stát hladce, bez posunů a zkreslení.

Nyní je matice úhledně, bez námahy ji zabalíme na vlásenku klíčem. Není třeba tahat. Dále připojte dráty a připojte panel stroje.

Jak vidíte, proces instalace nového topného prvku není nijak zvlášť komplikovaný a je docela možné s ním vypořádat samostatně.

Bod zůstává malý. Zkontrolujte, zda nový topení funguje. Chcete.li zkontrolovat, stačí zahájit mytí s teplotou nejméně 50 stupňů a po chvíli zkontrolujte dlaň sklenice poklopu poklopu. Mělo by to být teplo.

Jak prodloužit životnost deseti

Aby to vytápění roste ze systému před časem, doporučuje se jej pravidelně čistit. V prvních 5 letech po zakoupení pračky se doporučuje to provést každé 3-4 měsíce. Pro čištění můžete použít běžnou kyselinu citronovou. 100 g prášku kyseliny citronové musí být vyplněno v hlavním podnosu pro prací prášek a na hodinu a půl se umístit na promývání s teplotou 60-90 stupňů. Tento postup musí být prováděn profylakticky, i když máte v regionu měkkou vodu.

Po 5 letech provozu deseti praček je nutné vytáhnout a zkontrolovat přítomnost měřítka na ní. Proces vytažení topení jsme podrobně popsali. Pokud je stupnice přítomna na ohřívači, opláchněte část pod horkou vodou a pokoušejte se nasekat obzvláště silné kousky. Poté nalijte horkou vodu do 2-kulové nádoby a nalijte do ní horní lžíce 3-4 polévkových lžic. Všechno smíchejte a na den spusťte část do řešení. Po dni je kyselina odříznuta stupnice a zůstává pouze vytáhnout topení, opláchnout pod vodu, otřete a vložte ho zpět. Takové postupy umožní nejen zvětšit životnost topení, ale také ušetřit elektřinu, která je více vynaložena, tím více zarostlé soli ohřívače.

Jak změnit topný prvek v pračce LG

Poškození topného prvku. poměrně běžná porucha v pračkách. Voda voda často obsahuje velké množství minerálních solí, v důsledku toho, s konstantním zahříváním tepla, je prvek pokryt stupnicí, což výrazně zmenšuje jeho dobu trvání. Výsledkem je, že stroj přestane zahřívat vodu.

Pokud selhalo deset z vaší pračky LG, doporučujeme vám kontaktovat společnost LG Company Service a ponechat aplikaci telefonicky 8-499-677-76-76 (pro hovory z Moskvy a Moskva) nebo telefonem 8- 800-200-76- 76 (pro hovory v Rusku). Specialisté na značkové služby LG budou rychle a efektivně provádět opravy jakékoli složitosti. Ale pokud se cítíte jako pán všech rukou a chcete se vydat eliminaci zhroucení sami, připravili jsme pro vás krok.krok pokyny, jak vyměnit topení v pračky LG.

Nahrazení topného prvku v pračce LG: Step.by.krok pokynů

Vadný topný prvek můžete změnit v pračce LG, aniž byste se uchýlili ke službě Master. Převážná většina modelů LG má přímý pohon, což znamená nepřítomnost hnacího pásu, který by mohl zasahovat do výměny topení.

 • Než začnete vyměnit topení, ujistěte se, že je pračka vypnuta ze sítě. Zakryjte vodu a odpojte hromadu a vypouštěcí hadice.
 • V pračkách LG je topný prvek umístěn pod nádrží, což vám umožní snadno změnit topení.
 • Odstraňte zadní panel pračky (obvykle je připojen pomocí šroubů nebo šroubů).
 • Uvidíte vnější část topení s vnějšími kontakty ve spodní části stěny nádrže.
 • Odstraňte vodič z deseti. Předtím můžete fotografovat jejich umístění na smartphonu tak, aby při instalaci prvku na místo nedělejte chybu.
 • Uvolněte matici umístěnou ve středu topení, takže drží na konci vlákna. Stiskněte jej dovnitř s vlásenem.
 • Nyní můžete získat topení. Bude to snazší udělat, pokud pečlivě pod částí se šroubovákem nebo nožem. Pamatujte, že povrch prvku, kontaktů a sezení je velmi zranitelný vůči mechanickému poškození, takže musíte jednat pomalu a pečlivě.
See also  Jak vyčistit pračku Beko Sinderella

Jak nainstalovat topný prvek do pračky LG

 • Než začnete vyměňovat prvek, připravte sedadlo, vyčistěte jej z měřítka a nečistot.
 • Namažte sedadlo, pečeť a samotný prvek jakýmkoli mazivem pro technické detaily.
 • Jemně umístěte nový topný prvek na místo.
 • Otočte matici a utáhněte ji klíčem.
 • Připojte terminály a dráty.
 • Sbírejte pouzdro na stroj a potom říďte stroj bez povlečení v režimu s vysokou teplotou. Můžete se ujistit, že nové deset ve vaší pračce LG lze provést dotykem sklenice nakládací poklopu po 15 minutách praní: mělo by to být teplo.

Aby nový topný prvek slouží po dlouhou dobu, musíte si vybrat správnou část. Pečlivě prostudujte speciální pas SMO a určete sílu prvku. U praček LG je indikátor obvykle 1900-1950 wattů, ale pro některé modely může být energie 2 kW.

Pokud z nějakého důvodu nevidíte data v technickém pasu, můžete zjistit informace o nejvíce topném prvku: může být na něm spuštěno. Jsou to tyto hodnoty, které se nepomáhají při nákupu při nákupu a vyberte si detaily, které jsou vhodné pro vaši pračku LG.

Můžete si koupit deset v servisním středisku LG, ve specializovaném obchodě s náhradními díly nebo v internetovém obchodě. Odborníci doporučují nekupovat díly z ruky a ještě více bývalého.

Demontáž elektrických kontaktů a zahřívání

Ve většině případů je topný prvek umístěn pod nádrží. Vypadá to (nebo spíše jeho část s kontakty) jako oválný blok se třemi kontakty a maticí uprostřed. Posledně jmenovaným je topné upevnění těsnicí manžetou.

Před demontáží topného prvku odstraňte terminály z kontaktů a pamatujte, kde stál. Odpojte uzemnění uzemňovacích vodičů ve středu a také ohýbáním klipu v konektoru, blok s teplotními dráty.

Nyní je to za centrální maticí. Bezbožně odšroubujte, aniž byste se odstranili na konec, a stiskněte jej dovnitř. To je nutné, aby gumová manžeta stlačená uvnitř klesala v profilu a zajistila volný odchod z topení z instalačního hnízda mycí nádrže. Chcete.li tlačit matici s vlásenem dovnitř, možná budete muset klepnout na kladivo skrz nějaké dřevo, aby nedošlo k zkazit nitě.

Poté, co se dovnitř topí do vláken, jemně vyjměte topení z hnízda nádrže. T.na. Okraje deseti příruby jsou ostré, stojí za to chránit vaše prsty předem. Úsilí o tahání může být poměrně velké a může být nutné ležet se silnějším elastickým pásem se šroubovákem. To by mělo být přesné a trpělivé, aniž by bylo možné aplikovat nadměrnou sílu a nepoškodit nádrž a topné zbraně pomocí nástrojů.

Poté, co je prvek konečně extrahován, přijde okamžik pravdy. topení může být v dobrém stavu s čistým povrchem, což naznačuje vysoce kvalitní detergenty a ne tvrdou vodu. Buď na tom bude plakové roviny, ze které se budete muset zbavit, vložení pracovní části trubice do povodí s antinagipinem. Po čištění povrchu zkumavek o topení je otřete a vyčistěte možné znečištění gumové těsnění. Nyní je nový a lze jej znovu použít.

Pokud jste již uhodli, že ohřívač selhal a již si koupil náhradní (zpravidla je vhodný pro různé modely automobilů a nákladů od 600 do 800), stačí jej nahradit instalací na své dřívější místo.

změnit, topení, pračce

Heater (deset) pro pračku Indesit, Ariston, Hotpoint 1700W. S dírou pro senzor

Chcete.li dokončit opravu a prevenci, proveďte všechny operace v opačném pořadí, zpřísněte matice těsnění, zašroubujte kontakty a spojte uzemňovací terminál. Nastavte víko a zašroubujte ho šrouby.

Pokud jste čelit jiným rozpadům pračky, tento workshop vám umožní opravit další prvky. Například můžete snadno vyměnit opotřebovaný hnací pás. Nebo, pokud stroj nezačne, určitě důvod ve skrytých uhlích kontaktů elektrického motorového rotoru (dvě obdélníkové tyče na měděné kabeláži s pružinou).

Můžete to snadno určit, pokud je extrahujete ze speciálního prostoru na strojovém motoru a měří velikost tyčí. Pro tento model jednotky by to nemělo být méně přijatelné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS